AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 12:53   #1531
martynak1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 114
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez 6MoNi9 Pokaż wiadomość
noo dokladnie! a teraz mnie chyba bierze on na przetrzymanie bo nie chce mi kupić biletu! Mam taką sytuację że buc mi powiedział że mam sobie zarobić na ten bilet jak nie mam kasy (w sensie że mam tyle tu zostać żeby zarobić) - chciałam na ten piątkowy samolot do Niemiec a on od wczoraj już podrożał o 10 euro!! a on mi dziś rano znów że nie ma czasu! wrrrrrrrrrr
co za ludzie
ale chyba już nie ogarniam, bo pisałaś, że znalazłaś już rodzinę. Nie ma możliwości się teraz do nich przenieść?

Jejku, jejku już jutro wracam do domku
martynak1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 12:58   #1532
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Pokaż wiadomość
jak czytam takie historie jak blackberry to normalnie aż się włos na głowie jeży Strasznie Ci współczuję. A wiesz, co to był za typ? Złapali go?

gorzala (dobry nick swoja droga ) i jak wrażenia? Jest co w tym Dublinie zwiedzać albo co robić? Są jakieś takie rzeczy jak np. kursy salsy?
hahaha nie wiem jak to jest z kursami, bo bylam u brata na wakacjach, wiec pod tym kątem mnie nie interesowalo zwiedzanie.. Jest pare slicznych miejsc, parków różanych, muzeum figur woskowych, mnostwo fajnych sklepów.. my zalapalismy sie na cyrk w okolicy a wiecej to jezdzilismy po budynkach bo lubimy 'rodzinnie' architekturę i oglądać rożne ciekawe miejsca, ale miejscowosci nie pamietam, duzo zwiedzalismy w gorach Najbardziej w pamięć zapadło mi Hollywood Inn hahah ^^ Pawdziwe Hollywood - wiocha zabita dechami i kościół ;p Post Office i Police Office ale zamkniete na trzy spusty ^^' Zwiedzałam też Trinity College. Generalnie najlepiej znalezc na internecie jakies konkrety ktore ciebie interesuja i tym szlakiem podążać Bardzo ładnie jest w Malahide - tam pracuje moj brat przy wybrzeżu, jest to co prawda najdrozsza dzielnica Dublina, ale warto sie wybrać No i w Howth (taki półwysep prawie ) jest świetny widok i pole golfowe
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 13:01   #1533
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

ja sie zastanawiam czy wyjdzie, jak powiem, ze chcialabym skonczyc wczesniej bycie au pair, bo generalnie mam byc jakby do 26 wrzesnia (sroda) wtedy tez mam wylot z eindhoven, ale znalazlam bilety do Portugalii dosyc tanie wlasnie od 21 albo od 23 wrzesnia do 26 wrzesnia, i mam przylot o 10 rano, a o 19 wylot do Polski, czyli idealnie. Poza tym, od razu po powrocie zaczynam studia i nie bede miec jak tego zrealizowac. Widzialam, zze juz zaczeli szukac au pairki, wiec moze jakos za 2-3tyg bym się ich spytała, co myslicie?
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 13:36   #1534
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ms dzięki

A czy jest tu ktoś z Amsterdamu ?
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 13:47   #1535
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

nie ma, ale zazdroszcze ci mega, bo wczoraj wrocilam z amsterdamu, i generalnie duzo podrozuje, ale to miasto ejst najlepsze ze wszystkich jakie widzialam. W sumie to jesli ejstes spokojną osoba, stroniącą od "zlych" rzeczy, to moze ci się nie spodobac, ale jesli jest inaczej, pokochasz
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 15:14   #1536
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Dziewczęta! Długo tu nie zaglądałam i jak zwykle wpadłam... z prośbą Zmieniła się moja sytuacja, od końca sierpnia nadal będę we Francji... ale w Paryżu! Bardzo zależy mi na kursie językowym, a wiadomo, że koszta powalają, a praca au pair nie przynosi kokosów stąd prośba do Dziewcząt, które au pairowały w Paryżu i mają jakieś rozeznanie w temacie. Stać mnie jedynie na typowe "Language cours for au pair" czy któraś z Was mogłaby polecić jakąś szkołę, do której warto uczęszczać i w której pomimo, że jest to kurs dla au pairek (czyli luźny) da się sporo nauczyć?
mabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 15:35   #1537
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

