Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 17:49   #3451
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

a to chirurg szczękowy nie chce Ci wyrwać? trochę dziwne.
Mój znajomy miał też na dole ósemkę po skosie i mu chyba siódemkę trochę uszczerbała (czy tam piłowała), żeby mogła dobrze wyrwać ósemkę. A właśnie wcześniej go też bolała dolna szczęka, jeszcze przed wyrwaniem. I znieczulenie miał, a nie narkozę.

Musisz poszukać dobrego chirurga, bo na pewno jest jakaś możliwość wyrwania.
Bo jak nie wyrwą teraz to potem jakoś gorzej może się zrobić:// nie ma co zwlekać.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 18:59   #3452
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Właśnie miałam wyrwane dwie górne ósemki. Żyję ósemek już nie ma, mam nadzieję że i z tym przyjdzie spokój.
Jestem zaszyta, dostałam leki na obrzęki, abym nie spuchła. Ale... czuję, że mnie zaczyna boleć- co jest normalne.

Zapytałam się doktora z ciekawości jak to jest... i powiedział, że podwójnie można wyrywać dwie górne na raz, prawa górna i prawa dolna na raz i lewa górna i lewa dolna na raz. Nigdy dwie dolne na raz, dlatego, że to wiąże się z dużymi komplikacjami.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 13:10   #3453
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

a mi dentysta będzie usuwał górną ósemkę w narkozie i mówi , że ok 40 min ja nie wiem...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 13:23   #3454
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Ósemki pomocy!

Dziewczyny czy to wygląda tragicznie? Stomatolog powiedział, że wyrwie mi górne ósemki, ale z dolnymi będzie problem, górne narkoza i jedna ok 40 min Załączam zdjęcie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Stankiewicz_K_20131014_8719.jpg (75,9 KB, 100 załadowań)
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 14:48   #3455
agus86
Zadomowienie
 
Avatar agus86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 037
GG do agus86
Dot.: Ósemki pomocy!

U mnie było baaaardzo podobnie.

Już 3 nie mam, górna prawa była zepsuta cała pokruszona i faktycznie trwało 40 min, miałam dziąsło rozcinane i w ogóle masakra, no ale ona była w tragicznym stanie, więc może jak Twoja jest zdrowa to będzie w miarę OK.
Lewa górna i dolna poszły migiem, normalne wyrwanie zęba (ale ta górną chyba miałam bardziej wysuniętą niż Ty).

A prawa dolna mam nadal, bo wyrwałam 7, która była martwa, a 8 była zdrowa i się pchała na resztę zębów, więc stwierdziliśmy że rwiemy 7 skoro jest martwa, nie ma sensu ruszać zdrowej 8.
__________________

agus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 17:05   #3456
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Ósemki pomocy!

Powiedz mi czy 8 górne się szybko goją, mi lekarz mówił , że 2-3 dni i po opuchliźnie... Tydzień temu się źle poczułam oko mi spuchło, cała szczęka bolała, i do teraz zęby mnie pobolewują...mam takie napięcie szczęki...jak zamknę usta i dotkne się zębami to boli... już nie wiem czy to od tych ósemek czy bruksizm czy co Tobie stomatolog wyrywał czy chirurg szczękowy?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 20:24   #3457
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Ósemki pomocy!

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Powiedz mi czy 8 górne się szybko goją, mi lekarz mówił , że 2-3 dni i po opuchliźnie... Tydzień temu się źle poczułam oko mi spuchło, cała szczęka bolała, i do teraz zęby mnie pobolewują...mam takie napięcie szczęki...jak zamknę usta i dotkne się zębami to boli... już nie wiem czy to od tych ósemek czy bruksizm czy co Tobie stomatolog wyrywał czy chirurg szczękowy?
Miałam trochę lepszą sytuację niż ty, ale na szczęście skończyło sie u mnie bez usuwania 8. Natomiast moja siostra miała gorzej niż Ty. Usuwał jej dentysta chirurg (ale nie wiem czy chirurg szczękowy).

