Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-01, 13:37   #1741
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

[1=835313362e9486e3c9442f0 8647b1f88dd16e422_65652de 798c50;42057634]Ale to dopiero od tego roku. W tamtym nie można było wymienne matematyki z fizyką traktować. Dlatego były dużo niższe progi [/QUOTE]

Czekaj, chyba się nie zrozumiałyśmy Napisałam, że coraz więcej uczelni rezygnuje z rozszerzonej matematyki/fizyki. Czyli odniosłam się do przyszłości -> nie warto zdawać tych przedmiotów na R, bo Warszawa już zrezygnowała, a wiele uczelni idzie za nią. Czyli się zgadzamy, no
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 14:49   #1742
wytuszowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 68
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Zaczynam dziś przygotowania do matury, zamierzam zdawać matmę i fizykę w podstawie. Nie poradzę sobie z rozszerzeniem z żadnych z tych przedmiotów.
Chciałabym dostać się do Łodzi albo do Gdańska. Byłoby to spełnienie moich marzeń.
A tak właściwie to jestem Aśka
__________________
Matura 2014: podstawa:polski, matma, angielski, fizyka rozszerzenie:biologia, chemia

Ćwiczymy: Mel B, Ewa Chodakowska, brzuszki, rower.
wytuszowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 15:39   #1743
Lanteri
Raczkowanie
 
Avatar Lanteri
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 266
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Hej dziewczyny, czytam właśnie dział "Akty prawne" z medycznego w Łodzi i napisane jest, że na lekarski potrzebne będą 2 przedmioty na R z 4- biologia, chemia, matematyka, fizyka. Trochę dziwnie, bo to oznaczałoby, że nie muszę nawet zdawać biologii i chemii, żeby mieć szanse na dostanie się na medycynę. W ogóle nie podoba mi się idea rezygnowania z 3 przedmiotu :<
__________________
'I biegnę, byś usta moje słodko poniewierał'
D.A.


Real Madryt.
Lanteri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 15:45   #1744
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Lanteri Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czytam właśnie dział "Akty prawne" z medycznego w Łodzi i napisane jest, że na lekarski potrzebne będą 2 przedmioty na R z 4- biologia, chemia, matematyka, fizyka. Trochę dziwnie, bo to oznaczałoby, że nie muszę nawet zdawać biologii i chemii, żeby mieć szanse na dostanie się na medycynę. W ogóle nie podoba mi się idea rezygnowania z 3 przedmiotu :<
Dokładnie tak jest. Zmienili teraz w Łodzi i od przyszłego roku można się dostać nawet matematyką i fizyką R, co dla mnie jest głupim pomysłem, bo można się dostać nie mając nawet podstaw z biologii czy chemii
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 16:14   #1745
Lanteri
Raczkowanie
 
Avatar Lanteri
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 266
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Dla mnie to jest totalna głupota... Pewnie obniży im się przez to poziom. Było dobrze z 3 przedmiotami, to nie, zmienili :|||
__________________
'I biegnę, byś usta moje słodko poniewierał'
D.A.


Real Madryt.
Lanteri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 17:57   #1746
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez wytuszowana Pokaż wiadomość
Zaczynam dziś przygotowania do matury, zamierzam zdawać matmę i fizykę w podstawie. Nie poradzę sobie z rozszerzeniem z żadnych z tych przedmiotów.
Chciałabym dostać się do Łodzi albo do Gdańska. Byłoby to spełnienie moich marzeń.
A tak właściwie to jestem Aśka
Odpuść sobie fizykę na podstawie, od przyszłego roku do Łodzi liczą się tylko 2 (dowolne z: mat, fiz, bio, chem) przedmioty rozszerzone Do Gdańska tylko biologia i chemia (zamiennie z rozszerzoną fizyką? nie jestem pewna).
No i powodzenia życzę Choć na Twoim miejscu ruszyłabym z przygotowaniami od września, materiału nie jest wcale tak dużo, a jeszcze zdążysz się zmęczyć i rzygać tą biologią na prawo i lewo, odpoczywaj póki możesz

