Zmywarka - proszek i tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-22, 13:00   #1
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141

Zmywarka - proszek i tabletki


Przelecialam pare watkow o zmywarkach, ale niestety nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie.
W mieszkanu, ktore wynajmuje byly juz meble kuchenne z wbudowanym sprzetem kuchennym, miedzy innymi moja ukochana zmywarka.
Zmywarka jest co prawda stara, ale zmywa dobrze. Niestety ten pojemniczek na srodek myjacy jest przystosowany tylko i wylacznie do proszku (mozliwe, ze jest tak stara, ze pochodzi z epoki przedtabletkowej ). Kiedys kupilam tabletki, ale okazalo sie, ze sa za grube i klapka sie nie domyka.
Proszek jest OK, ale sa teraz takie rozne fajne tabletki z wieksza moca czyszczenia, z nablyszczaniem itp. (niedlugo pojawia sie chyba jakies 50 w jednym ).
Zastanawialam sie, czy nie kupic tabletek i nie klasc ich gdzies w zmywarce, czy to na naczynia, czy do koszyczka na sztucce, ale kiedys na jakichs tabletkach przeczytalam, ze absolutnie nie mozna ich wkladac luzem do zmywarki, tylko do tego pojemniczka na drzwiach.
Szczerze mowiac nie wiem jak przebiega proces zmywania, wiem tylko, ze w pewnym momencie klapka sie otwiera i i proszek czy tabletka wylatuje do zmywarki. Wiec jesli tak czy siak tabletka laduje jednak luzem w zmywarce, to dlaczego nie moge jej polozyc juz na poczatku np. do koszyczka?
Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii? Czy moge uzywac tabletek w mojej zabytkowej zmywarce? Dlaczego tabletka musi byc w pojemniczku?
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 07:14   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Ja również posiadam "zabytkową" zmywarkę [4 programy, a tak naprawdę to 2], bo prawie 9 lat to już chyba zabytek. W programie bez wstępnego płukania klapka otwiera się chyba po niecałej minucie i tabletka ląduje na dnie zmywarki. Myślę, że możesz spróbować. Ja teraz używam Somatu i mi się domyka na wcisk.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:28   #3
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Dzieki Ilona . Wlasnie konczy mi sie proszek i zastanawiam sie co kupic.
Przed pierwszym uzyciem zmywarki kupilam jakies tabletki w Rossmanie, no i ta klapka jakos nie chciala sie domknac, na sile owszem, ale odstawala i balam sie, ze sie popsuje.
Czy wszystkie tabletki maja takie same wymiary, chodzi mi o grubosc?
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:37   #4
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Dziewczyny,nie wiem,czy dobrze robicie,bo na opakowaniu tabletek,jest napisane na czerwono,zeby nie wkladac tabletki do kosza na sztucce Wiec cos w tym musi byc.
Zmywarki starej generacji sa przystosowane wlasnie do proszku,soli i nablyszczacza.Bez tego chyba nawet sie nie wlacza,a nowe tabletki np 6w1 maja juz te srodki w sobie (niby) i naczynia staja sie matowe,przez podwojne zuzycie soli,czy nablyszczacza.Tak mi powiedziano w serwisie
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:52   #5
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Majka, moja zmywara jest tak stara, ze nie ma zadnych zabezbieczen i wlaczy sie i bez soli, i bez nablyszczacza .
Oczywiscie nie mam zamiaru rezygnowac z soli, bo woda tutaj jest bardzo twarda, nablyszczacza tez moge dolewac, ale zastanawialam sie nad kupnem tabletek ze zwiekszona moca czyszczaca i czymstam co zapobiega tzw. korozji szkla. Poza tym wydaje mi sie, ze tabletki sa bardziej praktyczne.
Tych nowych zmywarek mozna uzywac z proszkiem albo tabletkami, wiec mysle, ze starych tez. Tyle ze kieszonka w mojej jest za plytka na np. Rossmanowskie tabletki, dlatego zastanawiam sie, czy wszystki tabletki sa tak samo grube, a nie bede kupowac w slepo.
Tez czytalam to ostrzezenie, ale nie rozumiem jaka jest roznica miedzy tabletka wrzucona luzem od razu, a tabletka, ktora sama wypadnie chwile po wlaczeniu programu (tak jak pisala Ilona, po jakiejs minucie), wiem kiedy klapka sie otwiera, bo to slychac.
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:53   #6
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Żadne tabletki nie zwalniają z konieczności użycia soli i nabłyszczacza. Wszystkie zmywarki są przystosowane do takiego "kompletu".
Do kosza na sztućce się nie wkłada, bo stężone detergenty wchodzą w reakcję ze stalą i można zniszczyć sztućce.
Napisałam, że tabletka ląduje na dnie zmywarki i że tam możną ją ewentualnie umieścić, a nie w rzeczonym koszu.
Co do wymiarów tabletek, to nie wiem. Ja mam Somat Soda Effect [4 x 3 x 1,5grubość] .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 10:12   #7
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Żadne tabletki nie zwalniają z konieczności użycia soli i nabłyszczacza. Wszystkie zmywarki są przystosowane do takiego "kompletu".
Do kosza na sztućce się nie wkłada, bo stężone detergenty wchodzą w reakcję ze stalą i można zniszczyć sztućce.
Napisałam, że tabletka ląduje na dnie zmywarki i że tam możną ją ewentualnie umieścić, a nie w rzeczonym koszu.
Co do wymiarów tabletek, to nie wiem. Ja mam Somat Soda Effect [4 x 3 x 1,5grubość] .
Acha, wiec o to chodzi z tym "nie wkladac do koszyczka"

