Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013. cz. IV - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Piąta część wątku będzie nosiła nazwę:
Listopadowo-grudniowe mamusie 2013. cz.v 2 3,57%
Tej jesieni wyjdzie z brzuszka słodki chłopczyk lub dziewuszka! Mamy XI-XII 2013. cz.V 3 5,36%
Końcem roku wyjdzie z brzuszka słodki chłopczyk lub dziewuszka! Mamy XI-XII 2013. cz. V 24 42,86%
Fiku miku , Fiku miku skacze Pukacz po jajniku. Mamusie XI-XII 2013. cz.V 22 39,29%
Spać nie dają nam już brzuszki bo się wiercą w nich maluszki. Mamusie XI-XII 2013. cz.V 5 8,93%
Tu nam przybyło,tam się odłożyło najwięcej chłopców się pojawiło. Mamy XI-XII 2013. cz.V 0 0%
Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-06, 15:01   #1141
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Tez o tym czytalam I zastanawiam sie jakie jest prawdopodobiensto ze jednak badania tego nie wykryja ..

Ten maly ma tez rozszczep podniebienia prawda?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ma ..

ja też się zastanawiam czy jest możliwe mimo badań genetycznych takie sytuacje, albo inaczej... na ile procent są jeszcze takie możliwości ?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 15:03   #1142
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

hej, mam pytanie co z piciem ziol w trakcie ciąży? Np. rumianek, melisa, skrzyp polny. Ile herbatek moge wypijać dziennie?
Czy jesli wypadaja mi wlosy moge zażywac skrzypowite?
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 15:23   #1143
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

http://www.figa.pl/Modne-nosidelka-p...niemowlat-a310


http://www.figa.pl/Moj-zawod-Rodzenie-dzieci-a393
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 15:26   #1144
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013. cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kathrin Von Hexe Pokaż wiadomość
Może zainteresuję którąś z mamus spodziewających się dziewczynki.

http://allegro.pl/super-rozowy-zesta...376121678.html

Ja poluję na ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item...fb8b71e1e483bb

Zobaczymy do jakiej kwoty podbiją.
SUPER , Mysle ze to wszystko jest naprawde sporo warte ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 15:29   #1145
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Ale szczuplutka jesteś gdzie ten Maksymek się tam mieści



Gratuluję 20 tygodnia
Pewnie że to może być dzidzia
Hehe a juz 2 kg przytylam 3 tyg. temu we wtorek sprawdze ile juz przytylam
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
weź nie strasz
wiadomo że jak bedziemy tylko karmić i nic wiecej nie robić, wpierniczać pizze i same fast foody to nic nie zrzucimy. alej a planuje karmic piersią, ostawić słodycze i inne niezdrowe rzeczy

dziewczyna z lipcówek urodziła syna z ZD, nie spodziewała się
No ja myslala, a raczej slyszalam, ze karmiac sie tyje
Tylko, ze macica sie kurczy...

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość




śliczne buciki i kicia

współczuję...



Malutki i zgrabniutki - ciekawe kiedy Ci tak porządnie wyskoczy piłeczka?
Wydaje mi sie, że już jest
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 15:33   #1146
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013. cz. IV

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
ma ..

ja też się zastanawiam czy jest możliwe mimo badań genetycznych takie sytuacje, albo inaczej... na ile procent są jeszcze takie możliwości ?
Ja przy testach pod katem PAPPA mam napisane prawdopodobienstwo 1: 1000 000 .
Ciekawe jak to ma sie do rzeczywistosci ?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez budowniczka Pokaż wiadomość
hej, mam pytanie co z piciem ziol w trakcie ciąży? Np. rumianek, melisa, skrzyp polny. Ile herbatek moge wypijać dziennie?
Czy jesli wypadaja mi wlosy moge zażywac skrzypowite?
Powinnas sprawdzic na ulotce. Ja bralam jakis lek ziolowy na wypadajade wlosy przed pierwsza ciaza I dobrze ze przeczytalam ulotke bo wyraznie pisalo ze zakazane w ciazy ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 15:53   #1147
Azealia
Raczkowanie
 
Avatar Azealia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 357
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez budowniczka Pokaż wiadomość
Hehe a juz 2 kg przytylam 3 tyg. temu we wtorek sprawdze ile juz przytylam

No ja myslala, a raczej slyszalam, ze karmiac sie tyje
Tylko, ze macica sie kurczy...


