Farbowanie henną - część III - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-18, 12:20   #511
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Godzinkę temu woda wróciła, nałożyłam hennę pełna obaw czy jeszcze zadziała. Widać niepotrzebnie się bałam.
Trochę ją za bardzo rozwodniłam dzisiaj i spływała mi po uszach jak szalona. Wetknęłam w te miejsca ręcznik papierowy. Zimowa czapka na głowie i kawałki papieru po bokach
Liczę na to, że tym razem henna nie zmyje się już po po dwu, trzech myciach zostawiając dziwny mahoń+moje odrosty+jaśniejsze końcówki po wcześniejszym farbowaniu sprzed lat. Strasznie to wygląda.
Oczywiście ktoś może napisać bym ścięła te końcówki - nie da rady one mają jakieś 10 cm. Włosy w wersji skręconej miałabym lekko za uszy.
Trzeba było dać tylko troszkę wody a na dłużej wstawić do kąpieli , wtedy by sie ogrzała. Ale bez obawy, ja kiedyś też przedobrzyłam z rzadkością
Z henną to jest tak , że lepiej ją kłaśc na zdrowe włosy, nie zniszczone wtedy efekt się utrzymuje super. Mam nadzieję iż wyjdzie super , pochwal się efektem
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 16:00   #512
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Boję się też że nie nałożyłam jej równo :| Nie było nikogo kto by mi pomógł. Na pewno opiszę wrażenia. Czy wstawię foto? Nie wiem. I tak nie mam zdjęć PRZED a aparat, który posiada moja siostra słabo łapie kolory.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cholera, moje włosy wyglądają jak nietknięte :| miałam tak przy pierwszym farbowaniu henną. Teraz użyłam ciemny brąz gdzie po fotach w waszej galerii wygląda nawet na nieco czarny..a u mnie nic. 4h i nic.... chyba daruje sobie hennę i wrócę do naturalnego, płowego ciemnego blondu.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 16:10   #513
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Cholera, moje włosy wyglądają jak nietknięte :| miałam tak przy pierwszym farbowaniu henną. Teraz użyłam ciemny brąz gdzie po fotach w waszej galerii wygląda nawet na nieco czarny..a u mnie nic. 4h i nic.... chyba daruje sobie hennę i wrócę do naturalnego, płowego ciemnego blondu.
u mnie było dokładnie tak samo... ale, proszę, bądźmy dla siebie wsparciem i nie wracajmy do naturalnych, płowych ciemnych blondów...
jeszcze jedna próba hennowości chociaż
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 18:31   #514
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Jeszcze jedna próba jednak będzie bo mam jeszcze hennę, żal wywalać do kosza.
Co do efektów, henna chyba się trochę utleniła bo włosy są już nieco ciemniejsze. Jednak widoczne jest słabe pokrycie odrostów a przy linii czoła wręcz brak pokrycia :|
Ogółem kolor prawie bez różnicy. Przy ciemnym brązie liczyłam na prawie czerń.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 19:23   #515
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Boję się też że nie nałożyłam jej równo :| Nie było nikogo kto by mi pomógł. Na pewno opiszę wrażenia. Czy wstawię foto? Nie wiem. I tak nie mam zdjęć PRZED a aparat, który posiada moja siostra słabo łapie kolory.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cholera, moje włosy wyglądają jak nietknięte :| miałam tak przy pierwszym farbowaniu henną. Teraz użyłam ciemny brąz gdzie po fotach w waszej galerii wygląda nawet na nieco czarny..a u mnie nic. 4h i nic.... chyba daruje sobie hennę i wrócę do naturalnego, płowego ciemnego blondu.
wow szok, nic a nic nie ruszyła? Dobrze umyłaś włosy? U niektórych dziewczyn wychodzi intensywny , ciemny za pierwszym razem , a u mnie też nie był mocny. Zastanawiam sie czy za rzadka nie byla, ale mimo wszytsko powinno coś ruszyć.
Kładłaś samą czy z odżywką?
Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
u mnie było dokładnie tak samo... ale, proszę, bądźmy dla siebie wsparciem i nie wracajmy do naturalnych, płowych ciemnych blondów...
jeszcze jedna próba hennowości chociaż


Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Jeszcze jedna próba jednak będzie bo mam jeszcze hennę, żal wywalać do kosza.
Co do efektów, henna chyba się trochę utleniła bo włosy są już nieco ciemniejsze. Jednak widoczne jest słabe pokrycie odrostów a przy linii czoła wręcz brak pokrycia :|
Ogółem kolor prawie bez różnicy. Przy ciemnym brązie liczyłam na prawie czerń.
oj nie wywalaj , jak masz to użyj jej , tylko teraz nie bierz dużo wody , zrób gęstą i dołóż troszkę odżywki to będzie sie lepiej nakładać

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Jeszcze jedna próba jednak będzie bo mam jeszcze hennę, żal wywalać do kosza.
Co do efektów, henna chyba się trochę utleniła bo włosy są już nieco ciemniejsze. Jednak widoczne jest słabe pokrycie odrostów a przy linii czoła wręcz brak pokrycia :|
Ogółem kolor prawie bez różnicy. Przy ciemnym brązie liczyłam na prawie czerń.
poczekaj 2 dni efekt bedzie widoczny , może nie taki jak chcesz , ale 2 próba żeby wyrównac i tak by musiała byc
Następnym razem bedzie lepiej
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 19:26   #516
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tak, dodawałam odzywki, właśnie! Może to jej wina?
No u mnie co drugie hennowanie jest jakby go zbytnio nie było.
Zobaczę co przyniosą kolejne dni.
Powiem wam, że ten ciemny brąz chwycił mi na pewno słabiej niż jasny brąz za drugim hennowaniem. Wtedy aż do drugiego mycia po hennowaniu miałam prawie czerń na głowie - ale kolor szybko spłynął, zrobił się ładnym brązowy aż spłynął prawie całkowicie pozostawiając lekki mahoń

Edytowane przez Mother Hedgehog
Czas edycji: 2012-08-18 o 19:33
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-18, 19:29   #517
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Tak, dodawałam odzywki, właśnie! Może to jej wina?
No u mnie co drugie hennowanie jest jakby go zbytnio nie było.
Zobaczę co przyniosą kolejne dni.
wiadomo , że zawsze jak dodasz odżywki , efekt koloru bedzie mniej intensywny, ale nie aż do tego stopnia. Ja też mieszałam i henna normalnie łapała kolor ale nie mocny
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 01:53   #518
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
wiadomo , że zawsze jak dodasz odżywki , efekt koloru bedzie mniej intensywny, ale nie aż do tego stopnia. Ja też mieszałam i henna normalnie łapała kolor ale nie mocny
o, czyli jak będę kładła mahoniową khadi i będę chciała złagodzić efekt czerwieni to wymieszać papkę z odżywką, tak? silikonową, bezsilikonową, drogą, tanią?

ile to się człowiek może na wizażu dowiedzieć, nono!
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 08:11   #519
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
o, czyli jak będę kładła mahoniową khadi i będę chciała złagodzić efekt czerwieni to wymieszać papkę z odżywką, tak? silikonową, bezsilikonową, drogą, tanią?