ja rowniez lece samolotem, u mnie wyszlo 570 zl z bagazem do 32 kg w dwie strony. Orientowalam sie tez, jak to wychodzi autokarem, jest to koszt ok. 650 zl w dwie strony, ale wlasnie najgorsza jest tak droga, ponad 20 godzin się jedzie, a samolotem 2h
ostatnio zobaczylam sobie nawet, ze spowrotem sam bilet kosztuje 91 zl (Ryanair) ale tam jest mniejszy bagaz, wiec ja odpadam, bo na pewno bym sie nie zmiescila do 20kg.
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 16:55   #1538
jst_
Raczkowanie
 
Avatar jst_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 40
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Jak to EKUZ nie obowiązuje? Co za głupoty. Przecież do NFZ składasz różny wniosek, czy chcesz tylko do rodziny "w odwiedziny" czy do pracy, czy praca zlecona i tak dalej.. Przede mną babeczka w NFZ jak stała to miała właśnie zaznaczoną rubrykę, że jedzie do pracy do Niemiec na wakacje i miała normalny wniosek EKUZ.. O_O"
Poza tym jeśli między au pair a hostami jest umowa 'słowna' bo zadnej sie nie spisuje, to formalnie, prawnie nie jedziesz do pracy. Nie będą za Ciebie płacić podatku więc czemu ma dziewczyna wypełniać wniosek o ubezpieczenie w pracy?? Ja mam ten EKUZ normalny na wyjazd do rodziny, a mój brat jak jechał do pracy 5 lat temu to załatwiał wtedy dopiero na pracę. Może się mylę, ale dla mnie w sensie formalnym nie jest to praca, bo nie masz numeru identyfikacji podatkowej ani oni za Ciebie podatku nie płacą (jako za pracownika)
już się wyjaśniło. faktycznie EKUZ wystarczy. Pani w NFZ przeszła samą siebie. Ja nie wiem według jakiego kryterium przyjmuje się ludzi do pracy w budżetówce w polsce :/

UWAGA. Koleżanka szuka jakiejś miłej rodzinki w Szwajcarii, Austrii lub Luxemburgu, z naciskiem na Szwajcarię. Gdyby ktoś coś wiedział lub sam szuka nowej au pair dla swojej rodziny, dajcie znać
jst_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:00   #1539
Suzzi11
Raczkowanie
 
Avatar Suzzi11
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 467
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Na pewno kupię dziewczynce pamiętnik Myślałam, żeby wkleić do Niego moje zdjęcie i napisać Jej coś (jako Jej pierwszy wpis), żeby miala na pamiątkę. Ale czy to nie brzmi bardziej jak pożegnalny prezent?
Do tego bransoletkę albo grę planszową.

Dziewczny mam jeszcze takie dziwne pytanie.. gdzie trzymacie wartościowe rzeczy? Macie zamykane swoje pokoje? Bo tak się zatasnawiam, gdzie mam trzymać np pieniądze (biorę troszkę więcej tak na 'wszelki wypadek').

Edytowane przez Suzzi11
Czas edycji: 2012-06-26 o 17:30
Suzzi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:07   #1540
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

suzzi, chyba troszkę przesadzasz z tymi pieniędzmi... nie wiem, jak tak bardzo się boisz to moze wez 2 portfele, jeden schowal w ubrania. Ale ja sobie jakos tej sytuacji nie umiem wyobrazic...
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 19:04   #1541
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ja teraz na ostatnią chwilę bilet rezerwowałam i z bagażem do 32 kg zaplacilam 440zł do Irladii, byloby 240, no, ale czasami nie mozna z duzym wyprzedzeniem xd I niestety w jedna strone tylko bo nie wiem kiedy wrócę szczerze I tez podobno mam na jakis kurs chodzic 'podobno darmowy' jak to hostka napiala, ale pewnie wszystkiego sie jeszcze dowie ;P Ryanair jakma promocje to naprawdę się oplaca, zawsze do brata miescilam sie w 15kg a co dopiero 20 i podreczna torba :P ten do 32kg to mi sie mała krowa zmiesci