Wydaje mi sie, że już jest
Hehe Budowniczko do piłeczki to Ci jeszcze wiele brakuje, ja taki jak masz Ty miałam chyba w 12 tygodniu.. Ale podejrzewam, że niebawem wybrzuszy Cię konkretnie, w końcu to już 21 tydzień
__________________
In love
Azealia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 16:02   #1148
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki to szok jest dla kobiety..jak wcześniej coś wykryją to można jakoś się przygotowac psychicznie,nastawić, a tak? Dobrze że w poniedziałek idę na konsultację do innego ginekologa, bo ta moja takie zrobiła te badania na odwal że szok.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kathrin Von Hexe Pokaż wiadomość
Może zainteresuję którąś z mamus spodziewających się dziewczynki.

http://allegro.pl/super-rozowy-zesta...376121678.html

Ja poluję na ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item...fb8b71e1e483bb

Zobaczymy do jakiej kwoty podbiją.
Super te zestawy!!Też jestem ciekawa za ile pójdzie.
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:35   #1149
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

heeej
tak jak obiecałm odszukałam te koszule

ja miałam coś takiego i się nie sprawdziła (głónie przez mój mega biust)
http://allegro.pl/koszula-nocna-ciaz...324421874.html
nie wiem, może większy rozmiar by się sprawdził, ale wtedy akurat więłam największy z możliwych (l/xl) i tak jak mówię była ta koszula za krotka i biust wypływał.

Sprawdzają się takie luźne, rozpinane z przodu coś takiego:
http://allegro.pl/koszula-koszulka-n...349631636.html
http://allegro.pl/koszula-ciazowa-no...358212377.html
i chociaż ja się w poprzedniej ciązy zarzekałam że nie będe łazić w worku jak ciotka-klotka, to jednak po porodzie wygoda górą i teraz będe chodzić w worku, a co!


Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość

[/COLOR]Acelinka znalazłam to jest na ul.Stradom?
stradomska 17
w ogóle mozna ten sklep dopisac do polecanych bo kilka razy zamiawiałam i zawsze przesyłka była szybko, towar super

Cytat:
Napisane przez Azealia Pokaż wiadomość
Temat kościoła poruszacie to i ja Wam powiem że sami z TŻtem jesteśmy wierzący, ale nie praktykujący. Nie lubię księży i tego syfu który robią wokół siebie, nawet w Watykanie afery pedofilskie i inne a u Nas tylko kasa i kasa. U TŻta w dawnej parafii ksiądz nie chrzci dzieci których rodzice nie mają ślubu kościelnego, a co dziecko ma do tego że rodzice ślubu nie wzięli? Dlatego wszyscy tacy chrzczą u Nas bo na prawdę proboszcza mamy świetnego, młody i jeszcze nie zepsuty. Ale do kościoła i tak nie chodzę. Modlę się sama dla siebie a nie żeby ludzie gapili się w co jestem ubrana i czy mi brzuch rośnie, a na wsiach to akurat bardzo popularne.

No i co lepsze, u Nas w kościele jest chrzest po mszy, przychodzi się z Maluszkiem na koniec mszy, chrzest trzas pras i finito. A jak siostra TŻta chrzciła dzieci u nich to ludzie śpiewali a Maluszki urządzały akompaniament bo taki był płacz...
nam tez do Kościoła średnio po drodze

u nas tez chrzciny na Mszy, chyba że ktoś chce po Mszy to też zrobią.
Cytat:
Napisane przez jezzka Pokaż wiadomość

Widzę że temat chrztu został poruszony i tak chciałam zapytać: jest tu może ktoś kto nie zamierza chrzcić dziecka? Ja z partnerem jesteśmy niewierzący i zastanawiam się jeszcze co robić bo przecież to nie o Nas chodzi, tylko o dziecko i to co dla niego najważniejsze....
jak byłam w ciąży z natalcią to na tamtym wątku kilka dziewczyn nie chrzcilo dzieciaczków, bo tak było zgodne z ich sumieniem. Zazwyczaj rodzinka namawiała, prosiła, szantażowała ale postawiły na swoim i sa zdowolone
Cytat:
Napisane przez jezzka Pokaż wiadomość

