Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-07, 10:21   #4771
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
A długa taka praca na podyplomowych musi być?
Ja zakładałam, że w lic. wyrobię się w 40-50 stronach, a zakończyłam na 83 Przy czym przy liczbie 70 już miałam dość, ale potem doszły mapki i dane statystyczne i tak się jakoś nazbierało tych dodatkowych stron.
Żeby nie robić nam problemów z pracą pani dziekan powiedziała o 15 stronach (jeśli ktoś pisze sam) i 20-25 jeśli pisze się w parach (studia są dla pracowników organizacji pozarządowych i z jednej są po 2-3 osoby, wiec stąd ta możliwość). Jest to objętość samego tekstu, bez rysunków, tabel.
Nie jest dużo i to mi trochę utrudnia MI by było zdecydowanie łatwiej napisać dłuższą pracę, bo materiału mam naprawdę sporo. A tak ot muszę zrobić selekcję i niektóre sprawy opisac po łebkach.

Co do pracy lic i mgr to nie miałam żadnych wymogów co do liczby stron.
Magisterska miała być wrecz jak najkrótsza, bez lania wody, a każdy wyraz musiał być znaczący (tak, ze jakby się usunęło jeden wyraz ze zdania, to miało tracić sens). I tak praca moja miała ok 30 stron tekstu, a dla promotora było to za dużo Dla niego dobra przyrodnicza praca naukowa powinna wszystko zmieścić na 3-4 stronach (cele, opisy stosowanych metod, wyniki, wnioski), czyli tak jak publikacje w czasopismach naukowych

Pamiętam, jaka byłam dumna z jakiegoś fragmentu pracy, zajął mi ok pół strony i był tak mądrze napisany,a promotor skreslił mówiąc: przecież to oczywiste, po co o tym pisać?
Nie raz z całej strony tekstu zostawały mi 3-4 linijki, bo resztę usunął jako oczywistą, albo laniem wody nic nie wnoszącym do pracy.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2013-02-07 o 10:27
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 10:36   #4772
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Sprzątanie to też ćwiczenia
Tym się pocieszam.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Podzielam Twoje zdanie Ale chciałabym, żeby jakaś inna marka to zrobiła, a jeżeli Clinique to chociaż żeby dali HI Extreme
O z tym sie zgadzam jak najbardziej.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
U mnie tymi kategoriami sprzątania zajmuje się TŻ, ja jestem od tych codzienych czynności, typu zmywarka, pranie i najczęściej gotowanie, bo pierwsza wracam do domu.
U nas ja sprzątam łazienkę, zmywam podłogi, myję kuchenkę i gotuję, a TŻ odkurza, ściera kurze i robi rzeczy pozostałe. A z naczyń jak coś zostanie co się nie nadaje do zmywarki, to zmywamy na zmianę.
Ale wczoraj ja się za to wszystko wzięłam bo dzisiaj mamy gości (stąd też pomysł na pączki) a on siedział w panice nad tym komputerem i się bałam że dzisiaj nie będzie do tego też zdolny.


Co do długości prac, to mnie chyba nikt nie przebije, u nas nie było też żadnych wymogów co do długości, ale temat należało wyczerpać - moja pierwsza magisterka miała nieco ponad 170 stron, a druga ponad 190. Samego tekstu, bez obrazków, schematów i innych takich. Jeden temat miałam faktycznie ogólny dość, a drugi specjalistyczny i nie spodziewałam się, że tyle mi wyjdzie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 10:40   #4773
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

U mnie na uczelni też w sumie nie ma wymogów dot. ilości stron, ale promotorka mówiła, że 40 to takie minimum jeśli chodzi o licencjat. Wydawało mi się to z początku sporą ilością, ale potem mi powiedziała, że okładka nie może być grubsza od zawartości
W ogóle teraz jak patrzę na te notatki, kserówki to mi tak dziwnie, że już po wszystkim. Codziennie coś pisałam a teraz nie mam co robić Nawet w moje urodziny, gdy sobie pojechałam do Krakowa po prostu tak wycieczkowo i tak spędziłam chwilę w czytelni szukając książek.

