Pękająca skóra - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 20:02   #31
szara_aneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Lightbulb Dot.: Pękająca skóra w okolicach intymnych ...

Hej dziewczyny.Od ok. 7 miesięcy miałam bardzo duży problem z miejscem intymnym,dziś sobie z tym poradziłam i chciałam się z Wami podzielić,może komuś pomogę.Objawy były bardzo nie przyjemne : ból,świąd , pieczenie .. ale najgorsze pojawiało się podczas współżycia czy też innych 'zabaw' . Po prostu skóra była na tyle delikatna,że pękała .. .
Nie miałam jak iść do ginekologa - brak pieniędzy oraz ubezpieczenia,byłam w Niemczech (a tam nie znam języka ) . ale mniejsza o to.. stosowałam clotrimazolum maść ,która po ok. 3 dniach GOIŁA rany,ale nie wyleczała choroby.Przyjechałam do Pl i spróbowałam illadian-u direct + ,który z resztą przy moich silnych objawach nic nie zdziałał. Dziś poszłam do gin. prywatnie ponieważ mój stan był na prawde kiepski,nie mogłam włożyć nawet paluszka,tak bolało.. i przy siusianiu też no bo były ranki , pochwa była cała zaczerwieniona i wszystko bolało.Za recepte zapłaciłam ok. 20 zł - globulki gynalgil + 2x clotrimazolum maść . Lekarka była prze miła , a w moim przypadku okazało się to zakażenie m=bakteryjne oraz stan zapalny.Dr. powiedziała że po zastosowaniu lekarstw wszystko będzie dobrze ,ale poleciła mi również żel Prolag (do rzeczy intymnych ;D oraz do stosowania 'przeciw bakteryjnego') . Nie było to nic aż tak poważnego a tak w kość dawało .Nie bać się i do lekarza
szara_aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 10:16   #32
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Pękająca skóra w okolicach intymnych ...

Cytat:
Napisane przez szara_aneta Pokaż wiadomość
Za recepte zapłaciłam ok. 20 zł - globulki gynalgil + 2x clotrimazolum maść . Lekarka była prze miła , a w moim przypadku okazało się to zakażenie m=bakteryjne oraz stan zapalny.Dr. powiedziała że po zastosowaniu lekarstw wszystko będzie dobrze ,ale poleciła mi również żel Prolag (do rzeczy intymnych ;D oraz do stosowania 'przeciw bakteryjnego') . Nie było to nic aż tak poważnego a tak w kość dawało .Nie bać się i do lekarza
Jeśli chodzi Ci o żel PrOVag, to rzeczywiście jest bardzo skuteczny i przydatny.
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 14:28   #33
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Pękająca skóra

Podciagam temat. Ja nie biore tebletek juz od 2,5 roku. Problem u mnie sie pojawil 6 miesiecy temu. Czytam na necie i zdania sa tak podzielone co to jest, ze sama nie wiem co robic. Najpierw myslalam, ze samo przejdzie, potem kupilam Clotrimazol, ale nic nie pomaga. Ranki pojawiaja sie na pare dni, potem na pare znikaja i tak w kolko. Juz mam tego dosc. Probowalam tez nawilzac, smarowac olejkiem z Tea Tree i nic...Masakra jakas...
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 08:56   #34
zuziek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pękająca skóra

Hej
Mi trochę pomógł żel ecovag, oczywiście żeby działał trzeba go cały czas stosować, więc nadal się borykam z pękającą skórą, a ginekolog tylko każe używać żelu przed stosunkiem, od których też piecze :/ Tylko, że tam pęka nawet podczas toalety.
zuziek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:03   #35
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Pękająca skóra

Ginekolog poradzil mi Sudocrem i pomogl. Praktycznie mam problem z glowy. Staram sie urzywac delikatnie papieru toaletowego, a jak cos znow czuje, to odrazu smaruje i jest ok. Nareszcie!
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 14:59   #36
Kasiaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Pękająca skóra

i to cie nie boli jak ta skora pęka?
Kasiaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 19:08   #37
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Pękająca skóra

Nie boli, bo juz nie peka.
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.