U Ciebie to może być różnie z tym spuchniętym okiem. Może być i od ósemek a może i od bruksizmu.

A powiedz, czy lewą górną dwójkę to masz może aż tak startą? Bo na tem RTG wygląda na startą.

Myślę, że i tak te ósemki będziesz musiała usunąć bo krzywo rosną jak u mojej siostry (korony ósemek podchodzą pod korony siódemek).
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 21:41   #3458
sirra26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
korony porcelanowe

witam serdecznie
w najbliższym czasie zamierzam wybrac sie na konsultacje do protetka. chciałbym sie dowiedzieć na co zwrócic uwagę. Bo ja w zasadzie jestem zdecydowany na poprawe wyglądu mojego uśmiechu, ale obawiem się żeby nie trafić na jakiegoś partacza
załączam zdj proszę o opinie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (11,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rtg panorama.jpg (35,6 KB, 39 załadowań)
sirra26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 22:01   #3459
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: korony porcelanowe

Cytat:
Napisane przez sirra26 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
w najbliższym czasie zamierzam wybrac sie na konsultacje do protetka. chciałbym sie dowiedzieć na co zwrócic uwagę. Bo ja w zasadzie jestem zdecydowany na poprawe wyglądu mojego uśmiechu, ale obawiem się żeby nie trafić na jakiegoś partacza
załączam zdj proszę o opinie
protetyka zostawilabym na koniec po leczeniu ortodontycznym
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 09:27   #3460
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Ósemki pomocy!

też będę mieć wyrywane ósemki, dolne mam wrośnięte, więc bez dłutowania się nie obejdzie to już w poniedziałek! zamierzam usunąć sobie dwa dolne zęby na jednym zabiegu, czy myślicie, że to dobry pomysł? po prostu zależy mi na czasie, ale trochę się obawiam…
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 09:54   #3461
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: korony porcelanowe

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
protetyka zostawilabym na koniec po leczeniu ortodontycznym
Oj no pewnie, zgadzam się z Julianną.
Tylko aparat stały to nie najlepiej w tym przypadku. Lepszy byłby Clear Fusion i Clear Aligner no i dużo dużo taniej by Cie to wyszło.
Musisz byc przygotowana ortodontycznie bo inaczej nie będzie łatwo zrobić u Ciebie koron. No i raczej korony i mosty.
Jesli chcesz rozeznać się w temacie to zapraszam Cie do wątku o Clear Aligner:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=475035&page=16
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 09:56   #3462
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Ósemki pomocy!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
też będę mieć wyrywane ósemki, dolne mam wrośnięte, więc bez dłutowania się nie obejdzie to już w poniedziałek! zamierzam usunąć sobie dwa dolne zęby na jednym zabiegu, czy myślicie, że to dobry pomysł? po prostu zależy mi na czasie, ale trochę się obawiam…
Xox, a Ty usuwasz ósemki bo będziesz zakładać aparat ortodontyczny czy dlatego że źle Ci rosną? A miałaś robiony pantomogram? Możesz tu wkleic zdjęcie?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 10:27   #3463
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: korony porcelanowe

marita_g
Ja rozumiem, że jesteś zadowolona z leczenia CA, ale nie pisz bzdur z postaci "Tylko aparat stały to nie najlepiej w tym przypadku. Lepszy byłby Clear Fusion i Clear Aligner" bo to jest po prostu śmieszne. Samo noszenie tych aparatów i przeczytanie kilku artykulików na ten temat nie czyni z Ciebie specjalisty i proponowanie komuś konkretnego rodzaju aparatu bez badania, pomiarów, itp jest nie na miejscu. W tym przypadku wątpię, żeby CA dało idealny efekt, bo oprócz krzywych zębów, braków zębów autor ma jeszcze wadę zgryzu (albo i 2, bo z jednego zdjęcia ciężko stwierdzić).

