Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne) - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-09, 22:43   #1411
misia9400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ja też zdaję w maju maturę. Bardzo się boje tego, że stres może mnie zjeść. (( A również marzę o medycynie.
misia9400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 00:10   #1412
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ja mam w grupie kolegę, który dostał się za pierwszym razem na lekarski, będąc w klasie matematyczno-fizycznej. Od drugiego semestru drugiej liceum chodził na korki z biologii i chemii i dał radę. Inna koleżanka - która nienawidziła biologii i chemii całe liceum i nic z nich nie umiała - po dwóch latach studiów matematycznych została rok w domu, podeszła do matury z biologii i chemii i też się dostała. Mam też koleżankę po technikum farmaceutycznym, która trzy lata pracowała w aptece, jednocześnie studiowała zaocznie prawo, a teraz jest u mnie w grupie :P Tudzież na roku jest jedna dziewczyna po licencjacie z socjologii, jedna pani po magisterce z psychologii. Ale wszyscy podkreślają, jak jednak było im ciężko to nadrobić. I na studiach też są trochę poszkodowani, bo np. nie mieli wcześniej styczności z mikroskopami, więc radzą sobie na tych zajęciach trochę gorzej. No i trudniej im się odwołać do wiedzy z liceum, np. z pasożytów - wiedza ,,zakuta" do matury bardzo szybko ucieka, ludzie po biolchemach zwykle kilka razy się tych pasożytów uczyło, na lekcję, do odpowiedzi, na sprawdzian, na sprawdzian powtórkowy, do matury próbnej, do matury normalnej - i jest im łatwiej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:11   #1413
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

myślę, że obsługa mikroskopu to nie jest wyższa filozofia :P u mnie w liceum też go nie używaliśmy, byłam na biol-chemie, a bardzo dobrze sobie z nim radzę. prędzej czy później się nauczą; u nas na 3 roku na 3 przedmiotach jest potrzebny :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 22:24   #1414
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
myślę, że obsługa mikroskopu to nie jest wyższa filozofia :P u mnie w liceum też go nie używaliśmy, byłam na biol-chemie, a bardzo dobrze sobie z nim radzę. prędzej czy później się nauczą; u nas na 3 roku na 3 przedmiotach jest potrzebny :P
U mnie w grupie po 3 miesiącach cotygodniowych ćwiczeń z mikroskopami prawie połowa nie umie ustawiać ostrości, o imersji nie wspomnę... I na zaliczeniu praktycznym z parazytów polała się krew :P
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 09:51   #1415
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

macie jeszcze czas :P chociaż ja nie miałam problemów z obsługą mikroskopu od początku. pewnie jeszcze na mikrobiologii będziecie później się bawić tym sprzętem :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:37   #1416
misia9400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

hej
Czy Waszym zdaniem w dzisiejszych czasach znajomości mają jakieś znaczenie przy rekrutacji na studia medyczne?
misia9400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:32   #1417
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez misia9400 Pokaż wiadomość
hej
Czy Waszym zdaniem w dzisiejszych czasach znajomości mają jakieś znaczenie przy rekrutacji na studia medyczne?
Nie, bo jest rekrutacja elektroniczna i konkurs świadectw maturalnych?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 16:04   #1418
misia9400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

No tak, ale moja kumpela wybiera się na medycynę, a jej ciocia jest profesorem na medycznym i mega szychą i właśnie ciekawa jestem jak to jest.
misia9400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 17:19   #1419
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez misia9400 Pokaż wiadomość
No tak, ale moja kumpela wybiera się na medycynę, a jej ciocia jest profesorem na medycznym i mega szychą i właśnie ciekawa jestem jak to jest.
Może być sobie i ministrem zdrowia; jedynie co, to jeśli byłaby np. drugą osobą pod kreską, to jest jakiś cień szansy, że to coś jej pomoże. W innej sytuacji się to nie uda, choćby dlatego, że gdyby wyszło to na jaw, to poleciałaby i ciocia-profesor, a przede wszystkim - masa osób dochodziłaby swoich praw próbując się dostać z odwołania, powołując się na złamanie procedur rekrutacyjnych. Kumpela sobie może mówić, że jej to cokolwiek da - pomoże jej ta ciocia, ale dopiero jak będzie na tych studiach, wcześniej może tylko jej kibicować.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 19:06   #1420
Pavot_Noir
Przyczajenie
 
