Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-06, 13:50   #1
buntara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 34
Smile

Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?


Cześć
Otwarłam malutki salon kosmetyczny, poradźcie mi proszę na co wy zwracacie uwagę wybierając salon kosmetyczny. Chciałabym by klienci korzystali z moich usług jak najchętniej więc podpowiedzcie mi proszę na co zwracacie uwagę albo może byłyście w jakimś salonie i coś was zdecydowanie do niego zraziło? co to było?

Chciałabym dodatkowo przeznaczyć jakąś sumę na promocję salonu i myślałam o zakupie "gadżetów" z logo salonu. Co według was jest najfajniejszym takim gadżetem? myślałam o ładnych szklankach z przeźroczystego szkła ale może coś innego? pen-drive? długopisy? torby ekologiczne?

Doradźcie coś proszę
buntara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:57   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Ma być czysto, bardzo czysto (mówię to po przypadkowej wizycie w salonie fryzjerskim jak z ubiegłej epoki, gdzie zobaczyłam pełno kurzu wszędzie i takie ogólne zaniedbanie); przyciąga też ładna kolorystyka (np. połączenie bieli z jakimś fajnym kolorem); jako gadżety?- chyba ładne długopisy. No i jakość usług przy atrakcyjnej cenie (bo w dobie kryzysu często takie zabiegi "tnie" się najpierw).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 14:13   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

ulotki, reklama w gazecie, jakieś banerki, podświetlany napis nad wejściem, możesz na gruponie jakąś ofertę umieścić
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 14:18   #4
buntara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 34
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Dzieki za rady na gruponie chciałam się dodać ale powiedzili mi ze jestem z zamałego miasta życie

Proszę o dalsze rady
buntara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 14:21   #5
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Wrzuć w google w grafice "salon kosmetyczny wystrój"- wywala mnóstwo zdjęć różnych salonów- możesz coś podpatrzyć dla swojego salonu- w dobie internetu, to kopalnia pomysłów.

O, tu masz całkiem sensowne porady i wskazówki: http://mojsalon.pl/?cat=131

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-01-06 o 14:24
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 15:21   #6
zarumieniona
Raczkowanie
 
Avatar zarumieniona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 246
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Fajny wystrój,przyjemna kolorystyka,ładny zapach Mam swój ulubiony salon kosmetyczny,niestety zawsze muszę poczekać chwilę,więc dostaję zawsze gorącą czekoladę czy jakieś dobre cappuccino i bieżące babskie czasopisma
__________________
Pokochaj siebie- to początek romansu na całe życie
zarumieniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 15:30   #7
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

przede wszystkim czystość
i mnie jeszcze denerwuje ta niby relaksacyjna muzyka, która cały czas w kółko sie powtarza i jak siedze np na fotelu przeszło godzinę to szału mozna dostać, na jedno kopyto cały czas to samo leci
już wolałabym radio niz np cwiekranie ptaków, które chyba ma przypominac park(?), potem ćwerakają mi one jeszcze godzinę po wyjściu
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 15:41   #8
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

O tak, zapach! On działa niesamowicie na podświadomość. Poza tym ma być czysto, a wrażenie czystości podkreśla kolorystyka pomieszczenia - idealne dla mnie byłyby spokojne, pastelowe kolory, co też wpływałoby na nastrój i zachęcało do zrelaksowania się. Ale malowanie pewnie masz już za sobą

Spokojna, relaksująca muzyka też byłaby dla mnie wabikiem.

Jeśli chodzi o gadżety to długopisów nigdy za wiele - ale powinny być ładne Torby ekologiczne to również dobry pomysł.

