Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-10-11, 07:03   #1231
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U/P:

I. kasza kuskus z dyniowym puree i ziarenkami wanilii podana z jogurtem greckim

II. twaróg z jab³kiem, rodzynkami i mas³em orzechowym

III. rosó³ z makaronem pe³noziarnistym; gotowane miêso kurczaka

IV. omlet marchewkowo-kakaowy z orzechami nerkowca

+ mo¿e gdzie¶ jeszcze warzywa wcisnê



I ponawiam zapytania:

1) Jakie 'podbijacze' kalorii (oprócz orzechów i ew. suszonych owoców) polecacie?

2) Macie sprawdzone sposoby na szybkie w przygotowaniu II ¶niadanie czy podwieczorek, bez nabia³u i pieczywa?
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 07:36   #1232
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
A czemu ogórek kiszony bez bitej ¶mietany?
Na razie ci±¿owe zachcianki szczê¶liwie mnie omijaj±
Mój m±¿ ¶mieje siê nawet, ¿e jestem w ci±¿y urojonej

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Ech, gdybym tak jad³a w ci±¿y to nie musia³abym siê teraz mêczyæ... tak ¿e gratulujê rozs±dku i piêknych posi³ków
Dziêkujê Szczê¶liwie zrewolucjonizowa³am swoje nawyki ¿ywieniowe kilka miesiêcy przed zaj¶ciem w ci±¿ê i my¶lê, ¿e teraz to zaprocentuje
Ale nie spinam siê jako¶ za bardzo. Jak trochê wiêcej przytyjê, to pó¼niej najwy¿ej trochê wiêcej zrzucê Pilnujê tylko, ¿eby ma³y cz³owiek dosta³ wszystko czego potrzebuje

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Poa alpina, Limonka ma U/P bo w ci±¿y nie mo¿e nie przytyæ
Dok³adnie tak

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje beznadziejne dzisiejsze R (zjad³am 2 paski czekolady ). Ale U by mog³o z tego byæ, co?
1. Jednoporcjowe ciasto jab³kowe (pó³ szkl. m±ki ¿ytniej razowej, ³y¿ka miodu, jab³ko, jajko, trochê mleka, przyprawy) z serkiem homo - 1/4 zjad³ mi synek
2. Pó³ kostki twarogu z jogurtem z ogórkiem i czosnkiem, cienka kanapka domowego chleba z ziarnami z mas³em i miodem
Kawa, pasek 70%
3. Pier¶ kurczaka w szynce parmeñskiej (jeden plaster) w sosie pietruszkowo-¶mietanowym (¶mietana 12%) z makaronem zwyk³ym (razowy mi siê skoñczy³), duuuuu¿o frytek z pietruszki i marchewki
Kawa, pasek 70% i kostka 90%
30d shred lev 2
4. Twaro¿ek jak w 2, kawa³eczek kurczaka z obiadu (ju¿ bez szynki), reszta frytek warzywnych z obiadu.
Bardzo lubiê Twoje jad³ospisy. Zawsze s± takie niestandardowe i warto¶ciowe. Nawet jak czasem wpadnie trochê wiêcej czekolady

Moje wczorajsze U/P

¦niadanie: owsianka z bananem, rodzynkami, wiórkami kokosowymi i wie¶niakiem, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: grahamka z mas³em, wêdlin± z piersi indyka, sa³at±, papryk± i ogórkiem konserwowym
Lunch: sa³atka z mozzarelli, awokado, mieszanki sa³at, pomidora i pomidorów suszonych z sosem na bazie oliwy z oliwek
Podwieczorek: serek homogenizowany waniliowy, gar¶æ nerkowców
Kolacja: pier¶ z kurczaka panierowana w p³atkach owsianych, ry¿ br±zowy, broku³y
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 07:46   #1233
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Na razie ci±¿owe zachcianki szczê¶liwie mnie omijaj±
Mój m±¿ ¶mieje siê nawet, ¿e jestem w ci±¿y urojonej



Dziêkujê Szczê¶liwie zrewolucjonizowa³am swoje nawyki ¿ywieniowe kilka miesiêcy przed zaj¶ciem w ci±¿ê i my¶lê, ¿e teraz to zaprocentuje
Ale nie spinam siê jako¶ za bardzo. Jak trochê wiêcej przytyjê, to pó¼niej najwy¿ej trochê wiêcej zrzucê Pilnujê tylko, ¿eby ma³y cz³owiek dosta³ wszystko czego potrzebuje

Bardzo lubiê Twoje jad³ospisy. Zawsze s± takie niestandardowe i warto¶ciowe. Nawet jak czasem wpadnie trochê wiêcej czekolady
Dziêkujê bardzo
Pewnie, ma³y cz³owiek najwa¿niejszy! Jak bêdziesz tak je¶æ to ju¿ ze szpitala wyjdziesz z normaln± wag±
Z ogórka siê ¶miejê, te¿ nie mia³am zachcianek, raczej na sporo rzeczy nie mog³am patrzeæ (np. mdli³o mnie od wszelkiego miêsa). I by³am anio³em, podczas gdy na co dzieñ jestem bardzo trudna we wspó³¿yciu
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 07:48   #1234
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moze salatka lub nalesniki czy kanapka z awokado?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 08:20   #1235
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Poa - dziêki za radê odno¶nie owsianki, muszê spróbowaæ. Za wszelkie pozosta³e wskazówki tak¿e. Chyba dopiero rejestrujê, ile cz³owiek potrzebuje "paliwa"...
Jak siê robi tê owsiankê jajeczn±? Wystarczy mi co¶, co nasyci mnie w³a¶nie tak na 3 godziny, pó¼niej i tak zawsze co¶ jem.

Z dzisiaj. U.

I owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka otrêbów, 2 suszone morele, 2 ³y¿eczki ¿urawiny, 4 migda³y + 1 podjedzony w miêdzyczasie , 1/2 kubka mleka 0.5%) - ogólnie owsianka z jad³ospisu mojej doktorki, tylko mleko chudsze, bo innego nie by³o; ma³a kromka chleba ¿ytniego s³onecznikowego z polêdwic± sopock± i pomidorem; herbata zielona
I w sumie ca³o¶ciowo wysz³o nawet ciut za du¿o... ale za to nie burcza³o po 2 godzinach.
II jab³ko
w miêdzyczasie sok 100% wielowarzywny
III tajemnicza bu³ka (jasna, pieczywo pó³francuskie (?) z past± a'la szpinakow±)
IV 3 ogórki konserwowe (2 ¶rednie, 1 ma³y), kurczak po chiñsku (trochê mniej, ni¿ wczoraj - ale i tak razem wyszed³ du¿y talerz), sok buraczkowo-jab³kowy (cienka jestem, nie wypi³am ca³ego...)
V wczorajszy super-gêsty koktajl z jogurtu 0% (czy¶cimy lodówkê), 1/2 banana, kiwi i ³y¿ki s³onecznika
VI (bêdzie) 2 kromki + surówka. Mo¿e dla odmiany z ogórkiem konserwowym i ¿ó³tym serem?
Ale pestki i pomidory musz± byæ!

6h w szkole, w tym 1h wyj±tkowo zadowalaj±cego w-fu + godzina morderczych korków + 45 min spaceru
Z tym paliwem to rzeczywi¶cie jest zaskakuj±ca dla wielu osób rzecz... Ludzie zapychaj± siê ¶mieciami, a jak maj± dostêp do warto¶ciowego posi³ku, to jedz± bardzo ma³o - bo tak prêdko czuj± siê nasyceni. Czasem gdy spêdzam z innymi studentami ca³y dzieñ na uczelni i widzê, jak jedz±, to odwracam g³owê, ¿eby nie popa¶æ w ¿adne durne schizy, ¿e za du¿o jem... Bo przecie¿ nie w tym rzecz...

Sypnij gar¶æ migda³ów, naprawdê! Nie wysz³o za du¿o, ¶niadanie powinno byæ na wypasie. Mo¿e kupuj dla siebie pó³t³usty nabia³? Ja rozumiem, ¿e wspó³lokatorzy maj± jakie¶ nawyki, ale... ich te¿ mo¿na przekabacaæ .

Zerknij sobie do w±tku owsiankowego na forum - tam pojawi³ siê niejednokrotnie przepis na owsiankê jajeczn±. Ja osobi¶cie nigdy takiej nie robi³am.