Sprawdzilam, te stare tabletki, ktore stoja juz rok w szafce, tez maja 1,5 cm, to chyba standardowa grubosc.
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-23, 11:16   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Żadne tabletki nie zwalniają z konieczności użycia soli i nabłyszczacza. Wszystkie zmywarki są przystosowane do takiego "kompletu".


ja uzywam tylko tabletki iles tam w 1 i nie dosypuje niczego dodatkowo.
wszyscy znajmo tez nie dosypuja.

moim zdanie to takie nakrecanie sprzedazy ;-)

ja mam roczna zmywarke i tez mam tylko 3 programy w sumie uzywam non stop 1 ,gora 2 ,raz na pol roku.

nie mam okazji wyprobowac programu do mycia szkla bo nie mam tylu krysztalów zeby zapelnic cala zmywarke
wkaldam wszytsko razem gary i kieliszki-ikeowe ,zadne rodowe



Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Co do wymiarów tabletek, to nie wiem. Ja mam Somat Soda Effect [4 x 3 x 1,5grubość] .
ja uzywma Calgonit z taka kuleczka w srodku i z nia ma 1,5 cm grubosci .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 13:02   #9
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Hm, widocznie jestem do tyłu z najnowszą techniką.
A Calgonit z kuleczką też używałam.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 11:27   #10
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Żadne tabletki nie zwalniają z konieczności użycia soli i nabłyszczacza. Wszystkie zmywarki są przystosowane do takiego "kompletu".
Jak kupiłam swoją zmywarkę to przeczytałam instrukcję w której napisano, że przy używaniu tabletek które zawierają sól i nabłyszczacz w składzie nie trzeba używać soli ani nabłyszczacza, sól jest wskazana jedynie wtedy gdy woda jest wyjątkowo twarda.
Twardość można sprawdzić testem lub ja znalazłam informację w internecie na stronie firmowej dostarczyciela wody. Na efekty zmywania nie narzekam, wszystko się ładnie błyszczy.

Co do wkładania tabletek do komory, a nie pojemniczka to myślę że przy myciu bez płukania wstępnego nie ma problemu (przy płukaniu część środka zmiękczającego i myjącego byłaby wylewana). U mnie na programie ekonomicznym trwającym 160 min tabletka wypada po około 20 minutach.

Tabletkę umieściłabym na dole ze względu na to że na dole zbiera sie cała woda i tabletka ma takie same warunki do rozpuszczania jak ta wkładana do pojemnika (nie wiem ale tak sie zastanawiam że, może natryskiwanie na nią wody za szybko ją rozpuści, albo za wolno sie będzie rozpuszczać bo nie leży w wodzie).
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 11:37   #11
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Wlasciwie na tabletkach pisze "Nie wkladac do koszyczka ze sztuccami", a nie "Nie wrzucac luzem do komory zmywarki", wiec moze rzeczywiscie chodzi tylko o to, ze moze "zezrec" sztucce?
U mnie ta klapka odskakuje szybko, wiec tabletka wrzucona juz na poczatku nie zdarzy sie rozpuscic i splynac do kanalizacji zanim zacznie sie zmywanie.