Aaby - Tola - Tola. Ładne i krótki a dla Nas to ważne bo długie nazwisko. Mam dokładnie tak jak Ty i chyba dopóki nie zobaczę jej na zewnątrz, to do końca nie uwierzę
Łaaaadnie
nie wiedziałam że Tola to samodzielne imię
Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
A ja wlasnie skonczylam ogarniac I ide spac. Panele w pokoju praktycznie polozone , a w niedziele beda zakładac w kuchni .. Jutro musimy pomalowac lazienke I kuchnie I najwazniejszy Majeczkowy pokoik
Straszne jest to ze mamy tak malo miejsca ze wiecznie trzeba wszystko przesowac tam I z powrotem ..
No ale coz poradzic .. Dobranoc brzuchatki
u was na finiszu remont, super. U nas też już bliżej końca ale jednak jeszcze daleko
Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Azealia ja również z tego powodu zrezygnowałam z Mutsy, muszę mieć pompowane koła..
a jakiś starszy model mutsy? Też są fajne i z tego co pamiętam mają wszystkie koła pompowane
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
ma ..

ja też się zastanawiam czy jest możliwe mimo badań genetycznych takie sytuacje, albo inaczej... na ile procent są jeszcze takie możliwości ?
możliwe. Tak samo możliwe jak na genetycznych wyjdzie że dzieciątko chore a potem się zdrowe urodzi prawdopodobnieństwo małe ale zawsze jest ..


Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki to szok jest dla kobiety..jak wcześniej coś wykryją to można jakoś się przygotowac psychicznie,nastawić, a tak? Dobrze że w poniedziałek idę na konsultację do innego ginekologa, bo ta moja takie zrobiła te badania na odwal że szok.
No właśnie można się nastawić, a tak to szok kompletny. Moi znajomi to przeżyli. Nie umiem tego pojąć do dziś bo znajoma połowe ciąży w szpitau leżała i nikt się nie zorientował że dziecko za małe, że wszystko rozwinęte nie tak niestety ta wada genetyczna to waściwie wyrok śmierci da maluszka więc może lepiej że nie wiedzieli, krócej cierpieli ...

Bliska koleżanka ma synka z zespołem Downa, ale wiedziała już w ciązy, na połówkowym usg wyszedł brak kości nosowej, zdecydowali się na amniopunkcję no i się potwierdziło niestety. Ale Kamilek jest najukochańszy na świecie i ma najwspanialszych rodziców


znów elaborat napisałam
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:47   #1150
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
heeej
tak jak obiecałm odszukałam te koszule

ja miałam coś takiego i się nie sprawdziła (głónie przez mój mega biust)
http://allegro.pl/koszula-nocna-ciaz...324421874.html
nie wiem, może większy rozmiar by się sprawdził, ale wtedy akurat więłam największy z możliwych (l/xl) i tak jak mówię była ta koszula za krotka i biust wypływał.

Sprawdzają się takie luźne, rozpinane z przodu coś takiego:
http://allegro.pl/koszula-koszulka-n...349631636.html
http://allegro.pl/koszula-ciazowa-no...358212377.html
i chociaż ja się w poprzedniej ciązy zarzekałam że nie będe łazić w worku jak ciotka-klotka, to jednak po porodzie wygoda górą i teraz będe chodzić w worku, a co!



stradomska 17
w ogóle mozna ten sklep dopisac do polecanych bo kilka razy zamiawiałam i zawsze przesyłka była szybko, towar super


nam tez do Kościoła średnio po drodze

u nas tez chrzciny na Mszy, chyba że ktoś chce po Mszy to też zrobią.

jak byłam w ciąży z natalcią to na tamtym wątku kilka dziewczyn nie chrzcilo dzieciaczków, bo tak było zgodne z ich sumieniem. Zazwyczaj rodzinka namawiała, prosiła, szantażowała ale postawiły na swoim i sa zdowolone

Łaaaadnie
nie wiedziałam że Tola to samodzielne imię

u was na finiszu remont, super. U nas też już bliżej końca ale jednak jeszcze daleko

a jakiś starszy model mutsy? Też są fajne i z tego co pamiętam mają wszystkie koła pompowane

możliwe. Tak samo możliwe jak na genetycznych wyjdzie że dzieciątko chore a potem się zdrowe urodzi prawdopodobnieństwo małe ale zawsze jest ..



