Efekty olejowania paznokci - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 11:39   #181
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez marchewunia Pokaż wiadomość
Ja nie do końca zgadzam się z tym, że lakier dobrze wpływa na paznokcie...to chyba wszystko zależy od składu.
Nakładasz bazę pod paznokcie? Może to rozwiąże problem?
I z innej strony może coś innego wpływa na pogorszenie ich stanu: dieta? prace domowe bez rękawiczek?
Moja mama paznokci nie maluje i ma dużo ładniejsze niż ja. Kwestia tego, że nigdy ich lakierami nie osłabiała, więc trzymają się dobrze. Lakierów staram się używać z tej średniej półki typu miss sporty, lovely, ale ostatnio używam głównie sally hansen. Bazę czasem nakładam, zwykle jest to jakiś bezbarwny lakier, odżywka. Co do diety, to nie uważam, żeby była jakaś tragiczna, więc to chyba nie to, ale fakt, faktem, że rękawiczek nie używam (będę musiała zakupić). Aktualnie mam problem z rozdwajaniem się na palcu wskazującym i kciuku (jeden u jednej ręki i jeden u drugiej).
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 11:46   #182
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

ja też jestem za malowaniem , zawsze mam pomalowane odżywką i albo chodze z samą odżywką albo na nią maluje paznokcie. Dzięki temu "zapomniałam" o łamiących się paznokciach, odbarwieniach, itp i ogólnie łatwiej mi je "uhodować"
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 11:49   #183
marchewunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 54
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Moja mama paznokci nie maluje i ma dużo ładniejsze niż ja. Kwestia tego, że nigdy ich lakierami nie osłabiała, więc trzymają się dobrze. Lakierów staram się używać z tej średniej półki typu miss sporty, lovely, ale ostatnio używam głównie sally hansen. Bazę czasem nakładam, zwykle jest to jakiś bezbarwny lakier, odżywka. Co do diety, to nie uważam, żeby była jakaś tragiczna, więc to chyba nie to, ale fakt, faktem, że rękawiczek nie używam (będę musiała zakupić). Aktualnie mam problem z rozdwajaniem się na palcu wskazującym i kciuku (jeden u jednej ręki i jeden u drugiej).
Poczytaj o składzie lakierów i o składnikach szkodliwych, może są w lakierach które używasz.
Lakier z dobrym składem może skutecznie zabezpieczyć paznokieć przez zniszczeniem, także warto spr skład

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
ja też jestem za malowaniem , zawsze mam pomalowane odżywką i albo chodze z samą odżywką albo na nią maluje paznokcie. Dzięki temu "zapomniałam" o łamiących się paznokciach, odbarwieniach, itp i ogólnie łatwiej mi je "uhodować"
ja odżywkę mam praktycznie zawsze, ale zdarza się że raz nie pomaluję paznokci i wystarczy nieodpowiedni ruch i robią się zadziory i po paznokciach
__________________
Zapuszczam włosy
marchewunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 11:55   #184
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez marchewunia Pokaż wiadomość
ja odżywkę mam praktycznie zawsze, ale zdarza się że raz nie pomaluję paznokci i wystarczy nieodpowiedni ruch i robią się zadziory i po paznokciach
też tak miałam jak kiedyś tego nie pilnowałam i kiedyś malowałam od razu lakierem na płytkę wtedy faktycznie paznokcie nie były w rewelacyjnej formie, lakier odpryskiwał, paznokcie były słabe. Dlatego wydaje mi się że odżywka to podstawa (przynajmniej u mnie )
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 11:57   #185
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dzień dobry, serdecznie witam wszystkich

Cytat:
Napisane przez Lina L Pokaż wiadomość
Ja również dziewczyny do was dołączam, nie slyszałam o olejowaniu paznokci koniecznie musze wypróbować, bo pozostawiają wiele do życzenia, a zalezy mi na ich pięknym wyglądzie <3
Hej hej, witaj

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jakiś czas temu znalazłam ten wątek, jako inspirację podaną u jednej blogerki. Oniemiałam! Jakie efekty! (...)
Ooooo, super, to temat był gdzieś na blogu? To świetnie, fajnie być częścią takiego informacyjnego domina, gdzie ja zostałam zainspirowana tematem o olejowaniu włosów i "Sposobami babuni", a potem sama staję się niejako "inspiracją" dla kogoś innego na zasadzie podaj dalej I o to chodzi

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
(...) mam ciągle wrażenie (ból), że ten mój przyrost się "odrywa" od paznokcia podczas czynności manualnych....
Wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie: nie odrywa, ale przyrasta właśnie. I oby

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Witam co za wątek co za zmiany
Wszystkim gratuluję a sama biorę się do roboty
Super

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Coby mieć porównanie i motywację wklejam swoje golaski brzydkie
Haha, ładne ładne i dobrze rokujące.

