Złe nawyki za kierownicą - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-19, 18:07   #61
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość

oj Ktosia - to nie jest watek "pochwalmy sie kto lepiej jezdzi", aby moc udzielac sie na automanii nie trzeba miec min 5 lat prawa jazdy, przejechane min 300 tys km, samochod o silniku min 3 litry i zdany pozytywnie egzamin na egzaminatora prawa jazdy

Mnie i tak nie zniechecisz, ale takie uwagi moga spowodowac, ze mniej osob bedzie chcialo rozmawiac, bo zrobi sie zwyczajnie niesympatycznie.
Rena, ja już napisałam, że jeśli źle Cię zrozumiałam to przepraszam,kilka postów wcześniej już to napisałam, być może źle Cię zrozumiałam, więc chyba nie ma sensu tego roztrząsać. I nigdzie nie napisałam, że mam monopol na wiedzę, więc chyba nie ma sensu sobie docinać prawda? Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami więc i ja dzielę się swoimi.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 21:33   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
być może źle Cię zrozumiałam, więc chyba nie ma sensu tego roztrząsać.
to co czuje czlowiek jest wazniejsze od tego co przezywa maszyna.
Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
I nigdzie nie napisałam, że mam monopol na wiedzę,
masz pelne prawo uwazac niektore informacje za zarezerwowane tylko dla Ciebie
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 22:47   #63
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Hadżi Pokaż wiadomość
Hellou
Może czasem depnę na światłach ale że moja żonka jest w 38 tygodniu
ciąży więc jeżdzę jak kapelusznik .
CZym śmigasz ??
pozdrawiam
PS
Nie męcz silnika pod górkę na wywsokim biegu. To mu szkodzi ! ! !

To gratulować, gratulować

Skodą Fabią. [a Ty? może stoimy obok na skrzyżowaniach ]

Też pozdrawiam.

P.S. Wiem, wiem - staram się kontrolować, już rzadko mi się to zdarza ale jak mijam Skarpę to czasem zapominam ale sza!
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 00:41   #64
KNR
Raczkowanie
 
Avatar KNR
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 36
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

jak już wiele osób tu powiedziało tak i ja trzymam jedną ręke na kierownicy a druga na drążku zmiany biegów, zdarza mi sie gadać przez telefon - bez zestawu słuchawkowego, bardziej nadawałbym sie chyba do anglii bo lewa strona jezdni dziwnie mnie przyciąga, prędkość prędkość prędkość, i co najgorsze nagminnie używam ręcznego do pomocy przy pokonywaniu zakrętów- niestety pare razy byłem bliski wyjechania poza obszar nazywany powszechnie "drogą" (jednak z ręcznym to tylko w nocy gdy nie ma ruchu na drogach- mimo wszystko nie powinienem)
__________________
"Człowiek uczy sie przez całe życie" - i chyba dlatego tu jestem
KNR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 08:43   #65
ahcuna
Raczkowanie
 
Avatar ahcuna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 126
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez KNR Pokaż wiadomość
jak już wiele osób tu powiedziało tak i ja trzymam jedną ręke na kierownicy a druga na drążku zmiany biegów, zdarza mi sie gadać przez telefon - bez zestawu słuchawkowego, bardziej nadawałbym sie chyba do anglii bo lewa strona jezdni dziwnie mnie przyciąga, prędkość prędkość prędkość, i co najgorsze nagminnie używam ręcznego do pomocy przy pokonywaniu zakrętów- niestety pare razy byłem bliski wyjechania poza obszar nazywany powszechnie "drogą" (jednak z ręcznym to tylko w nocy gdy nie ma ruchu na drogach- mimo wszystko nie powinienem)
No to tak jak ja Nie umiem (nie lubię) jeździć trzymając obie dłonie na kierownicy, prawa ręka na drążku zmiany biegów i jedziemy Hehe ręcznym zbytnio się nie bawię, bo parę razy już mnie zaskoczył Mój najgorszy zły nawyk? Hmm rozmowa przez tel, czasem nawet wysyłanie sms podczas jazdy (wiem, głupota, ale już nie robię tak...). Prędkość? A jak myślisz? Jak każdy facet (no może są wyjątki) nie lubię się czołgać za kimś... Ale mogę przyznać, że jeżdżę w miarę bezpiecznie - nie kuszę losu, wiem kiedy mogę "depnąć" a kiedy zdjąć nogę z gazu... Szczególnie jak jadę z kimś to jadę ostrożniej... Mój tata zawsze powtarza: "Jak chcesz się zabić, to zrób to sam, po co mają inni cierpieć przez Twoją głupotę"... I ja się do tego stosuję...

