Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-23, 10:51   #781
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka masz cere i z jakimi problemami sie borykasz ale generalnie dla naczynkowcow moze byc nie bardzo poprzez propylene glycol wysoko w skladzie,maslo shea moze zapychac jezeli Twoja cera nie toleruje go.

Ten krem nie zapychał mi porow,nie mam tez problemow z naczynkami, nawet bylam z niego zadowolona, ale przestalam go uzywac jak dowiedzialam sie ze jest przeznaczony dla cery dojrzalej. Zadalam na kosmetycznyma takie pytanie http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185103
ale tam chyba nikt sie z takim problemem nie spotkal.Może Wy cos wiecie? Poprostu moje dolegliwosci zbiegly sie w czasie razem ze stosowaniem tego kremu i pomyslalam sobie ze to moze byc jego zasluga, ale skoro mowisz ze to mazidlo jest nieszkodliwe to prawdopodobnie zbieg okolicznosci i przyczyna mojego problemu tkwi gdzie indziej. Gdybys miala pomysl co moze byc przyczyna to bede wdzięczna za jakąs wskazowke. A tak na marginesie to z powodu mojej wiotkiej skory krem Sorayi jest dla mnie wprost stworzony.(śmiech przez łzy)
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 11:34   #782
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez @marta@ Pokaż wiadomość
Ten krem nie zapychał mi porow,nie mam tez problemow z naczynkami, nawet bylam z niego zadowolona, ale przestalam go uzywac jak dowiedzialam sie ze jest przeznaczony dla cery dojrzalej. Zadalam na kosmetycznyma takie pytanie http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185103
ale tam chyba nikt sie z takim problemem nie spotkal.Może Wy cos wiecie? Poprostu moje dolegliwosci zbiegly sie w czasie razem ze stosowaniem tego kremu i pomyslalam sobie ze to moze byc jego zasluga, ale skoro mowisz ze to mazidlo jest nieszkodliwe to prawdopodobnie zbieg okolicznosci i przyczyna mojego problemu tkwi gdzie indziej. Gdybys miala pomysl co moze byc przyczyna to bede wdzięczna za jakąs wskazowke. A tak na marginesie to z powodu mojej wiotkiej skory krem Sorayi jest dla mnie wprost stworzony.(śmiech przez łzy)
Jeśłi krem sprawdza się na Twojej skórze, stosuj śmiało. Ja uzywam od ponad roku retin-A nie dlatego że mam trądzik, ale właśnie jako profilaktyka zmarszczek.
Jeśłi skóra jest wiotka, to nie ma na co czekać, tylko trzeba jej pomóc kremami. I nie wierz w historie typu: jeśłi bedziesz teraz uzywac takich kremó, to co ci zostanie na starość? Skóra się nie przyzwyczaja, a krem nie traci na skutecznosci.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 13:14   #783
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karolinka123 Pokaż wiadomość
witam
bardzo mi sie podoba ten watek gdyz kazdy producent zachwala swoj produkt a sklad ktory jest po lacinie prawie kazdej z nas nic nie mowi
Dlatego chcailabym sie dowiedziec czegos na temat podkładu matująco-wygładzającego Lirene Dermoprogram City Matt
Interesowalo by mnie czy pasuje do cery tlustej/mieszanej
Składniki:
Aqua,Cyclomethicone,Polym ethyl Methacrylante,Glycerin,Ce tyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Polyglyceryl-4 Isostearate,Nylon-12,Sodium Chloride,Beeswax(Cera Alba),Magnesium Sulfate,Tocopheryl Acetate,PEG-8,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Citric Acid,Ascorbic Acid,Isopropyl Titanium Triisostearate,Phenoxyeth anol,Mathylparaben,Benzoi c Acid,Dehydroacetic Acid,Parfum,Linalool,Hydr oxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde,Alpha Isomethyl Ionone,Limonene,Benzyl Bezoate,Benzyl Salicylate,Haxyl Cinnamal,Butylphenyl Methylopropional,Coumarin ,Geraniol,Hydroxylocitron ellal,Citronellol,Isoeuge nol,Eugenol,Cl 77891(Titanium Dioxyde),Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Z gory dziekuje za opisanie składu
To ja sie dołączę do prosby o analize skladu
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 13:15   #784
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ze składników potencjalnie zapychających: parafina, isporopyl mirystate. Na uwagę zasługuje tu wyciąg zlisci aloesu, pantenol i allantoina. Nawilżać powienien dobrze. Tyle
Dziękuję bardzo
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 20:58   #785
Pauline007
Raczkowanie
 