Widzialam reklame takich tabletek, jakby zelowych, miekkich w dotyku, niepakowanych w folie, moze takie dalyby sie wcisnac pod klapke?
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 11:01   #12
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

IlonaP ma rację soli i nabłyszcza używa się regularnie tzn. w moim wypadu 1 na pół roku wsypuję czy wlewam je.używam tabletk ludwik i jestem baaaardzo zadowolona. Tabletek nie powinno umieszczać sie w koszyczku na sztućce,zresztą bardzo ostrych noży równie.z nie(ze zwględu na szybkie stepienie,a nie nie mozliwość domycia)
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 12:25   #13
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez LEW Pokaż wiadomość
IlonaP ma rację soli i nabłyszcza używa się regularnie tzn. w moim wypadu 1 na pół roku wsypuję czy wlewam je.używam tabletk ludwik i jestem baaaardzo zadowolona. Tabletek nie powinno umieszczać sie w koszyczku na sztućce,zresztą bardzo ostrych noży równie.z nie(ze zwględu na szybkie stepienie,a nie nie mozliwość domycia)
A nie zastanawiałaś się że może niepotrzebnie sypiesz sól i nabłyszczacz używając ich gdyż są w składzie tabletek?
Gdzie jest napisane, że należy oprócz tabletek używać dodatkowo nabłyszczacza i soli, lub może ktoś, gdzieś, na jakimś forum pisał że zmywarka mu się popsuła bo używał tabletek i nie dodawał dodatkowo soli i nabłyszczacza?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 15:57   #14
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Gdzie jest napisane, że należy oprócz tabletek używać dodatkowo nabłyszczacza i soli, lub może ktoś, gdzieś, na jakimś forum pisał że zmywarka mu się popsuła bo używał tabletek i nie dodawał dodatkowo soli i nabłyszczacza?
W instrukcji mojej zmywarki marki Zanussi model... z roku 1998 jest wyraźnie napisane, że należy ich używać i ja się tego trzymam. Ponadto zmywarka nie uruchomia się bez soli.
Przyjaciółka ma roczną zmywarkę AEG i również polecenie używania powyższych.

Generalnie dyskusja jest bez sensu: czytamy instrukcję swej zmywarki i stosujemy się do niej!!!
Nie wszystkie marki mają takie same wytyczne. Technika cały czas do przody, a my nie zawsze nadążamy.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 17:28   #15
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

