Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć III część naszego wątku?
Trzeci wątek nam już leci, coraz większe nasze dzieci 7 11,86%
Czy to chłopiec, czy dziewczynka, każda z nas chce córcię, synka 0 0%
Trymestr pierwszy, drugi, trzeci, już za chwilę będą dzieci 0 0%
Już nam pięknie rosną brzusie, to wrześniowo-październikowe są mamusie 8 13,56%
Były kropki, są dzidziusie, a mamusiom rosną brzusie 13 22,03%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich piękne są dzidziusie 4 6,78%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich ukochane dzidziusie 0 0%
Choć dzieciaczki takie małe, serca mają nasze całe 3 5,08%
Rosną, rosną dumne mamy, na dzieciaczki już czekamy 0 0%
Już nie fasolki, a dzieciaki, są dziewczynki i chłopaki 0 0%
Każda mama wiedzieć chce, co tam w brzuchu chowa się 5 8,47%
W brzuchu dziecię sobie fika, u mamy z września lub października 1 1,69%
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. III 18 30,51%
Głosujący: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 13:14   #1201
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
A my od dzisiaj z mężem robimy remont w sypialni. Tzn. wywalamy stare meble i mój mąż robi sam szafy przesuwne na całą ścianę. Ja dzisiaj mam za zadanie wyjąć wszystkie ciuchy i pierdoły z półek
W końcu zrobie porządki w tych szafkach i powyrzucam niepotrzebne rzeczy
albo będziesz miała nowe szmaty do kurzu
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:16   #1202
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
J że ciąża to taki dar natury - okres, w którym uczymy się dbać o siebie i żyć zdrowo
ładnie powiedziane

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
A my od dzisiaj z mężem robimy remont w sypialni. Tzn. wywalamy stare meble i mój mąż robi sam szafy przesuwne na całą ścianę. Ja dzisiaj mam za zadanie wyjąć wszystkie ciuchy i pierdoły z półek
W końcu zrobie porządki w tych szafkach i powyrzucam niepotrzebne rzeczy
to powodzenia!

wydaje mi sie, że mało tutasj dziewczyn na zwolnieniu jednak wolę nasze polskie warunki
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:16   #1203
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
kopy w wątrobę do dzis pamietam
ja nie pamietam, bo mnie nigdy w zyciu nie kopnela tak zeby mnie zabolalo tzn miala w cholere malo miejsca, wiec jak juz byla wieksza, jedynie sie przeciagala i nic wiecej.

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
moje dzieci maja dwa imiona ale mowimy do nich na pierwsze i problemu nie ma problem wlasnie jest jak sie daje dwa i mowi do niego per drugie imie, a w pracy czy szkole mowia pierwsze... to juz wg mnie głupota, ja bym zmienila w urzedzie, przeciez mozna
no dokladnie moj tz ma taka sytuacje, rodzina gada maciek, a w pracy i nawet znajomi gadaja slawek. wiec czasem jak odbieralam telefon gadajac komus ze macka nie ma bo zapomnial tel to sie mnie pytaja czy aby nie pomylka a jezeli chodzi o zmiany to juz chyba za duzo z tym roboty w jego wieku.

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość
USR czyli odczyn USR - inaczej VDRL " to powszechnie stosowane testy wykrywające zakażenie bakterią Treponema pallidum, wywołująca chorobę zwana kiłą".
aaa znaczy WR to mialam robione heh

dzis mamuska do mnie dzwonila i powiedziala ze kupila mi bluzeczke i tankini, bo jej mowilam ze chce na basen chodzic, ale musze stroj kupic. to mnie wyprzedzila bo pewnie wiedziala ze w nieskonczonosc bede kupowac

http://www.bonprix.pl/produkt/tankin...age&return=ref

http://www.bonprix.pl/produkt/shirt-.../?category=779
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:17   #1204
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
Ja miałam na przebieraku cały czas to prześcieradełko,a kiedy ją kładłam-dawałam szybko podkład i nie było mowy o uświnieniu. Lepiej jak jest takie prześcieradełko,bo niuni jest cieplej od spodu,a sam podkład daje się pod tyłek
ja z córka sie wycwanilam i jak mialam przebierac to podnosilam tą frote do gory, tak ze lezala plecami na niej a tylkiem juz na samym przewijaku wiec podobny patent
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:17   #1205
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
niemozliwe zeby nie bylo imbiru... w niemczech jest na potege w kazdym sklepie... ale na mnie nie dziala
No imbir jest, ale mi chodziło o herbatkę imbirową, takiego gotowca

