potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-19, 14:04   #1
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12

potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!


Czesc dziewczyny!
Proszę Was o pomoc, bo jestem całkowitym beztalenciem, jeśli chodzi o ubior i dodatki.
Jeśli Wy mi nie pomożecie, to już nikt.
Moja samoocena= zero!
Mam figurę jabłka połaczona z cegłą. Od brzucha do kolan jabłko, ale jak przyjrzę się biodrom i ramiona to na szerokość są niemal identyczne. Biust mam raczej mały. Cała nadwaga skoncentrowała się na udach, brzuchu i biodrach.
Mam 166, 10 kg nadwagi, blond włosy do ramion. Jestem podobno latem.
Mam około tysiąc złoty by zaopatrzyć szafę. NIgdy nie byłam dobra w te klocki, ale jak przytyłam to każda wizyta w sklepie kończy się płaczem w przymierzalni.
Proszę Was o pomoc. Co powinnam dokupić ( jaki fason) by wzbogacić swoją nędzną garderobę o podstawy i dodać jej choć lekką nutkę stylu. Chciałabym styl sportowy połączyć z elegancją.Oj marzy mi się! Na codzień stawiać na wygodę, nie potrafię chodzić w szpilkach. Studiuje i pracuję. Sporadycznie muszę pojawiać się na imprezach firmowych. Mam 32 lata

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

1. turkusowa ze ściągaczem na dole
2. kolor nude bluzka typu nietoperz
3.biała kołnierzyk+ czarna bawełniana wykończona koronką
4.szaro czarna nietoperzowata do pasa
5.czarna z filoetowym brokatemm
6.czarna dłuższa bokserka z brokatem
czarna z koronką na plecach
7. Biała ze ściągaczem na dole
8. chabrowa ze ściagaczami na boku
9. biała klasyczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bluzka1.jpg (15,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka2.jpg (16,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka3.jpg (14,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka4.jpg (30,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka5.jpg (26,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka6.jpg (15,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka7.jpg (15,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka8.jpg (15,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka9.jpg (21,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bluzka10.jpg (17,7 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez soczysta23
Czas edycji: 2012-06-19 o 14:24
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:13   #2
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Wszystkie ubrania, których zdjęcia dodałaś są okropnie szaro-bure. Postawiłabym na kolor. Fajne, dobrze skrojony dżinsy lub cygaretki (z tego, co piszesz wnioskuję, że nie masz problemów z nogami), do tego coś luźniejszego na górę żeby zasłonić to i owo. Jeśli nie potrafisz chodzić w szpilkach - wypróbuj koturny. Mnie chodzi się w nich jak w papciach, to bardzo wygodne buty. Nadchodzi czas wyprzedaży, więc za 1000 zł dasz radę wprowadzić trochę świeżości do szafy
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:18   #3
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

1. rybaczki jasen
2. ryczaczki średni jeans( brak zdjęcia)
3. spodnica jeansowa
4. spódnica czarna w białe prązki
5. spodnie niebiesko/popielate, lekko poszerzana nogawka
6. spodnie brązowe
7. spodenki kremowe w prązki
8. spodenki czarne
9. spodnie czarne z materiału, krój prosty ( brak zdjęćia)
10. czarna spódnica ( średnio elegancka- brak zdjęcia)
11. spodnie szare, krój j/w ( brak zdjęcia)
12. spodnie jeansowe brak zdjęcia
13 moja figura
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rybaczki.jpg (18,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnica 2.jpg (22,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnica.jpg (21,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnie3.jpg (14,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnie4.jpg (18,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szorty.jpg (24,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szorty2.jpg (21,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (79,6 KB, 106 załadowań)

Edytowane przez soczysta23
Czas edycji: 2012-06-19 o 14:32
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:23   #4
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

