Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-19, 08:54   #841
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 4 054
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Czyli to normalne, ¿e waga stoi...
Dzisiaj mia³am -300g, ale to raczej s³aby sukces .
Nie mam w jad³ospisie za du¿o nabia³u?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 13:09   #842
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Rrr
  1. ma³a kromka orkisza z szynk±, pomidorem, serem ¿ó³tym, parówka sojowa
  2. kromka jak wy¿ej + jarzynowa sa³atka tradycyjna- ok.250 g
  3. jajo na twardo, kromeczka jak wy¿êj, ale bez sera, pó³ pomidora
  4. 2 kawa³ki pizzy "diabelskiej" na cie¶cie razowym, z mnóstwem jalapenos, tabasco,itd, lampka wina czerwonego
  5. miseczka zupy pomidorowej, bez miêsa




poniewa¿ zjad³am du¿o wiêcej ni¿ normalnie, u¶miecham siê o konstruktywn± krytykê...

Ja siê wypowiem
Wiêc JEST LEPIEJ!!
Je¶li bêdziesz s³uchaæ rad bêdzie jeszcze lepiej

Z Posi³ku nr.1 wyrzuæ parówkê za to zjedz dwie kromki orkiszowego w sumie i tak piszesz, ¿e s± ma³e, a ¶niadanie ma daæ Ci kopa energii wiêc spokojnie wsuwaj dwie.
Posi³ek nr. 2 jak na Ciebie i tak jest super, domy¶lam siê ¿e to jest jedzone jako¶ w pracy i nie masz du¿ego pola do popisu, ale dodaj gdzie¶ tam jaki¶ owoc jeszcze.
w nr.3 super ¿e jajko, ale spokojnie mo¿esz zje¶æ dwa no i mamy trzeci raz w tym dniu chleb, niby spoko bo kromeczki ma³e, a chleb orkiszowy bardzo zdrowy, wiêc siê nie czepiam, ale jak masz ochotê urozmaicaj
posi³ek nr.4 mi siê bardzo podoba sama chêtnie zjad³abym na obiad pizzê na pe³noziarnistym cie¶cie z lampk± wina
a nr. 5 . super ¿e jest ta zupa ale powinien byæ w niej chocia¿ kawa³ek miêsa, mam nadziejê ¿e jaki¶ ry¿ czy makaron, chocia¿ w ma³ej ilo¶ci by³.


Brakuje trochê zdrowych t³uszczy, proponujê trochê zminiæ posi³ek nr. 2 tam daæ jakie¶ orzechy, owoc i mo¿e jaki¶ serek czy co¶ w tym stylu
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 15:01   #843
dafne95
Raczkowanie
 
Avatar dafne95
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U

¦niadanie:kasza jaglana na mleku(7 ³y¿ek kaszy,szklanka mleka,gar¶æ suszonej ¿urawiny) jab³ko,espresso.

2 ¦niadanie:kanapka z 2 kromek razowca z mas³em,twaro¿kiem z koperkiem,kinder bueno white

obiad:6 placków ziemniaczanych ze ¶mietan±,sa³atka z pomidorów i ogórków z bazyli±

Podwieczorek:porcja ciasta kruchego ze ¶liwkami, latte na mleku

kOlacja;2 kromki razowca z mas³em,
1 z serem zó³tym i pomidorem
2 z tuñczykiem

po:gar¶æ orzechów laskowych,kilka ¶liwek

i jak,mo¿e byæ???????
dafne95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 17:46   #844
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê wypowiem
Wiêc JEST LEPIEJ!!
Je¶li bêdziesz s³uchaæ rad bêdzie jeszcze lepiej

Z Posi³ku nr.1 wyrzuæ parówkê za to zjedz dwie kromki orkiszowego w sumie i tak piszesz, ¿e s± ma³e, a ¶niadanie ma daæ Ci kopa energii wiêc spokojnie wsuwaj dwie.
Posi³ek nr. 2 jak na Ciebie i tak jest super, domy¶lam siê ¿e to jest jedzone jako¶ w pracy i nie masz du¿ego pola do popisu, ale dodaj gdzie¶ tam jaki¶ owoc jeszcze.
w nr.3 super ¿e jajko, ale spokojnie mo¿esz zje¶æ dwa no i mamy trzeci raz w tym dniu chleb, niby spoko bo kromeczki ma³e, a chleb orkiszowy bardzo zdrowy, wiêc siê nie czepiam, ale jak masz ochotê urozmaicaj
posi³ek nr.4 mi siê bardzo podoba sama chêtnie zjad³abym na obiad pizzê na pe³noziarnistym cie¶cie z lampk± wina
a nr. 5 . super ¿e jest ta zupa ale powinien byæ w niej chocia¿ kawa³ek miêsa, mam nadziejê ¿e jaki¶ ry¿ czy makaron, chocia¿ w ma³ej ilo¶ci by³.


Brakuje trochê zdrowych t³uszczy, proponujê trochê zminiæ posi³ek nr. 2 tam daæ jakie¶ orzechy, owoc i mo¿e jaki¶ serek czy co¶ w tym stylu


Bardzo Ci dziêkujê

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

R
  1. sa³atka z tuñczykiem, ry¿em, kukurydz±, ogórkiem, ciut majonezu, jab³ko
  2. serek- homo + twaróg pó³t³usty, pieprz, czosnek, szczypiorek, nieszczêsna parówka z serem (ju¿ ostatnia)
  3. ciabatta z kurczakiem "a la shoarma"
  4. plaster sera ¿ó³tego, miseczka pomidorowej- dos³ownie 3 zanurzenia ³y¿ki
  5. pa³ka z kurczaka + warzywa na patelniê z zio³ami




a dzisiaj?
Mam idiotyczne wra¿enie, ¿e zaraz pêknê...Jestem przed @, mo¿e st±d to uczucie..
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 18:27   #845
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
W tak± pogodê jak dzi¶ wypasiona, gor±ca owsianka to jeden z niewielu powodów zeby zwlec siê z ³ó¿ka

Co do kisielu to niepotrzebne te baty raz na jakis czas wszystko jest dla ludzi zwa¿ywszy ze Twoje jad³ospisy s± godne na¶ladowania - zdrowe, pyszne i ró¿norodne

ps tez kupilam w koncu ten olej i jutro wypróbujê
Ja muszê mieæ czas, ¿eby rano wystartowaæ - niespiesznie jedzona owsianka i mocna kawa rozpogodz± nawet najbardziej pochmurny poranek .

