Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 09:46   #91
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
Potwierdzam tezę, ze absolutnie nie czekac po odstawieniu tabletek a juz na pewno nie 6mcy Uprzedzam także, ze wcale w tych "przepisowch" 2 czy 3 miesiacach organizm nie musi sie uregulować. Zreszta tak jak pisala adatka lekarze najpierw każa czekac po kilka miesiecy po odstawieniu a jak pojawia sie problem, to znów tabletki i próby od razu po ostatniej tabletce
Ja jestem przykładem świadomego zaplanowanego dzidziusia w pierwszym cyklu bez tabletek, mam PCO i wiedziałam, ze jesli poczekam to będa nici z malucha Zreszta jestem raczej pewna, ze gdyby wiekszosc kobiet wiedziała, ze robiąc przerwy beda miały problemy z zajsciem w ciąze, to by od razu sie starały
Trzymam za Was ksiuki i chce tu widziec jakies owoce Waszych planów na 2007
kanciu podczymujesz mnie na duchu tymi słowami wierze ze i mi uda sie zafasolkowac.
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 11:50   #92
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
kanciu podczymujesz mnie na duchu tymi słowami wierze ze i mi uda sie zafasolkowac.
Adatko, ja rónież mam nadzieję na twoje podwojenie!

Ja postanowiłam - jak tylko to będzie możliwe znowu chcę zajść w ciążę! Nie ma sensu użalanie się nad sobą, siedzenie i płakanie i głupie czekanie, ze okaże się ze to był tylko zły sen... Tak można tylko ześwirować!
Aha i tym razem nie planuję zajść w ciąże, ale zajść w ciąże, która zakończy się szczęsliwym porodem!!!
Swoją drogą to dopiero ironia losu... planowałam zajść w ciąże w 2007 r. i się udało...
Kocham i zawsze będę kochała mojego dzidziusia aniołka, mimo, że nigdy Go nie urodzę. ale urodzę jeszcze nie jednego zdrowego, silnego i kochanego dzidziusia!!
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 12:13   #93
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Jolka i tak trzymaj. Trzeba iść do przodu a nie cofać się w przeszłość, a zwłasza w tą która tak boli. Życie płynie dalej i trzeba umieć iść w jego tempie, żeby się nie zagubić
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 13:12   #94
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

usunięty przez piszącego

Edytowane przez Magda77
Czas edycji: 2011-01-26 o 17:44 Powód: usunięty przez piszącego
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 13:15   #95
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Magda77 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wszystkie fasolki!
Ja też planuję w tym roku dzidziusia. Pierwszego. Mam 30 lat i wreszcie się zdecydowałam. Jestem przerażona i podekscytowana zarazem. Zaczęłam od wizyty u lekarza. Dziś pędzę też po kwas foliowy. No i chyba jakieś dodatkowe badania muszę zrobić. Czy możecie mi powiedzieć jakie? pewnie dowiem się na następnej wizycie lekarskiej, ale to dopiero za 2 tygodnie, a ja już chcę działać. Ostatnio byłam tak przejęta, że zapomniałam najistotniejszych informacji.

Witam

zaleca się zrobienie badań krwi na:

- przeciwciała w kierunku różyczki
- przeciwciała w kierunku toxmoplazmozy
- CMV IgG i IgM


Jeżeli współżyjecie (bezowocnie) od roku, regularnie 2-3 razy w tygodniu to koniecznie niech mąż zrobi badanie nasienia a ty dodatkowe badnia, jeżeli staracie się krócej to nie ma takiej potrzeby. Na powyższe badania nie potrzebujesz żadnego skierowania.

