Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-16, 21:51   #451
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Żyłki na powiekach

Czy ktoras z Was ma podobny problem ?-zylki na powiekach? w jaki sposob to zlikwidowac?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:13   #452
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Zylki na powiekach skad to sie bierze? i jak to zlikwidowac?

nie możesz zlikwidować żyłek, powieka jest żywą częścią ciała i muszą do niej dochodzić naczynka krwionośne, to naturalne i konieczne

jeśli przeszkadza Ci ich widoczność zapewne możesz ukrywać je makijażem
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:29   #453
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Dot.: Zylki na powiekach skad to sie bierze? i jak to zlikwidowac?

Cytat:
Napisane przez Coquellie Pokaż wiadomość
nie możesz zlikwidować żyłek, powieka jest żywą częścią ciała i muszą do niej dochodzić naczynka krwionośne, to naturalne i konieczne

jeśli przeszkadza Ci ich widoczność zapewne możesz ukrywać je makijażem
Moje sa takie niebieskie ,czerwone zylki -widoczne ,ale chyba nie kazdy ma takie?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 00:09   #454
kobzinka
Przyczajenie
 
Avatar kobzinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 22
Dot.: Zylki na powiekach skad to sie bierze? i jak to zlikwidowac?

Skóra na powiekach jest bardzo delikatna,cienka i siła rzeczy przebijaja kolory..
Make up-jedyne rozwiazanie. Ja mam bielactwo na powiekach wiec u mnie przebijaja dość mocno.
Zalecam sie nie marwic
kobzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 20:31   #455
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Zylki na powiekach skad to sie bierze? i jak to zlikwidowac?