A dzisiaj znowu kupi³am kisiel, bo na zakupach w Carrefourze wyczai³am jakie¶ monstrualne promocje z produktami przecenionymi nieraz wiêcej ni¿ o po³owê... (i to wcale nie na granicy terminu wa¿no¶ci!). Ma siê oko.

A co do moich zdrowych jad³ospisów... Ostatnio przeginam z piwem. Muszê wzi±æ na wstrzymanie...

Olej jest super. O dziwo to jeden ze zdrowych produktów spo¿ywczych, którym rodzice zarazili mnie, a nie ja ich. Moja mama szaleje za twarogiem z olejem lnianym.

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje R dzisiejsze:

1. Jaglanka z daktylami, wiórkami kokosowymi, makiem i serkiem homo, wielki kubek zielonej herbaty
2. Miska leczo z pieczarkami i wêdlin± + bu³ka Dukanowa (bo w domu by³o tylko bia³e pieczywo)
3. Pó³ kostki twaro¿ku z jogurtem greckim, bananem i sezamem, kostka czekolady 90%, czarna kawa
4. Pó³ pieczonej polêdwiczki, miseczka kaszy jêczmiennej z olejem lnianym, duuuu¿o cukinii i bak³a¿ana pieczonych z cytryn± i czosnkiem
Polowanie na kasztany, czyli trochê ponad 1h spaceru
Kawa czarna, brzoskwinia ufo, kostka 70%
45 minut biegu (6,6 km)
5. Omlet z dwóch jaj z ³y¿k± m±ki graham i serem ¿ó³tym, reszta warzyw z obiadu
Naprawdê, godne pochwa³y menu! Bardzo, bardzo warto¶ciowe jedzenie - takie odchudzanie to przyjemno¶æ!

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Moje R... Znowu mi nie wysz³o P.. nic. Przepraszam za te wyliczenia g. Lecze sie....


7. ¦niadanie: owsianka (4 ³y¿ki platkow, lyzka otr±b zytnich, 4 orzechy w³oskie tj.12g, 30g twarogu poltlustego, 200ml mleka 2 %) pol grapefruita, zielona herbata.

Nauka.

11.15 II ¦niadanie: 2 male kromki chleba razowego (po 35g) z 40g twarogu poltlustego i 30g awokado, ogorkiem i natka pietruszki, duza mzocna kawa

13- Ewa Chodakowska SKALPEL i Mel B posladki.

15.30 Obiad: 150g dorsza parowanego, mniej niz polowa woreczka ry¿u br±zowego (100g po ugotowaniu), szpinak swiezy z du¿ym pomidorem i mala ³y¿eczka oliwy.

17.30 Rower rekreacyjnie 30min.

18.30 Podwieczorek: jablko, pokrzywa do picia.

21. Kolacja: 2 kromki razowca z 1 jajkiem calym i bialkien z drugiego z rzodkiewkami i pietruszka.

Po. Herbata s dzikiej rozy, pokrzywa i theraflu przed snem.

Eh...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A ja zagajê od innej strony i nawet nie bêdê mocno krzyczeæ bo... Bardzo fajna baza je¶li chodzi o wybór produktów, ale u Ciebie powinno byæ tego z 2 razy wiêcej. Ba, ruszasz siê, wiêc nawet z 3 razy wiêcej Ci nie zaszkodzi. Nie wa¿ sk³adników. Nie dziel na czê¶ci. Bierz na czuja, du¿o. Wiêcej luzu. Lubisz je¶æ, masz w swej kuchni smaczne zdrowe ¿arcie, masz przytyæ - baw siê tym. Trzymam kciuki ca³y czas, nie rób sobie krzywdy - pilnuj siê! (Jak kolejne menu te¿ bêdzie takie kiepskie, wtedy ju¿ bêdê bezlitosna i dostaniesz lanie! )

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich
Ostatnio pisa³am tu 2 lata temu, wysz³o, ze jem za malo, mam nadzieje ze udalo mi sie odpowiednio zbilansowac diete od tamtego czasu wiec prosze o ocene
Moim celem jest zdrowa dieta plus zgubienie 2-3 kg t³uszczu.

Dzisiejszy jad³ospis:

¦: jedno jajko na twardo, miseczka sa³atki tabbouleh( ogórek, pomidor,cebula, pietruszka, komosa ryzowa, oliwa i sok z cytryny)

przek±ska: 4 owsiane ciasteczka z kakaem( ok 200 kcal):

O: kompot, kapusniak z ziemniakami, zabielane smietan±

kolejny posi³ek: ma³y talerz gotowanego szpinaku z tofu i warzywnym sosem

K: polowka ma³ej bagietki z mas³em czosnkowym kawa³ek pasztetu( dobrego, z miesa sa³atka taka jak w sniadaniu( wiem ze nienajlepsza kolacja ale uleglam pokusie)

Jad³ospis z wczoraj

¦: ok 150 gr pieczonego tuñczyka

przek±ska: 6 owsianych ciasteczek( ok 300 kcal)

obiad :zapiekanka z ziemniaków( ziemniaki, warzywa, jajko, ketchup), pó³ talerza krupniku

kolacja: ok 100 gr pieczonego tuñczyka, 1 jajko na twardo, porcja sa³atki( sa³ata, feta, czerwona fasola, cebula, sos vinegrete),piwko

nie wiem czy to nadal za ma³o?
nie potrafie liczyc kalorii, ile ma np taka salatka:/( o ile przy ciastkach czy twarozku itp. jest to napisane to w przypadku salatek czy porcji miesa-ktora czesto nie wiem ile ma gram...-jest to dla mnie ciezkie, nie mam tez na to czasu. ) Tak wiec koniec koncow nie mam pojecia ile ich dostarczam sobie eh. Po prostu staram sie byc najedzona

pozdrawiam
Cze¶æ!

Nie musisz liczyæ kalorii - ³atwo popa¶æ w paranojê. Na pewno nie mo¿esz chodziæ g³odna, porcje powinny byæ syc±ce - takie w sam raz dla Ciebie.

Uderzaj± mnie u Ciebie do¶æ skromne ¶niadania bez wêglowodanów - masz po nich si³ê na cokolwiek? Dla mnie to by by³y lepsze pomys³y na lekk± kolacjê.

Ciastka piek³a¶ sama? Je¶li nie - jaki maj± sk³ad?

A piwo jakie?

Wiesz, masz do zrzucenia 3 kg, a to tak naprawdê jest NIC. Taka masa cia³a poleci w dó³ przez samo zwiêkszenie ruchu. Co nie zmienia faktu, ¿e chêæ polepszenia sposobu od¿ywiania siê jest zawsze godna pochwa³y. Jedz±c warto¶ciowo te¿ te 3 kg zlec± w try miga.