Avatar Pavot_Noir
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
GG do Pavot_Noir
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Hej Przeglądam cały wątek i tak myślę czy nie utworzyć tematu z najlepszymi książkami przygotowującymi do matury z biologii i chemii (rozszerzonej i podstawy ) W necie jest dużo takich spisów ale w każdym podają coś innego. Tak żeby wiedzieć czego szukać przy wyjściu do księgarni/antykwariatu/biblioteki. Co Wy na to?
Pavot_Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 18:19   #1421
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Pavot_Noir Pokaż wiadomość
Hej Przeglądam cały wątek i tak myślę czy nie utworzyć tematu z najlepszymi książkami przygotowującymi do matury z biologii i chemii (rozszerzonej i podstawy ) W necie jest dużo takich spisów ale w każdym podają coś innego. Tak żeby wiedzieć czego szukać przy wyjściu do księgarni/antykwariatu/biblioteki. Co Wy na to?
W każdym podają co innego, bo:
a) nie ma osoby, która uczyłaby się ze wszystkich książek na rynku, a więc miała całkowite porównanie
b) nie każdemu każda książka przypasuje jedni lepiej się uczą z tekstu ciągłego, inni ze schematów, notatek, rysunków...
Nie dostaniesz jednoznaczniej odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza książka do nauki biologii/chemii. Musisz poprzeglądać i sama zdecydować.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-19, 14:41   #1422
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ufff.

Przebrnalem przez to wszystko

Mysle, czy nie kupic jeszcze repetytorium GREGa - wyglada przystepnie.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 15:33   #1423
Pavot_Noir
Przyczajenie
 
Avatar Pavot_Noir
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
GG do Pavot_Noir
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Wiem ,że każdemu coś innego pasuje ale taka lista byłaby przydatna w poszukiwaniu tej "swojej" książki Wiadomo by było jakich książek mniej więcej szukać, jakie są najpopularniejsze itd.
__________________
Cel---->weterynaria/medycyna estetyczna

Nauka,nauka&nauka...
Pavot_Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 16:25   #1424
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Myślę, że od tego są inne, specjalistyczne fora, polecam forum Biolog
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:30   #1425
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Witam
Czy mogę dołączyć ?
Co prawda jestem dopiero w I LO, ale chciałabym pomalutku, małyki kroczkami przygotowywać się do matury R z biologii i chemii. Jestem tym rocznikiem, który będzie zdawał maturę na innej zasadzie, tak naprawdę jeszcze nauczyciele nie mają pojęcia jak to będzie wyglądało. Od następnego roku będę miała dopiero rozszerzoną chemię i biologię (prawdopodobnie będzie po 5 godz.). W tej chwili mam po 1 godzinie. Trochę się przestraszyłam, jak zobaczyłam arkusze maturalne z chemii z poprzednych lat i pomyślałam, przecież nie dam rady !!
Postanowiłam już wziąść się do pracy i zamówiłam wczoraj zbiory Pazdro, jak narazie poziom podstawowy, bo wolałam się bardziej nie dobijać. Chciałabym zamówić również zbiory Witowskiego i Repetytorium Maturzysty Greg http://www.greg.pl/egzaminy-matura/5...ty-chemia.html. Myślałam również o zbiorach Witow z biologii, ale już mniej osób polecało, wiec sama nie wiem. I teraz mam do was takie pytanie czy są osoby, które mają Vademecum Maturzysty Autor: Ewa Pyłka-Gutowska http://www.adamantan.pl/p,pl,vmb,vad...+biologia.html i Repetytorium maturzysty Greg http://www.greg.pl/egzaminy-matura/5...-biologia.html i mogłyby mi któreś z tych dwóch ksiażek do biologii polecić.