ile to się człowiek może na wizażu dowiedzieć, nono!
Tak możesz dać wody lub cytryny , dla rozrobienia henny ( zależy czy potrzebuje zakwaszenie czy nie) a reszte doładować odżywki do powstania konsystencji odpowiedniej do nałożenia.( 1-2 łyżki, albo więcej ) Łatwiej sie spłukuje , nie jest efekt przesuszenia i mniej intensywny odcień powstaje.
BEZSILIKONOWA!!!! jak najmniejszy skład i nie droga czyli , tak jak dziewczyny podawały np.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aloe-vera.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ow.html&next=1
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 12:36   #520
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Tak możesz dać wody lub cytryny , dla rozrobienia henny ( zależy czy potrzebuje zakwaszenie czy nie) a reszte doładować odżywki do powstania konsystencji odpowiedniej do nałożenia.( 1-2 łyżki, albo więcej ) Łatwiej sie spłukuje , nie jest efekt przesuszenia i mniej intensywny odcień powstaje.
BEZSILIKONOWA!!!! jak najmniejszy skład i nie droga czyli , tak jak dziewczyny podawały np.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aloe-vera.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ow.html&next=1
ok, super, tak właśnie zrobię kochana jesteś
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 15:41   #521
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
ok, super, tak właśnie zrobię kochana jesteś
troszkę poczytałam co specjalistki piszą


_________________________ _________________________ ____________
jak się kiedys pomylę proszę o szybkie sprostowanie !

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Deszczowypies

Jak już położysz , daj znać jak skręt? jakie będziesz miała porównanie z Eldem
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 18:34   #522
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mogę użyć olejku z Alterry migdał i papaja czy on jest wnikający? Bo nie mogę znaleźć informacji nigdzie :<
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:05   #523
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Farbowanie henną - część III

mhm. a mam jeszcze takie zapytanko dziewczyny. Moje włosy są dość zniszczone mimo, iz nie używam ani prostownicy, ani lokówki, ani nawet suszarki. Włosy myję rano szamponem Sorbatin, na to odżywka bez spłukiwania Gliss Kur czarna, co 3/4 dzień Wax na pół godziny/godzinę, a raz w tygodniu olejek na 2h/3h firmy Vatika Almond&Coco& coś-tam. Łykam również Belissę Piękne włosy, jem baaardzo dużo warzyw.
Nie wiem co się stało, że są w złej kondycji, jak np jadę autem z uchyloną szybąi wieje wiatr, to włosy są tak sztywne (a są krótkie), że wyglądam jakby mnie piorun trzasnął
Wiadomo, że po hennie włosy sa miękkie, wydają się zdrowsze, naturalne i bardizej gęste, ALE jak wiadomo henna nie wchodzi w strukturę włosa tylko pozostaje na jego powierzchni. Odżywki "wchodzą" w łuski włosa, czy jeżeli położę hennę bądź Indygo na włosy to tym samym nie utrudnię sobie wchłaniania substancji aktywnych w głąb włsoa a tym samym nie utrudnię sobie regeneracji ???
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:08   #524
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Henna nie pozostaje "na powierzchni". Cząsteczki barwnika łączą się z keratyną. Te rewelacje o nieprzepuszczaniu odżywek to bzdury.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:23   #525
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
mhm. a mam jeszcze takie zapytanko dziewczyny. Moje włosy są dość zniszczone mimo, iz nie używam ani prostownicy, ani lokówki, ani nawet suszarki. Włosy myję rano szamponem Sorbatin, na to odżywka bez spłukiwania Gliss Kur czarna, co 3/4 dzień Wax na pół godziny/godzinę, a raz w tygodniu olejek na 2h/3h firmy Vatika Almond&Coco& coś-tam. Łykam również Belissę Piękne włosy, jem baaardzo dużo warzyw.
Nie wiem co się stało, że są w złej kondycji, jak np jadę autem z uchyloną szybąi wieje wiatr, to włosy są tak sztywne (a są krótkie), że wyglądam jakby mnie piorun trzasnął
Wiadomo, że po hennie włosy sa miękkie, wydają się zdrowsze, naturalne i bardizej gęste, ALE jak wiadomo henna nie wchodzi w strukturę włosa tylko pozostaje na jego powierzchni. Odżywki "wchodzą" w łuski włosa, czy jeżeli położę hennę bądź Indygo na włosy to tym samym nie utrudnię sobie wchłaniania substancji aktywnych w głąb włsoa a tym samym nie utrudnię sobie regeneracji ???
Lisbeth , już w którymś poście pisała iż henna nie oblepia włosa. Henna łączy się z keratyną we włosie W łuski włosa nic nie wchodzi , z tego co wiem. Nie utrudnisz sobie wchłaniania, wszystkie dziewczyny mają pięknie odżywione włosy po hennie i tak samo używają odżywek , olei , masek itp

