Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 22:57   #511
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Yyy,chwile mnie nie było a tu troche postów przybyło. Zanim nadrobie, to trzeba jakąś kolacje iśc sobie zrobić, bo tatuś usypia małego i uśpił ale chyba obydwoje zasneli
Zapomniałam Wam też napisać, że moje dziecie znów pełzając, albo obrotami brzuch plecy i na odwrót wylądował na podłodze i dorwał moje papcie i chętnie je do buzi chciał brać.To raz, a dwa to skubany boki wyciąga z maty piankowej. A trzy, dzisiaj rano trzepnął głową o mate, bo do tyłu się przewrócił z siadu :/


A i jeszcze coś mi się przypomniało,że jak piłam kawe to moje dzecko chciało się dobrać do mojego kubka.No,to kiedy skończyłam dałam mu,a ten dziób otworzył i sobie podgryzał. A,że nie dopił mleko to przelałam mu mleko do niekapka i pił.Troche...


alegna,ale miałaś/liście przeżycie.Oby to było jednorazowe
karolca,normalnie rewelacyjną masz córe


Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
my dzis spedzilismy dzien u mnoich rodziców standardowo zaliczylismy kosciol i dlugi spacer, mój kochany przespal dzis w dzien w sumie 5 godzin, babcia go wymeczyla i padl i spi
w ogole to pospalismy do 11, a pozniej wszystko na biega
U nas objawów alergii narazie brak, a manne dodaje do mleczka, Mateuszka smaruje po kapieli oliwka, bo mial bardzo wysuszona skóre po tych plamkach i jest lepiej, balsam nivea tak nie nawilza, dlatego zuzyje go sama
To ładnie posapał w dzień I dobrze,że alergii brak


Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
tynka, moj TŻ kupił złom, który uparcie remontuje. Tak, tak. Drugą syrenę. Chce ją wyremontować i sprzedać. Jak mówilam, żeby przemyślał, to zaraz był zły a i tak zrobił jak chciał. Jestem o to zła, wściekła i w ogóle. Całe becikowe poszło się j..... że tak powiem. Nie kupiłam nic sobie, dziecku, do domu. NIC!
No to nie fajne,bo becikowe to na dziecko i Ciebie,bo Tobie jako mamie też się co nieco należy

Edytowane przez Karinio
Czas edycji: 2012-09-16 o 22:26
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 23:10   #512
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
A trzy, dzisiaj rano trzepnął głową o mate, bo do tyłu się przewrócił z siadu :/

karolca,normalnie rewelacyjną masz córe

No to nie fajne,bo becikowe to na dziecko i Ciebie,bo Tobie jako mamie też się co nieco należy
I jeszcze nie raz i nie dwa trzepnie o coś głową. Moja póki co przewraca się z siadu na materacu, więc się nie obija, ale niebawem siądzie na podłodze i jak tam się obije, to będzie ryk
No rewelacyjną, mam nadzieję, że grzeczna będzie po mamusi
No i niefajnie, a mi jako mamie to należy się najwięcej! Bo to ja rodzilam... Ja cierpiałam będąc w ciąży
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 23:16   #513
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

ewelajna dziękuje za: zdolny mały chłopczyk
nowaken za 5 miesięcy Ani i najlepszego z okazji 7 rocznicy ślubu.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 23:25   #514
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

ewelajna dziękuje za: zdolny mały chłopczyk

nowaken za 5 miesięcy Ani i najlepszego z okazji 7 rocznicy ślubu.

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Hej
Wczoraj caly dzien bylismy w trasie ogladac autka, dzis tez bylismy i w koncu wybralismy, Tak sie ciesze, w koncu bedziemy mogli schowac wozek Szymonkowy. Jeszcze w czwartek przegląd i jesli bedzie wszystko ok to kupujemy
I jakie auto wybraliście???


Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Chciałam "się" pochwalić, że Ewelince prawie udało się usiąść. Kombinowała, kombinowała i do półsiadu się podniosła (z czterech). Tylko jeszcze nie wie co zrobić aby się wyprostować, bo jak wzięła ręce to się przewróciła.
Za to w wannie sama sobie umyła buzię Stanęła na 4 z dupką do góry (trzymam ją, bo to dzikus jest), a ta szybciutko głowa w dół i pod wodę Myślałam, że się przestraszy ale była zachwycona
Skubana


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Bylismy dzis w kosciele,ale Eryk slabo sie udzielal we mszy Za to oslinil mi sweter od ramienie po lokiec
Nudził się pewnie


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Piekna czapa,ale co tam czapa,Kaja jest cudowna!!Przesliczna,a te oczy niebieskie piekne
Niewie czemu,bo ja nie mam dostępu do maila ( wiem wiem moge prosić itd ) że pasowałaby do mojego chłopca



Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
I jeszcze nie raz i nie dwa trzepnie o coś głową. Moja póki co przewraca się z siadu na materacu, więc się nie obija, ale niebawem siądzie na podłodze i jak tam się obije, to będzie ryk
No rewelacyjną, mam nadzieję, że grzeczna będzie po mamusi
No i niefajnie, a mi jako mamie to należy się najwięcej! Bo to ja rodzilam... Ja cierpiałam będąc w ciąży
Dokładnie,to samo moja mama dziś to powiedziała.Noi,żeby to raz,bo rano trzepnął też o rame od łóżka głową.dlatego zwe go szogunem,on nie usiedzi na miejscu jak jego tatuś. No pewnie tak, u mnie właśnie był ryk.
Otóż to ,Ty nosiłaś dziecko przez 9 miesięcy,a potem poród noi macierzyństwo.Nie lada wyzwanie-a

Edytowane przez Karinio
Czas edycji: 2012-09-16 o 23:26
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 06:32   #515
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Hej

my dzisiaj pobudka koło 4 przez śpiewającą Anię udało mi się ją przeciągnąć do 5. Ania powinna wg opakowania od wczoraj wypijać 180 ml mleka ale ona nawet nie wypija 150. Wczoraj zjadła koło 17 kaszkę i potem mleczko o 19 i trochę ładniej spała. Chyba ta kaszka zostanie w planie dnia

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
tak


Chciałam "się" pochwalić, że Ewelince prawie udało się usiąść. Kombinowała, kombinowała i do półsiadu się podniosła (z czterech). Tylko jeszcze nie wie co zrobić aby się wyprostować, bo jak wzięła ręce to się przewróciła.
Za to w wannie sama sobie umyła buzię Stanęła na 4 z dupką do góry (trzymam ją, bo to dzikus jest), a ta szybciutko głowa w dół i pod wodę Myślałam, że się przestraszy ale była zachwycona
dla Ewelinki

Dziękuję wszystkim za życzenia z okazji 5 m-cy i rocznicy ślubu
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 07:08   #516
elizzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 160
GG do elizzka
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Hej hej
Ale Wy tu duzo piszecie, nie mogę nadrobić :P

Maryska dzisiaj ma pół świeczki
Ale ten czas leci...

Wczoraj była jakaś marudna, więc niedziela nie należała do tych błogich...

No i wczoraj pierwszy raz dostała słoiczek na obiad a nie nasze zupki.
Ale zjadła tylko pół, tyle, że to ten większy słoik. może te obiadki sa bardziej sycące niż nasze gotowane?
No nic, drugie pół zje dzisiaj.

Zobaczymy.
Dzisiaj trzeba ugotować zupkę na dwa kolejne dni, a słoiczki będziemy jej w weekendy podawać, tak ustalilismy. Żeby sie do różnych smaków przyzwyczajała.
__________________
elizzka
elizzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 07:21   #517
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez elizzka Pokaż wiadomość
Hej hej
Ale Wy tu duzo piszecie, nie mogę nadrobić :P

Maryska dzisiaj ma pół świeczki
Ale ten czas leci...