Po za tym , najlepiej 3 miesiące przed palnowaną ciążą zacznij łykać kwas foliowy który kupisz w aptece bez recepty. Dobrze jest też wybrać się do stomatologa i w przypadku ubytków, zająć się ich leczeniem jeszcze przed zajściem w ciąże

No, to chyba wszystko, w razie obaw lub niejasności , pytaj śmiało

wklejam link do wątku "jak przygotować się do ciąży"
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=47404
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 13:03   #96
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

usunięty przez piszącego

Edytowane przez Magda77
Czas edycji: 2011-01-26 o 17:44 Powód: usunięty przez piszącego
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 13:22   #97
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Magda77 Pokaż wiadomość
dziękuję
różyczkę już miałam, czy mimo to należy zrobić badań krwi na przeciwciała w kierunku różyczki?
ja tez przechodziłam różyczkę a lekarz mimo to prosił abym zrobiła to badanie.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 13:29   #98
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

O, kolejana starająca się o dzidzię Madzia. Witaj w klubie Życzę owocnych starań
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 13:38   #99
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez kindzia1984 Pokaż wiadomość
O, kolejana starająca się o dzidzię Madzia. Witaj w klubie Życzę owocnych starań
no właśnie, obrodziło nam w Magdziki
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 13:40   #100
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no właśnie, obrodziło nam w Magdziki
Nawet jak patrzyłam kilka razy na ogólnym spisie obeznie zaglądajacych na wizaż to tyle Madzików było, że szok Popularne z Was kobitki
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:40   #101
agia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Witam wszystkie kobietki planujące ciąże na 2007 rok Przyłączam się do Waszego grona Razem z narzeczonym planujemy zacząć starać się o dzidzusia na przełomie czerwca i lipca br. Ostatnio zaczytuję się na forum "Poczekalnia" i stwierdzam, że niestety nie tak prosto i szybko udaje się zajść w ciążę. Mój ukochany namawia mnie abyśmy przyspieszyli nieco termin starania się o dzidzię ale muszę to przemyśleć Pozdrawiam i życzę owocnych starań!
agia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 09:24   #102
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cześć Aguś! Różnie to bywa z tym planowanie. Jednym się udaje za pierwszym razem, innym za którymś tam a innym po długich oczekiwaniach. Wiem jedno, że te co długo czekają patrzeć będą na ten cud pod innym kątem, przynajmniej tak z mojego punktu widzenia.

Życzę Ci jednak żebys długo nie musiała jednak czekać
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:38   #103
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Czy mogę się przyłączyć?
Podobnie jak friti planujemy pójść na całość w kwietniu tak by dzidzia urodziła się w przyszłym roku, ale czy będzie tak jak chcemy to się okarze.
Dzisiaj mam wizytę u gina powiem mu o naszych planach zobaczymy co powie. Często miewam stany zapalne jajników i przydatków, bywały z tego powodu nocne wyjazdy do szpitala, koszmar. Na razie czuję się dobrze bóle minęły ale martwię się że z tą ciążą może nie być tak łatwo.

A na razie trzymam mocno kciuki zebyście szybciutko zafasolkowały!
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:41   #104
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

co to znów za linki
znowu wirusy?????

PS nie klikajcie tych linków to sa wirusy
Natomiast Niunieczek chyba musisz przeskanowac kompa antywirusem
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:50   #105
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
co to znów za linki
znowu wirusy?????

PS nie klikajcie tych linków to sa wirusy
Natomiast Niunieczek chyba musisz przeskanowac kompa antywirusem
Jakie linki? Ja nic takiego nie mam. Kurcze bo jezdem w pracy jak zasyfię kompa to będzie problemos

niuniaczej jasne, że możesz. Witam serdecznie z tymi jajnikami to jest masakra, ja miałam pogrubione ale do zapalenia nie doszło ale ból nie był miły więc Cię rozumiem. Życzę Ci żebyś nie musiała długo czekać na fasolkę
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-03-01 o 10:05 Powód: post pod postem
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:53   #106
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

znikneły
w postach niektórych osób pojawiają sie linki z wirusami
jest o tym topik na pytaniach do redakcji
sa tam tez podane te linki
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:04   #107
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

o kurcze nie wiedziałam, co za cholerstwo
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 07:48   #108
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Hmm linki z wirusami pojawiły się w czasie wysyłania odpowiedzi, edytowałam ją i usunęłam to cholerstwo, skąd to się bierze

Byliśmy wczoraj z TŻ u gina oczywiście na kasę chorych, lekarz przyjął nas bardzo miło. Chodziłam do niego trzy lata temu i postanowiliśmy "znajomość" odświezyć. Zrobił z nami wywiad, kazał łykać kwas foliowy, dał kilka ulotek ale nic nie mówił o wykonaniu jakichkolwiek wyników, ale wiecie co dziewczyny, powiedział mojemu TŻ że powinien zbadać plemniczki, po kigo grzyba?

