Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-31, 12:39   #391
MissIrreplaceable
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 73
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Wczoraj wzięłam dopiero pierwszą tabletkę. I teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo być może powinnam była się wstrzymać do następnego cyklu.

Badania miałam robione przy okazji zabiegu w szpitalu, nie wiem czy lekarka sama by je zleciła, jednak na moją prośbę przeanalizowała je dokładnie. Dzisiaj zaś lekarz rodzinny też stwierdził, że zgodnie z tymi wynikami nic mi nie grozi (a wrecz mam lekko rozrzedzoną krew), zgłosiłam mu też, że czasami pobolewa mnie ta noga, ale powiedział, że tym zajmiemy się następnym razem. Skierował mnie na próby wątrobowe i usg brzucha z powodu dyskomfortu po prawej stronie brzucha, który utrzymuje się już od jakiegoś czasu. Dość długo rozmawiałam wcześniej z ginekolog, która powiedziała, że nie widzi przeciwskazań, żeby zacząć opakowanie już teraz a te próby zrobić w jego trakcie (w rodzinie brak historii udarów i problemów z krzepliwością, a moje wyniki były w normie).

Zastanawiam się teraz czy wyrządzę sobie dużą szkodę przerywając opakowanie juz po pierwszej tabletce. Chodzi mi po prostu o to, że nie przewidziałam, że aż tak nerwowo będę podchodziła do kwestii ich możliwej szkodliwości, więc próbuję wybrać mniejsze zło. Ciekawa jestem co ze mną będzie jak już rozpocznę współżycie, tabletki miały mi pomóc podchodzić do tego z większym spokojem o zajście w ciążę...

Dziękuję za odpowiedzi, Dziewczyny.
MissIrreplaceable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 16:58   #392
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Frutti pytanie do Ciebie!
w srodę zaczęłam nowe opakowanie.
dzis wzielam 4 tabletkę Daylette. po 1h 45 min wystąpiła biegunka chociaz nie wiem czy mam ja tak nazywać po prostu mnie przeczyściło od nadmiaru leków chyba (jestem chora) i nie wiem czy tabletka się wchłonęła...
w ulotce pisze zeby skonsultowac się z lekarzem a nie bardzo mam możliwość.
zażyć kolejną tabletkę czy to nie pomoże?

no i jak zażyje dziś 2 naraz to rozumiem ze konczę wczesniej opakowanie, robię normalna przerwe tylko że dzień rozpoczynania nowego opakowania mi się przesuwa na dzien wczesniejszy (z srody na wtorek) i wszystko jest ok?
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 17:08   #393
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Jeśli ta biegunka była jednorazowa, to nie ma potrzeby brania kolejnej tabletki
A jeśli masz ją cały czas to bierz kolejną tabletkę, opakowanie skończysz po prostu dzień wcześniej, tak jak mówisz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 17:51   #394
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