sirra26
Umów się do ortodonty lub nawet kilku na konsultację. Aparatem można spróbować zamknąć przerwy po zębach, a wtedy i może oszczędzisz na protetyku.
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 10:29   #3464
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Ósemki pomocy!

dwóch na raz ósemek na dole Ci nie wyrwą. W wątku USUWANIE ÓSEMEK .... - nika135 napisała : "Zapytałam się doktora z ciekawości jak to jest... i powiedział, że podwójnie można wyrywać dwie górne na raz, prawa górna i prawa dolna na raz i lewa górna i lewa dolna na raz. Nigdy dwie dolne na raz, dlatego, że to wiąże się z dużymi komplikacjami."
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 10:48   #3465
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: korony porcelanowe

zgadzam sie z ostatnia wypowiedzia, warto skonsultowac z kilkoma ortodontami . natomiast tu widac tez brak jednej z dwojek z tego co widze, do tego cale zdjecie pokazuje powazne problemy zgryzowe. dobry ortodonta wykona wstepne badania, obliczenia i ulozy plan leczenia odpowiedni dla pacjenta. a odpowiadajac na pytania autora - partacza protetyka pozna po tym, ze zajmie sie jego zgryzem przed leczeniem ortodontycznym
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:45   #3466
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: korony porcelanowe

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
marita_g
Ja rozumiem, że jesteś zadowolona z leczenia CA, ale nie pisz bzdur z postaci "Tylko aparat stały to nie najlepiej w tym przypadku. Lepszy byłby Clear Fusion i Clear Aligner" bo to jest po prostu śmieszne. Samo noszenie tych aparatów i przeczytanie kilku artykulików na ten temat nie czyni z Ciebie specjalisty i proponowanie komuś konkretnego rodzaju aparatu bez badania, pomiarów, itp jest nie na miejscu. W tym przypadku wątpię, żeby CA dało idealny efekt, bo oprócz krzywych zębów, braków zębów autor ma jeszcze wadę zgryzu (albo i 2, bo z jednego zdjęcia ciężko stwierdzić).

sirra26
Umów się do ortodonty lub nawet kilku na konsultację. Aparatem można spróbować zamknąć przerwy po zębach, a wtedy i może oszczędzisz na protetyku.
Miasz_masz
Przepraszam, ale równie dobrze mogłabym to samo napisać o aparacie stałym i Twoim podejściu do niego. Również noszenie go nie czyni z Ciebie eksperta. No chyba, że jesteś ortodonta i tak zaciekle bronisz aparatów stałych bo są one najkorzystniejsze zarobkowo dla ortodontów...
No i niestety kombinacja CF i CA jest w stanie wyleczyć wszystkie wady oprócz tylko tych operacyjnych (czego nie zrobi również aparat stały). I nie jest to tak że jestem ortodontą albo czytałam kilka artykułów i stąd wiem. Sprawa ma się tak, że już bardzo wielu moich znajomych oraz osób z rodziny jest po leczeniu CF i CA. Wielu z nich było po nieudanym wieloletnim (4-5 lat) leczeniu aparatem stałym. Niektóre osoby miały podobne przypadki (trzeba było pozamykać im szpary własnie do protetyki). Więc sprawa wygląda nieco inaczej tak na prawdę. A to, że ortodonci tak rzadko akurat te aparaty polecają lub je odradzają jest uzależniona od tego że zbyt mało by na nich zarobili.
Szkoda tylko, że tak rzadko mówi się o wielu niekorzystnych negatywnych skutkach aparatów stałych, które CF i CA nie powodują...
Misz_masz, przykro mi, ale skoro nie widziałaś na oczy ani nie słyszałaś tak jak ja zadowolenia z CF i CA aż tylu osób którym nie dawano szans z aparatem stałym, to proszę nie pisz bzdur bo akurat to jest śmieszne...