Avatar Pauline007
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuje bardzo mam pytanie - jako specjalista znasz zapewne jakiś dobry krem nawilżający dla 23 latki ?? Byłabym wdzięczna za poradę, bo gubie się w drogeriach, a na składach się nie znam.

Dziekuje i dobranoc
__________________
Pozdrawiam
P.



Pauline007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 21:05   #786
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karolinka123 Pokaż wiadomość
witam
bardzo mi sie podoba ten watek gdyz kazdy producent zachwala swoj produkt a sklad ktory jest po lacinie prawie kazdej z nas nic nie mowi
Dlatego chcailabym sie dowiedziec czegos na temat podkładu matująco-wygładzającego Lirene Dermoprogram City Matt
Interesowalo by mnie czy pasuje do cery tlustej/mieszanej
Składniki:
Aqua,Cyclomethicone,Polym ethyl Methacrylante,Glycerin,Ce tyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Polyglyceryl-4 Isostearate,Nylon-12,Sodium Chloride,Beeswax(Cera Alba),Magnesium Sulfate,Tocopheryl Acetate,PEG-8,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Citric Acid,Ascorbic Acid,Isopropyl Titanium Triisostearate,Phenoxyeth anol,Mathylparaben,Benzoi c Acid,Dehydroacetic Acid,Parfum,Linalool,Hydr oxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde,Alpha Isomethyl Ionone,Limonene,Benzyl Bezoate,Benzyl Salicylate,Haxyl Cinnamal,Butylphenyl Methylopropional,Coumarin ,Geraniol,Hydroxylocitron ellal,Citronellol,Isoeuge nol,Eugenol,Cl 77891(Titanium Dioxyde),Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Z gory dziekuje za opisanie składu
Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
To ja sie dołączę do prosby o analize skladu
Podkłąd powinien mieć właściwości matujące dzięki zawartości silikonów, srobii i nylonu. Ma jednak także i skłądniki kwasowe, więc skóry przesuszone kuracjami antytradzikoweymi/ kwsowymi, retonidowymi może sciągać, moze podkreslac odtające suche skórki. ZApychac nie powinien, ma emolienty, ale wg mnie "bezpieczne".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 21:10   #787
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Pauline007 Pokaż wiadomość
L_V dziękuje bardzo mam pytanie - jako specjalista znasz zapewne jakiś dobry krem nawilżający dla 23 latki ?? Byłabym wdzięczna za poradę, bo gubie się w drogeriach, a na składach się nie znam.

Dziekuje i dobranoc
Nie wiem czego dokłądnie szukasz, ale tu jest ciekawy wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181116
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-23, 22:34   #788
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moglabym prosić o analizę kremu
Mincer Mona-Liza, Retinol Q 10 C krem pod oczy

Water demineral, mineral oil, glicerine, olyglyceryl 2 dipolyhydroxystearate (and) cocoglycerides (and) sorbitan sesquioleate (and) cera alba (and) aluminium stearates (and) dicoccyl pentaerythrityl disteryl citrate, isopropyl myristate, plant extract euphrasiae, plant extract glycyrrhiza glabra, extrakt algae, magnesium sulfate, fragrance, allantoin, d-panthenol, methyl paraben (preservative), ethyl paraben (preservative), propyl paraben (preservative), 2 bromo - 2 nitro - 1,3diol (preservative), ascorbic acid (vitamin c), retinol (vitamin a), ubichinon (q10), tenox bha

i podkładu


Lumene, Matt Touch Spray-on Makeup (podkład w spray-u)

