Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 13:47   #421
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
wiecie co... bedziemy sie starac o drugiego baczka
Ale fajnie
Gratuluję decyzji i powodzenia w staraniach
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 17:33   #422
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak z ciekawości może wiecie: jest tu w ogóle możliwe zrobienie bety? Z Erykiem jak byłam w ciąży jakoś w to nie wnikałam i nie słyszałam,żeby ktoś tu robił...
Nie słyszałam.Tylko w polskiej przychodni.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:31   #423
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Hej,

Dostalismy wczoraj wyniki moczu Antosia, okazalo sie ze mial bakterie e-coli. Lekarz skierowal nas do pediatry- ciekawa jestem ile bedziemy czekac na wizyte maja mu zrobic tez kilka badan I przeswietlen.
Martwia mnie troche te badania, ale z drugiej strony ciesze sie ze maly bedzue zbadany przez specjaliste
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:02   #424
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Mnie maly kopie i kopie, szczegolnie szaleje gdy TZ wraca z pracy i go slyszy.. ja mam wolne az do soboty, bo nie ma pracy, ale zaplaca mi za to :P wszystkie ciezarne u mnie maja teraz wolne, chociaz troche odpoczne sobie. Poza tym ciagle martwi mnie to poszukiwanie mieszkania, myslalam ze raz dwa i cos znajdziemy, w czwartek TZ ma wolne to idziemy zapytac o jedno mieszkanie ktore nas zainteresowalo, moze tym razem nie sprzatnie nam go nikt sprzed nosa i sie w koncu wyprowadzimy, bo juz mam dosc tego domu i moich nienormalnych wspolokatorow..
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:08   #425
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

a powiedzili skad ta bakteria sie wziela? przeciez mlody na piersi tylko nie?
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:37   #426
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
a powiedzili skad ta bakteria sie wziela? przeciez mlody na piersi tylko nie?
Czasami nie ma możłwości stwierdzenia co było źródłem bakterii.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Mnie maly kopie i kopie, szczegolnie szaleje gdy TZ wraca z pracy i go slyszy.. ja mam wolne az do soboty, bo nie ma pracy, ale zaplaca mi za to :P wszystkie ciezarne u mnie maja teraz wolne, chociaz troche odpoczne sobie. Poza tym ciagle martwi mnie to poszukiwanie mieszkania, myslalam ze raz dwa i cos znajdziemy, w czwartek TZ ma wolne to idziemy zapytac o jedno mieszkanie ktore nas zainteresowalo, moze tym razem nie sprzatnie nam go nikt sprzed nosa i sie w koncu wyprowadzimy, bo juz mam dosc tego domu i moich nienormalnych wspolokatorow..
W jakim regionie mieszkacie, że tak cięzko z mieszkaniami?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:47   #427
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Mnie maly kopie i kopie, szczegolnie szaleje gdy TZ wraca z pracy i go slyszy.. ja mam wolne az do soboty, bo nie ma pracy, ale zaplaca mi za to :P wszystkie ciezarne u mnie maja teraz wolne, chociaz troche odpoczne sobie. Poza tym ciagle martwi mnie to poszukiwanie mieszkania, myslalam ze raz dwa i cos znajdziemy, w czwartek TZ ma wolne to idziemy zapytac o jedno mieszkanie ktore nas zainteresowalo, moze tym razem nie sprzatnie nam go nikt sprzed nosa i sie w koncu wyprowadzimy, bo juz mam dosc tego domu i moich nienormalnych wspolokatorow..
pracujesz przez agencje na zasadzie on going? normalne, ze ci nie zaplaca jak nie pracujesz
z mieszkaniem polecam zadzwonic i sie umowic, oni sa na tyle fair, ze jak bedziesz pierwsza do ogladania to nawet jak beda mieli innych zainteresowanych to twoja decyzja bedzie brana pod uwage pierwsza

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Czasami nie ma możłwości stwierdzenia co było źródłem bakterii.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------



W jakim regionie mieszkacie, że tak cięzko z mieszkaniami?
dlatego zapytalam czy nie powiedzieli, ja rozumiem u starszego ludzia, ale takie male? z powietrza?

u nas tez jest ciezko z mieszkaniami... nie to ze nie ma, ale zeby cos fajnego wybrac za rozsadne pieniadze to ciezko
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 12:49   #428
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Hej,

Dostalismy wczoraj wyniki moczu Antosia, okazalo sie ze mial bakterie e-coli. Lekarz skierowal nas do pediatry- ciekawa jestem ile bedziemy czekac na wizyte maja mu zrobic tez kilka badan I przeswietlen.
Martwia mnie troche te badania, ale z drugiej strony ciesze sie ze maly bedzue zbadany przez specjaliste
Zdrowka zycze