No właśnie można się nastawić, a tak to szok kompletny. Moi znajomi to przeżyli. Nie umiem tego pojąć do dziś bo znajoma połowe ciąży w szpitau leżała i nikt się nie zorientował że dziecko za małe, że wszystko rozwinęte nie tak niestety ta wada genetyczna to waściwie wyrok śmierci da maluszka więc może lepiej że nie wiedzieli, krócej cierpieli ...

Bliska koleżanka ma synka z zespołem Downa, ale wiedziała już w ciązy, na połówkowym usg wyszedł brak kości nosowej, zdecydowali się na amniopunkcję no i się potwierdziło niestety. Ale Kamilek jest najukochańszy na świecie i ma najwspanialszych rodziców


znów elaborat napisałam
dzieki za koszule, teraz juz wiem jakie zamawiać w takim razie. WEZMĘ TĄ TAŃSZĄ DO PORODU ( COBY szkoda nie było wyrzucić:P) a tę drugą na później ..
co do tego Zespołu Downa, ja sie tak martwie teraz ze masakra... niby na połówkowym było wszystko ok, lekarka nie widziała żadnych wad itd.. no ale jak widać jakieś ryzyko jednak jest.. Czy ktoras orientuje sie jakie jeszcze ważne badania po połówkowym sie robi? na NFZ bądź prywatnie... ?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:50   #1151
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

rybko niekoniecznie będziesz musiała wyrzucić. Nie wiem jak to się stało ale moja koszula ani plamki nie miała po porodzie ale to fakt, jak coś to szkoda byłoby wyrzucić drogą

słyszałam nawet że dziewczyny do porodu biora jakiś za duży t-shirt

a co do chrztu - jak tak jak Ty myślałam żeby na Boże Narodzenie zrobić, ale zobaczymy jak wyjdzie


aaa, nie chwaliłam się, że zaczęłam chodzić na zajęcia przy szkole rodzenia takie darmowe porady to są, poprzednio też byłam na kilku. Teraz sbie tez pochodze jak będe miała czas, zawsze to chwila dla siebie, coś sobie poprzypominam, jakieś gazetki, próbki, butelki się dostaje więc dlaczegoby nie skorzystać
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 17:01   #1152
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Zadam Wam głupie pytanie, ale proszę o mądre odpowiedzi

jak jestem dłużej na nogach, albo idę gdzieś szybciej i dalej to zaczyna mnie bolec tak jakby prawa nerka, ale boli mnie tak fest że musze sie zatrzymać i nie daje rady iść dalej, mało tego jak oprę się na lewym łokciu ( ja nie wiem czy wy wiecie o co mi chodzi, ale nie wiem jak to napisać ) to normalnie skręca mnie z bólu i nie wiem co to może być? czy to mały gdzies tam coś uciska czy jak? bo mam to tak z tydzień już, ale początkowo nic nie wiązałam z tym ... aaa no i mam taki ciemny/pomarańczowy mocz.... i pomyslałam sobie e moze to od tego zelaza?? co sądzicie? co to moze byc? mam iść do jakiegos rodzinnego?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 17:03   #1153
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

rybko mnie się wydaje że mocz to od żelaza inny kolor ma, a te bóle to być może od kręgosłupa

ale dla pewności spytałabym lekarza, może trzeba zrobić dodatkowe badania bo jeśli nerka boli to może być coś z układem moczowym


aaaa, a te koszule to na allegro rybko przejrzył bo ja wzięłam przykładowe, ceny zaczynały się chyba od 14,99 o ile pamiętam potem zalezy jaka przesyłka