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Czy stosowanie lakieru (tzn odżywki do paznokci w lakierze) nie ograniczy przenikania olejków?
Pewnie w jakimś stopniu ograniczy, ale po to smarujemy skórki, okolice i cały spód, żeby ta niepolakierowana reszta chłonęła oleje do woli. Lakier jednak (i odżywka) stanowi warstwę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które jesteśmy codziennie narażone.

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
zobaczcie jakie fajne buteleczki na mikstury
ja w aptece nabyłam za 1,5 - 10ml
Dzięki za cynk

Cytat:
Napisane przez Syla_2604 Pokaż wiadomość
Cześć od kilku dni śledzę ten wątek i postanowiłam dołączyć do Was Od początku czerwca smaruję paznokcie mieszanką różnych olei i czekam na efekty po tych ponad dwóch tygodniach widzę znaczną różnicę (...)
Bardzo się cieszę

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Ostatnio poczułam takie ciągnięcie w kciuku, mam wrażenie, że kuracja działa!
Super
PS. Mam nadziej, że dajesz jakąś dobrą bazę pod lakier?
EDIT, Szybciej odpisałaś, niż ja wyrzeźbiłam tego posta

Cytat:
Napisane przez marchewunia Pokaż wiadomość
Ja nie do końca zgadzam się z tym, że lakier dobrze wpływa na paznokcie...to chyba wszystko zależy od składu.
Pewnie, że lakier to nie odżywka, ma za zadanie zdobić, a nie pielęgnować , chociaż tak jak napisałam u góry, mam wrażenie, że lakier w pewien sposób zabezpiecza nas przed urazami mechanicznymi (swoje wrażenia na ten temat zapisałam TU).
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-06-17 o 12:04
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 12:00   #186
Syla_2604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja staram się mieć zawsze pomalowane paznokcie i to chroni je przed złamaniem Niestety moja płytka jest teraz dość przesuszona i musiałam je odstawić na rzecz olejowania... Teraz gdy nie mam ich pomalowanych jeden zły ruch a paznokieć złamany...
Znacie może jakieś sposoby na dobre nawilżenie płytki paznokcia ?
__________________
Zapraszam: http://sylarecenzuje.blogspot.com/

Edytowane przez Syla_2604
Czas edycji: 2013-06-18 o 11:30
Syla_2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 12:02   #187
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie: nie odrywa, ale przyrasta właśnie. I oby
ojojoj
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 12:02   #188
marchewunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 54
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Pewnie, że lakier to nie odżywka, ma za zadanie zdobić, a nie pielęgnować , chociaż tak jak napisałam u góry, mam wrażenie, że lakier w pewien sposób zabezpiecza nas przed urazami mechanicznymi (swoje wrażenia na ten temat zapisałam TU).
zgadzam się z tym, sama to zresztą napisałam. Po prostu warto pamiętać, że skład lakieru może nas niemiło zaskoczyć
__________________
Zapuszczam włosy
marchewunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 12:16   #189
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Dzień dobry, serdecznie witam wszystkich


Hej hej, witaj


Ooooo, super, to temat był gdzieś na blogu? To świetnie, fajnie być częścią takiego informacyjnego domina, gdzie ja zostałam zainspirowana tematem o olejowaniu włosów i "Sposobami babuni", a potem sama staję się niejako "inspiracją" dla kogoś innego na zasadzie podaj dalej I o to chodzi
Tak, tutaj http://www.idaliablog.com/2013/05/wa...e-olejowa.html
Super sprawa, jak widać dobre rady w internecie nie umierają, ale żyją własnym życiem.
Ja niestety pokutuję z paznokciami po pracy, w której ciągle miałam narażone paznokcie na urazy (pracowałam przy magazynie sklepu odzieżowego, wieszaki, pudła, kartony, wiecie jak jest).
Aktualnie noszę gołe paznokcie o to im służy, ale też nie wykonuję żadnych prac, które mogłyby im zaszkodzić.
A chciałam zapytać jakie bazy pod lakier polecacie? I czy są one z półki cenowej, która nie zrujnuje mojego portfela?:P

