Olejek rycynowy do włosów - część II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-10, 13:30   #721
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

BD może wysuszać... Mi to robił. To zależy od włosów. Myślę, że jeśli nie służy nie ma po co go używać na siłe, bo "łagodny detergent". Trzeba używać to co pasuje włosom, a nie ślepo używać polecanych kosmetyków. Ja moje włosy już zaczynam rozumieć
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 15:24   #722
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

W ramach przerwy od rycyny i płukanki z rumianku i cytryny zrobiłam sobie maseczkę z łyżki miodu, żółtka, łyżki oleju z orzechów włoskich, połówki cytryny. Podgrzałam składniki i zaaplikowałam na skórę głowy i włosy na godzinę. Całość wyszła za rzadka i spływała mi na oczy, szyję - blee Po godzinie spłukałam ciepłą wodą, osuszyłam włosy ręcznikiem, zaplotłam warkocz i lulu. Rano rozplotłam dziada i okazało się, że włosy mam tłuste, trzeba myć jeszcze raz Może, gdybym nie dała oleju, to nie byłyby tłuste i taka maseczka (jako maseczka bez konieczności zmywania jej szamponem) by się lepiej sprawdziła? Spróbuję następnym razem. Wydaje mi się, że cytryna jednak troche rozjaśnia
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 08:57   #723
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak u innych wizażanek ale wg mnie nie przesusza, to bardzo łagodny szampon - aż miękki w dotyku

Z początku odniosłam wrażenie, że przesusza. Włosy po umyciu nim, a przed nałożeniem odżywki, są okropnie sztywne i splątane ale po odżywce/ masce przechodzi.
Odstawiłam BD i zaczełam myć pokrzywowym Polena Eva z SLS bo ubzdurałam sobie, że pewnie lepiej zmywać oleje SLS-em żeby lepiej oczyścić ale własnie po nim moje włosy zrobiły się sianowate. Wróciłam do BD i już nie zamienie. Dobrze zmywa olej i jak dla mnie mega łagodny.

Nie zastanawiałam się nad tym czy BD rozjaśnia włosy, a też jestem brunetką. Mój farbowany ciemny brąz i tak się wypłukuje, rudzieje od rycyny i muszę "wrzucić" kolor raz na trzy, cztery miesiące (u mnie dość słabo widać odrosty)
Ja też zawsze kładę odżywkę - inaczej bym chyba włosów nie rozczesała. Mimo wszystko odnoszę wrażenie przesuszenia, więc spróbuję inny szampon bez SLS - najwyżej jak nic nie znajdę to wrócę do BD
Co do zmywania olejów to BD jest według mnie rewelacyjny.

Rozjaśnianie - nie jestem pewna czy to od niego, czy od słońca, czy nałożyły się oba czynniki. Pożyjemy zobaczymy Ale do szamponów z SLS już na pewno nie wrócę

Edytowane przez Melmania
Czas edycji: 2012-05-11 o 08:58
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:27   #724
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ostatnio wlosy wypadaja mi garsciami, niestety zadne tabletki ani wcierki nie pomagaja (stosowalam Jantar i Joannę rzepa-kuracja wzmacniajaca). I ostatnio probowalam wcierac olejek rycynowy w skalp, a nawet nakladalam go na cala noc. Spodziewalam sie poprawy, ale kiedy po calej nocy wypadlo mi jeszcze wiecej wlosow!
Czy to wina olejku, przeciez powinien on pomagac a nie szkodzic.

Powodow wypadnia moze byc wiele, moze to stres przed matura, zla dieta, nie wiem. Ale juz mam tak cieniutkie wlosy ze nie wiem co robic ;/
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:49   #725
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Pomyliłam wątki ...
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.



Edytowane przez GagaFace
Czas edycji: 2012-05-15 o 13:10
GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 17:47   #726
moniula01
Wtajemniczenie
 
Avatar moniula01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: TrĂłjmiasto
Wiadomości: 2 064
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

ja stosuje olejek rycynowy na końcówki włosów by je wzmocnic bo strasznie mi sie łamią... szczerze to nie zauważłam poprawy a wrecz przeciwnie - zaczeły sie bardziej rozdwajac nie wiem czy to przez ten olejek czy powod jest inny ...
__________________
moniula01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 20:08   #727
Frona24
Raczkowanie
 
