Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 10:48   #4261
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Czy oglądałyście film "melancholia" Larsa von Triera? Wczoraj leciał na 2 tylko dosyć późno bo o 22.30. Niezły Ja byłam w kinie w zeszłym roku, wczoraj popatrzyłam tylko na początek, bo długi dosyć.
Oglądałam, bardzo mi się podobał, chociaż dość skomplikowany.

My po szczepieniu, Maja nawet nie zapłakała. Pani doktor powiedziała, że to okaz zdrowia, waży 8100 g więc w 6 tygodni przytyła 600 g. Powiedziała, że teraz jak będę wracała do pracy to żeby już się nie bawić w mleko modyfikowane tylko dawać kaszki, bo myślę, że w trakcie mojej nieobecności Maja będzie musiała dostać co najmniej 2 posiłki, więc jedno to kaszka, a drugie zupka.
__________________
Maja
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 10:56   #4262
salud
Zadomowienie
 
Avatar salud
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 040
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX

Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Jak dorwe sie do kompa to opusze bo z telefonu kiepsko z dlugim pisaniem

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
ok,spoko,spoko

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
a ją na tel nie widzę załączników wrr
sto lat dla Jagody!

zobaczę czy uda mi się tu zdjęcie wrzucić z tel:Załącznik 5193633

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ale błękitne oczyska,będzie czarowac

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość

Pieluchy też używam pampki activ baby, niedługo trzeba będzie przejść na 4+ lub 5, bo 4 jakieś ciasnawe się robią .

[
to tak jak u nas,4+ są w sam raz.Jak tak dalej pójdzie niedługo będziemy zakladac pieluchomajtki dla dorosłych

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
w biedronce są super książeczki, wczoraj wysłałam męża po jedną wrócił z pełną reklamówką
wziął nawet tablice matematyczne,fizyczne i chemiczne
ale on wielbiciel matematyki więc się nawet nie zdziwiłam, będzie na później


mam m.in książeczkę plus płytkę z krótkimi historyjkami o kubusiu puchatku w wersji polskiej i angielskiej. dodatkowo na każdej stronie jest mini słowniczek a na końcu kilka zadań dla dziecka.

i jest jeszcze fajna książeczka do nauki cyfr z magnesami.



są też różne malowanki a także lektury do szkoły.

dla dorosłych też jest pełno książek

całkiem ciekawe, jutro jeszcze skoczę i przejrzę resztę
Kurcze,bylam wczoraj ale szukalam tych chusteczek i na inne rzeczy nie zwracalam uwagi.Chusteczek nie bylo wiec w weekendo przejade sie jeszcze raz to i ksiazeczki wezmę jak takie fajne.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
My robimy tak samo - na noc pampki, na dzień babydream

Jak często Wasze dzieci robią teraz kupkę? Bo Alicja nawet 5 razy dziennie potrafi. Ale kupa chyba "zdrowa", co prawda kolorowa w zależności od tego co zjada, ale nie jest ani twarda ani bardzo rzadka, jakby to Lucia powiedziała "jak lody z automatu"

Mam dziś wolne, małż też jest bo był oddać krew i też ma wolne
raz dziennie robi,czasem 2 x jak sie obje sliwek,bo uwielbia ten deserek.
salud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 10:57   #4263
Hatti
Rozeznanie
 
Avatar Hatti
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: moving planet
Wiadomości: 868
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

hej,
dzieki za odpowiedzi w sprawie picia-ulzylo mi troche,bo widze,ze nie tylko moja gwiazda ma takie wymagania

u nas kupki roznie-dwie w porywach do czterech

o,Lena ma juz tablice matematyczne
a tak serio,to mysle nad zorganizowaniem jakiejs poleczki dla Milli na ksiazeczki wlasnie..
__________________
Swiat niewidzialny istnieje,bez dwoch zdan.Kwestia tylko, jak daleko jest do srodmiescia i do ktorej jest otwarte?
-Woody Allen
Hatti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 11:05   #4264
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
Pampka w nocy nic nie zastąpi u nas w nocy też zawsze pampers active baby, a w dzień różnie babydream, pampersy, a teraz dostaliśmy jakieś gaga z tesco, ale słabe są więc tak naprzemiennie z pampresami zakładamy
u nas z kupą słabo, raz dziennie, albo rzadziej

A i zapomniałam wspomnieć 10 maja mamy wizytę u alergologa mam nadzieję, że dowiem się co Antka uczula, oprócz mleka
bardzo dlugo musicie czekac!!
trzymam kciuki żeby wam pomogli!! mi niestety jakiegos pecha pod tym względem mamy;/
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 11:07   #4265
Hatti
Rozeznanie
 
Avatar Hatti
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: moving planet
Wiadomości: 868
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Czy oglądałyście film "melancholia" Larsa von Triera? Wczoraj leciał na 2 tylko dosyć późno bo o 22.30. Niezły Ja byłam w kinie w zeszłym roku, wczoraj popatrzyłam tylko na początek, bo długi dosyć.
ogladalam,ale nie do konca tez niestety.
lubie specyficzny sposob 'krecenia' u von Tiera-nawet nie musialam sprawdzac czyj to film
__________________
Swiat niewidzialny istnieje,bez dwoch zdan.Kwestia tylko, jak daleko jest do srodmiescia i do ktorej jest otwarte?
-Woody Allen
Hatti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 11:09   #4266
salud
Zadomowienie
 