wlasnie tak myslalam. tylko ze byla normalna ale wlasnie jednorazowa. no nic nie bede panikowac i brac kolejnej tabletki, tym bardziej ze ostatni stosunek byl w niedziele więc 6 dni uplyneło. do 7 brakuje ale zawsze to juz lepiej.
dzieki za szybka odpowiedz
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:36   #395
Faktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Kochane Kobietki, jestem mega schizowana, potrzebuje słow Waszej otuchy. Obecnie jestem na 18 tabletce 6 blistra daylette, w czasie okresu, 2 tyg temu, moj facet skonczyl we mnie. Mimo tego, ze biore tabletki regularnie, dzien w dzien i o tej samej porze. Czy jest jakiekolwiek ryzyko wpadki?
Faktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:52   #396
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Faktor Pokaż wiadomość
Kochane Kobietki, jestem mega schizowana, potrzebuje słow Waszej otuchy. Obecnie jestem na 18 tabletce 6 blistra daylette, w czasie okresu, 2 tyg temu, moj facet skonczyl we mnie. Mimo tego, ze biore tabletki regularnie, dzien w dzien i o tej samej porze. Czy jest jakiekolwiek ryzyko wpadki?
Nie ma. Skąd takie myśli?
Zapraszam do wątku antyschizowego Jeśli bierzesz tabletki dobrze, zgodnie z zaleceniami, to Twój partner może kończyć w Tobie 3x dziennie, a Ty w ciąży nie będziesz. Wiesz na jakiej zasadzie w ogóle działają tabletki?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:10   #397
Faktor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Wiem, doskonale wiem. Ale po prostu czasami mam takie dziwne samopoczucie. Wszystkie dolegliwości zwalam właśnie na to. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
Faktor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 11:15   #398
Anja_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Hej Dziewczyny, zaczęłam brać tabletki Daylette, które są przy okazji moimi pierwszymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Przeczytałam ulotkę chyba 5 razy, ale zaczynam schizować, więc stwierdziłam, że skoro nie potrafię się dodzwonić do lekarza, spróbuję zasięgnąć porady też tutaj.
Sytuacja wygląda następująco, parę dni przed okresem, pojawiły się plamienia - których nigdy nie miałam, trwały jakieś 3 dni, nic nie bolało, nie czułam się źle. Nie wzięłam jednak wtedy pierwszej tabletki, bo wiedziałam, że to nie może być okres. Po tygodniu dostałam miesiączkę i wtedy też wzięłam pierwszą tabletkę. Teraz moje pytanie - czy dobrze rozumiem, że zrobiłam prawidłowo i antykoncepcja powinna być zachowana od 1 tabletki? Czy może miałam jednak rozpocząć opakowanie przy pierwszym plamieniu?
Anja_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 11:17   #399
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Anja_123 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, zaczęłam brać tabletki Daylette, które są przy okazji moimi pierwszymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Przeczytałam ulotkę chyba 5 razy, ale zaczynam schizować, więc stwierdziłam, że skoro nie potrafię się dodzwonić do lekarza, spróbuję zasięgnąć porady też tutaj.
Sytuacja wygląda następująco, parę dni przed okresem, pojawiły się plamienia - których nigdy nie miałam, trwały jakieś 3 dni, nic nie bolało, nie czułam się źle. Nie wzięłam jednak wtedy pierwszej tabletki, bo wiedziałam, że to nie może być okres. Po tygodniu dostałam miesiączkę i wtedy też wzięłam pierwszą tabletkę. Teraz moje pytanie - czy dobrze rozumiem, że zrobiłam prawidłowo i antykoncepcja powinna być zachowana od 1 tabletki? Czy może miałam jednak rozpocząć opakowanie przy pierwszym plamieniu?
Plamienie nie jest miesiączką, więc postąpiłaś jak najbardziej prawidłowo. Antykoncepcja jest zachowana.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 20:34   #400
Paulina170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam,
zażywam tabletki antykoncepcyjne Yaz. Dziś pomyliły mi się dni tygodnia- jest środa a myślałam, że jest czwartek. Tak więc pomyślałam, że zapomniałam połknąć środowej tabletki i od razu, jak najszybciej ją przyjęłam. Pech chciał że myśląc , że jest czwartek połknęłam też i druga tabletkę czyli czwartkową. Patrząc w kalendarz okazało się , że jest środa i połknęłam już tabletkę jutrzejszą.
Obie były różowe. Yaz przyjmuję regularnie od roku.
Rozumiem, że teraz będzie mi cały czas tej jednej różowej tabletki brakowało?
Czy mogę pominąć jakąś tabletkę z blistra np. w 2 czy 3 tygodniu aby ochrona przed ciążą nie była zmniejszona a mi dzięki temu nie brakowało tej jednej tabletki?
A może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie, żebym cały czas nie musiała "zapożyczać" tabletki z następnego, nierozpoczętego blistra?

Być może taka sytuacja już była na wcześniejszych zbiorczych ale chcę to " załatwić" jak najszybciej. jutro zacznę drugi tydzień blistra i może to właśnie w tym tygodniu mogłabym pominąć tabletkę by potem się zgadzało.

Bardzo, bardzo proszę Was o pomoc.

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

dodam tylko że środowa tabletka to 7 tabletka z blistra a czwartkowa ( czyli niby jutrzejsza) to 8.
Może wystarczy bym teraz normalnie łykała tabletki różowe,potem 4 białe i normalnie kolejne opakowanie? Wyszło by na to, że po prostu wcześniej o jeden dzień zakończyłabym aktualny blister.
Paulina170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 21:22   #401
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Nic nie możesz pominąć. Bierzesz już jutro normalnie kolejną tabletkę z blistra. Nic się nie stało, gorzej, gdybyś wzięła tabletkę placebo zamiast aktywnej. Reszta ma taki sam skład.
Skończysz opakowanie dzień wcześniej i już
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 18:26   #402
Paulina170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

