Eksperyment psychologiczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-21, 15:35   #1
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580

Eksperyment psychologiczny


Witam.
Mam taki głupi problem. Otóż na zaliczenie z przedmiotu mam zrobić eksperyment psychologiczny (dowolny) i kompletnie nie nie wiem, co mógłby on udowodnić. Wyjątkowo po prostu nie mam pomysłu na to. Dysponuję internetem, czasem, prymitywną kamerą i prostym aparatem i skłonnością do szaleństwa w imię idei .
Czy ktoś z Was ma pomysł na temat takiego eksperymentu, co mógłby udowadniać? Bardzo proszę o pomoc
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 15:51   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Przyklej na chodniku 2zł jakimś mocnym klejem i nagrywaj: ile osób się po nie schyli, i ile czasu poświęcą na podniesienie monety z ziemi. Zrób porównanie między kobietami i mężczyznami. Postaw hipotezę, że kobiety częściej będą się schylać po monetę i poświęcać na to więcej czasu, bo mężczyźni będą się bardziej wstydzić. Viola
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 15:57   #3
Absinth87
Raczkowanie
 
Avatar Absinth87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Przyklej na chodniku 2zł jakimś mocnym klejem i nagrywaj: ile osób się po nie schyli, i ile czasu poświęcą na podniesienie monety z ziemi. Zrób porównanie między kobietami i mężczyznami. Postaw hipotezę, że kobiety częściej będą się schylać po monetę i poświęcać na to więcej czasu, bo mężczyźni będą się bardziej wstydzić. Viola
dobre

http://www.youtube.com/watch?v=HfTTm-rgFFI

^Jak w filmiku - proponuje zrobić klasycznie pawłowa...
potrzebne ci bedzie jedynie mlodsze, mało płaczliwe rodzenstwo i jakis glupi odglos ;D
__________________
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Najlepiej przeczytaj to co piszesz, bo to się robi żenujące. Ty chyba z tych co wszystko łykają jak młody pelikan, jakbyś przyłapała ich w łóżku, a on by ci powiedział, że laska się potknęła i nadziała na siusiaka to byś uwierzyła, prawda?
Absinth87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 15:59   #4
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Eksperyment psychologiczny

widziałam ostatnio odcinek Galileo, w którym dwoje młodych ludzi przebrało się w mundury i na ulicy zaczepiało przechodniów i rowerzystów. kazali im robić głupie rzeczy, typu skakanie, skakanie na jednej nodze, łapanie się za nos w ramach testu czy są odpowiedzialnymi pieszymi (jakoś tak). i o dziwo wszyscy pięknie wykonywali polecenia.

też się za kogoś przebierz
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:02   #5
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Przyklej na chodniku 2zł jakimś mocnym klejem i nagrywaj: ile osób się po nie schyli, i ile czasu poświęcą na podniesienie monety z ziemi. Zrób porównanie między kobietami i mężczyznami. Postaw hipotezę, że kobiety częściej będą się schylać po monetę i poświęcać na to więcej czasu, bo mężczyźni będą się bardziej wstydzić. Viola
super pomysł masz.
Ale piątka chyba byłaby lepsza.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:06   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez Absinth87 Pokaż wiadomość
dobre

http://www.youtube.com/watch?v=HfTTm-rgFFI

^Jak w filmiku - proponuje zrobić klasycznie pawłowa...
potrzebne ci bedzie jedynie mlodsze, mało płaczliwe rodzenstwo i jakis glupi odglos ;D


---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
widziałam ostatnio odcinek Galileo, w którym dwoje młodych ludzi przebrało się w mundury i na ulicy zaczepiało przechodniów i rowerzystów. kazali im robić głupie rzeczy, typu skakanie, skakanie na jednej nodze, łapanie się za nos w ramach testu czy są odpowiedzialnymi pieszymi (jakoś tak). i o dziwo wszyscy pięknie wykonywali polecenia.

też się za kogoś przebierz
O, tak, działanie autorytetu jest fajne i proste tylko trzeba mieć odpowiednią charyzmę do tego.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
super pomysł masz.
Ale piątka chyba byłaby lepsza.
W sumie ja bym jednak sugerowała mniejszy nominał niż większy, żeby uniknąć efektu sufitowego - po piątkę już każdy się schyli, bo to spora kwota, tj. największa moneta jaką mamy. Nie wiem, czy nie lepiej by było użyć np. 1zł albo 50gr, bo po taki drobiazg to już nie każdemu się będzie chciało schylić i otrzepać z błota/śniegu