Pozdrawiam
ahcuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 10:14   #66
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Ja mam bardzo zły nawyk: przeklinanie (zawsze wszędzie, nie ważne z kim jadę nie ważne jak długo jadę, zawsze ktoś mi drogę zajedzie, coś zrobi nie tak, wiem jestem straszna) Ogólnie jeżdżę poprawnie, ostrożnie, zgodnie z przepisami (mając taki samochód nie da się inaczej, Ford Transit obliguje do zachowania szczególnej ostrożności)
60% jazd spędzam z moją mamą i szczycę się tym że nie robi tego samego manewru co gdy jedzie z moim ojcem (kierowcą idealnym He He he ) a mianowicie moja rodzicielka przez cała jazdę próbuje zatrzymać samochód przyciskając nogi do podłogi Heh jak dla mnie to był znak (po 2 pierwszych jazdach) że coś jest nie tak, i od tego czasu nigdy więcej się to nie zdarzyło
Ale nie wiem dlaczego, kląć się oduczyć nie mogę (ograniczam się do tego, że nastawiam radio na 15 i przeklinam pod nosem, ale częściej o tym zapominam) Muszę sie oduczyć, bo aż mi wstyd
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 21:43   #67
prof_klos
Przyczajenie
 
Avatar prof_klos
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Pabianice!
Wiadomości: 2
GG do prof_klos
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Wbrew ogólnym pozorom, przeklinanie to rzecz dobra - pozwala się niejako 'wyładować' w sytuacji, gdzie moglibyśmy komuś krzywdę zrobić...
Na dobrą sprawę, raczej nikt tego nie słyszy jak się coś szepnie sobie pod noskiem w samochodzie.
Nie chcę, by mi zarzucono propagowanie przeklinania, bo tak nie jest.
Sam sobie wmówiłem, ze jedynym przekleństwem jest popularne słówko 'cholera'. I z reguły co by się nie działo - czy to w domu, czy na drodze czy w pracy - to 'choleruję'...
Pozdrawiam!
__________________
"Filozofia sztuką życia..."
prof_klos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 21:46   #68
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez prof_klos Pokaż wiadomość
Wbrew ogólnym pozorom, przeklinanie to rzecz dobra - pozwala się niejako 'wyładować' w sytuacji, gdzie moglibyśmy komuś krzywdę zrobić...
Podobno prof. Miodek zaleca żeby czasem sobie puścić wiązankę, bo to odstresowuje Ja się stosuję
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 06:45   #69
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Naszata Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo zły nawyk: przeklinanie (zawsze wszędzie, nie ważne z kim jadę nie ważne jak długo jadę, zawsze ktoś mi drogę zajedzie, coś zrobi nie tak, wiem jestem straszna) .....
Ale nie wiem dlaczego, kląć się oduczyć nie mogę (ograniczam się do tego, że nastawiam radio na 15 i przeklinam pod nosem, ale częściej o tym zapominam) Muszę sie oduczyć, bo aż mi wstyd
Gdyby nie klnięcie to trzebabyło mieć ze sobą wiadro granatów
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 09:13   #70
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Gdyby nie klnięcie to trzebabyło mieć ze sobą wiadro granatów
hmmm... urządzić sobie "carmageddon" na drodze ? ciekawe, ciekawe
Hej rozjeżdżanie owiec, dozwolone ? he he he
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 11:32   #71
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
To gratulować, gratulować

Skodą Fabią. [a Ty? może stoimy obok na skrzyżowaniach ]

Też pozdrawiam.