1. bransoletki i kolczyki
2. naszyjniki, korale
3.buty na słupku
4.japonki
5.półbuty na słupki
6.buty na koturnie
7.buty na małej szpilce
8.paski
9.adidasy czarne( brak zdjęcia)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biz.jpg (55,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biz2.jpg (68,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buty2.jpg (20,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buty3.jpg (19,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buty4.jpg (21,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buty6.jpg (21,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buty7.jpg (22,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paski.jpg (20,4 KB, 8 załadowań)
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:28   #5
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

1. szary kardigan
2. kawa z melkiem sweterek- niestety już go nie zapnę
3. mała torebka
4.mała torebka
5. torby duże
6. mała czarna- brak zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sweer.jpg (20,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg swet.jpg (17,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg to.jpg (21,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tor2.jpg (50,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg torby.jpg (25,8 KB, 6 załadowań)
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:34   #6
pepuszek04
Raczkowanie
 
Avatar pepuszek04
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 250
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Właśnie koturny są naprawdę dobrą alternatywą dla szpilek ja sama wbijam się w szpilki tylko jak naprawdę muszę a tak to pomykam w koturnach z resztą to kwestia przyzwyczajenia co do ciuchów to teraz jest moda na kolorowe spodnie proponowałabym Ci niebieskie do tego jakaś fajna kolorowa góra (samo się prosi o białą bluzkę /czerwoną/czarną ) jak spodnie do pracy to wybierałabym na Twoim miejscu jakieś ciemniejsze jeansy bez przetarć ale na górę trochę koloru bo tak to Twoja garderoba jest strasznie nudna , błękit i koral beż w tym dobrze wyglądają blondynki więc szalej
pepuszek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:35   #7
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Nie potrafię dobrać do siebie żadnej marynarki bo piją mnie w ramionach, nie wiem jaka długość i jaki kolor żeby ładnie współgrał ze spódnicą w prązki.
Doczytałam na innych wątkach, że japonki to raczej na plażę.
Nie wiem czemu, ale buty na koturnach i na słupku pieką mnie jak dłużej w nich pochodzę.
Mam jeszcze typowe t-schirty różnego koloru,typowo sportowe, raczej już do śmietnika.
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 14:46   #8
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Ogólnie dużo z tych rzeczy, które dodałas jest sprane i wyblakłe. Co do koloru marynarki - jakikolwiek - niebieski, zielony, miętowy, lawendowy. Tu masz kilka propozycji:
http://allegro.pl/marynarka-boyfrien...402287906.html
http://allegro.pl/marynarka-boyfrien...402768393.html
http://allegro.pl/zara-nowosc-maryna...414700293.html
długość wybieraj taką, jaką mają dziewczyny na zdjęciach, unikaj takich, które kończą się powyżej bioder. Jeśli nogi w butach Cię pieką, to najwidoczniej buty są źle wyprofilowane. Możesz spróbować żelowych wkładek, które poprawiają komfort chodzenia. Nie widzę w Twojej galerii żadnych ładnych butów
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4