Mój TŻ po obejrzeniu tego filmiku z warunkowaniem właśnie przyszedł, zagwizdał na fleciku i rzucił we mnie kulką z folii aluminiowej
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:19   #7
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Eksperyment psychologiczny

przebranie : bezdomny i bogaty
spróbuj zrobić ankietę lub umówić się na kawę lub rozdawac lizaki..
wnioski wyciagnij sama
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 16:24   #8
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Myślałam też nad czymś takim, że podobno faceci chętniej pomogą z czymś jasnowłosej niż brunetce i chciałam wyposażyć w ogromną torbę siebie (mam bardzo jasne włosy i dziecinną urodę) i kumpelę (brunetka, ostrzejsze rysy twarzy, okularki) i sprawdzić, komu częściej pomogą .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:24   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Idź do sklepów typu sephora, douglas - odpindrzona jak szczur na otwarcie kanału oraz niczym bezdomna i porównaj jakość obsługi
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:27   #10
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez gazowane lody Pokaż wiadomość
przebranie : bezdomny i bogaty
spróbuj zrobić ankietę lub umówić się na kawę lub rozdawac lizaki..
wnioski wyciagnij sama
taa... lepiej wchodzić do sklepu i sprawdzać jak reagują ekspedientki...

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Myślałam też nad czymś takim, że podobno faceci chętniej pomogą z czymś jasnowłosej niż brunetce i chciałam wyposażyć w ogromną torbę siebie (mam bardzo jasne włosy i dziecinną urodę) i kumpelę (brunetka, ostrzejsze rysy twarzy, okularki) i sprawdzić, komu częściej pomogą .
to już lepiej załóż perukę badanie będzie bardziej wiarygodne, bo zmieni się tylko kolor włosów.
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Idź do sklepów typu sephora, douglas - odpindrzona jak szczur na otwarcie kanału oraz niczym bezdomna i porównaj jakość obsługi
właśnie o tym pisałam
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:30   #11
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Pomysł z Douglasem fajny
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 16:30   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Myślę że podstawianie drugiej osoby nie do końca ma sens bo moim zdaniem może to nie być miarodajne - różnicie się nie tylko kolorem włosów, i wizualnie posturą i twarzą, ale także tonem głosu itp.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:36   #13
Absinth87
Raczkowanie
 
Avatar Absinth87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Jeszcze kiedyś widziałam taki eksperyment że jedna babka (w wersji "pracuje w klubie go-go" i w wersji "inteligencko-groźnie-feministycznej")udawała ze jej sie popsuło auto, stała na poboczu i machala...
wiadomo w jakiej wersji nałapała wiecej facetow
__________________
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Najlepiej przeczytaj to co piszesz, bo to się robi żenujące. Ty chyba z tych co wszystko łykają jak młody pelikan, jakbyś przyłapała ich w łóżku, a on by ci powiedział, że laska się potknęła i nadziała na siusiaka to byś uwierzyła, prawda?
Absinth87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:39   #14
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez Absinth87 Pokaż wiadomość
dobre

http://www.youtube.com/watch?v=HfTTm-rgFFI

^Jak w filmiku - proponuje zrobić klasycznie pawłowa...
potrzebne ci bedzie jedynie mlodsze, mało płaczliwe rodzenstwo i jakis glupi odglos ;D
Jaaaki chamski ten filmik, młodsze rodzeństwo zawsze ma przechlapane

Bananalama a czytałaś o dysonansie poznawczym?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy
Myślę, że na potrzeby zajęć można zrobić i nawet nagrać taki eksperyment, możesz wymyślić inny temat ankiety np

"Eksperyment.
Badani proszeni byli o wypełnienie ankiety, która mierzyła ważne dla nich postawy (tu stosunek do segregacji rasowej). Następnie wręczano im listę argumentów za i przeciw segregacji. Listy były tak skonstruowane, że zawierały zarówno rozsądne jak i głupie argumenty popierające oba stanowiska. Badacze zastanawiali się, w jaki sposób ludzie będą zapamiętywać te argumenty. Okazało się, że zapamiętywanie przedstawionych racji związane było z własnym poglądem na dane zagadnienie. Badani zapamiętywali rozsądne argumenty, zgodne z ich stanowiskiem i głupie argumenty strony przeciwnej[15]. Gdyby ludzie myśleli racjonalnie, to nie powinni zapamiętywać nierozsądnych argumentów. Ewentualnie zapamiętywaliby taką samą liczbę argumentów popierających oba stanowiska (bez względu na swoje poglądy). Pamięć badanych była tu jednak pod wpływem dysonansu poznawczego, tak jak gdyby chcieli dojść do wniosku, że: „Wszyscy mądrzy ludzie myślą tak jak ja, a niemądrzy myślą inaczej”. Gdyby badani zapamiętywali racje inaczej (wszystkie nierozsądne argumenty popierające ich przekonania i mądre przeczące tym przekonaniom), to przeżywaliby silny dysonans „Mylę się, widocznie nie jestem taki mądry jak myślałem”. Aby uniknąć tego dysonansowego wniosku, następują odpowiednie zmiany w zapamiętywaniu."
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:52   #15
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Eksperyment psychologiczny

