Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 17:23   #2191
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Odp: Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Co myślicie o tych gotowych sałatkach np firmy "fit&easy" ?
Warto ? Jestem na redukcji i zastanawiam się, czy zjedzenie takiej sałatki np. na drugie śniadanie czy podwieczorek jest dobrym pomysłem.
A nie możesz sama zrobić sobie sałatki?
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 21:39   #2192
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sylwia16_ Pokaż wiadomość
Ale nie chodzi mi o te mięśnie, tylko o cm. O obwody, że zamiast malec - rosną
Może być wiele przyczyn, zła dieta -> tycie, zatrzymywanie wody, pobudzenie mięśni, zazwyczaj to jest chwilowe, tak jak w linku wyżej podałam, bo mięśnie się "obudziły". Zresztą w 1 tydzień zwiększenie obwodów, srsly?

Jak po miesiącu będą rosły a waga nie spadnie to wtedy możesz zacząć panikować

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Co myślicie o tych gotowych sałatkach np firmy "fit&easy" ?
Warto ? Jestem na redukcji i zastanawiam się, czy zjedzenie takiej sałatki np. na drugie śniadanie czy podwieczorek jest dobrym pomysłem.
A co to za sałatki, jakiś link?

Zazwyczaj to, co kupne jest gorsze od tego, co można zrobić samemu
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:01   #2193
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Chodziło mi o coś takiego http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...95_15_9032.jpg, ale chyba faktycznie lepiej zrobić sałatkę samemu.
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 10:23   #2194
gympower
Raczkowanie
 
Avatar gympower
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Sprawia wrażenie lepszej niż inne gotowce. Ale szczerze powiedziawszy na pewno dorzucili tam jakiś syf, bo inaczej być nie może...
Sałatki lepiej robić samemu. W końcu to mało roboty a masz pewność co jesz
gympower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:52   #2195
anot80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do anot80 GG do anot80 Send a message via Skype™ to anot80
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

taki chleb nie nadaję się dla osób z problemami żołądkowymi jest za cięzki do strawienia itd A pieczywo biale natomiast tuczy, więc najlepiej byłoby samemu pieć chleb, pewnie na to nie masz czasu>?
__________________
bo życie jest ciekawe i warto podróżować... dla szkół monitory interaktywne https://aktin.pl/towar/lista/34/monitory-interaktywne będą lepsze. Internetowy sklep wędkarski: https://pirania-sklep.pl/pl w Krakowie.
anot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:10   #2196
jakbal1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej! Ja tez miałem z tym problem mogłem jeść wybrane produkty do czasu jak gotuje wszystkie warzywa na parze i bez tłuszczu. Stało się tak jak kupiłem z Welmax-u naczynia. A chodziłem od lekarza do lekarza i przepisywali jakieś tabletki i inne świństwa. Tak że dowiedz się i przejdź się na taki pokaz
jakbal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 17:47   #2197
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Banany- jeść na redukcji czy nie ?
To prawda,że owoce tylko do południa ? Czy jest jakiś dzienny limit w ich jedzeniu, jakieś przeciwwskazania do jedzenia ich w dużej ilości (redukcja) ?
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 17:48   #2198
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Bardzo proszę o odpowiedź, czy 3 duże jabłka w jeden dzień ( do 16.00, nie na raz ) wpłynie niekorzystnie na redukcje?
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 18:51   #2199
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez camelia111 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedź, czy 3 duże jabłka w jeden dzień ( do 16.00, nie na raz ) wpłynie niekorzystnie na redukcje?
Podłączam się do pytania, też zjadłam 3 dzisiaj plus 3 banany plus kiwi i mandarynki no jakiś szał na owoce miałam : (((
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 23:59   #2200
gympower
Raczkowanie
 