Cytat:
Napisane przez NiekochanaTakiLos Pokaż wiadomość
Moje sa takie niebieskie ,czerwone zylki -widoczne ,ale chyba nie kazdy ma takie?
Też tak mam.. taka uroda i już...
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:20   #456
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątki więc podpytam was tutaj. Miałam bardzo ciężki stresujący tydzień i codziennie płakałam, niestety mam bardzo "ostre" łzy, które tak mi wysuszyły skórę pod oczami że nie mogę jej w żaden sposób wyregulować. Mam teraz suche łuszczące się placki, takie żółte strupy pod oczami.
Używałam olejów:makadamia, oliwa z oliwek,ze słodkich migdałów, żelu hialuronowego, kremów pod oczy, maść z wit A, nivea,bambino, pojedyńczo albo w różnych kombinacjach, wszystko na nic. dzisiaj jest niedziela, rano przemyłam tylko twarz ciepłą wodą, nie tykam wcale, ale też nie pomaga, macie jakieś patenty: przeglądam różne fora, maseczka z semienia, przemywać mlekiem, itp.
każda z was miała taki czas że to co dzieje się w środku odbiło się na waszym wyglądzie, jak sobie radzić, bo już nie wiem co robić
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:31   #457
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
hej. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątki więc podpytam was tutaj. Miałam bardzo ciężki stresujący tydzień i codziennie płakałam, niestety mam bardzo "ostre" łzy, które tak mi wysuszyły skórę pod oczami że nie mogę jej w żaden sposób wyregulować. Mam teraz suche łuszczące się placki, takie żółte strupy pod oczami.
Używałam olejów:makadamia, oliwa z oliwek,ze słodkich migdałów, żelu hialuronowego, kremów pod oczy, maść z wit A, nivea,bambino, pojedyńczo albo w różnych kombinacjach, wszystko na nic. dzisiaj jest niedziela, rano przemyłam tylko twarz ciepłą wodą, nie tykam wcale, ale też nie pomaga, macie jakieś patenty: przeglądam różne fora, maseczka z semienia, przemywać mlekiem, itp.
każda z was miała taki czas że to co dzieje się w środku odbiło się na waszym wyglądzie, jak sobie radzić, bo już nie wiem co robić
Moim zdaniem przegięłaś z ilością produktów, było się zdecydować na 1 rzecz, a nie nakładać tego tyle.
Prócz tego co wymieniłaś nic mi do głowy nie przychodzi, może inne dziewczyny coś ci doradzą
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 18:25   #458
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
hej. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątki więc podpytam was tutaj. Miałam bardzo ciężki stresujący tydzień i codziennie płakałam, niestety mam bardzo "ostre" łzy, które tak mi wysuszyły skórę pod oczami że nie mogę jej w żaden sposób wyregulować. Mam teraz suche łuszczące się placki, takie żółte strupy pod oczami.
Używałam olejów:makadamia, oliwa z oliwek,ze słodkich migdałów, żelu hialuronowego, kremów pod oczy, maść z wit A, nivea,bambino, pojedyńczo albo w różnych kombinacjach, wszystko na nic. dzisiaj jest niedziela, rano przemyłam tylko twarz ciepłą wodą, nie tykam wcale, ale też nie pomaga, macie jakieś patenty: przeglądam różne fora, maseczka z semienia, przemywać mlekiem, itp.
każda z was miała taki czas że to co dzieje się w środku odbiło się na waszym wyglądzie, jak sobie radzić, bo już nie wiem co robić
Jaki masz zel HA? Wielko- czy małoczasteczkowy? Może spróbuj zmieszać go z gliceryna i taką mocno humektantowaą mieszanke z olejem albo tresciwym kremem?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:29   #459
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
hej. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątki więc podpytam was tutaj. Miałam bardzo ciężki stresujący tydzień i codziennie płakałam, niestety mam bardzo "ostre" łzy, które tak mi wysuszyły skórę pod oczami że nie mogę jej w żaden sposób wyregulować. Mam teraz suche łuszczące się placki, takie żółte strupy pod oczami.
Używałam olejów:makadamia, oliwa z oliwek,ze słodkich migdałów, żelu hialuronowego, kremów pod oczy, maść z wit A, nivea,bambino, pojedyńczo albo w różnych kombinacjach, wszystko na nic. dzisiaj jest niedziela, rano przemyłam tylko twarz ciepłą wodą, nie tykam wcale, ale też nie pomaga, macie jakieś patenty: przeglądam różne fora, maseczka z semienia, przemywać mlekiem, itp.
każda z was miała taki czas że to co dzieje się w środku odbiło się na waszym wyglądzie, jak sobie radzić, bo już nie wiem co robić
Może maść nagietkowa na noc pod oczy?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 18:41   #460
srebrzynka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Zmarszczki i podrazniona skóra pod oczami

Proszę o poradę.Dwa tygodnie temu obudziłam się rano ze zmarszczką pod jednym okiem.Przestraszyłam się,bo była ona dosyć głęboka.Od razu pobiegłam do apteki i kupiłam łagodzący roll on pod oczy Ivostin Oftalin.Uznałam,że najwyższy czas zadbać o skórę(mam 31 lat),kupiłam także Oeparol krem pod oczy i La Roche-Posay Active C i kapsułki witaminy A+E.Oczywiście nie był to dobry pomysł.Na początek użyłam roll on-u,troszkę pomógł,ale mi to nie wystarczyło,więc na noc nałożyłam kapsułki A+E.Na drugo dzień było w miarę ok.,chociaż zmarszczka całkiem nie znikła.Po dwóch dniach znowu było gorzej,wypróbowałam krem La Roche,ale nie pomógł.Później smarowałam Oeparolem,ale też nic i w końcu zauważyłam,że pod okiem mam spuchnięte i zaczęła mi się delikatnie łuszczyć skóra.Zmarszczka oczywiście została,a nawet są dwie,chociaż wcześniej nigdy nie miałam zmarszczek i co ciekawe,pod drugim okiem nic się nie dzieje i nie mam opuchlizny ani zmarszczek,tylko takie maluteńkie,właściwie niewidoczne.Zrobiłam termin do dermatologa,ale dopiero na piątek,a mam to już od dwóch tygodni i raz jest lepiej,a raz gorzej.Robiłam także okłady z rumianku,ogórka i ziemniaka.Póki co,nie mam pojęcia co robić i już w tej chwili boję się czymkolwiek smarować,żeby nie pogorszyć,ale przecież skóra w tym miejscu jest sucha i nie wiem,czy zmarszczki nie pogłębia się,jeżeli niczym nie posmaruję.Proszę o pomoc,pozdrawiam.
P.S.Przepraszam,ale nie wiedziałam w jakiej kategorii umieścić ten temat.

