Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013 cz.4 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 5 części naszego wątku ??
W Nowy Rok wkraczamy, prawie wszystkie półmetek ciąży już mamy. V-VI 2013 cz.5 5 11,11%
Zima leci, Święta przed nami; a na wiosnę będziemy z maluszkami. Mamy V-VI 2013 cz.5 7 15,56%
Święta idą, my gadamy; na wiosnę i porody czekamy. Mamy V-VI 2013 cz.5 1 2,22%
Święta się zbliżają, a mamusie wciąż o ciąży rozmawiają. Mamy V-VI 2013 cz.V 1 2,22%
Brzuszki rosną, dzieci też a nasz wątek jest the best! Mamy V-VI 2013 cz.V 5 11,11%
Szalone mamuśki plotkują, a maluszki płeć prezentują. Mamy Maj-Czerwiec 2013 cz.V 1 2,22%
Rosną brzuchy, w nich maluchy; mamy się cieszą, milczeniem nie grzeszą. V-VI 2013 c.5 7 15,56%
Zimę już mamy, na wizyty biegamy i dzieciątka podziwiamy. Mamy V-VI 2013 cz.5 1 2,22%
Płeć maleństw poznajemy i pierwsze kopniaki czujemy, Mamy Maj-Czerwiec 2013 cz.V 8 17,78%
Niektóre mamy ruchy dzieci już czują, inne pilnie ich wyczekują - Mamy V-VI 2013 cz.5 0 0%
Powoli rosną nam brzuchy, zaczynamy czuć już ruchy - Mamy V-VI 2013 cz.V 4 8,89%
My tu sobie gadu, gadu, a Maleństwa dają czadu - Mamy V-VI 2013 cz.V 3 6,67%
Kolejne wizyty za nami, powoli snujemy macierzyńskie plany - Mamy V-VI 2013 cz.V 0 0%
O płci się dowiadujemy, kopniaczków wyczekujemy - Mamy V-VI 2013 cz.V 1 2,22%
Swą płeć dzieci objawiają i brykanie zaczynają. Mamy Maj-Czerwiec 2013 cz.V 1 2,22%
Głosujący: 45. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 10:41   #2041
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
motyl, ale w tych sklepach typu cropp, diverse, reserved wszedzie jest zawyzona rozmiarowka. pamietam jak dolowalam sie, ze nie moge nic na siebie trafic, bo nawet w 42 mi czasem dupa nie wchodzila oni wszystko maja xs albo s...pamietam jak polecilam do Kanady do brata i wchodzilam w kazdy najmniejszy rozmiar oj fajnie sie tam robilo zakupy ciuchowe hehe.
to tak jak moja szwagierka w Niemczech tyłek miała dość spory (miała bo schudła w końcu) a spodnie XS kiedy w Polsce nie mogła w nic się zmieścić i w ogóle mówiła że tak czuła się jak laska, doła łapała jak przyjeżdżała do Polski
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:43   #2042
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
potterka tylko że ZUS teraz sprawdza takie sprawy i mogą Ci wstrzymać kasę na jakiś czas. Fakt faktem wygrasz no ale pieniądze dostaniesz później.
I i teraz nie rozumiem trochę bo jak np pracuje w jednej firmie i ona zmienia nazwę i przez ostatnie 2 miesiące ciąży niby zatrudnia mnie inna firma to jak oni naliczają wtedy macierzyński?
nawet w przypadku wstrzymania szło wyciągnąć naprawde ładną kasę..
Szkoda, że przepadło