Skład: Active Ingredients: Titanium Dioxide; Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate). Inactive Ingredients:
Aqua (Water); Cyclopentasiloxane; Butane; Propane; Polymethyl Methacrylate; Sodium Chloride; PEG/PPG-20/15 Dimethicone; Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate; Dimethicone; Betaine; Saccharide Isomearate; Glycerin; Trimethylsiloxysilicate; Xylitol; Lactitol; Sorbitol; Trimethoxycaprylylsilane; Citric Acid; Phenoxyethanol; Methylparaben; Butylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Isobutylparaben; Benzyl Salicylate; Hexyl Cinnamal; Parfum/Fragrance; May Contain: [(CI 77491, CI 77492, CI 77499) Iron Oxides; (CI 77891) Titanium Dioxide]
__________________

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2007-04-23 o 22:56
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 11:31   #789
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Czy moglabym prosić o analizę kremu
Mincer Mona-Liza, Retinol Q 10 C krem pod oczy

Water demineral, mineral oil, glicerine, olyglyceryl 2 dipolyhydroxystearate (and) cocoglycerides (and) sorbitan sesquioleate (and) cera alba (and) aluminium stearates (and) dicoccyl pentaerythrityl disteryl citrate, isopropyl myristate, plant extract euphrasiae, plant extract glycyrrhiza glabra, extrakt algae, magnesium sulfate, fragrance, allantoin, d-panthenol, methyl paraben (preservative), ethyl paraben (preservative), propyl paraben (preservative), 2 bromo - 2 nitro - 1,3diol (preservative), ascorbic acid (vitamin c), retinol (vitamin a), ubichinon (q10), tenox bha
Ciekawy krem odżywczo-nawilżający, zawiera sporo emolientów i wyciągó roślinnych. Powinien głęboko odżywiać i wygładzać skórę pod oczami. Jednak na zawarty w nim retinol bym nie liczyła - na szarym końcu składu, a szkoda, bo to retinol, anie forma estrowa wit A.


Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
i podkładu
Lumene, Matt Touch Spray-on Makeup (podkład w spray-u)

Skład: Active Ingredients: Titanium Dioxide; Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate). Inactive Ingredients:
Aqua (Water); Cyclopentasiloxane; Butane; Propane; Polymethyl Methacrylate; Sodium Chloride; PEG/PPG-20/15 Dimethicone; Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate; Dimethicone; Betaine; Saccharide Isomearate; Glycerin; Trimethylsiloxysilicate; Xylitol; Lactitol; Sorbitol; Trimethoxycaprylylsilane; Citric Acid; Phenoxyethanol; Methylparaben; Butylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Isobutylparaben; Benzyl Salicylate; Hexyl Cinnamal; Parfum/Fragrance; May Contain: [(CI 77491, CI 77492, CI 77499) Iron Oxides; (CI 77891) Titanium Dioxide]
Nie wiem co miałabym sprawdzic w tym podkłądzie - nie napisałaś pod jakim kątem ma spojrzec na skład. Tak ogólnie: podkłąd raczej do cer mieszanych/tłustych, gdyz forma sprajowa narzuca pewne ograniczenia - podklad musi szybko wysychac, a wiec duzo w nim przyspieszaczy wysychania, silikonow i polimerow. Dla cer normalnych czy suchych moze byc mało komfortwoy w uzytkowaniu - nie wiem czy nie wysuszałby dodatkowo tych cer.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 11:47   #790
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ciekawy krem odżywczo-nawilżający, zawiera sporo emolientów i wyciągó roślinnych. Powinien głęboko odżywiać i wygładzać skórę pod oczami. Jednak na zawarty w nim retinol bym nie liczyła - na szarym końcu składu, a szkoda, bo to retinol, anie forma estrowa wit A.




