Zapachy a wspomnienia... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 21:51   #61
cavarro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 36
GG do cavarro
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Versus kojarzy mi się ze ślubem -landrynkowo słodko, przyjemnie, wręcz dziewczęco, natomiast chanelowskie Coco z rozwodem -z uczuciem wszechmocy, wolności, radości i świetnej zabawy (po rozprawie poszłam z przyjaciółkami oblewać szybki rozwód i bawiłyśmy się jak szalone do 2 rano), a także z siłą, pewnością siebie i kobiecością.
Natomiast z lat licealnych kojarzą mi sie zapachy Yves Rocher, coś z białą orchideą i czarną orchideą, ale nie pamiętam dokładnych nazw.
cavarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:04   #62
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Yo! z Oriflame - niebieska flaszka, piękny zapach, kojarzy mi sie z gimnazjum.
Diable Bleu - podróba Angela - ostatnia klasa gimnazjum.
Perceive i Pur blanca - czasy liceum
Summer White, Passion Dance, Lyrical, Embrace, Giordani White Gold - studia
Echo Davidoff, Moon Sparkle - zeszłoroczne wakacje w Tunezji
Embrace, Mexx Ice Touch - wakacje we Władysławowie 2007
i wiele, wiele innych wspomnień, kojarzących się z daną chwilą
liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 17:36   #63
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Opium powąchane po latach przeniosło mnie niespodziewanie do mieszkania mojej prababci, która zmarła gdy byłam jeszcze mała (z 10 lat góra) - to był nie tylko jej zapach, ale również zapach serwetek, które dziergała, fotela i powietrza w tym domu
To była niesamowita podróż w przeszłość w ułamku sekundy i do tego zupełnie niespodziewana - po prostu chciałam zobaczyć jak pachnie osławione opium
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 18:22   #64
coconutka
Raczkowanie
 
Avatar coconutka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 192
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

U mnie zapachy tez wywoluja skojarzenia ale bardziej z sytuacjami niz konkretnymi osobami z przeszlosci.Do dzisiaj pamietam moja nauczycielke z podstawowki,ktora psikala sie perfumami(nie mam pojecia co to bylo)tak,ze cala sala byla przesiaknieta tymze zapachem.Pani byla bardzo surowa wiec zapach jej perfum kojarzy mi sie do dzisiaj ze strachem przed kartkowka lub pytaniem
Poza tym konkretne zapachy przywoluja najczesciej zdarzenia jak np.mile wakacje i pierwsze imprezy-Happy Clinique,pewne upalne lato w ktore strasznie sie nudzilam-Kokos Yves Rocher,cudowna calonocna impreze-Obsession CK.Najciekawsze,ze konkretne zapachy nie kojarza mi sie z moimi ex takze nawet teraz moj maz moglby uzywac perfum,ktorych oni uzywali i nie kojarzylby mie sie z nimi.
coconutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 23:33   #65
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Mi zapach kojarzy sie z konkretna osoba, ktora uzywa danych perfum, z jakimis sytuacjami to troche gorzej
ale taki charakterystyczny zapach jakiegos serum do wlosow Avonu (chyba cala gama do pielegnacji wlosow ma podobny/taki sam zapach) ktore kiedys uzywalam jak wychodzilam na randki z exem, sprawia ze jak teraz poczuje ten zapach to czuje te podniecenie, emocje i oczekiwania... normalnie jakbym cofneła sie wstecz o te parę lat
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:07   #66
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Hmmm, mnie zapach maciejki kojarzy się z moją pierwszą miłością Ehh, kiedy to było, wczesne liceum...Ale nigdy nie zapomne, tego pięknego zapachu. A co najlepsze spotkałam niedawno nawet, moją pierwszą miłość, tą właśnie od maciejki, ale już nie pachnie tak jak kiedyś...Rozczarowałam się...
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:33   #67
Serenia
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: zapachy a wspomnienia...

To trochę dziwne i zarazem śmieszne, że zapach tak wyraźnie można zapamiętać i bezbłędnie odróżnić od drugiego, podobnego zapachu, mimo, że miało się z nim do czynienia lata temu. Miałam sporo takich sytuacji, gdzie ktoś obok mnie w tramwaju miał perfumy jak wujek, którego nie widziałam całe lata temu, czy stary znajomy już dawno zapomniany. Ciekawe jak to działa..
Serenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:59   #68
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Kiedy przeczytałam tytuł tego wątku natychmiast nasunęło mi się całe mnóstwo skojarzeń, jednak nieco odmiennych, niż w przypadku moich przedmówczyń. Całkowicie nieperfumowych. Są pewne zapachy, które wywołują u mnie wspomnienia, a raczej uaktywniają w pamięci niezwykle żywe obrazy z przeszłości, o których wolałabym zapomnieć. Nie, nie są to jakieś wielkie traumy, ale zadziwiająca jest siła emocji, jakie odczuwam w związku z tymi wspomnieniami. Na przykład ścierkopodobny zapach przedszkolnej zupy mlecznej, której za nic nie byłam w stanie przełknąć. Darłam się wniebogłosy, a jak wciskali na siłę to haftowałam. Do tej pory, kiedy poczuję ten zapach gdzieś w okolicy baru mlecznego czy szkoły, przez moment wpadam w panikę. To irracjonalne, ale tak jest Natomiast zapach dymu z ogniska do końca świata będzie mi się kojarzył z Mazurami, szelestem trzcin i miliardami gwiazd, tak nisko, że prawie można było ich dotknąć. I z uczuciem absolutnej wolności...