Edytowane przez srebrzynka1
Czas edycji: 2012-02-18 o 22:20
srebrzynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 07:46   #461
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Zmarszczki i podrazniona skóra pod oczami

Hmmm no ja myślę,że nie ma co panikować Zmarszczki mają prawo się pojawiać, zwłaszcza po trzydziestce, zwłaszcza na cieniutkiej i delikatnej skórze wokół oczu, po trzecie zwłaszcza, jeśli dotąd nie nawilżałaś skóry....

Gorzej z tym uczuleniem... powinnaś uważać na to, co tam masz w tych kremach... często aktywne substancje roślinne działają drażniąco, przez co skóra pod okiem jest zaczerwieniona, lekko podpuchnięta ( na mnie np. działa w ten sposób przede wszystkim świetlik i rumianek
Także staram się dbać o skórę systematycznie i w miarę jak najłagodniejszymi środkami.

Nie masz chyba innego wyjścia jak testować, coś Ci pewnie w końcu podpasuje - skórę trzeba łagodnie nawilżać i odżywiać
Proponuję postawić na kwas hialuronowy, peptydy, witaminę C
w dalszej kolejności (w przyszłości) retinol, olej arganowy, kolagen z elastyną
Pozdrawiam.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-02-19 o 07:47
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 10:28   #462
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Zmarszczki i podrazniona skóra pod oczami

Olej arganowy nie zaszkodzi nawet w wieku nastu lat

Polecam:
Hydromanil
Glycoin extremium ( bardzo dobre, dodaje się 0,5 -1 ml do kremu, ja tak robię)

Olej arganowy, olej z rózy pizmowej też w sumie ale trzeba lubić oleje.

wszystko kupuję w mazidłach i tam jest dokładnie opisane co i jak trzeba zrobić


natomiast HA , kwas hialuronowy nie polecam, nie zrobił u mnie nic
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 11:41   #463
srebrzynka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Zmarszczki i podrazniona skóra pod oczami

Dzięki,ale po prostu boję się,czy któryś ze składników nie podrażni mi skóry jeszcze bardziej.Pytanie do Justiny,czy maści które polecasz są naprawdę łagodne?Co to takiego olej arganowy?
Jeśli chodzi o moją trzydziestkę,to oczywiście zmarszczki maja prawo się pojawiać,ale dlaczego w jeden dzień i pod jednym okiem?To chyba nie jest normalne?
srebrzynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 13:07   #464
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Zmarszczki i podrazniona skóra pod oczami

To co polecam to są składniki ksometyków, połprodukty poza olejami
humektant hydromanil i substancja aktywna glycoina

Ale wiesz skoro skórę masz podrażnioną to najlepiej na jakiś czas zrezygnować z kosmetyków aktywnych, dobrze zaopatrzyć się w krem, kosmetyk naturalny np. lavera, sante, dr haushka czy babydeream dla dzieci z rossman najlepiej nawilzający nie przeciw zmarszczkowy.
A dopiero po czasie jak skóra bedzie bez podraznień dołaczyć substancje aktywne i wymierzyć działa w stronę zmarszczek.

To o czym piszesz może być efektem uczulenia się na kosmetyk jak podklad, puder nie tylko krem.
A może być po ostatnich mrozach bo np uzywalas kremu zbyt mało ochronnego.