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
U/P:

I. kasza kuskus z dyniowym puree i ziarenkami wanilii podana z jogurtem greckim

II. twaróg z jab³kiem, rodzynkami i mas³em orzechowym

III. rosó³ z makaronem pe³noziarnistym; gotowane miêso kurczaka

IV. omlet marchewkowo-kakaowy z orzechami nerkowca

+ mo¿e gdzie¶ jeszcze warzywa wcisnê



I ponawiam zapytania:

1) Jakie 'podbijacze' kalorii (oprócz orzechów i ew. suszonych owoców) polecacie?

2) Macie sprawdzone sposoby na szybkie w przygotowaniu II ¶niadanie czy podwieczorek, bez nabia³u i pieczywa?
Nooo, przyda³oby siê wcisn±æ warzywa.

Podbijacze? Czekolada pomiêdzy posi³kami b±d¼ w nie wkomponowana; dos³adzanie niektórych potraw miodem (teraz na jesieñ super!); pasta z awokado, kakao i miodu na kanapki lub dodawana np. do owsianki; posypywanie potraw ziarnami sezamu, b±d¼ startym serem pe³not³ustym; dodawanie oleju gdzie siê da. Hmm, mo¿e jeszcze przyjdzie mi co¶ na my¶l pó¼niej . A z tym szybkim podwieczorkiem i drugim ¶niadaniem musia³abym siê g³êbiej zastanowiæ. Bo jednak pieczywo jest zawsze najszybszym rozwi±zaniem... A z unikaniem nabia³u te¿ bym mia³a problem, bo z chêci± wciska³abym go wszêdzie.

Limonka1987, super jedzonko jak zawsze. Dziwi mnie to P, bo to brzmi trochê, jakby¶ przed ci±¿± wa¿y³a za ma³o i teraz próbowa³a to podbiæ, niezale¿nie od faktu, ¿e przytyjesz ze wzglêdu na rozwój dziecka (bo tego nie da siê unikn±æ). No ale ja siê tam nie znam.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-10-11 o 08:27
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 10:13   #1236
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
U/P:

I. kasza kuskus z dyniowym puree i ziarenkami wanilii podana z jogurtem greckim

II. twaróg z jab³kiem, rodzynkami i mas³em orzechowym

III. rosó³ z makaronem pe³noziarnistym; gotowane miêso kurczaka

IV. omlet marchewkowo-kakaowy z orzechami nerkowca

+ mo¿e gdzie¶ jeszcze warzywa wcisnê



I ponawiam zapytania:

1) Jakie 'podbijacze' kalorii (oprócz orzechów i ew. suszonych owoców) polecacie?

2) Macie sprawdzone sposoby na szybkie w przygotowaniu II ¶niadanie czy podwieczorek, bez nabia³u i pieczywa?
brzmi smacznie To omlet biszkoptowy? Podasz przepis ?

Co do drugiego ¶niadania to ja jem czêsto omlety, placuszki, gofry, czasem sa³atki np. z kasz± kuskus... Fajne tez s± pieczone jab³ka nadziewane mas³em orzechowym, orzechami, czekolada, owijane ciastem francuskim, dro¿d¿owym, kruchym, krucho-dro¿d¿owym
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 13:22   #1237
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 801
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
U/P:

I. kasza kuskus z dyniowym puree i ziarenkami wanilii podana z jogurtem greckim

II. twaróg z jab³kiem, rodzynkami i mas³em orzechowym

III. rosó³ z makaronem pe³noziarnistym; gotowane miêso kurczaka

IV. omlet marchewkowo-kakaowy z orzechami nerkowca

+ mo¿e gdzie¶ jeszcze warzywa wcisnê



I ponawiam zapytania:

1) Jakie 'podbijacze' kalorii (oprócz orzechów i ew. suszonych owoców) polecacie?

2) Macie sprawdzone sposoby na szybkie w przygotowaniu II ¶niadanie czy podwieczorek, bez nabia³u i pieczywa?
fajny jad³ospis, ale P to nie jest . przyda³by siê jeszcze jeden posi³ek. ogólnie najlepsze podbijacze kalorii to moim zdaniem domowe wypieki - masz wp³yw na sk³ad no i s± smaczne.


co do II ¶niadania - mo¿e jaki¶ koktajl? na przyk³ad banan + mas³o orzechowe + wegañskie mleko
ry¿ gotowany w mleku kokosowym, pos³odzony miodem, syropem klonowym etc., do tego owoce
sa³atka z warzyw, awokado, kaszy, z oliw± z oliwek
mo¿esz sobie upiec ma¶lane ciastka owsiane z orzechami
Lady1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 20:40   #1238
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U. takiesobie- jak zwykle. staralam sie ograniczyc nabia³..Zabiegany dzieñ kompletnie..

8.15. ¦niadaniewsianka (40gram p³atków, lyzka jagód goji, ³yzka otrab ¿ytnich, 4 ca³e orzechy w³oskie, 200ml mleka 2%, 30g twarogu po³t³ustego); zielona herbata.

bieganie po mie¶cie..

12.30 II Sniadanie: Grahamka (60g) z 1/4 awokado, 30g tofu naturalnego, papryk± czerwon± i kie³kami lucerny.

bieganie po mie¶cie..

15. przegryzka: jablko.
17.30 Obiad: 130g piersi z indyka na parze + 100g broku³a, ¶redni pomidor, 120gram kaszy gryczanej po ugotwaniu (mniej niz polowa woreczka niestety), ³y¿eczka oliwy z oliwek; zielona herbata, pokrzywa
21. Kolacja: 2 kromki razowca posmarowane serkiem bieluch light (³y¿eczka na kromke) z 50g ³ososia wêdzonego (³osos pacyficzny ma niestety mniej tluszczu (3.3/100g) w sobie niz norweski (8-16/100g)) , rzodkiewkami, ogórkiem, sa³ata i kie³kami lucerny.
po: herbata z dzikiej rozy., terfalu ( z saharoz±) do picia przed snem.
i... serek wiejski 150g lekki z pomidrem bo jednak posiedze do 1.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-10-11 o 21:23
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:50   #1239
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R. Tym razem bez czekolady, chocia¿ do idea³u mu daleko, jak zawsze u mnie w pi±tek:

1. Placek kefirowy z po³ow± banana posmarowany serkiem homo i posypana niewielk± ilo¶ci± kakao, zielona herbata
2. Kromka domowego chleba z ziarnami z serkiem Philadelphia i miodem
3. Trzy kromeczki razowca z serkiem Philadelphia, ¶wie¿± fig± i suszon± morel±, czarna kawa
4. Placki jab³kowe ze skórk± cytryny z serkiem homo i p³atkami migda³ów, wielka szklanka bardzo gêstego koktajlu (szpinak, seler, marchewka, ananas)
Pó³ godziny biegu (5km), Tiffany abs
5. Pó³ makreli, szklanka koktajlu j.w.
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:56   #1240
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
R. Tym razem bez czekolady, chocia¿ do idea³u mu daleko, jak zawsze u mnie w pi±tek:

1. Placek kefirowy z po³ow± banana posmarowany serkiem homo i posypana niewielk± ilo¶ci± kakao, zielona herbata
2. Kromka domowego chleba z ziarnami z serkiem Philadelphia i miodem
3. Trzy kromeczki razowca z serkiem Philadelphia, ¶wie¿± fig± i suszon± morel±, czarna kawa
4. Placki jab³kowe ze skórk± cytryny z serkiem homo i p³atkami migda³ów, wielka szklanka bardzo gêstego koktajlu (szpinak, seler, marchewka, ananas)
Pó³ godziny biegu (5km), Tiffany abs
5. Pó³ makreli, szklanka koktajlu j.w.