Padł tu pomysł co do podświetlanego banneru. Ciekawa jestem opinii innych, bo osobiście uważam takie cuda za szkaradne. Nawet te ładnie wykonane. Nie cierpię tego typu ozdób. Ale to drugorzędne, nie omijam raczej przedsiębiorstw tylko dlatego, że reklamują się świecącym banerem

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
przede wszystkim czystość
i mnie jeszcze denerwuje ta niby relaksacyjna muzyka, która cały czas w kółko sie powtarza i jak siedze np na fotelu przeszło godzinę to szału mozna dostać, na jedno kopyto cały czas to samo leci
już wolałabym radio niz np cwiekranie ptaków, które chyba ma przypominac park(?), potem ćwerakają mi one jeszcze godzinę po wyjściu
Ha ha, nie miałam na myśli takiej muzyki
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 17:16   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

ja bym nie inwestowała w gadżety tylko banery, reklamy w gazetach itp.
kwestia najważniejsza - jakoś wykonywanych usług. zawsze jest tak, że zadowolony klient poleci kolejnej osobie twój salon. jak będzie niezadowolony z usług to jeszcze więcej osób się o tym dowie w ramach antyreklamy.
zgadzam się z wystrojem i czystością.
do tego jeszcze różnorodna oferta, dostosowana finansowo do wielkości miasta
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 17:29   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Jakieś karty stałego klienta z zniżkami- trzeba czyms przywiązac klienta
Czystość-wiadomo i intymność- lezy człowiek z maską na ryju lub w gaciach do depilacji a tu wchodzi kolejna klientka i mnie widzi- osobiscie nie lubie takich sytuacji
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 18:47   #11
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

ceny jakieś takie w miarę przystępne
czystość,zapach,miła obsługa ,czasopisma kobiece takie bieżące a nie sprzed paru lat
i przede wszystkim żeby kosmetyczka zajmowała się klientką a nie urządzała pogaduchy z inną babką w momencie kiedy powinna zajmować się klientką!!!
ostatnio myślałam że mnie szlag trafi leże sobie na fotelu ,kosmetyczka skubie mi brwi i nadaje z jakąś drugą co przylazła do tego pomieszczenia i ta co mi regulowała te brwi przestała je regulować i nadaje jak katarynka z tamtą a ja leże i słucham jak to jedną rozbolało gardło i ona czuję że ma w tym gardle ropę i opowiada szczegóły aż mi się nie dobrze zrobiło
więcej na pewno tam nie pójdę
powodzenia w interesie
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 20:33   #12
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Czystość, jakość wykonywanych usług i nienachalność kosmetyczki. Nienawidzę jak baba papla do mnie na siłę.
Zadbaj też o siebie. Nigdy w życiu nie pójdę do niezadbanej kosmetyczki albo takiej z metrowymi tipsami.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:51   #13
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Polecam reklamę na gumtree, jest bezpłatna, a ja jak szukałam gabinetu, który wykonuje manicure hybrydowy to właśnie tam przeglądałam strony. Tak jak dziewczyny wspominały, wystrój, muzyczka, kawa, herbata, fajne gazetki wszystko to plusuje.
Jeśli chodzi o gadżety to ja postawiłabym na piny- takie przypinki np. z logo salonu( o ile jest fajne i może się ładnie skomponować), jest to tanie, a wg mnie dosyć atrakcyjne. Do tego karty w stylu 10 wizyta gratis No i najważniejsze, żeby klientki wychodziły zadowolone, bo poczta pantoflowa jest niezawodna.
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:57   #14
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Czyste wnętrze, ale nie sterylnie urządzone, że czuję się jak w prosektorium. Przytulny kącik jako miejsce do poczekania na swoją kolej, wygodne krzesła lub kanapy (nienawidzę skórzanych kanap:?), możliwość napicia się chociaż wody, czasopisma w miarę aktualne, nienachalna muzyka. Dojście do toalety tak, żeby będąc na jakimś zabiegu i konieczności skorzystania z toalety nie musieć przebiegać przez pół salonu..
A chyba najważniejsze, to żeby osoba, która się mną zajmuje, poświęciła mi czas, a nie że np. trzeba odczekać 5 minut, czy też dłużej i w tym czasie jest obsługiwany ktoś inny.