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
pracujesz przez agencje na zasadzie on going? normalne, ze ci nie zaplaca jak nie pracujesz
z mieszkaniem polecam zadzwonic i sie umowic, oni sa na tyle fair, ze jak bedziesz pierwsza do ogladania to nawet jak beda mieli innych zainteresowanych to twoja decyzja bedzie brana pod uwage pierwsza
U mnie tak zazwyczaj było ze jak zadzwonilam i umowilam się na ogladanie mieszkania to nie pokazywali nikomu zanim ja nie obejrzalam i nie podjelam decyzji

U nas dziś hv byla, damian wazy już 6700, pogadalysmy troche o rozszerzaniu diety przyniosla nam kubeczek do picia, paste, szczoteczke

Jutro damian konczy 3 miesiace, ale ten czas lecie
Zakochana na zaboj jestem, usmiecha się, czasem nawet w glos się uda, od kilku dni ?gada? jak nakrecony, sama slodycz

Więc podejrzewam ze to byl kolejny skok rozwojowy te jego kiepskie spanie i marudzenie a jego nastepstwem jest wlasnie jego slodkie guganie

Dziewczyny ktoras z was jechala autem z niemowlakiem do pl? Bo ja w pazdzierniku się wybieram i troche się obawiam jak to bedzie, taki kawal drogi, wiktora czyms zajme ale nie wiem jak damian na taka podroz no i ja czy nie zabrudze calego auta bo mam chorobe lokomocyjna
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:50   #429
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
pracujesz przez agencje na zasadzie on going? normalne, ze ci nie zaplaca jak nie pracujesz
z mieszkaniem polecam zadzwonic i sie umowic, oni sa na tyle fair, ze jak bedziesz pierwsza do ogladania to nawet jak beda mieli innych zainteresowanych to twoja decyzja bedzie brana pod uwage pierwsza

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------



dlatego zapytalam czy nie powiedzieli, ja rozumiem u starszego ludzia, ale takie male? z powietrza?

u nas tez jest ciezko z mieszkaniami... nie to ze nie ma, ale zeby cos fajnego wybrac za rozsadne pieniadze to ciezko
Nie z powietrza. I nic nie powiedzą, bo sami nei wiedzą zazwyczaj.Źródła infekcji ciężko znaleźć u maluszka.
Badania, które zrobią mogą trochę wyjaśnić, ale też nie ma co na to liczyć za bardzo.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 13:08   #430
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
a powiedzili skad ta bakteria sie wziela? przeciez mlody na piersi tylko nie?

Nie powiedzieli bo sami nie wiedza, dlatego chca zrobic te badania zeby cos wyjasnic Najwazniejsze bedzie badanie nerek z tego co zrozumialam.
Tak maly tylko na piersi

Ula- to wy juz o rozszerzaniu myslicie
dla Damianka za postepy.

moj maly grubasek ma 5 tygodniu I wazy juz 6 kg
wczoraj przez wiekszosc dnia byl aktywny, malo jadl I spal a dzisiaj chyba nadrabia zaleglosci, bo je co godz I spi
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 13:45   #431
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Ula 25 Pokaż wiadomość

Jutro damian konczy 3 miesiace, ale ten czas lecie
Zakochana na zaboj jestem, usmiecha się, czasem nawet w glos się uda, od kilku dni ?gada? jak nakrecony, sama slodycz

Więc podejrzewam ze to byl kolejny skok rozwojowy te jego kiepskie spanie i marudzenie a jego nastepstwem jest wlasnie jego slodkie guganie

Dziewczyny ktoras z was jechala autem z niemowlakiem do pl? Bo ja w pazdzierniku się wybieram i troche się obawiam jak to bedzie, taki kawal drogi, wiktora czyms zajme ale nie wiem jak damian na taka podroz no i ja czy nie zabrudze calego auta bo mam chorobe lokomocyjna
No to super,ze Damianek ma juz lepszy humorek

Ja jechalam ze starszym,tzn Eryk mial niecaly rok jak jechalismy. Mialam uszykowane duzo zabawek na droge,smoczki i chusteczki do przecierania smoczka w razie upadnie,duzo w sumie spal,on generalnie lubi autem jezdzic,ale duzo tez bylo przystankow,bo to kupka,to jedzenie,no i zeby tez sie rozprostowac. Na chorobe lokomocyjna to bys musiala cos zabrac sobie. Ale to na pewno wiesz. Chyba wtedy nie powinnas zabrudzic auta?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 14:45   #432
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Ula 25 Pokaż wiadomość
Zdrowka zycze