Edytowane przez morsmordre
Czas edycji: 2012-06-19 o 14:49
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 19:06   #9
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Wszystkie ubrania, których zdjęcia dodałaś są okropnie szaro-bure. Postawiłabym na kolor. Fajne, dobrze skrojony dżinsy lub cygaretki (z tego, co piszesz wnioskuję, że nie masz problemów z nogami), do tego coś luźniejszego na górę żeby zasłonić to i owo. Jeśli nie potrafisz chodzić w szpilkach - wypróbuj koturny. Mnie chodzi się w nich jak w papciach, to bardzo wygodne buty. Nadchodzi czas wyprzedaży, więc za 1000 zł dasz radę wprowadzić trochę świeżości do szafy
masz racje, strasznie szaro-bura jestem!Jeśli chodzi o cygaretki to mam problem z udami. O koturnach myślę intensywnie, nawet 1 posiadam, niestety piecze mnie w nich podeszwa stopy i się w nich ślizgam.Jdnak dziękuje za wszelkie rady
Cytat:
Napisane przez pepuszek04 Pokaż wiadomość
Właśnie koturny są naprawdę dobrą alternatywą dla szpilek ja sama wbijam się w szpilki tylko jak naprawdę muszę a tak to pomykam w koturnach z resztą to kwestia przyzwyczajenia co do ciuchów to teraz jest moda na kolorowe spodnie proponowałabym Ci niebieskie do tego jakaś fajna kolorowa góra (samo się prosi o białą bluzkę /czerwoną/czarną ) jak spodnie do pracy to wybierałabym na Twoim miejscu jakieś ciemniejsze jeansy bez przetarć ale na górę trochę koloru bo tak to Twoja garderoba jest strasznie nudna , błękit i koral beż w tym dobrze wyglądają blondynki więc szalej
czyli kolorowe góry, dziękuję za radę. Przyznam szczerze, że jak mierzę bluzki to wydaje mi się, że albo źle leżą, albo za bardzo mnie będzie widać, a przecież jestem taka "byle jaka"
Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Ogólnie dużo z tych rzeczy, które dodałas jest sprane i wyblakłe. Co do koloru marynarki - jakikolwiek - niebieski, zielony, miętowy, lawendowy. Tu masz kilka propozycji:
http://allegro.pl/marynarka-boyfrien...402287906.html
http://allegro.pl/marynarka-boyfrien...402768393.html
http://allegro.pl/zara-nowosc-maryna...414700293.html
długość wybieraj taką, jaką mają dziewczyny na zdjęciach, unikaj takich, które kończą się powyżej bioder. Jeśli nogi w butach Cię pieką, to najwidoczniej buty są źle wyprofilowane. Możesz spróbować żelowych wkładek, które poprawiają komfort chodzenia. Nie widzę w Twojej galerii żadnych ładnych butów
40% dodanych rzeczy jeszcze nigdy nie były założone W marynarkach się wręcz zakochałam, dziękuję za linki.Szkoda, że nie ma mojego rozmiaru!Przykro mi słyszeć, że butów łądnych nie mam, bo na wyprzedaży ostatanio 3 pary. Myślałam, że są ładne. Nie znam się totalnie na butach, gdyż całe życie przechodziłam w adidasach. Baleriny albo mnie cisną, albo są za duże Dziękuję pięknie za rady,marynarka będzie śniała mi się w nocy
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 19:36   #10
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Pełno teraz takich marynarek w sklepach, a zaczynają się wyprzedarze, więc pewnie i poniżej stówy coś uda się upolować Może to wina zdjęć, niektóre rzeczy wydają się na nich wyblakłe A co do butów - nie przejmuj się moimi słowami - każdy ma inny styl i w czymś innym czuje się dobrze, Tobie niekoniecznie musiałyby się podobać moje buty A i jeszcze postawiłabym na jakieś ładne sandałki w żywym kolorze, niekoniecznie na obcasie, uwielbiam sandały, z ładnym manicurem wyglądają bosko na stopie
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 20:02   #11
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

sandałki?może pokażesz mi jakiegoś linka? Bo ja znam tylko sandały sportowe
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 20:13   #12
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Kilka przykładów:
http://www.zara.com/webapp/wcs/store...%2BLAKIEROWANA
http://www.riverisland.com/Online/wo...sandals-620550
http://www.riverisland.com/Online/wo...andals--602244
http://www.asos.com/Sam-Edelman/Sam-...Blackwhitepink

Nie gadaj, że znasz tylko sportowe
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 20:14   #13
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Hej,
niektóre twoje rzeczy są trochę jak z lat 90tych. Myślę, że nie chcesz zrobić z siebie mega modnej laski w jeden dzień, ale niektóre rady mogą ci mocno pomóc.

