wypadek L - porada prawna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-21, 20:47   #1
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126

wypadek L - porada prawna


Kierując samochodem L w trakcie realizowania nauki kierowania pojazdem (ok. 10h nauki praktycznej) nieumyślnie naruszyłam zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, powodując nieumyślnie wypadek w ten sposób, że podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie zachowałam szczególnej ostrożności oraz nie ustąpiłam pierwszeństwa pojazdom jadącym z kierunku przeciwnego na wprost (tj. motocykliście), w wyniku czego poszkodowany doznał obrażeń ciała w postaci urazu czaszkowo-mózgowego, skutkującego krwiakiem przymózgowym w lewej okolicy czołowo-skroniowej oraz złamaniem kości twarzoczaszki a także złamania kości łódeczkowatej prawej prawego nadgarstka. W wyniku doznanych obrażeń u poszkodowanego doszło do rozstroju zdrowia i naruszenia czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni.

Wg. oceny prokuratury wina jak i stopień szkodliwości czynów nie są znaczne, dlatego wystąpiono z wnioskiem o umorzenie postępowania oraz wyznaczenie mi kary w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości kilkuset zł na rzecz Stowarzyszenia X oraz pokrycie kosztów postępowania i opłaty sądowej. Postanowiono wyznaczyć mi okres próby w wymiarze 1 roku od uprawomocnionego wyroku.

Jednakże dzisiaj otrzymałam wniosek pokrzywdzonego o zadośćuczynienie kary za doznaną krzywdę, poprzez zapłatę przez oskarżonych (tj. mnie oraz instruktora) na rzecz pokrzywdzonego kwoty w wysokości 42 tysięcy złotych!

Czy któraś z Was orientuje się, czy jest możliwe nałożenie na mnie tak wysokiej kary? Dodatkowo muszę nadmienić, że mam dopiero 19 lat, jestem uczennicą na utrzymaniu rodziców, którzy nie posiadają tak wysokich dochodów, by pomóc mi w spłaceniu odszkodowania.

EDIT: uzupełnienie

Przeszłam szkolenie teoretyczne, zdałam egzamin wewnętrzny pozytywnie. Następnie wyjeździłam 8h w mniejszym mieście, w którym znajdowała się siedziba 'nauki'. Do wypadku doszło podczas 4h w mieście, gdzie odbywa się państwowy egzamin, natomiast ogólnie ok. 12h nauki praktycznej (łącznie z pierwszymi godzinami nauki technicznej pojazdu, parkowania etc.)

Do tej pory otrzymałam jedynie wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego oraz zawiadomienie o posiedzeniu, na którym obecność była nieobowiązkowa. Natomiast dzisiaj dostałam wniosek pokrzywdzonego o zadośćuczynienie wystosowany poprzez radcę prawnego oraz wezwanie z sądu do obowiązkowego stawiennictwa w charakterze podejrzanej na posiedzenie, które odbędziesz się 21 marca.

"Sąd poucza, że w razie nieobecności na posiedzeniu, jak także braku informacji w kwestii zgłoszenia roszczenia pokrzywdzonego sprawa zostanie skierowana na rozprawę, natomiast jeśli strony dojdą do porozumienia w kwestii wysokości ewentualnego zadośćuczynienia, możliwe będzie zakończenie postępowania karnego na wyznaczonym terminie posiedzenia"

Edytowane przez thuskawka
Czas edycji: 2013-02-21 o 22:08
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:53   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wypadek L - porada prawna

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:02   #3
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

A gdzie był instruktor w tym czasie?!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:04   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wypadek L - porada prawna

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:08   #5
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: wypadek L - porada prawna

Instruktor oczywiście siedział obok mnie, jednakże nie zareagował wystarczająco szybko i skutecznie.
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:09   #6
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale czemu nie reagował? Jak się dziewczyna uczy to musi uważać. Masakra po prostu... znam taki przypadek, że kursant nie był w ogóle oskarżony o wypadek tylko instruktor. Bo po to się z nim jeździ...ale każdy przypadek inny...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:14   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wypadek L - porada prawna