Avatar Frona24
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 77
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Olejek rycynowy (głownie na końcówki) stosuję bardzo nieregularnie przed myciem włosów. Może nie widzę jakiś spektakularnych efektów ale wiem, że nie ma nic od razu. Faktem jest, że wydaje mi się iż skleja końcówki, kiedy zaczynają się próbować rozdwajać Moje włosy nie mają lekko: suszarka, prostownica i inne wynalazki... Myślę, że olejek na pewno nie szkodzi Może jego używanie super przyjemne nie jest ale warto spróbować tego kosmetyku prawie za darmo
Frona24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 12:24   #728
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Ostatnio wlosy wypadaja mi garsciami, niestety zadne tabletki ani wcierki nie pomagaja (stosowalam Jantar i Joannę rzepa-kuracja wzmacniajaca). I ostatnio probowalam wcierac olejek rycynowy w skalp, a nawet nakladalam go na cala noc. Spodziewalam sie poprawy, ale kiedy po calej nocy wypadlo mi jeszcze wiecej wlosow!
Czy to wina olejku, przeciez powinien on pomagac a nie szkodzic.

Powodow wypadnia moze byc wiele, moze to stres przed matura, zla dieta, nie wiem. Ale juz mam tak cieniutkie wlosy ze nie wiem co robic ;/
Też tak miałam na początku teraz prawie nic nie wypada, ale spróbuj rycynę zmieszać z jakimś innym olejem (winogornowym np) - powinno pomóc.

Cytat:
Napisane przez moniula01 Pokaż wiadomość
ja stosuje olejek rycynowy na końcówki włosów by je wzmocnic bo strasznie mi sie łamią... szczerze to nie zauważłam poprawy a wrecz przeciwnie - zaczeły sie bardziej rozdwajac nie wiem czy to przez ten olejek czy powod jest inny ...
Może rycyna Tobie nie służy? Albo tak jak napisałam wyżej - zmieszaj ją z innym olejem.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:29   #729
howdoi
Zadomowienie
 
Avatar howdoi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 1 014
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Też tak miałam na początku teraz prawie nic nie wypada, ale spróbuj rycynę zmieszać z jakimś innym olejem (winogornowym np) - powinno pomóc.


Może rycyna Tobie nie służy? Albo tak jak napisałam wyżej - zmieszaj ją z innym olejem.

Czy lepiej jest stosować rozgrzany olej rycynowy na końcówki?
howdoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 15:45   #730
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez howdoi Pokaż wiadomość
Czy lepiej jest stosować rozgrzany olej rycynowy na końcówki?
Nie do mnie pytanie ale Ci odpowiem - najlepiej żebyś sama przetestowała na swoich włosach wtedy zobaczysz co 'lubią'
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:15   #731
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Hej dziewczyny,

zakupiłam ostatnio olejek rycynowy z zamiarem stosowania go do brwi i włosów.
Wczoraj był mój pierwszy raz, nałożyłam na koncówki i powiedzcie, czy tylko ja nie umiem tego zmyć?
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 18:39   #732
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

zakupiłam ostatnio olejek rycynowy z zamiarem stosowania go do brwi i włosów.
Wczoraj był mój pierwszy raz, nałożyłam na koncówki i powiedzcie, czy tylko ja nie umiem tego zmyć?
ojj nie tylko Ty ,mi zdarza się nie domywać go z czubka głowy musisz popróbować na różne sposoby w końcu zejdzie . A jakim szamponem myjesz włosy i w jaki sposób próbujesz zmyć rycynę?
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie

Edytowane przez HairMania
Czas edycji: 2012-05-21 o 18:54
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 09:17   #733
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
ojj nie tylko Ty ,mi zdarza się nie domywać go z czubka głowy musisz popróbować na różne sposoby w końcu zejdzie . A jakim szamponem myjesz włosy i w jaki sposób próbujesz zmyć rycynę?
Obecnie mam Radical ze skrzypem polnym. Nałożyłam olej tylko na końce. Normalnie rozcieram szampon w dłoniach, moczę lekko włosy i wmasowuję szampon w skórę głowy, raczej włosy pozostałe zmywają się pianą. Ale jeśli nakładam jakiś olej to wtedy wmasowuję szampon też we włosy, a jakoś Radical sobie nie poradził z rycyną? Musiałam myć 3 razy, żeby poczuć, że to zeszło choć trochę. Inne olejki dobrze zmywa Czasem mi się wydaje, że aż za dobrze .