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Lisbeth , już w którymś poście pisała iż henna nie oblepia włosa. Henna łączy się z keratyną we włosie W łuski włosa nic nie wchodzi , z tego co wiem. Nie utrudnisz sobie wchłaniania, wszystkie dziewczyny mają pięknie odżywione włosy po hennie i tak samo używają odżywek , olei , masek itp
A nie przeciążasz włosów nakładając odżywki bez spłukiwania i tak często stosowanie waxa? Skoro nie używasz prostownicy , lokowki suszarki. Piszesz tylko , że podczas jazdy samochodem , przy otwartym oknie dzieje się coś takiego.

A nie zauważyłaś , że po takim nawiewie CZYSTEGO powietrza w samochodzie jest "syf" czyli kurz , pył, wszystkie brudy które latają ?
Po prostu zbierasz na włosy cały bród , ja to kiedys przetestowałam i doszłam do takiego wniosku, spróbuj nie otwierać okna i przejedż przy zamkniętym - porównasz , być może ja się myle
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:24   #526
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Farbowanie henną - część III

ok. bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź
Teraz pozostaje mi tylko wybrać czy kupic czerń czy indygo.
W sumie mma teraz onyksową czerń garniera, ma lekki połysk niebieski, ale boję się, że indygo będzie mocno niebieskawe. Z tego jednak co widziałam w galeriach indygo to piękna głęboka czerń, dużo intensywniejsza od zwykłej czerni, i nie zauważyłam by na włosach wychodziła niebieskawa, chyba, że w sztucznym świetle jarzeniówki.
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:31   #527
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
ok. bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź
Teraz pozostaje mi tylko wybrać czy kupic czerń czy indygo.
W sumie mma teraz onyksową czerń garniera, ma lekki połysk niebieski, ale boję się, że indygo będzie mocno niebieskawe. Z tego jednak co widziałam w galeriach indygo to piękna głęboka czerń, dużo intensywniejsza od zwykłej czerni, i nie zauważyłam by na włosach wychodziła niebieskawa, chyba, że w sztucznym świetle jarzeniówki.
a to okno- przetestuj, mówie poważnie. Ja po takiej jeżdzie kiedyś miałam sztywne sterczące włosy, zreszta wiadomo że to nie jest zdrowe dla włosów, takie przewianie.

Dziwne , ale prawda

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Mogę użyć olejku z Alterry migdał i papaja czy on jest wnikający? Bo nie mogę znaleźć informacji nigdzie :<
Znalazłaś odp. odnośnie olejku?

Jak włosy? zadowolona z efektu, po myciu?
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:40   #528
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Farbowanie henną - część III

nie da się z zamkniętym oknem, bo bym się chyba podusiła po całym dniu, bo z moim TŻem jeżdże na zloty,rajdy 4x4, offroad, mnóstwowo kurzu, błota, poligony itd ito a kiedyś nie miałam tego problemu z włosami, ale może to dlatego ze były za ramiona, potem od chemii wypały i są krótkie- do ucha dopiero. Co do odżywek itd... Może i trochę przesadzam,ale to dopiero od miesiąca ten WAX stosuję, olejek też coraz rzadziej bo nie mam weny z nim siedzieć. Teraz na co dzień to jest Belissa, szampon wyżej wspomiany i odżywka w sprayu bądź ta sama do spłukiwania.
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:47   #529
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
nie da się z zamkniętym oknem, bo bym się chyba podusiła po całym dniu, bo z moim TŻem jeżdże na zloty,rajdy 4x4, offroad, mnóstwowo kurzu, błota, poligony itd ito a kiedyś nie miałam tego problemu z włosami, ale może to dlatego ze były za ramiona, potem od chemii wypały i są krótkie- do ucha dopiero. Co do odżywek itd... Może i trochę przesadzam,ale to dopiero od miesiąca ten WAX stosuję, olejek też coraz rzadziej bo nie mam weny z nim siedzieć. Teraz na co dzień to jest Belissa, szampon wyżej wspomiany i odżywka w sprayu bądź ta sama do spłukiwania.
ok rozumiem, ale napisałaś ze myjesz włosy rano. Wiec na noc olejek i wszystko
Odrosną nie bedzie az takiego problemu
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 20:50   #530
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Farbowanie henną - część III

