Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-19, 20:15   #1
Roguufkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9

Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?


Witam. Mam do was takie pytanie. Obiło mi sie o uszy ze zasiłek rodzinny nie musi wynosic 68 zl ale 1000 zl. różnica jest spora. Moze ktos z was sie z tym spotkal. Teściowa mojej kuzynki załatwiła synowi cos takiego ze otrzymuja zaiłek rodzinny w wysokosci 1000 zl miesiecznie, oboje nie pracuja, ona sie uczy itd.

slyszał ktos cos podobnego?
Roguufkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:47   #2
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

moze to zasilek za to ze ona sie uczy. kiedys kolezanka z tego korzystala ale to chyba 600 zl miala... plu to co na corke to moze miala z 700. moze jakis dodatek mieszniowy nie wiem. ogolnie to zasiles wynosi kolo 60 zl nie wiecej .. chyba?
__________________


razem 06.01.2012

narzeczona 12.04.2013

ślub 07.06.2014

będzie dziecię 26.04.2017



https://www.instagram.com/wantxme/
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:59   #3
carmenkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar carmenkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 286
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Zasiłek rodzinny wynosi 64 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia, 68 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia. Nie ma szans na to, żeby dostawała 1000 zł. Nawet z wszystkimi możliwymi zasiłkami tego nie osiągną, bo minimum socjalne wynosi 456 na osobę w rodzinie i do wysokości tej kwoty dodawane są zasiłkii. Nie wiem skąd to 1000zł, już prędzej jakiś kredyt
__________________
I will never forget.
I will never regret.

Łódź, 8.11.2011 - 30 Seconds to Mars
23.11.2012 - MUSE

carmenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:05   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Cytat:
Napisane przez Roguufkaaa Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was takie pytanie. Obiło mi sie o uszy ze zasiłek rodzinny nie musi wynosic 68 zl ale 1000 zl. różnica jest spora. Moze ktos z was sie z tym spotkal. Teściowa mojej kuzynki załatwiła synowi cos takiego ze otrzymuja zaiłek rodzinny w wysokosci 1000 zl miesiecznie, oboje nie pracuja, ona sie uczy itd.

slyszał ktos cos podobnego?
No to informacje z pierwszej ręki
Iśc do Mopsu i zapytać, nikt nie zna twojej sytuacji i mozliwosci pomocy ośrodków pomocy.

Swoja droga, nie pracowac i sie decydowac na dziecko? wow.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:26   #5
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Cytat:
Napisane przez carmenkaa Pokaż wiadomość
Zasiłek rodzinny wynosi 64 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia, 68 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia. Nie ma szans na to, żeby dostawała 1000 zł. Nawet z wszystkimi możliwymi zasiłkami tego nie osiągną, bo minimum socjalne wynosi 456 na osobę w rodzinie i do wysokości tej kwoty dodawane są zasiłkii. Nie wiem skąd to 1000zł, już prędzej jakiś kredyt
nie prawda

Cytat:
Zasiłek rodzinny na dziecko od listopada 2012 r. i w 2013 r. jest przyznawany w następujacej
wysokości:
- 77 zł - na dziecko do 5. roku życia >> podwyżka z 68 zł
- 106 zł - na dziecko powyżej 5. roku życia >> podwyżka z 91 zł
- 115 zł - na dziecko powyżej 18. roku życia do 24 lat >> podwyżka z 98 zł.
co do tematu - może uzyskali na dziecko zasiłek w związku z niepełnosprawnością malucha i stąd wyższa kwota - np. moja sąsiadka pobiera na dziecko zasiłek w wysokości ok 600zł (nie podam dokładnej kwoty bo nie znam) z tego tytułu, ze dziewczynka ma Mózgowe Porażenie Dziecięce - wcale tego po niej nie widać, kończy właśnie trzecią klasę i jak dla mnie to jest zupełnie zdrowym dzieckiem no ale w papierach ma wpisaną niepełnosprawność więc zasiłek pobiera...
ale na pewno nie jest to 1000zł
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 09:45   #6
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Nie ma to jak doniesienia z "pierwszej ręki". Ja ostatnio usłyszałam hit, że podobno becikowe wynosi nie 1000 zł, ale 4000 zł! Matka w zachwyt wpadła, ale szybko ją sprowadziłam na ziemię. W jakim kraju ona żyje?

A z tym zasiłkiem, to słyszałam od pani z gminy, która takowymi się zajmuje, że wynosi on ponad 70 zł na miesiąc.