Co do gadżetów czy promocji, to długopis jest fajnym pomysłem, no i jakaś karta rabatowa, która będzie zachęcała do odwiedzin.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:35   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
A chyba najważniejsze, to żeby osoba, która się mną zajmuje, poświęciła mi czas, a nie że np. trzeba odczekać 5 minut, czy też dłużej i w tym czasie jest obsługiwany ktoś inny.
ja bym nie przesadzała z tymi 5-10 minutami. czasami nawet klient się spóźni, więc automatycznie jest obsuwa czasowa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:46   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

1. czysto... sterylnie, obsługa musi być schludna
2. wygląd profesjonalny

gadżety... skoro to salon kosmetyczny to może pojemniczki na kosmetyki do podróży z logiem firmy zamiast długopisów, albo pilniczki do paznokci z nazwą?

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

no i też jakiś motyw by się przydał w wystroju...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:53   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Cytat:
Napisane przez impegata Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o gadżety to ja postawiłabym na piny- takie przypinki np. z logo salonu
Dla klientek ?
zamiast durnych gadżetów wolałabym zniżki i promocje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:19   #18
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym nie przesadzała z tymi 5-10 minutami. czasami nawet klient się spóźni, więc automatycznie jest obsuwa czasowa.
Nie chodzi mi o konieczność czekania aż będzie moja kolej, bo to oczywiste, że zdarzają się opóźnienia..
Chodziło mi o to, że jak już się mną Pani zajmuje, to żeby w czasie jak mi np. ma się wchłonąć jakaś maska ta Pani sobie wychodzi i w tym czasie obsługuje kogoś innego.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:22   #19
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dla klientek ?
zamiast durnych gadżetów wolałabym zniżki i promocje.
Ja osobiście też
A do tego co dziewczyny pisały dodałabym stronę w internecie ze zdjęciami i cennikiem - żeby mniej więcej wiedzieć ile nas wyniesie wizyta
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 22:26   #20
MirellamKoko
Rozeznanie
 
Avatar MirellamKoko
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Cały swiat:)
Wiadomości: 888
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

ostatnio byłam w salonie kosmetycznym połączonym z solarium i dostałam kartę na pieczątki.
5pieczątek i 6 wizyta gratis.
MirellamKoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:27   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

A no i żeby nie była co 30ta wizyta gratis tylko wlasnie co 6ta...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:41   #22
Gaggy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 88
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Przede wszystkim czystość.
Super są również karty stałego klienta i wszelkie promocje, np. po iluś tam zabiegach kolejny jest gratis albo są jakieś zniżki na zabiegi. W "moim" salonie jest też promocja 'podaj dalej' - każda klientka dostaje kartę promocyjną do podarowania komuś i jeśli ta obdarowana osoba skorzysta z usług salonu, to obie mają wówczas zniżkę 10% na wybrany zabieg.
Proponowanie klientkom czegoś do picia też jest mile widziane.
Gaggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 07:45   #23
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Ja mam fajny salon tuż pod nosem - jest wystrojony w jasne kolory, mebelki mają szklane elementy. Ogólnie nie jest to ,domowa' stylizacja (kiedyś wlazałam do takiego salonu i od razu wyszłam - zielone ściany, jakiś kwiatek w doniczce, stare, brudne krzesło przy lustrze, ścierki jak w kuchni, cimno i zimno, takie było wrażenie). Kosmetyczki mają jednakowe mundurki, delikatne makijaże i fajnie spięte włosy. Denerwowało mnie, że depilacja brwi miała miejsce tuż obok pani, która też miała jakiś zabieg, a nie oddzielono nas parawanem. Tak trochę nie halo. Salon powinien mieć stronę internetową z cennikiem.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2017-12-14 o 08:50
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 10:20   #24
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Mnie zawsze zachęca jak przychodzę do fryzjera, kosmetyczki, jak mi zaproponuje pani coś do picia. Przyznam szczerze że napić się w spokoju czekając na coś jest niesamowicie miłe, szczególnie że w domu nie mam takiej możliwości obecnie

Nie mówię tu o jakichś kawach mrożonoch, drinkach bo to nie kawiarnia Ale jakaś kawa z mlekiem z ekspresu czy herbata smakowa jak najbardziej. Szczególnie w zimie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 10:33   #25
zarumieniona
Raczkowanie
 
Avatar zarumieniona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 246
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Kiedys w salonie kosmetycznym ale polaczonym z solarium byl kacik dla dzieci stoliczek,krzeselko,jakie s ksiazeczki,kredki itd fajna sprawa
__________________
Pokochaj siebie- to początek romansu na całe życie
zarumieniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 11:56   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Napiszę z własnej perspektywy co mnie odstrasza, a co zachęca.