Moim zdaniem bardzo ładne są jedne buty lasockiego które prezentujesz, niektóre sweterki.
Koturny to ekstra pomysł. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w trójmieście w tanich sklepach śliczne modele można kupić już po 60-70 zł. Nie wzbraniaj sie też przed szpilkami. Znajdz poprostu model który będzie wygodny. Platformy bardzo ułatwiają sprawę. Ponadto szpilki np zapinane w kostce też są bardzo stabilne.
Do tego moim zdaniem powinnaś zapotarzyć się w choć jedne spodnie dość eleganckie w których będziesz zawsze czuła się dobrze. Szukaj szukaj i jeszcze raz szukaj. Mogą być czarne lub granatowe. To podstawa w każdej szafie.

I choć jedna sukienka, która będzie na tyle uniwersalna, że w razie czego założysz ją na spotkanie, czasem normalnie do pracy, czasem na wieczór.

W sklepach typu Reserved i Mohito teraz od zatrzęsienia takich klasycznych modeli.
Jednak zarówno sukienka jak i spodnie muszą być idealnie dobrane, żebyś każdego dnia mogła je założyc i poprawiała sobie humor wiedząc jak dobrze wyglądasz.

Osobiście nie lubię rzeczy z materiałów ktore bardzo szybko się spierają, które tracą fasony. Niektóre tanie jeansy po jednym praniu wyglądają masakrycznie, zdradzając swoje pochodzenie ;p ale są też tkaniny (jeśli idzie o jeansy to jasne tak mają) ze i po roku nie będą znoszone. Sukienki również zamiast wybierać bawełniane, mające skłonność do blaknięcia, do mechacenia.
Nie nośc rybaczek ani spodni tego typu. Nikt w nich dobrze nie wygląda.
Zamiast bluzek czy tshirtów - seksowne koszule.
Warto wnieść trochę koloru, jeśli nie strojem to np ładną torebkę, teraz od groma jest kolorowych rzeczy.

Ja na twoim miejscu bym stawiała na lekką elegancję. Warto każdego dnia czuć się dobrze, nigdy nie wiesz co cie w życiu może spotkać więc nie warto wyglądać źle
Ważne są dodatki, fajna biżuteria ale bez przesady np. ja kocham bransoletki i pierścionki, natomiast nie lubię wisiorków. Warto mieć też szale, to ekstra dopełnienie stroju.
Załączam kilka zestawów z reserved, bo myslę ze jest to sklep łatwodostępny, na stronie sa ceny i teraz trwa tam wyprzedaż.


I najważniejsze - to są środki tylko chwilowe. Siebie nie oszukasz. Jeśli nie polubisz siebie, nie odkryjesz swojej kobiecości, nie dojrzejesz do odpowiednich strojów to będziesz tylko przebrana.
Warto popracować nad sylwetką, bo szczupła osoba ma dużo większą dowolność w wybieraniu strojów. Teraz zbliża się lato, warto się spiąć i popracować nad sylwetką. Każdy jest tego warty. Są facebookowi trenerzy (np Ewa Chodakowska) są filmy na youtubie. Warto zacząć od najmniejszych rzeczy. Może choć na miesiąc kup karnet na fitness aby chodzić codziennie, zobacz czy cię to nie odmieni, nada sensu walce o piękną siebie. Masz do przeżycia jeszcze tyle lat, że warto je przeżyc kochając siebie.
I styl sportowy zostaw na siłownię, na spacery.
Warto znaleźć sobie znaną osobę której styl ci się podoba i jeśli sama nie masz zdolności do komponowania garderoby, to po prostu kopiować to, co zakłada ona.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Christian_Louboutin_Strappy_Platform_Sandals_original_img_1312868993.jpg (40,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chanel-platform-sandals-kate-walsh-4.jpg (30,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 633921798194096329.jpg (30,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0262.jpg (22,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0208.jpg (14,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0201.jpg (18,9 KB, 20 załadowań)
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 07:37   #14
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

jak pokazałam linki to zaczynam kojarzyć, jednak nigdy takich nie miałam, bo moja stopa się rozpłaszcza w czymś takim. Marynarek jest mnóstwo gtylko że w żadnej z nich nie czuję się dobrze!
Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
Hej,
niektóre twoje rzeczy są trochę jak z lat 90tych. Myślę, że nie chcesz zrobić z siebie mega modnej laski w jeden dzień, ale niektóre rady mogą ci mocno pomóc.