Twoje jad³ospisy s± na prawdê bardzo fajne, wiêc jak czasem wpadnie czekolada czy taki mniej warzywny dzieñ jak dzi¶ to nic siê nie stanie, ogólnie jesz zdrowo i smacznie
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-11, 21:55   #1241
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Twoje jad³ospisy s± na prawdê bardzo fajne, wiêc jak czasem wpadnie czekolada czy taki mniej warzywny dzieñ jak dzi¶ to nic siê nie stanie, ogólnie jesz zdrowo i smacznie
Dziêkujê Ci jako¶ mi te pi±tki zawsze ¶rednie wychodz±, prawie ca³e na s³odko (i warzywa mi do tego nie pasuj± :p) i bardzo nabia³owe. Na szczê¶cie pi±tek jest tylko raz w tygodniu. Inna sprawa, ¿e zdecydowanie wolê placki na s³odko ni¿ kawa³ek kurczaka
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 23:05   #1242
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nooo, przyda³oby siê wcisn±æ warzywa.

Podbijacze? Czekolada pomiêdzy posi³kami b±d¼ w nie wkomponowana; dos³adzanie niektórych potraw miodem (teraz na jesieñ super!); pasta z awokado, kakao i miodu na kanapki lub dodawana np. do owsianki; posypywanie potraw ziarnami sezamu, b±d¼ startym serem pe³not³ustym; dodawanie oleju gdzie siê da. Hmm, mo¿e jeszcze przyjdzie mi co¶ na my¶l pó¼niej . A z tym szybkim podwieczorkiem i drugim ¶niadaniem musia³abym siê g³êbiej zastanowiæ. Bo jednak pieczywo jest zawsze najszybszym rozwi±zaniem... A z unikaniem nabia³u te¿ bym mia³a problem, bo z chêci± wciska³abym go wszêdzie.
No to tak jak i ja, dlatego te¿ szukam pomys³u jak tego jednak trochê unikn±æ ;p.
I ta w sumie wszystko siê w tym jad³ospisie pozmienia³o. Tak to jest gdy stwierdzam, ¿e przecie¿ wiem co bêdê je¶æ.. a tu obiad w sto³ówce jednak wpad³ i siê pozmienia³o, kolacja te¿ inna...

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
brzmi smacznie To omlet biszkoptowy? Podasz przepis ?

Co do drugiego ¶niadania to ja jem czêsto omlety, placuszki, gofry, czasem sa³atki np. z kasz± kuskus... Fajne tez s± pieczone jab³ka nadziewane mas³em orzechowym, orzechami, czekolada, owijane ciastem francuskim, dro¿d¿owym, kruchym, krucho-dro¿d¿owym
Oj jab³ka to akurat bardziej czasoch³onna opcja. Omlety równie¿ do szybkich jak dl mnie nie nale¿±.
... choæ omlet tak, mia³ byæ biszkoptowy. Nie zrobi³am go w koñcu, ale nie jest to nic trudnego. Robi siê jak zwyk³y omlet:
Bia³ka oddzieliæ od ¿ó³tek i ubiæ je na sztywn± pianê. Do gotowej piany dodaæ p³ask± ³y¿kê m±ki i mleka wraz z kakao, lub pomin±æ pierwsze dwa sk³adniki dodaj±c tylko czubat± ³y¿kê kakao, oddzielone wcze¶niej ¿ó³tka oraz start± na ¶rednich oczkach marchew. Opcjonalnie dodaæ miód/ syrop klonowy/ cukier. Ca³o¶æ delikatnie wymieszaæ i prze³o¿yæ na nagrzan± patelniê teflonow± ( w razie potrzeby uprzednio nieco j± nat³u¶ciæ). Przykryæ i sma¿yæ na ¶rednim ogniu przez ok. 7 minut. Nastêpnie obróciæ i sma¿yæ na drugiej stronie a¿ do ³adnego ¶ciêcia siê ca³ej masy. W miêdzyczasie orzechy poprzekrajaæ na po³ówki. Gotowy omlet wy³o¿yæ na talerz i posypaæ orzechami. Smacznego!

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
fajny jad³ospis, ale P to nie jest . przyda³by siê jeszcze jeden posi³ek. ogólnie najlepsze podbijacze kalorii to moim zdaniem domowe wypieki - masz wp³yw na sk³ad no i s± smaczne.
(Nie)stety jednak chyba jest. Choæ tej jad³ospis rzeczywi¶cie mo¿e wygl±da trochê bardziej ubogo. Teraz zwykle wciskam miêdzy posi³kami jak±¶ jedn± przek±skê.

co do II ¶niadania - mo¿e jaki¶ koktajl? na przyk³ad banan + mas³o orzechowe + wegañskie mleko
ry¿ gotowany w mleku kokosowym, pos³odzony miodem, syropem klonowym etc., do tego owoce
sa³atka z warzyw, awokado, kaszy, z oliw± z oliwek
mo¿esz sobie upiec ma¶lane ciastka owsiane z orzechami
O, koktajl ¶wietny pomys³!

I za reszt± propozycji te¿ dziêkujê! Wniosek jest taki: muszê siê nauczyæ spranie sma¿yæ placki i je¶æ wiêcej sa³atek, o! Tylko teraz jeszcze wprowadziæ w ¿ycie.. ehehe...


Tak¿e dzisiejsze U/P wygl±da³o tak:

I. kasza kuskus z dyniowym puree i ziarenkami wanilii podana z jogurtem greckim

II. twaróg z jab³kiem, rodzynkami i mas³em orzechowym

III. sma¿ona ryba z ziemniakami; surówka z marchwi i korzenia pietruszki w s³odkim soku

+ du¿o marchewek

IV. kakaowo-bananowe placuszki jajeczne z orzechami nerkowca

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-10-11 o 23:06
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-12, 07:23   #1243
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Wczorajsze U. Mocno zalatane i nie do koñca z czystym sumieniem... ale nic to.
Poa, jeszcze raz dziêkujê za mi³e s³owa. To dobra motywacja... zw³aszcza wczoraj by³a potrzebna w niektórych chwilach.

I jogurt naturalny z musli, suszon± ¿urawin± i bananem; kromka pumpernikielu z szynk±, odrobin± ¿ó³tego sera (1/2 plastra, który nie zmie¶ci³ siê w bu³ce do szko³y...), pomidorami, kie³kami; herbata zielona
II jab³ko
w miêdzyczasie sok arbuzowo-jab³kowy
III 1/2 bu³ki wiejskiej z serem, sa³at± i pomidorem
IV grillowany filet z kurczaka ze szpinakiem; ry¿; sa³atka z kukurydzy i pora; zupa krem z dyni (ob¿ar³am siê jak b±k... ale zupê zjad³am ca³±, pierwszy raz w ¿yciu widzia³am co¶ takiego - i smakowa³o fantastycznie!)
V jogurt Danone o smaku brzoskwiniowo-waniliowym z wkrojonym kawa³kiem laski wanilii ; herbatnik bez cukru, z b³onnikiem
VI du¿a kromka pumpernikielu z równie du¿ym plastrem szynki z indyka, kie³kami cebuli i twaro¿kiem z zio³ami; sa³atka z 3 pomidorków, ogórka ma³osolnego, gar¶ci kie³ek i ³y¿eczki pestek dyni
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-12, 12:14   #1244
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje wczorajsze ci±¿owe... Pozostanê przy oznaczeniu U/P

¦niadanie: cztery niezbyt du¿e kromki razowca z ¿urawin± z mas³em, sa³at±, wêdlin± z piersi indyka, papryk± i ogórkiem konserwowym, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: owsianka z mandarynk±, winogronami, otrêbami pszennymi, pestkami s³onecznika i jogurtem naturalnym
Lunch: warzywa na patelniê (broku³y, ziemniaki, papryka, kukurydza, marchewka) sma¿one z piersi± kurczaka i zio³ami
Podwieczorek: serek homogenizowany waniliowy
Obiadokolacja: kotlety kalafiorowo-broku³owe w sosie rozmarynowym; kasza gryczana, bukiet surówek (surówka z kapusty kiszonej,z kapusty czerwonej i z marchewki)
Przek±ska do filmu: jab³ko, suszone daktyle
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-12, 21:26   #1245
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U. no P to chyba nie jest. Ale stara³am sie...
Dzieñ bezruchowy zasadniczo.

9.30 ¦niadanie:
Owsianka (40g p³atków, ³y¿ka otrab ¿ytnich, ³yzka jagód goji, 200ml mleka 2%, 30g. twarogu polt³ustego, 3 ca³e orzechy wloskie) i zielona herbata.