Lece na dzisiaj miłego wieczoru

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2013-07-06 o 17:05
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 17:31   #1154
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Halo halo,pamięta mnie ktoś jeszcze? Coś tam pisałam na początku, ale śledziłam Was cały czas.
U mnie dziś 17 tydz.1 dzień.
Czytam i oglądam jakie piękne rzeczy kupujecie - ja jeszcze nie kupiłam nic, jedynie wstępnie przejrzałam worki z ciuszkami po moim chrześniaku, a że najwięcej jest chłopięcych to się jeszcze wstrzymuję z wybieraniem, no na razie nie wiemy kto mieszka
Niestety wyskoczyło mi ciśnienie - jestem na lekach i prawdopodobnie będzie cesarka.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
rybko mnie się wydaje że mocz to od żelaza inny kolor ma, a te bóle to być może od kręgosłupa

ale dla pewności spytałabym lekarza, może trzeba zrobić dodatkowe badania bo jeśli nerka boli to może być coś z układem moczowym


aaaa, a te koszule to na allegro rybko przejrzył bo ja wzięłam przykładowe, ceny zaczynały się chyba od 14,99 o ile pamiętam potem zalezy jaka przesyłka


Lece na dzisiaj miłego wieczoru
Jak byłam w szpitalu, to jak byłam na usg na patologii ciąży to wszystkie ciężarówki maszerowały po korytarzu w takich koszulach w różnych kolorach - śmiesznie to wyglądało
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 17:46   #1155
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
rybko niekoniecznie będziesz musiała wyrzucić. Nie wiem jak to się stało ale moja koszula ani plamki nie miała po porodzie ale to fakt, jak coś to szkoda byłoby wyrzucić drogą

słyszałam nawet że dziewczyny do porodu biora jakiś za duży t-shirt

a co do chrztu - jak tak jak Ty myślałam żeby na Boże Narodzenie zrobić, ale zobaczymy jak wyjdzie


aaa, nie chwaliłam się, że zaczęłam chodzić na zajęcia przy szkole rodzenia takie darmowe porady to są, poprzednio też byłam na kilku. Teraz sbie tez pochodze jak będe miała czas, zawsze to chwila dla siebie, coś sobie poprzypominam, jakieś gazetki, próbki, butelki się dostaje więc dlaczegoby nie skorzystać
a mowią cos tam ciekawego ? moja szkoła rodzenia jest w remoncie


Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
Halo halo,pamięta mnie ktoś jeszcze? Coś tam pisałam na początku, ale śledziłam Was cały czas.
U mnie dziś 17 tydz.1 dzień.
Czytam i oglądam jakie piękne rzeczy kupujecie - ja jeszcze nie kupiłam nic, jedynie wstępnie przejrzałam worki z ciuszkami po moim chrześniaku, a że najwięcej jest chłopięcych to się jeszcze wstrzymuję z wybieraniem, no na razie nie wiemy kto mieszka
Niestety wyskoczyło mi ciśnienie - jestem na lekach i prawdopodobnie będzie cesarka.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------



Jak byłam w szpitalu, to jak byłam na usg na patologii ciąży to wszystkie ciężarówki maszerowały po korytarzu w takich koszulach w różnych kolorach - śmiesznie to wyglądało
Pamiętamy, pamiętamy a jakie masz ciśnienie ?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 17:49   #1156
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość



Pamiętamy, pamiętamy a jakie masz ciśnienie ?
Teraz w normie średnio 117/80 ale lekarz powiedział że każde powyżej 140 jest dla nas niebezpieczne.
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:21   #1157
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Teraz się zaczęłam zastanawiać, na badaniu lekarka się zapytała "co byśmy zrobili gdybyśmy mieli dziecko z zespołem downa"..byliśmy w takim szoku że nic nie odpowiedzieliśmy.Powiedzi ała później że jest wszystko ok ale męczyła się z badaniem bo nie mogła zdobyć wymiaru. I już mam nerwówke do poniedziałku;(
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:24   #1158
Azealia
Raczkowanie
 