Może jednak spróbuję z opisywanymi przez Was mieszankami.
A może być tak też dlatego, że za długo trzymałam?
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 10:45   #734
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez angelinmyheart Pokaż wiadomość
Może rozjaśniać, bo w swoim składzie ma rumianek.
Ja obecnie używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...d-drachen.html. Nie ma SLS, SLES, ale nie jest zgodny z CG (w sumie nie wiem czemu).
Bo ma Sodium Coco Sulfate a to to samo co SLS. Szampony Alttery też go zawierają. Mnie osobiście Alttera wysusza włosy, stosuję Hipp od dwóch tygodni i na razie jest fajnie. Rycynę mi zmywa po jednym myciu
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:12   #735
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Bo ma Sodium Coco Sulfate a to to samo co SLS. Szampony Alttery też go zawierają. Mnie osobiście Alttera wysusza włosy, stosuję Hipp od dwóch tygodni i na razie jest fajnie. Rycynę mi zmywa po jednym myciu
To pójdę dziś po ten Hipp bo tak wszędzie go już polecają, że już kupię go

a właśnie wróciłam od fryzjera, straciłam jakieś 3cm, to muszę je teraz dopieścić
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:43   #736
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
To pójdę dziś po ten Hipp bo tak wszędzie go już polecają, że już kupię go

a właśnie wróciłam od fryzjera, straciłam jakieś 3cm, to muszę je teraz dopieścić
popróbuj nowego szamponu a jeśli nadal nie będzie domywał końcówek to spróbuj myć same końce odżywką ,powinnaś dać radę ja na długość włosów daję olej winogronowy i zwykła odżywka nałożona pomiędzy jednym i drugim myciem wmasowana we włosy aż prawie wytwarza się piana zmywa dokładnie olej
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 07:35   #737
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Wczoraj zrobiłam sobie mieszankę, do rycynowego dodałam babydream fur mama i odrobine wody, wiadomo ze olej sie troche oddzielil, ale nalozenie tego bylo mega banalne. wstaje teraz, a tu blyszczace, tylko lekko tlustawe wlosy, duzo lzejze niz po zastosowaniu samego oleju.
Czy to moze znaczyc, ze wlosy lepiej go wchlonely? Czy lepiej moja poduszka?
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 07:41   #738
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja ostatnio robie tak: na mokre nieumyte wlosy klade mieszanke z odzywki bezsilikonowej i olejow rycynowego i ze slodkich migdalow, trzymam 2h a pozniej myje. Super sie blyszcza po takiej "kuracji", zaczelam tak robic bo nie lubie spac z olejami na wlosach.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:16   #739
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Bo ma Sodium Coco Sulfate a to to samo co SLS. Szampony Alttery też go zawierają. Mnie osobiście Alttera wysusza włosy, stosuję Hipp od dwóch tygodni i na razie jest fajnie. Rycynę mi zmywa po jednym myciu
O dziękuje, dobrze wiedzieć.
W sumie CG tak mocno nie przestrzegam, a Altterę obecnie też używam.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 21:01   #740
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cenna informacja że SCS to w zasadzie to samo co SLS - też mnie to zastanawiało, że nazwa praktycznie ta sama. Póki co wykańczam Babydream i chyba się zaczynam przyzwyczajać Wróciłam nawet do samego rycynowego bez "rozcieńczania". Ciężko nałożyć, ale wydaje mi się, że włosy po nałożeniu wyglądają lepiej niż jak "pomieszam"
Ogólnie jestem zaskoczona, że olejowanie jest takie fajne, bo podchodziłam do tego ciut sceptycznie.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 17:17   #741
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

