Galerie artystyczne w internecie cz. II - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-27, 13:44   #4861
MILA25*
Wtajemniczenie
 
Avatar MILA25*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 879
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Mam zapytanie .
W środę odebrałam przesyłkę ze zwrotem moich rzeczy z pewnej galerii - komisu . Stanowo jest oki . Pieniądze za sprzedane rzeczy dostałam .

Chodzi mi o stan w jakim wróciły .
Niektóre kolczyki bez oryginalnych paletek ( powieszone na zwykłym kartoniku + woreczek strunowy ). Wymięte , w niektórych klej od folijek pobrudzony .
Bransoletki były zapakowane na paletki i w folijkę - wróciły wszystkie razem w woreczku foliowym .
Wisiorki to po prostu masakra . Każda krawatka + kawałek góry jest sczerniała (doły są nadal jasno srebrne ). Oblepiona resztą gumki recepturki . W jednym jej brak . 2 wisiorki nie kompletne - brak zawieszki i części łańcuszka . Wiem ze posrebrzaki ciemnieją ale należycie przechowywane nie . Mam wisiory zrobione ponad 2 lata temu w stanie idealnym .
Broszka agrafka rozkawałkowana . Oderwana 1 część a 2 wisi . Da się naprawić . Ale to samo się nie stało .

Na notesach widać ślady od odrywania naklejek z ceną ( na jednym nie odklejona ) . Wygląda to nie estetycznie .

Czy mogę "galerii" zwrócić uwagę ??
MILA25* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 14:32   #4862
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez MILA25* Pokaż wiadomość
Mam zapytanie .
W środę odebrałam przesyłkę ze zwrotem moich rzeczy z pewnej galerii - komisu . Stanowo jest oki . Pieniądze za sprzedane rzeczy dostałam .

Chodzi mi o stan w jakim wróciły .
Niektóre kolczyki bez oryginalnych paletek ( powieszone na zwykłym kartoniku + woreczek strunowy ). Wymięte , w niektórych klej od folijek pobrudzony .
Bransoletki były zapakowane na paletki i w folijkę - wróciły wszystkie razem w woreczku foliowym .
Wisiorki to po prostu masakra . Każda krawatka + kawałek góry jest sczerniała (doły są nadal jasno srebrne ). Oblepiona resztą gumki recepturki . W jednym jej brak . 2 wisiorki nie kompletne - brak zawieszki i części łańcuszka . Wiem ze posrebrzaki ciemnieją ale należycie przechowywane nie . Mam wisiory zrobione ponad 2 lata temu w stanie idealnym .
Broszka agrafka rozkawałkowana . Oderwana 1 część a 2 wisi . Da się naprawić . Ale to samo się nie stało .

Na notesach widać ślady od odrywania naklejek z ceną ( na jednym nie odklejona ) . Wygląda to nie estetycznie .

Czy mogę "galerii" zwrócić uwagę ??
Nie tylko możesz, ale powinnaś. I nie tylko zwrócić uwagę, ale uświadomić im jasno i konkretnie, że ZNISZCZYLI Twoje rzeczy i powinni za to zapłacić, jak za sprzedane. Ale oczywiście nie zapłacą, bo zapewne nie było takiego punktu w umowie.

Tak czy owak, jeżeli zamierzasz do nich napisać na zasadzie "Przepraszam, nie chciałabym się narzucać, ale właściwie to zniszczyliście moją biżuterię, ale oczywiście nic nie szkodzi, tak bywa, przepraszam, że zawracam głowę" - to nie pisz w ogóle Jeżeli będziesz miła - to Cię oleją. Jeżeli bezczelna - zignorują. Ale jeżeli konkretna - jest szansa, że coś do tych zakutych łbów dotrze.

Wyślij mi na pw to, co chcesz im napisać - sprawdzę i trochę Ci to "podrasuję", jeżeli będzie trzeba
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 12:12   #4863
reflection2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Dostaliście przelewy z Modnej?
reflection2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 13:04   #4864
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Tak, dzisiaj dopiero przyszedł.
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 13:52   #4865
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Tak, dzisiaj dopiero przyszedł.
u mnie też...
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 13:57   #4866
tolinka83
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

U mnie też...
Poza tym chyba wiosnę poczuli bo wiadomości i przedmioty są moderowane w takim tempie...
tolinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 05:30   #4867
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Wie ktoś może co się stało z galerią trendygirl.pl? Nagle, z dnia na dzień "galeria" zniknęła nie informując żadnego z wystawiających tam projektantów o tym fakcie (e-mail galerii już nie działa). Właścicielami jest prawdopodobnie "galeria siostra" (jak właściciele stwierdzili na swoich blogach) czyli trendsetterka.com tam niestety nikt nie raczy odpisywać na maile (tradycyjnie). Któraś z was coś wie? Dosyć nieprofesjonalnie tak się zachować. Przynajmniej wcześniej właściciele powinni poinformować o zamiarze zlikwidowania galerii projektantom.
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 19:41   #4868
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

hm.. jak to tak... ale oni tak samo jak trendsetteraka byli tych samych właścicieli..? coś jak arsneo i aleladne..?
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:57   #4869
Yaollinka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 682
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