Avatar Azealia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 357
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Zadam Wam głupie pytanie, ale proszę o mądre odpowiedzi

jak jestem dłużej na nogach, albo idę gdzieś szybciej i dalej to zaczyna mnie bolec tak jakby prawa nerka, ale boli mnie tak fest że musze sie zatrzymać i nie daje rady iść dalej, mało tego jak oprę się na lewym łokciu ( ja nie wiem czy wy wiecie o co mi chodzi, ale nie wiem jak to napisać ) to normalnie skręca mnie z bólu i nie wiem co to może być? czy to mały gdzies tam coś uciska czy jak? bo mam to tak z tydzień już, ale początkowo nic nie wiązałam z tym ... aaa no i mam taki ciemny/pomarańczowy mocz.... i pomyslałam sobie e moze to od tego zelaza?? co sądzicie? co to moze byc? mam iść do jakiegos rodzinnego?
Nerki same w sobie nie bolą, chyba że coś je uciska bądź są opuchnięte itp. Więc może Dzidziol akurat tam gdzieś się usadawia jak dłużej idziesz?
Co do moczu to wiem na pewno że ciemny mocz jest wtedy gdy organizm jest mało nawodniony, przy dobrze nawodnionym mocz jest jaśniutki albo prawie przezroczysty. Najlepiej zrób sobie kontrolnie mocz i w razie W kontaktuj się z lekarzem.
__________________
In love
Azealia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:26   #1159
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez Azealia Pokaż wiadomość
Hehe Budowniczko do piłeczki to Ci jeszcze wiele brakuje, ja taki jak masz Ty miałam chyba w 12 tygodniu.. Ale podejrzewam, że niebawem wybrzuszy Cię konkretnie, w końcu to już 21 tydzień
No wkoncu 6 miesiac
tez mi sie wydaje ze zaraz zrobi sie napieta skora i jakbym byla pompowaną piłką plażowa
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 18:30   #1160
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Ja znowu z doskoku ale jakoś cały dzień nie ma czasu żeby coś tu napisać, ale podczytuję Was regularnie
Właśnie zbieram się na Dni Baranowa Sandomierskiego (prawie jak wiejski festyn) TŻ porywa mnie na koncert Papa dance Zawsze to jakaś rozrywka

Miłego wieczoru Dwupaki

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez budowniczka Pokaż wiadomość
No wkoncu 6 miesiac
tez mi sie wydaje ze zaraz zrobi sie napieta skora i jakbym byla pompowaną piłką plażowa
Kurcze 6 miesiąc i masz taki płaski brzuszek, też bym taki chciała przynajmniej nie miałabym problemów ze zginaniem się bo żeby cokolwiek zrobić teraz to muszę się niesamowicie nagimnastykować
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:31   #1161
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
Teraz w normie średnio 117/80 ale lekarz powiedział że każde powyżej 140 jest dla nas niebezpieczne.
no właśnie... a mi próbował wmówić ze moje 145 jest ok!!
Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Teraz się zaczęłam zastanawiać, na badaniu lekarka się zapytała "co byśmy zrobili gdybyśmy mieli dziecko z zespołem downa"..byliśmy w takim szoku że nic nie odpowiedzieliśmy.Powiedzi ała później że jest wszystko ok ale męczyła się z badaniem bo nie mogła zdobyć wymiaru. I już mam nerwówke do poniedziałku;(
będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Azealia Pokaż wiadomość
Nerki same w sobie nie bolą, chyba że coś je uciska bądź są opuchnięte itp. Więc może Dzidziol akurat tam gdzieś się usadawia jak dłużej idziesz?
Co do moczu to wiem na pewno że ciemny mocz jest wtedy gdy organizm jest mało nawodniony, przy dobrze nawodnionym mocz jest jaśniutki albo prawie przezroczysty. Najlepiej zrób sobie kontrolnie mocz i w razie W kontaktuj się z lekarzem.
hmm... ja nie sądze ze jestem nienawodniona, bo pije baaaaaaaaaardzo dużo, łącznie ok 4 litrów wody ( w pracy 2x1,5 l wody plus w domu 2-3 herbaty i puszka coli ) mam wizyte w czwartek i zastanawiam sie czy czekać, czy np. zrobić w poniedziałek prywtnie, pewnie z 5 zł kosztuje i miec juz wyniki na wizycie, czy jak.. kurde ja to zawsze cos zaczynam sie denerwowac calą sytuacją... :/
w ogóle jakis czas temu maly tak kopał ze spac nie mogłam, a teraz? jak poleżę i sie naprawdę skupię to wtedy czuje...... a w ogóle wiecie co? koleżanka z pracy, z CH która jako pierwsza wiedziała o ciąży w pracy cały czas mi mówi ze nie powiedziałaby nigdy w życiu ze jestem w ciąży.. i mimo że nie jest to jakaś moja przyjaciółka ale bardzo sie lubimy, to tak mi sie przykro robi.
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:34   #1162
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
no właśnie... a mi próbował wmówić ze moje 145 jest ok!!
Jesteś na lekach? Czy tylko mierzysz i obserwujesz?
Swoją drogą to mam do polecenia dobrego lekarza co chodzę do niego prywatnie - wizyta 80 zł z usg w Chorzowie - bo wiem że różne miałaś przygody z gin.
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:35   #1163
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
zaczynam sie denerwowac calą sytuacją... :/
w ogóle jakis czas temu maly tak kopał ze spac nie mogłam, a teraz? jak poleżę i sie naprawdę skupię to wtedy czuje...... a w ogóle wiecie co? koleżanka z pracy, z CH która jako pierwsza wiedziała o ciąży w pracy cały czas mi mówi ze nie powiedziałaby nigdy w życiu ze jestem w ciąży.. i mimo że nie jest to jakaś moja przyjaciółka ale bardzo sie lubimy, to tak mi sie przykro robi.
Na pewno tak mówi bo myśli że sprawia przyjemnośćWiesz, kobiecie się nie mówi że wygląda grubo czy coś, może dlatego tak ci mówi?
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:37   #1164
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 754
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez Azealia Pokaż wiadomość
Nerki same w sobie nie bolą, chyba że coś je uciska bądź są opuchnięte itp. Więc może Dzidziol akurat tam gdzieś się usadawia jak dłużej idziesz?
Co do moczu to wiem na pewno że ciemny mocz jest wtedy gdy organizm jest mało nawodniony, przy dobrze nawodnionym mocz jest jaśniutki albo prawie przezroczysty. Najlepiej zrób sobie kontrolnie mocz i w razie W kontaktuj się z lekarzem.
Dziewczyny ja jestem bardzo wyczulona w kwestii nerek, ponieważ w poprzedniej ciąży w okolicach 23 tygodnia miałam atak bólu z nerki. Okazało się, że córcia uciskała prawą nerkę do tego stopnia, że zrobił się w niej zastój- ja dostałam 40 stopni gorączki, a ból był taki, że myślałam, że umrę. skurcze porodowe były dla mnie potem niczym ugryzienie komara w porównaniu z tamtym bólem...