czyli normalnie łykam różowe, potem białe i po nich od razu zaczynam nowy blister tylko już z innym dniem tygodnia rozpoczęcia?
bardzo mnie uspokoiłaś, ostatnio ma za dużo na głowie i to pewnie spowodowało takie gapiostwo...
Widzę, że masz dużą wiedzę na ten temat i nie wiem co My byśmy bez Ciebie zrobiły. W sumie skąd taka wiedza?
Paulina170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:17   #403
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dokładnie tak
Ulotki, doświadczenie, forum i logiczne myślenie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 23:30   #404
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witajcie, biorę Yaz już ok 2 lat, w porównaniu z wcześniejszą Diane czułam się po nim świetnie. Zdarzały mi się plamienia śródcykliczne, lepsze i gorsze samopoczucie, ale od kilku miesięcy, po ok 10 dniach od miesiączki zaczynają mi puchnąć piersi, robią się nabrzmiałe, niekiedy bolesne. Raz bardziej, raz słabiej. Krwawienie z odstawienia dostawałam za każdym razem odkąd zauważyłam ten problem. Czy możliwe, że po takim czasie tabletki nagle "przestały mi służyć"? Czym może być spowodowane to obrzmienie piersi?
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 09:22   #405
rox2609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam. Od 1.5 roku biorę YAZ zaraz po porodzie mja gim mi je przepisała . DZISIAJ JEST 16 DZIEN CYKLU A JA DOSTAŁAM BRĄZOWYCH PLAMIEŃ . Okres mam rowno co 28 dni chociaz w grudniu dostałam 1 grudnia i 29 rozkrecął mi sie okres i 30 juz normalnie .
Powiedzcie jaka przyczyna moga byc te plamienia ?
rox2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:53   #406
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez rox2609 Pokaż wiadomość
Witam. Od 1.5 roku biorę YAZ zaraz po porodzie mja gim mi je przepisała . DZISIAJ JEST 16 DZIEN CYKLU A JA DOSTAŁAM BRĄZOWYCH PLAMIEŃ . Okres mam rowno co 28 dni chociaz w grudniu dostałam 1 grudnia i 29 rozkrecął mi sie okres i 30 juz normalnie .
Powiedzcie jaka przyczyna moga byc te plamienia ?
plamienia i krawienie śródcykliczne są znakiem, że tabletki mogły ( ale nie musiały!) przestać trzymać prawidłowo cykl. nie zmienia to faktu, że zabezpieczenie wciąż jest pełne.

jeśli to jednorazowa sytuacja- nie ma co się przejmować. jeśli jednak się powtórzy- zgłoś się do ginekologa, który zmieni ci tabletki.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 16:19   #407
rox2609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 18
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

a może być to np spowodowane nerwami ?
bo ppamietam rok temu tez tak miałam i ostatnio jakoś też . nie jest tego duzo tak troszeczke i nie leci caly czas .
rox2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:42   #408
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Mam takie pytanie... Otóż, niestety zgubiłam gdzieś swoje opakowanie tabletek Daylette i muszę zrobić przerwę wcześniej, bo receptę dostanę dopiero w sobotę Czy jeżeli zrobię przerwę po 11 tabletce to jestem dalej zabezpieczona przez te 4 dni przerwy, czy jak to wygląda? Z góry dziękuję za odpowiedź.
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 15:53   #409
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Nie jesteś zabezpieczona...
Zabezpieczaj się koniecznie przez całe kolejne opakowanie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 18:29   #410
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

