jak myślicie, opłaca się to? warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 19:03   #1
AdaC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1

jak myślicie, opłaca się to? warto?


Chciałabym robić sesje noworodkowe. No podobają mi się i tyle i chciałabym takowe robić. Ale... nie mam lustrzanki cyfrowej, a analogową dość dobrej jakości (zdjęcia można podszlifować na kompie po zgraniu ich na płytkę). Chciałabym robić takie sesje najpierw tym moim analogiem, by zarobić na cyfrę. I czy to mi się opłaca? Jak myślicie. Jakbym robiła przykładowo ok.36 i wywoływała je u fotografa i zgrywała na płytę, to wychodzi ok. 35zł +20zł koszt dojazdu tam, no to 55zł. Jakbym robiła takie sesje np. za 150zł? Jak myślicie? A zdjęć dla klienta będzie ok. 15 z tego.
AdaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 21:49   #2
yazid
Raczkowanie
 
Avatar yazid
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 118
Dot.: jak myślicie, opłaca się to? warto?

Ja myślę że jak nie spróbujesz to się nie dowiesz
yazid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 07:00   #3
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Odp: jak myślicie, opłaca się to? warto?

Jak nie sprobujsz to nie sprawdzić. Może się opłacać, tylko czy znajdziesz klientów.

Większość mam noworodków jeśli szuka fotografa na sesję lubi kogoś hmmm z bajerami.
Czyli fotografa który ma na wyposażeniu a to czapeczki, skarpeteczki, opaseczki, otulacze, ładne kocyki, koszyki itp. Młode mamy na takie coś lecą
Rozmawiałam z kilkoma mamusiami na ten temat i właśnie większość wolała sesje z bajerami.
Ale wiadomo na początek nie zainwestujesz w takie cuda.

Poza tym jak już wywolujesz zdjecia dla klienta to warto pomyśleć o jakimś albumie. Zdjęcia od razu nabiorą charakteru. Na pewno będą wyglądać lepiej niż prZekazane w kopercie.

I jeszcze jedna rzecz. Reklama. Fotografa na ogół szuka się wśród znajomych albo w internecie i tu się przyda strona internetowa (znowu koszty).

A no i oczywiście zakładam że znasz się na fotografii i potrafisz robić ładne zdjęcia.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."





Edytowane przez Mandragorrka
Czas edycji: 2013-08-27 o 07:21
Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:22   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: jak myślicie, opłaca się to? warto?

Cytat:
Napisane przez AdaC Pokaż wiadomość
Chciałabym robić sesje noworodkowe. No podobają mi się i tyle i chciałabym takowe robić. Ale... nie mam lustrzanki cyfrowej, a analogową dość dobrej jakości (zdjęcia można podszlifować na kompie po zgraniu ich na płytkę). Chciałabym robić takie sesje najpierw tym moim analogiem, by zarobić na cyfrę. I czy to mi się opłaca? Jak myślicie. Jakbym robiła przykładowo ok.36 i wywoływała je u fotografa i zgrywała na płytę, to wychodzi ok. 35zł +20zł koszt dojazdu tam, no to 55zł. Jakbym robiła takie sesje np. za 150zł? Jak myślicie? A zdjęć dla klienta będzie ok. 15 z tego.
a gdzie w tym wyliczeniu jest koszt filmu?

Myślę, że najzwyczajniej w świecie latami nie zarobisz na nowy aparat biorąc za sesję 150 zł. Inna sprawa, czy jesteś na tyle dobra, by brać więcej, bo tego nie wiemy. Klientów będzie Ci znaleźć ciężko, bo większość rodziców uzna, że skoro robisz analogiem to zdjęcia będą gorsze. Ci bardziej świadomi podpytają o obiektywy i szmery-bajery, które wizażanka wyżej już opisała.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:40   #5
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: jak myślicie, opłaca się to? warto?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
większość rodziców uzna, że skoro robisz analogiem to zdjęcia będą gorsze
Wiesz, można z tego zrobić zaletę
Dla niektórych "tró fotografia" to tylko analogowa, i jeśli reklamować się w ten sposób ("mogę cyfrowo, ale chcę na filmach"), to może mieć odbicie w "artystycznej wartości" prac (tzn. mówiąc wprost w wyższej cenie, no bo "film kosztuje a zdjęcia będą niepowtarzalne")
A jak film będzie cz-b i to tradycyjny (srebrowy), to praktycznie będzie "wieczny", nie to co zapis cyfrowy (chyba każdy miał jakieś problemy z płytami albo każdy zna kogoś, kto stracił dane z dysku)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:58   #6
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: jak myślicie, opłaca się to? warto?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Wiesz, można z tego zrobić zaletę
Dla niektórych "tró fotografia" to tylko analogowa, i jeśli reklamować się w ten sposób ("mogę cyfrowo, ale chcę na filmach"), to może mieć odbicie w "artystycznej wartości" prac (tzn. mówiąc wprost w wyższej cenie, no bo "film kosztuje a zdjęcia będą niepowtarzalne")
A jak film będzie cz-b i to tradycyjny (srebrowy), to praktycznie będzie "wieczny", nie to co zapis cyfrowy (chyba każdy miał jakieś problemy z płytami albo każdy zna kogoś, kto stracił dane z dysku)
no też prawda tak czy siak, znalezienie klientów proste nie będzie, rynek jest nasycony i króluje...

201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:49   #7
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: jak myślicie, opłaca się to? warto?

Cytat:
Napisane przez AdaC Pokaż wiadomość
Chciałabym robić sesje noworodkowe. No podobają mi się i tyle i chciałabym takowe robić. Ale... nie mam lustrzanki cyfrowej, a analogową dość dobrej jakości (zdjęcia można podszlifować na kompie po zgraniu ich na płytkę). Chciałabym robić takie sesje najpierw tym moim analogiem, by zarobić na cyfrę. I czy to mi się opłaca? Jak myślicie. Jakbym robiła przykładowo ok.36 i wywoływała je u fotografa i zgrywała na płytę, to wychodzi ok. 35zł +20zł koszt dojazdu tam, no to 55zł. Jakbym robiła takie sesje np. za 150zł? Jak myślicie? A zdjęć dla klienta będzie ok. 15 z tego.
Przy takim podejściu nie zarobisz, takie "szlifowanie" to czas i umiejętności, a to kosztuje.
A i to może nie wystarczyć - Jest takie przysłowie "Z guwna bata nie ukręcisz"
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 09:04   #8
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: jak myślicie, opłaca się to? warto?

może być cięzko.
ludzie, jeśli już decydują się na taką sesję szukają kogoś z doświadczeniem i dobrym sprzetem.
ale spróbować możesz. Może najpierw wśród znajomych/rodziny.
jesli zbudujesz fajne portfolio, może się udac.
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.