Trwała - zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Pokaż wyniki sondy: Jakie kosmetyki do wykonania trwałej podnoszącej uzywacie??
Wella 0 0%
Goldwell 0 0%
Joanna 0 0%
inne 0 0%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-08, 18:28   #391
moko
Raczkowanie
 
Avatar moko
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

hej
ja pare lat temu rózniez zrobiłam sobie trwała (za namowa mamy a miało byc na wesele kuzyna) i totalna tragedia ...na początku włosy kręciły sie jak u owcy wyglądałam beznadziejnie ..nie mozna ich było sensownie ułozyc..potem troche odrosły i skręt niebył juz taki mocny i nawet to jakos wyglądało..wiec generalnie nie wspominam trawłej dobrze i wiem na pewno ze drugi raz tego bledu nie powtórze
ogólnie trwała nie wpłynęła jakos bardzo na kondycje moich włosów ja po prostu przez kilka mieisęcy wygladałam bardzo beznadziejnie
moko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 19:25   #392
nube
Raczkowanie
 
Avatar nube
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 56
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

witam,

zdecydowanie nie polecam w szczególności że masz ładne i zdrowe włosy(tak piszesz ),
ja za namową siostry zdecydowałam sie na trwałą i do tej pory bardzo żałuję bo starsznie zniszczyła mi włosy , mimo tego że zrobiłam zabieg we wrześniu do tej pory stsyematycznie raz w miesiacu podcinam włosy do minimum koniecznego, a i tak się jeszcze podkręcaja tzn. wywijają każdy w inną strone i po kilku dniach mam dalej suche i nieładne końcówki, a przyznam że odkąd zrobiłam trwałą bardzo dbam o włosy, dlatego zastanów sie nad tym czy Ci się to opłaca i przezde wszystkim idź do takiego fryzjera który Ci doradzi czy Twoje włosy to przetrwają


powodzenia w podejmowaniu decyzji i napisz co postanowiłaś i ewentualnie jaki efekt jeśli sie zdecydowałas
nube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:57   #393
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Thumbs up Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

hej! a ja Ci trwałą polecam jeżeli jesteś pewna, że ładnie wyglądasz w loczkach i dobrze się w takiej fryzurze czujesz to czemu nie? owszem, trwała niszczy włosy, ale za pomocą odżywek da się to zneutralizować. robiłam trwałą 2 razy , włosy mi nie wypadły i mogłam patrzeć w lustro efekt utrzymuje się bardzo długo, praktycznie do momentu, kiedy włosy odrosną. robiłam trwałą na włosach do połowy pleców, efekt był taki jak na zdjęciu, czyli burza loków, bo podobnie jak Ty mam grube i gęste włosy. w miarę upływu czasu loki nieznacznie się rozprostowały, ale zauważyłam, że odkąd zrobiłam trwałą 3 lata temu to włosy zaczęły mi się same kręcić i to od czubka głowy :wow:
jak trafisz do dobrego fryzjera i będziesz pamiętać o regularnym odżywianiu włosów to będzie dobrze pozdrawiam!
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 23:23   #394
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

ja zrobiłam trwałą raz w życiu i o jeden raz za dużo,loki były ładne przez pierwsze dwa tygodnie a potem zaczeły żyć własnym życiem czyt. układały sie jak chciały,nie wspomne o tym jak były przesuszone.Trwałej mówie NIE
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 20:00   #395
zwcxWCcy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

macie jeszcze jakies opinie na ten temat? chcialabym poznac ich jak najwiecej
zwcxWCcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 20:12   #396
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja osobiście nie robiłam, ale parę moich znajomych tak i stanowczo nie wyszło im to na dobre... sianowaty pudel na głowie taki.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:52   #397
zwcxWCcy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

a czy ktos moze robil trwala, taka jak mniej wiecej na zdjeciu, ktore na poczatku wkleilam na juz srednio krecone wlosy? jesli tak to jaki efekt? bo ja mam takie niby krecone, ale niestetygdzies tak od ucha, bez zycia, przyklapniete na czubku. tragedia normalnie
zwcxWCcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-11, 23:18   #398
kędzior
Raczkowanie
 