Na razie myślę, że tyle wystarczy, później z czasem będę poszerzać swoje zbiory książek, bo ostra jazda zacznie się za 7 miesięcy z chemią i biologią.....a moim marzeniem jest medycyna
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 16:12   #1426
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Witam
Czy mogę dołączyć ?
Co prawda jestem dopiero w I LO, ale chciałabym pomalutku, małyki kroczkami przygotowywać się do matury R z biologii i chemii. Jestem tym rocznikiem, który będzie zdawał maturę na innej zasadzie, tak naprawdę jeszcze nauczyciele nie mają pojęcia jak to będzie wyglądało. Od następnego roku będę miała dopiero rozszerzoną chemię i biologię (prawdopodobnie będzie po 5 godz.). W tej chwili mam po 1 godzinie. Trochę się przestraszyłam, jak zobaczyłam arkusze maturalne z chemii z poprzednych lat i pomyślałam, przecież nie dam rady !!
Postanowiłam już wziąść się do pracy i zamówiłam wczoraj zbiory Pazdro, jak narazie poziom podstawowy, bo wolałam się bardziej nie dobijać. Chciałabym zamówić również zbiory Witowskiego i Repetytorium Maturzysty Greg http://www.greg.pl/egzaminy-matura/5...ty-chemia.html. Myślałam również o zbiorach Witow z biologii, ale już mniej osób polecało, wiec sama nie wiem. I teraz mam do was takie pytanie czy są osoby, które mają Vademecum Maturzysty Autor: Ewa Pyłka-Gutowska http://www.adamantan.pl/p,pl,vmb,vad...+biologia.html i Repetytorium maturzysty Greg http://www.greg.pl/egzaminy-matura/5...-biologia.html i mogłyby mi któreś z tych dwóch ksiażek do biologii polecić.

Na razie myślę, że tyle wystarczy, później z czasem będę poszerzać swoje zbiory książek, bo ostra jazda zacznie się za 7 miesięcy z chemią i biologią.....a moim marzeniem jest medycyna
Spokojnie, ja jeszcze we wrześniu patrzyłam na te matury z chemii jak na maturę z języka suahili, a obecnie (pomijając zadania z elektrochemii, której jeszcze nie przerobiliśmy) piszę na 85-90%
Ja w pierwszej i drugiej klasie robiłam tylko tyle, ile ode mnie w szkole wymagano (w porządku, wymagano sporo, ale nie powtarzałam materiału). Na Twoim miejscem cieszyłabym się póki co wolnym czasem, bo w maturalnej możesz go nie mieć Spokojnie, jestem pewna, że nauczyciele wszystko z Wami przerobią, 5h biologii czy chemii w tygodniu to jest naprawdę meeegadużo, żeby nadrobić.

Co do Pyłki-Gutowskiej z biologii- czytam same zachwyty o tej książce, a dla mnie jest kiepściutka, bardzo nieszczegółowa i ogólna. Okej, język jest zrozumiały i prosty, ale mam wrażenie, że to dużo za mało, taka wiedza nie wystarczy na maturę. Mam Vademecum wyd. Operon i sobie chwalę, chociaż tutaj opinie w internecie są różne.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 20:02   #1427
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Dzięki za słowa wsparcia, bo ta chemia naprawdę mnie przeraziła, jak otworzyłam arkusze z biologii to byłam bardzo zadowolona, bo myślałam, że będzie dużo gorzej i nawet rozszerzona nie wydawała się taka straszna Tam czesto wystarczyło przeczytać tekst i ma się odpowieć bądz mieć tylko jakiekolwiek pojęcie na dany temat, a co jest najgorsze to trafić w klucz. Ale kiedy już kliknełam arkusze z chemii, to mój optymizm znacznie opadł. Tam praktycznie, same obliczenia i obliczenia, a my bierzemy co to są węglowodany, tłuszcze, białka itd. z biologi jesteśmy dopiero przy genetyce(będziemy kończyć) i zostanie jeszcze biotechnologia i inżynieria gen. oraz ochrona środowiska, wiec nawet do połowy książki nam daleko (moja szkoła korzysta z nowej ery Biologia na czasie").