Wy to same robicie? To znaczy co, trzecie ten imbir i dorzucacie do gorącej wody ?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:18   #1206
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Bajka, fajny ten kostium
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:18   #1207
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

za duzo piszecie!
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 13:21   #1208
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Wiesz co, Vea, to jest coś, czego ja w Polsce zupełnie nie ogarniam
We Francji i w Luks kobiety chodzą normalnie do pracy do końca, i żadnej z nich nie przyjdzie do głowy iść na zwolnienie, a nawet jak by przyszło, to i tak lekarz by im go nie wypisał, bo nie uznaje takich objawów np. jak zmęczenie, za wystarczające do zwolnienia...
Nie mówię, że to jest złe. Po cichu wam trochę zazdroszczę, wy wszystkie na L4 ALE, jeśli chodzi tutaj o zajęcia np. gimnastyki, jogi i pilates dla ciężarnych, aquasportu (gimnastyka w basenie) dla ciężarnych, oraz tańca prenatalnego na który się zapisałam, to godziny są takie, żeby każda pracująca kobieta mogła na nie pójść (basen w poniedziałki o 20, a mój taniec w soboty od 10 do 12)
jowisia powiem tak, jestem w stanie zrozumieć, że ktoś idzie na L4 ze względu na zmęczenie, silne mdłości czy migrenę - koleżanka w pracy miała taki początek w ciąży i w pracy tylko się męczyła, a jej robotę i tak ktoś inny musiał wykonać, bo się bidulka zwyczajnie nie mogła na niczym skupić, poza bieganiem do WC. Jak jej minęło - w II trymestrze, to do nas wróciła.
Rozumiem również zasadność zwolnienia przy zagrożeniu ciąży - matka i dziecko są najważniejsze. Sama zamierzam pracować jak długo się da - żeby było śmieszniej na dwa tygodnie przed porodem będę miała dużą imprezę, przy której już od pół roku pracuję, i jeśli tylko Kijanka pozwoli, chciałabym "robić" do końca

Nie rozumiem natomiast, absolutnie nie rozumiem, jako można iść na zwolnienie i chodzić sobie na fitness??? Albo się źle czujesz Kobieto i ok, idziesz na zwolnienie i wypoczywasz, albo masz siłę nóżkami i rączkami machać, to i w pracy wysiedzisz

bajka, kostium super Koszulka zresztą też
Kurcze, trochę się cykam kupowania ubrań przez sieć - "w realu" trudno mi dobrać rozmiar, a co dopiero wirtualnie...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2013-02-26 o 13:24
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:22   #1209
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
A my od dzisiaj z mężem robimy remont w sypialni. Tzn. wywalamy stare meble i mój mąż robi sam szafy przesuwne na całą ścianę. Ja dzisiaj mam za zadanie wyjąć wszystkie ciuchy i pierdoły z półek
W końcu zrobie porządki w tych szafkach i powyrzucam niepotrzebne rzeczy
wiem co bedziesz przechodzic moj tz juz postawil ta szafe na calej scianie 3 m teraz czekamy na drzwi. ale w sumie wolala bym zeby to jednak fachowcy zrobili, przynajmniej tz by sie tak nie wkurzal a w sumie cenowo wyjdzie podobnie, jedynie ze rabat mielismy na materiale, bo znajomi maja biznes zwiazany z plytami i od razu tna wszystko jak trzeba.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:26   #1210
brooter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 132
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
No imbir jest, ale mi chodziło o herbatkę imbirową, takiego gotowca

Wy to same robicie? To znaczy co, trzecie ten imbir i dorzucacie do gorącej wody ?
ja wrzucałam plasterki imbiru i zalewałam wrzatkiem- ale fakt, pomagalo!!!
brooter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:26   #1211
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba imię Krzysztof Niestety w najbliższej rodzinie męża już jeden Krzyś jest.Dla mnie by to w ogóle nie przeszkadzało tym bardziej,że kontakt jest sporadyczny ale mąż nie chce i koniec.
Więc jeśli będzie chłopak to będzie się nazywał Jędruś .
My mamy nieśmiałe płany w kierunku Krzysia Chyba, że mi się odwidzi
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 13:29   #1212
ewacia85
Wtajemniczenie
 
