Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 20:04   #3331
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
moje wymiary to 86cm w biuście i 68cm pod biustem. staniki dobierałam sobie sama metodą prób i błędów, na podstawie kalkulatora mariski. ten kalkulator wyliczył mi że powinnam mieć rozmiar 30DD, ale wydawał mi się za duży więc kupiłam stanik 60D/28D. okazał się jednak za mały (co było do przewidzenia ) - piersi wylewały się z miseczek, pod pachą tworzyły się "bułki" i ogólnie tragedia. obwód chyba też był za mały bo przy zapięciu na najluźniejszą haftkę wrzynał mi się pod piersiami. był to stanik Panache Confetti.

kupiłam więc większy stanik La Senzy, w zalecanym rozmiarze 30DD/65DD. obwód i fiszbiny leżą jak marzenie, nic się nie wrzyna, pierś jest cała zakryta, ale wydaje mi się że miseczki są jednak za duże. kiedy nie jestem idealnie wyprostowana/ np. podczas schylania się, miseczki odstają! tak jakby piersi niecałkowicie je wypełniały.

nie wiem już co zrobić, bo pośrednich rozmiarów już nie ma (między miseczkami za małymi a za dużymi). czy może to być wina złego kroju stanika? ten jest dość zabudowany ;-)
czemu kupiłaś drugi stanik z mniejszym obwodem?
65 był za ciasny?
no i kolejne - czemu zmniejszając obwód zmniejszyłaś także jeszcze dodatkowo miseczkę? tym sposobem otrzymałaś dwa rozmiary mniejszy stanik.
65DD=60E
jeśli chciałaś mniejszą miseczkę bez mniejszego obwodu - 65D
jeśli chciałaś mniejszy obwód i mniejszą O JEDEN miseczkę - 60DD
biorąc 60D otrzymałaś 2 miseczki mniej, dlatego stanik był za mały.

najlepiej jest mieć porównanie - jak wygląda się w staniku, który teoretycznie jest za duży, a jak wygląda się w staniku o rozmiar mniejszym - b. często okazuje się, że ten większy wygląda lepiej, a to, że miseczki odstają przy pochylaniu - nie jest problemem, jeśli okazuje się, że ten mniejszy stanik jest po prostu za mały i kiedy miseczki odstają na obu piersiach, nie tylko na tej mniejszej dość wyraźnie.

no i trzeba pamiętać, że czasem to kwestia ogólnie złego kroju, nie tyle rozmiaru.

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale wczoraj nie miałam możliwości pomiaru. Pod biustem mam 76, w biuście - 85. Dobrano mi biustonosz B 70. Najgorszy problem jest z miseczkami bo mam trochę jakby "stożkowate" piersi i na czubku niby jest ok, ale bardziej od brodawki jest pusto (nie wiem jak to wytłumaczyć) I do tego, tak jak wcześniej pisałam, są dość szeroko rozstawione.
przede wszystkim - co mierzyłaś i czy mierzyłaś te modele, o które pytałam?

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2012-08-23 o 20:05
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:56   #3332
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, "pusto" jest po bokach ale tylko od środka, czyli wygląda jakby miseczki w dalszym ciągu były za mało rozstawione Fasony przymierzałam różne, nie znam się na tym za bardzo ale kobieta mi dała do przymierzenia wszystko co miała.
Raczej zły rozmiar albo zły fason. Jak wyglądał? Był mocno wycięty na środku, zabudowany?
http://sochic.pl/Kroje-biustonoszy--141.html

Czasem staniki w złym rozmiarze tak rozciągają biust na boki i wtedy często można mieć wrażenie, że to biust jest za szeroko.

W ogóle jakiej to firmy biustonosze?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 06:16   #3333
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny jaka ja jestem happy

Byłam wczoraj w sklepie stacjonarnym i rozmiar który policzył mi kalkulator okazał się strzałem w 10 ! Pomyśleć, że "zwykłe" kupowałam miseczki A/B a ten mam D Ale faktycznie i tak fasony/firmy trzeba mierzyć, bo niby ten sam rozmiar a jeden miał za dużą miseczkę a drugiego nie mogłam dopiąć w obwodzie Na szczęście z pomocą ekspedientki wybrałam 2 modele Chciałoby się więcej, ale na razie fundusze ograniczają

Teraz czekam aż ciało się "przyzwyczai" do wygody i te boczki spod pach wrócą na swoje miejsce
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:06   #3334
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Uważam, że balkonetka sprawdza się najlepiej, jeśłi chodzi o zbieranie informacji o konkretnym modelu. Trzeba tylko nauczyć się jej używać. Naprawdę polecam.