Lanteri, widzę, że chcesz zdawać na rozszerzeniu i matmę, i fizykę, obok biologii i chemii- zrobisz jak zechcesz, ale osobiście odradzam, mam kilkoro znajomych, którzy tak postąpili, i skończyło się na tym, że nie dostali się nigdzie, bo mając za dużo do roboty, do niczego nie przyłożyli się jak trzeba

A z tą fizyką i matmą na medycynę- myślę, że niewiele osób się na to zdecyduje, a ci, którzy się zdecydują, szybko odpadną; powiedzcie same, jak utrzymać się na medycynie nie mając żadnych fundamentalnych podstaw wiedzy medycznej?
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-01 o 18:01
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 00:51   #1747
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 284
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Czekaj, chyba się nie zrozumiałyśmy Napisałam, że coraz więcej uczelni rezygnuje z rozszerzonej matematyki/fizyki. Czyli odniosłam się do przyszłości -> nie warto zdawać tych przedmiotów na R, bo Warszawa już zrezygnowała, a wiele uczelni idzie za nią. Czyli się zgadzamy, no
No właśnie, a w Warszawie była podstawowa fizyka. Jeju chyba nie rozumiem sama Tak samo Wrocław ma fizykę w podstawie, ale oby zrezygnowała w przyszłym roku
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 07:33   #1748
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

[1=835313362e9486e3c9442f0 8647b1f88dd16e422_65652de 798c50;42069508]No właśnie, a w Warszawie była podstawowa fizyka. Jeju chyba nie rozumiem sama Tak samo Wrocław ma fizykę w podstawie, ale oby zrezygnowała w przyszłym roku [/QUOTE]

Ech, taaak, ale w tym roku nie trzeba jej było zdawać, bo brano pod uwagę także matmę podstawową i przeważająca większość osób decydowała się jednak na wpisanie do systemu matematyki, nie fizyki. Także to prawie tak, jakby w ogóle zrezygnowali z fizyki na rzecz matmy podst!
A w przyszłym roku Wrocław na pewno rezygnuje z fizyki, wystarczy poczytać zasady rekrutacji 2014. O to mi chodzi- o ruch postępowy :P
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 20:28   #1749
wytuszowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 68
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Właśnie dzisiaj wpadłam na genialny pomysł, że może ta fizyka na podstawie jest jednak złym pomysłem. W szkole mamy w pierwszym tygodniu września konsultacje maturalne z nauczycielami, którzy uczą nas i mogą realnie ocenić nasze możliwości i coś doradzić. Moja profesor od fizyki jest świetną kobietą więc na pewno mi coś doradzi.
Cóż zobaczymy.
__________________
Matura 2014: podstawa:polski, matma, angielski, fizyka rozszerzenie:biologia, chemia