Olej arganowy to po prostu olej z orzechów drzewa arganowego. Ma działanie anti aging, nawilża, ale trzeba to lubić, żeby na cerę nakładać olej, ja wiem że nie każdy to polubi.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 17:13   #465
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu (zmarszczki, sińce, podrażnienia) - ZBIORCZY

Po jakimś tyg udało mi się doprowadzić moją skórę do normalnego wyglądu, jak jedna z was wspomniała za dużo tego było, postawiłam na avene cold cream który znalazłam gdzieś w szafie. nawet stosując triacneal tak nie wyglądałam
no ale do rzeczy. justina1985 pisałaś o olejach że nie każdy może je polubić, ja jakiś rok temu zaczęłam swoje olejowanie od włosów, potem ocm itd, ale za cholerę mi się nie sprawdza pod oczy żaden olej, skóra wygląda po powrocie z pracy (15.30więc długo nie siedzę) jak wymiętolona kartka papieru którą na siłe ktoś chciał wyprostować (bynajmniej wiecie o co chodzi?)
często robię zakupy na zsk,bu i mazidła, ale myślę że może powinnam dokupić jakiś składnik aktywny? brałam zawsze tylko oleje glinki hydrolaty i algi itp, reszty sie po prosu boję

macie jakieś pomysły, co u was się sprawdzało? chodzi mi głownie o półprodukty do nawilżania, oraz małe nie skomplikowane receptury typu wymieszaj wszystkiego po kilka kropel na dłoni
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 19:49   #466
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Przezroczysta skora -w jaki sposob jej pomoc??

Dziewczyny co pomoze,moze zlikwiduje przezroczysta skore na powiekach pod oczami przez ktora przeswituja zylki ,zyly W jaki sposob pomoc takiej skorze ?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:22   #467
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Przezroczysta skora -w jaki sposob jej pomoc??

Bursztyn - czy Ty nie przesadzasz z tymi nowymi wątkami? Odnoszę wrażenie, że próbujesz pobić wizażowy rekord...

A w temacie - taka Twoja uroda. Nie pogrubisz skóry powiek.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:18   #468
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Question wazelina pod oczy?

co o tym myslicie?czytałam że Krupa smaruje okolice oczu wazelina(chociaz średnio mi sie chce wierzyc) myslicie ze dobry pomysł?
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:42   #469
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: wazelina pod oczy?

Czasami stosuję wazelinę na wory pod oczami- działa.
Jeśli dodasz do niej jakąś płynną witaminkę np. A, efekt powinien być zadowalający.
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 12:44   #470
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: wazelina pod oczy?

A wazelina nie natłuszcza zbytnio? Nie robi efektu zmywania korektora? Słyszałam o świetnym efekcie po użyciu maści na hemoroidy -przyspiesza krążenie, niweluje cienie, zmniejsza worki -ALE! wysusza strasznie!
Kremy z kofeiną działają podobnie (zmniejszają cienie pod oczami) za to nie wysuszają tej delikatnej skóry. Można też stosować wyciągi z herbaty.
Ja osobiście używam roll-on pod oczy z korektorem Garnier. Działa dobrze, chociaż zawarty w nim alkohol trochę szczypie. Na wazelinę może jeszcze się skuszę...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-29 o 10:09 Powód: Reklama
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 13:27   #471
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: wazelina pod oczy?

Cytat:
Napisane przez jpatala Pokaż wiadomość
A wazelina nie natłuszcza zbytnio? Nie robi efektu zmywania korektora? Słyszałam o świetnym efekcie po użyciu maści na hemoroidy -przyspiesza krążenie, niweluje cienie, zmniejsza worki -ALE! wysusza strasznie!
Kremy z kofeiną działają podobnie (zmniejszają cienie pod oczami) za to nie wysuszają tej delikatnej skóry. Można też stosować wyciągi z herbaty.
Ja osobiście używam roll-on pod oczy z korektorem Garnier. Działa dobrze, chociaż zawarty w nim alkohol trochę szczypie. Na wazelinę może jeszcze się skuszę...