A czy miałaś kiedykolwiek jakiś stanik, który pasował i ładnie leżał (nawet w innym rozmiarze niż obecny)? Bo to jest dobry punkt wyjścia.
Nigdy idealnie dobranego stanika nie miałam. Jak się trochę bardziej uświadomiłam, to zaczęłam kupować staniki z miską C/D (zawsze usztywniane), ale że zwykle nie ma małych obwodów więc brałam 75. Często kupowałam je w reserved. W sumie korzystam z nich nadal, piersi dobrze wyglądają (głównie szyte na wzór plunge) i mimo że obwód mam 75 (zawsze wybierałam te bardziej ściśliwe oraz z czasem zapinałam na dalsze haftki) to nie przemieszczają się zbyt mocno, obwód tylko lekko pracuje.
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:26   #3335
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dostałam mojego Effuniaka fuksję 80F i wydaje mi się, że miseczka jest odrobinę za duża
Wygarnęłam wszystko co się dało, plecy bardzo ładnie wyglądały, żadnych bułek nad i pod obwodem, ale jak tylko się trochę poruszałam miseczki zaczynały odstawać. Myślałam, że założę go jutro na imprezę, a tu nic z tego, trzeba wymienić
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:07   #3336
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Raczej zły rozmiar albo zły fason. Jak wyglądał? Był mocno wycięty na środku, zabudowany?
http://sochic.pl/Kroje-biustonoszy--141.html

Czasem staniki w złym rozmiarze tak rozciągają biust na boki i wtedy często można mieć wrażenie, że to biust jest za szeroko.

W ogóle jakiej to firmy biustonosze?

Biustonosz, który ostatecznie kupiłam ma duże wcięcie na środku, jest mało zabudowany. Można powiedzieć, że jest to wersja nieco minimalistyczna. Ma szeroko rozstawione miseczki. Z linku, który podałaś bardzo przypomina mi środkowy u dołu (ze zdjęcia na samej górze artykułu), tylko miseczki nie idą aż tak bardzo w górę, w stronę ramiączek. Większość staników jakie tam przymierzałam było firmy konrad, ten który kupiłam to firma hanna.

Acha, jeszcze jedna wątpliwość. Jak patrzyłam na tabelę rozmiarów w sklepie internetowym to wychodzi mi, że powinnam nosić biustonosz b albo nawet c - przecież to kompletna bzdura, ja prawie płaska jestem.

Blue Apple - nie przymierzałam, w tamtym sklepie takowych nie mieli. Wydaje mi się, że w ogóle tam był mały wybór, choć na drzwiach wypisane były wszystkie literki alfabetu.
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012

Edytowane przez Izabela_123
Czas edycji: 2012-08-24 o 20:15
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 23:18   #3337
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Biustonosz, który ostatecznie kupiłam ma duże wcięcie na środku, jest mało zabudowany. Można powiedzieć, że jest to wersja nieco minimalistyczna. Ma szeroko rozstawione miseczki. Z linku, który podałaś bardzo przypomina mi środkowy u dołu (ze zdjęcia na samej górze artykułu), tylko miseczki nie idą aż tak bardzo w górę, w stronę ramiączek. Większość staników jakie tam przymierzałam było firmy konrad, ten który kupiłam to firma hanna.

Acha, jeszcze jedna wątpliwość. Jak patrzyłam na tabelę rozmiarów w sklepie internetowym to wychodzi mi, że powinnam nosić biustonosz b albo nawet c - przecież to kompletna bzdura, ja prawie płaska jestem.

Blue Apple - nie przymierzałam, w tamtym sklepie takowych nie mieli. Wydaje mi się, że w ogóle tam był mały wybór, choć na drzwiach wypisane były wszystkie literki alfabetu.
Czyli plunge. Nie idzie tak bardzo w górę prawdopodobnie ze względu na rozmiar.