A co do naliczania w przypadku normalnej pracy to niestety nie wiem
Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość

ja biorę codziennie
i jak wrażenia?
potterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:43   #2043
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
ja wiem że nie można oglądać w ciąży i sama to popieram ale jak już zaczęłam to nie mogłam przestać..
i oni też mają dziewczynki tak jak u nas

swoja droga nóż się w kieszeni otwiera. mimo ze ciąża zagrożona to oni kazali jej rodzić naturalnie. 45 min czekali po pierwszej zanim urodzi się druga.
matko. znowu się popłaczę zaraz
Aas, u Ciebie wszystko bedzie ok rachu ciachu i po strachu, a obok dwie kluseczki wsrod znajomych mamy ostatnio dwie pary blizniakow, chlopca i dziewczynke (Gabrys i Tosia) i dwie dziewczynki (Amelka i Milenka), ktore maja starsza siostre Lilianke. pierwsza rodzila naturalnie, druga cesarka. dzieciaki wielkie, kazde powyzej 2400 Ty nie masz meza sztangisty, wiec lekarz bedzie sie zajmowal Toba, a nie wychwalal sukcesy tatusia zapominajac o pracy
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:44   #2044
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
dobrze, że ciąża nie zaczyna się w 20t wg niego


Cytat:
Napisane przez Aaś
kolega farmaceuta mi powiedział że lepiej pojeść kapusty kiszonej. a rutinoscorbin oprócz witamin ma jeszcze bardzo dużo syfu.
dawno nie jadłam kapustki kiszonej

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii
tyłek miała dość spory (miała bo schudła w końcu) a spodnie XS kiedy w Polsce nie mogła w nic się zmieścić i w ogóle mówiła że tak czuła się jak laska, doła łapała jak przyjeżdżała do Polski
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:45   #2045
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

sharp ale to może zadzwoń do zusu do działu zasiłków od razu najlepiej.
bo ja to się średnio znam. jak mam czasami podobną sytuację w pracy to się odzywam ale nie zajmuję się takimi sprawami na co dzień

jak coś to mam tel tylko do warszawskiego oddziału
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:46   #2046
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
i u nas, jeśli będzie synek, to Wiktor Aleksander lub Aleksander Wiktor, a jeśli dziewczynka Helena Lea, Tatuś chciałby rozważyć jeszcze Aurelię lub Aurorę, ale są... no.. nikłe szanse, że się przekonam
oo jak ladnie moj bratanek to Wiktor Aleksy, a siostrzeniec Szymon Aleksander hehe. to tak apropo Waszych wyborow meskich. drugi bratanek to Antoni Jan.

Aurelia i Aurora juz do mnie nie przemawiaja...prawie jak Izaura :P
Helenka ladnie, Lea egzotycznie, ale jako 2 dlaczego nie. lepsze niz wszechobecne Lenki, na ktore mam uczulenie (bo tz baaardzo sie upieral przy tym imieniu. na szczescie mu przeszlo :P)
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:47   #2047
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
ja bym kupiła książki (bajki) polskie
też tak myślę, albo jakąś zabawkę edukacyjną...
Tylko mam dylemat, bo to roczek więc dosyć ważne urodzinki, a ja jako chrzestna muszę się spisać, b jej mamuśka to strasznie wymagająca jest ubiera ją tylko markowo.. gust ma taki wygórowany, że ubranka nie podjęłabym się kupować..
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 10:48   #2048
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość

diabli flanelowe to chyba zawsze są ze wzorkiem przynajmniej ja innych nie widziałam. To w zasadzie taka ozdoba- można rozłożyć na dni wózka, przykryć dziecko (jest cieplejsza niż tetrowa a cieńsza niż kocyk). Mi się wydaję że warto mieć kilka. Ja ostatnio kupiłam na ciuchach taką za 1 zł.
ale te ktore pokazala banka byly tetrowe ze wzorkiem, a myslalam, ze sa tylko te zwykle biale. flanela wiem, ze z wzorkami, ale zastanawialam sie po co to (u nas wszyscy chlopcy sa urodzeni w okresie letnim, wiec pewnie im flanelki nie byly potrzebne hehe)
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:48   #2049
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
nie słyszałam o takim imieniu

