Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-08, 16:37   #4501
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Moze tak reaguje z chemia twojej skory? To tak jak z perfumami, na kazdym ten sam zapach moze inaczej pachniec.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 17:09   #4502
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GRUone Pokaż wiadomość
Hej, powiedzcie mi o co chodzi: zawsze jak posmaruje się olejem kokosowym(rafinowany, KTC ze sklepu z żywnością orientalną) po jakimś czasie śmierdzi mi skóra, jakby on na mnie zjęczał, a pidzama śmierdzi wręcz wymiocinami() . Tak się dzieje w takich olejach, czy mam trefny olej?
Z drugiej strony rafinowany kokos nie powinien się popsuć jesli ma dobrą datę ważności i otwierałam go całkiem niedawno...
A może gdzieś się zgrzał? Ja zwykle trzymam ten olej (ta sama firma) w lodówce, ale przy przeprowadzce włożyłam go do szafki i zapomniałam. Po kilku dniach, jak otworzyłam, olej był w formie leistej i czułam ciut dziwny zapach, ale włożyłam go do lodówki z powrotem...
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 11:24   #4503
forgetmenot9
Przyczajenie
 
Avatar forgetmenot9
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Leżajsk
Wiadomości: 26
GG do forgetmenot9
W jaki olej koksowy warto naprawdę zainwestować?

Założyłam ten wątek, ponieważ chciałabym poznać Wasze opinie na temat oleju kokosowego. Dokładnie chodzi o to, że noszę się z zamiarem zakupienia oleju kokosowego od kilku ładnych tygodni, jednak nie wiem do końca na jakiej firmy olej postawić. Co radzicie? Czy zamówić taki produkt przez internet, czy może wybrać się do sklepu z produktami ekologicznymi, a może zielarskiego? Olej ten raczej nie jest trudno dostępny, jednak rodzaje firm i producentów, zajmujących się produkcją - no jest tego wiele. Dlatego też moje pytanie: czy stosowałyście ten olej? Jaką firmę polecacie? Z góry dzięki za pomoc.
forgetmenot9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 11:34   #4504
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: W jaki olej koksowy warto naprawdę zainwestować?

Cytat:
Napisane przez forgetmenot9 Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek, ponieważ chciałabym poznać Wasze opinie na temat oleju kokosowego. Dokładnie chodzi o to, że noszę się z zamiarem zakupienia oleju kokosowego od kilku ładnych tygodni, jednak nie wiem do końca na jakiej firmy olej postawić. Co radzicie? Czy zamówić taki produkt przez internet, czy może wybrać się do sklepu z produktami ekologicznymi, a może zielarskiego? Olej ten raczej nie jest trudno dostępny, jednak rodzaje firm i producentów, zajmujących się produkcją - no jest tego wiele. Dlatego też moje pytanie: czy stosowałyście ten olej? Jaką firmę polecacie? Z góry dzięki za pomoc.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post40065793
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 13:23   #4505
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: W jaki olej koksowy warto naprawdę zainwestować?

Cytat:
Napisane przez forgetmenot9 Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek, ponieważ chciałabym poznać Wasze opinie na temat oleju kokosowego. Dokładnie chodzi o to, że noszę się z zamiarem zakupienia oleju kokosowego od kilku ładnych tygodni, jednak nie wiem do końca na jakiej firmy olej postawić. Co radzicie? Czy zamówić taki produkt przez internet, czy może wybrać się do sklepu z produktami ekologicznymi, a może zielarskiego? Olej ten raczej nie jest trudno dostępny, jednak rodzaje firm i producentów, zajmujących się produkcją - no jest tego wiele. Dlatego też moje pytanie: czy stosowałyście ten olej? Jaką firmę polecacie? Z góry dzięki za pomoc.
Ja mam zwykły ktc z allegro i nie mogę mu wiele zarzucić. Moje włosy są po nim bardzo fajne, nawilżone, ale za to sypkie. Najlepiej patrz na składy, czasem można znaleźć coś innego w środku, niż by się wydawało. Ekologiczny, czy zielarski - nie ma większego znaczenia.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 16:04   #4506
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność

Ja mam olej kokosowy z kuchni świata. 500ml za 19.50

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 17:17   #4507
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czy jeśli do wody dodam ekstraktu z oczaru to będzie to to samo, co hydrolat oczarowy
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-23 o 11:13 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 01:56   #4508
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

nie, hydrolat to hydrolat, jak dodasz oczaru do wody to wyjdzie inna kombinacja.
A nie mozesz dodać ( bo wnoiskuję ze nie jestes w posiadaniu tego hydrolatu ? )
wody albo wywaru z zielonej herbaty?