Wczoraj była jakaś marudna, więc niedziela nie należała do tych błogich...

No i wczoraj pierwszy raz dostała słoiczek na obiad a nie nasze zupki.
Ale zjadła tylko pół, tyle, że to ten większy słoik. może te obiadki sa bardziej sycące niż nasze gotowane?
No nic, drugie pół zje dzisiaj.

Zobaczymy.
Dzisiaj trzeba ugotować zupkę na dwa kolejne dni, a słoiczki będziemy jej w weekendy podawać, tak ustalilismy. Żeby sie do różnych smaków przyzwyczajała.
dla Marysi
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 07:25   #518
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Hej!
Nocka u nas srednia.Eryczek znowu budzil sie i poplakiwal.Pielucha przewinieta,jesc nie chcial,a plakal.Jezeli to zeby,to niech juz wyjda skubane.Druga sprawa to od 1 spal z nami w lozku,wzielam go bo bylo mu zimno.Przesikal swoj gruby spiworek i wlozylam go w ten sredni co do grubosci,on bez rekawow jest,a ubrany byl w body z dlugim i pajaca,a i tak caly zimny

Co do jedzenia,to Eryk na razie nie je konkretnych stalych posilkow,dostaje jakies sloiczki 2-3 razy w tyg po trochu i jakos tak ostatnio jadl owocki i to wcina super,nic mu z buzi nie wypadnie,otwiera buzke szeroko,zeby mu dawac.Ostatnie dwa dni chcialam mu dac zupke jarzynowa,to najpierw otwieral,ale jak poczul smak to plul,a potem juz buzie zacisnal i nie chcial.No ale w sumie mi te zupki tez nie smakuja,a deserki tak.Ma ktoras z was tak samo,ze dziecko nie chce zupek?
Nie zmusze go do tego,ale w sumie i tak chce karmic BLW,wiec mam nadzieje,ze warzywka posmakuja mu pod taka postacia.

Dziewczyny z UK jakiego kremu uzywacie do buzki dzieciaczkow jak na dwor wychodzicie?Bo tu bieda cos z kremami.Patrzylam w kilku sklepach,m.in w Bootsie i tylko jeden widzialam krem ochronny,nie pamietam nazwy,zolte opakowanie,drogi dosc,bo 30 ml kosztowalo kolo 7f.



Cytat:
Napisane przez karo_z Pokaż wiadomość
a właśnie miałam się Was zapytać. Bo dziś na obiedzie u teściów co chwilę teściowa i babcia tżta mówiły żebym dała Piotrusiowi skosztować czegoś już. Tu np herbatki (czarnej)łyżeczkę spróbować, tu biszkopcik, ziemniaczek itp no i ja nie wiem czy nie przesadzam, że nie pozwalam na to. Piotruś za 4 dni kończy 6 miesięcy. Wy już piszecie że coś dałyście polizać spróbować dzieciaczkom a ja się boję że może jeszcze za wcześnie nie wiem sama...przesadzam?
Jak Wiki byla mala to na mnie tez wywierali presje,zebym cos dawala.A ja wtedy tez sie balam i scisle trzymalam sie zalecen.Teraz robie juz troche inaczej przy drugim,jednak uwazam,ze nikt nie powinien cie zmuszac do niczego.To twoje dziecko i ty wiesz jak postepowac.