Edytowane przez Cara_Mel
Czas edycji: 2013-06-17 o 12:18
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 14:14   #190
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Odp: Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
Tak, tutaj http://www.idaliablog.com/2013/05/wa...e-olejowa.html
Super sprawa, jak widać dobre rady w internecie nie umierają, ale żyją własnym życiem.
Ja niestety pokutuję z paznokciami po pracy, w której ciągle miałam narażone paznokcie na urazy (pracowałam przy magazynie sklepu odzieżowego, wieszaki, pudła, kartony, wiecie jak jest).
Aktualnie noszę gołe paznokcie o to im służy, ale też nie wykonuję żadnych prac, które mogłyby im zaszkodzić.
A chciałam zapytać jakie bazy pod lakier polecacie? I czy są one z półki cenowej, która nie zrujnuje mojego portfela?:P
Majowa Rosa pisala o inglocie z wapniem, ma taki beżowy kolor. Ja dołączam się do pozytywnych opinii a kosztuje tak jak to inglot ok 20zl.

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 15:36   #191
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Odp: Efekty olejowania paznokci

Ech, a przyrost mój pójdzie sie grzac, bo mam truskawki i muszę szypulkowac, a że nie umiem tego robić lyzeczka ani w rękawiczkach to cóż

Mam olej arachidowy, poprobuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 08:16   #192
reneta12
Raczkowanie
 
Avatar reneta12
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 197
Dot.: Efekty olejowania paznokci

popieram , olejki górą , do wszystkiego są dobre
reneta12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 13:43   #193
thecieniu
Raczkowanie
 
Avatar thecieniu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Trójmiasto i okolice
Wiadomości: 64
Smile Dot.: Efekty olejowania paznokci

Szypułkowanie truskawek nie powinno zniszczyć przyrostu, aż taki delikatny nie jest. Chyba, że byś to robiła jako pracę, po kilka godzin dziennie

Majowa Rosa - to cudownie, że założyłaś ten wątek i wrzuciłaś swoje zdjęcia, dziękujemy! Ja olejuje prawie od początku lakieromaniactwa, ale czasem mniej się przykładam, przez co efekty sa mniejsze i pojawiają się problemy.. Ale teraz co jakiś czas oglądam sobie Twoje paznokcie i są dla mnie ogromną motywacją pokazuje je wszystkim, żeby też zaczeli olejować i uwierzyli w to jak pięknie można sobie wychodować naturalne paznokcie

Wrzucam też swoje zdjęcia.
1. na początku roku 2012, zanim zaczęłam cokolwiek robić z paznokciami. Wiem, że straszą, ale tylko tak jestem w stanie pokazać jaka nastąpiła zmiana.
2. Jesień 2012 - zadbałam o skórki, pracuję nad kształtem, pojawia się przyrost, ale zaczęły się rozdwajać i osłabiać od ciągłego malowania i zmywania ;(
3. Zima 2012/13 - są w lepszej kondycji, choć wciąż czasem wręcz półprzezroczyste i mają tendencję do rozdwojeń..
4. Aktualne, czerwiec 2013. Wreszcie obczaiłam co moje paznokietki lubią najbardziej, czyli olejowanie plus zmienianie baz przy każdym malowaniu. Mam teraz zestaw kilku odżywek do paznokci i za każdym razem nakładam inną, efekty super. Wreszcie rozdwajanie znika na stałe, a końcówki robią się twardsze i bielsze!

Używałam różnych naturalnych olejków, od niedawna testuję polecaną Alterrę migdał i papaja - jej zapach motywuje do częstego nakładania Działanie super <3

Jak wspomniałam wyżej - mi lakiery (zawsze z odpowiednią bazą!) i zmywacze (próbowałam różnych) niszczą paznokcie, im więcej maluję tym więcej muszę o nie dbać. Ale prawdą jest, że lakier mechanicznie wzmacnia paznokieć jak taka dodatkowa warstwa która usztywnia i zapobiega złamaniom. Tylko z lakierem moge mieć długie paznokcie - nie jestem ostrożna i regularnie w coś uderzam i zachaczam, bez wzmocnienia by się połamały. A dzięki olejowaniu i lakierom super się trzymają Zresztą zdobienie paznokci bardzo motywuje, żeby się przyłożyć do pielęgnacji, żeby paznokcie ładnie wyglądały
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01 moje paznokcie kiedyś.jpg (41,5 KB, 647 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg moje paznokcie 2012 10 22.jpg (89,4 KB, 456 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013 02 11 piasek 010.jpg (52,5 KB, 394 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013 06 13 STAN MOICH PAZNOKCI.jpg (81,5 KB, 696 załadowań)
__________________
nail art & nail style blogger cienistość.pl