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
zgadzam sie z ostatnia wypowiedzia, warto skonsultowac z kilkoma ortodontami . natomiast tu widac tez brak jednej z dwojek z tego co widze, do tego cale zdjecie pokazuje powazne problemy zgryzowe. dobry ortodonta wykona wstepne badania, obliczenia i ulozy plan leczenia odpowiedni dla pacjenta. a odpowiadajac na pytania autora - partacza protetyka pozna po tym, ze zajmie sie jego zgryzem przed leczeniem ortodontycznym
Z reszta każdy może mieć odmienne zdanie i wypowiedzieć się.

No i oczywistym jest udanie się na kilka konsultacji.

Edytowane przez marita_g
Czas edycji: 2013-10-20 o 11:43 Powód: błąd
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:19   #3467
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: korony porcelanowe

Wskaż mi w moich wypowiedziach to jak zaciekle bronie aparaty stale, bo sobie nie przypominam... Nigdy nie napisalam jaki to staly jest fantastyczny, oh i ah. Czego nie mozna powiedzieć o Tobie, bo to nie ja ani nikt inny nie pisze w każdym wątku dotyczącym zębów "tylko CA i żaden inny, bo każdy inny a w szczególności aparat stały jest bee i w ogole zęby Ci przez niego wypadną..." Bo jest różnica w napisaniu "przejdz się na konsultacje" a "tylko CA" na podstawie zdjecia. I nie napisałam, nic a aparacie stałym, tylko to że watpie w słuszność metody CA...
I zasmucę Cie, bo widziałam efekt CA w mojej najbliższej rodzinie... Dziewczyna utraciła ząb, chciała wstawić implant, musiała jednak wczesniej poprawić warunki zgryzowe. Zdecydowała się na CA, bo i mocno krzywych zębów nie miała. W efekcie musiała ponownie leczyć się orto tym razem aparatem stalym, bo CA na zewnątrz zrobił swoje, a korzenie zostały na miejscu, i implantolog nie podjął się leczenia. Pieniądze wyrzucone w błoto a i czas stracony... Idealny efekt CA.
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:50   #3468
sirra26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: korony porcelanowe

byłem już na konsultacjach orto. już nawet zdecydowałem się na aparat no ale zrezygnowałem. pani dr nie chciała zamknąć szczelinę na górnej 4 a poza tym ja obawiam się takiego zajwistaka jakia martwica zęba :/ moje zęby są słebe i prawie każdy jest łatany, lewa górna 2 już jest martwa możliwe ze pod wpływem ucisku aparatu obluzuje sie i poprostu wypadnie i w takim to przypadku moim zdaniem to już wyrzucenie pieniędzy w błoto i to nie małych bo całkowity koszt leczenia orto razem pewnie wyniesie ok 4-5 tys chodzi mi o samą góre i w tedy musiał bym założyć mosty na 2 i na 4 czyli w rezultacie trace 5 swoich zębów nie mówią o innych komplikacjach jakie na pewno wystąpią. chciałbym pooprawić tylko estetycznie zęby tylko górę z przodu bo to duże koszty i nie wszystko naraz
sirra26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:53   #3469
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: korony porcelanowe

To może przeczytaj dokładnie jeszcze raz swoją i moją wypowiedź.
Z reszta ja pisałam o kombinacji CF i CA a nie o samym CA.

Poza tym mam prawo wypowiadać się na forum na dowolnym wątku i nie możesz mi tego zabronić. Ale skoro tak Ci to przeszkadza, to zdaje się że mogę mieć rację i jest coś na rzeczy z tym byciem ortodontą...

Wiesz, nie wiem, jak to było w przypadku Twojej 'rodziny' z tymi korzeniami i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
No ale zgodnie z tym co piszesz, że CA jest okropny to ja powinnam mieć pourywane korony od korzeni skoro mi się aż tak wszystko przestawiło. I śmieszne to jest po prostu że się korzenie nie przestawiają...