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 21:25   #8
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Okropna sytuacja. To zadośćuczynienie zapewne na raty się da rozlożyć. W tym przypadku, o którym wspomniałam sąd uniewinnił kursantkę. Bo się dopiero uczy i takie tam...rozbila dziewczyna L-kę i ktoś był lekko ranny. Karę płacił sam instruktor.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:26   #9
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: wypadek L - porada prawna

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś ponoć było tak, że jeżeli nie wyjeździłaś obowiązkowych 30 godzin, to cała odpowiedzialność spada na instruktora. Jeśli sie doszkalasz, tzn. wykupujesz dodatkowe godziny, to odpowiedzialność jest po Twojej stronie, bo rzekomo zostałaś odpowiednio przeszkolona. Podkreślam, to mi mówił wielokrotnie właścicel szkoły jazdy, ale w 2010 r..
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:30   #10
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez Madzzzia92 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś ponoć było tak, że jeżeli nie wyjeździłaś obowiązkowych 30 godzin, to cała odpowiedzialność spada na instruktora. Jeśli sie doszkalasz, tzn. wykupujesz dodatkowe godziny, to odpowiedzialność jest po Twojej stronie, bo rzekomo zostałaś odpowiednio przeszkolona. Podkreślam, to mi mówił wielokrotnie właścicel szkoły jazdy, ale w 2010 r..
No właśnie. Mnie się wydaje, że się prawo zmieniło. A tam co wspomniałam, to L-ka ubezpieczona była od następstw nieszczęśliwych wypadków- bo podobno musi być i z tego ściągneli, a dziewczyna nic nie płacila. I to o te godziny chodziło, że dopiero się uczy.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:33   #11
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: wypadek L - porada prawna

Z tego co się orientuję to owszem pokrzywdzony może żądać takiej kwoty, ale niekoniecznie sąd musi się do tego przychylić i kwotę odszkodowania powinni ściągnąć z ubezpieczenia.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2013-02-21 o 21:34
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 21:35   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wypadek L - porada prawna

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:38   #13
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Dla mnie to jest głupota karać kogoś, kto nie ma prawka i dopiero się uczy
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:40   #14
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Przeszłam szkolenie teoretyczne, zdałam egzamin wewnętrzny pozytywnie. Następnie wyjeździłam 8h w mniejszym mieście, w którym znajdowała się siedziba 'nauki'. Do wypadku doszło podczas 4h w mieście, gdzie odbywa się państwowy egzamin, natomiast ogólnie ok. 12h nauki praktycznej (łącznie z pierwszymi godzinami nauki technicznej pojazdu, parkowania etc.)
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:42   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wypadek L - porada prawna

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:45   #16
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: wypadek L - porada prawna

Mnie się wydaje, że to instruktor ponosi odpowiedzialność. A gdzieś na necie nie szukałaś, może już ktoś miał podobny wypadek i też szukał pomocy gdzies na innych forach.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:48   #17
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Szybko musisz na jakąś poradę prawną. Sam wniosek nie oznacza, że musisz zapłacić. Sąd może calkiem odrzucić albo ustalić mniejszą kwotę. Albo z tego ubezpieczenia, bo kazda L-ka musi mieć to NNW

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3938245 9]Mnie się wydaje, że to instruktor ponosi odpowiedzialność. A gdzieś na necie nie szukałaś, może już ktoś miał podobny wypadek i też szukał pomocy gdzies na innych forach.[/QUOTE]
Mnie też tak się wydaje, ale autorka ma już wyrok sądu.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:49   #18
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: wypadek L - porada prawna

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3938245 9]Mnie się wydaje, że to instruktor ponosi odpowiedzialność. A gdzieś na necie nie szukałaś, może już ktoś miał podobny wypadek i też szukał pomocy gdzies na innych forach.[/QUOTE]