Edytowane przez thecieniu
Czas edycji: 2013-06-18 o 13:45 Powód: edytuję bo się zdjęcia nie dodały
thecieniu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 13:54   #194
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

thecieniu - fantastyczny kształt! Jesteś dowodem i motywacją dla mnie, że i ja mogę taki osiągnąć!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 14:44   #195
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez thecieniu Pokaż wiadomość
Szypułkowanie truskawek nie powinno zniszczyć przyrostu, aż taki delikatny nie jest. Chyba, że byś to robiła jako pracę, po kilka godzin dziennie

Majowa Rosa - to cudownie, że założyłaś ten wątek i wrzuciłaś swoje zdjęcia, dziękujemy! Ja olejuje prawie od początku lakieromaniactwa, ale czasem mniej się przykładam, przez co efekty sa mniejsze i pojawiają się problemy.. Ale teraz co jakiś czas oglądam sobie Twoje paznokcie i są dla mnie ogromną motywacją pokazuje je wszystkim, żeby też zaczeli olejować i uwierzyli w to jak pięknie można sobie wychodować naturalne paznokcie

Wrzucam też swoje zdjęcia.
1. na początku roku 2012, zanim zaczęłam cokolwiek robić z paznokciami. Wiem, że straszą, ale tylko tak jestem w stanie pokazać jaka nastąpiła zmiana.
2. Jesień 2012 - zadbałam o skórki, pracuję nad kształtem, pojawia się przyrost, ale zaczęły się rozdwajać i osłabiać od ciągłego malowania i zmywania ;(
3. Zima 2012/13 - są w lepszej kondycji, choć wciąż czasem wręcz półprzezroczyste i mają tendencję do rozdwojeń..
4. Aktualne, czerwiec 2013. Wreszcie obczaiłam co moje paznokietki lubią najbardziej, czyli olejowanie plus zmienianie baz przy każdym malowaniu. Mam teraz zestaw kilku odżywek do paznokci i za każdym razem nakładam inną, efekty super. Wreszcie rozdwajanie znika na stałe, a końcówki robią się twardsze i bielsze!

Używałam różnych naturalnych olejków, od niedawna testuję polecaną Alterrę migdał i papaja - jej zapach motywuje do częstego nakładania Działanie super <3

Jak wspomniałam wyżej - mi lakiery (zawsze z odpowiednią bazą!) i zmywacze (próbowałam różnych) niszczą paznokcie, im więcej maluję tym więcej muszę o nie dbać. Ale prawdą jest, że lakier mechanicznie wzmacnia paznokieć jak taka dodatkowa warstwa która usztywnia i zapobiega złamaniom. Tylko z lakierem moge mieć długie paznokcie - nie jestem ostrożna i regularnie w coś uderzam i zachaczam, bez wzmocnienia by się połamały. A dzięki olejowaniu i lakierom super się trzymają Zresztą zdobienie paznokci bardzo motywuje, żeby się przyłożyć do pielęgnacji, żeby paznokcie ładnie wyglądały
Matko jaka zmiana zazdroszcze a jak jeszcze dbasz o paznokcie prócz olejowania? Ja też zaczynam intensywną pielęgnację ale nie wiem na co jeszcze stawiać żeby kompleksowo o nie dbać.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 15:51   #196
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez thecieniu Pokaż wiadomość
Majowa Rosa - to cudownie, że założyłaś ten wątek i wrzuciłaś swoje zdjęcia, dziękujemy! Ja olejuje prawie od początku lakieromaniactwa, ale czasem mniej się przykładam, przez co efekty sa mniejsze i pojawiają się problemy.. Ale teraz co jakiś czas oglądam sobie Twoje paznokcie i są dla mnie ogromną motywacją pokazuje je wszystkim, żeby też zaczeli olejować i uwierzyli w to jak pięknie można sobie wychodować naturalne paznokcie
Ojaaacieeeee, osiągnęłaś rewelacyjny efekt, tym bardziej doceniam i wdzięczna Ci jestem za te słowa Zdumiewająca przemiana niech będzie wzorem dla wszystkich
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 16:02   #197
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

