Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 20:24   #1
Medithanera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22

Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?


Nie mam samochodu. Mam paru znajomych z samochodem, ale to niewielkie osobówki do których nijak nie da się zapakować większych mebli.

Co wyszłoby najtaniej?

Mam sporo rzeczy, wszystko będzie już zapakowane do pudeł, meble też będą już zabezpieczone do podróży (tj. komoda, biurko, stół, szafa średniej wielkości i dwa fotele).
Jeśli poproszę znajomych, to mogliby mi przewieźć wszystkie mniejsze rzeczy - komodę, stół i fotele da się rozmontować i upchnąć do samochodu, ale pozostaje problem szafy i biurka (oba meble duże, ciężkie i nie do rozłożenia na części więc chyba i tak będę musiała poszukać firmy przeprowadzkowej.

Macie może pojęcie co wyszłoby taniej?
Nie wiem ile powinnam dać znajomemu. Niby sam chce pomóc, ale to jednak 150 kilometrów a ja nie bardzo mogę nosić, więc pewnie ze 3-4 kursy tym samochodem minimum, on się urobi jak dziki osioł, jak mu zwrócę tylko za samą benzynę (jak mówi) to będzie się czuł wykorzystany więc... nie wiem. 300? 400zł?
Trochę byśmy sobie pogadali, zapakowali to wszystko na spokojnie, na pewno nic by się nie stłukło, ale tak czy inaczej byłabym mu potem dłużna za przysługę.

Wzięłabym firmę przeprowadzkową i przygotowała wszystko do przeniesienia, ale dwie poprzednie były kompletną porażką. Jedni mi gdzieś zniknęli na dwie godziny - dwie i pół godziny jadąc z jednego końca miasta na drugi (jakieś 5 km, korków nie było) potem twierdząc że "były straszne korki". Drudzy wszystko "szybko i sprawnie" to z kolei sąsiadka twierdziła, że się z mężem pokładali ze śmiechu, bo co się odwróciłam to oni zwalniali z tym noszeniem i układaniem pudeł do ślimaczego tempa, a potem facet stał w łazience i mył sobie ręce (lał na nie wodę) przez piętnaście minut co chwilę zerkając na zegarek i skończył dopiero jak się zaczęła kolejna godzina.
Wtedy to już nawet nie chodziło o pieniądze, chciałam mieć to już szybko za sobą i byłam przygotowana do zapłacenia im nawet za dwie dodatkowe godziny, ale przez ich zachowanie tego nie zrobiłam.

Są gdzieś jakieś nie wiem... opinie pisane przez ludzi którzy faktycznie korzystali z ich usług, a nie przez same firmy przeprowadzkowe albo na zamówienie?

Taniej wyjdzie znajomy + przewiezienie dwóch mebli, czy przewiezienie wszystkiego razem?
__________________
Mój blog o lalkach:
http://meddiedolls.blogspot.com
Medithanera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 20:43   #2
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

taniej chyba wyszlaby firma przeprowadzkowa niz znajomy chociaz mozesz to sprawdzic: znajomy zalozmy ze zrobi 4 kursy po 150km czyli 600km, zalozmy ze osobowka spali okolo 7l/100km (pisalas ze male auto takze mysle ze spalenie bedzie mniej wiecej takie 5-9litrow) 42litry benzyny cena benzyny 5.70 (zalezy od regionu) na okraglo 240zl raczej bedziesz musiala cos dodac znajomemu chocby za robocizne, stracony czas czy tez amortyzacje auta. Nie orientuje sie jakie cenniki maja firmy przeprowadzkowe
Na Twoim miejscu zamiescilabym ogloszenie na internecie, ze potrzebujesz sie przeprowadzic i ze szukasz osoby z wiekszym samochodem, sa osoby prywatne ktore posiadaja na uzytek wlasny busy np Sprintera a tam raczej pomiescilabys wszystko Wiesz mozesz zamiescic ogloszenie i prosic o przesylanie ofert wtedy zdecydujesz ostatecznie co Ci najbardziej odpowiada
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 20:52   #3
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Jeśli znajomy ma w samochodzie zamontowany hak to możecie wypożyczyć przyczepkę - wtedy zabierzecie wszystko za 1 zamachem...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 21:47   #4
Zaczytana Lilu
Raczkowanie
 
Avatar Zaczytana Lilu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 92
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Zamieść ogłoszenie na Oferia.pl napisz co chcesz przewieźć jak daleko i kiedy i sami zgłoszą się do ciebie przewoźnicy wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę.
Zaczytana Lilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 00:45   #5
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Można też wypożyczyć samochód dostawczy i zrobić 2 kursy - tam i z powrotem.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 03:44   #6
Medithanera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Wynajęcie samochodu odpada bo nie mam kogo za kierownicą posadzić.
Obca osoba prywatna... no nie wiem. Wtedy nie mam żadnej gwarancji na to że jak już odjedzie z tymi rzeczami to jeszcze kiedykolwiek go zobaczę.