Nie wiem co miałabym sprawdzic w tym podkłądzie - nie napisałaś pod jakim kątem ma spojrzec na skład. Tak ogólnie: podkłąd raczej do cer mieszanych/tłustych, gdyz forma sprajowa narzuca pewne ograniczenia - podklad musi szybko wysychac, a wiec duzo w nim przyspieszaczy wysychania, silikonow i polimerow. Dla cer normalnych czy suchych moze byc mało komfortwoy w uzytkowaniu - nie wiem czy nie wysuszałby dodatkowo tych cer.
dziękuje za odpowiedź
chodziło mi właśnie o ogólne ocenienie/opisanie kosmetyku, tak samo podkładu Mam cerę normalną/suchą więc napewno ten podkład nie jest dla mnie
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 13:30   #791
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V proszę nie linczuj ale nadal potrzebuję pomocy .Wciąz szukam podkładu dla siebie, przez naczynka mam mały wybór, mimo to sama nie potrafię wybrać, bo to że nie ma akoholu w składzie to mały szczegół, bywają tam jakieś inne składniki, któreych ja nie roszyfruję. Podam składy podkładów o których myslę że nie zaszkodzą naczynkom, ale proszę, Ty sprawdz to po tym kątem.

L'Oreal, Infallible Make-Up
Skład: Active Ingredients: Octinoxate 1%, Titanium Dioxide 1.9%
Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Glycerin, Nylon 12, Propylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polymethylsilsesquioxane, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Diphenyl Dimethicone, Polyglyceryl - 3 Diisostearate, Acrylatescopolymer, Acetylated Glycol Stearate, PEG/PPG - 18/18 Dimethicone, Parfum / Fragrance, Methylparaben, Magnesium Gluconate, Hydroxypropyl Guar, Tristearin, Butylparaben, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, [+/- May Contain: Ci 77891 Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77491 Iron Oxides

L'Oreal, True Match (był omawiany ale nie pod kątem naczynek)



Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]

Może znasz jakiś podkład nadający sie do wrazliwej, naczynkowej cery, lekki?Wiem że dobry byłby toleiane LRP, jednak może z tochę tańszych też znajdzie się cos dobrego.Nie chcę wklejac tu wszytkich składów, dlatego prosze o radę. Bardzo dziekuję za Twój czas L_V







Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2007-04-28 o 21:52 Powód: zmiana orientacji na podkłady:)
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-24, 13:40   #792
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hmm widze ze normateint juz był omawiany
kurcze musze sie nauczyc najpierw czytac a potem pisac
sorki za zbedny post
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 13:46   #793
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam proźbe o analize składu kosmetyków. Głównie pod wzgledem zapychającym i powodującym uczulenie przy cerze tłustej/mieszanej ze skłonnością do trądziku.
Od 3 dni mialam na tyle ładną cerę, że nie wstydziłabym sie wyjść bez makijarzu z domku. Wieczorem zrobiłam sobie piling i nalożylam maseczke nawilżającą, a dzis rano obudzilam sie wysyfiona głównie na policzkach i to tak ze prawie jeden na drugim są. Oto podejrzany:

Lirene Dermoprogram Aqua-intensywnie nawilżająca maseczka do twarzy
Skład:
aqua.gliceryn,cetheryl alcohol,PEG-20 methyl glucose sesquistearate, hydrogenatyd decyl olive esters, shea butter,polyacrylamide gliceryl polyacrylate, allantolin, C13-14 isoparafin, imperata cylindrica,, laureth-7wheat germ protein, PEG-8,sodium hyaluronate, carbomer, phenoxyethanol, methylparben, benzic acid, dehydroacetic acid, parfum, benzyl, salicylate,buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, linalool, citronellol

uff! mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilam
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 14:24   #794
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Podkłąd powinien mieć właściwości matujące dzięki zawartości silikonów, srobii i nylonu. Ma jednak także i skłądniki kwasowe, więc skóry przesuszone kuracjami antytradzikoweymi/ kwsowymi, retonidowymi może sciągać, moze podkreslac odtające suche skórki. ZApychac nie powinien, ma emolienty, ale wg mnie "bezpieczne".
dziękuję bardzo!
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 11:13   #795
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę tego kremu pod oczy.
Co zawiera i czy pomoze zredukowac podkrazone sine oczy i czy jest przeciwzmarszczkowy?

