Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-27, 00:34   #241
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Chodzi chyba nie o to, że kupowanie na promocjach jest czyms złym, ale o to, że w YR jest ustawiczna promocja na cokolwiek. Jesli ktoś pracował kiedykolwiek w sprzedaży, to wie, o czym mówię.
Towar kosztuje wyjściowo 10 zł, ale jego cena jest sztucznie zawyżana do 20, żeby potem zrobić promocję - w promocji kosztuje 15 zł, a na wyprzedaży 10 zł. To taka manipulacja, bo właśnie, kiedy nabierasz się na tę promocję, to jest przepłacanie - kupujesz często niepotrzebne rzeczy w promocji - a i tak przepłacasz, a sklep i tak zarabia. O tych chwytach marketingowych pisała bogoss.
tak samo działa np. sklep ciuchowy Carry - tam nieliczne są dni, kiedy szmaty kosztują "normalną cenę" Potem jest hasło "promocja-przecena-wyprzedaż" i ludzie szturmują, no bo przeciez jest "70% taniej" Żeby nie było - nie mam nic przeciwko temu sklepowi, lubię te ciuchy, ale ta pożal sie Boże strategia marketingowa mnie rozwala...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 10:25   #242
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
tak samo działa np. sklep ciuchowy Carry - tam nieliczne są dni, kiedy szmaty kosztują "normalną cenę" Potem jest hasło "promocja-przecena-wyprzedaż" i ludzie szturmują, no bo przeciez jest "70% taniej" Żeby nie było - nie mam nic przeciwko temu sklepowi, lubię te ciuchy, ale ta pożal sie Boże strategia marketingowa mnie rozwala...
dokładnie. Zawsze jak przechodzę obok tego sklepu to widzę wielki napis: 30% przeceny
miesiac później :50% przeceny
potem: 70%
chwila przerwy i od nowa

ale nie narzekam kurtke, która niby kosztowała 200zl kupiłam za 60zł
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 18:13   #243
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

http://farmona.pl/shop/product_info.php/products_id/180
na mój biust nie działa ani odchudzanie ani tycie... moze ziółka pomogą?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 21:12   #244
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Ciekawa jestem jak bardzo ta kuracja powiększa piersi Rozumiem, że w ciągu 6-8 mies. biust będziae o numer większy a następne pół roku juz dwie miseczki więcej Chirurdzy plastycy zbankrutują
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 11:51   #245
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jak bardzo ta kuracja powiększa piersi Rozumiem, że w ciągu 6-8 mies. biust będziae o numer większy a następne pół roku juz dwie miseczki więcej Chirurdzy plastycy zbankrutują
Zioła zawarte w tym preparacie faktycznie mają działanie...no może nie ujędrniające, czy powiększające o ...ale powodują hmmm...nabrzmienie gruczołów piersiowych - przez co cycki robią się większe (ale to jest powiększenie porównywalne z tym które normalnie u kobiet wystepuje w cyklu miesiączkowym - czyli nie iles tam rozmiarów - cyc trochę się podnosi, na tylę żeby stanik zrobił się niewygodny) - no i efekt kuracji występuje tak długo, jak długo przyjmujemy preparat - odstawiamy tabletki, cyc w dół
coś za coś
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 11:57   #246
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Zioła zawarte w tym preparacie faktycznie mają działanie...no może nie ujędrniające, czy powiększające o ...ale powodują hmmm...nabrzmienie gruczołów piersiowych - przez co cycki robią się większe (ale to jest powiększenie porównywalne z tym które normalnie u kobiet wystepuje w cyklu miesiączkowym - czyli nie iles tam rozmiarów - cyc trochę się podnosi, na tylę żeby stanik zrobił się niewygodny) - no i efekt kuracji występuje tak długo, jak długo przyjmujemy preparat - odstawiamy tabletki, cyc w dół
coś za coś
o to mi chodzi Marianno zaczęłam się przy okazji zastanawiać jak mogą wpływać na tabletki anty.
No cóż, jak dla mnie nie ma sensu wydawać 50zł za opakowanie za taką wątpliwą przyjemność
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 12:08   #247
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
o to mi chodzi Marianno zaczęłam się przy okazji zastanawiać jak mogą wpływać na tabletki anty.
No cóż, jak dla mnie nie ma sensu wydawać 50zł za opakowanie za taką wątpliwą przyjemność
a to przepraszam - widocznie źle zrozumiałam Twoją wypowiedź