ice, wow faktycznie ogromna ilość stron!
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 10:51   #4774
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
zostały mi jeszcze 2 strony wątku do nadrobienia, dawno mnie tu nie było muszę się pochwalić, że zrobiłam wczoraj pierwszą w życiu zupę - krem z marchewki z imbirem i była naprawdę dobra
brzmi super tak jak dziewczyny też jestem ciekawa przepisu ja pewnie podsmażyłabym na maśle pokrojoną marchewkę, zalała bulionem a potem gotowała i zblendowała
Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Mi zupełnie nie podszedł z testów skórnych, a tak chciałam, bo ładna reklama
ja zrobiłam ten błąd, że nie psiknęłam na skórę, może też by wyszedł z niego brzydal
Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Ja go uwielbiam na mojej mamie Na mnie śmierdzi okrutnie, wychodzą z niego takie nuty, że ani ja nie mogę wytrzymać, ani bliskie otoczenie...
żałuję, że znam tylko z papierka jest tak różny od wszystkich mainstreamów, momentami przypominał mi DV, za innym razem akcenty z Chanel No.5
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
A długa taka praca na podyplomowych musi być?
Ja zakładałam, że w lic. wyrobię się w 40-50 stronach, a zakończyłam na 83 Przy czym przy liczbie 70 już miałam dość, ale potem doszły mapki i dane statystyczne i tak się jakoś nazbierało tych dodatkowych stron.
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Co do długości prac, to mnie chyba nikt nie przebije, u nas nie było też żadnych wymogów co do długości, ale temat należało wyczerpać - moja pierwsza magisterka miała nieco ponad 170 stron, a druga ponad 190. Samego tekstu, bez obrazków, schematów i innych takich. Jeden temat miałam faktycznie ogólny dość, a drugi specjalistyczny i nie spodziewałam się, że tyle mi wyjdzie.
ciekawe, ile mi wyjdzie nie pisałam licencjatu i kompletnie nie wiem jak się człowiek zabiera do tego typu prac
na szczęście udało mi się zapisać na seminarium, jakie chciałam - amerykanistyka

byłam w Biedronce, przywlokłam 3 micele były zastawione wózkiem z towarami do rozłożenia, ale i tak znalazłam (ale zdrożały 50gr w stosunku do poprzedniej ceny) jeszcze zaszalałam ze spódniczką Trussardi na all
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake

Edytowane przez Organzza
Czas edycji: 2013-02-07 o 10:55
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 10:52   #4775
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Co do pracy lic i mgr to nie miałam żadnych wymogów co do liczby stron.
Magisterska miała być wrecz jak najkrótsza, bez lania wody, a każdy wyraz musiał być znaczący (tak, ze jakby się usunęło jeden wyraz ze zdania, to miało tracić sens). I tak praca moja miała ok 30 stron tekstu, a dla promotora było to za dużo Dla niego dobra przyrodnicza praca naukowa powinna wszystko zmieścić na 3-4 stronach (cele, opisy stosowanych metod, wyniki, wnioski), czyli tak jak publikacje w czasopismach naukowych

Pamiętam, jaka byłam dumna z jakiegoś fragmentu pracy, zajął mi ok pół strony i był tak mądrze napisany,a promotor skreslił mówiąc: przecież to oczywiste, po co o tym pisać?
Nie raz z całej strony tekstu zostawały mi 3-4 linijki, bo resztę usunął jako oczywistą, albo laniem wody nic nie wnoszącym do pracy.
U mnie było podobnie, tzn. dla mojej promotor praca miała być bardzo konkretna. Mnie to pasowało, bo ja tak lubię i praktycznie nie dało się u mnie usunąć żadnego zdania z pracy, żadnej tabelki - wszystko było "po coś". I szczerze mówiąc byłam z niej bardzo zadowolona, była maksymalnie treściwa i przez to dość wartościowa, poza tym pisałam na temat, który w Polsce jest ogólnie mało znany, literaturę miałam w 90% po angielsku i to też wymusiło mniejszą objętość części teoretycznej