"Reviderm- Eye Glycosomen Gel"
Sklad:
Aqua, Glycerin, Glyceryl Polyacrylate, Lactis Proteinum (Milk Protein), Mel (Honey), Phospholipids, Sodium Hyaluronate, Sphingolipids, Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.


Z gory dziekuje bardzo.
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 11:19   #796
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja mam takie pytanko na temat glikolu propylenowego. juz sie w tym wszystkim gubie
tutaj na forum dowiedzialam sie ze jest niedobry dla naczynek( ale dlaczego wlasciwie?? a teraz przeczytalam sobie artukul na wizazu o konserwantach i tam znalazlam informacje ze glikol propyleonyw w malym stezeniu pelni role nawilzacza a powyzej 30 % zabezpiecza kosmetyk pod wzgledem mikrobiologicznym i przez to moze wplywac a mniejsza ilosc konserwantow zastosowanych w kremie.
no i teraz pytanie unikac tego skladnika czy nie?? ja mam cere naczynkowa wiec staram sie unikac tego skladnika ale teraz to juz sama nie wiem
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 11:43   #797
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
ja mam takie pytanko na temat glikolu propylenowego. juz sie w tym wszystkim gubie
tutaj na forum dowiedzialam sie ze jest niedobry dla naczynek( ale dlaczego wlasciwie?? a teraz przeczytalam sobie artukul na wizazu o konserwantach i tam znalazlam informacje ze glikol propyleonyw w malym stezeniu pelni role nawilzacza a powyzej 30 % zabezpiecza kosmetyk pod wzgledem mikrobiologicznym i przez to moze wplywac a mniejsza ilosc konserwantow zastosowanych w kremie.
no i teraz pytanie unikac tego skladnika czy nie?? ja mam cere naczynkowa wiec staram sie unikac tego skladnika ale teraz to juz sama nie wiem
Owszem propylene glycol jest ogolnie nieszkodliwy ALE zwieksza penetracje skladnikow aktywnych i glownie z tego powodu czesto wymienia sie go jako zakazanego przy cerze naczynkowej oraz wrazliwej bo moze przyczyniac sie do podraznien cery naczynkowej.
Z drugiej strony jezeli Twoja cera dobrze toleruje ten skladnik to nie musisz go unikac jednak wiekszosc naczynkowcow i wrazliwcow narzeka na propylene glycol-poza tym duzo zalezy jakie skladniki sa laczone z nim.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 15:26   #798
motylek78
Rozeznanie
 
Avatar motylek78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 720
Question ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam i prosze bardzo o rade. Jestem w ciazy i mam troche poszarzala cere po zimie. Po przeczytaniu bardzo pozytywnych opini na temat fluidu HR chce go kupic ale nie jestem pewna czy w moim obecnym stanie moge go uzywac. Czy nie ma w nim skladnikow , ktore mialyby jakikolwiek negatywny wplyw na plod?Dziekuje z gory za Wasza pomoc
__________________
http://bd.lilypie.com/LUhnp1/.png
motylek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 19:08   #799
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez motylek78 Pokaż wiadomość
Witam i prosze bardzo o rade. Jestem w ciazy i mam troche poszarzala cere po zimie. Po przeczytaniu bardzo pozytywnych opini na temat fluidu HR chce go kupic ale nie jestem pewna czy w moim obecnym stanie moge go uzywac. Czy nie ma w nim skladnikow , ktore mialyby jakikolwiek negatywny wplyw na plod?Dziekuje z gory za Wasza pomoc
__________________
http://bd.lilypie.com/LUhnp1/.png
Polaczylam watki przy okazji wybacz,ze "przerobilam"tytul postu ale cos mi sie komp zawiesil a efekt zobaczylam po fakcie