Avatar gympower
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jabłka na pewno nie zaszkodzą. Jest to dobre źródło witamin i błonnika, które są bardzo potrzebne zwłaszcza podczas diety redukcyjnej.
Co do bananów jak dla mnie 3 to przesada. Jeden banan dziennie po intensywnym treningu ok, ale nie zaleca się "bananowej przesady" ze względu na dużą zawartość węglowodanów.
gympower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 06:47   #2201
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez camelia111 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedź, czy 3 duże jabłka w jeden dzień ( do 16.00, nie na raz ) wpłynie niekorzystnie na redukcje?
owoce to cukier prosty czyli ich nadmiar odłoży się w postaci tłuszczu nie ważne czy to jabłko czy banan, jeśli raz Ci się to zdarzyło to nic się nie stanie ale codziennie nie pozwalaj sobie jednak na taką ilość jak zależy Ci na redukcji, jeden owoc dziennie, góra dwa i na tym koniec
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 09:29   #2202
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Okej dzięki : ) Właśnie zazwyczaj jem 1-2, nie wiem co mnie wczoraj naszło
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 10:48   #2203
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
owoce to cukier prosty czyli ich nadmiar odłoży się w postaci tłuszczu nie ważne czy to jabłko czy banan, jeśli raz Ci się to zdarzyło to nic się nie stanie ale codziennie nie pozwalaj sobie jednak na taką ilość jak zależy Ci na redukcji, jeden owoc dziennie, góra dwa i na tym koniec
Jeśli zjesz w limicie, nic się nie odłoży, bez przesady
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:45   #2204
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Banany- jeść na redukcji czy nie ?
To prawda,że owoce tylko do południa ? Czy jest jakiś dzienny limit w ich jedzeniu, jakieś przeciwwskazania do jedzenia ich w dużej ilości (redukcja) ?
To jakiś mit
Miałoby to znaczenie, gdybyś była kulturystą, fitnesską, zajmowała się body-buildingiem i musiała mieć ściśle ustaloną dietę, żeby lepiej uwidocznić mięśnie, tłuszcz zbić do minimum i odwodnić się, by było to wszystko lepiej widać

Jak prowadzisz zdrowy tryb życia, jesz nieprzetworzone produkty to żadne owoce nie sprawą, że przytyjesz A wiadomo, że nikt nie żre owoców 5 kg dziennie

Jak jest sezon to jem bardzo dużo owoców, nie liczę, nie patrzę na limity, szkoda sobie żałować witamin, kiedy są dostępne pod ręką

Cytat:
Napisane przez camelia111 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedź, czy 3 duże jabłka w jeden dzień ( do 16.00, nie na raz ) wpłynie niekorzystnie na redukcje?
Tak, przytyjesz 5 kg

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
owoce to cukier prosty czyli ich nadmiar odłoży się w postaci tłuszczu nie ważne czy to jabłko czy banan, jeśli raz Ci się to zdarzyło to nic się nie stanie ale codziennie nie pozwalaj sobie jednak na taką ilość jak zależy Ci na redukcji, jeden owoc dziennie, góra dwa i na tym koniec
OMG, a ja co 2-3 dni jem słodycze, a czasami wsunę nawet tabliczkę czekolady, powinnam od razu przytyć 10 kg, a nic mi się nie dzieje

No bez jaj

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Moim zdaniem nie ma co się tak trząść nad każdym zjedzonym bananem, śliwką, kostką gorzkiej czekolady, spożytym nabiałem. To ma znaczenie, wpływa na wygląd, ale u sportowców, nie u normalnych dziewczyn, takich jak my. Wiadomo, nadmiar nie jest polecany, ale tak naprawdę NIC NIE JEST POLECANE W NADMIARZE. Najlepiej słuchać własnego organizmu i jak czujesz, że masz ochotę na te 2 banany dziennie, znaczy, że ich zwyczajnie potrzebujesz, jedz na zdrowie
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:49   #2205
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gympower Pokaż wiadomość
Jabłka na pewno nie zaszkodzą. Jest to dobre źródło witamin i błonnika, które są bardzo potrzebne zwłaszcza podczas diety redukcyjnej.
Co do bananów jak dla mnie 3 to przesada. Jeden banan dziennie po intensywnym treningu ok, ale nie zaleca się "bananowej przesady" ze względu na dużą zawartość węglowodanów.
Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
owoce to cukier prosty czyli ich nadmiar odłoży się w postaci tłuszczu nie ważne czy to jabłko czy banan, jeśli raz Ci się to zdarzyło to nic się nie stanie ale codziennie nie pozwalaj sobie jednak na taką ilość jak zależy Ci na redukcji, jeden owoc dziennie, góra dwa i na tym koniec
Dziękuję za odzew, wniosek taki, że wszystko z umiarem
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:23   #2206
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziewczyny ! jest sprawa. Potrzebuję realnej oceny 66 kg przy 171cm. Powiedzcie mi czy dam radę zrzucić 5 - 6 kg od dzisiaj do końca czerwca.
Wykluczam słodycze i te cholerne słodkie gazowane napoje.