Dziewczyny ktoras z was jechala autem z niemowlakiem do pl? Bo ja w pazdzierniku się wybieram i troche się obawiam jak to bedzie, taki kawal drogi, wiktora czyms zajme ale nie wiem jak damian na taka podroz no i ja czy nie zabrudze calego auta bo mam chorobe lokomocyjna

My jechaliśmy jak Ola miala miesiąc i potem jak miała 10 mies.
Całą drogę spała i jadła.Ja jej tylko położyłam poduszkę pod plecki zeby miała płasko w foteliku. Jechaliśmy na dzień.My zawsze śpimy w Niemczech po drodze.
Jak była starsza to prawie było tak samo plus jakieś zabawki i postoje na rozprostowanie kości.


Dziewczyny jak kupujecie Aptamil 2+ to jak macie mozliwośc zewszad zróbcie sobie zapasy.Koleżanka obeszła wszystkie Bootsy,tesco,asdy i nie ma mleka.Podobno jakiaś epidemia w Chinach i wszystko mleko jedzie do Chin.A jak już jest to max 2 pudełka na osobę dają.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 14:56   #433
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość



Nie powiedzieli bo sami nie wiedza, dlatego chca zrobic te badania zeby cos wyjasnic Najwazniejsze bedzie badanie nerek z tego co zrozumialam.
Tak maly tylko na piersi

Ula- to wy juz o rozszerzaniu myslicie
dla Damianka za postepy.

moj maly grubasek ma 5 tygodniu I wazy juz 6 kg

wczoraj przez wiekszosc dnia byl aktywny, malo jadl I spal a dzisiaj chyba nadrabia zaleglosci, bo je co godz I spi
To podobnie moj wazyl w piatym tyg
Nie no cos ty, na rozszerzanie za wczesnie hv podjela temat bo teraz przyjdzie dopiero między 6 a 8 miesiacem zycia
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No to super,ze Damianek ma juz lepszy humorek

Ja jechalam ze starszym,tzn Eryk mial niecaly rok jak jechalismy. Mialam uszykowane duzo zabawek na droge,smoczki i chusteczki do przecierania smoczka w razie upadnie,duzo w sumie spal,on generalnie lubi autem jezdzic,ale duzo tez bylo przystankow,bo to kupka,to jedzenie,no i zeby tez sie rozprostowac. Na chorobe lokomocyjna to bys musiala cos zabrac sobie. Ale to na pewno wiesz. Chyba wtedy nie powinnas zabrudzic auta?
Najgorsze ze ja na drugim koncu pl mieszkam, cala pl musze ytez przejechac 24 godz jazdy dlatego się boje
Najlepszym lekarstwem na chorobe lokomocyjna jest dla mnie jak sama prowadze auto ale wiem ze tyle drogi nie da$ rady sama jechac a srodki mnie otumaniaja, o siebie mniej się martwie bardziej jak dzieci. Nigdy dotad nie jezdzilam autem do pl, zawsze latalam
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 15:20   #434
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Zapomniałam dodać,że my jednak nie jechaliśmy ciągiem,bob zatrzymaliśmy się w Holandii,więc najdłużej to było 15 godz z przerwa na promie jeszcze.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 16:47   #435
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Fajnie że planujecie kolejne dzieciaczki

Ja też bym chciała w sumie to ja jestem gotowa ale mąż mówi że jeszcze nie jest gotowy. Bardziej to wychodzi z tego zmeczenia ale ja w sumie jestem gotowa na kolejne nie przespane nocy bo w końcu dzieciaki rosną i ten cięzki okres szybko mija ....

Ja myslę że jak się nie zdecydujemy do 2 lat to ja już później się raczej nie zdecyduję .

Bardzo bym chciała żeby Nika miała rodzeństwo !
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 16:51   #436
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Ja nie jechałam autem z dzieckiem do PL, ale chyba będę musiała w sierpniu, także ... będzie ciekawie

W ogóle nie dostałyśmy jeszcze odpowiedzi z przedszkola czy się dostałyśmy czy nie... miały być w maju... a to już połowa prawie.
Nie wiem czy czekać czy można podejść do przedszkola i się spytać????
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 17:04   #437
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Ja nie jechałam autem z dzieckiem do PL, ale chyba będę musiała w sierpniu, także ... będzie ciekawie

W ogóle nie dostałyśmy jeszcze odpowiedzi z przedszkola czy się dostałyśmy czy nie... miały być w maju... a to już połowa prawie.
Nie wiem czy czekać czy można podejść do przedszkola i się spytać????