Moja pani dr sprawdza na każdym usg czy dziecko nie uciska zbytnio narządów i czy w nerkach jest czysto. Tamta akcja była z mojej winy bo nie chciałam iść do szpitala jak chciała mnie położyć.
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:44   #1165
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

[1=a55edcd592b5250bfc801a5 34a15031ff4f0e57e_5ee55a8 e308ca;41668484]Dziewczyny ja jestem bardzo wyczulona w kwestii nerek, ponieważ w poprzedniej ciąży w okolicach 23 tygodnia miałam atak bólu z nerki. Okazało się, że córcia uciskała prawą nerkę do tego stopnia, że zrobił się w niej zastój- ja dostałam 40 stopni gorączki, a ból był taki, że myślałam, że umrę. skurcze porodowe były dla mnie potem niczym ugryzienie komara w porównaniu z tamtym bólem...

Moja pani dr sprawdza na każdym usg czy dziecko nie uciska zbytnio narządów i czy w nerkach jest czysto. Tamta akcja była z mojej winy bo nie chciałam iść do szpitala jak chciała mnie położyć.[/QUOTE]
No to faktycznie się pomęczyłaś...a kiedy to Ci przeszło?Bo chyba się nie męczyłaś z tym bólem aż do porodu?

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

I po co ja się tak najadałam....teraz mnie aż brzuch boli..
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:54   #1166
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
Jesteś na lekach? Czy tylko mierzysz i obserwujesz?
Swoją drogą to mam do polecenia dobrego lekarza co chodzę do niego prywatnie - wizyta 80 zł z usg w Chorzowie - bo wiem że różne miałaś przygody z gin.
miałam brać leki jak sie by sytuacja nie poprawiła, lekarz zmarł a nowy olał sprawę, w czwartek mam kolejną wizyte u nowego gina i mam nadzieje ze bedzie ok. wole brać leki niz zeby mi cokolwiek sie stało. Obecnie na każdej wizycie mam powyżej 140, na pierwszej miałam 140 a tak to cały czas wysoko i raz mialam 137/90 bodajże... ogólnie mierze sobie tak dwa razy dziennie dla własnej kontroi . dzisiaj rano 136/85 ale wczoraj już miałam 144/90 też rano ( jak jestem w pracy to mierze tylko rano )
jak w czwartek na tej wizycie całkowicie mnie lekarz oleje to będę kończyć ciążę prywatnie, znalazłam gabinet za 60 zł ale nie wiem czy z USG, w razie czego odezwę po namiar a co bierzesz jak moge zapytać?

