Prośba o opinie zdjęć ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-27, 17:34   #1
ana_52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17

Prośba o opinie zdjęć ;)


Cześć dziewczęta! Mam do Was prośbę Jakiś czas temu założyłam bloga z fotografiami i szukam osób, które obiektywnie oceniły by je. Powiedzieć, co mam jeszcze poprawić itp. Z góry bardzo Wam dziękuję ! Oto adres: fotografie-ac.blogspot.com

P.S. Jeżeli, ten wątek się już pojawił, to bardzo przepraszam
ana_52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:50   #2
corka Elzbiety
Rozeznanie
 
Avatar corka Elzbiety
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 659
Dot.: Prośba o opinie zdjęć ;)

Popracuj nad obróbką ;-) fotografujesz także ludzi?
corka Elzbiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 18:02   #3
ana_52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Prośba o opinie zdjęć ;)

Może bym i fotografowała, aczkolwiek nie mam modeli. Zdjęcia są całkowicie nie obrabiane. Dziękuję za opinię
ana_52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 18:41   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Prośba o opinie zdjęć ;)

Gubisz ostrość i używasz wbudowanej lampy błyskowej dającej mocny kontrast, cienie i odblaski + spłaszczającej fotografowane przedmioty. Poczytaj też o zasadach kadrowania. Widać, że nie obrabiasz zdjęć kwiatków i widoczków - jest to błąd, bo właściwie żaden aparat nie wypluje Ci od razu idealnego obrazka. Podstawowa obróbka (kontrast, nasycenie kolorów, temperatura światła itp.) jest koniecznością.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:10   #5
kasandra81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Prośba o opinie zdjęć ;)

osobiście fotografuję raczej ludzi niż widoki czy martwą naturę,ale moje przedmówczynie mają rację, popracuj nad obróbką, a najlepiej zacznij od poczytania o kadrowaniu, zapoznaj się dobrze z wszystkimi funkcjami swojego aparatu, dobrze poznaj takie pojęcia jak iso, przysłona, czas naświetlania, ekspozycja itd., potem poczytaj o obróbce, a na koniec się za nią zabierz. Sama obróbka nie zrobi ze zdjęcia fantastycznego obrazu, wszystko zaczyna się na poziomi aparatu, chwilę przed naciśnięciem migawki. No i życzę powodzenia w przygodzie z fotografią
kasandra81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:37   #6
Miya90
Raczkowanie
 
Avatar Miya90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 115
Dot.: Prośba o opinie zdjęć ;)

http://www.szerokikadr.pl/

poczytaj, poćwicz fajna strona na poczatek
a co do zdjec to jak juz wyzej bylo napisane poczytaj o trojpodziale no i musisz jakos ciekawiej przedstawic na zdjeciu to co chcesz pokazac bo zdjecia sa nudne i nic sie na nich nie dzieje ot takie szczele sobie tu szczele sobie tam . Pozdrawiam i zycze sukcesów bo fotografia to cudne hobby
__________________
" Jestem nieuczciwa i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość "
Miya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 08:14   #7
Olico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 41
Dot.: Prośba o opinie zdjęć ;)

Twoje zdjęcia są bardzo zwyczajne. Nie panujesz nad światłem i cieniem (często pojawia się cień obiektywu na zdjęciach), nie panujesz też nad kadrem - tzn wydawać by się mogło że robisz zdjęcia "przez przypadek i na czuja". Zrobię i jakoś to będzie

Podstawa to dobra technika - znając technikę można nauczyć się ją łamać - opanuj podstawy, złoty podział, kwestia światła i jego odbicia. Sugerowałbym profesjonalny kurs - internet niestety przypomina bagno pod tym względem, dowiesz się o różnych rzeczach ale nie połączysz tego w spójną całość. Ew. polecam brytyjski YouTube jest tam kilka osób które prowadzą internetowe kursy on-line.

A przede wszystkim ćwicz, ćwicz, ćwicz, i oglądaj zawodowców.
Olico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.