U nas odpowiedzi maja być wysłane na poczatku- w połowie lipca dopiero.
Spotkanie z rodzicami ma byc na koniec lipca.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 17:17   #438
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
U nas odpowiedzi maja być wysłane na poczatku- w połowie lipca dopiero.
Spotkanie z rodzicami ma byc na koniec lipca.
my mielismy wyniki w kwietniu. W ten piatek idziemy na dzien otwarty

DolecielismyLot ok, Seba byl zajety lokomotywa z wagonikami Tomka, ktora dostał na pozegnanie od mojej mamy, bo balismy sie,z e nie bedzie chciał jej opuscicAle jak juz ja dpostal to był w swoim swiecie
Dzis spalismy do 12, ja piore, ogarniam
Jutro juz do przedszkola, wracamy do rzeczywistosci
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 17:21   #439
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

blonde ale fajnie Wam z tym przedszkolem! i Seba pewnie w siódmym niebie wśród dzieciaczków

Ja złożyłam do jednego przedszkola, najbliższego. Gorzej jak nie przyjmą to nie wiem co zrobię
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 18:04   #440
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Hej hej

Ula my jezdzimy zazwyczaj autem do Pl. I tez mamy do przjechania cala polske bo my z podlasia jestesmy

Pierwszy raz jechalismy jak Wiktoria miala 7 m-cy. Jesli moge doradzic to najlepiej wyjechac tak by zjechac z promu ok 19-20 (czas kiedy dziecko idzie spac na noc). Ja na promie nakarmilam, przewinelam i podczas jazdy (we Francji) zasnela i spala cala noc. Obudzila sie po 7 rano i do rodzicow juz mielismy blisko. Jakos wysiedziala. Bralam zabawki, mleko te gotowe (tylko przelac do butli), jakies obiadki bo juz jadla. Dla starszego dziecka polecam przenosne dvd montowane w zaglowek. My planujemy zakup bo pewnie w sierpniu czeka nas podroz.
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 18:13   #441
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Hej hej

Ula my jezdzimy zazwyczaj autem do Pl. I tez mamy do przjechania cala polske bo my z podlasia jestesmy

Pierwszy raz jechalismy jak Wiktoria miala 7 m-cy. Jesli moge doradzic to najlepiej wyjechac tak by zjechac z promu ok 19-20 (czas kiedy dziecko idzie spac na noc). Ja na promie nakarmilam, przewinelam i podczas jazdy (we Francji) zasnela i spala cala noc. Obudzila sie po 7 rano i do rodzicow juz mielismy blisko. Jakos wysiedziala. Bralam zabawki, mleko te gotowe (tylko przelac do butli), jakies obiadki bo juz jadla. Dla starszego dziecka polecam przenosne dvd montowane w zaglowek. My planujemy zakup bo pewnie w sierpniu czeka nas podroz.
Dzięki za rady
Damian bedzie wlasnie mial 7 miesiecy ponad
Ale moj maz noca woli pl przejezdzac a za dnia europe, nie dam rady przejechac europy i pl przez jedna noc jak o 20 zjade z promu, pl ok 10 godzin potrzebuje na przejechanie drugie tyle na europe
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 19:57   #442
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Nie pracuje przez agencje tylko normalnie bezposrednio w firmie. Mieszkam w North Yorkshire i roznie tutaj z mieszkaniami, ostatnio cos nie zaciekawie, ale podobno ma sie to ruszyc...
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 20:41   #443
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
blonde ale fajnie Wam z tym przedszkolem! i Seba pewnie w siódmym niebie wśród dzieciaczków

Ja złożyłam do jednego przedszkola, najbliższego. Gorzej jak nie przyjmą to nie wiem co zrobię

Tak, on uwielbia dzieci
A jutro idzie jeszcze do dwoch

A czemu składalas tylko do jednego?Ja miałam na liscie 3, do pierwszego sie nie dostałale dostal sie do drugiego

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Dla starszego dziecka polecam przenosne dvd montowane w zaglowek. My planujemy zakup bo pewnie w sierpniu czeka nas podroz.
my z dvd jestesmy bardzo zadowoleni, nawet na krotsze trasy
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 20:45   #444
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

blonde zagapiłam się troszkę ale nie wiem czy jest szansa jakaś,żeby jeszcze składać. U mnie było chyba do końca kwietnia albo maja. Już kurdę nie pamiętam.
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 21:06   #445
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Nie pracuje przez agencje tylko normalnie bezposrednio w firmie. Mieszkam w North Yorkshire i roznie tutaj z mieszkaniami, ostatnio cos nie zaciekawie, ale podobno ma sie to ruszyc...
no to czemu ci nie zaplaca? nie rozumiem...