Ćwiczymy: Mel B, Ewa Chodakowska, brzuszki, rower.
wytuszowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 10:53   #1750
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez wytuszowana Pokaż wiadomość
Właśnie dzisiaj wpadłam na genialny pomysł, że może ta fizyka na podstawie jest jednak złym pomysłem. W szkole mamy w pierwszym tygodniu września konsultacje maturalne z nauczycielami, którzy uczą nas i mogą realnie ocenić nasze możliwości i coś doradzić. Moja profesor od fizyki jest świetną kobietą więc na pewno mi coś doradzi.
Cóż zobaczymy.
My takich konsultacji nie mamy I nawet chyba to dobrze Nauczyciele bywają różni jak wiadomo Jakby moi usłyszeli co chcę zdawać to by mi zaraz nawrzucali, że się nie nadaję, że co ja robię i w ogóle.
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 15:55   #1751
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Hej!
Przeczytalam caly watek i dodalo mi to wiele odwagi i wiary w siebie! Zalozylam sobie konto na tym forum,tylko po to, zeby do was dolaczyc dziewczyny Pisalam w tym roku mature,ale nie poszlo mi zbyt dobrze, a moim marzeniem jest medycyna. Postanowilam zostac na rok w domu i w 2014 podejsc jeszcze raz do matury R z bio i chem. Cala moja rodzina i znajomi przyjeli te informacje z wielkim szokiem, ale dzieki Wam wiem,ze dobrze zrobilam, bo trzeba walczyc o marzenia. Osobiscie zaczynam walke z nauka na poczatku wrzesnia, jak tylko skoncze moja wakacyjna prace. Bede tutaj zagladac. Moim pierwszym pytaniem jest:
Co jest nie tak z kursami maturalnymi np. Medicusa? Widzialam,ze zostaly w watku kategorycznie odradzone, ale czy naprawde nie warto tracic pieniedzy? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam i zycze wszystkim motywacji !!!
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 16:35   #1752
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Raz że prawdopodobnie taki kurs wyjdzie drożej niż korepetycje
Dwa musisz pracować w kilkuosobowej grupie i nie oszukujmy się zawsze są pomiędzy osobami w grupie różnice w wiedzy.
Kurs Medicus jest ogólnie niepolecany, moim zdaniem o wiele lepiej zainwestować w indywidualne lekcje, bo taki kurs to trochę strata czasu
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 20:44   #1753
wytuszowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 68
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ja polecam z książek repetytorium Danowskiego (trzy tomy) świetnie zebrane i rozszerzone informacje.
__________________
Matura 2014: podstawa:polski, matma, angielski, fizyka rozszerzenie:biologia, chemia

Ćwiczymy: Mel B, Ewa Chodakowska, brzuszki, rower.
wytuszowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 09:36   #1754
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez niagha Pokaż wiadomość
Hej!
Przeczytalam caly watek i dodalo mi to wiele odwagi i wiary w siebie! Zalozylam sobie konto na tym forum,tylko po to, zeby do was dolaczyc dziewczyny Pisalam w tym roku mature,ale nie poszlo mi zbyt dobrze, a moim marzeniem jest medycyna. Postanowilam zostac na rok w domu i w 2014 podejsc jeszcze raz do matury R z bio i chem. Cala moja rodzina i znajomi przyjeli te informacje z wielkim szokiem, ale dzieki Wam wiem,ze dobrze zrobilam, bo trzeba walczyc o marzenia. Osobiscie zaczynam walke z nauka na poczatku wrzesnia, jak tylko skoncze moja wakacyjna prace. Bede tutaj zagladac. Moim pierwszym pytaniem jest:
Co jest nie tak z kursami maturalnymi np. Medicusa? Widzialam,ze zostaly w watku kategorycznie odradzone, ale czy naprawde nie warto tracic pieniedzy? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam i zycze wszystkim motywacji !!!
Tak trzymaj!

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Raz że prawdopodobnie taki kurs wyjdzie drożej niż korepetycje
Dwa musisz pracować w kilkuosobowej grupie i nie oszukujmy się zawsze są pomiędzy osobami w grupie różnice w wiedzy.
Kurs Medicus jest ogólnie niepolecany, moim zdaniem o wiele lepiej zainwestować w indywidualne lekcje, bo taki kurs to trochę strata czasu
Kurs wyjdzie drożej niż korepetycje? Pierwsze słyszę W Łodzi korepetycje u porządnego nauczyciela, egzaminatora, kosztują od 60zł/h w zwyż, a półtoraroczny kurs, na którym byłam (AOK), obejmujący w sumie 130h lekcyjnych, kosztował niecałe 600zł. Owszem, takie kursy mają wady- często inne osoby w grupie mają zaległości w zakresie zupełnie podstawowej wiedzy i marnujesz swój czas słuchając odpowiedzi na banalne pytania, albo są mniej zdolne i trzeba im tłumaczyć różne kwestie po kilka razy, ale w ostatecznym rozrachunku jestem zadowolona, że poszłam: zmusiło mnie to do powtórki materiału jeszcze kilka razy, bo cały czas mieliśmy sprawdziany z dawno zamkniętych działów, plus miałam nauczycielkę, która nauczyła nas kojarzyć sobie rzeczy typowo pamięciowe, dzięki czemu nie wylatywały tak łatwo z głowy No i robiliśmy sporo zadań typu maturalnego, które przecież ciężko ocenić samemu- ile razy było tak, że byłam pewna swojej odpowiedzi, a okazywało się, że zabrakło w niej słowa, albo było o słowo za dużo...
Ogólnie polecam się orientować w sprawie konkretnych kursów, bo wiadomo, że na każdym jest inaczej Polecam głównie osobom z kiepskimi podstawami ze szkoły i z trudnościami z mobilizacją, no i takim, których na prywatne lekcje po prostu nie stać, jak mnie- moje koleżanki chodziły na korepetycje za 100zł/h i żadna nie napisała lepiej ode mnie- część na tyle samo punktów, a część dużo, dużo gorzej...