Teraz ja i moje U z wczoraj i dzi¶. Wczorajszy wieczór to masakra. Za du¿o alko ostatnimi czasy...

Wczoraj
¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, brzoskwiniami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
W pracy: Grahamka z zio³owym serem brie, pomidorem i sa³at±; jab³ko; kefir naturalny 375g
Obiad: Makaron z pszenicy durum z piersi± kurczaka sma¿on± bez t³uszczu, fasolk± szparagow± z wody i zielonym pesto
Wieczór w pubie: 4x 500 ml piwa Black Hope, podjadany popcorn z wspólnej michy

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, 2x zielona herbata



Dzi¶
¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z ¶liwkami, brzoskwiniami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
W pracy: Grahamka z zio³owym serem brie, pomidorem i sa³at±; jab³ko
Obiad: Polêdwiczki wieprzowe sma¿one bez t³uszczu, kasza jaglana z mas³em, sa³atka z cukinii i czerwonej cebuli
Æwiczenia -> http://www.youtube.com/watch?v=-yNfdhsgz24
Kolacja: Mix sa³at z jajem na twardo, kawa³kami wêdzonej makreli, pomidorem, rzodkiewkami, kiszonym ogórkiem, natk± pietruszki, szczypiorkiem, oregano, pieprzem zio³owym i olejem lnianym

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-09-19 o 18:40
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 19:31   #846
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Pao alpina, to prawda, ¿e takie odchudzanie to przyjemno¶æ teraz lubiê swoje jedzenie o wiele bardziej ni¿ kiedy¶!
I zgadzam siê, ¿e dobra owsianka to czasem najlepszy powód ¿eby zwlec siê z ³ó¿ka chocia¿ o leniwym jedzeniu mogê pomarzyæ...

Dzisiejsze, trudno powiedzieæ, ¿e R, ale jest:
1. Placek owsiany z makiem, serkiem homo, d¿emem pomarañczowo-imbirowym, kubek herbaty
2. i 3. Sa³atka: kuskus, feta, pomidorki, czerwona cebula, zielona pietruszka, oliwa z oliwek
Miêdzy 2 i 3 mini trening z Mel B (cardio i brzuch)
Kawa, gruszka, 2 kostki czekolady 70%
4. Woreczek ry¿u br±zowego (nie mam pojêcia, jak Wy wszystkie najadacie siê po³ow± woreczka!) z olejem lnianym (chlip, skoñczy³ siê), 3 kotleciki z indyka z szynk± drobiow± i szczypiorkiem sma¿one na oliwie, pomidor, æwieræ papryki (dojadam resztki)
5. Pyszne lody orzechowe z bit± ¶mietan±, gor±cym sosem karmelowym, ciasteczkami amaretto i czekoladowymi dodatkami (wiadomo, co to za kolacja, ale mamy dzi¶ z mê¿em 4 rocznicê i wyrwali¶my siê do kawiarni bez dzieciaków! Pierwszy raz od pó³ roku jak nie d³u¿ej!)
I teraz jeszcze kawa
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 19:34   #847
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R (w planach mam do lutego... mam nadziejê, ¿e siê uda wyrobiæ i wreszcie przej¶æ na U, chocia¿ i tak wydaje mi siê, ¿e sobie pozwalam na wiele )

Iowsianka na mleku 3,2%, ³y¿eczka miodu lipowego, przyprawa do szarlotki, jab³ko
IIkanapka z mas³em, ¿ó³tym serem (o mamoo, jaki by³ pyszny ), pomidorem, sa³at±
~ jab³ko
IIIpuree ziemniaczane (3 ziemniaki gotowane na parze + czosnek + jogurt grecki), duszony indyk, domowa sa³atka octowa z papryki, ogórków, cebuli
~ 2 kostki czekolady gorzkiej
IV
2 jaja na miêkko, 2 plastry szynki, pomidor, serek wiejski


no i podjad³am pare ³y¿eczek s³odkiego sera do nalesników
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 22:33   #848
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 4 054
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje jutrzejsze R:

Serek wiejski light (nast. razem obiecujê kupiæ normalny!) z orzechami, miodem i p³atkami owsianymi; 1/2 grejfruta; kawa z mlekiem 0,7%

Jogurt nat. z ³y¿eczk± kakao nat. i ³y¿eczk± d¿emu pomarañczowego

150g piersi z kurczaka ze szpinakiem i dymk±; sa³atka z tofu (100g), kilkoma oliwkami, papryk± czerwon±, sa³at±, ogórkiem i selerem naciowym

Kostka czekolady 90% i parê orzechów (?) jeszcze nie wiem

Bu³ka ¿ytnia z rybk± wêdzon± i warzywami (papryka, sa³ata, pomidor itd.)

W ci±gu dnia woda i herbata bez cukru (g³. rooibos, zielona i zio³owe).

Btw. jak nie jem s³odyczy to nawet czekolada 90% wydaje siê byæ s³odka, dziwne .


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-19, 23:19   #849
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 084
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ







Cze¶æ!

Nie musisz liczyæ kalorii - ³atwo popa¶æ w paranojê. Na pewno nie mo¿esz chodziæ g³odna, porcje powinny byæ syc±ce - takie w sam raz dla Ciebie.

Uderzaj± mnie u Ciebie do¶æ skromne ¶niadania bez wêglowodanów - masz po nich si³ê na cokolwiek? Dla mnie to by by³y lepsze pomys³y na lekk± kolacjê.

Ciastka piek³a¶ sama? Je¶li nie - jaki maj± sk³ad?

A piwo jakie?

Wiesz, masz do zrzucenia 3 kg, a to tak naprawdê jest NIC. Taka masa cia³a poleci w dó³ przez samo zwiêkszenie ruchu. Co nie zmienia faktu, ¿e chêæ polepszenia sposobu od¿ywiania siê jest zawsze godna pochwa³y. Jedz±c warto¶ciowo te¿ te 3 kg zlec± w try miga.



hej
Ciastek nie pieklam, sklad standardowy, maka owsiana, pszenna pewnie tez, cukier na pewno tez
Fakt,ze kolacje jem troche za duze, staram sie to zmienic.

Co do wêgli to ja od jakiego¶ czasu praktycznie ich nie jem, g³ownie mam na mysli pieczywo, a nigdy go specjalnie nie lubi³am( raz na jakis czas mam ochote na bagietkê do zupy czy paszteu, to zjem ).
Po pieczywie czuje sie zapchana i ociê¿a³a, czuje je w zoladku dluuugo, nawet jak zjem pol bulki czy 2 kromeczki ciemnego chleba. Platkow wszelkich nie znosze, kasz tez nie.
Kiedys jeszcze jadlam ryz prawie co dzien, ale tez jakos nie mam ochoty. Mysle ze taka dieta mi sluzy bo naprawde czuje sie lepiej.
Mam energie i ogolnie lepsze samopoczucie
Wegle dostarczam w warzywach straczkowych, ziemniakach itp.