Avatar salud
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 040
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Czy oglądałyście film "melancholia" Larsa von Triera? Wczoraj leciał na 2 tylko dosyć późno bo o 22.30. Niezły Ja byłam w kinie w zeszłym roku, wczoraj popatrzyłam tylko na początek, bo długi dosyć.
Nie oglądalam,bo nie wiedzialam,ze jest.Ostatnio w ogole prawie nic nie ogladam,rano do kawy ddtvn wlączę i zerkam trzy po trzy,bo maly juz nie ulezy w miejscu i ciągle robi "bączka" poza matę,więc średnio co minutę muszę po niego wstawac.A tak się martwilam,ze się obracac nie chce...
W ogole przy dziecku kulturalnie skapcialam,nic nie czytam,nic nie oglądam,a kiedys zadnego filmu von Triera bym nie odpuscila sobie.Czas cos zmienic w tej kwestii,bo mega kura domowa się zrobilam. Wczoraj na przyklad caly wieczór gotowalam malemu zupki-ten krem z buraczków Lucii,jarzynowa z cukinia i bez cukinii i pomrozilam,mam nadzieje,ze beda malemu smakowaly.Na dzis mam jeszcze dla niego zupke z lososiem,ktora mrozilam tydzien temu.No i dla nas musze jakis obiad przygotowac,chyba zrobie rybke zapiekaną w warzywach,bo wczoraj chwycilam taki przepis w biedrze,to sprobuje,a co!
salud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 11:23   #4267
Hatti
Rozeznanie
 
Avatar Hatti
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: moving planet
Wiadomości: 868
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Salud,to troche tak jak ja
jak film to wlasnie wieczorem lub noc trzeba zarwac,a ksiazki to az wstyd przyznac-ostatnio poszly w odstawke.ale ja sie skoncentrowac w domu nie potrafie!nosze ze soba na spacer zawsze jakas,ale teraz w parku na lawce nie poczytasz,bo tylek odmarza..
__________________
Swiat niewidzialny istnieje,bez dwoch zdan.Kwestia tylko, jak daleko jest do srodmiescia i do ktorej jest otwarte?
-Woody Allen

Edytowane przez Hatti
Czas edycji: 2013-04-05 o 11:25
Hatti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 12:07   #4268
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX

uu, zapomnialam o zyczeniach dla Polci i Zoschny! sto lat i dla Was!
Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
J
Kinga dzisiaj się budziła tylko 3 razy i spała do 8:30, więc luksus, na szczęście dzisiaj zachowuje się już normalnie, wczoraj chyba miała zły dzień po prostu.


LadyBeatta i Asiulka śliczne dzieciaczki
Anusia słodki piesek

Najlepszego dla dzieciaczków za kolejne miesiące!
jak ja bym chciala, zeby Miki pospal do 8.30
dziekujemy za komplementy hehe jednak wrzucanie przez tel dziala, bo tez swojego zdjecia nie widze, dopiero na kompie
Cytat:
Napisane przez asiejka86 Pokaż wiadomość
Cześć Mamusie
Asiulka śliczne maluchy - a Jasiek pieknie siedzi.
Nisia kciuki za szczepienie.
My szczepienie miałyśmy wczoraj - wszystko ok, Julka waży 7500, ładnie siedzi i na szczęscie nie płakała tak bardzo przy wkłuciu.
A teraz przyznać się która przetrzymuje wiosnę i nie chce jej wypuścić Bo ta zimowa aura dobija
za szczepienie
Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
My robimy tak samo - na noc pampki, na dzień babydream

Jak często Wasze dzieci robią teraz kupkę? Bo Alicja nawet 5 razy dziennie potrafi. Ale kupa chyba "zdrowa", co prawda kolorowa w zależności od tego co zjada, ale nie jest ani twarda ani bardzo rzadka, jakby to Lucia powiedziała "jak lody z automatu"

Mam dziś wolne, małż też jest bo był oddać krew i też ma wolne
Miki w szpitalu po lekach, czy przy owej ladnie nazwanej w karcie wypisu "niestrawnosci" i 10 strzelal, jedna za druga. we wtorek wrocilismy, to byly dwie, w srode jedna i wczoraj juz suchy bobek- po czopku
Cytat:
Napisane przez Nisia4 Pokaż wiadomość
Oglądałam, bardzo mi się podobał, chociaż dość skomplikowany.

My po szczepieniu, Maja nawet nie zapłakała. Pani doktor powiedziała, że to okaz zdrowia, waży 8100 g więc w 6 tygodni przytyła 600 g. Powiedziała, że teraz jak będę wracała do pracy to żeby już się nie bawić w mleko modyfikowane tylko dawać kaszki, bo myślę, że w trakcie mojej nieobecności Maja będzie musiała dostać co najmniej 2 posiłki, więc jedno to kaszka, a drugie zupka.
rowneiz za szczepienie
Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość
ok,spoko,spoko

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------



ale błękitne oczyska,będzie czarowac

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------



to tak jak u nas,4+ są w sam raz.Jak tak dalej pójdzie niedługo będziemy zakladac pieluchomajtki dla dorosłych

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------



Kurcze,bylam wczoraj ale szukalam tych chusteczek i na inne rzeczy nie zwracalam uwagi.Chusteczek nie bylo wiec w weekendo przejade sie jeszcze raz to i ksiazeczki wezmę jak takie fajne.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------



raz dziennie robi,czasem 2 x jak sie obje sliwek,bo uwielbia ten deserek.
rowneiz dziekujemy
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:23   #4269
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Dzień dobry!

U nas noc spokojna. Za to mój mały wojownik jeszcze mi nie spał od rana, więc leży obok i marudzi ze zmęczenia, co dziwne - bycie na rękach dzisiaj jest be. Na szczęście marudzenie w jego wykonaniu nie jest najgorsze, proszę trzymać kciuki, aby nie zamieniło się to zaraz w krzyk.

Wszystkiego najlepszego dla Jagódki, Poli oraz Zosi!