Avatar ewacia85
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: .............
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

widzę ż emamy kilka zwolenniczek imienia Ewa. Ja tez jestem Ewa i nigdy mi sie nie podobało;/ mam brata Dawida i siostre Weronike( takie mocne a ja taka prosta).Teraz jak myśle o imionach to chyba chciałabym ewelina żeby do niej mówić " Efcia/Ewka" Dziwne co nie Zwasze chciałam Gabriele i Wojtka (już to raz pisałam) ale siostra mi ukradła to imię a wojtka mam męża, tate i sąsiada więc tez odpadaAleksander tez ma siostra więc coś czuje że dopiero na porodówce wybiorę jakieś imię i to pewnie będzie jedno z tych nieplanowanych. W końcu jadąc na porodówke w 1 ciąży miałam wyjść ze Stanisławem a wyszłam z Adrianem. Odebrałąm mnóstwo tel, bo wszyscy zgłupieli jak ma miec dziecko na imię ,włącznie z tż
ewacia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:37   #1213
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
hahaha niecałe 30
już mu przegadałam do rozumu, oczywiście wykręcił się tym, że żartował.. jasne jasne..
Fakt faktem, że większość facetów ma z tym problem.
Bo teraz sobie przypominam, że nawet mój, który jest nad wyraz dojrzały i wszystko rozumie, to na pierwszą wieść o tym, że wybieramy się do lekarza faceta - widziałam zaskoczenie i zaniepokojenie w jego oczach I choć nic nie powiedział, bo ma zbyt dużo taktu, ale zrozumiałam, że nagle przed oczami stanęła mu jego kobieta z rozłożonymi nogami przed obcym facetem i to go mocno poruszyło

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem natomiast, absolutnie nie rozumiem, jako można iść na zwolnienie i chodzić sobie na fitness??? Albo się źle czujesz Kobieto i ok, idziesz na zwolnienie i wypoczywasz, albo masz siłę nóżkami i rączkami machać, to i w pracy wysiedzisz
Vea: No więc dokładnie ! Bingo! Ja tego nie rozumiem zupełnie, to jakiś grubszy przekręt... Zgadzam się, że kobieta cierpiąca powinna wypoczywać w domu, ale więszkość tych L4 w Polsce jest naciągane I jeszcze raz - nie mówię, że to jest koniecznie złe. Po cichu wam zazdroszczę takiej możliwości...

PS. A nie zapytałaś tej pani przez telefon? Skoro Ci powiedziała, że to zajęcia dla kobiet na zwolnieniu to trzeba jej było strzelić ten twój argument

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez brooter Pokaż wiadomość
ja wrzucałam plasterki imbiru i zalewałam wrzatkiem- ale fakt, pomagalo!!!
Super, dzięki
__________________


Edytowane przez jowisia
Czas edycji: 2013-02-26 o 13:39
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:38   #1214
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
No imbir jest, ale mi chodziło o herbatkę imbirową, takiego gotowca

Wy to same robicie? To znaczy co, trzecie ten imbir i dorzucacie do gorącej wody ?
no ja tez obieralam, kroilam na plasterki i zalewalam woda lub wrzucalam do herbaty, ale mi nie pomagalo...

u nas w lidlu jest herbata zielona z imbirem i ona mi smakuje i nawet pomaga, ale z herbata w ciazy tez trzeba uwazac wiec pije gora 1 dziennie jest lidl w luksemburgu?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:38   #1215
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
a ja mam nazwisko 3 literowe po mezu i jestem z niego baaaaardzo zadowolona szczegolnie teraz jak jestesmy za granica... a przed i po slubie tz i moja mama jeczeli mi nad glowa czemu nie chce podwojnego dobrze ze nie dalam sie przekonac...

a w ogole jak to jest z tym drugim imieniem? to sie zglasza juz w urzedzie stanu cywilnego ze dziecko np nazywa sie Hanna Zuzanna czy Hanna zglasza sie w urzedzie a Zuzanna otrzymuje na chrzcie?? no i jak dziecko ma tylko jedno imie to jak jest z tym imieniem dawanym na chrzcie??... ja mam 2 imiona i w polsce to nie robilo roznicy, zawsze mowili do mnie 1 imieniem, ale teraz w niemczech zdarza sie ze ktos uzywa 2 zamiast 1 szczegolnie u lekarzy hahah
Ja mam podwóje imię i właśnie w urzędach i wszelkich oficjalnych pismach/papierach go używam. Jest też w akcie urodzenia.