o raanyy thecieniu metamorfoza w 300% !!!
dziewczyny a ja mam pytanie czy żeby "zapuścić przyrost" to trzeba też zapuszczać paznokcie bo ja nie lubie u siebie długich paznokci.....
lubie żeby ta biała część była tak na 2-3mm dlatego stale przypiłowuje...
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 16:22   #198
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
czy żeby "zapuścić przyrost" to trzeba też zapuszczać paznokcie
Mam wrażenie, że troszkę jednak trzeba zapuścić , żeby ten delikatny (na początku) przyrost był chroniony i nie był ciągle narażony na "ścieranie". Ale mogę być w błędzie, bo u mnie akurat rośnięcie przyrostu i paznokci odbywało się jednocześnie.
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 16:54   #199
thecieniu
Raczkowanie
 
Avatar thecieniu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Trójmiasto i okolice
Wiadomości: 64
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dzięki za miłe słowa cieszę się, że przemiana moich paznokci udowadnia, że da się czegoś takiego dokonać

O pięlęgnacji pisałam więcej na blogu - link w podpisie. W skrócie:
1. zdrowa dieta to nr jeden
2. w różnych miejscach (torebka, szafka nocna, biurko) mam buteleczki z olejkami i kremy do rąk - żeby pamiętać o ich używaniu. wieczorem przed snem porządnie olejuję paznokcie, ale w ciągu dnia jak mam chwile to też trochę powcieram w skórki i przyrost (a na płytce mam lakier).
3. Zmieniam odzywki - np. dzisiaj mam Wibo z jedwabiem, wcześniej miałam Poshe lub Eveline, przy następnym malowaniu kolej na Barbra Pro, ale to tylko przykłady.
4. Nie grzebię pod paznokciami. Skórki odsuwam co jakiś czas drewnianym patyczkiem.
5. Metodą prób i błędów znalazłam zmywacz ktory nie szkodzi (u mnie padło na zieloną Isanę)
6. Mam zawsze pomalowane paznokcie - nie wiem czy to rzeczywiście ma wpływ na pielęgnację, poprostu lubię Często zmywam wieczorem, na noc kładę olej i maluję dopiero rano - moje paznokietki uwielbiają taki nocny odpoczynek. Lakier je mechanicznie wzmacnia i wtedy mogą być dłuższe Do tego zasłania brud który mi wiecznie włazi pod paznokieć i przykleja się do pozostałości oleju, od zawsze mi się tak robiło, co umyję ręce to zbieram od nowa. No i na najnowszym zdjęciu widać też ze sm przyrost może dziwnie wyglądać. Nie wspominając o tym, że moje paznokcie wciąż są nierówne i biała cześć jest różnej szerokości.
7. Nie ścinam całej białej cześci - moim zdaniem przyrost musi mieć gdzie się przyczepić. Majowa Rosa też słusznie zauważyła - dłuższa biała końcówka fizycznie chroni przyrost. Mam już na tyle mocne paznocie, że mogą być nieco dłuższe i się nie niszczą. Na klawiaturze staram się pisac opuszkami palców, choć i tak mam ochronną gumową nakładkę (żeby okruszki nie wpadały, ale przy okazji nie uderzam paznokciami, a jak zapaskudzę olejkami, to wystarczy wypłukać w zlewie :P).

Ale nie jestem radykalna i trochę "grzeszę", np.
- ścinam paznokcie obcinaczkami, a dopiero potem wyrównuję (papierowym/szklanym) pilniczkiem
- nie zawsze używam rękawiczek
- w pracy bardzo dużo myję ręce i potem nie zawsze smaruję kremem, aż czasem czuję, jakie są strasznie przesuszone.
__________________
nail art & nail style blogger cienistość.pl
thecieniu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 17:34   #200
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

thecieniu nie wiesz może gdzie można kupić lakiery Softer?!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 19:00   #201
Syla_2604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez thecieniu Pokaż wiadomość
Szypułkowanie truskawek nie powinno zniszczyć przyrostu, aż taki delikatny nie jest. Chyba, że byś to robiła jako pracę, po kilka godzin dziennie