Powinnam chyba udać się do specjalisty, najlepiej do psychiatry, bo kiedy nic nie robie mam wyrzuty sumienia, bo ogromnie zdaje sobie sprawę, że wiele osób próbuje, poprawia i nadal nie może dostać się na medycynę, mimo, że się tyle uczą, tak bardzo tego pragną, a tu nic. Dlatego nie chciałabym zrezygnować z żadnej minuty jeśli mam tylko zapał do nauki i wtedy kiedy jeszcze mam taki dosyć łatwy materiał.

no właśnie też wiele czytałam o vademecum z operonu, ale wiekszości odrazali, ale ile ludzi tyle opinii

a jak przejrzałam w internecie to vademecum w porównaniu do repetytorum greg to wydaje mi się że to drugie jest bardziej szczegółowe, np. patrząc na budowę ucha w vadem. było napisane "kosteczki słuchowe" a w Gregu "młoteczek, kowadełko, strzemiączko" wydaje mi się że to są akurat ważne szczegóły.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108

Edytowane przez Secret125
Czas edycji: 2013-01-22 o 20:07
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 07:19   #1428
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa wsparcia, bo ta chemia naprawdę mnie przeraziła, jak otworzyłam arkusze z biologii to byłam bardzo zadowolona, bo myślałam, że będzie dużo gorzej i nawet rozszerzona nie wydawała się taka straszna Tam czesto wystarczyło przeczytać tekst i ma się odpowieć bądz mieć tylko jakiekolwiek pojęcie na dany temat, a co jest najgorsze to trafić w klucz. Ale kiedy już kliknełam arkusze z chemii, to mój optymizm znacznie opadł. Tam praktycznie, same obliczenia i obliczenia, a my bierzemy co to są węglowodany, tłuszcze, białka itd. z biologi jesteśmy dopiero przy genetyce(będziemy kończyć) i zostanie jeszcze biotechnologia i inżynieria gen. oraz ochrona środowiska, wiec nawet do połowy książki nam daleko (moja szkoła korzysta z nowej ery Biologia na czasie").

Powinnam chyba udać się do specjalisty, najlepiej do psychiatry, bo kiedy nic nie robie mam wyrzuty sumienia, bo ogromnie zdaje sobie sprawę, że wiele osób próbuje, poprawia i nadal nie może dostać się na medycynę, mimo, że się tyle uczą, tak bardzo tego pragną, a tu nic. Dlatego nie chciałabym zrezygnować z żadnej minuty jeśli mam tylko zapał do nauki i wtedy kiedy jeszcze mam taki dosyć łatwy materiał.

no właśnie też wiele czytałam o vademecum z operonu, ale wiekszości odrazali, ale ile ludzi tyle opinii

a jak przejrzałam w internecie to vademecum w porównaniu do repetytorum greg to wydaje mi się że to drugie jest bardziej szczegółowe, np. patrząc na budowę ucha w vadem. było napisane "kosteczki słuchowe" a w Gregu "młoteczek, kowadełko, strzemiączko" wydaje mi się że to są akurat ważne szczegóły.
W Operonie są podpisane kosteczki słuchowe, sprawdziłam.

I wiesz co Ci powiem? Ameryki nie odkryję, ale: najważniejszy jest podręcznik. Vademecum to tylko do szybkich powtórek, nic się z niego nie nauczysz. W kwestii, jaki, to Ci nie doradzę, bo idziesz nową podstawą programową i nie znam tych książek, mamy zupełnie inaczej rozłożony materiał.