Trzeźwa i szczera ocena
z góry dziękuję dziewczyny !
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:35   #2207
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
To jakiś mit
Miałoby to znaczenie, gdybyś była kulturystą, fitnesską, zajmowała się body-buildingiem i musiała mieć ściśle ustaloną dietę, żeby lepiej uwidocznić mięśnie, tłuszcz zbić do minimum i odwodnić się, by było to wszystko lepiej widać

Jak prowadzisz zdrowy tryb życia, jesz nieprzetworzone produkty to żadne owoce nie sprawą, że przytyjesz A wiadomo, że nikt nie żre owoców 5 kg dziennie

Jak jest sezon to jem bardzo dużo owoców, nie liczę, nie patrzę na limity, szkoda sobie żałować witamin, kiedy są dostępne pod ręką


Tak, przytyjesz 5 kg


OMG, a ja co 2-3 dni jem słodycze, a czasami wsunę nawet tabliczkę czekolady, powinnam od razu przytyć 10 kg, a nic mi się nie dzieje

No bez jaj

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Moim zdaniem nie ma co się tak trząść nad każdym zjedzonym bananem, śliwką, kostką gorzkiej czekolady, spożytym nabiałem. To ma znaczenie, wpływa na wygląd, ale u sportowców, nie u normalnych dziewczyn, takich jak my. Wiadomo, nadmiar nie jest polecany, ale tak naprawdę NIC NIE JEST POLECANE W NADMIARZE. Najlepiej słuchać własnego organizmu i jak czujesz, że masz ochotę na te 2 banany dziennie, znaczy, że ich zwyczajnie potrzebujesz, jedz na zdrowie
nie no wiadomo, normalna osoba nie przejmuje się tym ile owoców dziennie zje a i dostarczają wielu witamin więc warto je jeść na co dzień. Ale jednak takie powiedzmy 5 jabłek ma trochę kalorii, a w zdrowej diecie przede wszystkim redukcyjnej trzeba dbać o odpowiedni rozkład BWT więc myślę że lepiej odjąć te 3 jabłka i zjeść coś pożywniejszego i bardziej sycącego no dajmy na to że pół worka ryżu ma tyle samo kcal co te jabłka a syci na dłużej i jako że to węgle złożone przyspiesza przemianę materii. Owoce też przyspieszają ale w odpowiednich ilościach, nadmiar nie dość że może odłożyć się w tłuszcz to jeszcze prowadzić do rozwolnienia Raz na jakiś czas na pewno nic się nie stanie ale na co dzień raczej odpada wliczanie tylu owoców do redukcji Ale to tylko moje zdanie dietetykiem nie jestem
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:20   #2208
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jogurt naturalny z musli z fitelli na śniadanko, okej ?
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:39   #2209
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Jogurt naturalny z musli z fitelli na śniadanko, okej ?
Ja nie jestem fanką jogurtów naturalnych, to chyba jeden z najgorszych jakościowo typów nabiału. Musli najlepiej zrobić samemu ze składników zakupionych w sklepie. A zamiast tego poleciłabym bogatą w składniki owsiankę z różnych płatków z bakaliami lub owocami, najlepiej z wbitym jajkiem lub twarogiem, żeby było białko.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 20:50   #2210
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
To jakiś mit
Miałoby to znaczenie, gdybyś była kulturystą, fitnesską, zajmowała się body-buildingiem i musiała mieć ściśle ustaloną dietę, żeby lepiej uwidocznić mięśnie, tłuszcz zbić do minimum i odwodnić się, by było to wszystko lepiej widać

Jak prowadzisz zdrowy tryb życia, jesz nieprzetworzone produkty to żadne owoce nie sprawą, że przytyjesz A wiadomo, że nikt nie żre owoców 5 kg dziennie

Jak jest sezon to jem bardzo dużo owoców, nie liczę, nie patrzę na limity, szkoda sobie żałować witamin, kiedy są dostępne pod ręką


Tak, przytyjesz 5 kg


OMG, a ja co 2-3 dni jem słodycze, a czasami wsunę nawet tabliczkę czekolady, powinnam od razu przytyć 10 kg, a nic mi się nie dzieje