mozesz zalozyc trollowaty watek na forum i zobaczyc jak ludzie odpowiedza
typu jak zmusic zone do ruszenia tylka do pracy/porzucenia pracy i zajecia sie kuchnia
ostatnio tez kariere robia watki jak znalezc pracodawce bedac w ciazy w celu wydebienia pieniedzy

najlepiej na jakiejs samosi czy kowbojce, tutaj to nie ma co smiecic
mozesz sprawdzic jak duzo osob sie nabierze, jakie maja zdanie i jakie argumenty przytocza

albo jakbys mial kule i udawal zlamana noge moglbys jezdzic komunikacha miejska i sprawdzac ile osob Ci ustapi
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:08   #16
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez Absinth87 Pokaż wiadomość
dobre

http://www.youtube.com/watch?v=HfTTm-rgFFI

^Jak w filmiku - proponuje zrobić klasycznie pawłowa...
potrzebne ci bedzie jedynie mlodsze, mało płaczliwe rodzenstwo i jakis glupi odglos ;D
O nie! Etycy psychologii by Cię zatłukli! Nie można narażać uczestników eksperymentów psychologicznych na dyskomfort psychiczny, który może być przez nich nie do uniesienia. A to tylko dziecko!!!!!!!!!!

Eksperymenty z dysonansem są ok.

A propos eksperymentu z warunkowaniem małego dziecka, w oryginale:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82y_Albert
__________________
zakochana w sobie od urodzenia


Edytowane przez natash88
Czas edycji: 2013-01-21 o 17:12
natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:45   #17
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
W sumie ja bym jednak sugerowała mniejszy nominał niż większy, żeby uniknąć efektu sufitowego - po piątkę już każdy się schyli, bo to spora kwota, tj. największa moneta jaką mamy. Nie wiem, czy nie lepiej by było użyć np. 1zł albo 50gr, bo po taki drobiazg to już nie każdemu się będzie chciało schylić i otrzepać z błota/śniegu
no właśnie, też się nad tym zastanawiałam. Co byłoby lepsze, po piątkę każdy by sięgnął, po 2kę właściwie chyba też. Całkiem już tłuściutki pieniążek. Może przy 5 bardziej by się wściekali, że się nie chce odkleić? A 2ka może nie psułaby tak ludziom humoru. Może warto porównać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:56   #18
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Myślę że podstawianie drugiej osoby nie do końca ma sens bo moim zdaniem może to nie być miarodajne - różnicie się nie tylko kolorem włosów, i wizualnie posturą i twarzą, ale także tonem głosu itp.
prawda, w poszczególnych warunkach jedyną różnicą musiałoby być to, czego wpływ się bada - tj. kolor włosów czy ubiór czy coś innego.

pomysł z monetą fajny, a można też ludzi prosić o wypełnienie jakiejś ankiety czy pomoc w pozbieraniu porozrzucanych kartek, tylko raz wyglądać "kobieco i seksownie", a raz mało atrakcyjnie no i zróżnicować reakcje kobiet i mężczyzn.

albo stanąć nagle i zacząć patrzeć w niebo i liczyć, ile osób się przyłączy
__________________
How I choose to feel is how I am.


Edytowane przez kasiencja
Czas edycji: 2013-01-21 o 17:57
kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 18:46   #19
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Możesz też coś ze zdjęciami - kazać ludziom uporządkować zdjęcia, mieliśmy takie różne eksperymenty na zajęciach. W ten sposób można fajnie pokazać różne stereotypy.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 19:50   #20
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Eksperyment psychologiczny

albo wydrukuj jakies falszywe banknoty jednostronne np, zloz je i niech Ci jakis wypadnie jak bedziesz kolo kogos przechodzila, ciekawe ile osob odda a ile rozejrzy sie i wlozy do kieszeni
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 20:35   #21
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Eksperyment psychologiczny

A tam 2 zł Lepiej byłoby zostawić portfel na ławce na przystanku- taki, żeby było widać że jakaś stówka (fałszywa) z niego wystaje Jedna osoba na to patrzy, jak ktoś weźmie to informuje 2 stojącą kawałek dalej, która podchodzi i pyta "nie widział pan może portfela zostawionego na przystanku, bo widzę że pan stamtąd idzie"
Niedopracowane, może lepszy pierścionek zamiast portfela, ale gdyby się znalazł chętny to jego mina bezcenna

Ew zobaczyć jak ludzie się nabieraja na 'ktoś mi coś dał, ja dam i jemu' Jakiś tam obrazek i później pytanie czy wspomoże pan/pani to i tamto.
Może to robić jedna osoba, albo jedna może dawać, a druga prosić o grosika. Ważne, żeby były identyczne koszulki czy coś.