ale to proponujesz co noc olejek na suche wlosy? ile miałabym go dawac? czy nie ubrudzę poduszki? rano jak myję to i tak muszę użyć jakiejś odżywki bo inaczej to nie rozczeszę moich krótkich bo krótkich ale włosów... strasznie się kołtunią
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 20:52   #531
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
a to okno- przetestuj, mówie poważnie. Ja po takiej jeżdzie kiedyś miałam sztywne sterczące włosy, zreszta wiadomo że to nie jest zdrowe dla włosów, takie przewianie.

Dziwne , ale prawda

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------



Znalazłaś odp. odnośnie olejku?

Jak włosy? zadowolona z efektu, po myciu?
nie znalazłam, a pytałam też w wątku o olejach :c.
Całkiem zadowolona, martwi mnie tylko ta susza, ale kolor jest ok, taki sam jak po stosowaniu farb chemicznych. Cieszę się z blasku, dawno go na moich włosach nie było. Wiem, że miałam wrzucić zdjęcia, ale ostatnio mam dużo zawirowań w moim życiu i nie miałam chwili żeby wziąć aparat a potem zgrać te fotki. Jutro albo pojutrze powinnam wrzucić.
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 05:46   #532
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
ale to proponujesz co noc olejek na suche wlosy? ile miałabym go dawac? czy nie ubrudzę poduszki? rano jak myję to i tak muszę użyć jakiejś odżywki bo inaczej to nie rozczeszę moich krótkich bo krótkich ale włosów... strasznie się kołtunią
Olejować można raczej często .Dziewczyny zawsze przed każdym myciem kładą , ja ostatnio żeby je dobrze nawilżyć , kładłam co noc i rano myłam głowe Włosy całkiem inne, odżyły i jest ok Zawsze kładę olej przed myciem , no chyba że na szybkiego myje włosy, ale to mi się nie zdarza
Co do poduszki - to owszem - ubrudzisz, więc warto położyć na poduszkę ręcznik, który już przeznaczysz do tego typy zabieguNiestety, coś - za coś Nie ma znaczenia czy musisz uzyć odżywki czy nie. Olej nie ma spowodować dobrego- łatwego rozczesywania , a pomóc utrzymać wilgoć we włosach, odżywić je, przywrócić blask, poprawić kondycje itp. Nie przetłuści Warto spróbowac, a zobaczysz że poprawią się włosy. Ja odkąd używam oleje , włos jest miękki , ma połysk , jest odżywiony- mimo że farbowaniem był podniszczony. Nawet totalny such i brak skrętu mi poprawił do tego stopnia że jestem sama w szoku - ale to dzięki codziennemu olejowaniu i silnemu nawilżaniu odżywkamki
Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
nie znalazłam, a pytałam też w wątku o olejach :c.
Całkiem zadowolona, martwi mnie tylko ta susza, ale kolor jest ok, taki sam jak po stosowaniu farb chemicznych. Cieszę się z blasku, dawno go na moich włosach nie było. Wiem, że miałam wrzucić zdjęcia, ale ostatnio mam dużo zawirowań w moim życiu i nie miałam chwili żeby wziąć aparat a potem zgrać te fotki. Jutro albo pojutrze powinnam wrzucić.
Ktoś pisał o olejach wnikających, a może napisz do kogoś na blogu, prędzej się dowiesz
Planujesz jeszcze raz położenie henny, czy na tym koniec?i jak z powrotem do blondu?