U mnie prawdziwym problemem jest zmycie oleju z włosów zwykle mieszam go z żółtkiem jajka i problem minimalnie znika. Ale ogólnie olejek bardzo dobry, włosy są po nim mięciutkie
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 09:24   #742
luucky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja stosuję olejek rycynowy gdzie tylko mogę :P
Na włosy: 3 łyżki oliwy z oliwek, 1 łyżka olejku rycynowego, żółtko i trochę skoku z cytryny, który ma zapobiegać przyciemnianiu włosów po olejku. Nie wiem w ilu procentach jest to prawdą, ale stosuje go już od dłuższego czasu, a moje włosy nie są ciemniejsze, a jestem blondynką więc łatwo dałoby się to zauważyć.
Na rzęsy: umyłam opakowanie po starym tuszu do rzęs razem ze szczoteczką, wlałam do niego olejek i "maluje" nim rzęsy co dwa dni na noc, rano zmywam dużą ilością wody, żeby nie posklejały się przy malowaniu ich tuszem.
Ręce i stopy: wcieram w nie olejek po czym zakładam kupione w kosmetycznym rękawiczki i skarpetki trzymające ciepło specjalnie do takich zabiegów.
Efekty jak dla mnie są bardzo zadowalające
czytałam, że dziewczyny mają problem ze zmyciem olejku z włosów, wydaję mi się, ze to z powodu za dużej ilości dodawanej do maseczek, które robicie. Wystarczy go na prawdę niewiele. Mikstura, którą, ja robię łatwo się rozprowadza (szczególnie gdy podgrzejemy oba oleje), więc mam pewność, ze olejek rycynowy znajdzie się na całych włosach.
Kurację powtarzam raz w tygodniu.
Przyznaję, że nie nakładałam nigdy olejku na skórę głowy, trochę się obawiam, że może to potem bardziej przetłuszczać moje włosy, ale kiedyś spróbuje bo mam problemy z wypadaniem.
luucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 11:40   #743
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez moniula01 Pokaż wiadomość
ja stosuje olejek rycynowy na końcówki włosów by je wzmocnic bo strasznie mi sie łamią... szczerze to nie zauważłam poprawy a wrecz przeciwnie - zaczeły sie bardziej rozdwajac nie wiem czy to przez ten olejek czy powod jest inny ...
Zmień olej stosowany na końcówki rycynowy się nie nadaje...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:27   #744
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Od miesiąca używam olejku rycynowego do OCM - wymieszany z oliwką Alterra (ma w składzie rycynę, sojowy, migdałowy, winogronowy, oliwę, słonecznikowy, jojoba, sezamowy).
Dzisiaj wpadłam na pomysł nałożenia tej olejowej mieszanki na włosy - 2 łyżki jogurtu naturalnego, 1 łyżka miodu, 1 łyżka soku z cytryny i 2 łyżki olejków - podgrzane nałożyłam na suche włoski, folia,ręcznik i czekam na efekty.

Myślicie, że nie przesadziłam?? że nie za dużo tych olejków na raz ??Szczególnie, że 3 razy w tygodniu na noc nakładam jeszcze kokosa??
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:19   #745
Kilmeny
Przyczajenie
 
Avatar Kilmeny
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 8
GG do Kilmeny
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Hej dziewczyny, piszę w akcie desperacji tutaj, a desperacja jest chyba sporaśna, skoro nawet postanowiłam się zarejestrować po latach przeglądania pojedynczych wątków na forum w razie potrzeby.;D
Powiedzcie mi, czy włosy szybciej Wam rosną od tego olejku rycynowego? A co njważniejsze, czy sa mniej łamliwe i nie wyapdają Wam garściami?
Bo ja mam ostatnio taki problem i jestem załamana bo mam od jakiegoś czasu "małego" hopla na punkcie włosów.
Od lat mam dłuugie, prawie do pasa, zawsze były gęste i teraz też nie mam jakoś bardzo cieniutkich, ale mimo wszystko stały się rzadsze przez wypadanie
Nie wiem czy toe fekt stresu, czy to normalne że lecą mi tak bo lato(gdzieś tak wyczytałamm że to normalne), czy o co chodzi ale kurcze załamałam się, bo wyjątkowo zawsze lubiłam u siebie włosy(chociaż tyle) i staram się stawiać na kosmetyki 100% naturalne, z mamą zamawiamy indyjskie kosmetyki głównie, olejki(aktualnie mam jakiś kokosowy albo kaktusowy nawet nie wiem z vatiki) no i 3 razy nałożyłam maskę w pudrze tzw. władczynie wlosow MAKĘ. Rewelacja, wlosy wydaja sie grubsze itd, ale nie wiem co sie dzieje z moimi wlosami ze wciaz wypadaja, ostatnio jak mylam wlosy i lkko przeciagnelam reka to garsc zostala w rece.. -.-
Wczoraj zkaupilam skrzypowit w tabletkach, a dzis wyczytalam ze rewelacyjne sa tez drozdze piwne, moze w nie rowniez zainwestuje..
A co do olejku rycynowego, to bbuteleczka gosci u mnie na polce, mieszam go z olejkiem igdalowym gdy zmywam makijaz(myje metoda OCM), i po zmyciu dodaje troszke na rzesy i brwi, poki co nie widze zdumiewajacych efektow, moze dlatego ze rzesy mam naturlanie dlugie i raczej w miare ciemne, ale poczekam ejszcze troche na efekt
ale nie wiem jakz wlosami, czy ten olejek moze mi jakos pomoc na ta lamliwosc wlosow? zastanawiam sie czy dzis dodac pare kropel do szamponu, czy moze zmieszac np. z olejkiem z vatki i nalozyc na cale wlosy i u nasady? Liczę na jakies porady
Kilmeny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:56   #746
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

KILMENY może brakuje Ci witamin?
Olej rycynowy mi odżywia włosy ,pogrubia je i na pewno pomaga ,gdy włosy lamią się i wypadają.Tyle ,ze na każdego działa inaczej , myślę ,że warto spróbować Koszt niewielki ,a zobaczysz jak zareagują Twoje włosy