Oczywiście zrobił mi USG pęcherzyk miał 14 mm więc za 2-3 dni można by działać ale poczekamy i zaczniemy w kwietniu/maju, chyba że wcześniej zdarzy się jakaś szczęśliwa wpadka Gin stwierdził że jajniki powoli wracają do formy, mam się cieplutko ubierać.
Siedzieliśmy u niego ponad 30 minut, naprawdę dużo się dowiedzieliśmy, wzbudził we mnie duże zaufanie, myślę że jak już będę w ciąży to właśnie on ją poprowadzi.
Kindzia ja też jestem z rocznika 84 (styczeń)
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 10:14   #109
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez niunieczek Pokaż wiadomość
Hmm linki z wirusami pojawiły się w czasie wysyłania odpowiedzi, edytowałam ją i usunęłam to cholerstwo, skąd to się bierze

Byliśmy wczoraj z TŻ u gina oczywiście na kasę chorych, lekarz przyjął nas bardzo miło. Chodziłam do niego trzy lata temu i postanowiliśmy "znajomość" odświezyć. Zrobił z nami wywiad, kazał łykać kwas foliowy, dał kilka ulotek ale nic nie mówił o wykonaniu jakichkolwiek wyników, ale wiecie co dziewczyny, powiedział mojemu TŻ że powinien zbadać plemniczki, po kigo grzyba?

Oczywiście zrobił mi USG pęcherzyk miał 14 mm więc za 2-3 dni można by działać ale poczekamy i zaczniemy w kwietniu/maju, chyba że wcześniej zdarzy się jakaś szczęśliwa wpadka Gin stwierdził że jajniki powoli wracają do formy, mam się cieplutko ubierać.
Siedzieliśmy u niego ponad 30 minut, naprawdę dużo się dowiedzieliśmy, wzbudził we mnie duże zaufanie, myślę że jak już będę w ciąży to właśnie on ją poprowadzi.
Kindzia ja też jestem z rocznika 84 (styczeń)
Witaj bardzo często kobiety mają problem z zajściem w ciąże bo ich TŻ-towie mają problemy z nasieniem, niestety ale w tych czasach to choroba cywilizacyjna, pewnie dlatego lekarz prosił aby twój TŻ zrobił to badanie, jak najbardziej jestem za. Mój TŻ też miał je robione, byłam pewna ze ten problem nas nie dotyczy i że mozemy miec dzidziusia kiedy chcemy, nawet planowałam sobie miesiące poczęcia a jednak okazało się że jego wyniki są słabe. Także nie bagatelizujcie tego badnia.

Pozdrawiam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-01, 11:26   #110
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Madziorko jeśli chodzi o badanie plemniczków to mój TŻ ma mieszane uczucia, jak byliśmy w gabinecie to był bardzo chętny, lekarz podał nam adres przychodni która takie badania robi, ale kiedy dojechaliśmy do domku to jakby zapał mu przeszedł, może obawia się że coś może być nie tak. Na razie ustaliliśmy, że jak pierwsze próby nie przyniosą oczekiwanego skutku to takie badanie wykonamy Ja chciałabym juz wiedzieć teraz czy wszystko jest ok ale nie chcę na niego naciskać.
Planuję wybrać się w przyszłym tygodniu do lekarza rodzinnego i poproszę go o skierowanie na ogólne badania, bo gin nie mówił żeby jakiekolwiek wykonywać (oprócz TŻ) i żadnego skierowania nie dał, a ja gapa nawet nie zapytałam o nie.