Albo- tylko tutaj potrzebny jakiś kolega do zadania, sprawdzić jak ludzie reagują jak facet drze się na kobietę, a jak kobieta na faceta. O jeszcze jakby tak biegł i wołał 'pomocy, kobieta mnie bije'

Ooo, albo poudawać kieszonkowców, tzn że znajoma osoba sięga po Twój portfel albo Ty po jej (Przypał może być z tego niestety) Ale okazałoby się ile osób udaje, że nie widzi.

Z tv pamiętam jeszcze coś takiego- kobieta udająca młodą matkę/kobietę w ciaży czyli sztuczny brzuch albo lalka w wózku i coś grającego z czego wychodził dźwięk płaczącego dziecka.
I kobieta albo z papieroskiem albo udająca pijaną konkretnie.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2013-01-21 o 20:40
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 20:48   #22
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Najbardziej podoba mi się numer z Douglasa

Jakiś czas temu w ramach kampanii społecznej o autyzmie B. Topa w autobusie zachowywał się jak osoba autystyczna i badał w jaki sposób ludzie zareaguja. Oczywiście wszyscy myśleli, że albo pijany, albo po narkotykach. Głośno o tym było.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:01   #23
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Najbardziej podoba mi się numer z Douglasa

Jakiś czas temu w ramach kampanii społecznej o autyzmie B. Topa w autobusie zachowywał się jak osoba autystyczna i badał w jaki sposób ludzie zareaguja. Oczywiście wszyscy myśleli, że albo pijany, albo po narkotykach. Głośno o tym było.
Szkoda, że pudelek i tym podobne źródła za szybko dały podpowiedź o co chodzi.

Ja pamiętam eksperyment na yt - stworzenie postaci Grażyny Żarko, oj ostro bywało.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:47   #24
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Ja proponuję obdartego mężczyznę proszącego o kupno bułki vs piękną blondynkę proszącą o 2zł na papierosy.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:48   #25
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Teraz jest za zimno na taki ekperyment ale możesz jechać z rowerem gdzies w jakąś ulice i udawać, że nie umiesz naprawić łańcuchu który spadł.

Pierwszy dzień - jak jesteś ubrana w długie spodnie i długi rękaw
Drugi dzień - szorty, spódniczka i krótki top ...

tak zrobili w DD TVN
Udowodnisz, że faceci chętniej pomagają kobietom które wyglądają bardziej atrakcyjniej

XD
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 09:11   #26
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Wszystkie pomysły baardzo fajne, a ile śmiechu przy realizacji tylko u mnie na zajęciach, na których prezentowaliśmy eksperymenty prowadząca bardzo się przyczepiała, a że mało naukowe, a że zmienne zakłócające nie są kontrolowane, a że ludzie będą reagować w zależności od osobowości a nie od sytuacji... Takie eksperymenty, które wydawały się najciekawsze wyszły w sumie najtrudniejsze i wcale nie były najlepiej ocenione Jak chcesz to mogę Ci na pw podesłać trochę pomysłów z mojej grupy
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 09:13   #27
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Pamiętaj tylko, jak będziesz nagrywać, że nie wolno ci użyć wizerunku tych osób bez ich zgody w żadnej pracy .
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 19:30   #28
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Pamiętaj tylko, jak będziesz nagrywać, że nie wolno ci użyć wizerunku tych osób bez ich zgody w żadnej pracy .
To ma być tylko na zaliczenie przedmiotu. Nikt tego nigdzie nie udostępni dalej, bo zobaczy to tylko prowadząca

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez impegata Pokaż wiadomość
Wszystkie pomysły baardzo fajne, a ile śmiechu przy realizacji tylko u mnie na zajęciach, na których prezentowaliśmy eksperymenty prowadząca bardzo się przyczepiała, a że mało naukowe, a że zmienne zakłócające nie są kontrolowane, a że ludzie będą reagować w zależności od osobowości a nie od sytuacji... Takie eksperymenty, które wydawały się najciekawsze wyszły w sumie najtrudniejsze i wcale nie były najlepiej ocenione Jak chcesz to mogę Ci na pw podesłać trochę pomysłów z mojej grupy
Jasne, że chcę
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:03   #29
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Witam!
Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi doradzali i poświęcili swój cenny czas . Szczególne podziękowania dla Katarynki1, bo zdecydowałam się na dysonans poznawczy. Eksperyment wyszedł tak dobrze, że prowadząca zwolniła mnie z egzaminu .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:23   #30
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Eksperyment psychologiczny

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi doradzali i poświęcili swój cenny czas . Szczególne podziękowania dla Katarynki1, bo zdecydowałam się na dysonans poznawczy. Eksperyment wyszedł tak dobrze, że prowadząca zwolniła mnie z egzaminu .
YEAH
Cieszę się i gratuluję
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.