Powiem wam ,że czytając wątek byłam w szoku ,że aż tyle dziewczyn ma problemy ze zmywaniem olejku. Ja czarów pod prysznicem nie odprawiam ,wprawy tez raczej nie mam ,a zmywam go za pierwszym razem...
Zawsze porządnie spłukuje włosy ciepła woda,żeby rozpuścić trochę olej,następnie normalnie nakładam na dłoń szampon , żadne metody kubeczkowe itp,rozcieram i myje włosy ,mycie trwa kilka minut dokładnie masuje ,cała skore głowy i spłukuje.Nastepnie odżywka ZAWSZE po oleju.Odsączam włosy nakładam sporo odzywki i dokładnie masuje wlosy okolo 5 minut,myśle ,że sekret leży własnie w tej odżywce...
Dodam ,że włosy mam długie i przetłuszczające się, łatwo je obciążyć po rycynie efekt jest raczej przeciwny...Polecam
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 23:57   #747
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość


Zawsze porządnie spłukuje włosy ciepła woda,żeby rozpuścić trochę olej,następnie normalnie nakładam na dłoń szampon , żadne metody kubeczkowe itp,rozcieram i myje włosy ,mycie trwa kilka minut dokładnie masuje ,cała skore głowy i spłukuje.Nastepnie odżywka ZAWSZE po oleju.Odsączam włosy nakładam sporo odzywki i dokładnie masuje wlosy okolo 5 minut,myśle ,że sekret leży własnie w tej odżywce...
a jakiej używasz?
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 15:30   #748
aneta2503
Przyczajenie
 
Avatar aneta2503
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 14
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Hej Kupiłam sobie ostatnio w Rossmannie, Babydream (Szampon dla dzieci) i odzywkę z Alterry. Problem jest taki że mam tak zniszczone włosy, że nie mogę ich rozczesać zastanawiam się nad dodaniem olejku rycynowego do odżywki żeby móc jakoś te włosy nawilżyć i później lepiej rozczesać. Zostawiam odzywkę zawsze na głowie od 2 do 5 minut i spłukuje. I czy nie będę mieć tłustych włosów jak odzywkę z olejem rycynowym spłucze tylko wodą? Czy będą jakieś efekty z systematycznego ale krótkiego trzymania odżywki + olejku na głowie? i ile olejku dodać do odżywki żeby włosy nie zrobiły się tłuste po spłukaniu wodą odżywki ? Może ktoś już tak próbował ?
aneta2503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 17:18   #749
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez aneta2503 Pokaż wiadomość
Hej Kupiłam sobie ostatnio w Rossmannie, Babydream (Szampon dla dzieci) i odzywkę z Alterry. Problem jest taki że mam tak zniszczone włosy, że nie mogę ich rozczesać zastanawiam się nad dodaniem olejku rycynowego do odżywki żeby móc jakoś te włosy nawilżyć i później lepiej rozczesać. Zostawiam odzywkę zawsze na głowie od 2 do 5 minut i spłukuje. I czy nie będę mieć tłustych włosów jak odzywkę z olejem rycynowym spłucze tylko wodą? Czy będą jakieś efekty z systematycznego ale krótkiego trzymania odżywki + olejku na głowie? i ile olejku dodać do odżywki żeby włosy nie zrobiły się tłuste po spłukaniu wodą odżywki ? Może ktoś już tak próbował ?
Robiłam maseczkę z żółtka, miody, cytryny i olejku rycynowego i spłukiwałam to tylko wodą i niestety, ale rycyny nie spłukałam i wyglądałam jakbym miała przetłuszczone włosy. Olejku rycynowego dawałam naprawdę nie dużo . Z mojego doświadczenia wynika, że olejek rycynowy zmywam tylko szamponem, np. Alerrą.
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 17:38   #750
aneta2503
Przyczajenie
 
Avatar aneta2503
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 14
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

a może jakiś inny olej który lepiej się spłukuje dodać do odżywki ? Na całą odzywkę myślałam 1-2 łyżeczki ojeju. Olejowanie włosów odpada bo nie jestem systematyczna w tym . A włosy mam w opłakanym stanie i nie mogę po umyciu i odżywce z Alterro ich rozczesać... I myślałam że 1-2 łyżeczki w odżywce by trochę nawilżyły mi włosy żeby dało się je rozczesać

Edytowane przez aneta2503
Czas edycji: 2012-06-06 o 17:46
aneta2503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 11:19:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.