11.30: Skalpel (to naprawde lekki program http://www.youtube.com/watch?v=v1YlQv3IXu8)

13.30 Obiad: 160g dorsza pieczonego w folii, polowa woreczka ryzu br±zowego, 2 duze garscie szpinaku ¶wie¿ego, ¶redni pomidor, ³y¿eczka oliwy z oliwek.

16: przeja¿d¿ka rowerem do sklepu jakies 15-20 min max.

17.40 Podwieczorek: 200g szarlotki (du¿o jablek, ciezka, sporo kruszonki - taka domowa), 2 paski milki z ca³ymi orzechami, mocna kawa.
20.40 Kolacja: 2 ciezkie kromki razowca na zakwasie po 2 ³yzki stolowe serka wiejskiego lekkiego, 2 plastry wêdliny "prawdziwej" z kurczaka, kilka rzodkiewek, rukola, paski papryki zielonej, kie³ki lucerny.
po: herbata z pokrzywy.

ii...?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-10-12 o 21:31
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-12, 22:02   #1246
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U. Mocno zalatane i nie do koñca z czystym sumieniem... ale nic to.
Poa, jeszcze raz dziêkujê za mi³e s³owa. To dobra motywacja... zw³aszcza wczoraj by³a potrzebna w niektórych chwilach.

I jogurt naturalny z musli, suszon± ¿urawin± i bananem; kromka pumpernikielu z szynk±, odrobin± ¿ó³tego sera (1/2 plastra, który nie zmie¶ci³ siê w bu³ce do szko³y...), pomidorami, kie³kami; herbata zielona
II jab³ko 'to nie jest posi³ek'
w miêdzyczasie sok arbuzowo-jab³kowy
III 1/2 bu³ki wiejskiej z serem, sa³at± i pomidorem tu przyda³aby siê i druga po³ówka
IV grillowany filet z kurczaka ze szpinakiem; ry¿; sa³atka z kukurydzy i pora; zupa krem z dyni (ob¿ar³am siê jak b±k... ale zupê zjad³am ca³±, pierwszy raz w ¿yciu widzia³am co¶ takiego - i smakowa³o fantastycznie!) ¶wietny obiad!
V jogurt Danone o smaku brzoskwiniowo-waniliowym z wkrojonym kawa³kiem laski wanilii ; herbatnik bez cukru, z b³onnikiem
VI du¿a kromka pumpernikielu z równie du¿ym plastrem szynki z indyka, kie³kami cebuli i twaro¿kiem z zio³ami; sa³atka z 3 pomidorków, ogórka ma³osolnego, gar¶ci kie³ek i ³y¿eczki pestek dyni
Na kolacjê mog³aby byæ jeszcze jedna kromka chleba, choæ wiadomo, ¿e to zale¿y od organizmu (nie wg³êbiam siê ju¿ w to, kto tu ma ED, a kto nie, bo po prostu tego nie ¶ledzê). No i jako przeciwniczka wszelkich kupnych jogurtów smakowych - out jak dla mnie to Danane, a zamiast niego mo¿e byæ chocia¿by jog. naturalny z brzoskwini±, i wanili± oczywi¶cie

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wczorajsze ci±¿owe... Pozostanê przy oznaczeniu U/P

¦niadanie: cztery niezbyt du¿e kromki razowca z ¿urawin± z mas³em, sa³at±, wêdlin± z piersi indyka, papryk± i ogórkiem konserwowym, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: owsianka z mandarynk±, winogronami, otrêbami pszennymi, pestkami s³onecznika i jogurtem naturalnym
Lunch: warzywa na patelniê (broku³y, ziemniaki, papryka, kukurydza, marchewka) sma¿one z piersi± kurczaka i zio³ami
Podwieczorek: serek homogenizowany waniliowy
Obiadokolacja: kotlety kalafiorowo-broku³owe w sosie rozmarynowym; kasza gryczana, bukiet surówek (surówka z kapusty kiszonej,z kapusty czerwonej i z marchewki)
Przek±ska do filmu: jab³ko, suszone daktyle
Nie znam siê na ci±¿owym menu, ale chcia³am powiedzieæ, ¿e bardzo podobaj± mi siê te kotleciki warzywne z rozmarynowym akcentem
Reszta zreszt± te¿ ok, poza serkiem (jak wy¿ej )

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
U. no P to chyba nie jest. Ale stara³am sie...
Dzieñ bezruchowy zasadniczo.

9.30 ¦niadanie:
Owsianka (40g p³atków, ³y¿ka otrab ¿ytnich, ³yzka jagód goji, 200ml mleka 2%, 30g. twarogu polt³ustego, 3 ca³e orzechy wloskie) i zielona herbata.

11.30: Skalpel (to naprawde lekki program http://www.youtube.com/watch?v=v1YlQv3IXu8)

13.30 Obiad: 160g dorsza pieczonego w folii, polowa woreczka ryzu br±zowego, 2 duze garscie szpinaku ¶wie¿ego, ¶redni pomidor, ³y¿eczka oliwy z oliwek.

16: przeja¿d¿ka rowerem do sklepu jakies 15-20 min max.

17.40 Podwieczorek: 200g szarlotki (du¿o jablek, ciezka, sporo kruszonki - taka domowa), 2 paski milki z ca³ymi orzechami, mocna kawa.
20.40 Kolacja: 2 ciezkie kromki razowca na zakwasie po 2 ³yzki stolowe serka wiejskiego lekkiego, 2 plastry wêdliny "prawdziwej" z kurczaka, kilka rzodkiewek, rukola, paski papryki zielonej, kie³ki lucerny.
po: herbata z pokrzywy.

ii...?
Jeju, chyba zmieniê swoj± definicjê 'braku ruchu', bo ja widzê, ¿e ja to chyba wegetujê, z nie 'ma³o siê ruszam -.-'
I tu ju¿ nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e jakie¶ zaburzenia graj± rolê. Powinno byæ wiêcej orzechów do ¶niadania, w ogóle powinno byæ jakie¶ II ¶niadanie, a szarlotka nie powinna byæ wa¿ona (choæ osobi¶cie nie mam pojêcia ile to jest 200 g takiego ciasta ) - to takie zasadnicze zmiany.


I moje U/P:

I. s³odka bu³ka dyniowa z suszonymi ¶liwkami z twarogiem, w tym jego po³owa rozgnieciona z gorzkim kakao

II. ponownie s³odka bu³ka dyniowa z suszonymi ¶liwkami z wêdlin±, kapust± pekiñsk± i ca³ym pomidorem posypanym rozmarynem

III. miska gêstej pomidorówki z ry¿em; porz±dne udko z kurczaka gotowane w rosole

+ du¿e jab³ko

IV. plastry uprzednio ugotowanego burak usma¿one z jajecznic± podane z jeszcze paroma kawa³kami buraka i sosem cha³wowym z rozrzedzonej tahiny z miodem
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 08:22   #1247
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Na kolacjê mog³aby byæ jeszcze jedna kromka chleba, choæ wiadomo, ¿e to zale¿y od organizmu (nie wg³êbiam siê ju¿ w to, kto tu ma ED, a kto nie, bo po prostu tego nie ¶ledzê). No i jako przeciwniczka wszelkich kupnych jogurtów smakowych - out jak dla mnie to Danane, a zamiast niego mo¿e byæ chocia¿by jog. naturalny z brzoskwini±, i wanili± oczywi¶cie
Dziêkujê za opiniê. To Danone by³o raczej wyj±tkiem (czyt. nie chcia³o mi siê robiæ koktajlu ), a je¶li chodzi o pieczywo... jedna du¿a kromka mojego chleba ma 50 g (wierz±c opakowaniu), spokojnie robiê z niej 2 kanapki. Bu³ka wiejska ma ponad 100... No, 100 g to jednak dla mnie trochê za du¿o.
Co do twojego jad³ospisu... zafascynowa³ mnie ostatni posi³ek, co to jest? Bu³ki s³odkiej dyniowej te¿ nie widzia³am na oczy. :P

Wczorajsze U, mocno zalatane.
I Omlet z 2 jaj, ³y¿ki p³atków owsianych z po³ow± pokrojonego jab³ka, sma¿ony na teflonie; na to druga po³ówka tartego ju¿ jab³ka, trochê rodzynek i ¶mietany 12%; Inka na mleku 0.5%
w miêdzyczasie (?) nektarynka i barszcz czerwony Winiary instant
II 1/2 bu³ki wiejskiej (ca³a ma ok. 100g) ze szczypiorem, pomidorkiem i jak±¶ resztk± szynki z indyka
III 1/2 woreczka ry¿u ja¶minowego; ³oso¶ sma¿ony bez panierki, w oleju; 3 solidne ³y¿ki tartych buraczków
IV du¿e b³onnikowe ciastko (? taki pakowany jak baton...) z cynamonem; 3 suszone ¶liwki
V bu³ka grahamka z sa³at±, pomidorkiem i plastrem polêdwicy sopockiej

Ostatnie dwa posi³ki jedzone poza domem. Ogólnie dzieñ leniwy, z 1.5h spaceru + kilka godzin drzemania w samochodzie.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 08:50   #1248
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
I ta w sumie wszystko siê w tym jad³ospisie pozmienia³o. Tak to jest gdy stwierdzam, ¿e przecie¿ wiem co bêdê je¶æ.. a tu obiad w sto³ówce jednak wpad³ i siê pozmienia³o, kolacja te¿ inna...