Roboty i tak było mnóstwo - przeprowadzenie badań, opracowanie wyników, potem analizy w różnych konfiguracjach... A tylko ostateczne rezultaty są w pracy, reszty nikt nie widzi

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Co do długości prac, to mnie chyba nikt nie przebije, u nas nie było też żadnych wymogów co do długości, ale temat należało wyczerpać - moja pierwsza magisterka miała nieco ponad 170 stron, a druga ponad 190. Samego tekstu, bez obrazków, schematów i innych takich. Jeden temat miałam faktycznie ogólny dość, a drugi specjalistyczny i nie spodziewałam się, że tyle mi wyjdzie.
Wow
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 10:57   #4776
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
ciekawe, ile mi wyjdzie nie pisałam licencjatu i kompletnie nie wiem jak się człowiek zabiera do tego typu prac
na szczęście udało mi się zapisać na seminarium, jakie chciałam - amerykanistyka
Też nie pisałam licencjatu i przed pierwszą magisterką się denerwowałam, bo nie mieliśmy też żadnych zajęć z metodyki i innych takich warsztatowych. Więc trzeba było po prostu zagryźć zęby, zastanowić się o czym się pisze i zrobić dobry plan. To jest duży minus prac niebadawczych, że nie wiadomo jak je ugryźć na początku.

Dobry plan to podstawa bo z niego wychodzi spis treści, a wielu promotorów (w tym jeden z moich) nie czyta nic poza spisem treści, przypisami (najwazniejsza część ) i bibliografią.


Jedziemy w niedzielę na narty.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 10:58   #4777
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Snow: u mnie z literaturą było podobnie - po polsku miałam tylko prace magisterską z poprzedniego roku, w której dziewczyna robiła podobne badania, z tym, ze próbki miała pobierane wiosną a ja jesienią (czy na odwrót).
Wszystko inne miałam po angielsku. We wnioskach za bardzo nie miałam do czego się odnieść, bo nie znalazłam żadnej publikacji, w której zajmowano by się tym zagadnieniem tak szeroko jak w mojej pracy (skupiano się jedynie na jakiejś części).
Do pracy licencjackiej nie znalazłam nic po polsku, promotorka wierzyć nie chciała, ale przyznała mi potem rację, bo też nie znalazła Miałam 1 artykuł po hiszpańsku, 2 czy 3 po polsku i nic więcej nie znalazłyśmy.

Teraz na szczęście mam wszystko po polsku i pod nosem


Ice: ja nie miałam przypisów w żadnej pracy, tylko bibliografię. I mam problem, bo mam to zrobić teraz i dla mnie to bez sensu - w stopce i w bibliografii będzie to samo
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2013-02-07 o 10:59
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 12:26   #4778
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Ja na szczęście z planem nie miałam problemów. Jedynie promotorka od siebie mi dołożyła jeden rozdział (pisałam o samorządzie terytorialnym i dołożyła mi jeszcze jednostki pomocnicze, więc w sumie miałam 5 rozdziałów) i wszystkie rozdziały pomogła podzielić na podrozdziały, bo tak jak ja chciałam jej się nie podobało
Z literaturą też było spoko, bo bazowałam na ustawach i książkach z historii administracji.
Ale najlepsze było jak poszłam z wersją "prawie ostateczną" i chciałam jeszcze zapytać o pewne rzeczy, które chciałam dopisać, a ona mi mówi, że praca jest już dobra i do złożenia do obrony. A ja takie oczy Na szczęście miałam ze sobą już gotową stronę tytułową do podpisu, potem dodrukowałam resztę i zdążyłam złożyć w dziekanacie w ostatnim dniu, do kiedy był termin