Pozostaje jeszcze jedna kwestia- jest dużo partaczy i może akurat Twoja 'rodzina' do takiego akurat trafiła.

Edytowane przez marita_g
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:54 Powód: bład
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 13:29   #3470
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: korony porcelanowe

Cytat:
Napisane przez sirra26 Pokaż wiadomość
byłem już na konsultacjach orto. już nawet zdecydowałem się na aparat no ale zrezygnowałem. pani dr nie chciała zamknąć szczelinę na górnej 4 a poza tym ja obawiam się takiego zajwistaka jakia martwica zęba :/ moje zęby są słebe i prawie każdy jest łatany, lewa górna 2 już jest martwa możliwe ze pod wpływem ucisku aparatu obluzuje sie i poprostu wypadnie i w takim to przypadku moim zdaniem to już wyrzucenie pieniędzy w błoto i to nie małych bo całkowity koszt leczenia orto razem pewnie wyniesie ok 4-5 tys chodzi mi o samą góre i w tedy musiał bym założyć mosty na 2 i na 4 czyli w rezultacie trace 5 swoich zębów nie mówią o innych komplikacjach jakie na pewno wystąpią. chciałbym pooprawić tylko estetycznie zęby tylko górę z przodu bo to duże koszty i nie wszystko naraz
jak rozumiem kontaktowales sie z jedna lekarka i z powodu jej odpowiedzi porzucasz leczenie . ortodonte wybiera sie sposrod kilku konsultacji to po pierwsze ( rozni lekarze czesto oferuja nie tylko rozne aparaty, ale tez i czas leczenia, sposoby jego prowadzenia itd) . po drugie masz slabe zeby poniewaz pomijajac wszystko inne masz spora wade ( a przychylam sie do wersji kogos powyzej, ze moze i dwie ) a to wplywa na niszczenie zebow - jesli jej nie wyleczysz stracisz zeby. wlasnie czestsza prochnica i choroby zebow sa wskazaniem do leczenia orto . nie wiem czy dobrze kminie, ale nie masz czasem waskiego, delikatnego podbrodka? przynajmniej u mnie srednio widze zdjecie wiec trudno mi orzec cos wiecej. niemniej korony sa dla mocnych z natury zebow - dlaczego? bo slabym pekaja np latwiej korzenie ( przypadek w mojej rodzinie )i co najwazniejsze dobrze ustawionych poniewaz jesli nalozysz korone a korzenie beda krzywe to dodatkowo je oslabiasz, korony takze krocej beda sie trzymaly ( a mozna je zmienic kilka razy w zyciu potem implant, ktorego jakos nikt nie wlozy w zla pozycje przeciez ). jestes przypadkiem ortodontycznym i wydasz te kilka tysi jesli chcesz naprawde trwale poprawic usmiech i tyle. podejrzewm tylko, ze za rzekomymi troskami o zeby idzie chec szybkiego poprawienia wygladu z jakichs powodow z jednoczesnymi oporami przed aparatem
Twoja kasa, Twoje zeby - w mojej opinii pytales o partacza i jak go poznac - jak juz pisalam - po tym, ze przyjmie Cie conajmniej bez zaswiadczenia od orto
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 14:14   #3471
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: korony porcelanowe

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
To może przeczytaj dokładnie jeszcze raz swoją i moją wypowiedź.
Z reszta ja pisałam o kombinacji CF i CA a nie o samym CA.

Poza tym mam prawo wypowiadać się na forum na dowolnym wątku i nie możesz mi tego zabronić. Ale skoro tak Ci to przeszkadza, to zdaje się że mogę mieć rację i jest coś na rzeczy z tym byciem ortodontą...

Wiesz, nie wiem, jak to było w przypadku Twojej 'rodziny' z tymi korzeniami i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
No ale zgodnie z tym co piszesz, że CA jest okropny to ja powinnam mieć pourywane korony od korzeni skoro mi się aż tak wszystko przestawiło. I śmieszne to jest po prostu że się korzenie nie przestawiają...