[1=a55edcd592b5250bfc801a5 34a15031ff4f0e57e_5ee55a8 e308ca;41668484]Dziewczyny ja jestem bardzo wyczulona w kwestii nerek, ponieważ w poprzedniej ciąży w okolicach 23 tygodnia miałam atak bólu z nerki. Okazało się, że córcia uciskała prawą nerkę do tego stopnia, że zrobił się w niej zastój- ja dostałam 40 stopni gorączki, a ból był taki, że myślałam, że umrę. skurcze porodowe były dla mnie potem niczym ugryzienie komara w porównaniu z tamtym bólem...

Moja pani dr sprawdza na każdym usg czy dziecko nie uciska zbytnio narządów i czy w nerkach jest czysto. Tamta akcja była z mojej winy bo nie chciałam iść do szpitala jak chciała mnie położyć.[/QUOTE]
o kurka, aż sie przestraszyłam ... masakra jakaś . ja mam nadzieje ze nic sie nei dzieje takiego złego i że ból ustanie... bo nie dam rady jak to dalej edzie ta boleć... powiem chyba w czwartek o tej nerce lekarzowi,moze zrobi mi jakies USG
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:54   #1167
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

kyte, a myślałaś nad Mutsy 4Rider? Albo Transporter? 4Rider ma wszystkie koła pompowane, Transporter albo tylne, albo też wszystkie. My się właśnie będziemy solidnie na 4Riderem zastanawiać
Choć i Evo bardzo kusi, ale nie wiem, czy właśnie ryzykować te piankowe
Pisałam jakiś czas temu do Mutsy czy można w Evo zamienić choćby z tyłu koła na pompowane, ale odpisali, że w chwili obecnej nie ma takiej możliwości
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:58   #1168
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość
kyte, a myślałaś nad Mutsy 4Rider? Albo Transporter? 4Rider ma wszystkie koła pompowane, Transporter albo tylne, albo też wszystkie. My się właśnie będziemy solidnie na 4Riderem zastanawiać
Choć i Evo bardzo kusi, ale nie wiem, czy właśnie ryzykować te piankowe
Pisałam jakiś czas temu do Mutsy czy można w Evo zamienić choćby z tyłu koła na pompowane, ale odpisali, że w chwili obecnej nie ma takiej możliwości
Transportera widziałam z piankowymi kołami...wiesz, tak naprawdę będę wszystko wiedziała jak pojade do jakiegoś salonu wózków wypytam się o wszystko.Może uda mi się pojechać w przyszłym tygodniu?

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Aaa i też poczytałam opinie na necie, i się wystraszyłam tego transportera..wcale nie ma takich pozytywnych opinii.
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 19:01   #1169
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Dziewczyny jak Wy radzicie sobie z upałami?
U mnie się 25 na + zrobiło i ja życi nie mogę. Wymioty, zawroty głowy, uczucie przegrzania jak po biegach. Brałam już prysznic 5 razy, ale nic nie pomaga
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 19:08   #1170
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Cyc ogromny, krągły brzuszek-a w tym brzuszku jest maluszek. Mamy XI-XII 2013.

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak Wy radzicie sobie z upałami?
U mnie się 25 na + zrobiło i ja życi nie mogę. Wymioty, zawroty głowy, uczucie przegrzania jak po biegach. Brałam już prysznic 5 razy, ale nic nie pomaga
przykro mi bardzo aż nie wiem co mam doradzić Może woda z lodem? Połóż się w najbardziej chłodnym miejscu?Wiem no głupie pewnie już dawno to zrobiłaś, ale nie mam pomysłu..A wiatrak jakiś masz?
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.