agia01 witaj w gronie
kancia namiętnie śledzę wasz wątek mamuś wakacyjnych, pozdrowionka
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 19:13   #111
agia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Miło, że przyjęłyście mnie do swojego grona kindzia1984 dziękuję Ci za słowa otuchy Cały czas zastanawiam się nad przyspieszeniem decyzji o płodzeniu dzidziusia o miesiąc lub dwa wcześniej, planujemy z moim mężczyzną w czerwcu lub lipcu ale skoro miało by się nam nie udać wtedy to może zacząć wcześniej. Sama nie wiem Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z badaniami? Czy robiłyście jakieś badania przed planowanym zajściem w ciążę? jeśli tak to jakie? Jutro wybieram się z narzeczonym do Prywatnej Kliniki Położniczo-Ginekologicznej SPES w Krakowie w celu zarejestrowania się do jakiegoś lekarza/ginekologa. Jak myślicie lepiej zapytać o to co należy zrobić przed ciążą, jakie badania wykonać itd u ginekolog do której już wcześniej uczęszczałam czy lepiej zapisać się do nowego ginekologa z Kliniki SPES (w której kiedyś jeżeli się uda będę chciała urodzić)? Pozdrawiam
agia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 19:59   #112
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez agia01 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kobietki planujące ciąże na 2007 rok Przyłączam się do Waszego grona Razem z narzeczonym planujemy zacząć starać się o dzidzusia na przełomie czerwca i lipca br. Ostatnio zaczytuję się na forum "Poczekalnia" i stwierdzam, że niestety nie tak prosto i szybko udaje się zajść w ciążę. Mój ukochany namawia mnie abyśmy przyspieszyli nieco termin starania się o dzidzię ale muszę to przemyśleć Pozdrawiam i życzę owocnych starań!
Czesc agia. Witam w klubie staraczek. Nie planuj tak szczególowego terminu zajscia w ciaze tylko idz na zywiol!! Jezeli jestescie gotowi to nie ma na co czekac POWODZENIA!

Cytat:
Napisane przez niunieczek Pokaż wiadomość
Czy mogę się przyłączyć?
Podobnie jak friti planujemy pójść na całość w kwietniu tak by dzidzia urodziła się w przyszłym roku, ale czy będzie tak jak chcemy to się okarze.
Dzisiaj mam wizytę u gina powiem mu o naszych planach zobaczymy co powie. Często miewam stany zapalne jajników i przydatków, bywały z tego powodu nocne wyjazdy do szpitala, koszmar. Na razie czuję się dobrze bóle minęły ale martwię się że z tą ciążą może nie być tak łatwo.

A na razie trzymam mocno kciuki zebyście szybciutko zafasolkowały!
Pewnie, ze mozesz sie przylaczyc! Zycze juz teraz owocnych staran. Nie martw sie na zapas swoim stanem zdrowia i ewentualnymi prolemami. Sciskam cieplutko.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 20:29   #113
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
Witaj bardzo często kobiety mają problem z zajściem w ciąże bo ich TŻ-towie mają problemy z nasieniem, niestety ale w tych czasach to choroba cywilizacyjna, pewnie dlatego lekarz prosił aby twój TŻ zrobił to badanie, jak najbardziej jestem za. Mój TŻ też miał je robione, byłam pewna ze ten problem nas nie dotyczy i że mozemy miec dzidziusia kiedy chcemy, nawet planowałam sobie miesiące poczęcia a jednak okazało się że jego wyniki są słabe. Także nie bagatelizujcie tego badnia.

Pozdrawiam
agia,potwierdzam wypowiedz Madziorki,lepiej zrobic to badanie. Moj TZ tez mial robione i rowniez okazaly sie za slabe ,teraz takich sytuacji jest bardzo duzo niestety
__________________
KAPUSCIANE POLE
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 21:11   #114
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez agia01 Pokaż wiadomość
Miło, że przyjęłyście mnie do swojego grona kindzia1984 dziękuję Ci za słowa otuchy Cały czas zastanawiam się nad przyspieszeniem decyzji o płodzeniu dzidziusia o miesiąc lub dwa wcześniej, planujemy z moim mężczyzną w czerwcu lub lipcu ale skoro miało by się nam nie udać wtedy to może zacząć wcześniej. Sama nie wiem Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z badaniami? Czy robiłyście jakieś badania przed planowanym zajściem w ciążę? jeśli tak to jakie? Jutro wybieram się z narzeczonym do Prywatnej Kliniki Położniczo-Ginekologicznej SPES w Krakowie w celu zarejestrowania się do jakiegoś lekarza/ginekologa. Jak myślicie lepiej zapytać o to co należy zrobić przed ciążą, jakie badania wykonać itd u ginekolog do której już wcześniej uczęszczałam czy lepiej zapisać się do nowego ginekologa z Kliniki SPES (w której kiedyś jeżeli się uda będę chciała urodzić)? Pozdrawiam

kilka postów wyzej dokładnie napisałam jakie trzeba zrobic badania, przejzyj dokładnie watek.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 22:08   #115
Myszka_
Raczkowanie
 