Ale przy tym wszystkim najbardziej byłam w szoku, że bardzo zmalała ilość studentów na mojej uczelni, np. z 3 dziekanatów dla 3 różnych kierunków zrobili teraz jeden a i tak kolejek nie ma. Gdzie te czasy, gdy stałam w kilometrowej kolejce!
W dodatku teraz to dziekanat dzwoni do studenta! Haha Jak czekałam na decyzję o reaktywacji i na termin obrony, to nim ja się zdążyłam pofatygować z telefonem, panie wcześniej dzwoniły do mnie
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 12:35   #4779
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ice: ja nie miałam przypisów w żadnej pracy, tylko bibliografię. I mam problem, bo mam to zrobić teraz i dla mnie to bez sensu - w stopce i w bibliografii będzie to samo
Ja nigdy nie zapomnę, jak przyniosłam gotową, wydrukowaną w moim mniemaniu na czysto, pierwszą pracę do sprawdzenia (żeby nie było - promotor "sprawdzał" fragmenty co kilka tygodni przez cały rok i czepiał się przeróżnych szczegółów) i usłyszałam "to się nie nadaje, musi pani poprawić ", patrzę i nie widzę poprawek, pytam co poprawić, a on mi na to "no jak to nie stawia pani kropek na końcu przypisów!".

Myślałam że zejdę wtedy i roześmieję mu się w twarz, co za nieekologiczny człowiek, tyle papieru marnować ze względu na kropki. Mógł też zwrócić uwage na ich brak wcześniej, a nie udawać że czyta co mu przynoszę.

Jak chcesz to mogę Ci wysłać bibliografię i przypisy w formacie zaaprobowanym przez niego.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

TŻ donosi że dostałam wielka pakę z nagrodą od Timotei ciekawe co mi tam zapakowali, mam nadzieję że coś do mycia, bo mnie Gliss Kur strasznie denerwuje.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:04   #4780
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
TŻ donosi że dostałam wielka pakę z nagrodą od Timotei ciekawe co mi tam zapakowali, mam nadzieję że coś do mycia, bo mnie Gliss Kur strasznie denerwuje.
O, gratulacje! Pochwal się koniecznie co tam w tej paczce było

Przyszła moja torebka, ufff... bałam się czy kurier dojedzie w tej śnieżycy. Jest taka jak chciałam: nie za duża, z tej grubszej ekoskórki i ładnie zachowuje kształt

A teraz pora na drugiego i ostatniego dziś pączka. Odśnieżyłam podwórko, więc spaliłam trochę kalorii
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:14   #4781
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Dziewczyny mam pracę!
W tym labie, dla którego krew pobierałam ostatnio.
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 14:16   #4782
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

rzyrafko serdeczne gratulacje, super że znalazło się dla Ciebie miejsce!
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:22   #4783
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pracę!
W tym labie, dla którego krew pobierałam ostatnio.
Super!!! Gratuluję!!! Kiedy zaczynasz?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:29   #4784
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

rzyrafko, gratulacje!! Wspaniała wiadomość!
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:37   #4785
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Też nie pisałam licencjatu i przed pierwszą magisterką się denerwowałam, bo nie mieliśmy też żadnych zajęć z metodyki i innych takich warsztatowych. Więc trzeba było po prostu zagryźć zęby, zastanowić się o czym się pisze i zrobić dobry plan. To jest duży minus prac niebadawczych, że nie wiadomo jak je ugryźć na początku.

Dobry plan to podstawa bo z niego wychodzi spis treści, a wielu promotorów (w tym jeden z moich) nie czyta nic poza spisem treści, przypisami (najwazniejsza część ) i bibliografią.