Avatar kędzior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 168
GG do kędzior
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Mam podobne wlosy tzn. mialam i zrobilam trwalą. Efekt jest nie taki jak chcialam więc od 2 miesiecy nosze spięte ale juz nie sa takie przyklapniete ( i tu moze ktoras z wizazanek ma jakąsś rade). Wszystko zalezy od tego jaką trwala zrobisz, na jakich walkach wiec radze wczeniej poczytać. Zastanów sie dobrze, bo jezeli juz zrobisz ondul to nie ma odwrotu. Z 2 strony prawda jest, ze dopoki nie sprobujesz-nie dowiesz się.
Pozdrawiam i efektownej decyzji
kędzior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 23:27   #399
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja mam chyba podobne włosy. Naturalnie też mi się kręcą, ale tylko końce (na całej długości tylko wtedy kiedy ogólnie są krótkie, a przez to lekkie).

Osobiście trwałą polecam, choć dużo zależy od kondycji twoich włosów. Ja robiłam trwałą 5-6 razy (ale stara jestem) i zawsze byłam zadowolona. Mam cienkie włosy, a lepiej wyglądam, kiedy mam ich dużo, więc trwała jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Rzeczywiście po takim zabiegu mogą być przesuszone (mi normalnie się przetłuszczają, więc trwała wychodzi im w sumie na dobre) i trzeba je częściej podcinać, bo rzeczywiście końcówki są dość słabe. W moim przypadku, za żadnym razem, nie była to żadna masakra ani tragedia, a różnica w ogólnym wyglądzie, zmieniała się bardzo na plus.
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 23:39   #400
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja mam naturalnie lekko krecone - chciałam miec bardzo i dlatego zrobiłam trwała. I o była najgorsza decyzja jaka podjełam. Ale mam cienkie włosy ( dosc geste ale cienkie) i dlatego miałam szope, dziwne małe loczki, nieregularne, po prostu brzydkie. A chciałam miec piekne, regularne loki. Jak bardzo chcesz to zrob. Ale potem mozesz bardzo załowac
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 07:12   #401
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

ja bardzo żałuję że zrobiłam trwałą. po pierwsze włosy zaczęły mi wypadać, po drugie są brzydko skręcone (a prosiłam o taki efekt jak na twoim zdjęciu)
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 09:51   #402
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja robiłam rtwała juz dwa razy mam geste włosy i jest ich duzo, miałam wtedy włosy do pasa. Wyszło super. Kazdy dotykał moich włosow i pytał czy sa naturalnie krecone. Ale włosy po trwałes straciły swoja kondycje. Za jakis czas zrobiła druga. Było gorzej. Włosy strasznie sie zniszczyły. Wiec nie polecam posiadaczka słabiutkich włosków. Juz teraz wiem , ze nigdy tego nie zrobie. A zreszta teraz sa w modzie proste włoski z prostymi grzywkami SUPER
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 14:58   #403
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Tez chce zrobic trwala, a wpadlam na to wczoraj (tzn moja mama) jak sobie na impreze zrobilam burze loczkow. wygladalam super:P hmmm ale mam podobne obawy... czy moje wlosy to przezyja no i ktorego fryzjera wybrac:/
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 15:46   #404
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Podpinam się pod temat, bo równiez jestem zainteresowana