Tez sie zastanawialam,czy taka mala ilosc wegli to zdrowa rzecz ale poki czuje sie dobrze , nie bede sie zmuszac do ich jedzenia. Teraz popularna jest dieta paleo i tak mysle,ze to co teraz jem to troche pod nia podpada. Zobaczymy.
NAdal nie wiem czy to nie za malo pozywienia?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minera³y,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2013-09-19 o 23:21
tranqil babe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 07:05   #850
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Wczorajsze U

¦niadanie: owsianka z brzoskwini±, serkiem wiejskim i d¿emem figowym; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z pasztetem sojowym, papryk± i ogórkiem
Lunch: zupa krem z soczewicy
Podwieczorek: serek wiejski, banan, dwa kokosowe ciasteczka jaglane z czekolad±
Obiadokolacja: pier¶ z kurczaka pieczona w marynacie miodowo-musztardowej, warzywa na patelniê z ziemniakami
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 07:31   #851
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 4 054
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziewczyny i ch³opcy, moja dieta dzia³a jednak 0,5kg w dó³ .
Ale oczywi¶cie oprócz tego sport 3-4 razy w tyg.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 07:37   #852
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Limonka, co to za ciasteczka jaglane?
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 08:30   #853
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Limonka, co to za ciasteczka jaglane?
Wczoraj kupi³am w sklepie w drodze do pracy, ale nawet nie zapamiêta³am firmy.
Jaka¶ nowo¶æ. Przypominaj± herbatniki, s± dostêpne w opakowaniach po dwie sztuki (w sam raz na podwieczorek do kawki ).
Widzia³am kokosowe i z siemieniem lnianym.
Na pewno jeszcze je kupiê, bo bardzo mi smakowa³y i bêdê mog³a daæ na nie dok³adniejsze namiary
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 11:06   #854
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje P (przesta³am tyæ wiêc staram siê zwiêkszaæ) :

¦niadanie:
*2 du¿e kromki chleba razowego z mas³em, sa³at±, kie³bas± krakowsk± i ogórkiem,
*jogurt Jogobella pieczone jab³ko,
*kawa z mlekiem 3,2%.

II¦niadanie:
*kisiel truskawkowy domowej roboty z ca³ymi truskawkami ze s³oika
*dro¿d¿ówka z serem

Obiad:
*barszcz czerwony z ziemniakami,
*woreczek ry¿u z potrawk± z kurczaka, buraczki z cebulk±,
*szklanka kompotu wieloowocowego.

Podwieczorek:
*Nutridrink czekoladowy,
*grahamka z mas³em i d¿emem bananowo-jab³kowym mojej roboty
*nektarynka.

Kolacja:
*2 nale¶niki z miêsem mielonym i warzywami.

IIKolacja:
*grahamka z mas³em i s³odkim twaro¿kiem waniliowym,
*kakao na mleku 3,2%.
paula684 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 14:15   #855
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula684 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje P (przesta³am tyæ wiêc staram siê zwiêkszaæ) :

¦niadanie:
*2 du¿e kromki chleba razowego z mas³em, sa³at±, kie³bas± krakowsk± i ogórkiem,
*jogurt Jogobella pieczone jab³ko,
*kawa z mlekiem 3,2%.

II¦niadanie:
*kisiel truskawkowy domowej roboty z ca³ymi truskawkami ze s³oika
*dro¿d¿ówka z serem

Obiad:
*barszcz czerwony z ziemniakami,
*woreczek ry¿u z potrawk± z kurczaka, buraczki z cebulk±,
*szklanka kompotu wieloowocowego.

Podwieczorek:
*Nutridrink czekoladowy,
*grahamka z mas³em i d¿emem bananowo-jab³kowym mojej roboty
*nektarynka.

Kolacja:
*2 nale¶niki z miêsem mielonym i warzywami.

IIKolacja:
*grahamka z mas³em i s³odkim twaro¿kiem waniliowym,
*kakao na mleku 3,2%.
¦wietnie! Serio, bardzo mi siê podoba


No i moje Utrzymanie:

I. jajeczna kasza manna z migda³ami, rodzynkami oraz czê¶ci± kakao

II. podwójna kanapka z chleba ziarnistego z pomidorowym pesto, szynk± i selerem

III. zupa grzybowa z pe³noziarnistym makaronem tagliatelle

IV. jab³kowy omlet biszkoptowy z mas³em orzechowym

+ marchewki
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 14:57   #856
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

proszê o ocenê i ewentualnie poprawê
(wychodzenie z drastycznej diety)


R/U
Mój wczorajszy jad³ospis:

1. Bu³ka z pestkami dyni na 3 czê¶ci, dwie -cienko z mas³em, pomidorem,jajkiem sadzonym/ jedna z ³y¿k± serka wiejskiego i rodzynkami

2. szklanka jogurtu naturalnego z ³y¿k± s³onecznika, brzoskwini±, ³y¿k± p³atków owsianych

3. Oko³o szklanka ugotowanego makaronu pe³nozi., ma³a ga³ka ziemniaków, pier¶ sma¿ona (ok 100g) na ³y¿ce oleju, pomidor,2 ogórki kiszone, gar¶æ warzyw "na patelnie", polane 3 ³y¿kami ketchupu z cukinii (w³asnej roboty)

4. nale¶nik z jajka i ³y¿ki m±ki razowej, nadziany serkiem wiejskim ok 100g

5. omlet z 2 jajek i ³y¿ki m±ki razowej, z papryk± i ogórkiem

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2013-09-20 o 15:32
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 15:48   #857
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomo¶ci: 264
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Serek homo (186kcal)
energetyk (na³óg)115kcal
Bu³ka (nie wiem ile kcla)z pomidorem
Czekolada(118,5)gorzka 25g
Zupa grzybowa(z proszku)277kcal
Du¿y kefir i ziemniaki
Woda z jodem i sokiem z cytryny
Chyba nie zapomnia³am o niczym








--------------------------------------------------
Jestem wege
By³o 69kg
Jest 55kg
Cel 50kg