Majowa Rosa - to cudownie, że założyłaś ten wątek i wrzuciłaś swoje zdjęcia, dziękujemy! Ja olejuje prawie od początku lakieromaniactwa, ale czasem mniej się przykładam, przez co efekty sa mniejsze i pojawiają się problemy.. Ale teraz co jakiś czas oglądam sobie Twoje paznokcie i są dla mnie ogromną motywacją pokazuje je wszystkim, żeby też zaczeli olejować i uwierzyli w to jak pięknie można sobie wychodować naturalne paznokcie

Wrzucam też swoje zdjęcia.
1. na początku roku 2012, zanim zaczęłam cokolwiek robić z paznokciami. Wiem, że straszą, ale tylko tak jestem w stanie pokazać jaka nastąpiła zmiana.
2. Jesień 2012 - zadbałam o skórki, pracuję nad kształtem, pojawia się przyrost, ale zaczęły się rozdwajać i osłabiać od ciągłego malowania i zmywania ;(
3. Zima 2012/13 - są w lepszej kondycji, choć wciąż czasem wręcz półprzezroczyste i mają tendencję do rozdwojeń..
4. Aktualne, czerwiec 2013. Wreszcie obczaiłam co moje paznokietki lubią najbardziej, czyli olejowanie plus zmienianie baz przy każdym malowaniu. Mam teraz zestaw kilku odżywek do paznokci i za każdym razem nakładam inną, efekty super. Wreszcie rozdwajanie znika na stałe, a końcówki robią się twardsze i bielsze!

Używałam różnych naturalnych olejków, od niedawna testuję polecaną Alterrę migdał i papaja - jej zapach motywuje do częstego nakładania Działanie super <3

Jak wspomniałam wyżej - mi lakiery (zawsze z odpowiednią bazą!) i zmywacze (próbowałam różnych) niszczą paznokcie, im więcej maluję tym więcej muszę o nie dbać. Ale prawdą jest, że lakier mechanicznie wzmacnia paznokieć jak taka dodatkowa warstwa która usztywnia i zapobiega złamaniom. Tylko z lakierem moge mieć długie paznokcie - nie jestem ostrożna i regularnie w coś uderzam i zachaczam, bez wzmocnienia by się połamały. A dzięki olejowaniu i lakierom super się trzymają Zresztą zdobienie paznokci bardzo motywuje, żeby się przyłożyć do pielęgnacji, żeby paznokcie ładnie wyglądały
Jeny teraz wiem ze i moje paznokcie mogą być kiedyś ładne... Ogromna zmiana nastąpiła u ciebie Podziwiam Cie
__________________
Zapraszam: http://sylarecenzuje.blogspot.com/
Syla_2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 19:13   #202
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Odp: Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez thecieniu Pokaż wiadomość
Szypułkowanie truskawek nie powinno zniszczyć przyrostu, aż taki delikatny nie jest. Chyba, że byś to robiła jako pracę, po kilka godzin dziennie
I tak będę robić


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 19:22   #203
Syla_2604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dziewczyny dodaje zdjęcia swoich gołych paznokci... Tylko proszę nie przestraszcie się Wiem, że wyglądają okropnie... Na pierwszych zdjęciach są przesuszone zaraz po umyciu rąk a na dwóch kolejnych zaraz po nałożeniu mieszanki olejków... I mam do was jeszcze pytanie.. Powiedzcie mi co mogę zrobić, aby paznokieć przylegał do palca a nie odstawał jak na dwóch ostatnich zdjęciach..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00725.jpg (65,5 KB, 276 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00729.jpg (61,5 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00738.jpg (68,6 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00747.jpg (67,0 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00711.jpg (53,9 KB, 253 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00714.jpg (51,7 KB, 319 załadowań)
__________________
Zapraszam: http://sylarecenzuje.blogspot.com/
Syla_2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 21:43   #204
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
thecieniu nie wiesz może gdzie można kupić lakiery Softer?!
Ja nie thecieniu, ale lakiery Softer na pewno można dostać w drogeriach Stars

W ogóle muszę powiedzieć, że olejowanie wybitnie służy moim paznokciom Od piątku nakładam mieszankę oleju rycynowego i zwykłej oliwki Babydream i paznokcie już są w dużo lepszej kondycji Po wakacjach będą piękne
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 22:30   #205
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ile postów! Ale fajnie, że tyle już nas jest Thecieniu, super metamorfoza! Ja nie ustaję w olejowaniu, choć z racji ostatnich temperatur, ograniczam się do olejowania tylko na noc, bo w dzień jak myję ręce co 5min nie widzę sensu w nakladaniu olejku...
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 06:19   #206
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja nie thecieniu, ale lakiery Softer na pewno można dostać w drogeriach Stars