Sama aktualnie tez nie mam hydrolatu a musiałam zrobic tonik, zaparzyłam zieloną herbatę i tonik wyszedł całkiem ok.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-23 o 11:13 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 09:23   #4509
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
nie, hydrolat to hydrolat, jak dodasz oczaru do wody to wyjdzie inna kombinacja.
A nie mozesz dodać ( bo wnoiskuję ze nie jestes w posiadaniu tego hydrolatu ? )
wody albo wywaru z zielonej herbaty?

Sama aktualnie tez nie mam hydrolatu a musiałam zrobic tonik, zaparzyłam zieloną herbatę i tonik wyszedł całkiem ok.
mam zieloną herbatę. Tylko jaką proporcję zrobić? Łyżeczka herbaty na szklankę wody?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-23 o 11:13 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 13:38   #4510
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej, w jakim sklepie dostane hydrolat oczarowy, ktory pachnie jak ten mazidlowy? Mowa tu o ich hydrolacie standardowym, nie ekologicznym (tego eko nie probowalam)? Boję sie kupowac inny, tamten mam wyprobowanyny i nie dość, że korzystnie działał to jeszcze prześlicznie pachnie. A teraz jest niedostępny..
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 16:24   #4511
SunshineSunset
Przyczajenie
 
Avatar SunshineSunset
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej

Ostatnio kupowałam z kilku sklepów z półproduktami rożnego rodzaju hydrolaty. Jedne podrażniały tak, że twarz jest czerwona i piecze, inne odświeżały i koiły.

Nie wiem na ile moje spostrzeżenie jest trafne, ale zauważyłam na przykładzie hydrolatów z ZSK - z czarnej porzeczki i oczarowy - że podrażniające działanie mają hydrolaty z "organiczny" w nazwie. Czyli te zatwierdzone przez ECOcert.
Przy każdym z hydrolatów organicznych na stronie ZSK pojawiają się komentarze o pojawieniu się podrażnienia po ich zastosowaniu.

Możliwe ze podrażniające działanie nie jest wywołane samym hydrolatem, a tym czym zostały zakonserwowane - Sodium benzoate ok. 0,3% oraz Potassium sorbate ok.0,2%.

Tak samo próbowałam hydrolatów z e-naturalne.pl (też z ECOcertem), na razie z bławatka i skórki cytryny - podrażnienie również się pojawiło.

Czy ktoś również zauważył taką zależność? Jeśli za występujące podrażnienia odpowiada konserwant - zatwierdzony przez ECOcert - myślę, że trzeba to zgłosić
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-21 o 21:08 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
SunshineSunset jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 21:17   #4512
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez SunshineSunset Pokaż wiadomość
Czy ktoś również zauważył taką zależność? Jeśli za występujące podrażnienia odpowiada konserwant - zatwierdzony przez ECOcert - myślę, że trzeba to zgłosić
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post34850424

Według mnie problem może mieć związek z obniżonym pH. Inna sprawa, że w zamyśle producentów hydrolaty stanowią półprodukt, nie kosmetyk do bezpośredniego użytku; w specyfikacjach widziałam sugerowane stężenia na poziomie 5-10%. Przy problemach najlepiej rozcieńczyć hydrolat i sprawdzić, czy w takiej postaci będzie podrażniał.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-21 o 21:19
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 22:33   #4513
SunshineSunset
Przyczajenie
 
Avatar SunshineSunset
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post34850424

Według mnie problem może mieć związek z obniżonym pH. Inna sprawa, że w zamyśle producentów hydrolaty stanowią półprodukt, nie kosmetyk do bezpośredniego użytku; w specyfikacjach widziałam sugerowane stężenia na poziomie 5-10%. Przy problemach najlepiej rozcieńczyć hydrolat i sprawdzić, czy w takiej postaci będzie podrażniał.
Sugerowane stężenia w sklepach z półproduktami podają 5-100%.