Jeśli o maturę chodzi, to nie jest tak kolorowo- ja właściwie zawsze wiem, o co chodzi w zadaniu, wiem, że umiem to zagadnienie, ale bardzo często po prostu nie potrafię sformułować odpowiedzi pod klucz, a niestety nie każdy egzaminator dostrzega, że klucz to tylko przykładowe odpowiedzi, a nie wyznacznik absolutny

Nie ma sensu żebyś teraz sobie wypruwała żyły nad nauką, bo wypalisz się na klasę maturalną. Zapał ma to do siebie, że szybko się kończy, a pech by był, jakby skończył się akurat w III klasie Nie proponuję, żebyś nie uczyła się w ogóle; ucz się, ale bieżącego materiału, nie rób sobie zaległości. Ale nie polecam wybiegać do przodu. To Twoje początki w liceum, zaprzyjaźnij się z ludźmi, pochodź na imprezy, na randki- ja już rzadko kiedy mam na to czas i cieszę się, że się wyszalałam przez dwa lata
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:31   #1429
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
W Operonie są podpisane kosteczki słuchowe, sprawdziłam.

I wiesz co Ci powiem? Ameryki nie odkryję, ale: najważniejszy jest podręcznik. Vademecum to tylko do szybkich powtórek, nic się z niego nie nauczysz. W kwestii, jaki, to Ci nie doradzę, bo idziesz nową podstawą programową i nie znam tych książek, mamy zupełnie inaczej rozłożony materiał.

Jeśli o maturę chodzi, to nie jest tak kolorowo- ja właściwie zawsze wiem, o co chodzi w zadaniu, wiem, że umiem to zagadnienie, ale bardzo często po prostu nie potrafię sformułować odpowiedzi pod klucz, a niestety nie każdy egzaminator dostrzega, że klucz to tylko przykładowe odpowiedzi, a nie wyznacznik absolutny

Nie ma sensu żebyś teraz sobie wypruwała żyły nad nauką, bo wypalisz się na klasę maturalną. Zapał ma to do siebie, że szybko się kończy, a pech by był, jakby skończył się akurat w III klasie Nie proponuję, żebyś nie uczyła się w ogóle; ucz się, ale bieżącego materiału, nie rób sobie zaległości. Ale nie polecam wybiegać do przodu. To Twoje początki w liceum, zaprzyjaźnij się z ludźmi, pochodź na imprezy, na randki- ja już rzadko kiedy mam na to czas i cieszę się, że się wyszalałam przez dwa lata
To prawda, ale myślę, że na razie nie ma sensu kupować książek, bo i tak będę musiła kupić takie jakie będą wymagać w mojej szkole, a póżniej dopiero jeśli czegoś nie będę rozumiała to doczytam z innych, więdząc już jak ta nasza nauka nowym programem wygląda. Oczywiście nie zamierzam się katować i uczyć się nie wiadomo ile, ale tylko to co jest potrzebne do szkoły np. zaraz po feriach w poniedziłek mam sprawdzian z chemii z całego działu o żywności, a u naszej pani trzeba się wysilić, żeby mieć 5 nie ma 6, ale na 10 i te 5 pkt to jest genialna ocena. Możei dobrze że tak "ciśnie" i daje często zadania jak z kosmosu, przynajmniej daje nam do zrozumienia, że nie będzie na maturze tak łatwo.

Teraz skupiam się wiekszości na zbieraniu informacji na forach, aby trochę obeznać się w temacie.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 11:40   #1430
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
To prawda, ale myślę, że na razie nie ma sensu kupować książek, bo i tak będę musiła kupić takie jakie będą wymagać w mojej szkole, a póżniej dopiero jeśli czegoś nie będę rozumiała to doczytam z innych, więdząc już jak ta nasza nauka nowym programem wygląda. Oczywiście nie zamierzam się katować i uczyć się nie wiadomo ile, ale tylko to co jest potrzebne do szkoły np. zaraz po feriach w poniedziłek mam sprawdzian z chemii z całego działu o żywności, a u naszej pani trzeba się wysilić, żeby mieć 5 nie ma 6, ale na 10 i te 5 pkt to jest genialna ocena. Możei dobrze że tak "ciśnie" i daje często zadania jak z kosmosu, przynajmniej daje nam do zrozumienia, że nie będzie na maturze tak łatwo.