Lea -> francuskie imię, ze względu na korzenie Tatusia. Chętnie dalibyśmy jako pierwsze, ale nie da się odmienić w polskim języku.
Dziewczyny, a Wy wybierając imiona czytacie o ich znaczeniu, czy w ogóle się tym nie przejmujecie? Chciałam nazwać córkę Sara, ale przeczytawszy opis, jakoś mi się odechciało!
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:50   #2050
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez diabli
Aurelia i Aurora juz do mnie nie przemawiaja
do mnie nie przemawiają, bo co będzie jak dziecko będzie miało przypadkiem wadę wymowy? i biedactwo nawet imienia nie wypowie
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:51   #2051
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
i jak wrażenia?
sama nie wiem
biorę od 2 tyg chyba zamiast foliku. ale że niby mam zauważyc jakies zmiany? czy jak?

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
Aas, u Ciebie wszystko bedzie ok rachu ciachu i po strachu, a obok dwie kluseczki wsrod znajomych mamy ostatnio dwie pary blizniakow, chlopca i dziewczynke (Gabrys i Tosia) i dwie dziewczynki (Amelka i Milenka), ktore maja starsza siostre Lilianke. pierwsza rodzila naturalnie, druga cesarka. dzieciaki wielkie, kazde powyzej 2400 Ty nie masz meza sztangisty, wiec lekarz bedzie sie zajmowal Toba, a nie wychwalal sukcesy tatusia zapominajac o pracy
ech. mam nadzieję. doła mam dzisiaj przez to strasznego

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
oo jak ladnie moj bratanek to Wiktor Aleksy, a siostrzeniec Szymon Aleksander hehe. to tak apropo Waszych wyborow meskich. drugi bratanek to Antoni Jan.

Aurelia i Aurora juz do mnie nie przemawiaja...prawie jak Izaura :P
Helenka ladnie, Lea egzotycznie, ale jako 2 dlaczego nie. lepsze niz wszechobecne Lenki, na ktore mam uczulenie (bo tz baaardzo sie upieral przy tym imieniu. na szczescie mu przeszlo :P)
ja znam aurelię bardzo piękna dziewczyna i tak mi się kojarzy to imię
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 10:52   #2052
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie...
Moja Chrześnica kończy roczek w styczniu- nie wiem co mam jej kupić
Oni mieszkają w Londynie, na razie się tam nie wybieram, ale moja mama leci po Świętach więc dałabym jej prezencik
moj chrzesniak na roczek dostal ode mnie obraz na plotnie ze swoim zdjeciem (wisi u rodzicow w sypialni) http://allegro.pl/foto-obraz-na-plot...831279048.html
a prezent typowo dla mlodego to sorter zyrafa z fp http://allegro.pl/sorter-zyrafa-z-dz...861958904.html ogolnie dla roczniakow to polecam te wszystkie klocki sensoryczne fajna sprawa.
tylko, ze jak rodzinka w UK, to pewnie takich zabawek maja sporo...
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:54   #2053
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
oo jak ladnie moj bratanek to Wiktor Aleksy, a siostrzeniec Szymon Aleksander hehe. to tak apropo Waszych wyborow meskich. drugi bratanek to Antoni Jan.

Aurelia i Aurora juz do mnie nie przemawiaja...prawie jak Izaura :P
Helenka ladnie, Lea egzotycznie, ale jako 2 dlaczego nie. lepsze niz wszechobecne Lenki, na ktore mam uczulenie (bo tz baaardzo sie upieral przy tym imieniu. na szczescie mu przeszlo :P)

Tak śmiesznie jest wybierać imiona z kimś spoza naszego kręgu kulturowego. Wyobrażacie sobie, że propozycja ISAURA też padła? Dramat! Chcę kompromisu, a nie przeciągania liny :- ) ale czasami Tatusia naprawdę wyobraźnia ponosi. Antoni Jan, bardzo dostojnie.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
do mnie nie przemawiają, bo co będzie jak dziecko będzie miało przypadkiem wadę wymowy? i biedactwo nawet imienia nie wypowie