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2013-02-26 o 09:00
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:14   #69
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Super wątek!

Czytając parę razy się rozczuliłam normalnie

Ja jestem straszny wąchacz, więc w sumie każdy zapach z czymś mi się kojarzy. Z perfum najsilniej działa na mnie Kobako, od razu przenoszę się do dzieciństwa.

Mam jeszcze jedno skrzywienie - "rozpoznaję" znajomych po perfumach i nie lubię, kiedy zmieniają zapachy, bo mi się bałagan robi

Ktoś tak ma?
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 17:43   #70
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Bardzo podoba mi się ten wątek
W zeszłym roku w kwietniu kupiłam sobie DKNY women i używałam go przez całe lato. Trochę jeszcze zostało na dnie.
I kilka dni temu powąchałam atomizer.
Przed oczami stanęła mi moja matura, egzamin na prawo jazdy, smutek w oczach mojego taty gdy zadzwoniłam po bagażówkę i przeprowadziłam się do wynajętego mieszkania z moim chłopakiem... I potem przeprowadzka, malowanie, i bezgraniczne szczęście, pierwsze kroki w dorosłość.
Nigdy bym nie pomyślała że zapachy mogą aż tak przenosić w przeszłość.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 12:32   #71
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

To nawet zostało udowodnione, że zapachy najmocniej działają na wyobraźnię. Ja każdy zapach z czymś kojarzę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 23:54   #72
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Mam jeszcze kilka typów

Moschino Funny Ciepły, piękny i słoneczny wrzesień, pierwsze spotkania z moim chłopakiem, zauroczenie, szczęście. Mam już kolejną flaszkę i używam zawsze jesienią.

Tommy Hilfiger Dreaming Pierwsze poważne perfumy. Dostałam je na szesnaste urodziny, i używałam dzień w dzień przez dwie pierwsze klasy liceum. Nie mam już flakonu, ale została mi odlewka, i lubię sobie powąchać i wrócić do liceum.

Jimmy Choo edt Pierwsza sesja Do teraz używam tego zapachu na egzaminy. Działa bardzo motywująco.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:20   #73
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Kiedy przeczytałam tytuł tego wątku natychmiast nasunęło mi się całe mnóstwo skojarzeń, jednak nieco odmiennych, niż w przypadku moich przedmówczyń. Całkowicie nieperfumowych. Są pewne zapachy, które wywołują u mnie wspomnienia, a raczej uaktywniają w pamięci niezwykle żywe obrazy z przeszłości, o których wolałabym zapomnieć. Nie, nie są to jakieś wielkie traumy, ale zadziwiająca jest siła emocji, jakie odczuwam w związku z tymi wspomnieniami. Na przykład ścierkopodobny zapach przedszkolnej zupy mlecznej, której za nic nie byłam w stanie przełknąć. Darłam się wniebogłosy, a jak wciskali na siłę to haftowałam. Do tej pory, kiedy poczuję ten zapach gdzieś w okolicy baru mlecznego czy szkoły, przez moment wpadam w panikę. To irracjonalne, ale tak jest Natomiast zapach dymu z ogniska do końca świata będzie mi się kojarzył z Mazurami, szelestem trzcin i miliardami gwiazd, tak nisko, że prawie można było ich dotknąć. I z uczuciem absolutnej wolności...
oj tak, u mnie zapachy też wywołują bardzo silne wspomnienia i emocje z nimi związane i to wcale nie te perfumowe (choć te też najbardziej chyba Dune i Joop (czerwony, męski), nawet silniejsze, niż kiedy świadomie wspominam kogoś, coś, miejsce, czas ...
zapach od razu wizualizuje mi sytuację, jakby się działa tu i teraz, nie wiem czy to klarowne
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 00:14   #74
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

A ja czasami nawet specjalnie i świadomie próbuję związać jakieś momenty z konkretnym zapachem.
Np. w sierpniu lecę na dwa tygodnie do Barcelony, zabieram ze sobą Versense (mam już flakonik, ale na razie nie używam) i mam nadzieję że potem przy każdym powąchaniu tego zapachu wrócą wspomnienia.
Ale czy to zadziała- zobaczymy.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:11   #75
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Zapachy a wspomnienia...

Świetny wątek!

Właśnie dlatego tak kocham perfumy, bo odbieram świat przez nos Jeżeli przywodzę na myśl jakieś wydarzenie z mojego życia, zawsze pamiętam, jak wtedy pachniało

Puma red&white - byłam nastolatką, miałam pełno wspaniałych przyjaciół i wiele z nimi przygód

J'adore - upalne lato, dosyć dla mnie przełomowe

Cerruti 1881 - zima i moje ukochane miejsce w ukochanym mieście

Classique - ważna praca

itd.......
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.