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
No to rozprawke o Niej strzeliłam a niżej fotka Dorci mej .
Śliczna pannienka. Ja mam za ścianą sąsiadkę jamnikowatą, która właśnie nazywa się Dorcia.


Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
a ją na tel nie widzę załączników wrr
sto lat dla Jagody!

zobaczę czy uda mi się tu zdjęcie wrzucić z tel:Załącznik 5193633

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miki jest niesamowity. Ma bardzo oryginalną urodę. Odrobinkę przypomina mi Filipka Afternoon, pewnie przez tę blond czuprynkę.

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Jak często Wasze dzieci robią teraz kupkę? Bo Alicja nawet 5 razy dziennie potrafi. Ale kupa chyba "zdrowa", co prawda kolorowa w zależności od tego co zjada, ale nie jest ani twarda ani bardzo rzadka, jakby to Lucia powiedziała "jak lody z automatu"
U nas jest jedna dziennie, a czasami jedna na 2 dni ( ale to już bardzo rzadko). Ja i tam bardzo się cieszę z takiego wyniku, bo pamiętam czasy, gdy nie było jej po 5 dni pod rząd.

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
aga ton wiem ze wy macie zmieniony kalendarz szczepień. jak duze bedzie opoznienie od ostatniego szczepienia?
nam juz prawie miesiac sie opoznia przez te zmiany na skórze.
Wiem, że to pytanie do Agaty, ale chcę Cię uspokoić, że my mieliśmy właśnie lekko ponad miesiąc opóźnienia w szczepieniu, gdy Antek chorował. Lekarz zapewne wie co robi, więc spokojnie.

Cytat:
Napisane przez Nisia4 Pokaż wiadomość
My po szczepieniu, Maja nawet nie zapłakała. Pani doktor powiedziała, że to okaz zdrowia, waży 8100 g więc w 6 tygodni przytyła 600 g. Powiedziała, że teraz jak będę wracała do pracy to żeby już się nie bawić w mleko modyfikowane tylko dawać kaszki, bo myślę, że w trakcie mojej nieobecności Maja będzie musiała dostać co najmniej 2 posiłki, więc jedno to kaszka, a drugie zupka.
dla dzielnej Majki.

Oj chyba jeszcze któryś maluszek był na szczepieniu, a mi to umknęło, więc przepraszam!
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:25   #4270
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość

Wiem, że to pytanie do Agaty, ale chcę Cię uspokoić, że my mieliśmy właśnie lekko ponad miesiąc opóźnienia w szczepieniu, gdy Antek chorował. Lekarz zapewne wie co robi, więc spokojnie.

dziekuje
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 12:33   #4271
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
bardzo dlugo musicie czekac!!
trzymam kciuki żeby wam pomogli!! mi niestety jakiegos pecha pod tym względem mamy;/
Kasiam, a Giulii wyszło uczulenie na mleko w testach? Czy coś innego pokazały??
__________________
Moja miłość - Antek 16.09.2012
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 13:04   #4272
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Odp: Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

U nas noc spokojna. Za to mój mały wojownik jeszcze mi nie spał od rana, więc leży obok i marudzi ze zmęczenia, co dziwne - bycie na rękach dzisiaj jest be. Na szczęście marudzenie w jego wykonaniu nie jest najgorsze, proszę trzymać kciuki, aby nie zamieniło się to zaraz w krzyk.

Wszystkiego najlepszego dla Jagódki, Poli oraz Zosi!



Śliczna pannienka. Ja mam za ścianą sąsiadkę jamnikowatą, która właśnie nazywa się Dorcia.




Miki jest niesamowity. Ma bardzo oryginalną urodę. Odrobinkę przypomina mi Filipka Afternoon, pewnie przez tę blond czuprynkę.



U nas jest jedna dziennie, a czasami jedna na 2 dni ( ale to już bardzo rzadko). Ja i tam bardzo się cieszę z takiego wyniku, bo pamiętam czasy, gdy nie było jej po 5 dni pod rząd.



Wiem, że to pytanie do Agaty, ale chcę Cię uspokoić, że my mieliśmy właśnie lekko ponad miesiąc opóźnienia w szczepieniu, gdy Antek chorował. Lekarz zapewne wie co robi, więc spokojnie.



dla dzielnej Majki.

Oj chyba jeszcze któryś maluszek był na szczepieniu, a mi to umknęło, więc przepraszam!
dziękujemy owszem też zauważyłam że jest podobny z Filipkiem tylko w jaśniejszej wersji
kurr zaraz wyjde z siebie i stanę obok, w tym je.ba.nym domu jest 25 stopni, a ta wariatka ubrała Młodego oprócz spiochów i body w skarpetki, dres i bezrękawnik z polaru, bo parę razy zakaslał i ma zimne ręce i nóżki:banghead: nie szkodzi, że tułów i kark gorąceX-( w ogóle od powrotu że szpitala i przed nim zaraz już kazały go opatulac jak na sybir w ten dres i bezrękawnik

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
konto nieaktywne

Edytowane przez LadyBeatta
Czas edycji: 2013-04-05 o 13:05
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:11   #4273
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
My robimy tak samo - na noc pampki, na dzień babydream

Jak często Wasze dzieci robią teraz kupkę? Bo Alicja nawet 5 razy dziennie potrafi. Ale kupa chyba "zdrowa", co prawda kolorowa w zależności od tego co zjada, ale nie jest ani twarda ani bardzo rzadka, jakby to Lucia powiedziała "jak lody z automatu"

Mam dziś wolne, małż też jest bo był oddać krew i też ma wolne
odkąd je coś innego niż mleko, to 3-4 razy dziennie a wcześniej tylko raz.