Moim zdaniem bardzo ładne są jedne buty lasockiego które prezentujesz, niektóre sweterki.
Koturny to ekstra pomysł. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w trójmieście w tanich sklepach śliczne modele można kupić już po 60-70 zł. Nie wzbraniaj sie też przed szpilkami. Znajdz poprostu model który będzie wygodny. Platformy bardzo ułatwiają sprawę. Ponadto szpilki np zapinane w kostce też są bardzo stabilne.
Do tego moim zdaniem powinnaś zapotarzyć się w choć jedne spodnie dość eleganckie w których będziesz zawsze czuła się dobrze. Szukaj szukaj i jeszcze raz szukaj. Mogą być czarne lub granatowe. To podstawa w każdej szafie.

I choć jedna sukienka, która będzie na tyle uniwersalna, że w razie czego założysz ją na spotkanie, czasem normalnie do pracy, czasem na wieczór.

W sklepach typu Reserved i Mohito teraz od zatrzęsienia takich klasycznych modeli.
Jednak zarówno sukienka jak i spodnie muszą być idealnie dobrane, żebyś każdego dnia mogła je założyc i poprawiała sobie humor wiedząc jak dobrze wyglądasz.

Osobiście nie lubię rzeczy z materiałów ktore bardzo szybko się spierają, które tracą fasony. Niektóre tanie jeansy po jednym praniu wyglądają masakrycznie, zdradzając swoje pochodzenie ;p ale są też tkaniny (jeśli idzie o jeansy to jasne tak mają) ze i po roku nie będą znoszone. Sukienki również zamiast wybierać bawełniane, mające skłonność do blaknięcia, do mechacenia.
Nie nośc rybaczek ani spodni tego typu. Nikt w nich dobrze nie wygląda.
Zamiast bluzek czy tshirtów - seksowne koszule.
Warto wnieść trochę koloru, jeśli nie strojem to np ładną torebkę, teraz od groma jest kolorowych rzeczy.

Ja na twoim miejscu bym stawiała na lekką elegancję. Warto każdego dnia czuć się dobrze, nigdy nie wiesz co cie w życiu może spotkać więc nie warto wyglądać źle
Ważne są dodatki, fajna biżuteria ale bez przesady np. ja kocham bransoletki i pierścionki, natomiast nie lubię wisiorków. Warto mieć też szale, to ekstra dopełnienie stroju.
Załączam kilka zestawów z reserved, bo myslę ze jest to sklep łatwodostępny, na stronie sa ceny i teraz trwa tam wyprzedaż.