Avatar Myszka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 181
GG do Myszka_
Wink Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Witam moje drogie
to i ja dołączam się do wątku, planujemy począć z mężusiem dzidziusia w tym roku, chcemy zacząć staranka od czerwca (ja bym najbardziej chciała zaciążyć w lipcu). Od połowy lutego biorę witaminki (kompleks witamin) + kwas foliowy. Byłam u gina, bodajże w listopadzie, zareagował bardzo fajnie - śmiał się ze mnie, że tal sobie wszystko planuję, i tak się martwię wszystkim i w ogóle - powiedział, że od jego strony wszystko jest w jak najlepszym porządku i żebym poszła do mojego lekarza rodzinnego, który wypisze mi skierowanie na wszystkie podstawowe, ważne dla mnie badania - poza standardem, mam zrobić badanie na hormon tarczycy (kiedyś podejrzewano, że jest u mnie dość aktywna) oraz mam przynieść moje wyniki z kliniki kardiologicznej, ponieważ mam jakąś wadę wrodzoną i musi gin popatrzyć na to czy to coś poważnego czy tylko cosik tam niewinnego i tylko straszy
acha, noi mam dość dużą wadę wzroku i najprawdopodobniej będę rodzic przez cesarskie cięcie, ale dokładnie to się wyjaśni w trakcie trwania ciąży, bo ciąża różnie wpływa - może się poprawić wzrok a może wręcz przeciwnie... zobaczymy - w każdym bądź razie moja Pani doktor okulistka powiedziała, że mam się nie martwic, to się nie martwię
od stycznia odkładamy sobie kaske na konto, żeby mieć na zakupki dla maluszka - bo to niby takie malusie stworzonko, a tak strasznie wymagające hehe...
Mam nadzieje, że uda nam się tak jakbyśmy chcieli choć jestem w pełni świadoma, że to wcale nie jest tak łatwo, ale mam nadzieję... umówiliśmy się tak, że będziemy się starać do końca roku, a potem robimy przerwę i znów w okolicach maja/czerwca zaczniemy ponowne staranka, jakby jednak nam nie wychodziło...
ale mam nadzieję, że jednak nam się uda i Wam moje kochane tym co już długo czekają życzę - aby w końcu zobaczyły te upragnione II krechy a tym, które zaczynają lub zaczęły staranka - aby trwały one jak najkrócej!!!!!!
ale się rozpisałam ...
Pozdrawiam cieplusio i do usłyszonka, buziaki

ps. ciesze się bardzo, że tu trafiłam, że udało mi się znaleźć taki wątek i bratnie duszyczki...
__________________
Agata

"Decydowanie się na dziecko-to rzecz doniosła.
To decydowanie się na to, by Twoje serce
spacerowało gdzieś poza Twoim ciałem."