przyjmując zgeneralizowaną zasadę - to żadne ziółka nie lubią się z tabletkami anty- a już tym bardziej te które mają takie oddziaływanie jak te powyżej - chciaż nie sprawdzałam tego - to nie wiem na pewno - to tylko moje gdybanie

nie warto wydawać na to tyle kasy...hormonalnie to mozna sobie metodą naturalna pierś powiększyć - odstawić tabletki anty- i przez co najmniej rok masz cyc kilka rozmiarów wiekszy :P...tylko te koszty
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 12:19   #248
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

nie warto wydawać na to tyle kasy...hormonalnie to mozna sobie metodą naturalna pierś powiększyć - odstawić tabletki anty- i przez co najmniej rok masz cyc kilka rozmiarów wiekszy :P...tylko te koszty
i te rozstępy
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 12:25   #249
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

nie warto wydawać na to tyle kasy...hormonalnie to mozna sobie metodą naturalna pierś powiększyć - odstawić tabletki anty- i przez co najmniej rok masz cyc kilka rozmiarów wiekszy :P...tylko te koszty
Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
i te rozstępy
Ale Roman G. przynajmniej byłby szczęśliwy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 12:30   #250
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ale Roman G. przynajmniej byłby szczęśliwy.
No pewnie bardzo I jeszcze po 1000 zł by wręczył i pogratulował i białą róże przysłał Kochany Romek, bez niego życie byłoby nudne
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 11:29   #251
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
a to przepraszam - widocznie źle zrozumiałam Twoją wypowiedź

przyjmując zgeneralizowaną zasadę - to żadne ziółka nie lubią się z tabletkami anty- a już tym bardziej te które mają takie oddziaływanie jak te powyżej - chciaż nie sprawdzałam tego - to nie wiem na pewno - to tylko moje gdybanie

nie warto wydawać na to tyle kasy...hormonalnie to mozna sobie metodą naturalna pierś powiększyć - odstawić tabletki anty- i przez co najmniej rok masz cyc kilka rozmiarów wiekszy :P...tylko te koszty
znaczy się koszty wychowania nowonarodzonego dziecięcia?
Niezłe dyskusje tu prowadzicie, moje panie Cóż, na mnie nie wpływa nic, czy biorę anty, czy nie, jestem "równa babka" Fakt, raz jak nie zrobiłam przerwy w tabletkach, bo chciałam uniknąć okresu podcza wyjazdu na wakacje, to spuchłam koncertowo - świetne mam zdjęcia w bikini z tego urlopu Inna rzecz, że spuchłam cała, spodnie miałam za ciasne i zachodziłam w głowę, czy możliwe jest utyć w ciągu trzech dni...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 21:39   #252
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Zioła zawarte w tym preparacie faktycznie mają działanie...no może nie ujędrniające, czy powiększające o ...ale powodują hmmm...nabrzmienie gruczołów piersiowych - przez co cycki robią się większe (ale to jest powiększenie porównywalne z tym które normalnie u kobiet wystepuje w cyklu miesiączkowym - czyli nie iles tam rozmiarów - cyc trochę się podnosi, na tylę żeby stanik zrobił się niewygodny) - no i efekt kuracji występuje tak długo, jak długo przyjmujemy preparat - odstawiamy tabletki, cyc w dół
coś za coś

W takim razie nie jest to zupełna bajka.
Owszem, jeszcze przed ciążą widocznie powiększały mi sie piersi przed miesiączką, ale było to bolesne i niezbyt miłe. Po odzyskaniu okresu po zakończeniu karmienia nie zauważyłam powiększenia i bolesności. Jednak ciąża duzo zmienia. Ale to juz temat na zupełnie inne forum... Przepraszam za szczegółowe opisy i OT.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 11:56   #253
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Chciałabym zasygnalizować pojawienie się nowego artykułu M. Sikory


http://www.wizaz.pl/images/sikora/mity_fakty/
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 13:40   #254
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
W takim razie nie jest to zupełna bajka.
Owszem, jeszcze przed ciążą widocznie powiększały mi sie piersi przed miesiączką, ale było to bolesne i niezbyt miłe. Po odzyskaniu okresu po zakończeniu karmienia nie zauważyłam powiększenia i bolesności. Jednak ciąża duzo zmienia. Ale to juz temat na zupełnie inne forum... Przepraszam za szczegółowe opisy i OT.
Mi się nic nie zmieniło...ani po jednej, ani po drugiej ciąży....a miało zmienić się wszystko :P
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 15:44   #255
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Chciałabym zasygnalizować pojawienie się nowego artykułu M. Sikory