MOże nie loczkami samymi w sobie, ale odbiciem słabego,
cienkiego włosa od nasady, nadanie im trochę na obiętości...Przynajmniej wizualnie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 16:36   #405
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja też sobie robiłam trwałą, w zeszłym roku i byłam bardzo zadowolona . Chyba trafiłam na dobrą fryzjerkę . Niewiele się przedtem zastanawiałam, to była taka spontaniczna decyzja - miałam dość swoich długich, prostych,zwisających smętnie włosiąt.
Miałam robioną zwykła trwałą (tzn. nie ziołową, kosmetykami Matrixa), na najgrubszych wałkach.
Loki utrzymywały sie przez parę miesięcy, ale dbałam bardziej o włosy niż zwykle (regularne odżywki, maseczki plus delikatne środki do stylizacji).
Poza tym trwała przesuszyła trochę włosy - w moim przypadku było to ok, bo bardzo szybko mi się wcześniej przetłuszczały .
Teraz już się prawie rozprostowały, i widzę że są podniszczone, więc zamierzam zmienić fryzurkę. Ale nie żałuję trwałej, fajnie było mieć loki (bez konieczności codziennego nawijania włosów na wałki), może jeszcze kiedyś sobie ją zrobię. Ale obecnie mam ochotę na zmiany .
Aha, przed trwałą nigdy nie farbowałam włosów, nie miałam z nimi problemów. Mam też włosy bardzo podatne na układanie.
Moja fryzjerka twierdziła, że efekt trwałej zależy w dużym stopniu od kondycji włosów, no i od umiejętności wykonującego "zabieg". Trudno się z nią nie zgodzić .
Pozdrawiam
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 20:10   #406
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Moja kolezanka miala trwala, ktora rozprostowala sie jej po kilku myciach. Tylko, ze ona miala naturalnie bardzo proste wlosy (druty). Oczywiscie nawet te rozprostowane wlosy nie powrocily do dawnej formy i ta niegdys potraktowana trwala czesc, mocno jej sie puszy. Tylko jesli masz okraglo twarz to nie polacam, bo pogrubi ja optycznie i bardzo postarzy.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 20:23   #407
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Dobrych kila lat temu miałam trwałą, najbardziej bałam sie tego że bede mieć proste odrosty a trwałą na koncówkach.
Fryzjerka zrobiła mi ziołowa i zapewniała ze zanim włosy mi sporo odrasna to loki sie rozwala,(o to mi chodzilo, gdzyz strasznie nie lubie jak ktos ma pól wlosów krecone o pół proste.
Ogólnie byłam zadowolona ale najgorszy czas jest wtedy gdy ta trwala "przestaje byc trwała" i tak jak juz ktos wczesniej napisal wlosy zaczyna zyc wlasnym zyciem......
Zrobilam bym ja jeszcze gdyby ten etap mozna bylo pominac, czyli kilka mc z lokami i z dnia na dzien znika, ale to nie realne ,wiec nie zrobie juz trwalej.
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 20:47   #408
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Cytat:
Napisane przez Kasandra79
Ja robiłam rtwała juz dwa razy mam geste włosy i jest ich duzo, miałam wtedy włosy do pasa. Wyszło super. Kazdy dotykał moich włosow i pytał czy sa naturalnie krecone. Ale włosy po trwałes straciły swoja kondycje. Za jakis czas zrobiła druga. Było gorzej. Włosy strasznie sie zniszczyły. Wiec nie polecam posiadaczka słabiutkich włosków. Juz teraz wiem , ze nigdy tego nie zrobie. A zreszta teraz sa w modzie proste włoski z prostymi grzywkami SUPER
Nie prawda, ze sa modne proste. Były teraz ruda burza lokow/fale. Ale trwała jest na pewno passe
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 21:18   #409
szczesliwa18
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa18
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdynia/ Greece - thessaloniki
Wiadomości: 773
GG do szczesliwa18
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

a czy mozna zrobic taka lekka trwala ktora da fale a nie loki???
szczesliwa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 21:49   #410
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Z tego co wiem to mozna, lecz efekt chyba nie jest pewny.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 10:18   #411
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Ja robilam trwalą jakies 4 lata temu. To była kwaśna trwała. Z natury mam włoski proste, mało podatne, ale np. na wilgotną pogodę straszliwie się puszą. Trwałą robialm na włosy długie, prawie do pasa, "szamponowane" na ciemny brąz. Chcialam takie drobniutkie fale i takie też mi wyszły - takie malutkie, drobniutkie lekkie falki. Zadowolona bylam doslownie moze z miesiąc... Potem te moje loczko-fale były strasznie nieregularne, jakies takie posklejane.A kiedy zaczęły odrastac , to juz w ogole koszmarek był!!!! od głowy proste, a na długości jakies takie dziwne, ni to loczki ni to fale ni pies ni wydra.MASAKRA!!! Potem musialam po kawaleczku podcinać i z niecierpliwoścą czekalam, aż mi ta "trwala" zejdzie, a schodzila baaaaaaardzo dlugo, bo prawie 2 lata ... Jeśli chodzi natomiast o stopień zniszczenia wlosow (moje z natury są takie średnie, raczej cienkie, ale mam ich sporo na glowce) to troszke zniszczone byly, ale ja ogolnie lubię cudować z włosami i po tym, co z nimi wyprawiam, wyglądają naprawde nieźle i wszyscy się dziwią, że mam takie ladne wlosy po tylu eksperymentach. trwala nie zniszczyla mi ich jakoś specjalnie.