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
a po ile te książeczki
od dziś w pepco są fajne rzeczy z disneya licencyjne dla starszaków, wybieram się po koszulki z autami i plecak do przedszkola
po 7,99

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
aga ton wiem ze wy macie zmieniony kalendarz szczepień. jak duze bedzie opoznienie od ostatniego szczepienia?
nam juz prawie miesiac sie opoznia przez te zmiany na skórze.
a prawdę mówiąc nie wiem kiedy będziemy teraz Lenę szczepić, w maju się dowiem.
ostatnio dostałam taki poradnik (od położnej środowiskowej) dla pielęgniarek odnośnie szczepień, tam są podane składy niektórych szczepionek, skutki uboczne (moim zdaniem jest ich znacznie więcej niż korzyści) i tam znalazłam informacje, że kiedyś odstęp między dawkami powinien wynosić 4-6 tygodni, dzisiaj to nieobowiązuje. ważniejsze jest by szczepionki nie podać zbyt wcześniej, np. dawka podana 4 dni przed upływem 6 tygodni uważana jest za niepodaną.

i było też coś o doszczepianiu dzieci po skończeniu roczku, muszę poszukać tego poradnika bo gdzieś go posiałam

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
Pampka w nocy nic nie zastąpi u nas w nocy też zawsze pampers active baby, a w dzień różnie babydream, pampersy, a teraz dostaliśmy jakieś gaga z tesco, ale słabe są więc tak naprzemiennie z pampresami zakładamy
u nas z kupą słabo, raz dziennie, albo rzadziej

A i zapomniałam wspomnieć 10 maja mamy wizytę u alergologa mam nadzieję, że dowiem się co Antka uczula, oprócz mleka
u nas dady dają radę
będę trzymała kciuki za wizytę.

Cytat:
Napisane przez Hatti Pokaż wiadomość
hej,


o,Lena ma juz tablice matematyczne
a tak serio,to mysle nad zorganizowaniem jakiejs poleczki dla Milli na ksiazeczki wlasnie..
ja już powoli kompletuję, co miesiąc staram się kupować książeczki, np. jedną taką dla malucha, typu kolorowanki, wycinanki i jakąś lekturę, słownik.

jestem po filologii polskiej więc u mnie książek nigdy za wiele

Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość
Nie oglądalam,bo nie wiedzialam,ze jest.Ostatnio w ogole prawie nic nie ogladam,rano do kawy ddtvn wlączę i zerkam trzy po trzy,bo maly juz nie ulezy w miejscu i ciągle robi "bączka" poza matę,więc średnio co minutę muszę po niego wstawac.A tak się martwilam,ze się obracac nie chce...
W ogole przy dziecku kulturalnie skapcialam,nic nie czytam,nic nie oglądam,a kiedys zadnego filmu von Triera bym nie odpuscila sobie.Czas cos zmienic w tej kwestii,bo mega kura domowa się zrobilam. Wczoraj na przyklad caly wieczór gotowalam malemu zupki-ten krem z buraczków Lucii,jarzynowa z cukinia i bez cukinii i pomrozilam,mam nadzieje,ze beda malemu smakowaly.Na dzis mam jeszcze dla niego zupke z lososiem,ktora mrozilam tydzien temu.No i dla nas musze jakis obiad przygotowac,chyba zrobie rybke zapiekaną w warzywach,bo wczoraj chwycilam taki przepis w biedrze,to sprobuje,a co!
ja to samo i jest mi z tego powodu źle

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

odnośnie książek to są one dostępne w biedronce dosyć krótko bo tylko od 4 do 7 kwietnia.

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-04-05 o 13:07
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:13   #4274
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
Kasiam, a Giulii wyszło uczulenie na mleko w testach? Czy coś innego pokazały??
dermatolog u której bylismy w środe stwierdziła, że Giulia żadnej alergi na mleko nie ma.

wyniki ze szpitala miała takie
IgE całkowie
39,20 IU/ml to chyba podwyższone
a to :
F245-jajko całe:F245 jajko całe <0,10 kU/L
F2- mleko krowie: F2-mleko krowie <0,10 kU/L

nie znam sie kompletnie co to znaczy a norm na wypisie nie ma

w każdym razie oszaleć idzie, co lekarz to inna opinia.

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
odkąd je coś innego niż mleko, to 3-4 razy dziennie a wcześniej tylko raz.



po 7,99



a prawdę mówiąc nie wiem kiedy będziemy teraz Lenę szczepić, w maju się dowiem.
ostatnio dostałam taki poradnik (od położnej środowiskowej) dla pielęgniarek odnośnie szczepień, tam są podane składy niektórych szczepionek, skutki uboczne (moim zdaniem jest ich znacznie więcej niż korzyści) i tam znalazłam informacje, że kiedyś odstęp między dawkami powinien wynosić 4-6 tygodni, dzisiaj to nieobowiązuje. ważniejsze jest by szczepionki nie podać zbyt wcześniej, np. dawka podana 4 dni przed upływem 6 tygodni uważana jest za niepodaną.

i było też coś o doszczepianiu dzieci po skończeniu roczku, muszę poszukać tego poradnika bo gdzieś go posiałam

dziekuje
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:20   #4275
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
dermatolog u której bylismy w środe stwierdziła, że Giulia żadnej alergi na mleko nie ma.