Stosuje wazeline na noc, wiec zbytnie natluszczenie nie jest dla mnie problemem. Na skorze pozostaje lepka warstewka, wiec chyba pod korektor by sie nie nadawala.
Nigdy nie stosowałam jej pod make-up , więc trudno mi to jednoznacznie ocenic.
Oklady z zielonej herbaty lub rumianku sa swietne na zmeczone oczy.

Masz na mysli ten zloty roll-on?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-29 o 10:10 Powód: Edycja cytatu - reklama
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 15:02   #472
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: wazelina pod oczy?

ja myslalam o wazelinie równiez,ale czytalam gdzies,bodajże na wizazu któras pisala że wazeliny nie powinno sie stosowac bo jakos rozleniwia gruczoły i potem cos tam sie robi ze moze bardziej zasdzkodzic niz pomóc z drugiej strony wiele osob zachwala ja jednak chyba zdecyduje sie na jakis krem flos-lek slyszalam ze niezle sa
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:17   #473
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: wazelina pod oczy?

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
co o tym myslicie?czytałam że Krupa smaruje okolice oczu wazelina(chociaz średnio mi sie chce wierzyc) myslicie ze dobry pomysł?
Wazelina to częsty skladnik "przeciwzmarszczkowyc h" kremów pod oczy bo "spłyca" zmarszczki - ale to taki efekt na chwilę. Ponoć to dobry trick przed większym wyjściem - posmarować skóre pod oczami gruba wartwa wazeliny i na parę godzin skóra bedzie rozprasowana- ale to dla ciut starszych osob . Ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...eye-cream.html
to taka wazelina z wyzszej polki i wiele osob sie zachwyca ze im zmarszki pod oczami zniknely, a w skladzie ma tylko natluszczacze.

Ja czasem używam maści z witamina A na noc, to jest wlasnie taka wazelina , dobrze nawilża, ale to dla mnie za malo w kwestii pielegnacji. Czuję, że nie dostarczam skórze wszsytkiego co najlepsze
Ponoć dobre są kremy pod oczy z delikatnymi kwasami PHA albo retinolem. Kiedyś miałam tubeczkę 2 ml eluage eye z retinaldehydem, swietny ale cena straszna.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 18:11   #474
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: wazelina pod oczy?

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Ponoć dobre są kremy pod oczy z delikatnymi kwasami PHA albo retinolem. Kiedyś miałam tubeczkę 2 ml eluage eye z retinaldehydem, swietny ale cena straszna.
Miałam krótką przygodę z kremem Bionic Neostraty. Zakończyła się koszmarnym uczuleniem, takim, jakiego nigdy wcześniej ani później nie wywołał żaden kosmetyk.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 19:03   #475
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: wazelina pod oczy?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Miałam krótką przygodę z kremem Bionic Neostraty. Zakończyła się koszmarnym uczuleniem, takim, jakiego nigdy wcześniej ani później nie wywołał żaden kosmetyk.
No to nieciekawie. Mi się zdarzyło parę razy położyć triacneal na dolną powiekę, bez powikłań (ostrożnie, cienką warstwa i uważając żeby się nie dostał do oka). Pamiętam, że nakładałam go na policzki, stopniowo ( przeciągu kilku dni, nie minut )coraz bardziej zbliżając się do powieki i obserwowałam czy nie ma negatywnej reakcji.


Tylko nie radzę nikomu robić takich eksperymentów na nieprzygotowanej skórze, ja używam kwasów od dłuższego czasu i mniej wiecej wiem na co sobie mogę pozwolić.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:54   #476
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny, może któraś z Was może mi doradzić w takiej kwestii:

Mam podkrążone oczy od bardzo dawna (cienie zawsze i wory przy zmęczeniu), ale zauważyłam, że niekiedy te cienie są znacznie mniejsze, czasem prawie niewidoczne. Nie wiem na razie od czego to zależy. Dodatkowo moja skóra pod oczami jest taka nierówna, 'grudkowata' i czasem ciężko jest ją pokryć makijażem. Ale do rzeczy.