W trendsetterce nikt nie odpisuje na maile? Dostaję odpowiedzi po kilku godzinach lub minutach...
Yaollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 06:44   #4870
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

W trendsetterce na stronie mają w polecanych galerię trendygirl, a z blogów (m.in. na tym http://harel.blox.pl/2012/01/Trendy-Girl.html ) wynika, że są właścicielami obu portali. Tak, niestety nie odpisują w trensetterce jeśli chodzi o temat nagłego zniknięcia galerii trendy girl (w trendy girl natomiast przychodzą zwrotne maile ponieważ strona już nie istnieje - już czy narazie nie wiem, nikt nie raczył powiadomić wystawiających tam projektantów). Jest tu może artysta srebrny styl? Tego projektanta akurat kojarzę z trendygirl i chyba projektantkę Agnieszkę Kopczyńską - może te osoby coś wiedzą na temat tajemniczego zniknięcia trendy girl?
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 16:02   #4871
Ikati
Raczkowanie
 
Avatar Ikati
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 31
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ja niestety również nic nie wiem. Byłam tam od niedawna i niewiele moich rzeczy wisiało, ale dzielnie się przyglądałam i myślałam, że się rozwinie. Też wydaje mi się, że to ci sami Właściciele, ale może coś się zmieniło w między czasie. Pomysł wydawał się podobny właśnie do ArsNeo i Ale ładne, a to chyba nieźle się sprawdza.
Ikati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 05:28   #4872
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Dzięki Ikati za odpowiedź. Bez względu na to jak miał wyglądać ich projekt, a jak się skończył wypadałoby uprzedzić wcześniej projektantów (tym bardziej, że większość z wystawiających w trendygirl jest również projektantami w trendsetterce). Oby w trensetterce tak samo nie zrobili, skoro to ci sami właściciele to po akcji z trendygirl można spodziewać się podobnych reakcji z ich strony... Jeszcze raz dzięki Ikati
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 11:33   #4873
Ikati
Raczkowanie
 
Avatar Ikati
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 31
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Nie ma sprawy Oczywiście, zgadzam się w 100%. Swoją drogą, kompletnie nie rozumiem, czemu wśród wielu galerii panuje jakaś dziwna "moda" na takie traktowanie Projektanów. Bądź co bądź, zarabiamy na Nich. Wiadomo, że korzyści są obustronne i z obu stron szacunek by się przydał...
Ikati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 09:32   #4874
bonbonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cześć jestem w wątku zupełnie nowa. Przejrzałam prawie od początku i postanowiłam dołączyć. Wystawiam się w galeriach decobazaar, pakamera i trendsetterka, ale dopiero od miesiąca bardziej na serio. Dlatego chciałam się czegoś dowiedzieć od takich "wyjadaczek" jak Wy. Będzie mi bardzo miło dołączyć do Was, jeśli nie macie nic przeciwko oczywiście
Tworzę ostatnio pod pseudonimem "Manufaktura MMS", jestem na blogu (mam tam odnosniki do galerii www i chyba nie moge adresu stronki tutaj wkleić, bo to ponoć reklama) i jestem na FB pod tą samą nazwą.
Pozdrawiam serdecznie, zapraszam do zapoznania się i opinią prosto z mostu bez owijania w bawełnę.
Mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej
bonbonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 17:02   #4875
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez bonbonka Pokaż wiadomość
Cześć jestem w wątku zupełnie nowa. Przejrzałam prawie od początku i postanowiłam dołączyć. Wystawiam się w galeriach decobazaar, pakamera i trendsetterka, ale dopiero od miesiąca bardziej na serio. Dlatego chciałam się czegoś dowiedzieć od takich "wyjadaczek" jak Wy. Będzie mi bardzo miło dołączyć do Was, jeśli nie macie nic przeciwko oczywiście
Tworzę ostatnio pod pseudonimem "Manufaktura MMS", jestem na blogu (mam tam odnosniki do galerii www i chyba nie moge adresu stronki tutaj wkleić, bo to ponoć reklama) i jestem na FB pod tą samą nazwą.
Pozdrawiam serdecznie, zapraszam do zapoznania się i opinią prosto z mostu bez owijania w bawełnę.
Mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej
Bardzo ważna rzecz na początek: nie konkuruj ceną, tylko pomysłem i jakością. Bo jeżeli zaczniesz się bawić w bitwy cenowe, zawsze znajdzie się ktoś, kto sprzeda taniej. Bo bez podatku, bo bez dodatkowych kosztów, bo bez wyobraźni... A przeskoczyć jakość i dobry pomysł jest o wiele trudniej. Więc po prostu buduj swoją markę, na swojej półce, w sensownych cenach*,i tylko wówczas przetrwasz dłużej niż 2 lata obniżonego ZUS-u (zakładam tutaj, że masz zarejestrowaną działalność).