Cytat:
Napisane przez elizzka Pokaż wiadomość

Maryska dzisiaj ma pół świeczki
Ale ten czas leci...
dla Marysi!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 07:36   #519
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hej!
Nocka u nas srednia.Eryczek znowu budzil sie i poplakiwal.Pielucha przewinieta,jesc nie chcial,a plakal.Jezeli to zeby,to niech juz wyjda skubane.Druga sprawa to od 1 spal z nami w lozku,wzielam go bo bylo mu zimno.Przesikal swoj gruby spiworek i wlozylam go w ten sredni co do grubosci,on bez rekawow jest,a ubrany byl w body z dlugim i pajaca,a i tak caly zimny

Co do jedzenia,to Eryk na razie nie je konkretnych stalych posilkow,dostaje jakies sloiczki 2-3 razy w tyg po trochu i jakos tak ostatnio jadl owocki i to wcina super,nic mu z buzi nie wypadnie,otwiera buzke szeroko,zeby mu dawac.Ostatnie dwa dni chcialam mu dac zupke jarzynowa,to najpierw otwieral,ale jak poczul smak to plul,a potem juz buzie zacisnal i nie chcial.No ale w sumie mi te zupki tez nie smakuja,a deserki tak.Ma ktoras z was tak samo,ze dziecko nie chce zupek?
Nie zmusze go do tego,ale w sumie i tak chce karmic BLW,wiec mam nadzieje,ze warzywka posmakuja mu pod taka postacia.

Dziewczyny z UK jakiego kremu uzywacie do buzki dzieciaczkow jak na dwor wychodzicie?Bo tu bieda cos z kremami.Patrzylam w kilku sklepach,m.in w Bootsie i tylko jeden widzialam krem ochronny,nie pamietam nazwy,zolte opakowanie,drogi dosc,bo 30 ml kosztowalo kolo 7f.





Jak Wiki byla mala to na mnie tez wywierali presje,zebym cos dawala.A ja wtedy tez sie balam i scisle trzymalam sie zalecen.Teraz robie juz troche inaczej przy drugim,jednak uwazam,ze nikt nie powinien cie zmuszac do niczego.To twoje dziecko i ty wiesz jak postepowac.





dla Marysi!
Ania nie chce jeść samej marchewki i zupki jarzynowej ale np marchewkę z ziemiankami, z ryżem szpinak z ziemniakami bardzo chętnie zjada
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 07:37   #520
elizzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 160
GG do elizzka
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Jeżeli chodzi o zupki to u nas raczej bez problemów, chociaż są różne dni.

Co do kosztowania to czarnej herbaty chyba bym nie dała, ale zdarza się, że jak coś jem to dosłownie musnę usta Marysi, żeby smak poznała

no i wyczytałam, że co drugi dzień trzeba zacząć podawać jej pół żółtka.
Oj coraz więcej roboty przy tych zupkach ;-)
__________________
elizzka
elizzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 07:42   #521
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

teraz wypiła 120 ml mleka
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 08:05   #522
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Dzień dobry!

Elizzka gratulacje z okazji pół roczku Marysi i wszystkiego najlepszego!


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hej!
Nocka u nas srednia.Eryczek znowu budzil sie i poplakiwal.Pielucha przewinieta,jesc nie chcial,a plakal.Jezeli to zeby,to niech juz wyjda skubane.Druga sprawa to od 1 spal z nami w lozku,wzielam go bo bylo mu zimno.Przesikal swoj gruby spiworek i wlozylam go w ten sredni co do grubosci,on bez rekawow jest,a ubrany byl w body z dlugim i pajaca,a i tak caly zimny

Co do jedzenia,to Eryk na razie nie je konkretnych stalych posilkow,dostaje jakies sloiczki 2-3 razy w tyg po trochu i jakos tak ostatnio jadl owocki i to wcina super,nic mu z buzi nie wypadnie,otwiera buzke szeroko,zeby mu dawac.Ostatnie dwa dni chcialam mu dac zupke jarzynowa,to najpierw otwieral,ale jak poczul smak to plul,a potem juz buzie zacisnal i nie chcial.No ale w sumie mi te zupki tez nie smakuja,a deserki tak.Ma ktoras z was tak samo,ze dziecko nie chce zupek?
Nie zmusze go do tego,ale w sumie i tak chce karmic BLW,wiec mam nadzieje,ze warzywka posmakuja mu pod taka postacia.