Właśnie, muszę się przysłuchać jak sam Tatuś z francuskim akcentem to wypowiada. Słuszna uwaga- super argument!
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:55   #2054
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Lea -> francuskie imię, ze względu na korzenie Tatusia. Chętnie dalibyśmy jako pierwsze, ale nie da się odmienić w polskim języku.
Dziewczyny, a Wy wybierając imiona czytacie o ich znaczeniu, czy w ogóle się tym nie przejmujecie? Chciałam nazwać córkę Sara, ale przeczytawszy opis, jakoś mi się odechciało!
ja na razie nie czytam. w ogóle tak luźno podchodzę do tematu które imię mi się podoba a które nie. i nie mam faworyta wśród typów. jak będę miała dylemat to poczytam sobie o znaczeniach imion i patronach
a Lea bardzo oryginalnie choć z odmianą rzeczywiście problem - ale wszystko się da: Lea, Lei, Leę

Cytat:
Napisane przez Aaś
ech. mam nadzieję. doła mam dzisiaj przez to strasznego
będziemy mocno zaciskać kciuki, także będzie musiało być dobrze
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:56   #2055
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
ale te ktore pokazala banka byly tetrowe ze wzorkiem, a myslalam, ze sa tylko te zwykle biale. flanela wiem, ze z wzorkami, ale zastanawialam sie po co to (u nas wszyscy chlopcy sa urodzeni w okresie letnim, wiec pewnie im flanelki nie byly potrzebne hehe)
tak, żeby było ładnie do lekarza czy w gości

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Lea -> francuskie imię, ze względu na korzenie Tatusia. Chętnie dalibyśmy jako pierwsze, ale nie da się odmienić w polskim języku.
Dziewczyny, a Wy wybierając imiona czytacie o ich znaczeniu, czy w ogóle się tym nie przejmujecie? Chciałam nazwać córkę Sara, ale przeczytawszy opis, jakoś mi się odechciało!
Nie czytałam choć wczoraj mąż zaproponował abyśmy sprawdzili znaczenia... no ale sumie ja się nie przejmuję takimi sprawami


----

Nooo! Już myślałam, że zaraz zabiję moją kocicę! Siedzi obok mnie i ugniata kocyk, wbija w niego pazury i mruczy - jak mnie to denerwuje! Ale w końcu się położyła
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:56   #2056
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość



też tak myślę, albo jakąś zabawkę edukacyjną...
Tylko mam dylemat, bo to roczek więc dosyć ważne urodzinki, a ja jako chrzestna muszę się spisać, b jej mamuśka to strasznie wymagająca jest ubiera ją tylko markowo.. gust ma taki wygórowany, że ubranka nie podjęłabym się kupować..
zawsze mam problem z kupowaniem prezentów dla dzieci! zwłaszcza jak wszystko mają :/ wtedy właśnie dobrym rozwiązaniem jest, jak proponuje diabli, coś bardziej osobistego, jak ten obrazek, lub poszewka z imieniem pięknie wyhaftowanym, coś w ten deseń. Może coś stąd http://www.decobazaar.com/dziecko.html
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:57   #2057
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie...
Moja Chrześnica kończy roczek w styczniu- nie wiem co mam jej kupić
Oni mieszkają w Londynie, na razie się tam nie wybieram, ale moja mama leci po Świętach więc dałabym jej prezencik
Może coś z biżuterii, złote kolczyki +/lub wisiorek?
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
ja mam taka ulubiona budke w Bielsku prowadzila ja od lat mama moich przyjaciolek, a teraz ich babcia. mniaaaam. pamietam jak wracalysmy w podstawowce z lekcji i specjalnie po drodze jechalysmy na zapiekanki swoja droga, lubie tam jesc, bo wiem, ze niczym sie nie zatruje a zapiekanki sa zawsze tak samo dobre jak kiedys...
Zrobiłaś mi smaka na zapiekankę
Podaj adres, może kiedyś jak będę u rodziców to podejdę.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:57   #2058
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
sama nie wiem
biorę od 2 tyg chyba zamiast foliku. ale że niby mam zauważyc jakies zmiany? czy jak?
Nie jest Ci niedobrze po nich?