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20050806290117.png
Myszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 22:32   #116
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez Myszka_ Pokaż wiadomość
Witam moje drogie
to i ja dołączam się do wątku, planujemy począć z mężusiem dzidziusia w tym roku, chcemy zacząć staranka od czerwca (ja bym najbardziej chciała zaciążyć w lipcu). Od połowy lutego biorę witaminki (kompleks witamin) + kwas foliowy. Byłam u gina, bodajże w listopadzie, zareagował bardzo fajnie - śmiał się ze mnie, że tal sobie wszystko planuję, i tak się martwię wszystkim i w ogóle - powiedział, że od jego strony wszystko jest w jak najlepszym porządku i żebym poszła do mojego lekarza rodzinnego, który wypisze mi skierowanie na wszystkie podstawowe, ważne dla mnie badania - poza standardem, mam zrobić badanie na hormon tarczycy (kiedyś podejrzewano, że jest u mnie dość aktywna) oraz mam przynieść moje wyniki z kliniki kardiologicznej, ponieważ mam jakąś wadę wrodzoną i musi gin popatrzyć na to czy to coś poważnego czy tylko cosik tam niewinnego i tylko straszy
acha, noi mam dość dużą wadę wzroku i najprawdopodobniej będę rodzic przez cesarskie cięcie, ale dokładnie to się wyjaśni w trakcie trwania ciąży, bo ciąża różnie wpływa - może się poprawić wzrok a może wręcz przeciwnie... zobaczymy - w każdym bądź razie moja Pani doktor okulistka powiedziała, że mam się nie martwic, to się nie martwię
od stycznia odkładamy sobie kaske na konto, żeby mieć na zakupki dla maluszka - bo to niby takie malusie stworzonko, a tak strasznie wymagające hehe...
Mam nadzieje, że uda nam się tak jakbyśmy chcieli choć jestem w pełni świadoma, że to wcale nie jest tak łatwo, ale mam nadzieję... umówiliśmy się tak, że będziemy się starać do końca roku, a potem robimy przerwę i znów w okolicach maja/czerwca zaczniemy ponowne staranka, jakby jednak nam nie wychodziło...
ale mam nadzieję, że jednak nam się uda i Wam moje kochane tym co już długo czekają życzę - aby w końcu zobaczyły te upragnione II krechy a tym, które zaczynają lub zaczęły staranka - aby trwały one jak najkrócej!!!!!!
ale się rozpisałam ...
Pozdrawiam cieplusio i do usłyszonka, buziaki

ps. ciesze się bardzo, że tu trafiłam, że udało mi się znaleźć taki wątek i bratnie duszyczki...
Witaj Myszko. Faktycznie twój lekarz ma racje - wszystko zaplanowane i zapięte na ostatni guzik! Fajnie, że do nas dołączyłaś! Oczywiście życzę owocnych staranek
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 07:46   #117
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez niunieczek Pokaż wiadomość
Kindzia ja też jestem z rocznika 84 (styczeń)
A siedzisz na wątku '84? Coś podupada ale może znowu się rozkręci

Myszka witaj Mam prośbę, jak piszesz to daj wiekszą czcionke bo słabo widać i oczy bolą jak się czyta
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:41   #118
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Ależ ja się zdeterminowana zrobiłam. Postanowiliśmy z mężem nie czekać i zacząć robić fasolkę jak tylko skończą się moje plamienia! Może jeszcze w tym roku zdąrzymy zostać rodzicami? Nie będę siedziała i ciągle rozpaczała nad tym co się stało. A co ma być to będzie. Czuję w sobie tyle siły, że aż mnie ona rozpiera! I znowu zaczynam się uśmiechać!!!
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:47   #119
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez jolineczka Pokaż wiadomość
Ależ ja się zdeterminowana zrobiłam. Postanowiliśmy z mężem nie czekać i zacząć robić fasolkę jak tylko skończą się moje plamienia! Może jeszcze w tym roku zdąrzymy zostać rodzicami? Nie będę siedziała i ciągle rozpaczała nad tym co się stało. A co ma być to będzie. Czuję w sobie tyle siły, że aż mnie ona rozpiera! I znowu zaczynam się uśmiechać!!!
tak trzymaj kochana moja kolezanka tez odrazu starała sie o ciąże i udało sie -teraz maja szkraba 1.5 roku -tobie tez tego życzę -będzie dobrze
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:50   #120
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2007 roku:)

Cytat:
Napisane przez jolineczka Pokaż wiadomość
Ależ ja się zdeterminowana zrobiłam. Postanowiliśmy z mężem nie czekać i zacząć robić fasolkę jak tylko skończą się moje plamienia! Może jeszcze w tym roku zdąrzymy zostać rodzicami? Nie będę siedziała i ciągle rozpaczała nad tym co się stało. A co ma być to będzie. Czuję w sobie tyle siły, że aż mnie ona rozpiera! I znowu zaczynam się uśmiechać!!!
Dobre postanowienie. Nie ma na co czekać. Zresztą z tego co słyszłam to im szybciej tym lepiej ze względu na psychikę, żeby się oderwać od tamtego rozpamietywania oraz łatwiej zajść w ciąże Także Jalko do dzieła
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.