Jedziemy w niedzielę na narty.
dzięki
mam nadzieję, że to, że tak wcześnie mamy seminaria ma na celu przybliżenie wszystkiego, no ale okaże się

fajnie też bym gdzieś wyjechała
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Ale przy tym wszystkim najbardziej byłam w szoku, że bardzo zmalała ilość studentów na mojej uczelni, np. z 3 dziekanatów dla 3 różnych kierunków zrobili teraz jeden a i tak kolejek nie ma. Gdzie te czasy, gdy stałam w kilometrowej kolejce!
W dodatku teraz to dziekanat dzwoni do studenta! Haha Jak czekałam na decyzję o reaktywacji i na termin obrony, to nim ja się zdążyłam pofatygować z telefonem, panie wcześniej dzwoniły do mnie
ja też zauważyłam tendencję spadkową, co prawda nie w dziekanatach, ale np. moje magisterskie startowały z liczbą 160 studentów, a przy ostatniej rejestracji na letni semestr maksymalna możliwa liczba osób na wykład to już 140, czyli 20-tka w międzyczasie się rozmyśliła
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
TŻ donosi że dostałam wielka pakę z nagrodą od Timotei ciekawe co mi tam zapakowali, mam nadzieję że coś do mycia, bo mnie Gliss Kur strasznie denerwuje.
gratuluję oby coś fajnego się trafiło w tej paczce
Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pracę!
W tym labie, dla którego krew pobierałam ostatnio.
a Tobie najbardziej gratuluję bardzo się cieszę, że się udało

widziałyście nowe (nowe-stare, bo dwa tego typu już były) brązery Guerlain? ale wybór wybrałabym ze 3

podoba mi się jeszcze rozświetlający puder w sprayu Douglasa na wzór guerlainowych, na blogu pinkoholiczka pisze, że nie ma większej różnicy (poza ceną ofc -ten 59zł)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_9445.jpg (31,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_9441.jpg (23,6 KB, 12 załadowań)
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:46   #4786
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że to, że tak wcześnie mamy seminaria ma na celu przybliżenie wszystkiego, no ale okaże się
My mielismy seminaria przez 2 lata, przez rok robiliśmy jakieś głupoty niezwiązane (referaty na inne tematy, "zastanawianie się nad tematem") a przez rok pisaliśmy (u mnie u jednego promotora się czytało fragmenty na seminarium a drugiemu fragmenty się przynosiło żeby przeczytał w domu), ale oby u Ciebie miało to więcej sensu.

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
widziałyście nowe (nowe-stare, bo dwa tego typu już były) brązery Guerlain? ale wybór wybrałabym ze 3
Ja chcę taki. Ten na dole w prawym rogu wygląda na moim monitorze jasno i żółto.

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
podoba mi się jeszcze rozświetlający puder w sprayu Douglasa na wzór guerlainowych, na blogu pinkoholiczka pisze, że nie ma większej różnicy (poza ceną ofc -ten 59zł)
Słodko wygląda ta buteleczka. Ale nie wiem czy taki puder to się do czegoś nadaje w ogóle czy tylko do podziwiania buteleczki.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:00   #4787
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Tez bym tak pomyślała, bo widziałam na wątku biedronkowym, że w niektórych miejscach już są i dziewczyny kupują. Ja nie planuję nic kupować chyba z tej gazetki, żeli OS mam chwilowy przesyt po limitowankach świątecznych, a nic poza tym mi nie trzeba. Misja oszczędzanie trwa.

Znowu wczoraj nie poćwiczyłam, TŻ dalej naprawiał komputer do nocy i potrzebował drugi, myślałam że uduszę. W zamian za to spożyłam energię na mycie łazienki, kuchni i odkurzanie.
Udało mi się wyjść z 1 micelkiem, reszta nawet nie kusiła. Myślałam, że będzie większy wybór żeli OS a tak to trudno