Edytowane przez mysz899
Czas edycji: 2013-09-20 o 15:53
mysz899 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 15:56   #858
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mysz899 Poka¿ wiadomo¶æ
Serek homo (186kcal)
energetyk (na³óg)115kcal
Bu³ka (nie wiem ile kcla)z pomidorem
Czekolada(118,5)gorzka 25g
Zupa grzybowa(z proszku)277kcal
Du¿y kefir i ziemniaki
Woda z jodem i sokiem z cytryny
Chyba nie zapomnia³am o niczym








--------------------------------------------------
Jestem wege
By³o 69kg
Jest 55kg
Cel 50kg
co to ma byc,
Ale, ze tak serio ?


wczorajsze R ( sprawdzam rekacjê organizmu i staram siê ograiczyc wegle, bo waga ani drgenla od 1,5 mie¶)

I sniadanie jajecznica z 2ch jaj na lyzce masla z 2 plastrami chudej szyneczki, pol pomidora i pol cebuli + kawa

II swiezy szpinak zapieczakny z pomidorami z odrobin± ryzu ok 1/5 woreczka, z siemiem lnianym, i orzechami startymi

III ryba pieczona z warzywami z surowk± z pora i marchewka, polana oliwa z oliwek + kawa

IV twarog z rzodkiewk± 1/2 op ( pó³tlusty), ogórek pociety w plastry, spory pomidor, ma³y kawa³ek ryby z obiadu
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14




Edytowane przez Unex
Czas edycji: 2013-09-20 o 20:45
Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 16:15   #859
Korlat
Rozeznanie
 
Avatar Korlat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 779
GG do Korlat
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Poka¿ wiadomo¶æ
hej
Ciastek nie pieklam, sklad standardowy, maka owsiana, pszenna pewnie tez, cukier na pewno tez
Fakt,ze kolacje jem troche za duze, staram sie to zmienic.

Co do wêgli to ja od jakiego¶ czasu praktycznie ich nie jem, g³ownie mam na mysli pieczywo, a nigdy go specjalnie nie lubi³am( raz na jakis czas mam ochote na bagietkê do zupy czy paszteu, to zjem ).
Po pieczywie czuje sie zapchana i ociê¿a³a, czuje je w zoladku dluuugo, nawet jak zjem pol bulki czy 2 kromeczki ciemnego chleba. Platkow wszelkich nie znosze, kasz tez nie.
Kiedys jeszcze jadlam ryz prawie co dzien, ale tez jakos nie mam ochoty. Mysle ze taka dieta mi sluzy bo naprawde czuje sie lepiej.
Mam energie i ogolnie lepsze samopoczucie
Wegle dostarczam w warzywach straczkowych, ziemniakach itp.

Tez sie zastanawialam,czy taka mala ilosc wegli to zdrowa rzecz ale poki czuje sie dobrze , nie bede sie zmuszac do ich jedzenia. Teraz popularna jest dieta paleo i tak mysle,ze to co teraz jem to troche pod nia podpada. Zobaczymy.
NAdal nie wiem czy to nie za malo pozywienia?
Je¿eli sie tak gorzej czyjesz po tego typu weglach, to mo¿e zrób sobie badania w kierunku celiaklii (nietolerancja glutenu) bo jest on w wiekszosci wymienionych przez Ciebie produktów.

Ja dzisiaj pierwszy raz. Ruszam siê 4-5 razy w tyg (areoby/interwa³y na silowni ok godziny - deficyt lakoryczny ok 600-700kcal) i wydaje mi siê ze troche za malo jadlam i waga stanela, wiêc teraz trochê zwiêkszam ale jednak zeby byla redukcja.

Wiêc moje dzisiejsze R:
I sniadanie: @ lyzki platków owsianych, 2 lyzki otr±b owsianych, 1 lyzka prazonej gryki b/c z nektarynk± i duzym jogurtem naturalnym, kawa z mlekiem 1,5%
II sniadanie: serek wiejsci z lyzeczka miodu
Lunch: salata lodowa z feta, kukurydza, ziarnami dyni i pomidorem z oliwa z oliwek
Podwieczorek: brzoskwinia
Kolacja: piers z kurczaka z warzywami na patelnie.

Mam nadzieje, ¿e nie najgorzej
__________________



life is what happens when you are busy making other plans



Korlat jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 16:58   #860
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomo¶ci: 264
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Tak na serio nie widze tu nic z³ego ,trochê du¿o s³odyczy ale nie jem ich codziennie.A ograniczaæ ich nie bêdê bo potem rzuce siê na nie a tak sobie pozwalam od czasu doczasu.
Jestem wege wiec nie jadam miesa,jajek nie jem bo ptasia grypa.
Poza tym mam ograniczony bud¿et.
mysz899 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 17:42   #861
lisbeth_wasp
Rozeznanie
 
Avatar lisbeth_wasp
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 599
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mysz899 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak na serio nie widze tu nic z³ego ,trochê du¿o s³odyczy ale nie jem ich codziennie.A ograniczaæ ich nie bêdê bo potem rzuce siê na nie a tak sobie pozwalam od czasu doczasu.
Jestem wege wiec nie jadam miesa,jajek nie jem bo ptasia grypa.
Poza tym mam ograniczony bud¿et.
A ja widzê wiele z³ego - g³odzisz siê i nie dostarczasz praktycznie ¿adnych warto¶ci od¿ywczych swojemu organizmowi
__________________
Nie ma bezpiecznych gier. S± tylko gry warte i niewarte ¶wieczki.
Ka¿dy nowy dzieñ rodzi nowe paranoje.
Nie ¿ycia bêdziemy ¿a³owaæ, lecz tego, co nas ominê³o.
lisbeth_wasp jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 17:51   #862
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mysz899 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak na serio nie widze tu nic z³ego ,trochê du¿o s³odyczy ale nie jem ich codziennie.A ograniczaæ ich nie bêdê bo potem rzuce siê na nie a tak sobie pozwalam od czasu doczasu.
Jestem wege wiec nie jadam miesa,jajek nie jem bo ptasia grypa.
Poza tym mam ograniczony bud¿et.
Sorry, ale jestes az taka ograniczona? ( bez obrazy..)
Zamiast czekolady kup sobie 2 kg marchewek, wyjdzie Ci na zdrowie.
Energetyk out. Skoro nie jesz miesa, poczytaj jak wegetarianie dostarczaja bialko, a to, ze jestes wegatarianka nie oznacza, ze Ciebie to nie obowiazuje.
Gdzie wegle, jakas kasza, ryz, makaron - pelnoziarniste, chleb pelnoziarnisty, gdzie jakies tluszcze, gdzie jakies bia³ko, gdzie jakis twarog, ryby ?
Ptasia grypa?