Teraz skupiam się wiekszości na zbieraniu informacji na forach, aby trochę obeznać się w temacie.
Wymagający nauczyciel z chemii to bezcenna rzecz Pod warunkiem oczywiście, że oprócz wymagań ma też sporą wiedzą i umiejętność jej przekazywania...
Żywności? Yyyyy? Masz na myśli związki wielofunkcyjne?
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:53   #1431
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Wymagający nauczyciel z chemii to bezcenna rzecz Pod warunkiem oczywiście, że oprócz wymagań ma też sporą wiedzą i umiejętność jej przekazywania...
Żywności? Yyyyy? Masz na myśli związki wielofunkcyjne?
Ten nowy program z chemii jest tragiczny, nie wiem, co to ma w ogóle z dawną chemią wspólnego. Po co w tym mieszali, chemii w taki śmiszny sposób mogli uczyć na tej całej przyrodzie w klasach humanistycznych, ale szkoda, że część osób z biolchemów potem pójdzie na farmację z wiadomościami z ,,chemia żywności" czy ,,chemia środków czystości"...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 13:22   #1432
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Ten nowy program z chemii jest tragiczny, nie wiem, co to ma w ogóle z dawną chemią wspólnego. Po co w tym mieszali, chemii w taki śmiszny sposób mogli uczyć na tej całej przyrodzie w klasach humanistycznych, ale szkoda, że część osób z biolchemów potem pójdzie na farmację z wiadomościami z ,,chemia żywności" czy ,,chemia środków czystości"...
Obiło mi się o uszy od koleżanki, której młodsza siostra idzie nowym programem, że podczas omawiania genetyki nie jest wprowadzana nazwa restryktaza czy też enzymy restrykcyjne, a tylko "nożyczki tnące DNA" Po co takie ograniczanie materiału? Albo się o czymś mówi, albo nie, nie rozumiem takich półśrodków.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-01-23 o 13:24
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 13:59   #1433
Paulinees
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

A ta nowa matura od kiedy bedzie bo ja zamierzam poprawiac mature w 2014 roku I troche mnie to przeraziło
Paulinees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 14:21   #1434
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Obiło mi się o uszy od koleżanki, której młodsza siostra idzie nowym programem, że podczas omawiania genetyki nie jest wprowadzana nazwa restryktaza czy też enzymy restrykcyjne, a tylko "nożyczki tnące DNA" Po co takie ograniczanie materiału? Albo się o czymś mówi, albo nie, nie rozumiem takich półśrodków.
Powinni sobie w ogóle darować nauczanie tych przedmiotów, skoro wyglądają w takiej formie. Powiem tyle, u mnie na wydziale cały czas słyszymy, że co rocznik, to głupszy - ale prawda taka, że na takiej biologii molekularnej to jednak rozumieliśmy, co do nas mówią. Wykładowców czeka niemały szok, jak dostaną ludzi, którzy będą gadać o nożyczkach tnących DNA. Pamiętam, jak na chemii w gimnazjum glukozę zapisywaliśmy w postaci literki G w kółeczku i jak mnie to zniechęcało do nauki. Ta nowa matura będzie w roku 2015.

Założę się, że co bardziej oblegane uczelnie i kierunki wprowadzą egzaminy wstępne, o czym się już mówi od jakiegoś czasu... Nie wyobrażam sobie, by ktoś kto idzie na analitykę medyczną mówił o ,,nożyczkach".

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2013-01-23 o 14:23
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 14:44   #1435
AnMra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 362
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