Mi się dziś znów udało a potem zjadłam dwa pączki na śniadanie. Ale stresowałam się jak jechałam do szefa i wróciłam piechota więc już dawno wszystko spalone
Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Podzielam Twoje zdanie Ale chciałabym, żeby jakaś inna marka to zrobiła, a jeżeli Clinique to chociaż żeby dali HI Extreme
Też bym chciała ten wariant poznać
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Magisterska miała być wrecz jak najkrótsza, bez lania wody, a każdy wyraz musiał być znaczący (tak, ze jakby się usunęło jeden wyraz ze zdania, to miało tracić sens). I tak praca moja miała ok 30 stron tekstu, a dla promotora było to za dużo Dla niego dobra przyrodnicza praca naukowa powinna wszystko zmieścić na 3-4 stronach (cele, opisy stosowanych metod, wyniki, wnioski), czyli tak jak publikacje w czasopismach naukowych
Uwielbiam pisać w taki sposób, mogłabym to robić zawodowo. Niestety nie muszę na moje studia pisać żadnej pracy teraz, mam tylko większy referat do zrobienia w PowerPoincie.
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Co do długości prac, to mnie chyba nikt nie przebije, u nas nie było też żadnych wymogów co do długości, ale temat należało wyczerpać - moja pierwsza magisterka miała nieco ponad 170 stron, a druga ponad 190. Samego tekstu, bez obrazków, schematów i innych takich. Jeden temat miałam faktycznie ogólny dość, a drugi specjalistyczny i nie spodziewałam się, że tyle mi wyjdzie.
Omg, no to rzeczywiście niezły wynik.
Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
brzmi super tak jak dziewczyny też jestem ciekawa przepisu ja pewnie podsmażyłabym na maśle pokrojoną marchewkę, zalała bulionem a potem gotowała i zblendowała
Ja bym najpierw imbir podsmażyła Robiłam dziś zupę soczewicową z innego przepisu niż zwykle, niby było wszystko bez podsmażania, ale ja i tak to zrobiłam, uwielbiam słodycz cebulki podsmażonej Ciekawe jaka wyszła, zaraz zjem.

Przepraszam Cię bardzo za brak przepisu na oponki, niestety ciężko mi mamę zagonić do ogarnięcia tematu
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Przyszła moja torebka, ufff... bałam się czy kurier dojedzie w tej śnieżycy. Jest taka jak chciałam: nie za duża, z tej grubszej ekoskórki i ładnie zachowuje kształt
A mój topcoat z pilnikiem nadal nie przyszedł, zaczynam się denerwować

Dziękuję wczoraj dostałam telefon, w sumie to nie wiedziałam do końca czego się spodziewać, a tu nie dość, że etat to jeszcze na stanowisku dokładnie odpowiadającym moim kwalifikacjom zawodowym
Muszę teraz papierki ogarnąć, jutro idę po skierowanie na badania i jeszcze się trzeba wyrejestrować z UP jakoś hmm
Oczywiście wszystkie wypłaty do końca roku mam już wydane

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Z tej dzikiej radości to właśnie nie spytałam o najważniejsze- kiedy zaczynam
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:07   #4788
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Z tej dzikiej radości to właśnie nie spytałam o najważniejsze- kiedy zaczynam
Co tam, szczegół tylko żeby się nie okazało, że od jutra.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:22   #4789
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Nie no, od jutra to chyba nie- muszę jeszcze zostać wyedukowana przez BHPowca wcześniej
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 15:25   #4790
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Nie no, od jutra to chyba nie- muszę jeszcze zostać wyedukowana przez BHPowca wcześniej
Ja miałam szkolenie BHP dopiero po jakimś tygodniu pracy i u nas to norma, więc możliwość jest.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:30   #4791
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Z tej dzikiej radości to właśnie nie spytałam o najważniejsze- kiedy zaczynam
Haha, nie dziwię się, pewnie na Twoim miejscu też bym zapomniała o wszystko dopytać Ważne, że Ci się udało, bo długo szukałaś
Mam nadzieję, że to zapowiedź dobrych wiadomości dot. pracy w naszym wątku.
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:50   #4792
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Ja miałam szkolenie BHP dopiero po jakimś tygodniu pracy i u nas to norma, więc możliwość jest.
ejjj, nie strasz mnie
Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to zapowiedź dobrych wiadomości dot. pracy w naszym wątku.
Oby
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:51   #4793
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to zapowiedź dobrych wiadomości dot. pracy w naszym wątku.
Też bym chciała

Zbieram się do domu, trzymajcie kciuki za moje pączki.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 21:36   #4794
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Smażenie pączków to łatwizna za rok muszą już wyglądać jak z cukierni, ale jak na debiut chyba nieźle?