... choæ omlet tak, mia³ byæ biszkoptowy. Nie zrobi³am go w koñcu, ale nie jest to nic trudnego. Robi siê jak zwyk³y omlet:
Bia³ka oddzieliæ od ¿ó³tek i ubiæ je na sztywn± pianê. Do gotowej piany dodaæ p³ask± ³y¿kê m±ki i mleka wraz z kakao, lub pomin±æ pierwsze dwa sk³adniki dodaj±c tylko czubat± ³y¿kê kakao, oddzielone wcze¶niej ¿ó³tka oraz start± na ¶rednich oczkach marchew. Opcjonalnie dodaæ miód/ syrop klonowy/ cukier. Ca³o¶æ delikatnie wymieszaæ i prze³o¿yæ na nagrzan± patelniê teflonow± ( w razie potrzeby uprzednio nieco j± nat³u¶ciæ). Przykryæ i sma¿yæ na ¶rednim ogniu przez ok. 7 minut. Nastêpnie obróciæ i sma¿yæ na drugiej stronie a¿ do ³adnego ¶ciêcia siê ca³ej masy. W miêdzyczasie orzechy poprzekrajaæ na po³ówki. Gotowy omlet wy³o¿yæ na talerz i posypaæ orzechami. Smacznego!


O, koktajl ¶wietny pomys³!

I za reszt± propozycji te¿ dziêkujê! Wniosek jest taki: muszê siê nauczyæ spranie sma¿yæ placki i je¶æ wiêcej sa³atek, o! Tylko teraz jeszcze wprowadziæ w ¿ycie.. ehehe...


Tak¿e dzisiejsze U/P wygl±da³o tak:

I. kasza kuskus z dyniowym puree i ziarenkami wanilii podana z jogurtem greckim

II. twaróg z jab³kiem, rodzynkami i mas³em orzechowym

III. sma¿ona ryba z ziemniakami; surówka z marchwi i korzenia pietruszki w s³odkim soku

+ du¿o marchewek

IV. kakaowo-bananowe placuszki jajeczne z orzechami nerkowca
Dziekujê
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 08:52   #1249
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Na kolacjê mog³aby byæ jeszcze jedna kromka chleba, choæ wiadomo, ¿e to zale¿y od organizmu (nie wg³êbiam siê ju¿ w to, kto tu ma ED, a kto nie, bo po prostu tego nie ¶ledzê). No i jako przeciwniczka wszelkich kupnych jogurtów smakowych - out jak dla mnie to Danane, a zamiast niego mo¿e byæ chocia¿by jog. naturalny z brzoskwini±, i wanili± oczywi¶cie


Nie znam siê na ci±¿owym menu, ale chcia³am powiedzieæ, ¿e bardzo podobaj± mi siê te kotleciki warzywne z rozmarynowym akcentem
Reszta zreszt± te¿ ok, poza serkiem (jak wy¿ej )


Jeju, chyba zmieniê swoj± definicjê 'braku ruchu', bo ja widzê, ¿e ja to chyba wegetujê, z nie 'ma³o siê ruszam -.-'
I tu ju¿ nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e jakie¶ zaburzenia graj± rolê. Powinno byæ wiêcej orzechów do ¶niadania, w ogóle powinno byæ jakie¶ II ¶niadanie, a szarlotka nie powinna byæ wa¿ona (choæ osobi¶cie nie mam pojêcia ile to jest 200 g takiego ciasta ) - to takie zasadnicze zmiany.


I moje U/P:

I. s³odka bu³ka dyniowa z suszonymi ¶liwkami z twarogiem, w tym jego po³owa rozgnieciona z gorzkim kakao

II. ponownie s³odka bu³ka dyniowa z suszonymi ¶liwkami z wêdlin±, kapust± pekiñsk± i ca³ym pomidorem posypanym rozmarynem

III. miska gêstej pomidorówki z ry¿em; porz±dne udko z kurczaka gotowane w rosole

+ du¿e jab³ko

IV. plastry uprzednio ugotowanego burak usma¿one z jajecznic± podane z jeszcze paroma kawa³kami buraka i sosem cha³wowym z rozrzedzonej tahiny z miodem
Podoba mi sie to ze w nietypowy sposób ³±czysz smaki i starasz sie upchn±æ warzywa. Bu³ka dyniowa brzmi fajnie.
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 09:39   #1250
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 7 989
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moja R.

Dopiero zaczynam wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ
Oczywi¶cie o pomoc w skorygowaniu czegokolwiek
A, 4 posi³ki w zupe³no¶ci mi wystarczaj±, nie bêdê jad³a 5 nie tylko ze wzgl. na to, ¿e nie dam rady ich wcisn±æ w siebie to te¿ ze wzgl. na swoje problemy z ¿o³±dkiem wiêc proszê o nie wciskanie mi 5 posi³ku

¦niadanie- muesli (zrobione samodzielnie) ma³a miska, 2 ³. wie¶niaka, 2 ³. jogurtu Tola, brzoskwinia,grejpfrut

II ¶n. - 1 bu³ka graham polana 2 ³. oliwy z oliwek,4 plastry polêdwicy drobiowej, du¿a gar¶æ mieszanki sa³at, pomidor,papryka, kawa

Obiad - pier¶ z kurczaka delikatnie podsma¿ona na o.rzepakowym-pó¼niej duszona, 1 du¿y ziemniak, 1 szklanka fasolki szparagowej, 1/4 papryki

Kolacja - talerz mieszanki sa³at, papryka, pomidor, parê oliwek, oliwa z oliwek, 3 du¿e ³y¿ki wie¶niaka

W ci±gu dnia du¿o wody, herbaty zielonej.
__________________

masija jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 19:05   #1251
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za opiniê. To Danone by³o raczej wyj±tkiem (czyt. nie chcia³o mi siê robiæ koktajlu ), a je¶li chodzi o pieczywo... jedna du¿a kromka mojego chleba ma 50 g (wierz±c opakowaniu), spokojnie robiê z niej 2 kanapki. Bu³ka wiejska ma ponad 100... No, 100 g to jednak dla mnie trochê za du¿o.
Rozumiem, zdarza siê . No i nie znam siê na gramaturze pieczywa, ale ok - zak³adam, ¿e nie kombinujesz

Co do twojego jad³ospisu... zafascynowa³ mnie ostatni posi³ek, co to jest? Bu³ki s³odkiej dyniowej te¿ nie widzia³am na oczy. :P
Mama ugotowa³a du¿o buraków, wiêc zabra³am dwie mniejsze sztuki. Jedn± pokroi³am w plastry, obtoczy³am w dwóch rozbe³tanych jajkach z przyprawami i k³ad³am na patelni. Potem zala³am to reszt± masy i sma¿y³am jak jajecznicê. Pozosta³ego buraka równie¿ pokroi³am z plastry i u³o¿y³am na talerzu obok usma¿onych jajek (pomijam ju¿ t± czê¶æ, któr± zjad³am przy przygotowaniu ). Na koniec wszystko pola³am sosem cha³wowym, czyli dok³adnie ze sob± wymieszanymi tahin± oraz miodem, rozrzedzonymi odrobin± wody. No i to chyba tyle
Autorki przepis, improwizowany. Niby s³odka, ale bardzo syc±ca i raczej zbita. Jakby¶ by³a zainteresowana to chêtnie pode¶lê przepis - s± zdjêcia to ju¿ nie bêdziesz mog³a powiedzieæ, ¿e takowej nie widzia³a¶ .
Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Podoba mi sie to ze w nietypowy sposób ³±czysz smaki i starasz sie upchn±æ warzywa. Bu³ka dyniowa brzmi fajnie.
No dosta³am reprymendê to siê staram, co nie? Generalnie mam plan je¶æ ich wiêcej, wiêc jak pamiêtam i mam okazjê to robiê co mogê Fajnie, ¿e komu¶ siê to podoba


