Jaki macie stosunek do studiów?? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-19, 09:35   #91
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Ja traktuje swoje studia poważnie. Studiuje to co mnie interesuje i było moim marzeniem od zawsze Chodzę na większość wykładów, ale nie na wszystkie. Uważam, że bez sensu jest chodzenie na wykłady na których profesor mówi dokładnie to samo co i tak znajduje się w książce ( zazwyczaj jego autorstwa ) Na ćwiczenia chodzę regularnie, ale zazwyczaj wykorzystuje przysługujące mi nieobecności. Co do ocen- zależy mi na nich, ale bez przesady np. nie chodzę poprawiać 4,5 na 5
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 11:43   #92
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

zawsze sobie obiecuje na poczatku semestru ze nie opuszcze zadnego wykladu itp.no i nie udaje sie,sporo opuszczam.tylko na cwiczenia chodze bo obecnosc obowiazkowa.zreszta byle do przodu czyli zaliczyc semestr.teraz chyba czeka mnie warunek z chemii ale co tam...byle do inzyniera ja zaliczyc
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 13:22   #93
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Na moich znalazlam sie przypadkowo, a kierunek trudno nazwac pasjonujacym. Ale zaangazowalam sie w to, czego sie ucze i podchodze do tego powaznie. Nauke traktuje kompletnie inaczej niz w liceum, bo tam chcialam tylko, zeby jakos to bylo. A na studiach poki co bardzo zalezy mi na sredniej i stypendium. Jesli chodzi o wiedze to staram sie ja przyswajac i wynosic z niej dla siebie jak najwiecej. W kazdym razie moje zycie intelektualne sie rozwija.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 13:46   #94
millenia
Raczkowanie
 
Avatar millenia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Winne Wzgórza
Wiadomości: 170
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Studia ukończyłam 4 lata temu i pamietam, że jako studentka byłam bardzo ambitna. Zadowalały mnie jedynie 4 i 5, jako, że nie był to łatwy kierunek wiele czasu poświęcałam naukę.

Teraz z perspektywy czasu stwierdzam, że miałam do tego za mały dystans.
Czytałam ostatnio w GW artykuł o ludziach z wyższym wykształceniem, którzy robią kursuy: kosmetyczne, fryzjerskie, operatowrów wózków widłowych i tp. Śmieszne taka jest niestety nasza rzeczywistość. Fryzjer, czy dekarz zarabiają wiecej niż my (wcześniej ambitni studenci/studentki )

Ok, studia pomogły mi w znalezieniu pracy ale nie powiem żebym była usatysfakcjonowana - mam na myśli sferę finansową.
millenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:30   #95
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Moj stosunek do studiow zalezy troche od nastroju w jakim jestem. Generalnie, uczelnia troche zabija we mnie ambicje, kiedy kolejny raz dostaje ocene, ktora moim zdaniem w ogole nie odpowiada poziomowi mojej wiedzy. Na wyklady chodze rzadko. Na cwiczenia staram sie zawsze. Staram sie czerpac duzo przyjemnosci z zycia studenckiego, a jako ze mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu z kolezankami, okazji jest co nie miara.

Pozdrawiam
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:46   #96
Aliachna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 196
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Mój stosunek do studiów jest odwrotny do tego jaki być powinien,zdaje sobie z tego sprawę ..na ćwiczenia chodzę ,na wykłady wybrane-nieliczne mimo że podobno są obowiązkowe?tak dla nastraszenia ludzi zyskały taki status..sesje zdałam więc może nie jest tak najgorzej ze mną ,ale mogło by być lepiej i mogłabym się więcej uczyć..może kiedyś..do końca studiów mam jeszcze trochę czasu
__________________

Aliachna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 17:09   #97
Safira
Raczkowanie
 
Avatar Safira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

ja już skończyłam i strasznie się cieszę )
__________________
"Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

Safira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 17:15   #98
dżastinka23
Raczkowanie
 
Avatar dżastinka23
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 287
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

ja niestety mam stosunek byle zaliczyć i już. na wykłady nie chodze na ćwiczenia tak ale zawsze dozwoloną liczbę nieobecności wykorzystuje:p
w ciagu 3 lat nie raz było ze czytałam notatki ale większość przejechałam na ściągach i farcie, jak były tematy z życia wzięte to na doświadczeniu i nazwijmy to intelegencji heheh
nie ma się czym chwalić ale nie raz osoby chodzące na wykłady i takie bardzo przykładające sie do nauki wychodziły z wynikami gorzej niż ja
za 3 mies mam licencjat i na tym chyba zakończe moją przygodę ze studiami
dżastinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:14   #99
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

dżastinka23... no cóż. ale licencjat to nie jest stopien naukowy ;/ tylko "pozwolenie na wykonywanie zawodu" nie możesz sobie np. pisać przed naziwskiem słowa lic niechcesz tych studiów skończyć?
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:21   #100
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Mój stosunek do studiów jest... hmmm przerywany
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:37   #101
dżastinka23
Raczkowanie
 