No bez jaj

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Moim zdaniem nie ma co się tak trząść nad każdym zjedzonym bananem, śliwką, kostką gorzkiej czekolady, spożytym nabiałem. To ma znaczenie, wpływa na wygląd, ale u sportowców, nie u normalnych dziewczyn, takich jak my. Wiadomo, nadmiar nie jest polecany, ale tak naprawdę NIC NIE JEST POLECANE W NADMIARZE. Najlepiej słuchać własnego organizmu i jak czujesz, że masz ochotę na te 2 banany dziennie, znaczy, że ich zwyczajnie potrzebujesz, jedz na zdrowie
Tobie nic nie jest jak zjesz co kilka dni słodycze, ale jak ktoś się przejmuje kilkoma bananami to być może nie ma tak fajnie widzę po sobie, że chociaż jem zdrowo to każde zaniedbania typu tydzień z chlebem i makaronami w większej ilości albo jak nazbiera się imprez z piwem i chipsami - tyję. Czasem też wolę zapytać czy jakiś produkt może być 'niebezpieczny' na diecie bo jeśli nie mam na coś wielkiej ochoty a tylko kupuję żeby się najeść, to lepiej wybrać rzecz, przy której nie ryzykuję Ale pewnie większość ludzi ma tak jak Ty, zresztą widać na ulicach bo jakby każdy dostał mój metabolizm to musieliby wszędzie drzwi poszerzać
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 21:30   #2211
kaliber32
Raczkowanie
 
Avatar kaliber32
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 90
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Fruzja Pokaż wiadomość
Dziewczyny ! jest sprawa. Potrzebuję realnej oceny 66 kg przy 171cm. Powiedzcie mi czy dam radę zrzucić 5 - 6 kg od dzisiaj do końca czerwca.
Wykluczam słodycze i te cholerne słodkie gazowane napoje.

Trzeźwa i szczera ocena
z góry dziękuję dziewczyny !
Pewnie, że tak! Koniec czerwca to daje niecałe 3 miesiące, a bezpieczne chudnięcie przyjmuje od 0,5 do 1kg tygodniowo, więc do 4kg na miesiąc na pewno nie będzie z tym problemu jeśli odrzucisz niezdrowe jedzenie na rzecz zdrowych posiłków, 5 razy dziennie. I ewentualnie jakieś ćwiczenia Choc sama dobrze ułożona dieta też zapewni Ci spadek wagi
__________________
"Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać. "


22.03: 71,4kg
03.08: 64kg
Cel -> 60kg
kaliber32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 07:31   #2212
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Pewnie, że tak! Koniec czerwca to daje niecałe 3 miesiące, a bezpieczne chudnięcie przyjmuje od 0,5 do 1kg tygodniowo, więc do 4kg na miesiąc na pewno nie będzie z tym problemu jeśli odrzucisz niezdrowe jedzenie na rzecz zdrowych posiłków, 5 razy dziennie. I ewentualnie jakieś ćwiczenia Choc sama dobrze ułożona dieta też zapewni Ci spadek wagi
Super, dziękuję bardzo za odpowiedź ! trzymajcie się dziewczyny ! DO DZIEŁA
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 19:07   #2213
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam małe pytanko, bo już nie wiem jak to jest... Załóżmy, że będę jadła ok 14 jajek tygodniowo - czy to za dużo czy może być? Bo każdy mówi co innego nt jajek i ich właściwości
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 19:38   #2214
gympower
Raczkowanie
 
Avatar gympower
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

reklama

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-04-25 o 19:30
gympower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:12   #2215
kaliber32
Raczkowanie
 
Avatar kaliber32
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 90
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Całe jajka czy białka? Pamiętaj, że żółtka mają dużo tłuszczu i zły cholesterol Wydaje mi się, że nie ma specjalnych ograniczeń co do jajek, to kwestia indywidualna, ale lepiej z umiarem: ) Pogląd na ten temat jest różny, dlatego lepiej sprawdzić samemu jak się czujemy po jajkach
__________________
"Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać. "