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

A co do pieniazkow to mi hostka bedzie dawac czesc do reki a czesc wplacac na konto tylko nie wiem czy walutowe zakladac czy moe tam zalozyc..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 19:08   #1542
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez jst_ Pokaż wiadomość
już się wyjaśniło. faktycznie EKUZ wystarczy. Pani w NFZ przeszła samą siebie. Ja nie wiem według jakiego kryterium przyjmuje się ludzi do pracy w budżetówce w polsce :/

UWAGA. Koleżanka szuka jakiejś miłej rodzinki w Szwajcarii, Austrii lub Luxemburgu, z naciskiem na Szwajcarię. Gdyby ktoś coś wiedział lub sam szuka nowej au pair dla swojej rodziny, dajcie znać
My chyba dalej nie mamy au pair na moje miejsce....wiec gdyby byla zainteresowana.....pisz prv
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 19:11   #1543
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

moi szukają kogos po mnie tez. Jak pogadam z nimi, że chce skonczyc parę dni wczesniej to jakos od 20 września. Jak tkos jest zainteresowany to moge ich profil wyslac w prywatnej.
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 19:41   #1544
mtea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 21
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

moya07 możesz wysłać mi ich profil?

Wiem już na pewno, że chce do Holandii, zdecydowałam się jednak na anglojęzyczną rodzinę (zastanawiałam się nad polsko-amerykańską).

Blackberry dobrze, że Ci się nic poważnego nie stało, współczuję.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Przy okazji mam pytanie do dziewczyn, które są bądź były w Holandii. Jechałyśmy autobusem czy leciałyście samolotem?
Jak z bagażem? Więcej można wziąć jadąc autobusem czy lecąc samolotem?

Jaka jest tak właściwie pogoda w Holandii, planuję jechać na jakieś 6 miesięcy z możliwością przedłużenia, więc musiałabym spakować rzeczy na wszystkie pory roku

(Pytanie może wydać się głupie, ale od zawsze miałam problem z pakowaniem)
mtea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 20:50   #1545
Jadzior
Raczkowanie
 
Avatar Jadzior
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 238
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Moya a gdzie jestes?
Jadzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:17   #1546
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez Jadzior Pokaż wiadomość
Moya a gdzie jestes?
Warto zerkmac na podpis....:p

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Monia współczuję Myć 2-letnie dziecko pod kranem po kupie ??? Trójkę dzieci odchowałam i po raz pierwszy o czymś takim słyszę, nawet młodsze podcieram chusteczką i wystarczy Czy oni na głowę upadli



Dziewczyny mam pytanie. Jestem na etapie negocjacji z własnoręcznie przez siebie znalezioną rodziną z Amsterdamu. Wszystko wydaje się ok, uczciwe, matka Polka więc nie mam najmniejszego problemu z porozumieniem, zasady ok czyli ok 5h dziennie pon-pt opieka nad dziećmi, 2xtydz. ogarnięcie mieszkania czyli porządki + prasowanie (gotuje ona). Kieszonkowe 100Euro/tydz. + ubezpieczenie + bezpłatne dojazdy tam i z powrotem + opłata za telefon + sieciówka + oni płacą za kurs językowy + wycieczka krajoznawcza po Holandii. 2 tygodnie urlopu na święta.
Ona pisze że możemy to załatwić przez agencję żebym miała pewność że wszystko jest na legalu i zapewnioną opiekę w razie wątpliwości. Jak to z tym jest? Czy w ogóle warto się w takie coś bawić ?
to sa tylko dodatkowe oplaty i papierkowe pierdy smerdy....i tak oferuje fajne warunki i skoro Ci zaproponowala agencje to wydaje sie byc uczciwa. Podpiszcie jedynie umowe, wystarczy
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 21:34   #1547
Jadzior
Raczkowanie
 