P.S. Wiem, wiem - staram się kontrolować, już rzadko mi się to zdarza ale jak mijam Skarpę to czasem zapominam ale sza!
Witam.
Pomykam Astrą II kombi color coś a'la niebieski.
Z tyłu białe logo forum opla .
Skarpę powiadasz, to nie moje rejony. Codziennie bywam w Aucanie.
Daj na priv kolor i numerki , będę wypatrywał.
pzdr
PS
Malec lada dzień przyjdzie na świat
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 07:40   #72
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Ja jak jechałam parę razy to zauważyłam u siebie dziwny nawyk trzymania kierownicy tak, że
- lewą ręką trzymam mocno kierownicę na godzinie 9
- prawą rękę mam luźno na godzinie 6
Jestem praworęczna a trzymam kierownicę i kieruję głównie lewą ręką
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:45   #73
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
ja mam taki nawyk,że trzymam kierownicę jedną ręką na godz 6...
robie to samo. Drugą rękę trzymam na drązku zmiany biegów. Majstruję przy radiu, zmieniam CD, palę papierosa, poprawiam makijaż, i klnę jak szewc gdy jakiś patałach jedzie za wolno )
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:15   #74
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

No ja niestety też przeklinam... Strasznie się musze pilnowac kiedy jadę np. z mamą czy babcią.
Ale po prostu musze jakoś odreagować gdy ktoś mnie wkurzy.

Poza tym na kursie zdarzało mi sie wjezdzac w zakręt na sprzęgle... A raczej robiłam to notorycznie. Teraz bardziej się pilnuję .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:38   #75
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Oj ja tez jezdze z jedną reka na kierownicy, druga na biegu Lubię tak. Dopiero przy sporych prędkosciach, na jakiejś trasie, gdzie zwykle, jak to w Polsce koleiny jak rynny chwytam kierownice w dwie ręce, czuje sie wtedy pewniej. Po mieście zawsze jedna reka na biegu...
Co do zmiany CD, przestawiania radia, malowania, picia, jedzenia, itp, jestem nieugięta - robię to tylko na światłach, lub na postoju. Kiedyś zmieniając CD spowodowałabym wypadek, było o włos, teraz już nie popełniam tego samego błędu
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:16   #76
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

oj, ja tez uzywam brzydkich slow jak kieruje samochodem . czasami sa takie sytuacje, ze jak nie przeklne to cos mnie trafia. jak jade z pasazerami to musze sie hamowac .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 19:14   #77
Cosmata
Przyczajenie
 
Avatar Cosmata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

jak się zastanowić to jest tego trochę, ale z tych takich złych nawyków najcięższych to przejeżdzania na czerwonym świetle
no i mania ścigania się...zawsze sobie mówię - nie, ja się nie ścigam - niekiedy na samym starcie jeszcze odpuszczę spod świateł ale jednak nie wytrzymuje i ... się scigam...
No i też zbytnie klnięcie na innych kierowców... poprostu niekiedy dostaję jakiegoś szału, a jak np. ktoś zajeżdza mi drogę poprostu spychając ( chociażby na rondzi) i udaje jakby nic się nie stało to często jadę za taką osobą próbując jej wytłumaczyć przez szybe że to nie jest normalne zjeżdzać nagle na kogoś...)
Jeszcze mam złą pozycję za kierownicą bo nie potrafię poprostu jeżdzić na standardowo ustawionym fotelu tylko taką leżankę sobie robię - tymbardziej nie powinnam oparcia mnieć aż tak mocno do tyłu bo jestem niska i mnie nie widać zza kierownicy ale inaczej szału dostaję.
Co do jazdy na ręcznym jak pisał powyżej kolega to staram się ograniczać w większym ruchu ulicznym ale nadrabiam za to na parkingach pustawych szaleństwami
__________________
Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co robimy ale także za to, czego nie robimy.
pozdrawiam, Cosmata.
Cosmata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 10:11   #78
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez justyna_t Pokaż wiadomość
I tu się przyznam- potrafie pisać sms'y podczas jazdy i robie to często. Aż wstyd.
NIe wspomne o jedzeniu czy piciu podczas jazdy.
Zawsze jedną ręke mam na kierownicy a drugą albo na biegach albo na podłokietniku.
Strasznie klne za kierownicą i marudze- ja jeźdze bardzo płynnie i dostaje szału jak ktoś tego nie potrafi.
No i oczywiście- radio- głośno a jeszcze do tego dre się strasznie- znaczy spiewam
Cytuje, bo robie dokladnie to samo, a nie chce mi sie przepisywac
Do tego czesto rozmawiam przez telefon (za kazdym razem gdy odbieram mowie sobie, ze kupie Bluetootha), nie wszystkich wpuszczam przed siebie gdy np. chca zjechac z pasa, ktory sie konczy - burakow w stuningowanych samochodach i taksowkarzy zwykle nie wpuszczam, bo to oni sa najbardziej chamscy w miescie.
Czesto sie przegladam w lusterku.