Jesli chodzi o to, czy polecam Ci zrobienie trwałej, to powiem tak: nie polecam, jelsi chodzi o efekty poźniejsze - kiedy naturalne wlosy odrastają - wtedy jest koszmarek. Ale jeśli masz wielką ochote - TO POLECAM. Pamiętam, ze mi też wszyscy odradzali, a fryzjerki łapaly się za głowę, ze chcę robic trwałą na takich dlugich włosach (jak już mowilam - prawie do pasa). A ja i tak ją zrobiłam, bo inaczej do dziś bym się zastanawiala nad tym, czy zrobic czy nie. Mowie wiec tak: JESLI NIE ZROBISZ, TO NIGDY SIĘ NIE DOWIESZ, jak juz ktoś tutaj wczesniej wspomnial. Rób śmiało, jeśli masz ochotę, ja nie żałuję, że zrobiłam, ale kosztowalo mnie to troszke nerwow. Powiem też, ze drugi raz na pewno trwalej nie zrobię. Teraz krece sobie wloski na papiloty, mam super loczki - takie, ze wlosy skracają mi się o ponad polowe-mam do pasa, a kiedy zrobie loczki, mam takie do ramion. Wszyscy sie zachwycają moim wyglądem w tych loczkach, podobno mi lepiej niz w prostych...Ale fakt, papiloty sa u*****liwe...Jednak można sobie przynajmniej zmieniac fryzurki, a jak zrobisz trwala , to klamka zapadnie (jednak zawsze mozesz u fryzjera wyprostowac-mi kiedys tak fryzjerka moją trwala wyprostowala, że mialam prościutkie, jak druty). PODSUMOWUJĄC - JESLI MASZ OCHOTE, TO LEĆ DO FRYZJERA I RÓB TRWAŁĄ!!! Napisz, co w koncu postanowilas i jaki jest efekt!!!!!!
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 10:22   #412
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Cytat:
Napisane przez oaza
Dobrych kila lat temu miałam trwałą, najbardziej bałam sie tego że bede mieć proste odrosty a trwałą na koncówkach.
Fryzjerka zrobiła mi ziołowa i zapewniała ze zanim włosy mi sporo odrasna to loki sie rozwala,(o to mi chodzilo, gdzyz strasznie nie lubie jak ktos ma pól wlosów krecone o pół proste.
Ogólnie byłam zadowolona ale najgorszy czas jest wtedy gdy ta trwala "przestaje byc trwała" i tak jak juz ktos wczesniej napisal wlosy zaczyna zyc wlasnym zyciem......
Zrobilam bym ja jeszcze gdyby ten etap mozna bylo pominac, czyli kilka mc z lokami i z dnia na dzien znika, ale to nie realne ,wiec nie zrobie juz trwalej.
Właśnie. Ten okres jest najgorszy i dlatego ja równiez już drugi raz trwalej nie zrobię - tylko z tego powodu!!!
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:12   #413
bluestar
Raczkowanie
 
Avatar bluestar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 88
Wink Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Trwałą miałam 3 lata temu i to była sponataniczna decyzja - poszłam obciąć włosy a wróciłam z trwałą. Loki miałam delikatne, takie jak Madonna w Ray of Light, takie chciałam. Włosy mi bardzo wysuszyło, codzienne mycie zamieniałam na co 3 dni, tony odżywek nawilżający i jakoś nie wypadły. Minusem było to, że włosy mi tak brzydko zrudziały (zardzewiałe?!?!?!). A jak chciałam mieć proste włosy, to rozczesywałam je na mokro i suszyłam czesząc płaską szczotką. Całkiem rozprostowały mi śie po 2 m-cach a ścinałam tylko ze względu na zniszczone końcówki.
Aha i trwała nie wysuszyła mi tak do końca "tłustości", bo po 2 m-cach znowu musiałam je myć codziennie.

