ciągłe pieczenie:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 19:22   #1
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371

ciągłe pieczenie:(


cześć wszystkim! za bardzo nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek więc wepchałam go tu. Chodzi mi o ciągłe pieczenie okolic intymnych. Sprawa ginekolog to nie jest bo byłam niedawno i nie stwierdziła grzybicy miałam lekkie upławy i wybrałam tabletki.ale mimo wszystko piecze bardzo zastanawiam sie czy to nie zapalenie układu moczowego więc wybrałam antybiotyk od lekarza rodzinnego jednak nadal piecze i ciężko z tym żyć męczę się z tym od pół roku i zastanawiam się nad pójściem do urologa i teraz moje pytanie brzmi.nim tam pójdę wolałabym zrobic sobie wczesniej jakies badania tylko nie wiem jakie? ktos pomoże?
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:27   #2
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Piecze sie na zewnatrz, w srodku? Wystepuje przy tym zaczerwienienie, swiad, jakies uplawy?
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:27   #3
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: ciągłe pieczenie:(

ale co dokładnie Cię piecze? cewka moczowa, ujście pochwy, pochwa wewnątrz? czy masz jakieś upławy, dodatkowe objawy? czy pieczenie jest cały czas takie samo czy zależy od czegoś?
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:35   #4
skrzat 84
Rozeznanie
 
Avatar skrzat 84
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 600
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
cześć wszystkim! za bardzo nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek więc wepchałam go tu. Chodzi mi o ciągłe pieczenie okolic intymnych. Sprawa ginekolog to nie jest bo byłam niedawno i nie stwierdziła grzybicy miałam lekkie upławy i wybrałam tabletki.ale mimo wszystko piecze bardzo zastanawiam sie czy to nie zapalenie układu moczowego więc wybrałam antybiotyk od lekarza rodzinnego jednak nadal piecze i ciężko z tym żyć męczę się z tym od pół roku i zastanawiam się nad pójściem do urologa i teraz moje pytanie brzmi.nim tam pójdę wolałabym zrobic sobie wczesniej jakies badania tylko nie wiem jakie? ktos pomoże?
gin powienien ci pobrac wymaz z pochwy i sprawdzic czy nie masz jakiejś bakterii.dużo dziewczyn nie mająć śluzu przypominającego tego podczas infekcji mają bakterie,wiec pomysl nad tym
skrzat 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:25   #5
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Piecze najbardziej jak sikasz? Może pęcherz. Brałaś furragin? Badanie moczu koniecznie, a przed oddaniem moczu do pojemniczka dobrze umyj krocze ciepłą wodą
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 01:22   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Lekarz nie zrobil Ci wymazu ?
Na wszelki wypadek mozesz zaczac pic sporo sokow z zurawiny, lub brac ja w tabletkach. No i idz do normalne lekarza, ktory Cie przebada porzadnie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:42   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: ciągłe pieczenie:(

posiew moczu i z pochwy bym zrobiła. może być i infekcja pęcherza, bakterie. po antybiotyku może być też grzybica jeśli nie łykałaś osłonowo probiotyków kobiecych. lepiej sprawdzić niż "na oko" się leczyć zwłaszzca, że już się trochę czasu z tym bujasz :/
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 15:00   #8
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: ciągłe pieczenie:(

badanie na czystość pochwy robiłam i po tym juz miałam kuracje antybiotykami ze 3 razy ;/ piecze mnie w środku bardziej i mam zaczerwienienie głownie po oddanym moczu tak piecze i później jak już rano się wysikam to tak cały dzień mnie męczy

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

brałam urosept do tego róznego rodzaju nasiadówki itp teraz biore jakieś tabletki coś w stylu tych wszystkich bez recepty na zapalenie pęcherza.
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:02   #9
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciągłe pieczenie:(

A przy antybiotykach brałaś jakiś laci bios femina czy coś w tym stylu?
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 21:01   #10
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
(..)

[/COLOR]brałam urosept do tego róznego rodzaju nasiadówki itp teraz biore jakieś tabletki coś w stylu tych wszystkich bez recepty na zapalenie pęcherza.
urofuraginum i popracuj nad odbudową flory bakteryjnej.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 11:01   #11
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
badanie na czystość pochwy robiłam i po tym juz miałam kuracje antybiotykami ze 3 razy ;/ piecze mnie w środku bardziej i mam zaczerwienienie głownie po oddanym moczu tak piecze i później jak już rano się wysikam to tak cały dzień mnie męczy

brałam urosept do tego róznego rodzaju nasiadówki itp teraz biore jakieś tabletki coś w stylu tych wszystkich bez recepty na zapalenie pęcherza.
a w badaniu moczu nie ma żadnych bakterii? bo może dostałaś akurat lek, który nie działa na daną bakterię? piecze Cię po oddaniu moczu cewka czy w ogóle okolice intymne? podmywaj się póki co płynem o niskim pH (lacibios ma np. o 3,5 Protecta), noś bawełnianą bieliznę, miękką, utrzymuj w cieple stopy, pij wodę z cytryną, staraj się nie wstrzymywac moczu, zeby nie mnożyły się bakterie w pęcherzu..