W mojej szkole nauczyciele też narzekają na tę nową podstawę programową, zwłaszcza na chemię. Zaglądałam do podręcznika dla pierwszej klasy i są tam działy o kosmetykach, ropie naftowej, recyklingu, historii medycyny i farmacji ;p. Wszystko w myśl nauczenia młodych czegoś praktycznego. Niby uczenie się o składnikach kosmetyków jest bardziej praktyczne od robienia zadań z iloczynu rozpuszczalności jakiejś tam soli, ale jednak myślę, że to jest po prostu przedłużenie gimnazjum i zabranie jednego roku na naukę do matury. Chyba że i matura przekształci się w jakieś niewiadomo-co i na studiach zacznie się problem, bo ludzie nie będą wynosić z liceum jakichkolwiek podstaw.
AnMra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:59   #1436
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Tak właśnie, ta pierwsza klasa to po prostu gimnazjum i strata czasu, bo już moglibyśmy się czegoś nauczyć, a tak to dopiero od drugiej klasy się zacznie prawdziwa nauka i nie wiadomo będzie w co się zabrać. Gdyby ktoś w II i III klasie chorował tylko tydzień to tak jakby był chory jeden miesiąc i tydzień w I LO. Jak to moja chemiczka, która jest również moją wychowawczynią powiedziała, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego: "Ja nie wiem naprawdę co to jest w tej książce, dwie reakcje, to jakieś trele morele, wy dopiero zobaczycie co to jest chemia w II klasie, " hahaha. Ona to potrafi podnieść człowieka na duchu.

Sprawdzian który będzę pisać to tak praktycznie z róznych rzeczy np. próba Trommera, wykrywanie cukrów o właściwościach redukujących, wykrywanie skrobi, reakcja ksantoproteinowa, biuretowa, wykrywanie jonów wapnia za pomocą szczawianu amonu, rola tłuszczów, jak zmieniła się piramida z 2005 r, używki, jak powstaje wino, utlenianie etanolu, konserwacja żywności itd. tak wiec nie mam pojęcia do czego można to zaliczyć.
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108

Edytowane przez Secret125
Czas edycji: 2013-01-23 o 16:03
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 16:51   #1437
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Secret125 Pokaż wiadomość
Sprawdzian który będzę pisać to tak praktycznie z róznych rzeczy np. próba Trommera, wykrywanie cukrów o właściwościach redukujących, wykrywanie skrobi, reakcja ksantoproteinowa, biuretowa, wykrywanie jonów wapnia za pomocą szczawianu amonu, rola tłuszczów, jak zmieniła się piramida z 2005 r, używki, jak powstaje wino, utlenianie etanolu, konserwacja żywności itd. tak wiec nie mam pojęcia do czego można to zaliczyć.
W prawdziwej chemii to o czym mówisz nazywa się chemią organiczną I raczej nie mówi się o powstawaniu wina, tylko o fermentacji alkoholowej...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 17:59   #1438
AnMra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 362
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
W prawdziwej chemii to o czym mówisz nazywa się chemią organiczną I raczej nie mówi się o powstawaniu wina, tylko o fermentacji alkoholowej...
Tylko rzecz w tym, że w tych nowych książkach tak właśnie materiał jest przedstawiany - np. temat nie brzmi "fermentacja alkoholowa" tylko właśnie "powstawanie wina" ;P.
AnMra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:03   #1439
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez AnMra Pokaż wiadomość
Tylko rzecz w tym, że w tych nowych książkach tak właśnie materiał jest przedstawiany - np. temat nie brzmi "fermentacja alkoholowa" tylko właśnie "powstawanie wina" ;P.

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać... Więc śmiać się będę z ulgi, że mnie ta reforma nie obejmuje, a płakać, że ludzie o jakich standardach wiedzy są przyszłością społeczeństwa.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:12   #1440
Secret125
Raczkowanie
 
Avatar Secret125
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 406
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać... Więc śmiać się będę z ulgi, że mnie ta reforma nie obejmuje, a płakać, że ludzie o jakich standardach wiedzy są przyszłością społeczeństwa.
jest przedstawione doświadczenie powstania wina i jak wpływa na wodę wapięnną i doświadczenie z przesączu fermentacji, gdzie się dodaje dichromian VI potasu i ta cała rekacje fermentacji alkoholowej oraz opis, może to nie jest dużo, ale myśle że przy jedenj godzinie tygodniowo i tak więcej nie bylibyśmy w stanie przerobić
__________________
Zapuszczam włosy

Moje fotografie, moje spojrzenie na świat
https://www.facebook.com/pages/Locze...26892024075108

Edytowane przez Secret125
Czas edycji: 2013-01-24 o 14:59
Secret125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.