Avatar Jadzior
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 238
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

ojaaaa....
ciemnota za mnie.. :p

btw. Moya, jakbys mogła wysłać ich profil byłabym niezmiernie wdzięczna.
Jadzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 22:17   #1548
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Hahaha, po wypiciu kilku kieliszków wina (po raz kolejny) z hostką moge uczciwie (po raz kolejny) powiedzieć, że mam najlepszych hostów pod słońcem
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 22:42   #1549
6MoNi9
Raczkowanie
 
Avatar 6MoNi9
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 93
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez martynak1992 Pokaż wiadomość
co za ludzie
ale chyba już nie ogarniam, bo pisałaś, że znalazłaś już rodzinę. Nie ma możliwości się teraz do nich przenieść?

Jejku, jejku już jutro wracam do domku

Mam już kupiony bilet, na poniedziałek. Ufff, może wszystko się odwróci o 180st... i będzie lepiej... mam nadzieję!
6MoNi9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 23:20   #1550
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez mtea Pokaż wiadomość
moya07 możesz wysłać mi ich profil?

Wiem już na pewno, że chce do Holandii, zdecydowałam się jednak na anglojęzyczną rodzinę (zastanawiałam się nad polsko-amerykańską).

Blackberry dobrze, że Ci się nic poważnego nie stało, współczuję.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Przy okazji mam pytanie do dziewczyn, które są bądź były w Holandii. Jechałyśmy autobusem czy leciałyście samolotem?
Jak z bagażem? Więcej można wziąć jadąc autobusem czy lecąc samolotem?

Jaka jest tak właściwie pogoda w Holandii, planuję jechać na jakieś 6 miesięcy z możliwością przedłużenia, więc musiałabym spakować rzeczy na wszystkie pory roku

(Pytanie może wydać się głupie, ale od zawsze miałam problem z pakowaniem)
Wyślę wam jutro ich profil, bo zaraz idę spac, a nie chce mi się ich szukac już, pewnie do jutra ktos jeszcze dopisze, że chce i to zrobie hurtowo.
Ja leciałam samolotem. Nie wiem, myślę, że juz konczy się okres na autobusy, bo coraz więcej pwostaje dobrych i tanich polączen. Np masz tanie loty na do Eindhoven, z Krakowa do Amsterdamu tez już polecisz za ok. 300zł...
Pogoda jest paskudna, dzisiaj, pierwszy raz od keidy przyjechalam(a to juz mc...) wyszlo normalnie slonce, bylo cieplo i nie padalo ani razu w ciągu dnia.
Lecąc Wizzairem masz 32 kg normalnego i 10 podrecznego, mysle, że to mega duzo...

Cytat:
Napisane przez Jadzior Pokaż wiadomość
Moya a gdzie jestes?
Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Warto zerkmac na podpis....:p

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------



to sa tylko dodatkowe oplaty i papierkowe pierdy smerdy....i tak oferuje fajne warunki i skoro Ci zaproponowala agencje to wydaje sie byc uczciwa. Podpiszcie jedynie umowe, wystarczy
zawsze jak czytam Twoje posty to padam na twarz;]

Cytat:
Napisane przez Jadzior Pokaż wiadomość
ojaaaa....
ciemnota za mnie.. :p

btw. Moya, jakbys mogła wysłać ich profil byłabym niezmiernie wdzięczna.
wysle, wysle, jak chcecie zobaczyc dzieci, pokoj to poszukajcie u mnie na blogu.

Cytat:
Napisane przez lucyohlucy Pokaż wiadomość
Hahaha, po wypiciu kilku kieliszków wina (po raz kolejny) z hostką moge uczciwie (po raz kolejny) powiedzieć, że mam najlepszych hostów pod słońcem
zazdro max, moi mają ok. 100 butelek wina, powciskanych wszedzie gdzie się da i w ogole tego nie piją,..