Zaczęłam się skłaniać ku firmie przeprowadzkowej, ale...
Na ŻADNEJ stronie z tych, które znalazłam nie ma żadnej, nawet orientacyjnej ceny ani za kilometr, ani za zniesienie pianina ani w ogóle za to wszyscy piszą, że tanio.
Boję się, że mi cena przewozu przewyższy wartość tych klamotów.

Jeden numer tel wpisałam w google to się okazało, że prawdopodobnie ci sami "energiczni mężczyźni" zajmują się też świadczeniem usług ochroniarskich prostytutkom.

Spróbuję z tą oferią, ale tam z tego co widzę nie ma żadnych ogłoszeń w tej kategorii w regionie, nie wiem czy tam ktoś szuka...

Jak ludzie to robią?
Zamawiają jakąś firmę nie mając pojęcia ile przyjdzie im za to zapłacić?
__________________
Mój blog o lalkach:
http://meddiedolls.blogspot.com
Medithanera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 06:10   #7
Zaczytana Lilu
Raczkowanie
 
Avatar Zaczytana Lilu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 92
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Na oferii w dziale zlecenie , usługi transportowe , zamieszczasz ogłoszenie z tym co masz do przewiezienia i jak daleko i w komentarzach pd ogłoszeniem pojawią się oferty z ceną albo bezpośrednio z tobą będą się kontaktować. Orientacyjnie mogę ci powiedzieć furgonetka bierze około 2zł za kilometr a wniesienie to już jak się dogadasz. Zamieszczone ogłoszenie wygląda tak http://oferia.pl/zlecenie/item613298...utm_campaign=3
Zaczytana Lilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 07:34   #8
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Ja 2 razy korzystałam z usług transportowych znalezionych w internecie. W obu przypadkach byłam zadowolona. Do przewiezienia sporo rzeczy "drobnych", trochę mebli typu komoda, biurko, jakieś regały.

Za pierwszym razem była to odległość ok. 60 km, bez wnoszenia (miałam swoją osobę do pomocy) zapłaciłam coś ponad 100 zł (2 lata temu). Był to taksówkarz po godzinach, który jeździ na TAXI bagażowym.

Za drugim razem przeprowadzka na odległość ok. 120 km, z wnoszeniem z domu do bloku na 2p. bez windy zapłaciłam 400 zł. Tutaj młody chłopak prowadzący firmę do której musiał kupić większy samochód i też po godzinach sobie dorabiał.

Ja szukałam ogłoszeń w internecie, wybrałam kilka, napisałam/zadzwoniłam podając skąd-dokąd i wybrałam najkorzystniejszą dla mnie ofertę.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 10:07   #9
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

daktylek1987 a czy możesz podać namiary do tych panów? właśnie potrzebuję kogoś do przeprowadzki tylko w moim przypadku jest to aż ok 280 km ale za to bez ciężkich mebli
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 06:56   #10
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

o jejku jejku na pewno nie jest to prosta sprawa. Ale moim zdaniem jak się znajdzie dobrą firmę do przeprowadzki to problem odpadnie. Oni dadzą kartony zapakują meble, przewiozą.
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 11:21   #11
Jacek1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

dobrze jest wynająć sobie do przeprowadzki firmę która się tym wszystkim zajmie. Jak się przeprowadzaliśmy to skorzystałem z pomocy firmy <ciach> z Wrocławia. Z nimi tanio, szybko i sprawnie przebiegła nam przeprowadzka. Oni mają odpowiednie samochodowy ciężarowe i fachowych pracowników do pomocy.

Edytowane przez alamirka
Czas edycji: 2015-02-20 o 12:44 Powód: wycięty link
Jacek1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 19:27   #12
mendingo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Ja opamiętam swoją pierwszą przeprowadzkę i ile było z nią "zabawy"... Za drugim razem już miałem tego dosyć i stwierdziłem, że zatrudnię profesjonalną firmę która się tym zajmie. Znalazłem bardzo dobrą firmę przeprowadzkową, która oferuje przeprowadzki w warszawie tanio i jestem bardzo zadowolony. Świetna i fachowa obsługa i oczywiście niska cena. Nie wyobrażam sobie abym kolejną przeprowadzkę, o ile oczywiście do niej dojdzie :P miał organizować sam...