A Aurelię też jedną znam ale to imię mi się nie podoba. Choć lepsze niż Aurora
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 10:57   #2059
colorblue
Zakorzenienie
 
Avatar colorblue
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 394
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość



też tak myślę, albo jakąś zabawkę edukacyjną...
Tylko mam dylemat, bo to roczek więc dosyć ważne urodzinki, a ja jako chrzestna muszę się spisać, b jej mamuśka to strasznie wymagająca jest ubiera ją tylko markowo.. gust ma taki wygórowany, że ubranka nie podjęłabym się kupować..
Może coś edukacyjnego ze znanej firmy? Fisher Price czy jak to tam się pisze.Firma znana,polecana i nie tania
__________________
START 64,7 kg
CEL 52 kg
OBECNIE 60,6 kg


min sierpnień 520/1000
Minuty lipiec 610/1000
Minuty CZERWIEC : 1205 /1000
Minuty MAJ: 1005 min/1000
colorblue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 10:59   #2060
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
ja bym kupiła książki (bajki) polskie

diabli w bielsku to ja jadłam najlepsze lody na świecie


tego nie wiem. Ale moja siostra tak miała dwa lata temu i jej wynagrodzenia z poprzedniej firmy w ogóle nie wzięli pod uwagę i była na tym bardzo stratna bo w nowej firmie pracowała tylko miesiąc i miała wtedy wypłatę bez premii.
Aaś Ty się znasz na tych przepisach? bo mam mały dylemat, niby wyczytałam w necie ale TŻta rodzina nie daje mi żyć (bo nie pojechałam do ZUSu) chodzi o to że ja mam umowę na zastępstwo. I z tego co się dowiedziałam to jak mnie zwolnią (co ma nastąpić w lutym) to ZUS płaci mi L4 do porodu ale macierzyński mi się nie należy. A oni się ze mna kłócą że mi się należy (tylko że ich jedyny argument to to że to niemożliwe żebym nie miała). I nie da im się przetłumaczyć że ja jestem zatrudniona na zastępstwo i połowa przepisów mnie nie obowiązuje ;/ Jeszce w sobotę TŻtowi nagadali i teraz on mi każe jechać do ZUSu
o polskie bajki to super sprawa. komplet poczytaj mi mamo!

lody pewnie w delicjach...mniaaaam!

mnie pani w zusie pytala, czy przypadkiem nie mialam jakiegos zastepstwa...wiec moze i przysluguje? najlepiej zadzwon do zusu i zapytaj bezposrednio. choc ja od tych pan uslyszalam rozne wersje i niektore tez upieraly sie, ze macierzynski mi przysluguje

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
to tak jak moja szwagierka w Niemczech tyłek miała dość spory (miała bo schudła w końcu) a spodnie XS kiedy w Polsce nie mogła w nic się zmieścić i w ogóle mówiła że tak czuła się jak laska, doła łapała jak przyjeżdżała do Polski
nooo, ogolnie USA leczy ze wszystkich kompleksow. wychodzisz na ulice i jestes gwiazda, nawet w rozmiarze przecietnym
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:01   #2061
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Tak śmiesznie jest wybierać imiona z kimś spoza naszego kręgu kulturowego. Wyobrażacie sobie, że propozycja ISAURA też padła? Dramat! Chcę kompromisu, a nie przeciągania liny :- ) ale czasami Tatusia naprawdę wyobraźnia ponosi.
macie wieksze mozliwości nie tylko imiona polskie, ale też francuskie choć Isaura budzi u nas dość jednoznaczne skojarzenia a planujecie mieszkać w polsce czy we francji/za granicą bo to też jest istotne przy wyborze pierwszego imienia?
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:02   #2062
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
To tak jak ja
Ale,ale pomyłam naczynia,umyłam kuchenkę gazową,pozamiatałam całe mieszkanie..tadaaaaam