Każdy przypadek jest inny i na swój sposób skomplikowany. Tym bardziej, że każda sprawa odbywa się przeważnie w zupełnie innej prokuraturze, która podejmuje wg. siebie odpowiedniej oceny sytuacji. Pismo otrzymałam dzisiaj, dlatego jeszcze nie poczyniłam konkretnych kroków, by zorientować się jak wygląda to w świetle prawa. Jestem na tyle roztrzęsiona i załamana, że postanowiłam napisać do Was o odrobinę pokrzepienia. Za co z góry dziękuję
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:53   #19
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez thuskawka Pokaż wiadomość
Każdy przypadek jest inny i na swój sposób skomplikowany. Tym bardziej, że każda sprawa odbywa się przeważnie w zupełnie innej prokuraturze, która podejmuje wg. siebie odpowiedniej oceny sytuacji. Pismo otrzymałam dzisiaj, dlatego jeszcze nie poczyniłam konkretnych kroków, by zorientować się jak wygląda to w świetle prawa. Jestem na tyle roztrzęsiona i załamana, że postanowiłam napisać do Was o odrobinę pokrzepienia. Za co z góry dziękuję
Czyli wyroku jeszcze nie masz? Bo tak napisalaś w pierwszym poście jakby już był. To narazie akt oskarżenia jest? Bo o odszkodowanie to sprawa cywilna będzie pewnie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 21:54   #20
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: wypadek L - porada prawna

Otrzymałam jedynie wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego oraz zawiadomienie o posiedzeniu, na którym obecność była nieobowiązkowa.

Dzisiaj otrzymałam wniosek pokrzywdzonego wystosowany poprzez radcę prawnego oraz wezwanie na obowiązkowe posiedzenie, które odbędziesz się 21 marca.
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:57   #21
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: wypadek L - porada prawna

Wcale się nie dziwie, że jesteś roztrzęsiona, tylko wiesz czasami coś groźnie wygląda, a może wcale się źle nie skończyć. Ludzie potrafią kombinowac no napewno musisz się dowiedzieć gdzies jak to faktycznie ze strony prawnej wygląda.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:57   #22
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez thuskawka Pokaż wiadomość
Otrzymałam jedynie wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego oraz zawiadomienie o posiedzeniu, na którym obecność była nieobowiązkowa.

Dzisiaj otrzymałam wniosek pokrzywdzonego wystosowany poprzez radcę prawnego oraz wezwanie na obowiązkowe posiedzenie, które odbędziesz się 21 marca.
No tak, to masz jednak wyrok. A teraz będzie sprawa o odszkodowanie. Nie stresuj się. Może być tak, że zapłaci instruktor , a Ty nie. Albo ubezpieczenie pokryje. Zainwestuj tą stówę i idź do adwokata, radcy prawnego.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 22:06   #23
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
No tak, to masz jednak wyrok. A teraz będzie sprawa o odszkodowanie. Nie stresuj się. Może być tak, że zapłaci instruktor , a Ty nie. Albo ubezpieczenie pokryje. Zainwestuj tą stówę i idź do adwokata, radcy prawnego.

"Sąd poucza, że w razie nieobecności na posiedzeniu, jak także braku informacji w kwestii zgłoszenia roszczenia pokrzywdzonego sprawa zostanie skierowana na rozprawę, natomiast jeśli strony dojdą do porozumienia w kwestii wysokości ewentualnego zadośćuczynienia, możliwe będzie zakończenie postępowania karnego na wyznaczonym terminie posiedzenia"
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 22:16   #24
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez thuskawka Pokaż wiadomość
"Sąd poucza, że w razie nieobecności na posiedzeniu, jak także braku informacji w kwestii zgłoszenia roszczenia pokrzywdzonego sprawa zostanie skierowana na rozprawę, natomiast jeśli strony dojdą do porozumienia w kwestii wysokości ewentualnego zadośćuczynienia, możliwe będzie zakończenie postępowania karnego na wyznaczonym terminie posiedzenia"
Szybko idź do jakiegoś adwokata!