Przysługuje nam oczywiście becikowe, a gdyby nasze dochody były marne, dostalibyśmy dodatkowe becikowe w kwocie 1000 zł, więc może o takie coś chodziło.
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:17   #7
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Zasiłek rodzinny w kwocie 1000 zł - niemożliwe. Musi się na to składać coś jeszcze.
Może dodatek mieszkaniowy? Może jakiś zasiłek celowy?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 15:27   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Zasiłek rodzinny w kwocie 1000 zł - niemożliwe. Musi się na to składać coś jeszcze.
Może dodatek mieszkaniowy? Może jakiś zasiłek celowy?
Może oficjalnie jest samotną matką z trójką niepełnosprawnych dzieci to może 1000zł uzbiera
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 15:35   #9
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

ja stawiam, ze ta kasa to jest stypendium socjalne jakie dostaje dziewczyna na uczelni
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 00:15   #10
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Też bym chciała na uczelnię co daje 1000 zł socjalnego Na UWB dają 200-400 zł, a na 400 to mało kto się łapie :/
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 09:00   #11
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Na 100% nie jest to zasiłek, raczej właśnie może jakieś stypendium. W mniejszych miejscowościach burmistrzowie wypłacaja takowe jeśli matka się uczy i jego wysokość to już u siebie ustalają, ale to raczej zależy od zamożności gminy...Nigdy nie słyszałam, żeby tyle zasiłek wynosił.
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 11:12   #12
Kubeczek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Ja wszelkich informacji na temat zasiłĸów rodzinnych musiałam szukać na własną rękę , udało mi się znaleźć coś takiego: http://e-prawnik.pl/artykuly/ubezpie...-rodzinny.html

Przynajmniej po przeczytaniu tego artykułu wiedziałam na czym stoję!
Kubeczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:19   #13
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Pomimo jednak tego, iż dziecko mieści się w przepisanych granicach wiekowych zasiłek nie będzie przysługiwał, jeżeli:.....osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka....

Załóżmy, że wychowuję dziecko samotnie a uznany ojciec dziecka płaci mi do ręki pieniądze na córkę bez usankcjonowania prawnego( alimenty nie są zasądzone) Czy nie mam prawa do zasiłku? To nie jest dla mnie do końca jasne.

Jakie warunki należy spełnic aby w ogóle otrzymac zasiłek? Bo nie wiem czy mi się należy. Z tego artykułu powyżej niewiele wynika. Mieszkam z ojcem dziecka i z córką.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-01-13 o 18:34
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:44   #14
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Pomimo jednak tego, iż dziecko mieści się w przepisanych granicach wiekowych zasiłek nie będzie przysługiwał, jeżeli:.....osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka....

Załóżmy, że wychowuję dziecko samotnie a uznany ojciec dziecka płaci mi do ręki pieniądze na córkę bez usankcjonowania prawnego( alimenty nie są zasądzone) Czy nie mam prawa do zasiłku? To nie jest dla mnie do końca jasne.

Jakie warunki należy spełnic aby w ogóle otrzymac zasiłek? Bo nie wiem czy mi się należy. Z tego artykułu powyżej niewiele wynika. Mieszkam z ojcem dziecka i z córką.
Przede wszystkim nie jesteś osobą samotnie wychowującą dziecko.
Poza tym Wasz wspólny dochód na członka rodziny nie może przekraczać 500 zł (z hakiem).
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 15:43   #15
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zasiłek rodzinny na dziecko- tylko 68 zł?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Pomimo jednak tego, iż dziecko mieści się w przepisanych granicach wiekowych zasiłek nie będzie przysługiwał, jeżeli:.....osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka....

Załóżmy, że wychowuję dziecko samotnie a uznany ojciec dziecka płaci mi do ręki pieniądze na córkę bez usankcjonowania prawnego( alimenty nie są zasądzone) Czy nie mam prawa do zasiłku? To nie jest dla mnie do końca jasne.

Jakie warunki należy spełnic aby w ogóle otrzymac zasiłek? Bo nie wiem czy mi się należy. Z tego artykułu powyżej niewiele wynika. Mieszkam z ojcem dziecka i z córką.
Nie jestes samotna matka jesli mieszkasz z ojcem dziecka. Zasilek rodzinny dostaniesz jesli wasz dochod czyli twoj i ojca dzielony na 3 nie przekracza krytwrium dochodu. Dla mopsu jestescie normalna rodzina. Mozesz dostac rodzinny te 70 zl ale nie dodatek dla samotnej matki.

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 16:43:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.