Cytat:
Napisane przez wytuszowana Pokaż wiadomość
Ja polecam z książek repetytorium Danowskiego (trzy tomy) świetnie zebrane i rozszerzone informacje.
A ja ją serdecznie odradzam, informacje dużo za szerokie na poziom matury rozszerzonej, a oprawa graficzna tak nikła, że przeciętny wzrokowiec nic z niej nie skorzysta Polecam vademecum maturalne Pyłki-Gutowskiej- zawiera akurat tyle ile trzeba, mi służyło do powtórek tuż przed maturą, kiedy już nie było sensu męczyć się szczegółami. Plus za tabelki porównujące np. typy roślin albo zwierząt, a także za tabele "za i przeciw" w inżynierii genetycznej. Wcześnie uczyłam się z podręczników Operonu, powtarzałam z vademecum Operonu i robiłam mnóstwo zadań- wystarczyło w zupełności
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-07 o 09:40
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:19   #1755
wytuszowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 68
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Z podręczników jak ktoś jest wzrokowcem to polecam 5 tomów biologii z PWN Tylko to dość droga inwestycja w podręczniki, bo one kosztują ok. 30-40 zł zależy od księgarni
Ewentualnie jak ktoś się chce porywać na wydawanie pinionżków to Biologia Villego I nie trzeba żadnego repetytorium tylko to
__________________
Matura 2014: podstawa:polski, matma, angielski, fizyka rozszerzenie:biologia, chemia

Ćwiczymy: Mel B, Ewa Chodakowska, brzuszki, rower.
wytuszowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:20   #1756
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Dziekuje za odpowiedzi dziewczyny! Zgodze sie z dance makabre, ze korki wcale nie wychodza taniej. Mieszkam w malym miescie i za 2 spotkania w tygodniu z chemii, kazde po 1,5h placilam 120 zl. Co prawda u swietnej nauczycielki,ale jednak. Z tego co sie orientowalam biologia to wydatek okolo 50 zl za lekcje. Poza tym, pomyslalam o kursach, bo opcja sam na sam z nauczycielem mnie troche blokuje, nie lubie jak ktos mi patrzy na rece.

A co do Ciebie dance makabre, z tego co pamietam udalo Ci sie dostac na wymarzony kierunek, prawda? Jesli sie myle,przepraszam, jesli nie, serdeczne gratulacje!!! Poprawialas mature czy od razu dalas rade?
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:33   #1757
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

To zależy gdzie ktoś mieszka, takie kursy są w większych miastach (np Medicus)
u mnie nie byłyby kompletnie opłacalne, bo korki indywidualne z egzaminatorem wychodziły dużo taniej.
Cennik w Medicusie http://www.medicus.edu.pl/oplaty.html

(nie polecam PWN-u podręczniki zawierają zbyt dużo bezsensownych szczegółów, osoba ucząca się od zera nie będzie umiała ich selekcjonować, nie ma mowy żeby zdążyć opanować 5 tomów przez rok)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-08-07 o 10:35
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 11:59   #1758
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Rzeczywiscie kursy Medicusa sa dosc drogie,ale bylam na nie tak bardzo zdecydowana,ze postanowilam zostac w pracy 2 tygodnie dluzej,zeby na nie zarobic ale moze znacie jakies inne kursy, ktore byscie polecily? Szukalam juz co prawda w internecie,ale nic ciekawego nie znalazlam.
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:22   #1759
livee
Przyczajenie
 