I dzisiejsze, póki sezon promocji siê na dobre nie rozpocz±³ i mogê spokojnie posiedzieæ w domu, U/P:

I. pomidorowa quinoa z bazyliowym pesto oraz mozarell±

II. s³odka, syc±ca bu³ka dyniowa z suszonymi ¶liwkami podana z kakaowym twaro¿kiem

III.
w±tróbka z cebul± sma¿ona na smalcu i podana z gotowanymi broku³ami

+ dwa ma³e jab³ka

IV. sma¿one w jajku sowy (grzyby le¶ne ) podane z groszkiem konserwowym i orzechami nerkowca

I sama siê pochwalam chwalê za du¿± dawkê warzyw ;d

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-10-13 o 19:07
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 19:51   #1252
Nessyie
Raczkowanie
 
Avatar Nessyie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 139
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Rzuci kto¶ okiem?

Wczorajsze U

Przed: ³y¿ka oleju lnianego, pó³ kubka dro¿d¿y (1/4 kostki zalana wod±)
I Owsianka na wodzie i mleku sojowym z 2 ³y¿kami p³atków owsianych górskich, 1 ³y¿k± p³atków orkiszowych, ³y¿k± siemienia lnianego, ³y¿k± otrêbów pszennych, gar¶ci± zdrowego b³onnika, ³y¿eczk± siemienia mielonego, 4 orzechami laskowymi, 3 orzechami w³oskimi, ³y¿k± suszonej ¿urawiny + ca³y banan, 1/4 nektarynki i 2,5 ³ychy serka wiejskiego - do zapiekania herbata zielona
II szklanka soku pomarañczowego, spore jab³ko
III 2 kanapki chleba s³onecznikowego - 1/2 ze startym na tarce jajkiem i pieprzem.
1/2 z serkiem tartare czosnkowym; 2 z plastrem szynki i sera ¿ó³tego, li¶ciem sa³aty. Obydwie z rzodkiewk±, ogórkiem ¶wie¿ym, pomidorem i ¶wie¿± papryk±, kie³kami broku³a. Herbata czerwona
IV Jogurt naturalny z pra¿onym: siemieniem lnianym, czarnym sezamem i pestkami dynii + mandarynka
Do picia: woda niegazowana, herbaty, skrzypopokrzywa

Pó¼no wsta³am i nie chcia³o mi siê robiæ obiadu :P

Dzisiejsze U
Przed: ³y¿ka oleju lnianego, pó³ kubka dro¿d¿y (1/4 kostki zalana wod±)
I Owsianka na wodzie i mleku sojowym z 2 ³y¿kami p³atków owsianych górskich, 1 ³y¿k± p³atków orkiszowych, ³y¿k± siemienia lnianego, ³y¿k± otrêbów pszennych, gar¶ci± zdrowego b³onnika, ³y¿eczk± siemienia mielonego, 4 orzechami laskowymi, 3 orzechami w³oskimi, ³y¿k± suszonej ¿urawiny + ca³y banan, 1/4 nektarynki i 2,5 ³ychy serka wiejskiego - do zapiekania herbata zielona
II szklanka soku pomarañczowego, spore jab³ko, pomiêdzy wpad³o 0,5l wody niegazowanej
III Pó³ szklanki ugotowanego makaronu razowego, z ma³ym filetem z kurczaka sma¿onego na oliwie w kawa³kach z warzywami : broku³y, kalafior, marchewki mini i fasolka zielona szparagowa z sosem z zagêszczonego soku pomidorowego, zio³ami prowansalskimi + herbata czerwona + reszta soku pomarañczowego (1/2 szklanki)
Godzina æwiczeñ
IV 2 kanapki chleba s³onecznikowego - 1 z past± z po³owy awokado (jakie¶ 100g) + startym na tarce jajku, pokrojon± cebulk±, sokiem z cytryny i pieprzem.
2 z plastrem szynki i sera ¿ó³tego, li¶ciem sa³aty. Obydwie z rzodkiewk±, ogórkiem ¶wie¿ym, pomidorem i ¶wie¿± papryk±, kie³kami broku³a. Herbaty jagodowa bez cukru, kubek skrzypopokrzywy, kubek herbaty malina-kardamon z ³y¿eczk± cukru.
Nessyie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 20:27   #1253
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:
  1. jajo na miêkko, ma³a cienka kie³baska bia³a z chrzanem, 2 kromki z mas³em, szprotami w oleju + 1/2 pomidora ( sniadanie od 8- 10 w sumie)
  2. kawa³ek sma¿onego indyka, 1 pyza, kapusta modra,sos pieczeniowy, kostka ptasiego mleczka
  3. 2 piwa, zapiekanka : ziemniaki, por, broku³, przyprawy, zalewa- marynata smietanowa




i g³odna jestem...
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 20:48   #1254
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
R:
  1. jajo na miêkko, ma³a cienka kie³baska bia³a z chrzanem, 2 kromki z mas³em, szprotami w oleju + 1/2 pomidora ( sniadanie od 8- 10 w sumie)
  2. kawa³ek sma¿onego indyka, 1 pyza, kapusta modra,sos pieczeniowy, kostka ptasiego mleczka
  3. 2 piwa, zapiekanka : ziemniaki, por, broku³, przyprawy, zalewa- marynata smietanowa




i g³odna jestem...
No nie dziwie Ci siê, ze glodna jeste¶.
I w ogole piwa out, s³odycze out
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 20:50   #1255
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U. Mocno zalatane i nie do koñca z czystym sumieniem... ale nic to.
Poa, jeszcze raz dziêkujê za mi³e s³owa. To dobra motywacja... zw³aszcza wczoraj by³a potrzebna w niektórych chwilach.

I jogurt naturalny z musli, suszon± ¿urawin± i bananem; kromka pumpernikielu z szynk±, odrobin± ¿ó³tego sera (1/2 plastra, który nie zmie¶ci³ siê w bu³ce do szko³y...), pomidorami, kie³kami; herbata zielona
II jab³ko
w miêdzyczasie sok arbuzowo-jab³kowy
III 1/2 bu³ki wiejskiej z serem, sa³at± i pomidorem
IV grillowany filet z kurczaka ze szpinakiem; ry¿; sa³atka z kukurydzy i pora; zupa krem z dyni (ob¿ar³am siê jak b±k... ale zupê zjad³am ca³±, pierwszy raz w ¿yciu widzia³am co¶ takiego - i smakowa³o fantastycznie!)
V jogurt Danone o smaku brzoskwiniowo-waniliowym z wkrojonym kawa³kiem laski wanilii ; herbatnik bez cukru, z b³onnikiem
VI du¿a kromka pumpernikielu z równie du¿ym plastrem szynki z indyka, kie³kami cebuli i twaro¿kiem z zio³ami; sa³atka z 3 pomidorków, ogórka ma³osolnego, gar¶ci kie³ek i ³y¿eczki pestek dyni
¦wiadomo¶æ, ¿e kogo¶ motywujê daje tak¿e mi samej si³ê! Ale dlaczego nieczyste sumienie? Przez syc±cy obiad? Je¶li tak, to owe wyrzuty by³y zupe³nie bezpodstawne. Zjad³a¶ wspania³y, warto¶ciowy obiad, za który nale¿± Ci siê brawa. No i fakt faktem, jab³ka nie traktuj jako posi³ek - sam owoc to tylko przek±ska. Powtórzê siê - polecam Tobie kupowaæ wêdliny i sery nie w plastrach, lecz w kawa³ku - sama ukroisz sobie wiêcej ni¿ krajalnica, a Tobie siê to przyda

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wczorajsze ci±¿owe... Pozostanê przy oznaczeniu U/P

¦niadanie: cztery niezbyt du¿e kromki razowca z ¿urawin± z mas³em, sa³at±, wêdlin± z piersi indyka, papryk± i ogórkiem konserwowym, inka z mlekiem i miodem
II ¶niadanie: owsianka z mandarynk±, winogronami, otrêbami pszennymi, pestkami s³onecznika i jogurtem naturalnym
Lunch: warzywa na patelniê (broku³y, ziemniaki, papryka, kukurydza, marchewka) sma¿one z piersi± kurczaka i zio³ami
Podwieczorek: serek homogenizowany waniliowy
Obiadokolacja: kotlety kalafiorowo-broku³owe w sosie rozmarynowym; kasza gryczana, bukiet surówek (surówka z kapusty kiszonej,z kapusty czerwonej i z marchewki)
Przek±ska do filmu: jab³ko, suszone daktyle
Jak¿e Ty trafiasz w moje smaki! Jak zawsze, bardzo mi siê podoba.