Otóż zauważyłam, że kiedy piłam herbatę z pokrzywy (ok 1 msc) moje cienie zaczęły się zmniejszać. Poczytałam o składzie tej herbaty i odkryłam, że jest tam wit. K, która korzystnie wpływa na naczynia krwionośne. I stąd mój pomysł - branie tabletek z wit. K jako suplementu diety. Myślę o zakupie takich dla niemowląt.

Jak myślicie? Podobno dla dorosłych te tabletki są na receptę, zazwyczaj organizm sam pokrywa zapotrzebowanie na tę witaminę, ale przecież skóra jest na ostatnim miejscu jeśli chodzi o otrzymywanie składników odżywczych, więc może może warto dać jej takiego 'kopa' od środka? Dzięki z góry za odpowiedź
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:48   #477
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, może któraś z Was może mi doradzić w takiej kwestii:

Mam podkrążone oczy od bardzo dawna (cienie zawsze i wory przy zmęczeniu), ale zauważyłam, że niekiedy te cienie są znacznie mniejsze, czasem prawie niewidoczne. Nie wiem na razie od czego to zależy. Dodatkowo moja skóra pod oczami jest taka nierówna, 'grudkowata' i czasem ciężko jest ją pokryć makijażem. Ale do rzeczy.

Otóż zauważyłam, że kiedy piłam herbatę z pokrzywy (ok 1 msc) moje cienie zaczęły się zmniejszać. Poczytałam o składzie tej herbaty i odkryłam, że jest tam wit. K, która korzystnie wpływa na naczynia krwionośne. I stąd mój pomysł - branie tabletek z wit. K jako suplementu diety. Myślę o zakupie takich dla niemowląt.

Jak myślicie? Podobno dla dorosłych te tabletki są na receptę, zazwyczaj organizm sam pokrywa zapotrzebowanie na tę witaminę, ale przecież skóra jest na ostatnim miejscu jeśli chodzi o otrzymywanie składników odżywczych, więc może może warto dać jej takiego 'kopa' od środka? Dzięki z góry za odpowiedź
Może na początek spróbuj nakładać pod oczy maść arnikową albo żel.
Dobrze uspakaja worki,since i inne cuda.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:51   #478
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Może na początek spróbuj nakładać pod oczy maść arnikową albo żel.
Dobrze uspakaja worki,since i inne cuda.
Oj znam Ci ja znam te żele Działają u mnie góra przez tydzień, potem co najwyżej nawilżają. Choć co prawda żelu stricte arnikowego używałam dość dawno, może kupię go jeszcze raz na próbę. Ale jeśli chodzi o kremy pod oczy to, że tak powiem, przeorałam juz ten temat i wiem, że póki co żaden się nie sprawdził tak jak bym sobie życzyła. Pharmaceris N działał przez ok 2 opakowania, czyli prawie rok, i to było najlepsze co mnie spotkalo a i tak bez szału. Teraz myślę o serum z wit C, no i ta wit K, bo wspomaganie (i szkodzenie...) 'od srodka' daje u mnie najlepsze efekty.

No ale na razie to sobie i tak marzę bo pieniążków nie ma ale przynajmniej solidnie przemyślę zakupy
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:25   #479
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Dziewczyny czy zancie jakis dobry krem ktory zlikwiduje przebarwienia jasno brazowe pod oczami ?




I krem ktory jakby pogrubi skore pod oczami(sina) i skore na powiekach?

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Może na początek spróbuj nakładać pod oczy maść arnikową albo żel.
Dobrze uspakaja worki,since i inne cuda.
Ludzie nie takie rzeeczy wymyslaja.. a jeszcze nikt nie odkryl nie znalazl ,zeby raz na zawsze zlikwidowac since pod oczami -zeby ta skora pod oczami stala sie jednolita -kolorystycznie z caloscia skory na twarzy
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:26   #480
Maka73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Dot.: arcalen pod oczy?

Ja też zamierzam sobie go kupic i wypróbować. Póki co nie znalazłam żadnego kremu, który by pomógł choć w 10 procentach a na żadne ostrzykiwanie się nie skuszę.
Maka73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.