I czekam na fotki
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 09:22   #533
yukihime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny
Próbuję znaleźć odpowiedzi na moje pytania, ale nie mogę się przekopać przez tą górę postów

Moim naturalnym kolorem włosów jest brąz (ciężko mi w sumie określić czy jasny czy ciemny ). Ostatnio zamarzyła mi się lekka zmiana koloru. Chciałabym pogłębić swój naturalny kolor i dodać jakieś rudawe refleksy. Na początku chciałam użyć szamponetki, ale trafiłam na wątek z henną, która nie uszkodzi mi i tak już zmaltretowanych suszarką włosów . I mam takie oto pytania:

1. Czy do uzyskania takiego koloru wystarczy chna eld?
2. Czy henna jest dobra do jednorazowego pomalowania? (lubię swój naturalny kolor i nie chcę go stracić na zawsze,a mam ochotę na krótką zmianę )
3. Jak długo utrzymuje się kolor na włosach?
4. Czy henna nie obciąża włosów? (mam włosy przetłuszczające się a ostatnio zaczęłam mieć problemy z objętością)

Z góry dzięki za odpowiedz
yukihime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 09:46   #534
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez yukihime Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Próbuję znaleźć odpowiedzi na moje pytania, ale nie mogę się przekopać przez tą górę postów

Moim naturalnym kolorem włosów jest brąz (ciężko mi w sumie określić czy jasny czy ciemny ). Ostatnio zamarzyła mi się lekka zmiana koloru. Chciałabym pogłębić swój naturalny kolor i dodać jakieś rudawe refleksy. Na początku chciałam użyć szamponetki, ale trafiłam na wątek z henną, która nie uszkodzi mi i tak już zmaltretowanych suszarką włosów .
Mimo wszystko radzę zacząć od szamponetki (do 6-8 myć), bo włosów tym nie uszkodzisz, a w razie niezadowolenia z koloru będziesz mogła sie go pozbyć.
Cytat:
I mam takie oto pytania:

1. Czy do uzyskania takiego koloru wystarczy chna eld?
Tak
Cytat:
2. Czy henna jest dobra do jednorazowego pomalowania? (lubię swój naturalny kolor i nie chcę go stracić na zawsze,a mam ochotę na krótką zmianę )
Nie. Henna jest bardzo trwała. W tym wątku jest mój post ze zdjęciami obrazującymi jak bardzo
Cytat:
3. Jak długo utrzymuje się kolor na włosach?
Bardzo długo. Patrz wyżej Nie zawsze musi to być aż tak supertrwały kolor, bo to też zależy od włosów, techniki farbowania i użytego produktu. Eld zawiera syntetyczne barwniki, a takie mieszanki trochę blakną, ale na całkowite wypłukanie możesz się nie załapać.
Cytat:
4. Czy henna nie obciąża włosów? (mam włosy przetłuszczające się a ostatnio zaczęłam mieć problemy z objętością)