Jezeli podasz sklad INCI to pomozemy zanalizowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 20:08   #800
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Aqua, Paraffin Oil, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methylbenzylidene Camphor,
Isopropyl Myristate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, D-Panthenol, Propylene
Glycol, Nymphaea Coerulea, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30
Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben,
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Parfum.

sklad kremu do opalania faktor 40.dax cosmetics.

wdzieczna i dżwięczna ;-) dozgonnie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 20:45   #801
chamelieu
Zadomowienie
 
Avatar chamelieu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 379
GG do chamelieu
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę prosić o analize 2 kremów pod katem ich przydatności jako "miejskiego filtra" i ewentualnie przydatnosci do cery mieszanej?

Optimals Day Shield SPF 30
Ochronny fluid SPF 30 Optimals


aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1

Oriflame, Skindividual Day Fluid SPF 15 (Fluid na dzień SPF 15)

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1
chamelieu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 08:53   #802
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moglabym prosic o przeanalizowanie skladu kremu z tretinoina, ktory zakupilam w zastepstwie za Retin i obawiam sie teraz, ze zle zrobilam.
Wiec prosze o przetlumaczenie na polski, czy ten preparat z tak bogatym skladem nie zrobi mi ku-ku
np. widze tu parafine, ktorej nie ma w Retinie, a ten etanol?itd.


LOCACID 0,05%
Substancja czynna:
Tretinoina............... ...... 0,05 g /100 g kremu
Substancje pomocnicze: Etanol 96%, makrogol 600, alfa-tokoferolu octan, butylohydroksy-toluen, butylohydroksyanizol, ciekła parafina, kremofor RH 40, karbomer (Carbopol 980 NF), kwas sorbowy, metyloparaben, substancja zapachowa 7151/1, trietanoloamina s.q.f. pH 3.55, woda oczyszczona.
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 10:31   #803
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V w mierę czasu może byś przyjrzała się serii Pharmaceris? Jakby nie było dostępne są niemalże tylko w aptekach i wydaje się, że chcą odgrywać rolę polskiej Avene lub LRP, a od tych znacznie są tańsze.

Może jako pierwsze, to kremy nawilżające i regenerujące:

- Pharmaceris A - Vita Sensilium - krem głęboko nawilżający
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl, Myristate, Glycerin, Almond (Prunus Dulcis) Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Alcohol, Xantan Gum, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.
- Pharmaceris A - Maxima Sensilum - krem ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej
Skład: Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
- Pharmaceris N - Vita Capilaril - krem nawilżająco wzmacniający do twarzy
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cyclomethicone, Propylene Glycol, BHA, Ascorbic Acid, Phytonadione, Fish Extract, Algae Extract, Mussel Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum.
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 11:42   #804
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chamelieu Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analize 2 kremów pod katem ich przydatności jako "miejskiego filtra" i ewentualnie przydatnosci do cery mieszanej?

Optimals Day Shield SPF 30
Ochronny fluid SPF 30 Optimals


aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1
Jest fotstabilny,wart uwagi poza tym nie ma ogolnych zapychaczy-no chyba,ze nie lubisz sie z maslem shea a tak ogolnie jest calkiem niezly
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 12:32   #805
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Szukam jakiegoś kremu do opalania z wysokim filtrem, do cery trądzikowej/tłustej.
Zastanawiam się nad kremem do opalania dla dzieci SPF 40 z Oriflame:
aqua (water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, cocoglycerides, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, glycerin, polyglyceryl-3 diisostearate, cera alba (beeswax), alumina, zinc stearate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, simethicone, propylparaben, methylparaben, disodium edta, tocopheryl acetate, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77947 (zinc oxide)

Co o nim sądzicie? Może zapychać?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 13:49   #806
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chamelieu Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analize 2 kremów pod katem ich przydatności jako "miejskiego filtra" i ewentualnie przydatnosci do cery mieszanej?