Jeśli chodzi o ph, to rozcieńczałam z wodą i przy ustalonym ph powyżej 5 nadal pojawia się zaczerwienienie.
__________________
SunshineSunset jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 06:00   #4514
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

U mnie rozcieńczenie hydrolatu akurat pomogło.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 23:29   #4515
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
mam zieloną herbatę. Tylko jaką proporcję zrobić? Łyżeczka herbaty na szklankę wody?
Ja robie porzadną mocną zielona herbatę, mozna ostatecznie z ekspresowej torebki. Ja mam w lisciach i na poł szklanki daje łyzeczkę, parzy sie tak długo pod przykryciem poki nie ostygnie (z pol godziny? )jest mocno zielona woda.
Tylko wody do gotowania uzywam mineralnej, nie z kranu.
Odcedzam i mam hydrolat własnej roboty
(tak między nami nie wierzę ze te hydrolaty są lepsze od swieżej chłodnej zielonej herbatki).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-23 o 11:14 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 11:18   #4516
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Czy jeśli do wody dodam ekstraktu z oczaru to będzie to to samo, co hydrolat oczarowy
Nie, to nie będzie to samo. Napary ziołowe również nie są hydrolatami.
Czym są hydrolaty:

http://mazidla.com/kategorie-poprodu...category_id=12
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/hydrosols.html
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-23 o 11:22
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 22:10   #4517
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam! Planuję kupić półprodukt o nazwie voluplus, żeby stosować go pod dermaroller na skórę pod oczami. Jest to substancja, którą rozpuszcza się w olejach. Czy mogę rozpuścić to w zwykłym oleju rycynowym z apteki? Jestem początkująca w takich eksperymentach biochemicznych, więc będę wdzięczna za radę.
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 14:21   #4518
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez klotylda abc Pokaż wiadomość
Witam! Planuję kupić półprodukt o nazwie voluplus, żeby stosować go pod dermaroller na skórę pod oczami. Jest to substancja, którą rozpuszcza się w olejach. Czy mogę rozpuścić to w zwykłym oleju rycynowym z apteki? Jestem początkująca w takich eksperymentach biochemicznych, więc będę wdzięczna za radę.
olej rycynowy będzie kiepski, wybierz np. ze słodkich migdałów, z orzechów laskowych, czy z kiełków pszenicy
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 00:35   #4519
klotylda abc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 78
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A zwykły olej parafinowy?
klotylda abc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 22:34   #4520
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czy olejek tamanu jest gdzieś dostępny stacjonarnie? Nie chce mi się wydawać na przesyłkę z BU równowartości olejku...
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 10:27   #4521
hazell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Hydrolat migdalowy

Witam wszystkich
Czy ktoś wie dlaczego ze sklepów wycofywany jest hydrolat migdałowy? Można go jeszcze gdzieś kupić?
hazell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 18:33   #4522
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Hydrolat migdalowy

Cytat:
Napisane przez hazell Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Czy ktoś wie dlaczego ze sklepów wycofywany jest hydrolat migdałowy? Można go jeszcze gdzieś kupić?

Raczej nigdzie już go nie znajdziesz, ponieważ producent zawiesił produkcję tego hydrolatu - tak mi powiedziano w sklepach z surowcami.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 06:34   #4523
hazell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Hydrolat migdalowy

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Raczej nigdzie już go nie znajdziesz, ponieważ producent zawiesił produkcję tego hydrolatu - tak mi powiedziano w sklepach z surowcami.
Oj to szkoda
Był idealny jako tonik. W kremach też sprawdzał się świetnie
hazell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 19:46   #4524
metaxa357
Raczkowanie
 
Avatar metaxa357
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 87
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

.

Edytowane przez metaxa357
Czas edycji: 2013-11-28 o 13:30
metaxa357 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 18:29   #4525
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Super olej INCA INCHI

Zasłyszałam o super oleju, jedynym aktywnym zwanym Inca Inchi.
Ceny są przerózne...
Oczywiscie musze go mieć Czy któraś z Was go uzywała i jakie wrazenia?
Jaki to olej? Czy tępo czy łatwo sie rozprowadza?
I przede wszystkim czy macie sprawdzone zródło zakupu?