Avatar livee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
GG do livee
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Witam wszystkich! Nie chciałam zakładać osobnego wątku, ponieważ mam nadzieję, że tutaj znajdę jakąś zwolenniczkę mojego pomysłu Szukam osób, które w roku 2014 zdają maturę z biologii i chemii. Jestem ciekawa, czy któraś z was byłaby zainteresowana wspólną nauką, np. przez gadu-gadu. Wszystko pozostaje kwestią do obgadania i robię to po to, by się wzajemnie zmotywować do działania, wesprzeć w chwilach zwątpienia, no i przede wszystkim razem rozpocząć naukę i wymieniać się potrzebnymi materiałami. Chętnych proszę o kontakt priv. Pozdrawiam!!!
livee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 15:22   #1760
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez wytuszowana Pokaż wiadomość
Z podręczników jak ktoś jest wzrokowcem to polecam 5 tomów biologii z PWN Tylko to dość droga inwestycja w podręczniki, bo one kosztują ok. 30-40 zł zależy od księgarni
Ewentualnie jak ktoś się chce porywać na wydawanie pinionżków to Biologia Villego I nie trzeba żadnego repetytorium tylko to
Mam Villeego, ale nie korzystałam przy nauce do matury. Dobrze tłumaczy niektóre trudniejsze zagadnienia, ale jest zbyt rozwlekły do takiej nauki, ja lubię mieć wiedzę w pigułce: na rysunkach, schematach, tabelach itd., a jeśli tekst ciągły, to ścisły, a nie taki... gawędziarski

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez niagha Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi dziewczyny! Zgodze sie z dance makabre, ze korki wcale nie wychodza taniej. Mieszkam w malym miescie i za 2 spotkania w tygodniu z chemii, kazde po 1,5h placilam 120 zl. Co prawda u swietnej nauczycielki,ale jednak. Z tego co sie orientowalam biologia to wydatek okolo 50 zl za lekcje. Poza tym, pomyslalam o kursach, bo opcja sam na sam z nauczycielem mnie troche blokuje, nie lubie jak ktos mi patrzy na rece.

A co do Ciebie dance makabre, z tego co pamietam udalo Ci sie dostac na wymarzony kierunek, prawda? Jesli sie myle,przepraszam, jesli nie, serdeczne gratulacje!!! Poprawialas mature czy od razu dalas rade?
Tak, udało się! Dziękuję Nie poprawiałam, dało radę za pierwszym razem
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:09   #1761
wytuszowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 68
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Nie wiem, mi odpowiadają te podręczniki, może dlatego, że od początku siedzę w PWN i nauczyłam się z niego korzystać.
Z racji tego, że moja nauczycielka cały czas wymaga lekko ponad program (po szkole krąży stwierdzenie, że żeby zaliczyć biologię na podstawie na 3/4 to trzeba mieć podręczniki z rozszerzenia, a żeby zaliczyć w mojej klasie to trzeba notatki z lekcji + Danowski + Ville + podręcznik ) to ja wolę się uczyć z wielu książek
__________________
Matura 2014: podstawa:polski, matma, angielski, fizyka rozszerzenie:biologia, chemia