22.03: 71,4kg
03.08: 64kg
Cel -> 60kg
kaliber32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:16   #2216
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Całe jajka czy białka? Pamiętaj, że żółtka mają dużo tłuszczu i zły cholesterol Wydaje mi się, że nie ma specjalnych ograniczeń co do jajek, to kwestia indywidualna, ale lepiej z umiarem: ) Pogląd na ten temat jest różny, dlatego lepiej sprawdzić samemu jak się czujemy po jajkach
Mogła bym jeść same białka, ale nie mam gdzie "zutylizować" żółtek a wyrzucać to jednak szkoda... Tłuszcz z jajek mam wliczony w bilans, dont worry
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 07:19   #2217
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Całe jajka czy białka? Pamiętaj, że żółtka mają dużo tłuszczu i zły cholesterol Wydaje mi się, że nie ma specjalnych ograniczeń co do jajek, to kwestia indywidualna, ale lepiej z umiarem: ) Pogląd na ten temat jest różny, dlatego lepiej sprawdzić samemu jak się czujemy po jajkach
Owszem, ale lecytyna zawarta w żółtku neutralizuje cholesterol, come on, ludzie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 15:25   #2218
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
nie no wiadomo, normalna osoba nie przejmuje się tym ile owoców dziennie zje a i dostarczają wielu witamin więc warto je jeść na co dzień. Ale jednak takie powiedzmy 5 jabłek ma trochę kalorii, a w zdrowej diecie przede wszystkim redukcyjnej trzeba dbać o odpowiedni rozkład BWT więc myślę że lepiej odjąć te 3 jabłka i zjeść coś pożywniejszego i bardziej sycącego no dajmy na to że pół worka ryżu ma tyle samo kcal co te jabłka a syci na dłużej i jako że to węgle złożone przyspiesza przemianę materii. Owoce też przyspieszają ale w odpowiednich ilościach, nadmiar nie dość że może odłożyć się w tłuszcz to jeszcze prowadzić do rozwolnienia Raz na jakiś czas na pewno nic się nie stanie ale na co dzień raczej odpada wliczanie tylu owoców do redukcji Ale to tylko moje zdanie dietetykiem nie jestem
Może owoce mają cukier i kalorie, ale mimo wszystko mają dużą wartość odżywczą; jest przepaść między zjedzeniem banana a zjedzeniem batonika, w takiej ilości, żeby było tyle samo kcal. Jedno Ci się odłoży, drugie nie. Są też takie owoce jak np. grejpfrut, przy którym organizm zużywa więcej kcal na strawienie go, niż sam owoc posiada Także przestańcie siać panikę z tymi owocami!

Poza tym - odmawiając sobie ciągle owoców, bo mają cukier, możemy odczuwać przemożną chęć na coś słodkiego i suma sumarów w końcu rzucimy się na słodycze.

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Tobie nic nie jest jak zjesz co kilka dni słodycze, ale jak ktoś się przejmuje kilkoma bananami to być może nie ma tak fajnie widzę po sobie, że chociaż jem zdrowo to każde zaniedbania typu tydzień z chlebem i makaronami w większej ilości albo jak nazbiera się imprez z piwem i chipsami - tyję. Czasem też wolę zapytać czy jakiś produkt może być 'niebezpieczny' na diecie bo jeśli nie mam na coś wielkiej ochoty a tylko kupuję żeby się najeść, to lepiej wybrać rzecz, przy której nie ryzykuję Ale pewnie większość ludzi ma tak jak Ty, zresztą widać na ulicach bo jakby każdy dostał mój metabolizm to musieliby wszędzie drzwi poszerzać
Ale błagam, nie stawiaj znaku równości między czymś, co jest naturalne, prosto z drzewa, a makaronem, czy chlebem, gdzie to już żywność przetworzona. Węgle węglom nierówne, podział na proste i złożone jako te złe i dobre to zbyt ogólna i niedopowiedziana teoria

A jak masz kiepski metabolizm to właśnie lepiej jedz te owoce, a nie chleb czy makarony, nawet jeśli są pełnoziarniste

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Całe jajka czy białka? Pamiętaj, że żółtka mają dużo tłuszczu i zły cholesterol Wydaje mi się, że nie ma specjalnych ograniczeń co do jajek, to kwestia indywidualna, ale lepiej z umiarem: ) Pogląd na ten temat jest różny, dlatego lepiej sprawdzić samemu jak się czujemy po jajkach
Ostatnie badania nt jajek, o których słyszałam obalały mit, jakoby miały zły cholesterol i żeby był jakiś limit ich jedzenia... Pewnie to zależy od osoby, sama czasami zjadam ich 21 tygodniowo

Edytowane przez Solciuchna
Czas edycji: 2013-04-10 o 17:13
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:08   #2219
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy jak jestem na redukcji to do owsianki mogę dodać orzechy ?
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:11   #2220
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Czy jak jestem na redukcji to do owsianki mogę dodać orzechy ?
Jak najbardziej - orzechy stanowią bardzo dobre źródło cennych tłuszczy.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.