Avatar dżastinka23
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 287
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

no duzo osób mi mówi skoncz juz co ci 2 lata robi róznice... moje zdanie ejst takie ze jesli np jakis potencjalny pracodawca ma moje cv z tym mgr przed nazwiskiem i kogos kto nawet nie ma nic bo np jeszce studiuje a ma powiedmzy dobry angielski, dobrą obsługę kompa wybierze jego. wole się skupic teraz na praktycznych umiejetnościach np na angielskim bo leży... wiem ze mogłabym i studiować i chodzic na kurs. ale chyba nei ejstem zbyt ambitna, pozatym leniwa przyznaje i jak mysle ze mialabym jeszce się 2 lata uczyć i pisać znów prace tym razerm magisterską to... wiem ze zaraz bedzie ze ide na łatwizne ze wiele osób robi sto rzeczy na arz i dają rade. wiem ale ja na chwile obecna dziekuje(tzn w maju i biorę sie za co innego. a moze zmienie zdanie i za 2-3 lata skoncze studia z mgr
dżastinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 18:48   #102
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
Mój stosunek do studiów jest... hmmm przerywany
Niezłe!

A co do nieadekwatnych ocen - zgadzam się z Juncią. Mnie moja uczelnia już dawno wyprała z ambicji Tzn. jak trafi się jakiś normalny prowadzący i widzę, że mogę u niego wyciągnąć dobrą ocenę to staram się Ale niestety większość jest taka, że trzeba się nieźle "narobić" żeby dostać 3 A ściągania na studiach nie uznaję.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 19:11   #103
330ac05f58e92fb009c16c728075bdbac5dfe64a_5eb9d9034ca21
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 57
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

hm....studia i stosunek....wykłady zazwyczaj nieobowiązkowe....ale mam bardzo dobrą pamięć - wystarczy, że podczas wykładu staram się skupiać i uważnie notuję a przed egzaminem przeczytam raz lub dwa razy i....zdaję!!! (zazwyczaj), na pewno te wykłady które ominęłam a muszę "odrobić" trudniej mi potem przyswoić. Studiuję kierunek który mnie interesuje więc większość przedmiotów mi odpowiada. NIENAWIDZĘ SYTUACJI....gdy chodzę na wykłady profesora, pilnie notuję bo przedmiot mnie ineresuje, uczę się do egzminu...idę na egzamin, piszę, zadowolna wracam do domku, sprawdzam odpowiedzi...a gdy przychodzi czas ogłoszenia wyników....ja mam dst a ktoś kto nie był ani razu, wszystko sciągnał z cudzej ściagi nawet nie wiedząc co przepisuje dostaje bdb!!!!!!!!!!! Czasami zastanawiam sie czy niekórzy wykładowcy wogóle czytają pracę czy tylko liczą strony????
Takie sytuacje powodują, iz mój stosunek do studiów bywa wręcz negatywny (czytaj: po co się wysilać skoro innym sie udaje).
330ac05f58e92fb009c16c728075bdbac5dfe64a_5eb9d9034ca21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 19:23   #104
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Cytat:
Napisane przez robaczek80
zastanawiam sie czy niekórzy wykładowcy wogóle czytają pracę czy tylko liczą strony
u mnie obowiazuje zasada: rzucamy - spadnie na biurko: zdane - spadnie poza biurko: niezdane :p proste jak drut i szybkie
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 19:44   #105
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
u mnie obowiazuje zasada: rzucamy - spadnie na biurko: zdane - spadnie poza biurko: niezdane :p proste jak drut i szybkie

Skąd ja to znam
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 20:33   #106
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
u mnie obowiazuje zasada: rzucamy - spadnie na biurko: zdane - spadnie poza biurko: niezdane :p proste jak drut i szybkie
Znam to, niestety...
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 20:59   #107
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Jaki macie stosunek do studiów??

Cytat:
Napisane przez dżastinka23 Pokaż wiadomość
no duzo osób mi mówi skoncz juz co ci 2 lata robi róznice... moje zdanie ejst takie ze jesli np jakis potencjalny pracodawca ma moje cv z tym mgr przed nazwiskiem i kogos kto nawet nie ma nic bo np jeszce studiuje a ma powiedmzy dobry angielski, dobrą obsługę kompa wybierze jego. wole się skupic teraz na praktycznych umiejetnościach np na angielskim bo leży... wiem ze mogłabym i studiować i chodzic na kurs. ale chyba nei ejstem zbyt ambitna, pozatym leniwa przyznaje i jak mysle ze mialabym jeszce się 2 lata uczyć i pisać znów prace tym razerm magisterską to... wiem ze zaraz bedzie ze ide na łatwizne ze wiele osób robi sto rzeczy na arz i dają rade. wiem ale ja na chwile obecna dziekuje(tzn w maju i biorę sie za co innego. a moze zmienie zdanie i za 2-3 lata skoncze studia z mgr
piszesz, ze musisz sie uczyc na studiach, wiec olewasz angielski... ale chwile wczesniej napisalas, ze zdajesz dzieki sciagom, fartowi i blyskotliwosci miala bys czas gdybys tylko chciala. takie studiowanie to rzeczywiscie strata czasu, naprawde nie interesuje cie kierunek ktory wybralas?
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.