Dlaczego bzdura, B i C to małe rozmiary. Liczy się wg róznicy między obwodami w biuscie i pod, a nie na oko. Wejdź sobie na bloga stanikomania albo balkonetkę i zobacz jak wyglądaja kobiety z miseczką B, C, D

Polecałabym ci raczej inne firmy. Naprawdę trudno powiedzieć, czy jest to kwestia romziaru, fasonu czy po porstu stanik kiepski.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 23:26   #3338
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Pomożecie ? Mam w biuście 85cm, pod biustem 69cm, każdy kalkulator liczy mi inaczej, jeden 65D, inny 60E, jeszcze inny nawet 60G
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 00:06   #3339
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hej, pisalam tu wczesniej i chce sobie wreszcie kupic jakis niedrogi stanik do karmienia, najlepiej w ciemnym kolorze.. No i mam problem, bo kazdy kalkulator podaje mi inny rozmiar.. Moje wymiary to 67cm pod biustem (mierzone na wydechu) i 81cm w biuscie.. Wychodza mi 3 rozne rozmiary w kalkulatorach 65d,65c i 65b a nawet 65a szukalam czegos na allegro, ale tam najmniejsze sa 65d.. Jaki rozmiar powinnam wybrac?
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013

Edytowane przez spaghettii
Czas edycji: 2012-08-25 o 00:10
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:09   #3340
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny mam problem z doborem biustonosza Otóż w biuście mam 82 cm, a pod 70 cm. Tutaj http://atlastravel.nazwa.pl/mariska/ wyszło, że powinnam nosić rozm 30 C (65 C), a w każdym innym kalkulatorze bądź na stronach z bielizną, że powinnam nosić 32 A (70 A). http://www.intymna.pl/help/index/hel...060/helpId/996
Problem polega na tym, że mam "biust pokarmieniowy" i moje piersi są obwisłe Kiedyś nosiłam rozm 70 D, ale po 2 dzieci strasznie ucierpiał Dodam, że mam staniki takie hmm bazarkowe z rozmiarze 75 B, ale obwód jest za luźny, a miseczka za mała. Pomóżcie proszę
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-08-25 o 10:11
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:47   #3341
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dostałam mojego Effuniaka fuksję 80F i wydaje mi się, że miseczka jest odrobinę za duża
Wygarnęłam wszystko co się dało, plecy bardzo ładnie wyglądały, żadnych bułek nad i pod obwodem, ale jak tylko się trochę poruszałam miseczki zaczynały odstawać. Myślałam, że założę go jutro na imprezę, a tu nic z tego, trzeba wymienić
To nie musi oznaczać za dużej miski... Mniejszy może okazać się za mały... Możesz zrobić zdjęcie?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Czyli plunge. Nie idzie tak bardzo w górę prawdopodobnie ze względu na rozmiar.

Dlaczego bzdura, B i C to małe rozmiary. Liczy się wg róznicy między obwodami w biuscie i pod, a nie na oko. Wejdź sobie na bloga stanikomania albo balkonetkę i zobacz jak wyglądaja kobiety z miseczką B, C, D

Określanym ci raczej inne firmy. Naprawdę trudno powiedzieć, czy jest to kwestia romziaru, fasonu czy po porstu stanik kiepski.
Kurcze, czasem mam wrażenie, że nikt nie czyta pierwszego posta... A czy G - literka, to nie jedyny wyznaczniki rozmiaru, ważny jest też obwód stanika, który to wpływa na wielkość miseczki.

Moim zdaniem to kwestia małego asortymentu sklepu, przy pierwszych zakupach stacjonarnych miałam podobnie, teraz okazało się, że wystarczy mieć możliwość przymierzenia większej ilości firm i bez problemu się coś znajdzie,a rozmiar mam z tych mniejszych.

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Pomożecie ? Mam w biuście 85cm, pod biustem 69cm, każdy kalkulator liczy mi inaczej, jeden 65D, inny 60E, jeszcze inny nawet 60G
Chyba brakuje tej informacji w pierwszym poście, powtórzę raz jeszcze, rozmiar zależy od firmy, każdy kalkulator jest inny. 60,to raczej nie, zaczelabym od 65dd.

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Biustonosz, który ostatecznie kupiłam ma duże wcięcie na środku, jest mało zabudowany. Można powiedzieć, że jest to wersja nieco minimalistyczna. Ma szeroko rozstawione miseczki. Z linku, który podałaś bardzo przypomina mi środkowy u dołu (ze zdjęcia na samej górze artykułu), tylko miseczki nie idą aż tak bardzo w górę, w stronę ramiączek. Większość staników jakie tam przymierzałam było firmy konrad, ten który kupiłam to firma hanna.