A co do trzymania reki na drazku od biegow - czytalam kiedys w Auto Swiecie, ze to podobno powoduje ze skrzynia biegow szybciej sie niszczy???
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 20:24   #79
akziizka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 271
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Ja Pale Fajka, Zmieniam Piosenki W Radiu, Pisze Smsy

No !
akziizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-07, 21:09   #80
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

straszna jesteś
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 21:19   #81
akziizka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 271
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Naszata Pokaż wiadomość
straszna jesteś
ALE SPOKOJNIE, WSZYSTKO POD KONTROLA, NIE WSZYSTKO NA RAZ
A TY POCHWAL SIE NO NO.....
akziizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 15:25   #82
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

kierowcą idealnym z pewnoscią nie jestem, mam paskudny nawyk wrzucania na luz, a poza tym bardzo łatwo mnie sprowokować do wyścigu.. Jakoś nie potrafię odpuscić..
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 17:24   #83
Lalik
Zadomowienie
 
Avatar Lalik
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 172
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
złe nawyki, powiadacie...
to tez się wyspowiadam

- notorycznie, zawsze i wszędzie bez względu na marke i wielkośc samochodu trzymam kierownicę lewą ręką, prawa - na drążku biegów, parkuje równiez jedną ręka niegdy w życiu nie jeździłam i nie będe jeździć w pozycji "za dziesięć druga"
- rozmawiam przez tel bez zestawu sluchawkowego, smsy pisze stojac na światlach
- jem, pije w samochodzie
- klnę jak szewc, ale tylko jak jade sama
- śpiewam (jade sama)
- rzadko używam lusterka zewnetrznego prawego korzystam z wewnętrznego przy manewrach, no chyba że na ciasnym parkingu, to tak,
- czassem jeżdże bez pasów

i, choć to wg mnie nie jest zły nawyk, nie używam hamluca ręcznego ruszając pod górke stojąc w korku czy parkując na prostej drodze...
hamulec ręczny zaciągam tylko wtedy jak parkuje auto na wzniesieniu i tylko wtedy
zeby sie nie powtarzac - mam tak samo
__________________
Nie jestem leniwa. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Lalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 11:28   #84
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Ja niestety coraz częściej przyłapuję się na jakimś złym nawyku...
Dotyczą one głównie trzymania kierownicy. Na prostej równej drodze zawsze pozwalam sobie na lekkie trzymanie jej na samym dole... Na zakrętach natomiast zawsze trzymam kierownicę jedną ręką... Nie potrafię teraz nawet powiedzieć którą, robię to jakoś tak automatycznie...
Poza tym nawyk z którym walczę - zawsze trzymam nogę na sprzęgle (oczywiscie nie wcisnietym...). Bardzo rzadko odstawiam ją sobie z boku.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 20:42   #85
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Ojj, troche tego jest, jako ze za kolkiem robie sie wybitnie malo kobieca

- za szybka jazda po miescie (w granicach 100-120km/h)
- nalogowe skakanie po pasach i walka o poleposition przy dojezdzie na skrzyzowaniu z czerwonym swiatlem
- trzymanie kolka jedna reka, druga na drazku, ewentualnie kolanie, szyi i innych dziwnych miejscach
- rozmowa przez komorke, czasem nawet pisanie smsow, ale staram sie przy tym zbyt czesto nie odrywac wzroku od drogi bo pisze je "na czuja", gorzej juz z czytaniem
- nigdzie tak nie bluznie jak za kierownica, ale to widze juz standardzik na naszym damskim forum
- gdy ktos zajedzie mi droge/wepchnie sie/wyjdzie mi na droge poza pasami/jedzie rowerem w miejscu, gdzie moze jechac sciezka rowerowa nie oszczedzam absolutnie klaksonu
- czasem lubie sie poscigac ze skrzyzowania, szczegolnie jak obok siedzi lysa pala w BMW i patrzy z kim by tu sie mozna poscigac, a na pewno nei spodziewa sie, ze ta wymalowana laseczka w aucie obok bedzie cisnela gaz do oporu
- no i ostatni, najmniej szkodliwe, dojezdzanie do skrzyzowania na luzie

aha, jeszcze zapomnialam o najwiekszym chamstwie w moim wykonaniu, czyli "delikatnym ponaglaniu" kierowcy strerujacego swym pojazdem na lewym pasie z predkoscia 40/50km/h przy uzyciu lewego migacza/dlugich swiatel/klaksonu/siedzeniu na ogonie winnego kierowcy