http://www.wizaz.pl/images/sikora/mity_fakty/
a już myślałam, że będę pierwsza Czytając ten artykuł, zaraz pomyślałam o Tobie, mentho Artykuł jest niezły, myślę, że warto byłoby dać do niego linka do naszych przyklejonych wątków biochemicznych - justeczko79, L_V, przyklejcie pliizzz Fragment na temat filtrów może być przydatny dla początkujących biochemiczek/filtromaniaczek
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 16:38   #256
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

zrobione w Przydatnych artykułach.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 23:05   #257
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
a już myślałam, że będę pierwsza Czytając ten artykuł, zaraz pomyślałam o Tobie, mentho Artykuł jest niezły, myślę, że warto byłoby dać do niego linka do naszych przyklejonych wątków biochemicznych - justeczko79, L_V, przyklejcie pliizzz Fragment na temat filtrów może być przydatny dla początkujących biochemiczek/filtromaniaczek
z jednym jednak zastrzezeniem - fragment o wit. c to jedna wielka skucha, nawiazuje raczej do mitow niz faktow
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 23:17   #258
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
z jednym jednak zastrzezeniem - fragment o wit. c to jedna wielka skucha, nawiazuje raczej do mitow niz faktow
Fakt, ten fragment jest przede wszystkim mało konkretny, nie wiadomo o co chodzi. Trzeba było podać, o jakie formy witaminy chodzi i dlaczego są lepsze niż "zwykły" kwas askorbinowy
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 23:24   #259
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Fakt, ten fragment jest przede wszystkim mało konkretny, nie wiadomo o co chodzi. Trzeba było podać, o jakie formy witaminy chodzi i dlaczego są lepsze niż "zwykły" kwas askorbinowy
tyle tylko ze zadna forma nie jest nawet w polowie lepsza od kw. askorbinowego przy odpowiednio niskim pH formulacji
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 23:28   #260
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
tyle tylko ze zadna forma nie jest lepsza od kw. askorbinoqwegoprzy odpowiednio niskim pH
chodziło mi o "lepsze zdaniem autorki artykułu" Co mnie najbardziej drażni, to ogólniki. One wywołują potem falę w stylu "wieść gminna niesie" i dyskusje w stylu "bo ja GDZIEŚ czytałam że" Z precyzyjną informacją mogę się zgodzić lub nie, ale jakoś konstruktywnie, bo przynajmniej widzę, że adwersarz ma jakąś wiedzę czy przynajmniej skonkretyzowane zdanie. A dyskusja z "prawdami objawionymi" to puste bicie piany. Co się Tobie akurat nigdy nie zdarza
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 23:46   #261
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

w razie czego sluze linkiem do konkretnego badania

ponadto pani S. w innym fragmencie powoluje sie na wielkosc czasteczek substancji aktywnej, warunkujaca jej skuteczne przrenikanie. no to porownajmy:

masa czasteczkowa kwasu askorbinowego - ok 300 daltonow
m. cz. magnesium ascorbyl palmitate - ok 900 daltonow

molekuly o wielkosci 500 i powyzej przenikaja naskorek z duza trudnoscia, do tego tylko pewna czesc jednej molekuly MAP uwolni kwas askorbinowy
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:56   #262
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
w razie czego sluze linkiem do konkretnego badania
Ty nie służ, tylko od razu wklejaj
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 11:45   #263
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Angry floacyna -czy aby napewno nieskuteczna?

Poprawcie mnie jeśli się mylę (bo nie jestem specjalistą) ale tyle tego o floacynie sie od erisa naczytała, że aż nie chce mi się wierzyć...
tu jest link o ponoć naukowo udowodnionych efektach stosowania floacyny:
http://www.drirenaeris.pl/badania/s4...je.naukowe.htm
jeśli chodzi o kosmetyki Pharmaceris X (czyli te do skóry po radioterapi) to producent podane że należy je stosować po przebytej terapii, ale w dalszym ciagu nie wiem czy to cos zmienia...
a tu jest chba coś o działąniu przeciwzmarszczkowym:
http://www.drirenaeris.pl/badania/s4...we.htm?&str=10