Dziewczyny z UK jakiego kremu uzywacie do buzki dzieciaczkow jak na dwor wychodzicie?Bo tu bieda cos z kremami.Patrzylam w kilku sklepach,m.in w Bootsie i tylko jeden widzialam krem ochronny,nie pamietam nazwy,zolte opakowanie,drogi dosc,bo 30 ml kosztowalo kolo 7f.





Jak Wiki byla mala to na mnie tez wywierali presje,zebym cos dawala.A ja wtedy tez sie balam i scisle trzymalam sie zalecen.Teraz robie juz troche inaczej przy drugim,jednak uwazam,ze nikt nie powinien cie zmuszac do niczego.To twoje dziecko i ty wiesz jak postepowac.





dla Marysi!
Gosiu my jeszcze owocków nie podajemy, zaczęłam od warzyw, lekarz tak polecił, żeby mała się nauczyła najpierw jeść warzywa, no i jak na razie wcina ze smakiem. Za kilka dni spróbujemy z jabłuszkiem. Mam nadzieję, że nie nie zapomni wtedy o tym że warzywka Jej smakowały..

nowaken no i co spakowałaś się?
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2012-09-17 o 08:06
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:07   #523
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
nowaken no i co spakowałaś się?
A tam nie chce mi się pakować jedynie okaże się nie kochającą żoną co mi tam
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:11   #524
mama d
Raczkowanie
 
Avatar mama d
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 432
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Zawiadamiamy, że kończymy dziś 7 miesięcy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7m Zosi.jpg (39,9 KB, 33 załadowań)
mama d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:16   #525
elizzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 160
GG do elizzka
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Mama d, buziaki dla Was Czyli miesiąc więcej od mojej Marysi

Jak będę w domku to postaram się wrzucic jakieś zdjęcia aktualne, a póki co sprzed miesiąca ze spaceru
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 292423_483578128319726_828677870_n.jpg (103,8 KB, 42 załadowań)
__________________
elizzka
elizzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:16   #526
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Zawiadamiamy, że kończymy dziś 7 miesięcy
Gratulacje z okazji 7 miesięcy
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:29   #527
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Zawiadamiamy, że kończymy dziś 7 miesięcy
No proszę, 7 miesięcy! Wszystkiego dobrego
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:38   #528
cziqua
Zadomowienie
 
Avatar cziqua
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 371
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Witam Was

ja tylko na chwilę coś Wam napisać :P

Po kąpieli nakarmiłam Oskara i dałam go do łóżeczka a tam leżał sobie i walił rączką po szczebelkach i karuzeli jak zaczynał marudzić to głaskanie i dalej uderzał aż oczka zaczęły mu się zamykać. Oczywiście nóżki szły między szczebelki na początku tylko stópki. Prawie już śpiąc oczywiście rączką dalej machał a nóżki już prawie do ud między szczebelkami (leżał na boczku) więc ja aby sobie krzywdy nie zrobił i nie połamał nóżek jak będzie chciał się obrócić pomału starałam się je wyciągnąć no i obudził mi się na maksa płacz że uspokoić trzeba było go na rękach i tak prawie uspać.
Z jednej strony klapa ... ale i tak najbardziej się cieszę że PRAWIE się udało że zasnął sam !!



PS. Kuzynka urodziła w zeszłą sobotę córkę Julkę a kuzynka TŻ w czwartek córeczkę Nikki rodzinka się powiększa


Cziqua najlepszego dla Filipka z okazji 5 miesięcy
Dziękujemy
Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Ania nie chce jeść samej marchewki i zupki jarzynowej ale np marchewkę z ziemiankami, z ryżem szpinak z ziemniakami bardzo chętnie zjada
a mojego Filipa chyba po dyni wysypuje a tak mu smakuje fakt zapach ale w smaku mu podchodzi a nie może raczej bo raz go wysypalo odczekałam az zejdzie i znowu podałam i znowu krosteczki sie jakies pojawiłuy
Cytat:
Napisane przez elizzka Pokaż wiadomość
Mama d, buziaki dla Was Czyli miesiąc więcej od mojej Marysi