Acha, jeszcze jedna wątpliwość. Jak patrzyłam na tabelę rozmiarów w sklepie internetowym to wychodzi mi, że powinnam nosić biustonosz b albo nawet c - przecież to kompletna bzdura, ja prawie płaska jestem.

Blue Apple - nie przymierzałam, w tamtym sklepie takowych nie mieli. Wydaje mi się, że w ogóle tam był mały wybór, choć na drzwiach wypisane były wszystkie literki alfabetu.
Czyli najlepsze rozwiązanie, to udać się do sklepu, który będzie miał większy wybór... Nie masz dziwnego biustu, tylko nie trafiłaś jeszcze na odpowiedni stanik ;-)

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2012-08-25 o 11:50
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 11:48   #3342
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem z doborem biustonosza Otóż w biuście mam 82 cm, a pod 70 cm. Tutaj http://atlastravel.nazwa.pl/mariska/ wyszło, że powinnam nosić rozm 30 C (65 C), a w każdym innym kalkulatorze bądź na stronach z bielizną, że powinnam nosić 32 A (70 A). http://www.intymna.pl/help/index/hel...060/helpId/996
Problem polega na tym, że mam "biust pokarmieniowy" i moje piersi są obwisłe Kiedyś nosiłam rozm 70 D, ale po 2 dzieci strasznie ucierpiał Dodam, że mam staniki takie hmm bazarkowe z rozmiarze 75 B, ale obwód jest za luźny, a miseczka za mała. Pomóżcie proszę
przy tych wymiarach to raczej wierzyłabym kalkulatorowi mariski, który jest całkiem dobrym punktem wyjścia. Przy 70 cm pod biustem w większości firm lepszy będzie rozmiar 65.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:34   #3343
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja to chyba jednak najbardziej polecam udać się najpierw do brafitterskiego sklepu i tam pomierzyć (i oczywiście najlepiej to i kupić ) swój pierwszy biustonosz. Ja dzisiaj kupowałam kolejny i co - biust migrował, miska większa, obwód mniejszy, dopiero ósmy czy dziewiąty był na mnie dobry. Przy okazji warszawiankom polecam dopasowaną - fajne, pomocne panie no i już dwa razy mieli promocję na grouponie/my deal więc może i będą następne ;D
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 18:13   #3344
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziękuję za pomoc, w takim razie najbliższym czasie czekają mnie poważne zakupy
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:22   #3345
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
To nie musi oznaczać za dużej miski... Mniejszy może okazać się za mały... Możesz zrobić zdjęcie?
Zrobiłam, chociaż nie wiem czy widać dokładnie jak to wygląda. Bardziej odstaje na prawej, która jest mniejsza, ale na lewej trochę też. Jak zaczynam się ruszać to jakby wpadają do środka i brzeg miseczki jest pusty.

Dla porównania wklejam fotkę jak leży na mnie ten z Esotiq.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-19 o 16:35
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:19   #3346
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Przymierzałam dzisiaj w sklepie 85E z tego modelu i w miseczce było dobrze, więc może zamiast na 80E wymienię chyba na 85E. Chociaż z drugiej strony czy miseczki w 80F i 85E nie powinny być takie same?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 14:23   #3347
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przymierzałam dzisiaj w sklepie 85E z tego modelu i w miseczce było dobrze, więc może zamiast na 80E wymienię chyba na 85E. Chociaż z drugiej strony czy miseczki w 80F i 85E nie powinny być takie same?
Gdzieś na balko ostatnio czytałam posta jednej użytkowniczki właśnie o tym, że między rozmiarami, w których miska powinna być taka sama u Effuniaka miała różnicę 0,5 miski. Także nie jest to odosobniony przypadek, nie przejmuj się, jest to możliwe i jeśli 85E bardziej Ci pasuje, może być tak, że jest to trochę inna miska.
__________________
lubię knedle

olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:01   #3348
lilkaa18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Okolice Białegostoku
Wiadomości: 107
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hejka, wpadlam sie pochwalic, bo dzisiaj sprawilam sobie dwa staniki
I budzet wcale tak strasznie nie ucierpial, bo dostalam rabacik

Pierwszy to bialy Freya Rio. Niektorzy mowia, ze nie zbyt urodziwy, ale mnie tam sie podoba, taki na codzien super i mega mega wygodny

Drugi to Panache Meg <3 W tym to jestem tatalnie zakochana.