Oriflame, Skindividual Day Fluid SPF 15 (Fluid na dzień SPF 15)
Ja równiez proszę o analize tego fluidu pod względem zapychania i naczynek.

wcześniej już prosiłam, ale wątek umknał gdzies w tłumie próśb...
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 18:37   #807
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupilam ostatnio krem Loreal nutrissime dla cery suchej i wrazliwej-kupilam go szybko(bo bylam na wyjezdzie w gorach i szukalam czegos nawilzajacego-a byl tani wiec sie skusilam)- sklad nie do konac mi sie spodobal no ale myslam ze moze tym razem bedzie to dobry krem(taaaaa... taka nadzieje mam za kazdym razem gdy kupuje krem nawilzajacy)-

Pierwszego dnia wrazenia super-krem swietnie nawilza,wygladza,jednak po kilku dniach stosowania(a stosowalam tylko ten krem wiec to napewno on)twarz zaczela mnie strasznie swedziec,a na policzkach zaczely tworzyc sie takie podskorne wielkie wulkany(nie dajace sie wycisnac).Ciekawa jestem co to za skladnik mnie tak urzadzil?Czytalam recenzje na makeupalley i jedna osoba miala identyczna reakcje na ten krem.

Wklejam sklad kremu,prosze o analizena czarno zaznaczylam skladniki ktore teraz mi sie nie podobaja-tak to kupowac krem na szybkiego....

Aqua/Water, Paraffinum Liquidium (Mineral Oil), Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineenis/palm Oil, Methylglucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Petrolatum, Cetyl Alcohol, 2 Oleamido 1, 3 Octadecanediol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Rosa Cania/Rosa Canina Fruit Oil, Hydrogened Leatcithin, Xanthan Gum, Cholesterol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, FIL

Poddaje sie w szukaniu kremu nawilzajacego(wszystko albo mnie zapycha albo twarz sie robi czerwona po nalozeniu)zamierzam uzywac tylko sprawdzoengo filtra i dac sobie spokoj z kremami.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-04-27 o 19:02
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 19:18   #808
chamelieu
Zadomowienie
 
Avatar chamelieu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 379
GG do chamelieu
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jest fotstabilny,wart uwagi poza tym nie ma ogolnych zapychaczy-no chyba,ze nie lubisz sie z maslem shea a tak ogolnie jest calkiem niezly
Ja to nawet nie wiem co mnie zapycha Trzeba będzie się dokształcić w tym temacie
Dziękuję za odpowiedź Hex
chamelieu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 15:05   #809
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Mam proźbe o analize składu kosmetyków. Głównie pod wzgledem zapychającym i powodującym uczulenie przy cerze tłustej/mieszanej ze skłonnością do trądziku.
Od 3 dni mialam na tyle ładną cerę, że nie wstydziłabym sie wyjść bez makijarzu z domku. Wieczorem zrobiłam sobie piling i nalożylam maseczke nawilżającą, a dzis rano obudzilam sie wysyfiona głównie na policzkach i to tak ze prawie jeden na drugim są. Oto podejrzany:

Lirene Dermoprogram Aqua-intensywnie nawilżająca maseczka do twarzy
Skład:

aqua.gliceryn,cetheryl alcohol,PEG-20 methyl glucose sesquistearate, hydrogenatyd decyl olive esters, shea butter,polyacrylamide gliceryl polyacrylate, allantolin, C13-14 isoparafin, imperata cylindrica,, laureth-7wheat germ protein, PEG-8,sodium hyaluronate, carbomer, phenoxyethanol, methylparben, benzic acid, dehydroacetic acid, parfum, benzyl, salicylate,buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, linalool, citronellol

uff! mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilam
shea butter-maslo shea lubi byc komodogenne wiec mozliwe,ze Twoja cera nie toleruje go

Bardzo nie podoba mi sie polyacrylamide wysoko w skladzie i juz glownie z tego powodu dyskwalifikuje te maseczke.