Jak będę w domku to postaram się wrzucic jakieś zdjęcia aktualne, a póki co sprzed miesiąca ze spaceru
no jakie laseczki

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

aaa nowaken i najlepszego da Ani za wczorajsze 5 miesięcy

moja kumpela miała termin an 10 września a jeszcze nie urodziła juz jej powiedziałam żeby kebaba zjadła i świeżego ananasa i żeby mąż pouciskał punkty na stopach odpowiedzialne za skurcze macicy ( ja po tym wszystkim zaraz nad ranem, na porodówkę jechałam) i :dupa: dzisiaj ma się stawic do szpitala może tak jak ja urodzi w poniedziałek już sie nie moge doczekac koleżanki da Filipa
__________________

Filip Jan


16.04.2012
godzina 16:30
najszczęśliwszy dzień w moim życiu
narodziny syna Filipa!!!

cziqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 08:49   #529
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Zapomniałam że Ania dzisiaj skończyła 5 miesięcy
z okazji 5 miesięcy. Wszystkiego najlepszego z okazji 7 rocznicy

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hej!
Nocka u nas srednia.Eryczek znowu budzil sie i poplakiwal.Pielucha przewinieta,jesc nie chcial,a plakal.Jezeli to zeby,to niech juz wyjda skubane.Druga sprawa to od 1 spal z nami w lozku,wzielam go bo bylo mu zimno.Przesikal swoj gruby spiworek i wlozylam go w ten sredni co do grubosci,on bez rekawow jest,a ubrany byl w body z dlugim i pajaca,a i tak caly zimny

Co do jedzenia,to Eryk na razie nie je konkretnych stalych posilkow,dostaje jakies sloiczki 2-3 razy w tyg po trochu i jakos tak ostatnio jadl owocki i to wcina super,nic mu z buzi nie wypadnie,otwiera buzke szeroko,zeby mu dawac.Ostatnie dwa dni chcialam mu dac zupke jarzynowa,to najpierw otwieral,ale jak poczul smak to plul,a potem juz buzie zacisnal i nie chcial.No ale w sumie mi te zupki tez nie smakuja,a deserki tak.Ma ktoras z was tak samo,ze dziecko nie chce zupek?
Nie zmusze go do tego,ale w sumie i tak chce karmic BLW,wiec mam nadzieje,ze warzywka posmakuja mu pod taka postacia.

Dziewczyny z UK jakiego kremu uzywacie do buzki dzieciaczkow jak na dwor wychodzicie?Bo tu bieda cos z kremami.Patrzylam w kilku sklepach,m.in w Bootsie i tylko jeden widzialam krem ochronny,nie pamietam nazwy,zolte opakowanie,drogi dosc,bo 30 ml kosztowalo kolo 7f.





Jak Wiki byla mala to na mnie tez wywierali presje,zebym cos dawala.A ja wtedy tez sie balam i scisle trzymalam sie zalecen.Teraz robie juz troche inaczej przy drugim,jednak uwazam,ze nikt nie powinien cie zmuszac do niczego.To twoje dziecko i ty wiesz jak postepowac.





dla Marysi!
Hej ja kupiłam krem bambino w pl skiepie i tym smaruje buźkę.
Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Zawiadamiamy, że kończymy dziś 7 miesięcy
z okazji 7 miesięcy Śliczna dziewczynka
Cytat:
Napisane przez elizzka Pokaż wiadomość
Mama d, buziaki dla Was Czyli miesiąc więcej od mojej Marysi

Jak będę w domku to postaram się wrzucic jakieś zdjęcia aktualne, a póki co sprzed miesiąca ze spaceru
z okazji 6 miesięcy. Super wyglądacie dziewczyny