Cytat:
Napisane przez 6MoNi9 Pokaż wiadomość
Mam już kupiony bilet, na poniedziałek. Ufff, może wszystko się odwróci o 180st... i będzie lepiej... mam nadzieję!
Na pewno, trzymaj się
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 13:34   #1551
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Wiem, że mnie tu długo nie było, właściwie jak byłam to byłam ale tak po cichu
Teraz zdesperowanie szukam rodzinki na lato, najlepiej jakaś Hiszpania czy Italia, ale nie jetem ybredna co do państw, jakbyście miały jakiś info to proszę o kontakt no i może o jakieś rady?
Mam założone konto na dwóch portalach mój list jest dość długi i się zastanawiam czy nie za długi ;x
co najlepiej umieścić w liście do rodziny?
Pozdrawiam
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:22   #1552
paulisinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Hej dziewczyny, mam pytanie ma może któraś opłacone konto na greataupair.com?
paulisinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:46   #1553
6MoNi9
Raczkowanie
 
Avatar 6MoNi9
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 93
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Nawet nie wiecie, co się dziś działo! Hostka zrobiła mega awanturę godzinę temu, ja stałam i nic nie rozumiałam, a krzyczała do hosta, dodam tylko że miała niemowlę na rękach i byli dziadkowie (rodzice hosta) przy tym! Jestem przekonana że najeżdżała również na mnie (nie zrozumiałam nic ale wyłapałam pojedyncze słowa..)!!! Ta atmosfera jest nie do wytrzymania! Te dzieci się wrzodów na łapią, a ja przy okazji! Muszę dotrwać do poniedziałku, brrrrrr !!!
6MoNi9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:52   #1554
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez paulisinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie ma może któraś opłacone konto na greataupair.com?
z tego, co się orientuje chyba żadna z nas nie ma. Poza tym nie jest to najlepsza stronka, mnostwo scamu, spamu itd. Proponuję: aupair-world.

6MoNi9 - masakra, wspolczuje Ci, dobrze, że sie wynosisz! Załatwiłaś w koncu ta druga rodzinke?
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 16:57   #1555
6MoNi9
Raczkowanie
 
Avatar 6MoNi9
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 93
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez MUTD Pokaż wiadomość
z tego, co się orientuje chyba żadna z nas nie ma. Poza tym nie jest to najlepsza stronka, mnostwo scamu, spamu itd. Proponuję: aupair-world.

6MoNi9 - masakra, wspolczuje Ci, dobrze, że sie wynosisz! Załatwiłaś w koncu ta druga rodzinke?

Tak tak, do nich lecę w poniedziałek.
Miałam się was pytać, ale w sumie dziś mnie host zwiózł do "miasta" bo tu jest klawe zamczysko, pozwiedzać, i w sumie sama już zadecydowałam i kupiłam, bo w nowej rodzince synek ma dziś drugie urodzinki i chciałam mu coś przywieźć, a że się przeprowadzają do Italii pod koniec sierpnia to byłam w bibliotece i kupiłam takie malutkie książeczki z podstawowymi rzeczami po włosku, tak do nauki - myślałam nad puzzlami ale nie było nic takiego godnego uwagi, same disneye i takie tam. Będzie? A dla nich mam takie jakieś czekoladki z cherry w środku, takie w opakowaniu z tym zamkiem właśnie i z historią miasta.
6MoNi9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 18:46   #1556
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

czyli skad jest ta druga rodzinka, bo juz sie pogubilam..
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 00:18   #1557
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Heej Pamiętacie mnie?
Chciałam poinformować, że dotrałam do Pentre( Walia) i jestem tutaj ze znajomą. To był pierwszy dzień. Dostałyśmy traumy na lotnisku, bo się spóźnił, ale spina była Host dad ma brytyjski akcent więc dla mnie super Niezmeirnie się cieszyłyśmy jak powiedział, że to nie brzmi zupełnie jak polski akcent, tylko jak brytyjski. Jutro poznamy cłopczyka, bo on jest po rozwodzie i dzielą sie z żona opieką nad chlopcem. Koleś przypomina głównego bohatera 'Lie to me', jesli oglądacie to na pewno pamiętacie;D
Ogolnie mega pozytyw.
Aha no i on powiedział, że kupi nam oddzielne telefony ( bo u nic sa dosc tanie ) i będą o wiele tansze rozmowy, jak bedziemy musieli do niego zadzwonić and stuff.
A dzisiaj już lecę spaać