reszta później.
No ja też robię przerwę na herbatę ze śniadania

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzcie...
Moja Chrześnica kończy roczek w styczniu- nie wiem co mam jej kupić
Oni mieszkają w Londynie, na razie się tam nie wybieram, ale moja mama leci po Świętach więc dałabym jej prezencik
Zależy w jakim budżecie chcesz się zmieścić. Złoty wisiorek albo samą przywieszkę tak by miała na lata
Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Widziałam, że Veronic do nas wróciła
Witamy po długiej nieobecności
za 18 tydzień

Ja też mam dziś pierwszy dzień 18 tygodnia
Gratulację
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
nie szalej z porzadkami, tylko to co trzeba lepiej wezwij pomocnikow...

pasy ciazowe tez mi sie podobaja, ale jednak wole wygodne spodnie. a pas to tak tylko do krotszego swetra albo na sukienke zeby podkreslic brzuchol

a ja te rurki ciazowe mam rozmiar 38! juz nie pamietam kiedy ja sie miescilam w taka rozmiarowke
Nie no delikatnie sprzątam, tzn powoli
Łoooo to Ty taka mała dupinka

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
motyl, ale w tych sklepach typu cropp, diverse, reserved wszedzie jest zawyzona rozmiarowka. pamietam jak dolowalam sie, ze nie moge nic na siebie trafic, bo nawet w 42 mi czasem dupa nie wchodzila oni wszystko maja xs albo s...pamietam jak polecilam do Kanady do brata i wchodzilam w kazdy najmniejszy rozmiar oj fajnie sie tam robilo zakupy ciuchowe hehe.
Dlatego jeśli chcę czuć się jak laska to muszę wyemigrować do Kanady, USA, albo do skandynawskich krajów bo tam nie ma dyskryminacji i w każdym sklepie są duże rozmiary Jak latam do Szwecji to nie mogę się nadziwić, że wszystko dobre namnie
Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
tak, żeby było ładnie do lekarza czy w gości

Nie czytałam choć wczoraj mąż zaproponował abyśmy sprawdzili znaczenia... no ale sumie ja się nie przejmuję takimi sprawami


----

Nooo! Już myślałam, że zaraz zabiję moją kocicę! Siedzi obok mnie i ugniata kocyk, wbija w niego pazury i mruczy - jak mnie to denerwuje! Ale w końcu się położyła
A mój śp kot jak tak robił to potem gwałcił koc choć był kastratem
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:05   #2063
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
macie wieksze mozliwości nie tylko imiona polskie, ale też francuskie choć Isaura budzi u nas dość jednoznaczne skojarzenia a planujecie mieszkać w polsce czy we francji/za granicą bo to też jest istotne przy wyborze pierwszego imienia?

właśnie mieszkamy w Polsce, połowa rodziny w Grecji, połowa we Francji. dlatego chcę wybrać imię, które nie będzie wzbudzać sensacji, a jednocześnie będzie możliwe do wymowy dla cioć i dziadków : -) też szczerze mówiąc nie rozkminiałam tak strasznie sprawy imienia, ale jakoś tak wyszło, że się wyklarowało conieco.
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:06   #2064
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
A mój śp kot jak tak robił to potem gwałcił koc choć był kastratem
A to nie, moja zawsze idzie spać... czasem mi tak na nogach ugniata a kiedyś jej się zdarzyło gryźć moje stopy przy ugniataniu
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:06   #2065
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Co do imion:
Lea - kiedyś była w takiej grze planszówce, Leo i Lea. Mi się podoba jako imię ale dziwnie brzmi dla Polaków i bym swojego tak nie nazwała.