Powodzenia

*) cenach, dzięki którym wystarczy i na nowe materiały, i na wszystkie podatki i ZUS, i jeszcze zostanie coś albo na życie, albo na jakieś większe zakupy, żeby się rozwijać etc.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 07:15   #4876
bonbonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Bardzo ważna rzecz na początek: nie konkuruj ceną, tylko pomysłem i jakością. Bo jeżeli zaczniesz się bawić w bitwy cenowe, zawsze znajdzie się ktoś, kto sprzeda taniej. Bo bez podatku, bo bez dodatkowych kosztów, bo bez wyobraźni... A przeskoczyć jakość i dobry pomysł jest o wiele trudniej. Więc po prostu buduj swoją markę, na swojej półce, w sensownych cenach*,i tylko wówczas przetrwasz dłużej niż 2 lata obniżonego ZUS-u (zakładam tutaj, że masz zarejestrowaną działalność).

Powodzenia

*) cenach, dzięki którym wystarczy i na nowe materiały, i na wszystkie podatki i ZUS, i jeszcze zostanie coś albo na życie, albo na jakieś większe zakupy, żeby się rozwijać etc.
dzięki
__________________

bonbonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 09:24   #4877
reflection2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Hej.
dostałyście przelewy z modnej lub ellefanta?

Z góry dzięki za info
reflection2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 22:27   #4878
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez reflection2 Pokaż wiadomość
Hej.
dostałyście przelewy z modnej lub ellefanta?

Z góry dzięki za info
Z modnej jeszcze nie dostałam.
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 09:19   #4879
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

http://antyweb.pl/dawanda-wchodzi-do...iego-groupona/
Czy ktoś w ogóle słyszał o tym portalu? Bo ja totalnie nic, kumpel mi przysłał linka że o mnie pomyślał jak przeczytał, co to w ogóle za jedni, ktos wie? Czymś się różnią od dowolnej galerii internetowej?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-12, 10:43   #4880
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Dawanda to takie europejskie Etsy. Dla mnie są dwie podstawowe różnice między Dawandą a Etsy. Na Dawandzie nie płaci się za wystawianie przedmiotu (przynajmniej na razie), ale za to nic się tam nie sprzedaje . Ogólnie w porównaniu z Etsy to bida.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 19:18   #4881
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

oo smoczku...! jak miło Cię zobaczyć
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 19:47   #4882
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II


Ja w sumie zaglądam regularnie, tylko jakoś mi się na pisanie rzadko zbiera .
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 08:23   #4883
maggdik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Witajcie,
DaWanda już od paru lat jest płatna, choć na początku wystawianie było bezpłatne - na zachętę.
opłaty są takie:
za produkt do 10E - 0,10E
10,01E do 20E - 0,20E
pow.20,01E - 0,30E
dodatkowo chyba 5% od sprzedaży
Jeśli chodzi o sprzedaż na niemieckim portalu, na własnym przykładzie:
jestem zarejestrowana od 2007 roku i przy bardzo sporadycznym wystawianiu sprzedałam 41 produktów więc bardzo słabo. Są osoby, które sprzedają tam naprawdę dużo, ale trzeba chodzić po cudzych profilach, "lubić wszystko" i komentować, udzielać się w różnych akcjach, dodatkowo się promować(odpłatnie) żeby być widocznym.
maggdik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 08:41   #4884
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Hmmm... mam konto na Dawandzie, wystawiam tam raz na rok (zasadniczo tam nie zaglądam) , ale nigdy nic nie zapłaciłam i jak byk stoi w FAQ, że wystawianie jest bezpłatne:
"It is free to open a shop on DaWanda, and it currently does not cost anything to list items on the English and French platforms.

DaWanda only charges you a 5% commission fee on each successful sale you make through our website."
Chyba tylko na niemieckiej wersji są opłaty, bo zdaje się o tej mówisz.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 10:07   #4885
maggdik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Niemiecka platforma wprowadziła opłaty w styczniu 2009. W takim razie przerzucam się na angielską
maggdik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:11   #4886
tolinka83
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Czy dostałyście przelewy z Modnej?
tolinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:13   #4887
asieńczyk
Zakorzenienie
 
Avatar asieńczyk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 000
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

nie mam
asieńczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 14:14   #4888
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

U mnie cisza pod tym względem - zero przelewu z Modnej, zero informacji [a czekam czy coś się w ogłoszeniach na stronie Modnej na ten temat pojawi...].
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:00   #4889
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Hmm no to ciesze się, że niczego tam nie sprzedałam w maju

Za to dostałam się do Decobazaaru
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103
franio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:20   #4890
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

gratulacje!Widziałam prace i stwierdziła - o Franio!
Choć patrząc na ilość rezerwacji/sprzedaży w galerii to nie ma tam chyba dużego ruchu?Może reklamy im brak.
__________________
nasze wymianki

Edytowane przez joanna_k
Czas edycji: 2012-06-13 o 17:22
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.