My mamy dość krótkie nazwisko i oboje mamy podwójne imiona. Ja to lubię I dzidziol też dostanie 2 Nigdy mi to nie sprawiało problemów nigdzie.

Zgadzam się natomiast, że jeśli ktoś ma długie nazwisko i długie imię, to drugie imię czasem zawadza
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:40   #1216
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Fakt faktem, że większość facetów ma z tym problem.
Bo teraz sobie przypominam, że nawet mój, który jest nad wyraz dojrzały i wszystko rozumie, to na pierwszą wieść o tym, że wybieramy się do lekarza faceta - widziałam zaskoczenie i zaniepokojenie w jego oczach I choć nic nie powiedział, bo ma zbyt dużo taktu, ale zrozumiałam, że nagle przed oczami stanęła mu jego kobieta z rozłożonymi nogami przed obcym facetem i to go mocno poruszyło
A my z mężem bardzo chcielibyśmy razem wybrać się na usg, ale jak na razie praca go trzyma. A ja mam wizyty w południe. Może następnym razem weźmie wolne

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
no ja tez obieralam, kroilam na plasterki i zalewalam woda lub wrzucalam do herbaty, ale mi nie pomagalo...

u nas w lidlu jest herbata zielona z imbirem i ona mi smakuje i nawet pomaga, ale z herbata w ciazy tez trzeba uwazac wiec pije gora 1 dziennie jest lidl w luksemburgu?
Mnie też herbata z imbirem nie pomagała
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:41   #1217
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Vea: No więc dokładnie ! Bingo! Ja tego nie rozumiem zupełnie, to jakiś grubszy przekręt... Zgadzam się, że kobieta cierpiąca powinna wypoczywać w domu, ale więszkość tych L4 w Polsce jest naciągane I jeszcze raz - nie mówię, że to jest koniecznie złe. Po cichu wam zazdroszczę takiej możliwości...
Wiesz, a ja uważam, że naciąganie na L4 jest złe, bo "psuje rynek". Po pierwsze, pracodawcy niechetnie zatrudniają młode bezdzietne, bo "zaraz zajdą w ciąże i uciekną na L4", a po drugie, jeśli rzeczywiście coś się dzieje, to często reszta pracowników tego nie rozumie i reaguje "no taaak... zaszła i idzie sobie na urlop".
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:41   #1218
rubinka25
Rozeznanie
 
Avatar rubinka25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 685
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem natomiast, absolutnie nie rozumiem, jako można iść na zwolnienie i chodzić sobie na fitness??? Albo się źle czujesz Kobieto i ok, idziesz na zwolnienie i wypoczywasz, albo masz siłę nóżkami i rączkami machać, to i w pracy wysiedzisz
Ja jestem na l4 ale nie ze względu na jakieś mega dolegliwości albo zagrożoną ciążę, ale ze względu na dalekie dojazdy do pracy i stres z nią związany. Poszłam na zwolnienie gdy tak strasznie sypnęło śniegiem, że jak dojechałam do pracy (45 km) z prędkością ok. 35-40 km/h to bardzo mnie brzuch bolał. Wystraszyłam się, bo to był bardzo silny ból.
Dodatkowo praca jest bardzo stresująca i nie jest to wynikiem dużego obłożenia pracą a raczej złym zarządzaniem przez kierownictwo. Tzn. Najpierw cisza każdy robi swoje, nagle wpada Pani kierownik, że dzwonił Dyrektor i za 5 min musimy mieć gotowe to i to. Bzdura totalna. Do tego problem z urlopami zwłaszcza na przełomie miesiąca bo jest "zamykanie miesiąca". I tak w Wigilię w pracy, w Sylwestra w pracy, na majówkę też co drugi dzień do roboty. A w domu wkużony mąż, bo przez moją pracę nie możemy nigdzie pojechać a on ma te dni wolne. W zeszłym roku 1 listopada wypadł w czwartek. Parę osób chciało wziąć 2 wolne bo ma długą drogę na Wszystkich Świętych do przejechania. Oczywiście gdy tylko pierwszy wniosek wpłynął Pani kierownik wpadła na salę i powiedziała: "Tak żeby wszystko było jasne. Nie podpiszę żadnego wniosku urlopowego na 2 listopada, więc wybijcie to sobie z głowy". Mobbing? Parę osób, które faktycznie "musiały", brały urlop na żądanie, ale ile można? Oczywiście trzeba zaznaczyć że sama Pani kierownik poszła 2 listopada na urlop.
Więc skoro firma nie szanuje mnie, to dlaczego ja mam szanować ją? Wcześniej nawet chora zasuwałam do roboty, bo trzeba. Teraz to sobie odbijam i nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów. Gdyby firma była fair wobec mnie to pewnie dalej bym do pracy chodziła. Wróciłabym po tych paru śnieżnych dniach, ale jest jak jest i zamierzam skorzystać z możliwości jaka jest mi dana.