Jak masz promowac takie jadlospisy, to zaniechaj lepiej
A jak nie wiesz jak komponowac swoje posilki, to poczytaj JAK. Jest kilka czêsci tego w±tku, moze co¶ wyniesiesz.
Wiesz ile wynosi Twoje zapotrzebowanie? jakie proporcje BTW ?
Wiesz o pozywnych sniadaniach, bia³kowych kolacjach, bo CHYBA NIE
Nie jestem ekspertem, ale chyba kazdy zobaczy, a raczej nie zpbaczy pozytywnych stron Twojego jadlospisu.


Moje R na jutro

I jajecznica z 2ch jaj z szynk±, z pomidorem, papryka, cebula, na lyzce masla roslinnego
II grillowana piers z kurczaka- ma³y kawa³ek, ma³y jogurt nat z orzechami i pestkami dyni
III papryka faszerowana miesem mielonym, z pieczarkami, cebula, odrobina ciemnego ryzu, szpinakiem - zapiekana
IV ala spagetti robione z marchwi ( pasma marchwi, robione ze struzka do warzyw/owocow z dwoch sporych marchwi) - marche ugotowana, dodany ca³y skrojony pomidor, odorbinê sera ¿. dla smaku i sos zrobiony z jog nat. i przypraw. ( jeszcze dopracuje ten przepis )
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14




Edytowane przez Unex
Czas edycji: 2013-09-20 o 20:45
Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 18:35   #863
madlena_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Oceñcie ,proszê.
Waze 65 kg..od dwóch miesiêcy staram siê bezskutecznie schudn±æ...
Co robiê ¼le?

¶niadanie : koktajl MonaVie ze s³onecznikiem i fibrokiem
II ¶niadanie : danio waniliowe plus 4 kromki vasy pszennej
jab³ko w drodze do domu
obiad: 5 pierogów z serem-babcia zrobi³a
podwieczorek: parówka z bu³k± grahamk±
kolacja: kefir z musli

Do picia : woda,sok grejfrutowy i zielona oraz czerwona herbatka.
madlena_22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 18:38   #864
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
Oceñcie ,proszê.
Waze 65 kg..od dwóch miesiêcy staram siê bezskutecznie schudn±æ...
Co robiê ¼le?

¶niadanie : koktajl MonaVie ze s³onecznikiem i fibrokiem
II ¶niadanie : danio waniliowe plus 4 kromki vasy pszennej
jab³ko w drodze do domu
obiad: 5 pierogów z serem-babcia zrobi³a
podwieczorek: parówka z bu³k± grahamk±
kolacja: kefir z musli

Do picia : woda,sok grejfrutowy i zielona oraz czerwona herbatka.
IMO, sniadanie do wymiany, danio out, wasa out, parowki out, kolacja tez nie bardzo. Raczej sporo do poprawki

Poczytaj o prawid³owym komponowaniu posilkow na redukcji
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 18:52   #865
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 859
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Uuu
  • 1/3 makreli wêdzonej, ciut serka homo, 2 kromka razowca z pomidorem i cebulk±, banan
  • orzechowe p³atki zalane mlekiem i wkroi³am kiwi + pomarañcze
  • zupa borowikowa w chlebie, gar¶æ laskowych orzechów
  • wielki nale¶nik a la strogonow (zjad³am 1/2)- do¶æ pikantny
( zupa i nale¶nik w restauracji), piwo bezalkoholowe
  • jajko na twardo, 3 ogórki konserwowe
  • i niestety, wpad³y ok.23 nachosy z sosem- dipem ostrym..pó³ talerzyka


please, jak to wygl±da?



Magdalena0603 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 19:32   #866
dafne95
Raczkowanie
 
Avatar dafne95
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U

¦niadanie:ry¿ na mleku(pó³ woreczka,szklanka mlekaa,cynamon,rodzynki)

2 ¦niadanie:jogurt naturalny200g,gruszka

obiad:3 nale¶niki z serem bia³ym i ¶mietan±,polane ¶mietan±
pasek czekolady

POdwieczorek: kawa³ ciasta kruchego ze ¶liwkami,kubek mleka

Kolacja: 3 kromki razowca z ogromn± ilo¶ci± ziarem, z mas³em, serem bia³ym,rzodkiewk±. pomidor z bazyli±

po bêdzie lampka wina i nachosy serowe :p

mo¿e byæ????????
dafne95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 20:06   #867
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Pao alpina, to prawda, ¿e takie odchudzanie to przyjemno¶æ teraz lubiê swoje jedzenie o wiele bardziej ni¿ kiedy¶!
I zgadzam siê, ¿e dobra owsianka to czasem najlepszy powód ¿eby zwlec siê z ³ó¿ka chocia¿ o leniwym jedzeniu mogê pomarzyæ...

Dzisiejsze, trudno powiedzieæ, ¿e R, ale jest:
1. Placek owsiany z makiem, serkiem homo, d¿emem pomarañczowo-imbirowym, kubek herbaty
2. i 3. Sa³atka: kuskus, feta, pomidorki, czerwona cebula, zielona pietruszka, oliwa z oliwek
Miêdzy 2 i 3 mini trening z Mel B (cardio i brzuch)
Kawa, gruszka, 2 kostki czekolady 70%
4. Woreczek ry¿u br±zowego (nie mam pojêcia, jak Wy wszystkie najadacie siê po³ow± woreczka!) z olejem lnianym (chlip, skoñczy³ siê), 3 kotleciki z indyka z szynk± drobiow± i szczypiorkiem sma¿one na oliwie, pomidor, æwieræ papryki (dojadam resztki)
5. Pyszne lody orzechowe z bit± ¶mietan±, gor±cym sosem karmelowym, ciasteczkami amaretto i czekoladowymi dodatkami (wiadomo, co to za kolacja, ale mamy dzi¶ z mê¿em 4 rocznicê i wyrwali¶my siê do kawiarni bez dzieciaków! Pierwszy raz od pó³ roku jak nie d³u¿ej!)
I teraz jeszcze kawa
Ma³a uwaga, jestem Poa, a nie Pao .

Z tym leniwym jedzeniem to jest tak, ¿e ja wprost kocham celebrowaæ robienie mojej owsianki, a potem najchêtniej jad³abym j± 40 minut maleñk± ³y¿eczk± czytaj±c gazetê. Oczywi¶cie, ¿e rzadko siê tak da, ale gdy tylko mam okazjê to j± wykorzystujê.

Czwart± rocznicê siê ma tylko raz, wiêc taka kolacja to ¿aden grzech. Swoj± drog±, strasznego smaka mi zrobi³a¶ na taki lodowy deser!