Mandarynki... No tak, ju¿ coraz tañsze siê pojawiaj±... Jako¶ za nimi nie zatêskni³am - zwiastuj± nadej¶cie zimnej pory na dobre .

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
U. no P to chyba nie jest. Ale stara³am sie...
Dzieñ bezruchowy zasadniczo.

9.30 ¦niadanie:
Owsianka (40g p³atków, ³y¿ka otrab ¿ytnich, ³yzka jagód goji, 200ml mleka 2%, 30g. twarogu polt³ustego, 3 ca³e orzechy wloskie) i zielona herbata.

11.30: Skalpel (to naprawde lekki program http://www.youtube.com/watch?v=v1YlQv3IXu8)

13.30 Obiad: 160g dorsza pieczonego w folii, polowa woreczka ryzu br±zowego, 2 duze garscie szpinaku ¶wie¿ego, ¶redni pomidor, ³y¿eczka oliwy z oliwek.

16: przeja¿d¿ka rowerem do sklepu jakies 15-20 min max.

17.40 Podwieczorek: 200g szarlotki (du¿o jablek, ciezka, sporo kruszonki - taka domowa), 2 paski milki z ca³ymi orzechami, mocna kawa.
20.40 Kolacja: 2 ciezkie kromki razowca na zakwasie po 2 ³yzki stolowe serka wiejskiego lekkiego, 2 plastry wêdliny "prawdziwej" z kurczaka, kilka rzodkiewek, rukola, paski papryki zielonej, kie³ki lucerny.
po: herbata z pokrzywy.

ii...?
Absolutnie to nie jest dzieñ bezruchowy. Gdyby ka¿dy co dzieñ wykonywa³ æwiczenia typu Skalpel i poje¼dzi³ choæby kwadrans na rowerze - mieliby¶my naprawdê aktywne spo³eczeñstwo... To nie jest P, to jest U. A nawet u kogo¶ na R nie zadziwi³by mnie taki jad³ospis. Owszem, jest warto¶ciowo i za to masz du¿y plus, ale... To Tobie nie wystarczy. Ty musisz walczyæ z ca³ych si³!

Cytat:
Napisane przez masija Poka¿ wiadomo¶æ
Moja R.

Dopiero zaczynam wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ
Oczywi¶cie o pomoc w skorygowaniu czegokolwiek
A, 4 posi³ki w zupe³no¶ci mi wystarczaj±, nie bêdê jad³a 5 nie tylko ze wzgl. na to, ¿e nie dam rady ich wcisn±æ w siebie to te¿ ze wzgl. na swoje problemy z ¿o³±dkiem wiêc proszê o nie wciskanie mi 5 posi³ku

¦niadanie- muesli (zrobione samodzielnie) ma³a miska, 2 ³. wie¶niaka, 2 ³. jogurtu Tola, brzoskwinia,grejpfrut

II ¶n. - 1 bu³ka graham polana 2 ³. oliwy z oliwek,4 plastry polêdwicy drobiowej, du¿a gar¶æ mieszanki sa³at, pomidor,papryka, kawa

Obiad - pier¶ z kurczaka delikatnie podsma¿ona na o.rzepakowym-pó¼niej duszona, 1 du¿y ziemniak, 1 szklanka fasolki szparagowej, 1/4 papryki

Kolacja - talerz mieszanki sa³at, papryka, pomidor, parê oliwek, oliwa z oliwek, 3 du¿e ³y¿ki wie¶niaka

W ci±gu dnia du¿o wody, herbaty zielonej.
Do ¶niadania ze spokojem mog³a¶ zje¶æ ca³y serek wiejski b±d¼ jogurt. Masz w musli jakie¶ pestki lub orzechy? Je¶li nie, to pomy¶l o ich dodatku - choæ widzê, ¿e dbasz o t³uszcze w diecie, co siê chwali! Niepotrzebnie odmierzasz warzywa - do obiadu mog³o ich wpa¶æ wiêcej. No i kolacja nie za bardzo mi siê podoba... Zamiast dodatku wie¶niaka super by by³o wykorzystaæ posiadane przez Ciebie warzywa i zrobiæ sa³atkê z np. z jajem czy ryb± - mega warto¶ciowe bia³ko.

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
No dosta³am reprymendê to siê staram, co nie? Generalnie mam plan je¶æ ich wiêcej, wiêc jak pamiêtam i mam okazjê to robiê co mogê Fajnie, ¿e komu¶ siê to podoba


I dzisiejsze, póki sezon promocji siê na dobre nie rozpocz±³ i mogê spokojnie posiedzieæ w domu, U/P:

I. pomidorowa quinoa z bazyliowym pesto oraz mozarell±

II. s³odka, syc±ca bu³ka dyniowa z suszonymi ¶liwkami podana z kakaowym twaro¿kiem

III.
w±tróbka z cebul± sma¿ona na smalcu i podana z gotowanymi broku³ami

+ dwa ma³e jab³ka

IV. sma¿one w jajku sowy (grzyby le¶ne ) podane z groszkiem konserwowym i orzechami nerkowca

I sama siê pochwalam chwalê za du¿± dawkê warzyw ;d
O ludziska, ale czad! Porywam wszystko! W±tróbka, sowy... I ta genialnie brzmi±ca bu³ka! Z warzywami postêp ogromny .

Cytat:
Napisane przez Nessyie Poka¿ wiadomo¶æ
Rzuci kto¶ okiem?

Wczorajsze U

Przed: ³y¿ka oleju lnianego, pó³ kubka dro¿d¿y (1/4 kostki zalana wod±)
I Owsianka na wodzie i mleku sojowym z 2 ³y¿kami p³atków owsianych górskich, 1 ³y¿k± p³atków orkiszowych, ³y¿k± siemienia lnianego, ³y¿k± otrêbów pszennych, gar¶ci± zdrowego b³onnika, ³y¿eczk± siemienia mielonego, 4 orzechami laskowymi, 3 orzechami w³oskimi, ³y¿k± suszonej ¿urawiny + ca³y banan, 1/4 nektarynki i 2,5 ³ychy serka wiejskiego - do zapiekania herbata zielona
II szklanka soku pomarañczowego, spore jab³ko
III 2 kanapki chleba s³onecznikowego - 1/2 ze startym na tarce jajkiem i pieprzem.
1/2 z serkiem tartare czosnkowym; 2 z plastrem szynki i sera ¿ó³tego, li¶ciem sa³aty. Obydwie z rzodkiewk±, ogórkiem ¶wie¿ym, pomidorem i ¶wie¿± papryk±, kie³kami broku³a. Herbata czerwona
IV Jogurt naturalny z pra¿onym: siemieniem lnianym, czarnym sezamem i pestkami dynii + mandarynka
Do picia: woda niegazowana, herbaty, skrzypopokrzywa