vea7 bez urazy oczywiście, ale tak jakoś przypomniała mi się ta straszna atmosfera w pracy i się uniosłam. Dodam, że nie mam już zamiaru do tej pracy wracać.

PS. Dodam jeszcze, że ja akurat na fitness nie śmigam. Ale mam zamiar na wiosnę zacząć na basen chodzić.
__________________
14.09.2013 Filipek

01.02.2016
Leoś

Edytowane przez rubinka25
Czas edycji: 2013-02-26 o 13:47
rubinka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:42   #1219
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
ja mam na imię Aleksandra i już mnie to denerwuje jak trzeba podpisać dokumenty pełnym imieniem i nazwiskiem a za jakiś czas będę mieć podwójne, to dopiero będzie masakra..
Długie to fakt, ale ładne. Mam to imię na liście. Skrót ma super Ola, Olka, Olcia. Szkoda, że Ola to nie odrębne imię. Można oczywiście Olga, ale to już tak łagodnie nie brzmi.

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
dzis mamuska do mnie dzwonila i powiedziala ze kupila mi bluzeczke i tankini, bo jej mowilam ze chce na basen chodzic, ale musze stroj kupic. to mnie wyprzedzila bo pewnie wiedziala ze w nieskonczonosc bede kupowac
http://www.bonprix.pl/produkt/tankin...age&return=ref

http://www.bonprix.pl/produkt/shirt-.../?category=779
Bardzo ładne to tankiki. Bluzeczka ten fajna. Z bonprix bałabym się zamawiać, bo mają zaniżoną rozmiarówkę.

Mam pytanie do doświadczonych mamusiek. Nosiłyście ogrodniczki ciążowe jeansowe? bardzo mi się podobają i zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem czy są wygodne i praktyczne?
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 13:42   #1220
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Ja mam podwóje imię i właśnie w urzędach i wszelkich oficjalnych pismach/papierach go używam. Jest też w akcie urodzenia.
My mamy dość krótkie nazwisko i oboje mamy podwójne imiona. Ja to lubię I dzidziol też dostanie 2 Nigdy mi to nie sprawiało problemów nigdzie.
Zgadzam się natomiast, że jeśli ktoś ma długie nazwisko i długie imię, to drugie imię czasem zawadza
A ja w ogóle ostrożnie podchodzę do dzielenia się na forum pomysłami na imię dla swojego dziecka. Ile kobiet, tyle opinii! Imię powinno się przede wszystkim podobać rodzicom. Pytając, czy się podoba, zawsze należy się liczyć z tym, że ktoś skrytykuje i odbierze ci całą frajdę....