Pozostaje jeszcze jedna kwestia- jest dużo partaczy i może akurat Twoja 'rodzina' do takiego akurat trafiła.
Naprawdę nie rozumiesz co piszę? Nie rozumiesz tego, że na podstawie jednego zdjęcia nie możesz wystawiać opinii na temat metody i rodzaju aparatu? Skąd wiesz jakie pacjent ma warunki w buzi, wada zgryzu, inne ukryte i niewidoczne na małym skrawku zdjęcia wady? To może stwierdzić tylko lekarz po badaniu i dokonaniu analizy zdjęć, wycisków, dodatkowych badań.
Nie obchodzi mnie co piszesz, możesz sobie pisać co chcesz. Tylko czy bierzesz na siebie odpowiedzialność, za to, że napiszesz w konkretnym przypadku że najlepszy będzie CA, taki pacjent się uprze, karze sobie zrobić CA. A jeśli będzie coś nie tak, to będzie płacz, że nie posłuchał lekarza, a osoby która na podstawie opinii kilku osób stwierdziła, że będzie super.
Dlaczego na forum specjalistycznym lekarze na podstawie zdjęcia odsyłają na konsultację i nie odpowiadają na konkrety? Bo się po prostu nie da.
Ale skoro Ty tak łatwo stawiasz diagnozy, to myślę że się marnujesz i może pomyśl o jakimś biznesie "Prostowanie przez internet- wyślij mi swoje zdjęcie a wyleczę Cię CA"
I nie mam parcia na konkretny rodzaj aparatu. Każdy ma plusy i minusy. Nie bronię żadnego i nie wychwalam pod niebiosa. Ponoszę go i zdejmę.

Co do autora zgadzam się z julianna-p Ludzie nawet po 50-ce z rozchwianymi zębami zakładają aparat po to by uporządkować zęby protetycznie. Tak więc jeśli oni mogą, a mają pewnie dużo słabsze zęby od Ciebie, to i Ty możesz

I uważam że dalsza dyskusja jest zbędna. Autor dostał konkretną odpowiedz - najpierw ortodonta, potem protetyk. A co już zrobi to jego sprawa.

Edytowane przez misz_masz
Czas edycji: 2013-10-20 o 14:41
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 06:59   #3472
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Ósemki pomocy!

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
dwóch na raz ósemek na dole Ci nie wyrwą. W wątku USUWANIE ÓSEMEK .... - nika135 napisała : "Zapytałam się doktora z ciekawości jak to jest... i powiedział, że podwójnie można wyrywać dwie górne na raz, prawa górna i prawa dolna na raz i lewa górna i lewa dolna na raz. Nigdy dwie dolne na raz, dlatego, że to wiąże się z dużymi komplikacjami."
ugh to już nic nie wiem, bo zapytałam się Pani doktor i sama miałam obawy co do tego, a ona powiedziała, że jak chcę to nawet 4 zęby na raz na jednej wizycie… opinie w internecie ma świetne do tego polecana przez innych lekarzy, więc jej ufałam… nie wiem co robić, bo dzisiaj usuwam

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Xox, a Ty usuwasz ósemki bo będziesz zakładać aparat ortodontyczny czy dlatego że źle Ci rosną? A miałaś robiony pantomogram? Możesz tu wkleic zdjęcie?
usuwam, bo są wrośnięte i niszczą korzenie innych zębów
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 07:46   #3473
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Ósemki pomocy!

Musisz dobrze podpytać się swojej Pani doktor, jak będzie najlepiej. Żeby potem nie było żadnych komplikacji.
Każdy lekarz ma swoje widzimisie, jedni mówią tak, a drudzy jeszcze inaczej. i weź się z nimi dogadaj ;-)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 09:44   #3474
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Ósemki pomocy!