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Aha i dziewczyny chciałam się zapytać o szczegóły odnośnie przesyłek z UK do Polski, kiedyś któraś wspominała, że są takie tanie itp, że można spokojnie wysłać za grosze, bo nie wiem czy mogę szaleć i kupować rzeczy, które by mi sie do walizki na pewno nie zmieściły, to bym je wtedy wysłała Więc jak wiecie coś o tym to proszę napiszcie, z góry dziękuję
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 07:17   #1558
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Heej Pamiętacie mnie?
Chciałam poinformować, że dotrałam do Pentre( Walia) i jestem tutaj ze znajomą. To był pierwszy dzień. Dostałyśmy traumy na lotnisku, bo się spóźnił, ale spina była Host dad ma brytyjski akcent więc dla mnie super Niezmeirnie się cieszyłyśmy jak powiedział, że to nie brzmi zupełnie jak polski akcent, tylko jak brytyjski. Jutro poznamy cłopczyka, bo on jest po rozwodzie i dzielą sie z żona opieką nad chlopcem. Koleś przypomina głównego bohatera 'Lie to me', jesli oglądacie to na pewno pamiętacie;D
Ogolnie mega pozytyw.
Aha no i on powiedział, że kupi nam oddzielne telefony ( bo u nic sa dosc tanie ) i będą o wiele tansze rozmowy, jak bedziemy musieli do niego zadzwonić and stuff.
A dzisiaj już lecę spaać

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Aha i dziewczyny chciałam się zapytać o szczegóły odnośnie przesyłek z UK do Polski, kiedyś któraś wspominała, że są takie tanie itp, że można spokojnie wysłać za grosze, bo nie wiem czy mogę szaleć i kupować rzeczy, które by mi sie do walizki na pewno nie zmieściły, to bym je wtedy wysłała Więc jak wiecie coś o tym to proszę napiszcie, z góry dziękuję
Cieszymy sie ze dotarlyscie....and stuff!

Rozmawiajcie czasem po polsku, zeby za miesiac nie pisac tu postow po angielsku......
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 11:06   #1559
paulisinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Hej dziewczyny, zwracam się do Was z prośbą o radę. Dostałam ofertę od rodziny mieszanej(matka Polka) mieszkają w Tunezji i Polsce. Wakacje spędzają w Tunezji. Mają małego bobasa 6 miesięcy. I chcą kogoś na miesiąc lub dłużej. Praca obejmuje jedynie opiekę nad małą od rana do 14/15 od pon do pt. bez sprzątania itd. Wyżywienie opłacone przez rodzinę i własny pokój z internetem. Zapytałam się o ubezpieczenie, ale powiedzieli że się szczerze mówiąc nie zastanawiali nad tym i ż mogą mi wykupić na miejscu jakieś tunezyjskie. Mieszkają 100 m od plaży w dużym mieście. Najprawdopodobniej musiałabym sobie opłacić lot tam(jest możliwość, że oddadzą mi część kosztów) i powrót byłby z nimi statkiem i potem samochodem, bo wracają do Szczecina we wrześniu.
Co myślicie o tej ofercie? Zapytać ich jeszcze o coś? Bo ja mam mieszane uczucia, jednak to Tunezja wiec jak coś to będę musiała zostać do końca..
paulisinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 21:16   #1560
6MoNi9
Raczkowanie
 
Avatar 6MoNi9
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 93
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
czyli skad jest ta druga rodzinka, bo juz sie pogubilam..
No z Niemiec, pod koniec sierpnia się przeprowadzają na 2 lata do Italii i szukali w sumie pomocy właśnie od końca sierpnia ale poznali moją sytuację i biorą mnie pod swe skrzydła już. Ale pracować jeszcze nie będę -
dlatego chciałam zapytać - gdzie, na jakich stronach szukać ofert babysittingu w Niemczech? Przydałoby mi się jakoś zarabiać póki oni mnie nie będą "zatrudniać"...
6MoNi9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.