i te kremy naprawde nie dziaąłja ??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:05   #264
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: floacyna -czy aby napewno nieskuteczna?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
Poprawcie mnie jeśli się mylę (bo nie jestem specjalistą) ale tyle tego o floacynie sie od erisa naczytała, że aż nie chce mi się wierzyć...
tu jest link o ponoć naukowo udowodnionych efektach stosowania floacyny:
http://www.drirenaeris.pl/badania/s4...je.naukowe.htm
jeśli chodzi o kosmetyki Pharmaceris X (czyli te do skóry po radioterapi) to producent podane że należy je stosować po przebytej terapii, ale w dalszym ciagu nie wiem czy to cos zmienia...
a tu jest chba coś o działąniu przeciwzmarszczkowym:
http://www.drirenaeris.pl/badania/s4...we.htm?&str=10

i te kremy naprawde nie dziaąłja ??
S_biela, przeszukaj dobrze ten wątek, tak przy początku pisałyśmy włąsnie o tym kwasie foliowym, folacynie i kosmetykach z serii X
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 11:01   #265
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Natknęłam się na test, który mi przypomniał o tym wątku.
http://www.swiatkonsumenta.pl/?actio...3&topicid=1001
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 22:12   #266
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Natknęłam się na test, który mi przypomniał o tym wątku.
http://www.swiatkonsumenta.pl/?actio...3&topicid=1001
Miodzio. Ciekawa jestem, czy ktoś badał kiedyś efekt placebo w odniesieniu do kosmetyków. Czyli to, że widzimy "wspaniałe efekty" kremu Heleny Rubinstein za setki złotych, pomimo że chemicznie nie ma on prawa działac lepiej niż mazidło z supermarketu za kilka złotych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 23:07   #267
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Świetny wątek. Świetny.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 00:28   #268
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Miodzio. Ciekawa jestem, czy ktoś badał kiedyś efekt placebo w odniesieniu do kosmetyków. Czyli to, że widzimy "wspaniałe efekty" kremu Heleny Rubinstein za setki złotych, pomimo że chemicznie nie ma on prawa działac lepiej niż mazidło z supermarketu za kilka złotych.
heh no to ja się zawsze dziwiłam że na mnie nigdy placebo nie działało
nawet jak setki ludzi się zachwycało i cena była niczego sobie to ja efektów nie widziałam jeśli naprawdę nie były widoczne.

placebo nie zadziałało chyba na nikogo w przypadku kosmetyku do demakijażu oczu : Sephora, Professionnel Backstage, Radical Eye & Lip Makeup Remover, cena - 20 zł, sklad - petrolatum... skoro petrolatum znane na forum dziewczynom które używały toniku z petrolatum i olejku pichtowego jest tak cenne to jakim cudem w aptekach można je kupić za grosze? no chyba że opakowanie takie cenne było... i na podstawie tego wyrobiłam sobie opinię o całej firmie

na szczęście wizażanki się nie dały omamić i wydały odpowiednią recenzję.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 00:43   #269
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
placebo nie zadziałało chyba na nikogo w przypadku kosmetyku do demakijażu oczu : Sephora, Professionnel Backstage, Radical Eye & Lip Makeup Remover, cena - 20 zł, sklad - petrolatum... skoro petrolatum znane na forum dziewczynom które używały toniku z petrolatum i olejku pichtowego jest tak cenne to jakim cudem w aptekach można je kupić za grosze? no chyba że opakowanie takie cenne było... i na podstawie tego wyrobiłam sobie opinię o całej firmie

na szczęście wizażanki się nie dały omamić i wydały odpowiednią recenzję.
Wiesz, z jednej strony to mogło być nie fair. Z drugiej - trudno, żeby Sephora sprzedała to za grosze, a przecież rozpuszcza makijaż (jak jest napisane w zgłoszeniu - oczu i ust). Cóż, kwestia czytania składu.
Ja tam Sephorę lubię za dobre kosmetyki za dobrą cenę

No i właśnie poczytałam recenzje - dziewczyny wydały odpowiednią recenzję, ale stosowały niezgodnie z zaleceniem producenta (patrz: opinie o zaklejonej i tłustej skórze, raczej nie przeszkadzało to na ustach? ), więc zgodnie z regulaminem oceniania mogły by zostać usunięte.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 01:48   #270
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Ja się ostatnio nabrałam na krem biolipidowy Ziaji z serii Calma
Pudełko kartonowe niby wielkie a w środku maleńki słoiczek
Isa, trochę nie rozumiem oburzenia- fakt faktem, kartonik niczego sobie,ale ziaja calma hlc biolipidowa jest standardowej pojemności, tzn 50ml.
Nie uważam więc, by producent w jakikolwiek sposób oszukiwał.

Co innego, jakby w tym dużym kartoniku byłkremik 30-40ml.

____________
Pozdrawiam
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.