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Idę dziś zapytać czy dadzą mi kartę kredytową albo kredyt i kupuję aparat canon eos 600d Jestem tak podjargana że od paru dni co noc mi się śni
__________________
Olivia

niespodzianka
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 08:55   #530
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Zawiadamiamy, że kończymy dziś 7 miesięcy
GRATULACJE

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość

moja kumpela miała termin an 10 września a jeszcze nie urodziła juz jej powiedziałam żeby kebaba zjadła i świeżego ananasa i żeby mąż pouciskał punkty na stopach odpowiedzialne za skurcze macicy ( ja po tym wszystkim zaraz nad ranem, na porodówkę jechałam) i :dupa: dzisiaj ma się stawic do szpitala może tak jak ja urodzi w poniedziałek już sie nie moge doczekac koleżanki da Filipa
Drugi raz bym nie szła na wywołanie porodu. Umówiłabym się z lekarzem prowadzącym aby robić KTG (ale to w szpitalu najlepiej) i na USG kontrolować ilość wód płodowych. I czekałabym czy akcja rozwinie się sama. Czasem dziecko potrzebuje dłużej być w brzuszku, u mnie ewidentnie poród byłby ze 2-3 dni później bo jak stawiłam się na porodówkę to szyjka jeszcze nie była całkowicie gotowa.


Dziś miałam nockę z typu lunatykowania. Nie wiem ile razy karmiłam... generalnie pamiętam, że tylko raz Ewelinkę wkładałam do łóżeczka Bo jak TŻ wstał do pracy a potem karmiłam młodą to już wszystko pamiętam.
Zaraz wrzucę zdjęcia z pozycjami - pierwsza jak zasnęła, druga, jak się obudziła
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:01   #531
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Obiecane fotki
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.

Edytowane przez karolca
Czas edycji: 2012-09-27 o 21:19
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:04   #532
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

A bubu buba tak dziś moja córka mówi

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Obiecane fotki
SkubanaMoja nie zaśnie na brzuchu. Bo na brzuchu tylko ćwiczy
__________________
Olivia

niespodzianka
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:08   #533
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Zawiadamiamy, że kończymy dziś 7 miesięcy
Najlepszego

Cytat:
Napisane przez elizzka Pokaż wiadomość
Mama d, buziaki dla Was Czyli miesiąc więcej od mojej Marysi

Jak będę w domku to postaram się wrzucic jakieś zdjęcia aktualne, a póki co sprzed miesiąca ze spaceru
Świetnie wyglądasz
No i najlepszego z okazji 6miesięcy dla Marysi


Dobry
U Nas nocka nie za ciekawa.
Pobudka o 23 i aby dalej spać musiałam zabrać Oskara do Nas do łóżka gdzie tylko się przytulił i momentalnie zasnął. Potem pobudka o 2,4.50 , 8.

dziewczyny mam pytanie : Jak robicie same jedzonko to udaje Wam się zrobić taką papkę jak w słoiczku tzn. taką konsystencje?? Bo ja wczoraj zrobiłam jabłuszko i Oskar tego jeść nie chciał - w sumie mu sie nie dziwię bo dało się wyczuć jakieś malutkie kawałeczki nie było to jednolite.
Jak robicie aby to było mniej więcej takie jak w słoiczku??
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:09   #534
aalegna
Wtajemniczenie
 
Avatar aalegna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 296
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez karo_z Pokaż wiadomość

ja robię tak samo. Piotruś ma kopertę do której wkładamy wszystko co dostajemy dla niego. Z tego kupuję mu ciuchy, pieluchy, zabawki teraz krzesełko kupiłam itp.
my robimy podobnie, też pieniążki które Seba zebrał na chrzcinach mamy w kopercie i narazie wzieliśmy tylko kaskę na krzesełko i zabawki. Chciałam też raz wziąć stówkę na ciuszki i pieluszki ale mnie mąż ochrzanił że dziecko nie będzie płaciło za to że żyje i że za "nasze" mam mu kupować ciuchy
__________________
Nasz wielki dzień: 26.06.2010
Sebuś 20.03.2012
aalegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:09   #535
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
A bubu buba tak dziś moja córka mówi

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------



SkubanaMoja nie zaśnie na brzuchu. Bo na brzuchu tylko ćwiczy
Moja ostatnio tylko na brzuchu chce spać ale w nocy jak już twardo zaśnie to każda pozycja jest przyjmowana.