Odstraszająco:
- towarzystwo wzajemnej adoracji, "zrobione" grupki pań siedzące gdzieś przy wejściu, rozmawiające w najlepsze i patrzące na nową osobę jak na intruza / mierzące wzrokiem - generalnie jeżeli widzę na wejściu, że są pogaduchy, a nie praca - to mnie to po prostu razi, nie przyjdę do takiego salonu nawet jeżeli mają taniej (chodzi mi oczywiście o taką specyficzną postawę, że człowiek się czuje, że przeszkadza, po co tu przyszedł, a nie, że pracownicy sobie nieco pogadali, ale w momencie przyjścia klienta jest uśmiech, zachęcające dzień dobry i koniec pogaduch - wtedy OK)
- brak jasnego cennika, określenia ile zabieg trwa i za co ewentualnie się dopłaca,
- namawianie mnie usilnie na wzięcie jakichś kosmetyków właśnie u pani kosmetyczki / za jej pośrednictwem (co innego porada - to jest mile widziane),
- wystrój pt. "nasr..." wszystko, co nam przyszło do głowy.

Co mnie zachęca:
- nie wywindowane sztucznie ceny,
- kilka zabiegów, które są w niższej cenie, niż u konkurencji i zachęcają do wstąpienia i wypróbowania,
- ciekawe, prawdziwe promocje lub konkretne rabaty przy braniu pakietu usług (czyli zniżka nie "2% z łaski", ale np. 10-20 %),
- przejrzysta strona WWW z dokładnym opisem usług, poradami ile zabiegów najlepiej brać w serii i jakie zabiegi ze sobą warto łączyć.

Nie wspominam o rzeczach oczywistych w stylu czysto, miło, kulturalnie, bo to chyba oczywiste.

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
(...)
Denerwowało mnie, że depilacja brwi miała miejsce tuż obok pani, która też miała jakiś zabieg, a nie oddzielono nas parawanem. Tak trochę nie halo.
(...)
Zgadzam się z powyższym.

Acha, jeszcze jedno mi się przypomniało: nie rozumiem, gdy kosmetyczka mi mówi, że ona czegoś nie robi (tzn. robi jak już się ją poprosi), bo "nie lubi" - no sorry, to albo niech tego nie umieszcza w cenniku, albo niech zaciśnie zęby i niech to zrobi jak najlepiej potrafi, a nie dywagacje, że ona to w sumie nie przepada za tym rodzajem zabiegów. Spotkałam się z taką sytuacją, kosmetyczka zrobiła mi zabieg "na odwal" i w wyniku tego więcej do niej nie poszłam (a wcześniej byłam wierną klientką). Tak samo nie lubię, gdy zapisuję się na zabieg, który musi trwać np. godzinę (szczególnie jeżeli ma być relaksacyjny), a kosmetyczka mi na dzień dobry, że ona to dzisiaj się spieszy, to ma nadzieję, że się szybko uwiniemy etc. Poza przypadkami losowymi, że dziecko chore, czy wypadek, albo ona mega źle się czuje, to sorry - nie rozumiem i takie kosmetyczki uważam za nieprofesjonalne. Coś wypadło? Przełóż mi wizytę na inny dzień, a nie powitanie pt. "no, obyśmy się wyrobiły w 30 minut".