W każdej instrukcji jest napisane że trzeba używać soli i nabłyszczacza.
U mnie jest też dział o tabletkach 3 w 1 i tam jest informacja, że nabłyszczacz nie jest wymagany, a sól tylko gdy woda ma twardość powyżej 21 dH (37 fH, 26 Clarka, 3,7 mmol/l), oraz jak wyłączyć wskaźnik braku płynu i soli.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:12   #16
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Niezaleznie czy tabletki czy proszek -w zmywarce zawsze nalezy uzupełniac sól i nabłyszczacz .
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 19:58   #17
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Anuluję moją poprzednia wypowiedz - żle doradziłam T.Ż. mnie uswiadomił /czyta instrukcje w przeciwieństwie do mnie /. Uzywając tabletek nie ma potrzeby dodawac ani soli, ani nabłyszczacza . Tabletka np Somat5 zawiera wszystkie czynniki niezaleznie od stopnia twardości wody .
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 19:39   #18
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
A nie zastanawiałaś się że może niepotrzebnie sypiesz sól i nabłyszczacz używając ich gdyż są w składzie tabletek?
Gdzie jest napisane, że należy oprócz tabletek używać dodatkowo nabłyszczacza i soli, lub może ktoś, gdzieś, na jakimś forum pisał że zmywarka mu się popsuła bo używał tabletek i nie dodawał dodatkowo soli i nabłyszczacza?
W instrukcji
IlonaP dokładnie to ujęła
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 22:53   #19
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Wiecie dziewczyny, chyba trzeba czytać instrukcję i tyle. Kadżda zmywarka jest trochę inna. Ja uważam, że sól trzeba sypać bo zmywarka ponoć pobiera sól nawet jak nie działa (to takie zabezpieczenie typu sypanie Calgonu do pralki), żeby się kamień nie zbierał itp. Tak mi przynajmniej mówił mój facet od pralki, zmywarki jeszcze nie miał okazji naprawiać i oby nie miał
A co do tabletek to można wrzucać bezpośrednio do zmywarki zamiast do pojemniczka jak się korzysta z programu bez mycia wstępnego. Ja wrzucam na spód zmywarki i jest ok. Do koszyczka to rzeczywiście raczej nie ze względu na sztućce.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 12:54   #20
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Tak odnośnie Calgonu do pralki to raczej dla mnie jest to kolejne naciąganie na kasę. Proszki do prania zawierają już w sobie substancje zmiękczające wodę żeby ubrania się lepiej prały i raczej kamień sie na pralce nie osadza, chyba że ktoś ma wyjątkowo twardą wodę, ale to widać po praniu że nie jest czyste.
Z doświadczenia mojej mamy, kamień się osadzał tylko gdy prała w dużej ilości dziecięce ubranka i stosowała płatki mydlane (lub w czymś w tym rodzaju), ale do dziecięcych ubranek nie wsypałabym Calgonu.
Jak sie wsypie Calgon to wiadomo że nie zaszkodzi to pralce, bo będzie miała więcej środka zmiękczającego, ale najprawdopodobniej ani trochę nie pomoże. Pralka moich rodziców przetrwała 24 lata i zepsuł sie programator a nie mechanizm.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:12   #21
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Ja niestety mam bardzo twardą wodę i kamień osadza się na wszystkim, więc sypię i Calgon do pralki i sól do zmywarki.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:56   #22
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Mnie tabletki nie podpasowały Zdecydowanie lepiej zmywają się naczynia proszek+nabłyszczacz+sól Calgonit.Dodam tylko,że zmywarka ma 10 lat i 3 programy(wstępne,normalne i intensywne),używam jednego.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:17   #23
adjana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Kupiłam zmywarkę Candy(nowy model) CSF 4570E/EX 45cm bez funkcji 3w1
...w instrukcji jest napisane "do pojemnika na detergenty wsypać łyżeczkę proszku..." Moje pytanie jest takie...czy to koniecznie musi być proszek????Czy też może być zwykła tabletka(nie 3w1 lub więcej)
oprócz oczywiście soli i nabłyszczacza....
Z góry dziękuję za odpowiedzi
adjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:33   #24
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Żadne tabletki nie zwalniają z konieczności użycia soli i nabłyszczacza. Wszystkie zmywarki są przystosowane do takiego "kompletu".
Do kosza na sztućce się nie wkłada, bo stężone detergenty wchodzą w reakcję ze stalą i można zniszczyć sztućce.
Napisałam, że tabletka ląduje na dnie zmywarki i że tam możną ją ewentualnie umieścić, a nie w rzeczonym koszu.
Co do wymiarów tabletek, to nie wiem. Ja mam Somat Soda Effect [4 x 3 x 1,5grubość] .
O jak dobrze,że trafiłam na ten wątek.
Od ponad pół roku uzywam zmywarki:
http://www.opinie.senior.pl/Bosch-SRS55M38EU,4564.html
i do tej pory uzywałam tylko tabletek i ciagle zastanawiam sie czy to wystarczy?Na stronach calgonitu wyczytałam teraz rozne kombinacje np.:
http://www.calgonit.pl/finish-rinse-aid.php
i sama juz nie wiem trzeba czy nie????
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:04   #25
zielonakoniczynka
Przyczajenie
 
Avatar zielonakoniczynka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 7
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Ja używam tabletek, bo są wygodniejsze. Proszek jakoś mi się rozsypuje
zielonakoniczynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 11:49   #26
ninitoja
Rozeznanie
 
Avatar ninitoja
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 782
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Zarówno tabletki jak i proszek mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Moja znajoma, która używała jednego i drugiego, zrezygnowała z tabletek bo jakościowo były gorsze (nie domywały, smugi na szkle, itd.). Choć to może jest także uzależnione od producenta . Sama mam zmywarkę od ponad roku i używam proszku, soli i nabłyszczacza także z powodu ceny. Tabletki są stosunkowo droższe, a proszek i reszta starcza na baaaardzo długo. Sypanie proszku nie sprawia mi żadnej trudności.
Wszystko ma swoje plusy i minusy, więc każdy wybiera co mu bardziej odpowiada.
ninitoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 21:44   #27
msx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