Ćwiczymy: Mel B, Ewa Chodakowska, brzuszki, rower.
wytuszowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:50   #1762
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez wytuszowana Pokaż wiadomość
Nie wiem, mi odpowiadają te podręczniki, może dlatego, że od początku siedzę w PWN i nauczyłam się z niego korzystać.
Z racji tego, że moja nauczycielka cały czas wymaga lekko ponad program (po szkole krąży stwierdzenie, że żeby zaliczyć biologię na podstawie na 3/4 to trzeba mieć podręczniki z rozszerzenia, a żeby zaliczyć w mojej klasie to trzeba notatki z lekcji + Danowski + Ville + podręcznik ) to ja wolę się uczyć z wielu książek
I to jest w porządku, każdemu odpowiada co innego- inna metoda nauki, inne książki... Ale zwróć uwagę, o ile lepiej nauczyć się tylko tego, co jest wymagane, a solidnie i na długo, niż uczyć się ponad program, za to niezbyt porządnie, bo zwyczajnie materiał Cię przerośnie
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 20:29   #1763
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Z tymi książkami to w ogóle dużo zamieszania. Szkoda, że nie ma takiej jednej jedynej uniwersalnej, z której nauka gwarantuje sukcesTak naprawdę można się uczyć z każdej książki, najważniejsze, żeby zaznajomić się z wymaganiami maturalnymi, co by nie przedobrzyć. Osobiście będę się uczyć z podręczników operonowskich i trzaskać zadania z arkuszy i zbiorów. A co do chemii jeszcze się nie zdecydowałam z jakich podręczników będę korzystać, wyjdzie w praniu. żałuję, że nie wzięłam żadnego nawet vademecum ze sobą na moje "pracowite wakacje", żeby w wolnych chwilach chociaż odrobinkę przeglądać.
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:05   #1764
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez niagha Pokaż wiadomość
Z tymi książkami to w ogóle dużo zamieszania. Szkoda, że nie ma takiej jednej jedynej uniwersalnej, z której nauka gwarantuje sukcesTak naprawdę można się uczyć z każdej książki, najważniejsze, żeby zaznajomić się z wymaganiami maturalnymi, co by nie przedobrzyć. Osobiście będę się uczyć z podręczników operonowskich i trzaskać zadania z arkuszy i zbiorów. A co do chemii jeszcze się nie zdecydowałam z jakich podręczników będę korzystać, wyjdzie w praniu. żałuję, że nie wzięłam żadnego nawet vademecum ze sobą na moje "pracowite wakacje", żeby w wolnych chwilach chociaż odrobinkę przeglądać.

Hahaha ja też rok temu wzięłam podręcznik z bio na wakacje, przeczytałam może ze 3 tematy Serio, jeszcze się zdążysz napracować, odpoczywaj póki co, za 3 tygodnie szkoła!

Chemii uczyła mnie jedna z autorek podręcznika Operonu, świetna nauczycielka, więc do podręcznika rzadko zaglądałam, głównie zeszyt i pamięć z lekcji. W każdym razie w III klasie wszystko powinno Ci się ułożyć w spójną całość, kiedy poznasz redoxy, elektrochemię- ja przysiadłam nad chemią w domu i po prostu postarałam się ją zrozumieć, analizowałam, łączyłam fakty, i dzięki temu przerabiając tylko wybrane zadania z Pazdry, Witowskiego i Operonu, nie spędzając nad nią zbyt dużo czasu, napisałam maturę na ponad 90%
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-07 o 21:09
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:09   #1765
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Dziewczyny a możecie mi pomóc przy maturze podstawowej z biol? Czy to vademecum Pyłki-Gutowskiej pasuje na podstawę? Mam w tej chwili vademecum z grega i moje 2 podręczniki wsip'u.
Możecie mi zaproponować coś lepszego, sprawdzonego, albo coś, co będzie zawierało to, co potrzebne mi na podstawę, takie skondensowane i bez zbędnych szczegółów?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 08:43   #1766
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a możecie mi pomóc przy maturze podstawowej z biol? Czy to vademecum Pyłki-Gutowskiej pasuje na podstawę? Mam w tej chwili vademecum z grega i moje 2 podręczniki wsip'u.
Możecie mi zaproponować coś lepszego, sprawdzonego, albo coś, co będzie zawierało to, co potrzebne mi na podstawę, takie skondensowane i bez zbędnych szczegółów?
Nie znam zakresu materiału na podstawę, ale myślę że to vademecum się sprawdzi- po prostu omijaj działy, których na podstawie nie ma, skup się na człowieku, bo z tego co wiem o maturze podstawowej (zrobiłam kilka arkuszy w przerwach między rozszerzonymi) głównie skupia się ona właśnie na anatomii i fizjologii ludzkiej
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-08 o 08:45
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 09:25   #1767
Hayasakaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hayasakaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 967
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Mam Villeego, ale nie korzystałam przy nauce do matury. Dobrze tłumaczy niektóre trudniejsze zagadnienia, ale jest zbyt rozwlekły do takiej nauki,
Właśnie właśnie, przeczytać całego się nie da, ale bardzo mi pomógł w kwestii pracy mięśni i przewodzenia impulsów nerwowych. Generalnie jak czegoś nie rozumiałam, albo chciałam poszerzyć wiedzę, bo podręcznikowa mi nie wystarczała to Villee się przydawał
__________________