Poza tym, ja mam nieco ezoteryczne podejście do życia i uważam, że istota ludzka decyduje się na przyjście na świat inkarnując się w ciałko i SAMA wybiera sobie imię, które będzie nosić... Matka wyczuwa ten impuls i odbiera energetycznie decyzję dziecka
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:42   #1221
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
A my z mężem bardzo chcielibyśmy razem wybrać się na usg, ale jak na razie praca go trzyma. A ja mam wizyty w południe. Może następnym razem weźmie wolne

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------



Mnie też herbata z imbirem nie pomagała
no ja jutro niestety idę sama..

mnie też imbir nie pomaga.. natomiast herbata z miodem, cytryną i wkrojonym imbirem na przeziębienie jest bezcenna!
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:43   #1222
ewacia85
Wtajemniczenie
 
Avatar ewacia85
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: .............
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

może i naciagane l4 ale jak sobie pomyśle że mam pracować do 65lat....to perspektywa paru miesięcy wolnych od pracy wydaje się kusząca Moja siostra tak kombinowała(pracowała w eurobanku) , ale tylko dlatego że wiedziała że jest kolejna do zwolnienia jak tylko dowiedziała się że jest w ciązy to l4,potem macierzyński i wychowawczy a jak drugi raz zaciążyła to przywrócenie do pracy i ponownie l4 (bez skrupułów)-->ani dnia nie była w pracy. Teraz tez wie, ze nawet jesli wróci to zaraz dostanie wypowiedzenie. Tyle tylko,że nie zamierza tam wracać. Co innego ja Pewnie do konca bedę w pracy a na pewno do końca maja
ewacia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:44   #1223
Snow_White1
Wtajemniczenie
 
Avatar Snow_White1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 918
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Witaj Johannko
Słyszałam już o tym naparze z imbiru kilkakrotnie, niestety to chyba jakiś polski wynalazek, bo u siebie nie mogę go znaleźć
Ja miałam jak dotąd dwa USG i obydwa dowcipne. Było widać przepięknie

Na pewno można kupić korzeń imbiru - to jest najlepsze. Ścinasz ok 1-1.5 cm i ścierasz na tarce. Wrzucasz do wrzątku i chwilę gotujesz. Mój TŻ robi mi z herbatą malinową, miodem i cytryną. Naprawdę smaczne. Ginka poleciła, by popijać po trochu cały dzień.
__________________
08.09.2013 Adaś
Snow_White1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:44   #1224
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
u nas w lidlu jest herbata zielona z imbirem i ona mi smakuje i nawet pomaga jest lidl w luksemburgu?
Jest LIDL! Dzięki! Pójdę w weekend sprawdzić czy mają zieloną herbatkę z imbirem
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:44   #1225
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Długie to fakt, ale ładne. Mam to imię na liście. Skrót ma super Ola, Olka, Olcia. Szkoda, że Ola to nie odrębne imię. Można oczywiście Olga, ale to już tak łagodnie nie brzmi.
fakt, nieskromnie powiem, że Aleksandra, Ola, Olusia, Oleńka - bardzo mi się podoba
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:45   #1226
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość
Ja jestem na l4 ale nie ze względu na jakieś mega dolegliwości albo zagrożoną ciążę, ale ze względu na dalekie dojazdy do pracy i stres z nią związany. Poszłam na zwolnienie gdy tak strasznie sypnęło śniegiem, że jak dojechałam do pracy (45 km) z prędkością ok. 35-40 km/h to bardzo mnie brzuch bolał. Wystraszyłam się, bo to był bardzo silny ból.
Dodatkowo praca jest bardzo stresująca i nie jest to wynikiem dużego obłożenia pracą a raczej złym zarządzaniem przez kierownictwo. Tzn. Najpierw cisza każdy robi swoje, nagle wpada Pani kierownik, że dzwonił Dyrektor i za 5 min musimy mieć gotowe to i to. Bzdura totalna. Do tego problem z urlopami zwłaszcza na przełomie miesiąca bo jest "zamykanie miesiąca". I tak w Wigilię w pracy, w Sylwestra w pracy, na majówkę też co drugi dzień do roboty. A w domu wkużony mąż, bo przez moją pracę nie możemy nigdzie pojechać a on ma te dni wolne. W zeszłym roku 1 listopada wypadł w czwartek. Parę osób chciało wziąć 2 wolne bo ma długą drogę na Wszystkich Świętych do przejechania. Oczywiście gdy tylko pierwszy wniosek wpłynął Pani kierownik wpadła na salę i powiedziała: "Tak żeby wszystko było jasne. Nie podpiszę żadnego wniosku urlopowego na 2 listopada, więc wybijcie to sobie z głowy". Mobbing? Parę osób, które faktycznie "musiały", brały urlop na żądanie, ale ile można? Oczywiście trzeba zaznaczyć że sama Pani kierownik poszła 2 listopada na urlop.
Więc skoro firma nie szanuje mnie, to dlaczego ja mam szanować ją? Wcześniej nawet chora zasuwałam do roboty, bo trzeba. Teraz to sobie odbijam i nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów. Gdyby firma była fair wobec mnie to pewnie dalej bym do pracy chodziła. Wróciłabym po tych paru śnieżnych dniach, ale jest jak jest i zamierzam skorzystać z możliwości jaka jest mi dana.