To były doświadczenia a rada brzmi - zrób to czego pragniesz, podświadomość Ci podpowie!
__________________


bluestar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 19:02   #414
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

lata temu, jak jeszce chodizłam do szkoły podsatwowej przyjechły do nas na wyminę dzieci z Danii i każda laska z tej grupy miała własnie takie loczki. Miałysmy 14-15 lat a tam to było na porządku dziennym.
Te Dunki nam "niekumatym Polkom" powedziły, że to ejst trwała co sie trzyma miesiąc i po miesiącu sama zchodzi i nie niszczy włosów i można od razu robić nastepną.
Ja sama miałam kiedyś tradycyjną trwałą ale skręt wyszedłz a mocny. Więc pamietaj o odpowiedznich wałkach. Jak chesz takei wspirale to najlepiej jakby fryzjer nawijał włosy własnie na wałki do spiralnych loków.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 19:15   #415
__Aneta__
Raczkowanie
 
Avatar __Aneta__
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: mieszkam w Köln pochodze z raciborza(Slask)
Wiadomości: 51
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

ja polecam milam loczki jeszcze nawet mniejsze jak na tym zdjeciu i nie zalowalam fakt bylo to 4 lata i znowu sie zastanawiam czy nie zrobic tylko sie troche wacham bo mialam pasemka i czekam az zejda bo to pewniejsze.Czyli ja mowie TAK
__Aneta__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 08:28   #416
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Red face Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Witam
Ja osobiście NIE POLECAM,nawet jak włosy początkowo są ładne to z pewnością nie będę takie cały czas....Zrobiłam sobie trwała i wygladałam jak baranek,włosy były suche i łamliwe,a o rozczesywaniu już nie wspomne.....zresztą trwała to już przezytek no chyba ze koomus jest naprawde w tym dobrze,ale wystarczy spojrzec w kierunku mody i widzimy,że dziewczyny z kreconymi włosami często je prostują....Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:38   #417
diamelen
mała księżniczka
 
Avatar diamelen
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 1 127
Thumbs down Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

Odradzam trwałą. TRAWAŁEJ MÓWIĘ STANOWCZE NIE!!!!!Miałam robiona trwala 3 razy i efekty (jezeli jakies byly) byly tragiczne!!! Popalone włosy (trwała ziołowa), nierówny skręt, trwala sie trzymala 2 tygodnie (do pierwszego mycia), a odrastajace kikutki włosów wyglądały komicznie stercząc na środku głowy. Plusem trwałej było to że nie wyszłomi afro (takowe zaobserwowałam u koleżanki), twoje włosy będą martwe, będą si kruszyć i wypadać.... moim zdaniem te loczki nie sa warte cierpien....
__________________
W oczekiwaniu na szczęście...


diamelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:45   #418
sieweczka
Rozeznanie
 
Avatar sieweczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Nibylandia...
Wiadomości: 566
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

nie !!!!!!!! nie rób !!!



__________________
Jestem jaka jestem....

18.10.2010 - 82.7 kg
23.10.2010 - 81.2
6.11.2010 -

Waga wymarzona : 60-65 kg


Tabela naszych wymiarów z 18.10.2010.
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1287584942
sieweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 12:18   #419
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

trwała to sprawa bardzo indywidualna, jeśli potrafisz bez niej się obyć to lepiej nie rób
a jeśli nie porafisz to poszukaj jakiegoś fryzjera wśród znajomych, nie dokońca zgodzę się że trwała niszczy włosy owszem może tak się zdażyć ale rozjaśniając włoski też jest ryzyko :-(
Ja kiedyś nie wyobrażałam sobie moich włosków bez trwałej a teraz już 5 lat nie robię i jest super.
Na pocieszenie w końcu dziewczyny mają piękne trwałe na włoskach, trzeba tylko poszukać dobrego fryzjera i zapytać go o radę on powinien subiektywnie ocenić jej sens. Acha koniecznie zapytaj o rodzaje loczków żeby się dogadać co do ich kształtu.
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 13:23   #420
Aguusiek
Przyczajenie
 
Avatar Aguusiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do Aguusiek
Dot.: Zrobic trwala czy nie? Piszcie swoje doswiadczenia!

A co sądzicie o trwałej dodającej włosom objętości i unoszącej je u nasady ?

Ja mam dość gęste i ciężkie włosy, nie są jednak oporne na to co się z nimi robi..
Chciałabym unieść włosy, nadać im lekkości...
Ktoś gdzieś podszepnął mi właśnie o takiej ziołowej ponoć trwałej, która dodaje objętości i puszystości ( robiona jest bodajże kosmetykami Welli ).
Nie zależy mi wogóle na loczkach - nie sądze żebym korzystnie w nich wyglądała - chodzi mi tylko o uniesienie włosów i nadanie im lekkości

Jak myślicie - czy taka trwała może zadziałać destrukcyjnie na moje kudełki?
__________________
Nie szukałam miłości... ona znalazła mnie...
Aguusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 20:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.