I najważniejsze - to są środki tylko chwilowe. Siebie nie oszukasz. Jeśli nie polubisz siebie, nie odkryjesz swojej kobiecości, nie dojrzejesz do odpowiednich strojów to będziesz tylko przebrana.
Warto popracować nad sylwetką, bo szczupła osoba ma dużo większą dowolność w wybieraniu strojów. Teraz zbliża się lato, warto się spiąć i popracować nad sylwetką. Każdy jest tego warty. Są facebookowi trenerzy (np Ewa Chodakowska) są filmy na youtubie. Warto zacząć od najmniejszych rzeczy. Może choć na miesiąc kup karnet na fitness aby chodzić codziennie, zobacz czy cię to nie odmieni, nada sensu walce o piękną siebie. Masz do przeżycia jeszcze tyle lat, że warto je przeżyc kochając siebie.
I styl sportowy zostaw na siłownię, na spacery.
Warto znaleźć sobie znaną osobę której styl ci się podoba i jeśli sama nie masz zdolności do komponowania garderoby, to po prostu kopiować to, co zakłada ona.
dziękuje za odpowiedz Co do szpilek mierzyłam wiele, w każdych myślałam że się zabije. Miały pasek na kostce, mniejsze i większe obcasy,platformy i nadal nie potrafiłam w nim chodzić Mieszkam na wsi i najbliższy tego typu sklep jest 30 km ode mnie Muszę pomyśleć o koszulach, których nie lubię bo nie bardzo mam do nich buty.....wydają się też mało wygodne. Ale oczywiście przy najbliższych łowach spojrze na wieszaki zapełnione koszulami i poprzymierzam Wiele rzeczy leży na mnie po prostu źle,jak w jednym miejscu są dopasowane w kolejnym odstają. Mam jakąs dziwną figure wydaje mi się, że we wszytskim wyglądam źle. Co do schudnięcia to probowałam już nie raz, efekty jeśli są to krótkotrwałe. Owszem kopiować można, co nie znaczy że będzie to udane, bo jednak nie na każdego wszytsko pasuje- a szkoda! Strasznie mi się podoba perwszy zestaw ubrań!

Edytowane przez soczysta23
Czas edycji: 2012-06-20 o 07:40
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:36   #15
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Cytat:
Napisane przez soczysta23 Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedz Co do szpilek mierzyłam wiele, w każdych myślałam że się zabije. Miały pasek na kostce, mniejsze i większe obcasy,platformy i nadal nie potrafiłam w nim chodzić
Moja rada - mierz, mierz i jeszcze raz mierz. Jeśli masz kilka par sandałów ktore są podwyższane na obcasiku(nigdy nie znalazłam takich które są wygodne), to chodzenie na szpilkach powinno być łatwizną.
Powinnaś mieć ze dwie pary butów, które wysmuklą twoją sylwetkę. Mam na myśli klasyczne ale wysokie czółenka. Np. mierzyłam w Deichmannie takie z załącznika i były mega wygodne.

Cytat:
Mieszkam na wsi i najbliższy tego typu sklep jest 30 km ode mnie Muszę pomyśleć o koszulach, których nie lubię bo nie bardzo mam do nich buty.....wydają się też mało wygodne. Ale oczywiście przy najbliższych łowach spojrze na wieszaki zapełnione koszulami i poprzymierzam
Uważam że w połączeniu z dobrze leżącymi spodniami i ładnymi butami wygląda się mega elegancko. Często sama zakładam taki zestaw. Teraz są koszule z body. Uwielbiam tteż błekitne koszule.

Cytat:
Wiele rzeczy leży na mnie po prostu źle,jak w jednym miejscu są dopasowane w kolejnym odstają. Mam jakąs dziwną figure wydaje mi się, że we wszytskim wyglądam źle.
Nie ma takiego czegoś jak dziwna figura. Każdy jest inny. Trzeba mierzyć mierzyć i mierzyć. Nie kupować byle czego, ze względu na niską cene. Dużo szukać, nie odrzucać modeli na starcie. Zrób sobie całodzienną wycieczkę i mierz nawet to, co wydaje ci się nieadekwatne. Sama nie wydaję nigdy bardzo dużo na ubrania, ale stopniowo komponuję garderobę tak, że mam co założyc na kazdą okazję.