Tak po krótce wklejam krótki opisik
"Olej Inca Inchi to olej aktywnie czynny, który oddziałuje na dużo głębsze warstwy skóry niż wszystkie inne oleje. Naprawia uszkodzone tkanki skóry. Zapewnia niezwykle silne uelastycznienie skóry poprzez regenerację kolagenu. Dobrze się wchłania."
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 19:13   #4526
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Super olej INCA INCHI

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Zasłyszałam o super oleju, jedynym aktywnym zwanym Inca Inchi.
Ceny są przerózne...
Oczywiscie musze go mieć Czy któraś z Was go uzywała i jakie wrazenia?
Jaki to olej? Czy tępo czy łatwo sie rozprowadza?
I przede wszystkim czy macie sprawdzone zródło zakupu?

Tak po krótce wklejam krótki opisik
"Olej Inca Inchi to olej aktywnie czynny, który oddziałuje na dużo głębsze warstwy skóry niż wszystkie inne oleje. Naprawia uszkodzone tkanki skóry. Zapewnia niezwykle silne uelastycznienie skóry poprzez regenerację kolagenu. Dobrze się wchłania."
Ja mam krem na bazie tegoż oleju, ale jeszcze za krótko go używam, żeby coś wiążącego stwierdzić ; będę zatem obserwować wątek, bo bardzo ciekawią mnie rezultaty stosowania tego właśnie oleju, gdyż mam spore doświadczenie w używaniu innych olejów i interesuje mnie, czy ta różnica w działaniu uzasadnia jego cenę...
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 07:13   #4527
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Kupiłam sobie olej z pestek malin oraz masło jojoba, z zamiarem stosowania do twarzy Z tym, że zupełnie nie wiem, jak rozłożyć tę pielęgnację - rano jedno, wieczorem drugie? Czy może któreś z nich tylko 1-2 razy w tygodniu? Bardzo proszę o rady dla zielonej
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 08:55   #4528
nie z tej bajki
Zadomowienie
 
Avatar nie z tej bajki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 408
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie olej z pestek malin oraz masło jojoba, z zamiarem stosowania do twarzy Z tym, że zupełnie nie wiem, jak rozłożyć tę pielęgnację - rano jedno, wieczorem drugie? Czy może któreś z nich tylko 1-2 razy w tygodniu? Bardzo proszę o rady dla zielonej
miałam kiedyś olej z pestek malin Był super, ale tylko na wieczór. Długo się wchłaniał i twarz się po nim strasznie świeciła. Dodam, że mam cerę suchą
Tego masła nie używałam, ale myślę, skoro to masło to też rano się nie nadaje. Chyba I ja bym je używała jako balsam do ciała
nie z tej bajki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 12:51   #4529
hazell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie olej z pestek malin oraz masło jojoba, z zamiarem stosowania do twarzy Z tym, że zupełnie nie wiem, jak rozłożyć tę pielęgnację - rano jedno, wieczorem drugie? Czy może któreś z nich tylko 1-2 razy w tygodniu? Bardzo proszę o rady dla zielonej
Też kiedyś stosowałam oleje na twarz, ale tylko zmieszane z żelem hialuronowym i na mokrą skórę.
Olej z pestek malin jest dość tłusty, nawet przy stosowaniu jw. Ale jednocześnie daje ochronę przed promieniowaniem UV, więc warto go stosować na dzień.
Natomiast tego masła to ja bym wcale nie dawała na twarz
hazell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 13:10   #4530
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Super olej INCA INCHI

Dokładnie wczoraj usłyszałam o nim po raz pierwszy (w tvn style) i też uznałam, że musi być mój i na pewno wykorzystam go do masażu twarzy, który uwielbiam Myślę, że na początek kupię taki za 19zł (30ml) i zobaczę jak się sprawdzi. Widziałam też buteleczkę za niecałe 200zł, ale tu już boję się zaryzykować... Trudno znaleźć opinie na temat tego olejku, fajnie, że powstał ten wątek!
kael jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.