witam
wczoraj zakupilem zmywarke bosch i pytanie moje jest takie wszyscy pisza zeby wsypac za pierwszym razem sol do zbiorniczka , tak zrobilem ale wsypujac sol do zbiorniczka zaczela sie wylewac woda z niego i nie wiem czy wiecej wsypywac czy przestac , w instrukcji napisano zeby wsypac okolo 1,5kg na litr wody ale sie nie da bo woda sie przelewa
moze ktos podpowie co i jak .
sol mam gruboziarnista W5
a jeszcze jedno po wlaczeniu zmywarki zaczela swiecic kontrolka soli nie gasla jakies pol godziny dopiero pozniej zgasla o co to chodzi czy sol dopiero sie rozuscila ?
pozdrawiam
msx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 07:41   #28
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Cytat:
Napisane przez msx Pokaż wiadomość
witam
wczoraj zakupilem zmywarke bosch i pytanie moje jest takie wszyscy pisza zeby wsypac za pierwszym razem sol do zbiorniczka , tak zrobilem ale wsypujac sol do zbiorniczka zaczela sie wylewac woda z niego i nie wiem czy wiecej wsypywac czy przestac , w instrukcji napisano zeby wsypac okolo 1,5kg na litr wody ale sie nie da bo woda sie przelewa
moze ktos podpowie co i jak .
sol mam gruboziarnista W5
a jeszcze jedno po wlaczeniu zmywarki zaczela swiecic kontrolka soli nie gasla jakies pol godziny dopiero pozniej zgasla o co to chodzi czy sol dopiero sie rozuscila ?
pozdrawiam
Sypie się sól do pełna, tak że będziesz ja widzieć, ale żeby się dało zakrętkę zakręcić, to że woda się wylewa to całkowicie normalne, bo sól zajmuje jej miejsce, dlatego też należy po wsypaniu soli włączyć mycie, a przynajmniej płukanie żeby wymyć słoną wodę, która by niszczyła wnętrze zmywarki.
Kontrolka gaśnie gdy stężenie soli jest odpowiednio wysokie, ponieważ wsypałaś mało soli, a było dużo wody to trochę potrwało zanim jej stęzenie w wodzie było wystarczające. Gdybyś wsypała do pełna to by kontrolka zgasła od razu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 16:05   #29
zbahjsga
Raczkowanie
 
Avatar zbahjsga
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Trzeba dbać o zmywarkę bo jeśli się tego nie robi to potem wyskakują problemy ze zmywarki i odmawiają współpracy.
Mój tata raz na miesiąc oczyszcza wszystkie odpływy.
I dzięki temu mamy zmywarkę Candy już od 4 lat i jeszcze nigdy nie miałam z nią problemu.
Chyba że to taki model co się nie psuje.,DD
__________________
Patiś

Edytowane przez zbahjsga
Czas edycji: 2010-02-10 o 16:07
zbahjsga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 00:58   #30
aklinora
Przyczajenie
 
Avatar aklinora
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Zmywarka - proszek i tabletki

Powinno się sypać sól nawet, gdy używa się tabeletek 99 w jednym. A to z tego powodu, że sól RZEKOMO zawarta w tabletce zupełnie nie ma prawa zmiękczyć wody!

A to dlatego, że żadna sól wody nie zmiękcza. Sól, która sypiemy do zmywarki NIE ZMIĘKCZA bowiem wody, tylko regeneruje żywicę jonowymienną, która de facto zmiękcza wodę. Przez tę żywicę woda przepływa zanim dostanie się do komory zmywarki. Gdy nie będziemy dosypywać soli, żywica jonowymienna "zablokuje" się a sól z tabletek - nawet, jeśli rzeczywiście będzie w nich zawarta, nie zregeneruje żywicy z prostej przyczyny - woda z komory zmywarki nie ma kontaktu z żywica jonowymienną, gdyż z nią ma kontakt tylko czysta woda - jak napisałam wyżej - ZANIM dostanie się do komory zmywarki.

Gdy żywica się zablokuje, to nawet jeśli tabletki jakoś zmiękczą wodę używaną podczas mycia, to już na pewno nie zmiękczą wody używanej do płukania. I prędzej czy później różne osady się będą tworzyć.

Tak wiec , o ile nabłyszczacz faktycznie może i nie jest potrzebny, o tyle eliminacja soli w przypadku używania wielofunkcyjnych tabletek nie jest właściwa. Wystarczy tylko dobrze zrozumieć zasadę działania zmywarki, a wszystko to stanie się jasne.

Pozdrawiam
__________________
Aklinora
aklinora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-30 13:41:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.