Kurcze juz skladam kase na inne, bo z wiosennych kolekcji 2013 tyle mi sie podobalo...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg -freya-rio-white-3510-balcony-bra-1280-p.jpg (20,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cleo_Meg_Bra.jpg (435,7 KB, 42 załadowań)
lilkaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 07:46   #3349
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja chciałam wczoraj kupic biustonosz, taki jaki powinnam mieć niestety rozmiar wyliczony a biustonosze jakoś się nie zgrały :/ pod biustem na wydechu mam 73cm a w biuście 89, wyszło że powinnam mieć pod biustem 70 (chociaż czytałam że trzeba odjąć 5 cm i jeszcze zaniżyć) a miseczkę D. Mierzyłam 70D, 70 E, 65 DD, 65E i nic robiły mi się bułki pod pachami nad biustonoszem i nie potrafiłam określić czy miseczka jest wypełniona akurat czy jest mnie w niej za dużo Oczywiście różne modele mierzyłam w takich samych rozmiarach i nic :/
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 19:53   #3350
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Ja chciałam wczoraj kupic biustonosz, taki jaki powinnam mieć niestety rozmiar wyliczony a biustonosze jakoś się nie zgrały :/ pod biustem na wydechu mam 73cm a w biuście 89, wyszło że powinnam mieć pod biustem 70 (chociaż czytałam że trzeba odjąć 5 cm i jeszcze zaniżyć) a miseczkę D. Mierzyłam 70D, 70 E, 65 DD, 65E i nic robiły mi się bułki pod pachami nad biustonoszem i nie potrafiłam określić czy miseczka jest wypełniona akurat czy jest mnie w niej za dużo Oczywiście różne modele mierzyłam w takich samych rozmiarach i nic :/
No, w zależności od firmy 70 albo 65. Robiły ci się bułki, ale czy obwód był za ciasny?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:39   #3351
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

nie czułam żeby było mi za ciasno, tylko spod pachy do zapięcie robiła mi się wielka buła i w materiale od zapięcia kolejna :/ może to tak ma być na początku ??
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:49   #3352
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja ostatnio również wybrałam się do sklepu, głównie w celu pomierzenia, ceny stacjonarne lekko mnie przeraziły. Zgodnie z kalkulatorem mam rozmiar 30DD / 65DD(70 pod biustem, 87 w biuście). Mierzyłam kilka modeli m.in. Freya Monet (65 DD za luźne w obwodzie, miska ok), tą granatowo-czerwoną Cleo powyżej (obwód ciasny 65, miseczki za duże DD), Curvy Kate Tease me (ciasna, ale piekielnie wrzynające się fiszbiny na mostku, miałam ją ze 3 min i zrobiła mocne ślady ). Mierzyłam jeszcze coś ale nie znam. Generalnie nic nie pasowało i troszkę się zniechęciłam Zresztą przyszły klientki, które były zdecydowane na zakupy, więc się usunęłam. Jak sądzicie na początek warto kupić 2, 3 biustonosze na zmianę, czy lepiej 1, eksploatować mocniej, przyzwyczaić biust? Do tej pory miski miałam dobre, nie robiły mi się buły itp., ale oczywiście obwody lekko luźne miałam. Zastanawiam się też nad skróceniem obwodów starych staników, wszak są w miarę ok...
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:49   #3353
lilkaa18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Okolice Białegostoku
Wiadomości: 107
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Fufka - ja na poczatek kupilam jeden taki na codzien do noszenia pod wszystko, byl to curvy kate daily boost. Chodzilam w nim chyba miesiac i zdecydowalam sie na zakup nastepnego dobrze dobranego biustonosza, a potem nastepnych...
Podobno jezeli ma sie biust mocno zepchniety pod pachy/na plecy to na poczatek lepiej nie szalec, bo za jakis czas bedzie kupic inny rozmiar jak biust zacznie wracac. Nie zniechecaj sie ja czasem pojde do sklepu i tez nic nie pasuje, a innym razem bym wszystkie mogla kupic.

Kurcze drugi dzien chodze w tym Cleo Meg i jestem zachwycona
Wczoraj wieczorem nawet poszlam w nim biegac, bo nadal nie mam sportowego ;/ Nie bylo znow mojego rozmiaru... Ale do rzeczy. Cleo spisal sie swietnie. Na pewno nie mozna go porownac do sportowca, ale podtrzymanie zapewnia super, cycki nie lataja podczas biegu i jest super wygodny. Mysle, ze kupie sobie kiedys jeszcze inny kolor/wzor z tego modelu. Kurcze przymierzalam wczoraj jeszcze genialny half cup Freye Ingrid i tez sie zakochalam w niej, ale fundusze nie pozwalay na 3 staniki na raz...