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

I naprawdę trzymam kciuki, że ta sprawa zakończy się dla Ciebie łagodnie. Kwotę zaproponuj o połowę mniejszą- uzasadnij, że nie pracujesz tylko się uczysz pewnie. Macie do zapłaty razem z instruktorem, potem muszą Ci rozłożyć na raty. Ale narazie próbuj się odwołać. I szybko na poradę prawną.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 22:19   #25
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: wypadek L - porada prawna

Do głównego posiedzenia jest jeszcze trochę czasu, dlatego myślę, że na spokojnie ogarnę tę sprawę i wszystko skończy się dobrze.

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, od razu mi trochę lepiej
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 22:23   #26
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez thuskawka Pokaż wiadomość
Do głównego posiedzenia jest jeszcze trochę czasu, dlatego myślę, że na spokojnie ogarnę tę sprawę i wszystko skończy się dobrze.

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, od razu mi trochę lepiej
Nie nakręcaj się tak , że to napewno źle się skończy dla Ciebie. Różne sytuacje są w życiu. Głowa do góry. Pisz w wątku jak będzie coś nowego
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 22:37   #27
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: wypadek L - porada prawna

Szczerze mówiąc jestem w szoku. Byłam pewna na 99 %, że jeżeli kursant spowoduje wypadek to odpowiada instruktor. Często z instruktorami się tak śmialiśmy, że jak coś to będzie na niego. .

Zresztą pamiętam tą "sławną" sprawę kiedy kobieta już po zdaniu egzaminu wykupiła jazdy i kogoś zabiła, a prokuratura nie wiedziała co zrobić i w końcu egzaminator został skazany i wtedy w TV trąbili, że jakby to było przed egz to na pewno by nie odpowiadała, a tak mieli wątpliwość, ale i tak wyszło na jej korzyść. Może zmienili przepisy jakoś niedawno

Autorko nie martw się na zapas tylko idź do prawnika
moim skromnym zdaniem 40 tys na pewno nie będziesz musiała płacić, przecież z tego co zrozumiałam to ten facet nie doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, więc tak naprawdę to skąd on taką sumę wziął

Edytowane przez cochonnetta
Czas edycji: 2013-02-21 o 22:39
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 23:18   #28
ane3kaa
Zakorzenienie
 
Avatar ane3kaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Tarnow
Wiadomości: 3 134
Dot.: wypadek L - porada prawna

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
A gdzie był instruktor w tym czasie?!
Moim zdaniem szkoła jazdy powinna być ubezpieczona własnie od takich wypadków i mysle ze na 100% to nie ty powinna pokrywać kosztów, bo przecież dopiero uczyła się jeździć. Ja bym z tym się gdzies wybrała.
ane3kaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 23:22   #29
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: wypadek L - porada prawna

totalny koszmar! Aż samo nasuwa się retoryczne pytanie - gdzie był instruktor? dla mnie to ewidentnie jego wina. powinien reagować, szczególnie gdy wykonujesz manewr skrętu, gdy są przecież na drodze inni użytkownicy... ja naprawdę różne błędy robiłam na nauce jazdy ale mój instruktor miał zawsze nogę na hamulcu - nawet kiedy byłam już na doszkoleniu i umiałam jeździć całkiem nieźle. bardzo współczuję, musisz dokładnie ogarnąć tę sprawę, z tego co wiem to jest wina instruktora, który jest odpowiedzialny za ciebie i samochód... ale to trzeba by się dokładniej dowiedzieć.
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 23:26   #30
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: wypadek L - porada prawna

jestem na 100% pewna że motocyklista nie może Cię skarżyć. Podczas gdy jedziesz z instruktorem to mimo że on nie jest przy kierownicy to on jest kierowcą samochodu a Ty się tylko uczysz - wynika to z przepisów. Ewentualne roszczenia wypłaci na pewno ubezpieczenie szkoły jazdy. Mam nadzieję że ta przygoda nie zrazi Cię do jazdy samochodem i że będziesz już ostrożniejsza
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.