Aurelia vs Aurola - mi się podoba Aurelia bardziej. Aurora mi się kojarzy z Aureolą.. i jeszcze dziwnie się wymawia..

A i opowiem radosną historę z imionami. Byliśmy z TŻtem na wakacjach i poznaliśmy m.in. Luizę. Jednego dnia była mocno zakrapiana imprezą. Na początku wszyscy do niej Luiza, jak już się podpili to Eliza, a na koniec już wszyscy wstawieni nie byli wstanie nawet Eliza, więc już mówili Iza...

Stwierdziliśmy, że Luiza chociaż ładne to odpada
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:06   #2066
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość


A mój śp kot jak tak robił to potem gwałcił koc choć był kastratem

dziewczyny, a jak rozwiązałyście sprawę z toksoplazmozą mieszkając z kotami. Ja nie mam zwierząt, ale kiedyś miałam kota i mam odporność na toxo.
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:07   #2067
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Lea -> francuskie imię, ze względu na korzenie Tatusia. Chętnie dalibyśmy jako pierwsze, ale nie da się odmienić w polskim języku.
Dziewczyny, a Wy wybierając imiona czytacie o ich znaczeniu, czy w ogóle się tym nie przejmujecie? Chciałam nazwać córkę Sara, ale przeczytawszy opis, jakoś mi się odechciało!
znajoma z tatusiem francuzem dali malej na imie Amelie. i tez dla polskich dziadkow jest Amelka :P Lea pewnie stalaby sie Leasia albo Lenka hehe
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:08   #2068
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw
A mój śp kot jak tak robił to potem gwałcił koc choć był kastratem


Cytat:
Napisane przez happy blue
właśnie mieszkamy w Polsce, połowa rodziny w Grecji, połowa we Francji. dlatego chcę wybrać imię, które nie będzie wzbudzać sensacji, a jednocześnie będzie możliwe do wymowy dla cioć i dziadków : -) też szczerze mówiąc nie rozkminiałam tak strasznie sprawy imienia, ale jakoś tak wyszło, że się wyklarowało conieco.
no to twoje typy powinny usatysfakcjonować każdego
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:09   #2069
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Co do imion:
Lea - kiedyś była w takiej grze planszówce, Leo i Lea. Mi się podoba jako imię ale dziwnie brzmi dla Polaków i bym swojego tak nie nazwała.

Aurelia vs Aurola - mi się podoba Aurelia bardziej. Aurora mi się kojarzy z Aureolą.. i jeszcze dziwnie się wymawia..

A i opowiem radosną historę z imionami. Byliśmy z TŻtem na wakacjach i poznaliśmy m.in. Luizę. Jednego dnia była mocno zakrapiana imprezą. Na początku wszyscy do niej Luiza, jak już się podpili to Eliza, a na koniec już wszyscy wstawieni nie byli wstanie nawet Eliza, więc już mówili Iza...

Stwierdziliśmy, że Luiza chociaż ładne to odpada

dobra historia.
Lea jest dla mnie naturalne, to też tytuł jednej z moich ulubionych piosenek. Co do Aurory i Aurelii to sorry, ale tak Wam tylko chciałam nakreślić jak wyglądała u nas rozmowa nt imion : -)
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:09   #2070
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Tak śmiesznie jest wybierać imiona z kimś spoza naszego kręgu kulturowego. Wyobrażacie sobie, że propozycja ISAURA też padła? Dramat! Chcę kompromisu, a nie przeciągania liny :- ) ale czasami Tatusia naprawdę wyobraźnia ponosi. Antoni Jan, bardzo dostojnie.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------




Właśnie, muszę się przysłuchać jak sam Tatuś z francuskim akcentem to wypowiada. Słuszna uwaga- super argument!
ta aurelia którą znam ma męża francuza, mieszkają w paryżu. i on bardzo ładnie mówi aurelia


Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Nie jest Ci niedobrze po nich?
nie...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.