W czolowce skladu gliceryna,emolient,humekt ant tak patrzac na sklad to sadze,ze to maseczka dla typowo suchych cer a nie tlustej/mieszanej ze sklonnoscia do tradziku bo przy takiej dawce skladnikow odzywczych to Twoja cera miala prawo sie zbuntowac i calkiem mozliwe,ze w taki sposob odrzucila kosmetyk.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 15:40   #810
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Aqua, Paraffin Oil, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methylbenzylidene Camphor,
Isopropyl Myristate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, D-Panthenol, Propylene
Glycol, Nymphaea Coerulea, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30
Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben,
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Parfum.

sklad kremu do opalania faktor 40.dax cosmetics.

wdzieczna i dżwięczna ;-) dozgonnie
Filtr oparty glownie na Parsolu,ma w sobie skladnik stabilizujacy( 4-Methylbenzylidene Camphor) ale nie wystarczający poniewaz znajduje się tutaj Octyl methoxycinnamate – filtr UVB wiec jednym slowem lepiej darowac sobie ten krem i lepiej wybrac np.Sunozon spray SPF 30 z Rossmanna,ktory jest fotostabilny i mozna go hojnie aplikowac co jakies 2 godziny.

Wybacz,ze tak dlugo to trwalo ale ostatnio filtrowe rozwazania zrobily mi chaos w glowie i wolalam byc pewna tego,co napisze.

Cytat:
Napisane przez chamelieu Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analize 2 kremów pod katem ich przydatności jako "miejskiego filtra" i ewentualnie przydatnosci do cery mieszanej?


Oriflame, Skindividual Day Fluid SPF 15 (Fluid na dzień SPF 15)

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1
Krem oparty na Parsolu,skladnik stabilizujacy dosc daleko wiec wydaje mi sie,ze ochrona bardzo slaba;wydaje sie byc lekki i przyjemny w palikacji dzieki silikonom,ma w sobie nylon wiec pewnie posiada wlasciwosci matujace,imidazolidinyl urea moze podrazniac i nie podoba mi sie ze znjaduje sie dosc wysoko w skladzie.
Stawialabym ze to krem dla cer tlustch/mieszanych.

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Szukam jakiegoś kremu do opalania z wysokim filtrem, do cery trądzikowej/tłustej.
Zastanawiam się nad kremem do opalania dla dzieci SPF 40 z Oriflame:
aqua (water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, cocoglycerides, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, glycerin, polyglyceryl-3 diisostearate, cera alba (beeswax), alumina, zinc stearate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, simethicone, propylparaben, methylparaben, disodium edta, tocopheryl acetate, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77947 (zinc oxide)

Co o nim sądzicie? Może zapychać?
Jezeli chodzi o ochrone to od razu mowie,ze nie jest fotostabilny-zawieta tylko dwutlenek tytanu,ktory sam w sobie nie bedzie wystarczaja ochrona.Wybralabym cos innego-a czy moze zapchac?to rosyjska ruletka wszystko zalezy od cery chociaz potencjalnych zapychaczy nie widze.

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
Ja równiez proszę o analize tego fluidu pod względem zapychania i naczynek.

wcześniej już prosiłam, ale wątek umknał gdzies w tłumie próśb...
Przyznaje sie bez bicia,ze mozna stracic z oczu posty
Nie polecalabym tego kremu dla naczynkowcow a z zapychanie to moze byc roznie,moze ale nie musi



Cytat:
Napisane przez chamelieu Pokaż wiadomość
Ja to nawet nie wiem co mnie zapycha Trzeba będzie się dokształcić w tym temacie
Dziękuję za odpowiedź Hex
Czasami trudno jest wytropic sprawe ale z biegiem czasu latwo jest wyeliminowac potencjalnych wrogow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.