Zmieniam kosmetyczki, bo mam wrażenie, że większość przestaje się starać po którymś zabiegu - wie, że klientka i tak przyjdzie (tzn. tak zakłada), to już się aż tak nie przykłada. A ja mogę zapłacić naprawdę uczciwą cenę, jeżeli wiem, że ktoś się stara i zabieg, który na początku trwał 45 minut, nagle się po 3-4 razie nie skraca do 25 minut.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-01-07 o 12:09
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:41   #27
okiennice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Promocje, pakiety, rabaty to jedno, ale przecież najpierw musimy jakoś skłonić babki, żeby idąc ulicą 'zahaczyły' o nasz salon Dlatego dobrym wyborem byłoby zamówienie spersonalizowanej tabliczki z logo salonu, np. tu http://www.trzyslowa.pl/tablice-tabliczki. Może być w każdym kształcie, więc to już w ogóle super sprawa – na pewno będzie to zauważalne i zachęci do wejścia do salonu
okiennice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:30   #28
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Mnie osobiście przyciaga:

- przejrzysta strona www;
- czystość, zwłaszcza łożka, ręczniczków, blatów no i OPAKOWAŃ KOSMETYKÓW. Brudne buteleczki strasznie mnie obrzydzają;
- nienachalność pani kosmetyczki, profesjonalizm (moja koleżanka na oczyszczaniu mechanicznym twarzy usłyszała jak pani pod nosem mruczy "ale ten nos zapchany".... Takie komentarze są według mnie poniżej jakiegokolwiek poziomu;
- możliwość umówienia się na zabiegi przez internet;
- brak opóźnień (w miarę możliwości oczywiście);
- karty lojalnościowe ( któryś z kolei zabieg gratis lub określona zniżka na wybrany zabieg).

Oczywiście oprócz tego wszystkiego sama pani kosmetyczka powinna być miła, delikatnie, nienadmiernie gadatliwa

Po przeczytaniu któregoś postu powyżej, dodaję: BRAK kącika dla dzieci.
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 09:50   #29
Zuziok
Przyczajenie
 
Avatar Zuziok
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pyry i gźik
Wiadomości: 26
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Zgadzam się z wypowiedziami wcześniej
Salon kosmetyczny powinien swoim wnętrzem i wyposażeniem mówić klientowi "tu jest profesjonalnie, oddaję się w dobre ręce". Jeżeli chodzi o reklamę, postawiłabym na internet. Obecnie jest duży wybór salonów, dlatego warto dobrze się wypromować. A my - klienci, mamy coraz mniej czasu, dlatego chętnie korzystamy ze stron, gdzie jest duży wybór salonów, zamiast skakać ze strony na stronę. Np. tu /ciach/ znajdziesz wiele salonów kosmetycznych w jednym miejscu.
Większość ulotek kończy swój żywot, zaraz po trafieniu w ręce potencjalnego klienta. Lepszym pomysłem będą wizytówki reklamowe, które daje się klientom przy zamówieniu zabiegu lub po zapłaceniu.
__________________
Czasem coś gotuję lub piekę

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-04-03 o 18:36 Powód: Link.
Zuziok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 10:25   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Salon Kosmetyczny- jak przyciągnąć klientów? Na co zwracacie uwagę?

Przeczytałam swoją wcześniejszą wypowiedź, bo wtedy jeszcze nie miałam jednej "swojej" kosmetyczki i muszę się pochwalić, że już mam (tfu tfu, żeby nie zapeszyć). Zabieg zaplanowany na dwie godziny trwa 2 godziny, pani potrafi doradzić, dobrać zabieg do mojego typu cery, jak coś mi zaszkodziło, to od razu zmieniłyśmy na inne, nie prowadzi rozmowy na siłę, jeżeli widzi, że nie mam ochoty na pogaduchy, uczciwa cena za zabiegi. Salon ładny, czysty, przytulny. Jedyny "minus" to taki, że trzeba dużo wcześniej dzwonić i umawiać się na termin (najlepiej od razu przy wizycie), bo pani jest wręcz rozchwytywana. Czyli da się, serio, połączyć nie szokującą cenę z dobrą jakością i uczciwością usługi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-13 19:35:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.