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
A przy antybiotykach brałaś jakiś laci bios femina czy coś w tym stylu?
popieram bardzo możliwe, ze to grzybica, bo nawet jeśli Silver miałaś po wymazie kuracje antybiotykami to tym bardziej. antybiotyki nie leczą grzybicy - wręcz odwrotnie.

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
urofuraginum i popracuj nad odbudową flory bakteryjnej.
z urofuraginum bym nie była taka pewna. jeśli antybiotyki nie pomagały to urofuraginum też może nie zadziałać. większość antybiotyków na zapalenie pecherza działa też na e.coli niźle a furaginum na e. coli przede wszystkim. ja bym odczekała 7-10 dni i zrobiła porządny posiew moczu z antybiogramem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 11:38   #12
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
(..)

z urofuraginum bym nie była taka pewna. jeśli antybiotyki nie pomagały to urofuraginum też może nie zadziałać. większość antybiotyków na zapalenie pecherza działa też na e.coli niźle a furaginum na e. coli przede wszystkim. ja bym odczekała 7-10 dni i zrobiła porządny posiew moczu z antybiogramem
na mnie tylko furagina działa
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 14:27   #13
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
A przy antybiotykach brałaś jakiś laci bios femina czy coś w tym stylu?
brałam brałam zawsze przy antybiotykach biorę. piecze mnie tak w środku nic na zewnątrz . ogólnie zawsze dbam o siebie piłam herbatkę z żurawina itp przy ogólnym badaniu moczu miałam jakies bakterie ale lekarz rodzinny stwierdził że wszystko ok ;/ więc nie wiem czy pisac sie w kolejke do urologa czy co robić? ile można z tym żyć jeju ;/

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

i jeszcze dodam,że podmywam sie plivag żel do okolic intymnych to mi zaleciła ginekolog ubieram sie tez zawsze ciepło a siku nie mogę przytrzymywać bo i tak ciągle biegam do wc;/
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 14:45   #14
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: ciągłe pieczenie:(

ale piecze Cię pochwa czy cewka moczowa? jeżeli pochwa to żurawina nic nie pomoże. na Twoim miejscu poszłabym do innego ginekologa. Jeżeli masz problem z układem moczowym to zrób badania moczu podstawowe plus posiew i idź z wynikami do urologa

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2013-02-21 o 14:46
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:17   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: ciągłe pieczenie:(

zrob jeszcze raz badanie moczu, zwlaszcza, ze mialas juz jakies bakterie. Ja rowniez tak mialam, zrobilam badanie moczu i lekarz przepisal mi antybiotyk, ktory okazal sie za slaby i teraz sie mecze z zapaleniem klebuszkowym nerek.

Dziwny lekarz, ze nie zareagowal na bakterie w moczu.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 19:09   #16
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciągłe pieczenie:(

Z tymi problemami jest tak, że jak nie są raz porządnie wyleczone to nawracają. Myślę, że urolog w Twoim przypadku będzie ok skoro często sikasz. Nie zwlekaj, z układem moczowym nie ma żartów.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 19:38   #17
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: ciągłe pieczenie:(

dzięki za rady. Tak zrobię. Posiew i ogólne badanie moczu i umówię się do urologa. Ja z mojej pani ginekolog jestem zadowolona naprawdę. Ona jedyna się tak mną 'zaopiekowała' a byłam w przeciągu jakiegoś roku u 3 ginekologów. ;/
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 14:29   #18
bizkito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: ciągłe pieczenie:(

ja od grudnia mam zupełnie to samo. wszelkie posiewy, wymazy w normie. leków wykupionych i użytych mnóstwo. a piecze cały czas, na tej samej zasadzie co u zielonookiej, oddawanie moczu nasila/rozpoczyna występowanie objawów. co robić? jak żyć? ja mam już dość. co więcej mam niecałe 18 lat - myślę, że to nie pora na przewlekłe stany tego typu i siadanie psychiki z tego powodu. leczone furaginem pod kątem urologicznym i mnóstwem globulek i tabletek doustnych, maści i kremów ginekologicznie. nawilżająco, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo. nawet przeciwrzęsistkowo mimo braku wskazań medycznych. żadnych otarć i innych cudów nie stwierdzono podczas badania. a boli niesamowicie. cały czas na probiotykach dopochwowych.

Edytowane przez bizkito
Czas edycji: 2014-03-28 o 14:35
bizkito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-28 15:29:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.