wyniki ze szpitala miała takie
IgE całkowie
39,20 IU/ml to chyba podwyższone
a to :
F245-jajko całe:F245 jajko całe <0,10 kU/L
F2- mleko krowie: F2-mleko krowie <0,10 kU/L

nie znam sie kompletnie co to znaczy a norm na wypisie nie ma

w każdym razie oszaleć idzie, co lekarz to inna opinia.
To faktycznie nie fajnie, że co lekarz to inaczej to co dermatolog uważa, że było przyczyną tych krostek??
A z tymi wynikami idziecie zinterpretować??
na szybko takie coś znalazłam: http://ecap.pl/pdf/normy_wynikow_imm...instrukcja.pdf
Trzymam kciuki, by w końcu się wyjaśniło
__________________
Moja miłość - Antek 16.09.2012
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:41   #4276
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Kasiam my szczepilusmy po 4 miesięcznej przerwie
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 13:58   #4277
justyna12345
Raczkowanie
 
Avatar justyna12345
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Pszów
Wiadomości: 220
GG do justyna12345
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Anusia jaka Dorcia śliczna do wycałowania ten pyszczek

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
jejku mam nadzieje, ze to jednak nie AZS. Antkowi kiedys tak wychodzilo po owocach, ale znikalo po kilku minutach. A u Was dlugo ten rumien sie utrzymuje?
Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
dla dzielnego Szymonka
a dał wam skierowanie fo alergologa bo tak najszybciej byś wiedziała co to jest ja na zmiany alergiczne stosuje maść alantan plus
nie mamy jeszcze skierowania, najpierw kazał zrobić to badanie krwi.. a tak myślałam czy on nie jest za malutki na alergologa?? bo nie wiem jak to jest

dearlie a rumień utrzymuje się hmm może do 10minut? czasem ma cały dzień co chwilę takie rumieńce, pojawiają się i znikają, a ta szorstka skóra na łokciach to jak się pojawi to nie znika przez tydzień

Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Nie mogę na swoje patrzec nie dosc ze flaki to lewa jest znacznie wieksza, przynajmniej dwa razy.
u mnie też tak samo, różnią się..w prawej już dawno pokarm zaniknął tylko ledwo parę kropelek a lewa jeszcze była długi czas jakby nabrzmiała a mleka już też prawie nie było. Teraz powoli wielkością wracają do proporcjonalności ale wyglądają jak wyglądają noo

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

wszystkiego naj dla Polci,Jagódki i Zosi!!!

asiulka, Lady Beatta maluszki śliczne


Cytat:
Napisane przez asiejka86 Pokaż wiadomość
My szczepienie miałyśmy wczoraj - wszystko ok, Julka waży 7500, ładnie siedzi i na szczęscie nie płakała tak bardzo przy wkłuciu.
brawa dla dzielnej Julki

Cytat:
My po szczepieniu, Maja nawet nie zapłakała. Pani doktor powiedziała, że to okaz zdrowia, waży 8100 g więc w 6 tygodni przytyła 600 g. Powiedziała, że teraz jak będę wracała do pracy to żeby już się nie bawić w mleko modyfikowane tylko dawać kaszki, bo myślę, że w trakcie mojej nieobecności Maja będzie musiała dostać co najmniej 2 posiłki, więc jedno to kaszka, a drugie zupka.
Brawa dla dzielnej Majki

u nas pampki już 5 kupiłam bo 4+ przebierały mi w nocy i w dzień bokiem i było sporo prania ręcznego teraz 5tki już są ok..w sumie 4+ za małe a 5 minimalnie za duże ale lepiej się sprawdzają..4+ miał przyciasnawe i łatwo go odparzało
__________________
Szymonek

ur.16.09. CC
3400g 57cm miłości

Edytowane przez justyna12345
Czas edycji: 2013-04-05 o 14:01
justyna12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 14:06   #4278
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Odp: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Siedze u mamy, Zosisko spi mi na rękach
Wszystkiego naj dla jubilatów!
Dorcia super psina!

Po wprowadzeniu pokarmow mamy 2-3 kupy rano i 1 wieczorem. Zosia odmowila dzis obiadku ze sloika, kurczak z dynia nie, marchewa z ziemniakiem tez niet.

Nisia a czemu juz sie nie bawic w mm? Kaszka ma byc na gesto? Tez w pon zaczynam prace

Kasiam a skad sie pojawiaja te zmiany na skorze wedlug ostatniego dermatologa?
lourose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 14:45   #4279
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Odp: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość

A czekolade dostał?
A myślisz że po co poszedł

Cytat:
Napisane przez Nisia4 Pokaż wiadomość
Oglądałam, bardzo mi się podobał, chociaż dość skomplikowany.

My po szczepieniu, Maja nawet nie zapłakała. Pani doktor powiedziała, że to okaz zdrowia, waży 8100 g więc w 6 tygodni przytyła 600 g. Powiedziała, że teraz jak będę wracała do pracy to żeby już się nie bawić w mleko modyfikowane tylko dawać kaszki, bo myślę, że w trakcie mojej nieobecności Maja będzie musiała dostać co najmniej 2 posiłki, więc jedno to kaszka, a drugie zupka.
__________________
Free mail
10 Minute mail
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 14:54   #4280
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość
Nie oglądalam,bo nie wiedzialam,ze jest.Ostatnio w ogole prawie nic nie ogladam,rano do kawy ddtvn wlączę i zerkam trzy po trzy,bo maly juz nie ulezy w miejscu i ciągle robi "bączka" poza matę,więc średnio co minutę muszę po niego wstawac.A tak się martwilam,ze się obracac nie chce...
W ogole przy dziecku kulturalnie skapcialam,nic nie czytam,nic nie oglądam,a kiedys zadnego filmu von Triera bym nie odpuscila sobie.Czas cos zmienic w tej kwestii,bo mega kura domowa się zrobilam. Wczoraj na przyklad caly wieczór gotowalam malemu zupki-ten krem z buraczków Lucii,jarzynowa z cukinia i bez cukinii i pomrozilam,mam nadzieje,ze beda malemu smakowaly.Na dzis mam jeszcze dla niego zupke z lososiem,ktora mrozilam tydzien temu.No i dla nas musze jakis obiad przygotowac,chyba zrobie rybke zapiekaną w warzywach,bo wczoraj chwycilam taki przepis w biedrze,to sprobuje,a co!
Lenisz się kobieto!Ja mam 3 dzieci i oglądam w nd przepis na życie, w pon lekarzy, we wt prawo agaty, w śr tap madl w czw.kuchenne a w pozostałe dni wieczorem czytam chociaż po kilka kartek jakąś książkę.Da się?da się

Z gotowania zupek zrezygnowalam,nie jedzą plują dalej niż widzą to co ja się będę męczyć i potem dla psa wyrzucać?

Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
dziękujemy owszem też zauważyłam że jest podobny z Filipkiem tylko w jaśniejszej wersji
kurr zaraz wyjde z siebie i stanę obok, w tym je.ba.nym domu jest 25 stopni, a ta wariatka ubrała Młodego oprócz spiochów i body w skarpetki, dres i bezrękawnik z polaru, bo parę razy zakaslał i ma zimne ręce i nóżki:banghead: nie szkodzi, że tułów i kark gorąceX-( w ogóle od powrotu że szpitala i przed nim zaraz już kazały go opatulac jak na sybir w ten dres i bezrękawnik

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czy ta wariatka to teściowa?

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
A myślisz że po co poszedł


my kiedys w liceum z koleżankami chodzilyśmy często na oddanie krwi bo w naszej szkole robili zbiórki.Nie dość że zwolnienie z lekcji na cały dzień to jeszcze torba słodyczy
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 14:58   #4281
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX

No wiec, dziękujęmy za wszystkie zyczenia kochane
U nas dziś królowała ryba po grecku na obiad:ślina: nawet Jagoda dostala pieczono-duszona-zmiksowana wersje
Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
dziękujemy owszem też zauważyłam że jest podobny z Filipkiem tylko w jaśniejszej wersji
kurr zaraz wyjde z siebie i stanę obok, w tym je.ba.nym domu jest 25 stopni, a ta wariatka ubrała Młodego oprócz spiochów i body w skarpetki, dres i bezrękawnik z polaru, bo parę razy zakaslał i ma zimne ręce i nóżki:banghead: nie szkodzi, że tułów i kark gorąceX-( w ogóle od powrotu że szpitala i przed nim zaraz już kazały go opatulac jak na sybir w ten dres i bezrękawnik

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
biedny sie chyba zagotowal!

Bo i gdzie reszta tego do cyt idę cytowac od nowa

Aga_ton ja po licencjacie z fp

A i kupiliśmy dziś szeleszczaca zabawkę. Wyboru nie bylo w zabawkowyn a ze z m byłam to trza bylo kupic pierwsza a lepsza,bo on szukać gdzie indziej nie bedzie wiec kupilismy motyla pluszowego z szeleszczacymi skrzydlami za 13zl oczywiście husteczki nadal wygrywają
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 14:59   #4282
afternoon
Rozeznanie
 
Avatar afternoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 634
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Dzień dobry

Wpadłam sie przywitać, jakoś kompletnie brak czasu i weny u mnie uda i sie podczytać od czasu do czasu

Filipek ostatnio taki fajny się zrobił, pacha stópki do buzi, bawi się w "akuku", zaczął w końcu podpierać się na dłoniach w pozycji na brzuszku, rwie się do siadu zadziwia mnie moje Dziecko

Najlepsze życzenia dla wszystkich świętujących 7 miesięcy Maluszków:roz a:
afternoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 15:01   #4283
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
Odp: Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Dziękujemy za komplementy
Dorka fajna tylko malutka i nauczyc już na dworze to cięzka sprawa


Ząbki na tapecie a u Nas cisza,tylko dziąsła jak bańki
U nas tez cisza z zabkami. A Dorcia zobacZysz raz dwa sie nauczy


Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Dobry. Wczoraj nie zaglądałam bo mnie Krop podkur... i nie chciało mi się nic. Nawet zumba mnie nie cieszyła.

Śliczna, ale chyba spory piesek z niej będzie, co?


Najlepszego Pamiętam tego smska w nocy że to już


No hehe jakby to wczoraj bylo, a to juz 7mc minęło
Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość


http://www.babyono.com/produkty/zaba...lurowa-kwiatek

płatki są szeleszczące, dodatkowo potrząsana grzechocze

jedna z ulubionych zabawek Leny, tak zawzięcie liże te płatki że czasem ciekną od śliny



mnie dobija pogoda, Lenę chyba też bo marudna jest strasznie i wnerwia mnie niesamowicie. nic tylko kopa w tyłek i za drzwi



fajny psiak. pamiętaj o odrobaczeniu
przy szczeniaku to trzeba nawet co miesiąc podawać tabletkę bo bardzo szybko robale przenoszą się na dziecko.
i wtedy obydwoje trzeba leczyć.
Tez był ten kwiatek ale mezul wybrał motylka
Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
My robimy tak samo - na noc pampki, na dzień babydream

Jak często Wasze dzieci robią teraz kupkę? Bo Alicja nawet 5 razy dziennie potrafi. Ale kupa chyba "zdrowa", co prawda kolorowa w zależności od tego co zjada, ale nie jest ani twarda ani bardzo rzadka, jakby to Lucia powiedziała "jak lody z automatu"

Mam dziś wolne, małż też jest bo był oddać krew i też ma wolne
Jagoda przewazbie codziennie, albo 2,3razy na dZien ale to gdy 2dni nie robi.


Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
i jeszcze tej szeleszczą skrzydła:

http://www.babyono.com/produkty/zaba...rowa-biedronka

też ja mamy, Lenie najbardziej podobają się czułki, obydwie na raz pcha do buzi
Hehe
Cytat:
Napisane przez Hatti Pokaż wiadomość
Salud,to troche tak jak ja
jak film to wlasnie wieczorem lub noc trzeba zarwac,a ksiazki to az wstyd przyznac-ostatnio poszly w odstawke.ale ja sie skoncentrowac w domu nie potrafie!nosze ze soba na spacer zawsze jakas,ale teraz w parku na lawce nie poczytasz,bo tylek odmarza..
Ja mam tak samo
Cytat:
Napisane przez Nisia4 Pokaż wiadomość
Oglądałam, bardzo mi się podobał, chociaż dość skomplikowany.

My po szczepieniu, Maja nawet nie zapłakała. Pani doktor powiedziała, że to okaz zdrowia, waży 8100 g więc w 6 tygodni przytyła 600 g. Powiedziała, że teraz jak będę wracała do pracy to żeby już się nie bawić w mleko modyfikowane tylko dawać kaszki, bo myślę, że w trakcie mojej nieobecności Maja będzie musiała dostać co najmniej 2 posiłki, więc jedno to kaszka, a drugie zupka.
dla dzielnej i dużej Maji
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 15:05   #4284
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Siedze u mamy, Zosisko spi mi na rękach
Wszystkiego naj dla jubilatów!
Dorcia super psina!

Po wprowadzeniu pokarmow mamy 2-3 kupy rano i 1 wieczorem. Zosia odmowila dzis obiadku ze sloika, kurczak z dynia nie, marchewa z ziemniakiem tez niet.

Nisia a czemu juz sie nie bawic w mm? Kaszka ma byc na gesto? Tez w pon zaczynam prace

Kasiam a skad sie pojawiaja te zmiany na skorze wedlug ostatniego dermatologa?
uwaza zebakteria wdala sie w to miejsce na szczepieniu i doszlo do tak jakby zakazenia skory. jej zdaniem pogorszyl sytuacje tez plyn do prania, kazala mi zmienic na biały jelen i wszystko w tym prac. no i niestety mamy masci robione ze sterydami, niewielka dawka ale zawsze. nie bylo wyjscia, bo Giulia juz ma wszedzie te zmiany, to nie sa krostki, tylko takie duze czerwone rany sączące sie.
pokazalam jej tez foty z tego okresu co miala te zmiany na twarzy i alergolog uznala od razu ze skaza, i stwierdziła ze to żadna skaza. tylko to byl poczatek tego co jest teraz. ja tylko mam nadzieje, ze wreszcie nam ktos pomoze



Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
To faktycznie nie fajnie, że co lekarz to inaczej to co dermatolog uważa, że było przyczyną tych krostek??
A z tymi wynikami idziecie zinterpretować??
na szybko takie coś znalazłam: http://ecap.pl/pdf/normy_wynikow_imm...instrukcja.pdf
Trzymam kciuki, by w końcu się wyjaśniło

dzieki

Cytat:
Napisane przez Asiuulka89 Pokaż wiadomość
Kasiam my szczepilusmy po 4 miesięcznej przerwie
dzieki, bo sie juz martwilam

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość


nie mamy jeszcze skierowania, najpierw kazał zrobić to badanie krwi.. a tak myślałam czy on nie jest za malutki na alergologa?? bo nie wiem jak to jest
my juz od 3 miesiaca chodzimy do alergologa.
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 15:15   #4285
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Dziewczyny czy Wy podajecie kaszki na mleku lub wodzie?
Bo nie wiem czy Jasiowi włączać czy nie.
I czy to ważne czy najpierw jest owoc a potem obiadek czy na odwrót?
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 15:43   #4286
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

hej
cały dzień zabiegana jestem..
rano byłam w pracy po grafik, zaczynam od poniedziałku od 8
potem do miasta , byłam w lumpku dokupić małej parę bluzeczek na długi rękawek po domu bo z wszystkiego mi wyrosła już
Teraz mam chwilkę by usiąść i poczytać co u Was

Wszystkiego najlepszego dla naszych dzisiejszych jubilatówJagó dki, Zosi i Poli


co do kupek to Iga robi 2-3 dziennie.

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wy podajecie kaszki na mleku lub wodzie?
Bo nie wiem czy Jasiowi włączać czy nie.
I czy to ważne czy najpierw jest owoc a potem obiadek czy na odwrót?
ja daję najpierw obiadek potem owoc

co do kaszek to daję i na wodzie i na mleku w zależności jaką mam w domu :P
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 16:00   #4287
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
Odp: Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wy podajecie kaszki na mleku lub wodzie?
Bo nie wiem czy Jasiowi włączać czy nie.
I czy to ważne czy najpierw jest owoc a potem obiadek czy na odwrót?
Ja daje te na wodę. I najpierw obiad, później deser
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 16:05   #4288
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Ja mam 3 dzieci i oglądam w nd przepis na życie, w pon lekarzy, we wt prawo agaty, w śr tap madl w czw.kuchenne
nawet jakbym miała mnóstwo czasu i padała z nudów na pysk, to i tak żadnego z tych programów bym nie obejrzała

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wy podajecie kaszki na mleku lub wodzie?
Bo nie wiem czy Jasiowi włączać czy nie.
I czy to ważne czy najpierw jest owoc a potem obiadek czy na odwrót?
ja jeszcze nie daję ale mam zamiar podawać ryżowe, nie chcę mieszać póki co.