_________________
www.transportprywatny.com .pl

Edytowane przez mendingo
Czas edycji: 2015-05-16 o 00:37
mendingo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 11:19   #13
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Temat dla mnie baaardzo aktualny - w sobotę się przeprowadzam
Niestety mój TŻ nie będzie uczestniczył w naszej przeprowadzce bo idzie do szpitala na 2 tygodnie, więc stwierdziliśmy, że zorientujemy się jak wygląda sprawa firmy przeprowadzkowej. Zaczęliśmy od olxa, wybraliśmy parę ofert i wysłaliśmy do nich zapytanie, opisaliśmy co dokładnie trzeba przewieźć, z jakiego adresu na jaki, łącznie z wniesieniem. Odezwały się do nas 3 firmy, wybraliśmy najtańszą ofertę - cały koszt przewiezienie, wniesienie i ustawienie mebli (w tym, najpierw zabranie kilku mebli z jednego adresu, później dopakowanie jeszcze kilku z następnego adresu i podróż na adres docelowy) - wyniosła nas 200zł. Uważam że to nieduży koszt za taką usługę
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 10:12   #14
marami26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Ja również pamiętam swoją pierwszą przeprowadzkę... Pamiętam, że długo szukałem firmy która oferuje przeprowadzki we wrocławiu w dobrych cenach i wykonuje je rzetelnie i z dbałością o przewożone rzeczy. W końcu znalazłem firmę, która odpowiadała moim oczekiwaniom i korzystałem z ich usług juz kilka razy. Polecam zapoznac się z ofertą przeprowadzamy.com, firma na prawdę zna się na rzeczy

Edytowane przez marami26
Czas edycji: 2015-07-03 o 13:58 Powód: link
marami26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 20:49   #15
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzałam się wielokrotnie.

Na początku nie miałam swoich mebli, więc było prościej. Zdarzało mi się przeprowadzać autobusem (weekend jeżdżenia) albo poprosić znajomego z osobówką o pomoc. Kilka kursów w obrębie jednego miasta, wspólne noszenie i po przeprowadzce.

Raz przeprowadzałam się z firmą przeprowadzkową w niedzielę. Tak mi pasowało, im mniej ale "klient nasz pan". Przeprowadzka w obrębie tego samego miasta. Losowi panowie z google. Na szczęście ustaliliśmy stawkę przed usługą. Oprócz przewozu trzeba było rzeczy wynieść z 1 piętra i wnieść na 1 piętro.
Już na wejściu panowie fukali że rzeczy więcej niż myśleli, że niewygodne zejście z piętra (dom jednorodzinny). Potem było tylko gorzej. Pod blok nie da się podjechać. Do budynku prowadzą bardzo wysokie schody. Powiedzieli że jakby wiedzieli, to by jak za 3 piętro policzyli. Ponarzekali, pokomentowali moje rzeczy, więc nie zapłąciłam więcej niz było umówione.

Przeprowadzka 300km. Z meblami. Mąż wypożyczył z pracy na weekend samochód półciężarowy. Udźwigałam się jak nigdy. Samochód trzeba było z powrotem odwieźć do miasta z którego był wypożyczony, więc mimo że płaciliśmy tylko za paliwo i tak nie było supertanio.

I ostatnia przeprowadzka. Tym razem już 3osobowej rodziny, psa. Meble, książki, mnóstwo dziecięcych gratów. Wynajęliśmy znajomych uczciwych panów z dużym samochodem "na godziny". Do czasu pracy panowie zaliczyli godzinną przerwę na obiad. Zapłaciłam z radością więcej niż oczekiwali. Wszystko elegancko zapakowali do auta (w domu pakowałam ja), roznieśli w domu do poszczególnych pomieszczeń. Moja rola ograniczyła się do wydawania komend, który mebel lub pudło do którego pomieszczenia. Stawkę godzinową panowie mieli bardzo symboliczną, nie wiem gdzie paliwo tankują, bo chętnie bym sama takie tanie paliwo brała, jak mi policzyli. Przy tym schludni, uprzejmi, nienarzucający się. Klasa.
Jeśli kiedyś kolejna przeprowadzka, to tylko z nimi.
Panowie na co dzień pracują w innej branży. Moje zlecenie zdecydowali się przyjąć po godzinach.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 20:59   #16
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

Moim zdaniem zalezy ile rzeczy przeprowadzamy. Ja na chwile obecna jestem w stanie spakowac sie sama i wynajac tylko jakiegos goscia z vanem, ktory mi przewiezie rzeczy. Przy przeprowadzaniu domu, mebli itp. zdecydowanie firma, tylko trzeba wybrac taka na poziomie, ktorej pracownicy ladnie wszystko pakuja, posprzataja chate, przewioza bezpiecznie itp.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 17:20   #17
bartoszkowa
Przyczajenie
 
Avatar bartoszkowa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jak najlepiej rozwiązać problem przeprowadzki? Znaleźć firmę przeprowadzkową?

A czy ktoś z Was mógłby polecić taką firmę działającą na terenie Gdańska?
bartoszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 18:20:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.