Pó¼no wsta³am i nie chcia³o mi siê robiæ obiadu :P

Dzisiejsze U
Przed: ³y¿ka oleju lnianego, pó³ kubka dro¿d¿y (1/4 kostki zalana wod±)
I Owsianka na wodzie i mleku sojowym z 2 ³y¿kami p³atków owsianych górskich, 1 ³y¿k± p³atków orkiszowych, ³y¿k± siemienia lnianego, ³y¿k± otrêbów pszennych, gar¶ci± zdrowego b³onnika, ³y¿eczk± siemienia mielonego, 4 orzechami laskowymi, 3 orzechami w³oskimi, ³y¿k± suszonej ¿urawiny + ca³y banan, 1/4 nektarynki i 2,5 ³ychy serka wiejskiego - do zapiekania herbata zielona
II szklanka soku pomarañczowego, spore jab³ko, pomiêdzy wpad³o 0,5l wody niegazowanej
III Pó³ szklanki ugotowanego makaronu razowego, z ma³ym filetem z kurczaka sma¿onego na oliwie w kawa³kach z warzywami : broku³y, kalafior, marchewki mini i fasolka zielona szparagowa z sosem z zagêszczonego soku pomidorowego, zio³ami prowansalskimi + herbata czerwona + reszta soku pomarañczowego (1/2 szklanki)
Godzina æwiczeñ
IV 2 kanapki chleba s³onecznikowego - 1 z past± z po³owy awokado (jakie¶ 100g) + startym na tarce jajku, pokrojon± cebulk±, sokiem z cytryny i pieprzem.
2 z plastrem szynki i sera ¿ó³tego, li¶ciem sa³aty. Obydwie z rzodkiewk±, ogórkiem ¶wie¿ym, pomidorem i ¶wie¿± papryk±, kie³kami broku³a. Herbaty jagodowa bez cukru, kubek skrzypopokrzywy, kubek herbaty malina-kardamon z ³y¿eczk± cukru.
Przera¿a mnie trochê tak staranne wyliczanie wszystkiego przy ¶niadaniu (te orzechy na sztuki!). Mnóstwo zdrowych t³uszczy, warto¶ciowe bia³ko, du¿o warzyw i owoców, zdrowe wêgle... Ale drugie ¶niadania mog³yby byæ wiêksze - chyba, ¿e odstêp miêdzy ¶niadaniem i obiadem jest na tyle niedu¿y, ¿e wystarczy Ci tylko taka przek±ska.




Siêgam pamiêci± wstecz i wstawiam moje U z trzech ostatnich dni. Jad³ospisy zdrowo-niezdrowe, ale ten weekend by³ tak piêkny, ¿e... Ah! Czerpanie z ¿ycia gar¶ciami...


PI¡TEK

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ciemnymi winogronami, pestkami s³onecznika i dyni, orzeszkami piniowymi, serkiem homo, musem jab³kowo-brzoskwiniowym i zbo¿owymi chrupkami orzechowo-czekoladowymi
Obiad: Nototenia gotowana na parze; pó³ woreczka kaszy gryczanej; surówka z kapusty pekiñskiej, marchwi i czerwonej cebuli z zio³ami i oliw± z oliwek
Kolacja: Grahamka z serkiem kozim, rzodkiewkami, pomidorem i sa³at±; jab³ko
Impreza w pubie do 3ciej w nocy: 500ml amber ale, 500ml stout z wêdzonym s³odem whisky, 1000ml owsiany stout, 2 ³yki imperialnego stouta z chili, kaw± i kakao (który kosztuje 100 z³ za 0,33l butelkê), kieliszek wódki


SOBOTA
(z T¯)

¦niadanie: Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ciemnymi winogronami, pestkami s³onecznika i dyni, orzeszkami piniowymi, serkiem homo i musem jab³kowo-brzoskwiniowym
Do kawy: 35g mlecznej czekolady z przyprawami korzennymi
Obiad: Makaron z pszenicy durum z kawa³kami piersi kurczaka sma¿onymi bez t³uszczu, cukini±, papryk±, cebul±, pieczarkami i sosem pomidorowym
Do kawy: Miseczka lodów jagodowo-ma¶lankowych
Degustacje piw: 150ml stout z laktoz± i wanili±, 150ml imperialny stout potwoooornie kawowo-s³odowy...
Kolacja: 3 kromki i piêtka ziarnistego chleba graham z serem lazur b³êkitny i serem z przerostem czerwonej ple¶ni; pomidory, sa³ata


NIEDZIELA
(z T¯)

¦niadanie: Jajecznica z 2 jaj na oliwie z szynk± i szczypiorkiem; 2 kromki ziarnistego chleba graham z twaro¿kiem zio³owym, rzodkiewkami i sa³at±
Do kawy: 40g ciemnej czekolady z miêt± i cytryn±
Przek±ska: Czerwony grejpfrut
Obiad: Dzwonko z ³ososia gotowane na parze; pó³ woreczka br±zowego ry¿u; broku³y gotowane na parze
Do kawy: Kawa³ek domowego ciasta dro¿d¿owego ze ¶liwkami i kruszonk±
Kolacja: 2 kromki i piêtka ziarnistego chleba graham z francuskim serem ple¶niowym, pomidorem i sa³at±
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-10-13 o 20:54
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 21:03   #1256
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Mandarynki... No tak, ju¿ coraz tañsze siê pojawiaj±... Jako¶ za nimi nie zatêskni³am - zwiastuj± nadej¶cie zimnej pory na dobre .

Mam to samo - le¿± na stole, bo mama kupi³a, ale nie zamierzam ich póki co je¶æ


O ludziska, ale czad! Porywam wszystko! W±tróbka, sowy... I ta genialnie brzmi±ca bu³ka! Z warzywami postêp ogromny .
Twoje wypowiedzi i mnie czasem motywuj±, ¿eby wymy¶liæ co¶ nowego i powciskaæ te warzywa, dziêki!


Siêgam pamiêci± wstecz i wstawiam moje U z trzech ostatnich dni. Jad³ospisy zdrowo-niezdrowe, ale ten weekend by³ tak piêkny, ¿e... Ah! Czerpanie z ¿ycia gar¶ciami...
Mo¿e i nie do koñca zdrowe, ale piêkno takiego weekendu na pewno przewa¿a nad tymi warto¶ciami
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 21:14   #1257
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Nigdy wiêcej nie chcê wyrzekaæ siê zakrapianego balowania do rana, tudzie¿ konsumpcji jakiej¶ przepysznej s³odko¶ci tylko dlatego, ¿e jest to niezdrowe. Przekona³am siê przecie¿ na w³asnej skórze, ¿e ascetyzm wpêdza³ mnie w chorobê... A i tak "bazowe" posi³ki mam warto¶ciowe, wiêc na hedonistyczne odstêpstwa znajdzie siê miejsce. Zw³aszcza, kiedy jest tak piêknie...
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-13, 21:39   #1258
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-10-14 o 04:59
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-14, 08:43   #1259
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 7 989
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Do ¶niadania ze spokojem mog³a¶ zje¶æ ca³y serek wiejski b±d¼ jogurt. Masz w musli jakie¶ pestki lub orzechy? Je¶li nie, to pomy¶l o ich dodatku - choæ widzê, ¿e dbasz o t³uszcze w diecie, co siê chwali! Niepotrzebnie odmierzasz warzywa - do obiadu mog³o ich wpa¶æ wiêcej. No i kolacja nie za bardzo mi siê podoba... Zamiast dodatku wie¶niaka super by by³o wykorzystaæ posiadane przez Ciebie warzywa i zrobiæ sa³atkê z np. z jajem czy ryb± - mega warto¶ciowe bia³ko.
Co do tych wielko¶ci porcij to mam wymierzone przez dietetyczkê.. Co w sumie trochê ¶rednio mi siê widzi ale..
I tak dajê wiêcej troszkê ni¿ mam w diecie rozpisane
Tak, t³uszcze w sumie dajê wszêdzie.

Odno¶nie orzechów-na razie nie wskazane mam dla mojego ¿o³±dka.
Mo¿e za jaki¶ czas. A w muesli mam pestki s³onecznika i siemiê lniane Wystarczy? Czy dorzuciæ co¶ jeszcze?

A w³a¶nie wczoraj na kolacjê zrobi³am sa³takê z kie³kami rzodkiewki i s³onecznika z tuñczykiem wsw.
__________________

masija jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-10-14, 09:24   #1260
PatrycjaBoo92
Przyczajenie
 
Avatar PatrycjaBoo92
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Manchester
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Przylacze sie jesli mozna

U/R

Sniadanie: Jogurt naturalny i banan.
2 Sniadanie: Garsc migdalow + zielona herbata.
Lunch: Zupa warzywna <3
Obiado-Kolacja: 2 male 'fajitas' + zielona herbata.
PatrycjaBoo92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.