A mogę wiedzieć dlaczego przez całe kolejne opakowanie? Skąd masz takie info? Nie pytam złośliwie, ale jeszcze się nie spotkałam z koniecznością zabezpieczania dodatkowego przez całe opakowanie tabsów
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:42   #411
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Bo pomijasz kilka dawek, organizm traktuje to jako przerwanie brania tabletek, odstawienie ich po prostu. Gdyby to był 3 tydzień to ok-robisz przerwę, jesteś bezpieczna. Ale to dopiero tydzień drugi, jak wrócisz do tabletek, to zaczynasz tak jakby ich branie od nowa i to w inny dzień niż pierwszy cyklu, więc trzeba się zabezpieczać.
Poziom hormonów we krwi jest na tyle mały, że nie możesz od tak przerwać. Nie bez powodu dopiero w 3 tyg. można zrobić sobie szybszą przerwę będąc tym samym bezpiecznym
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:50   #412
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Bo pomijasz kilka dawek, organizm traktuje to jako przerwanie brania tabletek, odstawienie ich po prostu. Gdyby to był 3 tydzień to ok-robisz przerwę, jesteś bezpieczna. Ale to dopiero tydzień drugi, jak wrócisz do tabletek, to zaczynasz tak jakby ich branie od nowa i to w inny dzień niż pierwszy cyklu, więc trzeba się zabezpieczać.
Poziom hormonów we krwi jest na tyle mały, że nie możesz od tak przerwać. Nie bez powodu dopiero w 3 tyg. można zrobić sobie szybszą przerwę będąc tym samym bezpiecznym
Zacznę w pierwszy dzień cyklu. Tak jak zwykle po tej 4 dniowej przerwie, gdzie powinnam po 4 dniu (jak zwykle) dostać krwawienia. Wtedy też całe opakowanie należy się dodatkowo zabezpieczać?
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 21:06   #413
88ona88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam,
Biorę 5 opakowanie tabletek daylette. Czy normalne jest, że przy pierwszej tabletce placebo mam plamienia? Dodam, że przy 4 opakowaniu też miało to miejsc. Co to może oznaczać?
88ona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 10:44   #414
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez 88ona88 Pokaż wiadomość
Witam,
Biorę 5 opakowanie tabletek daylette. Czy normalne jest, że przy pierwszej tabletce placebo mam plamienia? Dodam, że przy 4 opakowaniu też miało to miejsc. Co to może oznaczać?
Że ci się zaczyna okres
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 11:43   #415
88ona88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

heheh dzęki miałam tak, kiedy nie brałam tabletek. Do 5 opakowania miałam bez plamień. Ale jak ok to ok
88ona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 12:46   #416
kasiunia2337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Question Pominięta tabletka Yaz

Witam mam pytanie co zrobic w momencie pominiecia jednej tabletki, została ona przyjęta ale po 13godz. Wiem że bezpieczeństwo jest zachowane jeżeli przyjmiemy tabletke do 12 godz, ale czy ta kolejna godzina ma aż tak duże znaczenie?:conf used: Postępować w takim razie normalnie czyli przyjąc kolejną o normalnej porze czy przyjąć juz wersje awaryjną z instrukcji tabletek. Jeżeli któras z was miała taką sytuacje prosze o odpowiedz.
kasiunia2337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:05   #417
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pominięta tabletka Yaz

Cytat:
Napisane przez kasiunia2337 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie co zrobic w momencie pominiecia jednej tabletki, została ona przyjęta ale po 13godz. Wiem że bezpieczeństwo jest zachowane jeżeli przyjmiemy tabletke do 12 godz, ale czy ta kolejna godzina ma aż tak duże znaczenie?:conf used: Postępować w takim razie normalnie czyli przyjąc kolejną o normalnej porze czy przyjąć juz wersje awaryjną z instrukcji tabletek. Jeżeli któras z was miała taką sytuacje prosze o odpowiedz.
ULOTKA poza tym masz wątek zbiorczy!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!11
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:31   #418
kasiunia2337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pominięta tabletka Yaz

Ulotkę to ja czytałam jakbyś nie zrozumiała mojego wątku. Wiem że do 12 godz bezpieczeństwo jest zachowane ale pytałam czy ta dodatkowa godzina przerwy jest az tak istotna, czy po tym czasie już na amen ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana. Być moze któraś z dziewczyn miała taka sytuację i ma takowe informacje od ginekologa.
kasiunia2337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:47   #419
kasiunia2337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pominięta tabletka Yaz

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
ULOTKA poza tym masz wątek zbiorczy!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!11
Ulotkę juz dawno przeczytałam , powinnas sie zorientowac po moim watku Wiem ze do 12 godz bezpieczeństwo antykoncepcyjne jest zachowana, ale pytałam czy ta dodatkowa godzina przerwy jest tak istotna? Być może ktoras z dziewczyn miala taka sytuacje i ma informacje np od ginekologa na ten temat.
kasiunia2337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 15:00   #420
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Pominięta tabletka Yaz

Cytat:
Napisane przez kasiunia2337 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie co zrobic w momencie pominiecia jednej tabletki, została ona przyjęta ale po 13godz. Wiem że bezpieczeństwo jest zachowane jeżeli przyjmiemy tabletke do 12 godz, ale czy ta kolejna godzina ma aż tak duże znaczenie?:conf used: Postępować w takim razie normalnie czyli przyjąc kolejną o normalnej porze czy przyjąć juz wersje awaryjną z instrukcji tabletek. Jeżeli któras z was miała taką sytuacje prosze o odpowiedz.
na Yazie wszystko jest dokładnie opisane to co masz zrobić zależy od dnia cyklu, nad tabletkami masz schemat
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.