I powiem Ci, ¿e co¶ w tym jest je¶li chodzi o br±zowy ry¿. Z woreczka kaszy gryczanej wychodzi po ugotowaniu naprawdê fest porcja - br±zowego ry¿u jest jakby mniej, choæ przecie¿ masa suchego produktu jest taka sama.

Szkoda, ¿e do ¶niadania by³ d¿em, a nie ¶wie¿e owoce. A reszta jest ok.

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
R (w planach mam do lutego... mam nadziejê, ¿e siê uda wyrobiæ i wreszcie przej¶æ na U, chocia¿ i tak wydaje mi siê, ¿e sobie pozwalam na wiele )

Iowsianka na mleku 3,2%, ³y¿eczka miodu lipowego, przyprawa do szarlotki, jab³ko
IIkanapka z mas³em, ¿ó³tym serem (o mamoo, jaki by³ pyszny ), pomidorem, sa³at±
~ jab³ko
IIIpuree ziemniaczane (3 ziemniaki gotowane na parze + czosnek + jogurt grecki), duszony indyk, domowa sa³atka octowa z papryki, ogórków, cebuli
~ 2 kostki czekolady gorzkiej
IV
2 jaja na miêkko, 2 plastry szynki, pomidor, serek wiejski


no i podjad³am pare ³y¿eczek s³odkiego sera do nalesników
Akurat w tym menu nie widzê ¿adnego punktu, który by wskazywa³, ¿e pozwalasz sobie za du¿o . Zabrak³o tylko ¼ród³a NNKT (choæ w jajach s±...) - poza tym ekstra.

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Poka¿ wiadomo¶æ
Moje jutrzejsze R:

Serek wiejski light (nast. razem obiecujê kupiæ normalny!) z orzechami, miodem i p³atkami owsianymi; 1/2 grejfruta; kawa z mlekiem 0,7%

Jogurt nat. z ³y¿eczk± kakao nat. i ³y¿eczk± d¿emu pomarañczowego

150g piersi z kurczaka ze szpinakiem i dymk±; sa³atka z tofu (100g), kilkoma oliwkami, papryk± czerwon±, sa³at±, ogórkiem i selerem naciowym

Kostka czekolady 90% i parê orzechów (?) jeszcze nie wiem

Bu³ka ¿ytnia z rybk± wêdzon± i warzywami (papryka, sa³ata, pomidor itd.)

W ci±gu dnia woda i herbata bez cukru (g³. rooibos, zielona i zio³owe).

Btw. jak nie jem s³odyczy to nawet czekolada 90% wydaje siê byæ s³odka, dziwne .


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Menu bardzo ³adne , zmieni³abym tylko drobnostki. Zamiast d¿emu lepszy by³by ¶wie¿y owoc. Bu³ka na kolacjê na R nie powinna byæ rutyn± - lepiej by by³o wszamaæ jakie¶ z³o¿one wêgle do obiadu, a wieczorem postawiæ na bia³ko i warzywa.

Nie chcê Ciê do³owaæ, ale wahania masy cia³a nawet do 2 kg to u kobiet normalka... Wszystko zale¿y od cyklu. No i od pory dnia.

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Poka¿ wiadomo¶æ
hej
Ciastek nie pieklam, sklad standardowy, maka owsiana, pszenna pewnie tez, cukier na pewno tez
Fakt,ze kolacje jem troche za duze, staram sie to zmienic.

Co do wêgli to ja od jakiego¶ czasu praktycznie ich nie jem, g³ownie mam na mysli pieczywo, a nigdy go specjalnie nie lubi³am( raz na jakis czas mam ochote na bagietkê do zupy czy paszteu, to zjem ).
Po pieczywie czuje sie zapchana i ociê¿a³a, czuje je w zoladku dluuugo, nawet jak zjem pol bulki czy 2 kromeczki ciemnego chleba. Platkow wszelkich nie znosze, kasz tez nie.
Kiedys jeszcze jadlam ryz prawie co dzien, ale tez jakos nie mam ochoty. Mysle ze taka dieta mi sluzy bo naprawde czuje sie lepiej.
Mam energie i ogolnie lepsze samopoczucie
Wegle dostarczam w warzywach straczkowych, ziemniakach itp.

Tez sie zastanawialam,czy taka mala ilosc wegli to zdrowa rzecz ale poki czuje sie dobrze , nie bede sie zmuszac do ich jedzenia. Teraz popularna jest dieta paleo i tak mysle,ze to co teraz jem to troche pod nia podpada. Zobaczymy.
NAdal nie wiem czy to nie za malo pozywienia?
Chodzi³o mi nie o sam fakt, ¿e ograniczasz wêgle, ale o to, ¿e nie masz ich w ¶niadaniu - a jedynie pó¼niej. Akurat w tym pierwszym posi³ku wêgle s± najbardziej uzasadnione. Skoro jeste¶ na redukcji i masz w±tpliwo¶ci co do wêglowodanów, usuñ je z posi³ków w drugiej po³owie dnia i przesuñ je na rano. Skoro czerpiesz wêgle g³ównie z ziemniaków i ciastek, mo¿esz mieæ problem z takim przegrupowaniem, no ale tak dzia³a nasz organizm. Rano wa¿ny jest kop.

Inna sprawa, ¿e do kasz mo¿na siê przekonaæ . Naprawdê ¿adnej nie lubisz?

Kolacje mo¿esz je¶æ wiêksze skoro lubisz, ale niech objêto¶ciowo najwiêcej bêdzie w nich warzyw.

Nie wydaje mi siê, ¿eby jedzenia by³o zbyt ma³o. Wa¿ne, ¿eby¶ nie chodzi³a g³odna - a to ju¿ musisz sama wyczuæ .

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U

¦niadanie: owsianka z brzoskwini±, serkiem wiejskim i d¿emem figowym; inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: dwie kromki razowca z pasztetem sojowym, papryk± i ogórkiem
Lunch: zupa krem z soczewicy
Podwieczorek: serek wiejski, banan, dwa kokosowe ciasteczka jaglane z czekolad±
Obiadokolacja: pier¶ z kurczaka pieczona w marynacie miodowo-musztardowej, warzywa na patelniê z ziemniakami
Super! Ja bym jeszcze zapoda³a orzechami do owsianki.

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
No i moje Utrzymanie:

I. jajeczna kasza manna z migda³ami, rodzynkami oraz czê¶ci± kakao

II. podwójna kanapka z chleba ziarnistego z pomidorowym pesto, szynk± i selerem

III. zupa grzybowa z pe³noziarnistym makaronem tagliatelle

IV. jab³kowy omlet biszkoptowy z mas³em orzechowym

+ marchewki
Brawo za te marchewki na koniec, bo ju¿ chcia³am pu¶ciæ stary tekst, ¿e znowu ma³o u Ciebie warzyw . Ale widaæ, ¿e siê starasz.