Edytowane przez lilkaa18
Czas edycji: 2012-08-30 o 14:56
lilkaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:49   #3354
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dobrze, że poruszyłaś temat biegania... Autentycznie odczuwam ból, jak widzę niektóre kobiety. Ja póki co nie zainwestowałam w Shock Absorbera, ale mam taki bawełniany, ścisły sportowy top z Auchan za 25 zł, trzyma świetnie, biust praktycznie ani drgnie Chcę kupić tak 2, może 3 i porównam je z tymi, które już mam, najwyżej puszczę je na all... W sumie nie spodziewam się, żeby mój biust mocno migrował, jest raczej na właściwym miejscu, więc zaryzykuję
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:59   #3355
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Biegam codziennie i nie wyobrażam sobie tego bez shock-a a nie mam jakichś wybitnie dużych piersi.
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 22:24   #3356
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hej, zdecydowalam sie w koncu, ze zamowie karmnik od www.melissa.com.pl tylko tearz zastanawiam sie czy przy wymiarach 67cm w biuscie(na wydechu) i 81cm w biuscie brac rozmiar 65C? Z tabeli na ich stronie wychodzi, ze powinnam miec 65B ale takiego rozmiaru stanikow do karmienia wogole nie ma ..
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:34   #3357
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Hej, zdecydowalam sie w koncu, ze zamowie karmnik od www.melissa.com.pl tylko tearz zastanawiam sie czy przy wymiarach 67cm w biuscie(na wydechu) i 81cm w biuscie brac rozmiar 65C? Z tabeli na ich stronie wychodzi, ze powinnam miec 65B ale takiego rozmiaru stanikow do karmienia wogole nie ma ..
Zalezy czy mierzylas sie przed czy po karmieniu (u mnie w pierwszych miesiacach roznica byla spora o 1,5 rozmiaru). No i powinny sie jeszcze zmiescic wkladki laktacyjne.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:01   #3358
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Zalezy czy mierzylas sie przed czy po karmieniu (u mnie w pierwszych miesiacach roznica byla spora o 1,5 rozmiaru). No i powinny sie jeszcze zmiescic wkladki laktacyjne.
Ja juz od 8 miesiecy karmie, i tylko tak 3 razy dziennie, wiec ogolnie nie ma juz az takiej roznicy. po karmieniu sie mierzylam.. Wiec chyba 65C nie bedzie za duze?
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:54   #3359
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
nie czułam żeby było mi za ciasno, tylko spod pachy do zapięcie robiła mi się wielka buła i w materiale od zapięcia kolejna :/ może to tak ma być na początku ??
Trudno powiedzieć. Jeśłi chodzi o wałeczki, to przy pewnej ilości podściółki są nie do uniknięcia, z drugiej strony mocne naciagnięcie brzegów obwodu (tam gdzie są gumki) a wypuczenie materiału pośrodku może wskazywać na zbyt ciasny obwód.
A bułki podpachowe oznaczają, że miseczki są za małe. Powinno się wygarniać ciałko z okolic fiszbiny (w tym spod pach) i umieszczać w miseczce i wszystko się powinno mieścić. Po jakimś czasie noszenia dobrego biustonosza biust się zbiera do kupy i lepiej widać granicę, gdzie się kończy pierś. Niestety noszenie złych staników często deformuje biust do tego stopnia, że robią się buły w różnych miejscach dookoła.
Trudno tak ocenić na początek, bo może być i tak, że ktoś ma więcej skóry, tkanki tłuszczowej lub limfatycznej w okolicy pach, ale właśnie noszenie własciwego stanika powinno tę granicę unaocznić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 08:41   #3360
path87
Zakorzenienie
 
Avatar path87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 4 593
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

dziewczyny czy znacie może jakiś dobry kalkulator do mierzenia biustonosza? Jeszcze kilka lat temu kiedy zaczynałam przygodę z dobrym biustonoszem wystukiwałam na tym kalkulatorze http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index.php swoje cyferki i wyskakiwało mi 30DD, teraz przy tych samych rozmiarach nagle mam 32C? Nie wiem czy ten kalkulator został schrzaniony czy naprawiony?
__________________
Konsultantka Avon
path87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.