u nas najpierw owoc potem obiad, ale to chyba bez większej co pierwsze

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
uwaza zebakteria wdala sie w to miejsce na szczepieniu i doszlo do tak jakby zakazenia skory. jej zdaniem pogorszyl sytuacje tez plyn do prania, kazala mi zmienic na biały jelen i wszystko w tym prac. no i niestety mamy masci robione ze sterydami, niewielka dawka ale zawsze. nie bylo wyjscia, bo Giulia juz ma wszedzie te zmiany, to nie sa krostki, tylko takie duze czerwone rany sączące sie.
pokazalam jej tez foty z tego okresu co miala te zmiany na twarzy i alergolog uznala od razu ze skaza, i stwierdziła ze to żadna skaza. tylko to byl poczatek tego co jest teraz. ja tylko mam nadzieje, ze wreszcie nam ktos pomoze
biedna malutka, mam nadzieję, że wreszcie postawiono trafną diagnozę.

mnie znowu biały jeleń bardzo uczulał. piekło po nim jak cholera

Lena śpi mi na rękach, zresztą cały dzień z nich nie schodzi
co ją odłożę to łzy po policzkach ciurkiem lecą... a teraz się wtuliła, wsadziła rączkę pod moją bluzkę i pochrapuje

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-04-05 o 16:07
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 16:18   #4289
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cześć Wam
Troszkę mnie nie było,ale nawet nikt nie zauważyłTrochę wena mnie opuściła przez problemy rodzinne,ale podczytywałam wątek w tel.
Kubuś zaczął prostować rączki i z pupą w górze przymierza się do raczkowania.Zjada już cały słoiczek obiadku(ten 130g)od tego tygodnia i potem po południu cały deserek.
Dziś zrobił mi psikusa i zaczął się bawić po przebudzeniu ok.północy.Potem przysnęłam,on chyba teżNie wiem,która była(bo nie miałam siły spojrzeć na tel.pod poduszką)wstaje,patrze-on śpi.Przyglądam się mojej wkładce laktacyjnej,że strasznie płaska,ale jak,wytrzeszczam oczy i widzę cały środek z wkładki rozwalony na drobinki.Matko!mój mały skubaniec ją w nocy dorwał.Dobrze,że mu nic się nie stało,ale jestem durnapowinnam lepiej czuwać


Najlepsze życzenia dla dzisiejszych świętujących Maluchów:roza :

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
w biedronce są super książeczki, wczoraj wysłałam męża po jedną wrócił z pełną reklamówką
wziął nawet tablice matematyczne,fizyczne i chemiczne
ale on wielbiciel matematyki więc się nawet nie zdziwiłam, będzie na później


mam m.in książeczkę plus płytkę z krótkimi historyjkami o kubusiu puchatku w wersji polskiej i angielskiej. dodatkowo na każdej stronie jest mini słowniczek a na końcu kilka zadań dla dziecka.

i jest jeszcze fajna książeczka do nauki cyfr z magnesami.



są też różne malowanki a także lektury do szkoły.

dla dorosłych też jest pełno książek

całkiem ciekawe, jutro jeszcze skoczę i przejrzę resztę
Ja kupiłam Jurkowi Atlas świata z naklejkami,super jest dla takich dzieciaczkówJ.mówi, że to jego przyjaciel

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
My robimy tak samo - na noc pampki, na dzień babydream

Jak często Wasze dzieci robią teraz kupkę? Bo Alicja nawet 5 razy dziennie potrafi. Ale kupa chyba "zdrowa", co prawda kolorowa w zależności od tego co zjada, ale nie jest ani twarda ani bardzo rzadka, jakby to Lucia powiedziała "jak lody z automatu"

Mam dziś wolne, małż też jest bo był oddać krew i też ma wolne
Kuba teraz 1-2,albo wcale,ale cieszą mnie bardziej,bo nie wypływają jak kiedyś

W biedronce też są fajne kremy do depilacji z firmy EVELINE po 5,99.Sprawdziłam i muszę powiedzieć,że prawie tak dobre jak veet
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 17:03   #4290
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: Zaczynamy wątek czwarty, macierzyństwo to nie żarty! Mamusie IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
uwaza zebakteria wdala sie w to miejsce na szczepieniu i doszlo do tak jakby zakazenia skory. jej zdaniem pogorszyl sytuacje tez plyn do prania, kazala mi zmienic na biały jelen i wszystko w tym prac. no i niestety mamy masci robione ze sterydami, niewielka dawka ale zawsze. nie bylo wyjscia, bo Giulia juz ma wszedzie te zmiany, to nie sa krostki, tylko takie duze czerwone rany sączące sie.
pokazalam jej tez foty z tego okresu co miala te zmiany na twarzy i alergolog uznala od razu ze skaza, i stwierdziła ze to żadna skaza. tylko to byl poczatek tego co jest teraz. ja tylko mam nadzieje, ze wreszcie nam ktos pomoze
Trzeba komuś zaufać, mam nadzieję że tym razem diagnoza jest trafna biedne maleństwo...

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wy podajecie kaszki na mleku lub wodzie?
Bo nie wiem czy Jasiowi włączać czy nie.
I czy to ważne czy najpierw jest owoc a potem obiadek czy na odwrót?
Podaję - na mleku Holle (jaglaną), i Nominal ryżowo-kukurydzianą - dodaję ją do porcji mm. Do tego dodaję owoce - banana, jabłko, lub ze słoiczka - tak ze 3 łyżki. Potem obiad, i znowu owoc.

Katee - już się zastanawiałam gdzie zniknęłaś mam nadzieję że problemy z gatunku tych rozwiązywalnych?

Afternoon, hej

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Dziewczyny to są nas 3 które wracają w pon do pracy? Niegrzeczna, Nisia i ja? To będziemy przeżywać....
lourose jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.