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Musisz dobrze podpytać się swojej Pani doktor, jak będzie najlepiej. Żeby potem nie było żadnych komplikacji.
Każdy lekarz ma swoje widzimisie, jedni mówią tak, a drudzy jeszcze inaczej. i weź się z nimi dogadaj ;-)
wczoraj wieczorem usunęłam te ósemki! widziałam, że przede mną osoby usuwały kilka na raz, więc się nie obawiałam już tak bardzo Pani doktor była rewelacyjna, usunęła mi dwa zęby chyba w krócej niż 5 min! dłużej czekałam aż znieczulenie zadziała i podpisywałam zaświadczenia… niestety nadal trochę krew się sączy i jestem bardzo osłabiona (znieczulenie?) nie czuję bólu, lekki dyskomfort przy otwieraniu buzi, w nocy miałam taki ból "ciągnący", jednak teraz już jest lepiej
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 10:22   #3475
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Ósemki pomocy!

Ooo, no to fajnie ;-)
Mijak usuwali dwie ósemki górne, to z prawą raz dwa się uporała, a z lewą się troszkę męczyła, powiedziała, że jej nie pomagam, ale ja nic nie rozumiałam co do mnie mówiła przez tą maskę hehe ;-) jak chciała żebym zamknęła buzię to ja nic nie reagowałam, przestraszyła się, że mi coś ze stawem żuchwy zrobiła przez przypadek.
Krew się trochę sączyła, ale następnego dnia już o wiele mniej.
Spuchłam najbardziej z lewej strony, a siniak trzymał mi się ponad tydzień.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 09:38   #3476
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Ósemki pomocy!

u mnie żadnych siniaków, opuchnięć nie było, ale nadal mam wrażenie, że troszeczkę mi się krew sączy i w jednym zębodole tak jakby coś zostało ? kawałek zęba czy gazik? nie jestem w stanie dobrze zobaczyć, bo jest głęboko, a nie chce znów tam grzebać by sobie rany nie zrobić powinnam pójść do lekarza, by to zobaczył i się upewnił, że wszystko jest ok?
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 15:38   #3477
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Ósemki pomocy!

też miałam takie wrażenie, że coś siedzi. Ja wkładałam na chwilę gazę, żeby trochę tej krwi wytrzeć i potem te uczucie, że coś siedzi przechodziło.
A za niecały tydzień pewnie masz zdejmowanie szwów, więc zobaczą jak się goi.
A siniak to może wyjść po 3 dniach dopiero, u mnie przynajmniej tak było.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.

Edytowane przez nnatalkaa89
Czas edycji: 2013-10-23 o 15:39 Powód: literówka
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 07:23   #3478
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Hej dziewczyny! Ja kompozyt robiłam ok. 6 lat temu, bardzo dobrze sie trzyma i była to jedna z lepszych decyzji w moim zyciu.
Niestety, po takim czasie pojawił sie problem. Kompozyt przebarwił się z czasem na zółto. Jest to widoczne, ponieważ mam naturalnie białe zęby, ktore dodatkowo ostatnio jeszcze wybieliłam.
Co z tym zrobić? W grę wchodzi tylko wymiana kompozytu, czy można to jakoś inaczej rozjaśnić?
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:54   #3479
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Ósemki pomocy!

w końcu nie wytrzymałam i pojechałam do stomatologa okazało się, ze wszystko jest ok, muszę tylko płykać ostrożnie zębodoły, bo często może tam pokarm po prostu zostać, ale skrzepy się utworzyły, więc stan zapalny nie powinien się pojawić
szwów nie miałam, bo Pani chururg idealnie poradziła sobie bez rozcinania
powiedzieli mi, że będzie się to goiło 6 tygodni, więc trochę jeszcze trzeba się pomęczyć
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:50   #3480
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Ósemki pomocy!

Miałam niecały miesiąc temu wyrywane i nic nie czuję już.
Ja miałam pod dziąsłem ósemki, to pewnie dlatego szwy

Ważne, że u Ciebie wszystko ok
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.