Cytat:
Co do schudnięcia to probowałam już nie raz, efekty jeśli są to krótkotrwałe. Owszem kopiować można, co nie znaczy że będzie to udane, bo jednak nie na każdego wszytsko pasuje- a szkoda! Strasznie mi się podoba perwszy zestaw ubrań!
Wiem że chudnąc nie jest łatwo, ale jeśli chcesz cieszyc sie w pełni życiem to warto się zmotywować. W mniejszej miejscowości możę być trudniej o zorganizowane zajęcia, ale jeśli masz internet - masz wszystko. Miej świadomość że każdy twój krok, każde sięgnięcie do lodówki - procentuje.
Warto założyć sobie krótkie etapy, a pierwsze sukcesy zmotywują cię do dalszej pracy. Widzę na zajęciach fitness osoby o naprawde dużej nadwadze, które chodzą mega regularnie - to dopiero warte podziwu. One nie mają 10kg do zrzucenia tylko np. 30kg. Więc dopoki nie jest najgorzej - walcz o siebie. Nie wiem czy masz dzieci czy parntera, ale satysfakcja z własnego ciała procentuje w każdej dziedzinie życia. Na początek np, wystarczy spacer czy lekki bieg po 30minut dziennie. Odstaw grupy węglowodanowe, słodycze. Da się. Po co całe życie męczyć się z dobieraniem ubioru i patrzec z zazdrością na inne kobiety. Chociaż jestem młoda -wiem jedno - piękne ciało wymaga uwagi w każdej chwili w życiu. Nie ma osób które są chude a jedzą bez umiaru. Jeśli dużo jedza to dużo też się ruszają. Nie ma cudów. Ale naprawdę warto walczyć o piękną siebie.
Powodzenia !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg t_p_detail.jpg (13,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg t_p_list_m.jpg (6,8 KB, 3 załadowań)
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:38   #16
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

hej. ja tez mam figure jablka i mam 152cm wiec wiem, ze nie jest wcale ta latwo się ubrać, ale da się

polecam ci obejrzec na youtube filmy radzki, która opowiada o typach sylwetek i mówi, komu pasuja jakie fasony. widać, że zna się na rzeczy, wiec naprawde polecam
__________________
Świeżynka


Zapraszam na mojego bloga: http://lipstick-and-high-heels.blogspot.com/
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:45   #17
agawa9
Raczkowanie
 
Avatar agawa9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: moje cztery ściany ;)
Wiadomości: 72
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

tak jak wyżej-musisz zacząć od polubienia siebie choć troszkę
może nowa fryzura, pięknie pachnący balsam po kąpieli to będzie początek??
i kilka rad ode mnie. Ja jestem typową gruszką-na monstrualne(choć sądząc po zdjęciu to naprawdę nie jest źle) uda polecam spódniczki tuż przed kolano koniecznie o linii A. Masz śliczne wcięcie w talii i warto byłoby to podkreślić, np. sukienką odcinaną tuż pod biustem i luźnieszą w dół .
Co do dźinsów-zapomnij o przetarciach na udach, bo robią im niedźwiedzią przysługę.
Na niewielkie piersi polecam wszelkie falbanki i kieszonki na wysokości biustu. I push-upy oczywiście
3mam kciuki za zakupy
aha-i jeszcze jedna rada-może masz jakąś przyjaciółkę, siostrę czy koleżankę-życzliwą osobę, kt. się nieźle ubiera. Może wybrałaby się z Tb. na zakupy ??
__________________
There's always two sides of every story

Jeśli cały ten proces – transportu, ogłuszania, rzezi i krojenia mięsa na kawałki – jest czymś zupełnie dla nas naturalnym, to dlaczego rodzice z taką starannością chronią swoje dzieci przed przyglądaniem się temu?
Juliet Gellatley
agawa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 14:09   #18
nikulek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 140
Dot.: potrafisz się fajnie ubrać? pomóż mi zaakceptować siebie!

Myślę,że warto zainwestować w rzeczy klasyczne: dobrze skrojone jeansy, kardigan, marynarka, biały top, koszula, ołówkowa spódnica- to moja podstawa. Jeśli chcesz dodać trochę elegancji to proponuję szal/apaszkę.
__________________
Żeby zmieniło się nasze życie, musimy najpierw zmienić samych siebie!
nikulek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.