Z góry dzięki za odpowiedz
Nie obciąża. Możesz mieć z tym problem jedynie tuż po farbowaniu, ponieważ papkę zmywa się samą wodą, a co za tym idzie, nie zawsze da sie dokładnie wszystko umyć i trochę ziół zostaje na włosach. Potem wszsytko powinno być jak wcześniej, oczywiscie poza kolorem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:12   #535
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Ok, zrobię tak jak piszesz. Tylko mam teraz problem. Obudziłam się rano z myślą o nałożeniu henny a tutaj nie ma wody - ani ciepłej ani zimnej. Już kilka godzin. Ile taka henna może stać? Moja jest wyrobiona od wczoraj 21:00. :|
Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Cholera, moje włosy wyglądają jak nietknięte :| miałam tak przy pierwszym farbowaniu henną. Teraz użyłam ciemny brąz gdzie po fotach w waszej galerii wygląda nawet na nieco czarny..a u mnie nic. 4h i nic.... chyba daruje sobie hennę i wrócę do naturalnego, płowego ciemnego blondu.
Ciemny brąz nakładam na włosy od razu po rozrobieniu. Z jakiego powodu odstawiałaś na całą noc? zalewałaś samą wodą?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 11:01   #536
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witajcie Moje Drogie
Nareszcie mam czas zeby sie pochwalic ze wyprobowalam henne i jestem bardzo szczesliwaz tego powodu Mianowicie po 2letnim schodzeniu z koloru dł włosy do ramion zapragnelam je odzywic i jednoczesnie dodac im blasku koloru Na poczatek wzielam orzechowy brąz fotki w załączniku niestety z lampa ale uwierzcie ze włosy sie tak swieca przynajmniej ze 2 tyg od hennowania, potem kolor sie wypłukuje ale nieznacznie! jest wtedy bardzo naturalny
W tej chwili trzymam na głowie reszte orzechu oraz dwie lyzki ciemnego brązu(przed chwilka doszedl poczta) Zalałam go dla odmiany ziołami (lisicie orzecha zalalam wodą i tak stały 2 tyg) Podgrzałam je i załam mieszanke Dodam ze za kazdym razem dodaję łyżke maski Gloria ponieważ konsystencja smietany jest dla mnie zbyt toporna Wkleje fotki również po
Pozdrawiam Was ciepło i jestem wdzieczna ze poznałam wizaz i henne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg khadi.jpg (179,2 KB, 39 załadowań)
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2012-08-20 o 11:03
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 14:44   #537
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ciemny brąz nakładam na włosy od razu po rozrobieniu. Z jakiego powodu odstawiałaś na całą noc? zalewałaś samą wodą?
Bo Idalia na swoim blogu pisała, że po takim odstawieniu kulor lepiej chwyta. Użyłam trochę odżywki by lepiej się nakładało i nie było takie suszu. Hennę wczoraj powtórzyłam, bez odżywki bez odstawiania, ale tylko na 2h. Kolor chwycił, teraz modlę się by na dłużej niż poprzednio.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 15:13   #538
Chausie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 19
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam . Zachęcona Waszymi opiniami o hennie i ja postanowiłam się pohennować .
Wybrałam hennę Khadi ciemny brąz. Niestety pierwsza próba nie dała żadnego efektu - włosy sztywne, suche, sianowate, ale z jakim połyskiem... niestety ciemnego brązu nie zauważyłam .
Przy myciu Facelle Sesitive woda turkusowa, a przy zmywaniu odżywki isany z babassu czy Garniera AiK woda brudno czerwona. Po tygodniu od farbowania zrobiłam modne teraz laminowanie w rezultacie henna zmyła mi się calkowicie
W sobotę jeszcze raz dałam dałam khadi szansę. Tym razem zaszalałam ziółka zalałam posoloną herbatą, trzymałam dwa razy dłużej (4 godziny) włosy złapały kolor może nie aż tak intensywny jakbym chciała, ale jednak.
I teraz mam pytanko: co mam nakładać na włosy aby znowu nie wypłukać barwnika, olej odpada, proteiny odpadają, więc jak przywrócić włosom nawilżenie i jak je dalej pielęgnować?
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale boję się teraz cokolwiek nałożyć na włosy
Chausie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 18:16   #539
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chausie Pokaż wiadomość
I teraz mam pytanko: co mam nakładać na włosy aby znowu nie wypłukać barwnika, olej odpada, proteiny odpadają, więc jak przywrócić włosom nawilżenie i jak je dalej pielęgnować?
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale boję się teraz cokolwiek nałożyć na włosy
unika sie gliceryny, protein i olei wnikających przez jakiś tydzień -olej każdy, który nie wnika możesz nakładać - np słonecznikowy
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 19:13   #540
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny, które farbują się na ciemny kolor - czy udało wam się w jakiś cudowny sposób zatrzymać jak najdluzej indygo we wlosach ? Bo spływa to on z prędkością światła
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.