W ogóle muszę powiedzieć, że olejowanie wybitnie służy moim paznokciom Od piątku nakładam mieszankę oleju rycynowego i zwykłej oliwki Babydream i paznokcie już są w dużo lepszej kondycji Po wakacjach będą piękne
Pierwszy raz o takiej słyszę
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 08:47   #207
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz o takiej słyszę
Tych drogerii nie ma jakoś dużo, w moim mieście są dwie, chyba, że o innej nie wiem Sprawdź na ich stronie, może akurat masz gdzieś w pobliżu
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 09:24   #208
dobraswinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Syla_2604 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dodaje zdjęcia swoich gołych paznokci... Tylko proszę nie przestraszcie się Wiem, że wyglądają okropnie... Na pierwszych zdjęciach są przesuszone zaraz po umyciu rąk a na dwóch kolejnych zaraz po nałożeniu mieszanki olejków... I mam do was jeszcze pytanie.. Powiedzcie mi co mogę zrobić, aby paznokieć przylegał do palca a nie odstawał jak na dwóch ostatnich zdjęciach..
Olejowanie na pewno im pomoże Widzę, że masz spore skórki, dla moich olejowanie było wybawieniem. Kiedyś je wycinałam i rosły jeszcze większe a teraz już tylko odsuwam i prawie ich nie widać. A te paznokcie na ostatnim zdjęciu odstają tak, że tak powiem "naturalnie"? Czy może w wyniku pielęgnacji, dłubania tam np. pilniczkiem czy coś? W tym drugim przypadku wydaje mi się, że wraz z pielęgnacją i przyrostem powinny się chyba zrosnąć z palcem, chociaż to bardziej przypuszczenie niż stwierdzenie poparte wiedzą.

Thecieniu, metamorfoza twoich paznokci jest niesamowita! Naprawde motywuje
dobraswinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 10:35   #209
Syla_2604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dzięki bardzo za odpowiedz ;* no skórki to moja zmora... Kiedyś je wycinałam ale na szczęście już przestałam mam nadzieję, że z czasem ich stan będzie lepszy.. Wiem, że po dwóch tygodniach olejowania nie zmienią się.. Trzeba duuuużo czasu na tą zmianę... Ale paznokcie Majowej Rosy mnie motywują Odstają w wyniku dłubania pod nimi... Staram się tego oduczyć ale nie jest tak łatwo.. Jak mam ochotę dłubać pod nimi to nakładam olejki i masuje paznokcie żeby się czymś zająć I jak na razie idzie mi dosyć dobrze Mam nadzieję, że z czasem się zrosną...

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez dobraswinia Pokaż wiadomość
Olejowanie na pewno im pomoże Widzę, że masz spore skórki, dla moich olejowanie było wybawieniem. Kiedyś je wycinałam i rosły jeszcze większe a teraz już tylko odsuwam i prawie ich nie widać. A te paznokcie na ostatnim zdjęciu odstają tak, że tak powiem "naturalnie"? Czy może w wyniku pielęgnacji, dłubania tam np. pilniczkiem czy coś? W tym drugim przypadku wydaje mi się, że wraz z pielęgnacją i przyrostem powinny się chyba zrosnąć z palcem, chociaż to bardziej przypuszczenie niż stwierdzenie poparte wiedzą.

Thecieniu, metamorfoza twoich paznokci jest niesamowita! Naprawde motywuje
Dzięki za dopowiedz ;*No skórki to moja zmora.. Do niedawna je wycinałam ale już przestałam na szczęście Odstają w wyniku dłubania pod nimi.. Staram się tego od uczyć.. Na razie idzie dobrze Jak mnie korci żeby dłubać to smaruje je oliwką i jest okej no mam nadzieję, że kiedyś to się zrośnie Jak patrze na paznokcie Majowej Rosy czy Thecien to mam motywację, żeby dbać o swoje paznokcie bo wiem, że też mogą się zmienić
__________________
Zapraszam: http://sylarecenzuje.blogspot.com/
Syla_2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 11:43   #210
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Tych drogerii nie ma jakoś dużo, w moim mieście są dwie, chyba, że o innej nie wiem Sprawdź na ich stronie, może akurat masz gdzieś w pobliżu
Łeeee nie ma w moim województwie w ogóle!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.