Troche sie tego widze nazbieralo, nawet sie nie spodziewalam, ze bedzie tego az tak duzo chyba musze troche nad soba popracowac. Na usprawiedliwienie powiem, ze jezdze juz 2 lata i niemialam (odpukac) jeszcze zadnej stluczki ani szczegolnie niebezpiecznej sytuacji na drodze
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 21:13   #86
malgosinka
Wtajemniczenie
 
Avatar malgosinka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 397
Send a message via Skype™ to malgosinka
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Moje nawyki samochodowe, (pewnie większość należy zaliczyć do złych):
- jedzenie podczas jazdy
- odbieranie tel. czy w ogóle zabawa tel.
- głośne słuchanie radia
- jak z kimś jadę, to za dużo gadam
- jak jadę sama, to często się zamyślam, bądź potrafię się zapatrzeć na coś lub na kogoś
- zbyt szybka jazda
- zbyt szybkie ruszanie, parkowanie i w ogóle wszystko za szybko
- ekhm... w samochodzie mam zwykle z 5 par butów i ogólnie cały majdan...
- kierunkowskaz używam głównie do skrętów, przy wyprzedzaniu mignę raz i tyle, ale nie uważam tego za błąd, bo tego nauczyli mnie kierowcy na ulicach i przy niespodziewanych akcjach w mieście nie ma czasu na skupianiu się, żeby co chwilę "migać"
- często ostro hamuję, ale to głównie przez szybką jazdę, dziękuję temu, który wymyślił ABS
- Poza tym są miejsca, gdzie znak stop nie jest przeze mnie uznawany

Ps. Ten tekst o łysych pałach z BMW jest absolutnym standardem również u mnie. Uwielbiam panów, którzy się gapią na czerwonym stojąc na pasie obok i myślą, że jestem lalą, która nie umie jeździć, dlatego zawsze ruszam szybciej niż oni, żeby im utrzeć nosa.

Poza tym lubię też panów z ego większym niż oni sami, którzy dostają gorączki, jak się ich wyprzedzi i zaczynają specjalnie dowalać, żeby tylko mnie dogonić, bo przecież co za zniewaga, że laska ich wyprzedziła. Żałosne...
__________________
Wymiana kosmetyczna
malgosinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 02:34   #87
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

A Ja uwielbiam jeździć bez obuwia i zawsze mine wszyscy wyzywają, ale mam takie zboczenie i koniec.
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:05   #88
akziizka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 271
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

nie bola cie stopy od pedalow?
ja tak kiedys probowalam ale dlugo nie dalam rady, wole w moich najeczkach. sa wygodniutkie i wogole..
ale nie rozumiem panienek co w szpilkach wsiadaja do auta.. to jest dopiero zly nawyk jechalam kiedys na wesele 100m w szpilkach... myslalam ze pozabijam wszystkich
akziizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 21:53   #89
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Juda Pokaż wiadomość
A Ja uwielbiam jeździć bez obuwia i zawsze mine wszyscy wyzywają, ale mam takie zboczenie i koniec.
jak mam niewygodne buty do prowadzenia (szpile, niektore luzne klapeczki) albo nie chce jakis zniszczyc tez prowadze boso nie jest zle, tyle ze stopki pozniej od razu do szorowania wiec raczej stara sie unikac takich sytacji
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 09:19   #90
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Złe nawyki za kierownicą

Cytat:
Napisane przez akziizka Pokaż wiadomość
nie bola cie stopy od pedalow?
ja tak kiedys probowalam ale dlugo nie dalam rady, wole w moich najeczkach. sa wygodniutkie i wogole..
ale nie rozumiem panienek co w szpilkach wsiadaja do auta.. to jest dopiero zly nawyk jechalam kiedys na wesele 100m w szpilkach... myslalam ze pozabijam wszystkich
Tak jak ja raz w japonkach a wczoraj w butach na koturnıe... Masakra jechalam doslownie jak jakis pirat drogowy, zero wyczucia... Nigdy więcej
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.