I jeszcze zawartość paczki od Timotei, chyba szybko nie kupię nowego szamponu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00334.jpg (108,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00331.jpg (98,5 KB, 31 załadowań)
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 22:42   #4795
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

No śliczne
Ja dziś w sumie zjadłam 3,5

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

poprawka- 4
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 06:56   #4796
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Smażenie pączków to łatwizna za rok muszą już wyglądać jak z cukierni, ale jak na debiut chyba nieźle?

I jeszcze zawartość paczki od Timotei, chyba szybko nie kupię nowego szamponu.
Pączki bardzo apetycznie wyglądają
A z Timotei całkiem fajny zestaw! Miałam 2 szampony z tej serii i mi podeszły

Skoro przy włosach jesteśmy to wczoraj sobie zrobiłam fotkę moich żeby porównać ile urosły na drożdżach. I wydaje mi się, że ani trochę. Tzn. przy głowie wyszły mi baby hair, ale ogólna długość bez zmian. W dodatku dalej mi się końce rozdwajają. Muszę je podciąć, bo nie ma rady
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 07:19   #4797
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pracę!
W tym labie, dla którego krew pobierałam ostatnio.
Gratuluję raz jeszcze! Fantastycznie

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
widziałyście nowe (nowe-stare, bo dwa tego typu już były) brązery Guerlain? ale wybór wybrałabym ze 3

podoba mi się jeszcze rozświetlający puder w sprayu Douglasa na wzór guerlainowych, na blogu pinkoholiczka pisze, że nie ma większej różnicy (poza ceną ofc -ten 59zł)
Ładne brązery, ale mam już Brunettes z poprzedniej serii, więc kompletnie nie czuję się skuszona Natomiast Terracottę 4 Seasons uważam za jeden z lepszych brązerów To mój ulubieniec, jeśli chodzi o maty, natomiast w kwestii rozświetlającego nic nie przebije Terracotty Lady W której już mocno przebija denko

Nad tym pudrem kiedyś myślałam, ale zrezygnowałam.

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Nie no, od jutra to chyba nie- muszę jeszcze zostać wyedukowana przez BHPowca wcześniej
BHP to akurat pół biedy, ale bez ważnych badań nie nie można zacząć pracy.

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Smażenie pączków to łatwizna za rok muszą już wyglądać jak z cukierni, ale jak na debiut chyba nieźle?

I jeszcze zawartość paczki od Timotei, chyba szybko nie kupię nowego szamponu.
Pączki super Tylko Tobie pewnie maszyna wyrabiała ciasto? Hmm, muszę sobie chyba sprawić taki bajer

Paczka rewelacyjna, czekam na opinie! Lakierów chyba też długo nie będziesz potrzebowała

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Skoro przy włosach jesteśmy to wczoraj sobie zrobiłam fotkę moich żeby porównać ile urosły na drożdżach. I wydaje mi się, że ani trochę. Tzn. przy głowie wyszły mi baby hair, ale ogólna długość bez zmian. W dodatku dalej mi się końce rozdwajają. Muszę je podciąć, bo nie ma rady
A moje rosną jak głupie - te, które mam Bo niestety nie widzę znaczącego zagęszczenia
Teraz są właściwie pozostawione same sobie. Tylko szampon, odżywka / maska i olejek Elseve na wilgotne włosy. Żadnych suplementów. I są gładkie, błyszczące i nawet moja fryzjerka jak mnie ostatnio zobaczyła, gdy poszłam podciąć grzywkę, była w szoku, ile mi urosły od ostatniego podcięcia końcówek.