vea7 bez urazy oczywiście, ale tak jakoś przypomniała mi się ta straszna atmosfera w pracy i się uniosłam. Dodam, że nie mam już zamiaru do tej pracy wracać.
u mnie w poprzedniej pracy tez tak bylo... wieczne ustawianki i przepychanki bo ktos musi byc na dyzurze, a najlepsze bylo to ze kierowniczka, jej kolezanusia, ktora pracowala w naszym dziale i jeszcze pare osob bylo z innej miejscowosci i one mialy urlop na te dni zaklepany pro forma... a miejscowi mieli sie dogadywac... zenada...
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:47   #1227
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Wiesz, a ja uważam, że naciąganie na L4 jest złe, bo "psuje rynek". Po pierwsze, pracodawcy niechetnie zatrudniają młode bezdzietne, bo "zaraz zajdą w ciąże i uciekną na L4", a po drugie, jeśli rzeczywiście coś się dzieje, to często reszta pracowników tego nie rozumie i reaguje "no taaak... zaszła i idzie sobie na urlop".
no tak, ale trzeba też patrzeć na to z innej strony - w ciąży odporność jest obniżona, a w każdej pracy, w której pracowałam ludzie chodzili z grypą lub inną dolegliwością do pracy zamiast siedzieć na L4; więc jak mnie boli gardło to nie mam skrupułów, żeby iść na zwolnienie, bo muszę dbać o swoje dziecko a nie o wizerunek kobiety w Polsce
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:49   #1228
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

ja uważam, że z tym L4 to sprawa bardzo indywidualna i w żadną stronę nie ma co uogólniać..
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:49   #1229
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Wiesz, a ja uważam, że naciąganie na L4 jest złe, bo "psuje rynek". Po pierwsze, pracodawcy niechetnie zatrudniają młode bezdzietne, bo "zaraz zajdą w ciąże i uciekną na L4", a po drugie, jeśli rzeczywiście coś się dzieje, to często reszta pracowników tego nie rozumie i reaguje "no taaak... zaszła i idzie sobie na urlop".
Rozumiem doskonale. To znaczy rozumiem, dlaczego pracodawcy w Polsce nie chcą zatrudniać kobiet w wieku rozrodczym We Francji ani w Lux nie ma tego problemu, bo taki pracodawca wie, że, jak piszesz, "nie zajdzie zaraz i nie ucieknie". Pozostali pracownicy też wiedzą, że dopóki da radę - będzie pracować, a jeżeli pewnego dnia nie przyjdzie do pracy to znaczy, że ma naprawdę ku temu powód (a nie, że na przykład chciała chodzić na fitness dla ciężarnych )

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość
Więc skoro firma nie szanuje mnie, to dlaczego ja mam szanować ją? Wcześniej nawet chora zasuwałam do roboty, bo trzeba. Teraz to sobie odbijam i nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów. Gdyby firma była fair wobec mnie to pewnie dalej bym do pracy chodziła.
vea7 bez urazy oczywiście, ale tak jakoś przypomniała mi się ta straszna atmosfera w pracy i się uniosłam. Dodam, że nie mam już zamiaru do tej pracy wracać.
Rubinko, ciebie też jak najbardziej rozumiem. I pewnie gdybym miała taką stresującą atmosferę, niewyrozumiałego szefa i ogólne poczucie, że mnie nie szanują - skorzystałabym z możliwości urlopu. W ogóle, - nawet gdybym nie była w ciąży
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:49   #1230
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Miałam koleżankę, która miała na imię OLA. wszędzie miała tak wpisane, w urzędzie też była zapisana jako Ola, miała strasznie długie nazwisko i gdyby miała jeszcze do tego Aleksandra to nie zmieściła by swojego podpisu w żadnej kratce.
Tak więc chyba Ola też się da.
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.