Moja ostatnio zamyka usta i mówi "wwwww" i śmieje się jak ją naśladuję. Jak mówię "ma-ma" "ta-ta" "ba-ba" to też się śmieje. Wczoraj kilka razy powiedziała, że "mam" ale co ma już nie chciała się podzielić tą wiedzą Generalnie jest mało rozgadanym dzieckiem.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:10   #536
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Obiecane fotki
skubana ... :P a jaka poskręcana świetne... ona tak śpi przez noc??
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:13   #537
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie : Jak robicie same jedzonko to udaje Wam się zrobić taką papkę jak w słoiczku tzn. taką konsystencje?? Bo ja wczoraj zrobiłam jabłuszko i Oskar tego jeść nie chciał - w sumie mu sie nie dziwię bo dało się wyczuć jakieś malutkie kawałeczki nie było to jednolite.
Jak robicie aby to było mniej więcej takie jak w słoiczku??
Ugotować w malutkiej ilości wody (tak, aby nieznacznie zmiękło), potraktować blenderem, przecisnąć przez sitko lub gazę.
Moja akceptuje każdą konsystencję, grudki czy ich brak nie jest przeszkodą. Jak są grudki to zaczyna gryźć i memlać językiem.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
skubana ... :P a jaka poskręcana świetne... ona tak śpi przez noc??
Po kilku minutach ułożyła się już dobrze, ale świeżo zasnęła więc nie chciałam jej ruszać Najczęściej zasypia normalnie, na brzuszku lub na boczku. Wczoraj stękała, kręciła się, wierciła i dopiero tak zasnęła
Nad ranem zaczęła wędrówkę po łóżeczku. W poprzek i zaczęła się "turlać" bo chwilę wcześniej była na plecach a jeszcze wcześniej na samej górze łóżeczka na brzuszku.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:15   #538
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez aalegna Pokaż wiadomość
my robimy podobnie, też pieniążki które Seba zebrał na chrzcinach mamy w kopercie i narazie wzieliśmy tylko kaskę na krzesełko i zabawki. Chciałam też raz wziąć stówkę na ciuszki i pieluszki ale mnie mąż ochrzanił że dziecko nie będzie płaciło za to że żyje i że za "nasze" mam mu kupować ciuchy
to my założylismy książeczkę oszczędnościową Oskarowi i pieniądze z chrzcin i ogólnie taka większe jak dostanie będziemy wpłacać tam i przez lata będzie sobie rosło i na jego ślubie mu to damy


Oskar lubi trzymać coś w buzi :smoczek, grzechotkę, książeczkę i robić "brrrrrr" albo po swojemu mówić do tego Mam chyba gdzieś filmik jak znajdę to wrzucę
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:19   #539
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
to my założylismy książeczkę oszczędnościową Oskarowi i pieniądze z chrzcin i ogólnie taka większe jak dostanie będziemy wpłacać tam i przez lata będzie sobie rosło i na jego ślubie mu to damy


Oskar lubi trzymać coś w buzi :smoczek, grzechotkę, książeczkę i robić "brrrrrr" albo po swojemu mówić do tego Mam chyba gdzieś filmik jak znajdę to wrzucę
tylko trzeba pilnować żeby przez inflację uzbierana kwota nie straciła swojej wartości. Tak jak było to z książeczkami mieszkaniowymi w latach 80.
Co z tego, że rodzice odłożyli na nich pokaźne sumy, skoro teraz nie można ani tego wybrać tylko trzeba kombinować a i pieniądz śmieszny.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 09:19   #540
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Obiecane fotki
Ale akrobacje
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.