Wczoraj zajrzałam do S., pooglądałam sobie nowe kolekcje, których poprzednio jeszcze nie było. Puder Chanel faktycznie piękny, dobrze, że już go nie było, bo nie wiem, czy bym nie uległa Kolekcja Lancome do niczego, zresztą dawno mi się u nich nic nie podobało, a Dior też jakoś nie chwycił mnie za serce. Odetchnęłam z ulgą.

Bardzo spodobał mi się nowy Hypnotic Posion Eau Secrete
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 07:46   #4798
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
A moje rosną jak głupie - te, które mam Bo niestety nie widzę znaczącego zagęszczenia
Teraz są właściwie pozostawione same sobie. Tylko szampon, odżywka / maska i olejek Elseve na wilgotne włosy. Żadnych suplementów. I są gładkie, błyszczące i nawet moja fryzjerka jak mnie ostatnio zobaczyła, gdy poszłam podciąć grzywkę, była w szoku, ile mi urosły od ostatniego podcięcia końcówek.
Zazdroszczę Mi się ciut zagęściły i tak do długości ciut za ramiona widać, ze jest jakby więcej włosów i są zdrowsze. Ale już pozostała długość to coraz cieńsze pasma i jeszcze to zbijanie się w takie "strączki" powoduje, że końce wyglądają na takie postrzępione


Wysłałam własnie CV na ofertę pracy przez formularz gumtree i teraz się boję czy załącznik jednak przeszedł Bo niby tam jest info, że max. do 1 MB a mój miał 1,05 MB i już się zmniejszyć nie dało. Myślałam też czy nie wysłać jako pdf., ale nie jestem pewna czy wszystkie firmy otwierają ten format (bo się spotkałam w poprzedniej pracy z tym, ze jednak niektórzy nie wiedzą co to za plik ). Ale z drugiej strony gumtree nie pokazało mi komunikatu, że załącznik za duży, więc oby jednak przeszedł
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 07:59   #4799
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Mi się ciut zagęściły i tak do długości ciut za ramiona widać, ze jest jakby więcej włosów i są zdrowsze. Ale już pozostała długość to coraz cieńsze pasma i jeszcze to zbijanie się w takie "strączki" powoduje, że końce wyglądają na takie postrzępione
Ale ja też mam porozdwajane niektóre końcówki.. Tylko, że ja mam tak cienkie włosy, że u mnie dwukrotne założenie szalika albo swetra powoduje, że już się zaczynają rozdwajać, taka już ich uroda. Olejek Elseve fantastycznie je wygładza, nie puszą się, a końcówki wyglądają o niebo lepiej, dlatego jestem z niego tak zadowolona. Dodam, że ja zawsze używam suszarki, zawsze.
Gdybym chciała mieć idealne końcówki całą zimę, musiałabym max. co dwa tygodnie je podcinać, co dla mnie zupełnie mija się z celem.
No i u mnie idealne okazało się cięcie włosów na prosto, jak kiedyś miałam cieniowane, to nie było dla nich dobre. Jak mam równe, to jest super Teraz mam długość za łopatki.

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość

Wysłałam własnie CV na ofertę pracy przez formularz gumtree i teraz się boję czy załącznik jednak przeszedł Bo niby tam jest info, że max. do 1 MB a mój miał 1,05 MB i już się zmniejszyć nie dało. Myślałam też czy nie wysłać jako pdf., ale nie jestem pewna czy wszystkie firmy otwierają ten format (bo się spotkałam w poprzedniej pracy z tym, ze jednak niektórzy nie wiedzą co to za plik ). Ale z drugiej strony gumtree nie pokazało mi komunikatu, że załącznik za duży, więc oby jednak przeszedł
Myślę, że będzie ok i trzymam kciuki
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 08:10   #4800
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nałogowe Kosmetykoholiczki - część XIII

Isa: trzymam kciuki


Mój kolega dosyć szybko znalazł pracę przez Gumtree - zwolnił się z pracy w naszym mieście,w trakcie wypowiedzenia dał ogłoszenie, że szuka w Krakowie i odezwały się trzy firmy. No i od stycznia tam już pracuje.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.