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
blonde zagapiłam się troszkę ale nie wiem czy jest szansa jakaś,żeby jeszcze składać. U mnie było chyba do końca kwietnia albo maja. Już kurdę nie pamiętam.
Hania przeciez jakos teraz zapisywala Dorotke. a do przedszkola D idzie od wrzesnia o ile mnie pamiec nie myli
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 21:09   #446
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
no to czemu ci nie zaplaca? nie rozumiem...



Hania przeciez jakos teraz zapisywala Dorotke. a do przedszkola D idzie od wrzesnia o ile mnie pamiec nie myli
Potty zapłacą jej
Cytat:
Napisane przez MsLullaby
Mnie maly kopie i kopie, szczegolnie szaleje gdy TZ wraca z pracy i go slyszy.. ja mam wolne az do soboty, bo nie ma pracy, ale zaplaca mi za to :P wszystkie ciezarne u mnie maja teraz wolne, chociaz troche odpoczne sobie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 21:10   #447
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

o jaaaaaakaaaa ja jestem slepa... ja pikole

przepraszam wlasnie sie pale ze wstydu
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 21:29   #448
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość

Hania przeciez jakos teraz zapisywala Dorotke. a do przedszkola D idzie od wrzesnia o ile mnie pamiec nie myli
Zapisaliśmy ją w styczniu, a odpowiedź z dwóch przyszła w kwietniu. I wtedy, i teraz wpisaliśmy trzy przedszkola, tak w razie w
D. kończy 3 lata końcem maja, dlatego najwcześniej może zacząć w sierpniu albo wrześniu (to chyba zależy od danej szkoły).

Córka znajomych 3 lata skończyła w styczniu, do przedszkola zapisali ją w marcu i już po dwóch tygodniach mała poszła do nursery Ale pewnie co region/miasto to inaczej.

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2013-05-14 o 21:31
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 23:32   #449
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

U nas niby jest tak że jak złoże papiery to Nika może iść do przedszkola od świąt Bożego Narodzenia jeśli bedzie miejsce a jak nie to kolejna sesja niby jest od wielkanocy a jak nie to od wrzesnia tak jak mówiłą nam HV. Nika konczy 3 lata pod koniec litopada i HV mówiła że jej przypada od wrzesnia te 3 darmowe H a sąsiadka ma synka w wieku Niki i mówi że niby może już od grudnia więc zobaczymy...



Dziewczyny a nie mozna złozyć podań do 4-5 przedszkoli ??? Skoro u nas wysyła sie @ do danego przedszkola z prosba o wpisanie dziecka na listę tylko tutaj nie wiem czy oni dają znać że mamy przyjsc na jakąś rozmowe czy poprostu zapisuja na liste przez @ i czekam na odp to kto bedzie wiedział ze ja złożyłam np do 5 a nie do 3. Zawsze jak sie dostanie np do 2 to moge zrezygnowac z któregoś.

Ja w tym tyg mam zamiar wysłać te @ ale w dalszym ciągu przeraża mnie ten temat.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 00:03   #450
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

u nas wszystko bylo na formularzach papierowych
najpierw wypelnilam jeden ze chce mloda zapisac, pozniej dostalam list ze sie dostala i tabelke z godzinami/sesjami do wyboru, trzeba bylo wybrac 15h na ktore chce zeby mloda chodzila i ewentualnie alternatywe, tez wszystko na papierze i do zaniesienia do administracji w przedszkolu
ja zapisalam M tylko do jednego, ktore jest bardzo blisko nas i nie bralam nawet pod uwage ze sie moze nie dostac... chociaz dzwonilam chyba jakos na poczatku roku do nich, pani sprawdzila czy ma M na liscie i powiedziala ze bedzie OK
jak wyslesz zgloszenia do kilku przedszkoli i Nika sie dostanie do kilku to zawsze mozna zadzwonic i powiedziec, ze sie rezygnuje. Fajnie jak zrobi sie to w miare szybko, bo w ten sposob zwalnia sie miejsce dla innych dzieci. Nie wyobrazam sobie jak mozna nie zadzwonic i nie poinformowac i w ten sposob pozbawic inne dziecko miejsca w przedszkolu

co dokladnie cie przeraza jesli mozna spytac? proces wydaje mi sie dosc prosty i logiczny
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2013-05-15 o 00:06
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 21:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.