"A może kłamał, bo nie chciał powiedzieć nam prawdy?!"

talia: 68-67-66-65-64-63
Hayasakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 09:59   #1768
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Droga dance makabre
Trzecia klase juz mam za soba, w tym roku ucze sie sama, z tym,ze dokladniej i lepiej niz w poprzednim roku. Klase maturalna troche zmarnowalam i dlatego mialam slabe wyniki z bio i chem A wakacji jeszcze nie mam, od czerwca pracuje i dopiero za tydzien wracam do Polski, wiec przy tym zapierdzielu co mam, godzina z biologia raz na 3 dni nie zrobilaby mi absolutnie zadnej roznicy,bo i tak nie odpoczywam . Pozniej zrobie sobie ze 3 tygodnie wakacji i od drugiego tygodnia wrzesnia siadam do ksiazek na powaznie. Jestem zmotywowana, chociaz strasznie mi przykro jak slucham komentarzy ludzi kompletnie mnie nie znajacych o tym, jaki "to wielki wtyd nie isc na studia".

Edytowane przez niagha
Czas edycji: 2013-08-08 o 10:04
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 10:07   #1769
Hayasakaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hayasakaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 967
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez niagha Pokaż wiadomość
Jestem zmotywowana, chociaz strasznie mi przykro jak slucham komentarzy ludzi kompletnie mnie nie znajacych o tym, jaki "to wielki wtyd nie isc na studia".
Jakby spróbowali zdawać biologię i chemię to by wiedzieli, że nie tak łatwo uzyskać zadowalający wynik. Znam ludzi, którzy już po raz któryś podchodzą do matury z biol i chem, nikt nie uważa żeby był to powód do wstydu, co więcej, staramy się im kibicować, by tym razem się udało
__________________

"A może kłamał, bo nie chciał powiedzieć nam prawdy?!"

talia: 68-67-66-65-64-63
Hayasakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 10:19   #1770
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez niagha Pokaż wiadomość
Droga dance makabre
Trzecia klase juz mam za soba, w tym roku ucze sie sama, z tym,ze dokladniej i lepiej niz w poprzednim roku. Klase maturalna troche zmarnowalam i dlatego mialam slabe wyniki z bio i chem A wakacji jeszcze nie mam, od czerwca pracuje i dopiero za tydzien wracam do Polski, wiec przy tym zapierdzielu co mam, godzina z biologia raz na 3 dni nie zrobilaby mi absolutnie zadnej roznicy,bo i tak nie odpoczywam . Pozniej zrobie sobie ze 3 tygodnie wakacji i od drugiego tygodnia wrzesnia siadam do ksiazek na powaznie. Jestem zmotywowana, chociaz strasznie mi przykro jak slucham komentarzy ludzi kompletnie mnie nie znajacych o tym, jaki "to wielki wtyd nie isc na studia".
No to im powiedz, jaki to straszny wstyd nie pracować po tych wszystkich -logiach w zawodzie, będziecie kwita. Przynajmniej za kilka lat, jak Ty się dostaniesz, tam gdzie chcesz, to im się czkawką odbije. Naprawdę
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.