Cytat:
Napisane przez superkas Poka¿ wiadomo¶æ
proszê o ocenê i ewentualnie poprawê
(wychodzenie z drastycznej diety)


R/U
Mój wczorajszy jad³ospis:

1. Bu³ka z pestkami dyni na 3 czê¶ci, dwie -cienko z mas³em, pomidorem,jajkiem sadzonym/ jedna z ³y¿k± serka wiejskiego i rodzynkami

2. szklanka jogurtu naturalnego z ³y¿k± s³onecznika, brzoskwini±, ³y¿k± p³atków owsianych

3. Oko³o szklanka ugotowanego makaronu pe³nozi., ma³a ga³ka ziemniaków, pier¶ sma¿ona (ok 100g) na ³y¿ce oleju, pomidor,2 ogórki kiszone, gar¶æ warzyw "na patelnie", polane 3 ³y¿kami ketchupu z cukinii (w³asnej roboty)

4. nale¶nik z jajka i ³y¿ki m±ki razowej, nadziany serkiem wiejskim ok 100g

5. omlet z 2 jajek i ³y¿ki m±ki razowej, z papryk± i ogórkiem
Co oznacza "wychodzenie z drastycznej diety", czym ona by³a? Widzê, ¿e nie masz niedowagi, ale czy owa dieta nie wprowadzi³a jakich¶ spustoszeñ w Twoim organizmie?

Sk³adniki w Twoim menu warto¶ciowe, ale same posi³ki s± do¶æ chaotycznie skomponowane. Skoro jesz ju¿ makaron, to po co ziemniaki w tym samym posi³ku? No i 4 jajka dziennie to trochê monotematycznie .




Dzisiejsze U - z którego osobi¶cie jestem bardzo zadowolona .

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: brzoskwiniami, ¶liwk±, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: garstka chipsów bananowych
II Grahamka z wêdzon± makrel±, mas³em, rzodkiewk± i natk± pietruszki
III Kawa³ek okonia morskiego gotowanego na parze; ponad pó³ woreczka br±zowego ry¿u; surówka z czerwonej kapusty i marchwi z czosnkiem i oliw± z oliwek
45 minut æwiczeñ -> http://www.youtube.com/watch?v=Vy9WKyN1rig
IV 2 kromki ziarnistego chleba graham z: serkiem typu w³oskiego, normandzkim serem ple¶niowym, miêkkim serem dojrzewaj±cym, pomidorem i sa³at±

Do picia:
woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 20:38   #868
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Brawo za te marchewki na koniec, bo ju¿ chcia³am pu¶ciæ stary tekst, ¿e znowu ma³o u Ciebie warzyw . Ale widaæ, ¿e siê starasz.


Dzisiejsze U - z którego osobi¶cie jestem bardzo zadowolona .

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: brzoskwiniami, ¶liwk±, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Do kawy: garstka chipsów bananowych
II Grahamka z wêdzon± makrel±, mas³em, rzodkiewk± i natk± pietruszki
III Kawa³ek okonia morskiego gotowanego na parze; ponad pó³ woreczka br±zowego ry¿u; surówka z czerwonej kapusty i marchwi z czosnkiem i oliw± z oliwek
45 minut æwiczeñ -> http://www.youtube.com/watch?v=Vy9WKyN1rig
IV 2 kromki ziarnistego chleba graham z: serkiem typu w³oskiego, normandzkim serem ple¶niowym, miêkkim serem dojrzewaj±cym, pomidorem i sa³at±

Do picia:
woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
No wychodzi jak wychodzi, ale jest ju¿ trochê lepiej generalnie. A marchewki mog³abym je¶æ codziennie, tyle, ¿e muszê uwa¿aæ, ¿eby nie z¿ó³kn±æ (kiedy¶ jad³am je praktycznie codziennie, wiêc wiem co mówiê) i tylko dlatego nie wcinam ich nonstop

A twój jad³ospis mi równie¿ siê podoba, no oprócz tych chipsów bananowych (chyba, ¿e domowej produkcji, ale w±tpiê; ale to tak tylko przy okazji)
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 20:42   #869
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Nigdy nie mogê zapamiêtaæ, czy Poa, czy Pao, sorki :p zawsze sprawdzam 2 razy i czasem mi siê udaje a czasem nie :P

U mnie ¶niadanie polega na tym ¿e jak mam du¿o szczê¶cia to m³odsze dziecko ¶pi a starsze podjada mi z talerza, wiêc chc±c nie chc±c muszê je¶æ szybko :P wersja hard: m³odsze siê drze, a starszy nie jest zainteresowany jedzeniem, wiêc zarzuca mnie ksi±¿eczkami do czytania...

D¿em wiem, ¿e s³aby, ale nikomu poza mn± nie smakuje, a kupiony wieki temu (jak jeszcze jad³am takie rzeczy) i d³ugo otwarty, wiêc kiedy¶ trzeba zje¶æ... jeszcze do jakich¶ dwóch posi³ków wcisnê i bêdzie z g³owy.

To jeszcze dzisiejsze, chocia¿ u mnie pi±tkowe zawsze s³abe. S³odko, owocowo, bezmiêsnie (R):
1. Kawowa owsianka z lodówki na biszkoptach z serkiem homo i ³y¿eczk± miodu (eksperyment, by³a pyszna i na pewno bêdê wracaæ do kawowej), 2 suszone ¶liwki
2. Cukiniowe cynamonowe placki, gruszka
3. Pó³ jgurtu greckiego, domowy batonik musli, kostka 70%
4. Ananasowo-bananowe placuszki z m±ki pe³noziarnistej i razowej z serkiem homo
45 minut biegu
5. Pó³ du¿ej wêdzonej makreli, micha cukinii podsma¿anej na ma¶le z porem.
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-20, 20:48   #870
mysz899
Raczkowanie
 
Avatar mysz899
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: inny swiat
Wiadomo¶ci: 264
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez lisbeth_wasp Poka¿ wiadomo¶æ
A ja widzê wiele z³ego - g³odzisz siê i nie dostarczasz praktycznie ¿adnych warto¶ci od¿ywczych swojemu organizmowi

Otó¿ nie g³odze siê bo jestem najedzona i nawet czuje ,¿e zjad³am za du¿o ale uwielbiam kefir.Nie jem miêsa.Troche du¿o s³odyczy
mysz899 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.