Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-10-24, 20:24   #1141
LittleFirenze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cze¶æ,

D³ugie lata farbowa³am siê na rudy - taki z³ocisty, miedziany odcieñ - u¿ywa³am "Jesiennego li¶cia" który proponuje firma Joanna i "Miedziany blond", Palette Deluxe. Potem zachcia³o mi siê wróciæ do naturalnego, jasnego blondu, wiêc stopniowo (¿eby nie u¿ywaæ rozja¶niacza), farbowa³am blondami,prawie mi siê uda³o, ale znowu zapragnê³am byæ rudzielcem i na³o¿y³am star± sprawdzon± farbê
Efekt wyszed³ prze¶liczny, niestety...farba po 5-6 myciach sp³uka³a siê KOMPLETNIE mimo 35 minut od na³o¿enia farby do sp³ukania i specjalistycznego szamponu niby-do-w³osów-rudych którego równie¿ u¿ywa³am ju¿ wcze¶niej, i by³ godny polecenia.
Od tego pierwszego farbowania minê³o ju¿ trochê czasu a ja b³±dzê i szukam miedzianego odcienia, który mia³by przystêpn± cenê, i przy okazji by³ TRWA£Y.
I najlepiej, ¿eby by³ dostêpny w drogerii, bo po przejrzeniu tego w±tku widzê mnóstwo farb których nazw nie kojarzê ;( Chyba, ¿e to w³a¶nie farby typu "dla salonu fryzjerskiego" s± jako¶ bardziej trwa³e.
dziêki!

Edytowane przez LittleFirenze
Czas edycji: 2013-10-24 o 20:27
LittleFirenze jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-24, 21:33   #1142
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 7 537
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LittleFirenze Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ,

D³ugie lata farbowa³am siê na rudy - taki z³ocisty, miedziany odcieñ - u¿ywa³am "Jesiennego li¶cia" który proponuje firma Joanna i "Miedziany blond", Palette Deluxe. Potem zachcia³o mi siê wróciæ do naturalnego, jasnego blondu, wiêc stopniowo (¿eby nie u¿ywaæ rozja¶niacza), farbowa³am blondami,prawie mi siê uda³o, ale znowu zapragnê³am byæ rudzielcem i na³o¿y³am star± sprawdzon± farbê
Efekt wyszed³ prze¶liczny, niestety...farba po 5-6 myciach sp³uka³a siê KOMPLETNIE mimo 35 minut od na³o¿enia farby do sp³ukania i specjalistycznego szamponu niby-do-w³osów-rudych którego równie¿ u¿ywa³am ju¿ wcze¶niej, i by³ godny polecenia.
Od tego pierwszego farbowania minê³o ju¿ trochê czasu a ja b³±dzê i szukam miedzianego odcienia, który mia³by przystêpn± cenê, i przy okazji by³ TRWA£Y.
I najlepiej, ¿eby by³ dostêpny w drogerii, bo po przejrzeniu tego w±tku widzê mnóstwo farb których nazw nie kojarzê ;( Chyba, ¿e to w³a¶nie farby typu "dla salonu fryzjerskiego" s± jako¶ bardziej trwa³e.
dziêki!
Ja tez nie kojarzylam bo sie tym nie interesowalam, zawsze kupowalam drogeryjne, jednak po poczytaniu watku stwierdzilam ze kupie jedna z proponowanych tutaj farb (Vitality's)

Myje wlosy 4-5 razy w tygodniu, farbowalam dwa tygodnie temu i kolor jest jaki byl, dodam ze wrocilam do mycia szamponem z sls.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ¶lubny
Mi³o¶niczka psiaków, kawy i nale¶ników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza prac± fotografa
Rybiorek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 07:35   #1143
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LittleFirenze Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ,

D³ugie lata farbowa³am siê na rudy - taki z³ocisty, miedziany odcieñ - u¿ywa³am "Jesiennego li¶cia" który proponuje firma Joanna i "Miedziany blond", Palette Deluxe. Potem zachcia³o mi siê wróciæ do naturalnego, jasnego blondu, wiêc stopniowo (¿eby nie u¿ywaæ rozja¶niacza), farbowa³am blondami,prawie mi siê uda³o, ale znowu zapragnê³am byæ rudzielcem i na³o¿y³am star± sprawdzon± farbê
Efekt wyszed³ prze¶liczny, niestety...farba po 5-6 myciach sp³uka³a siê KOMPLETNIE mimo 35 minut od na³o¿enia farby do sp³ukania i specjalistycznego szamponu niby-do-w³osów-rudych którego równie¿ u¿ywa³am ju¿ wcze¶niej, i by³ godny polecenia.
Od tego pierwszego farbowania minê³o ju¿ trochê czasu a ja b³±dzê i szukam miedzianego odcienia, który mia³by przystêpn± cenê, i przy okazji by³ TRWA£Y.
I najlepiej, ¿eby by³ dostêpny w drogerii, bo po przejrzeniu tego w±tku widzê mnóstwo farb których nazw nie kojarzê ;( Chyba, ¿e to w³a¶nie farby typu "dla salonu fryzjerskiego" s± jako¶ bardziej trwa³e.
dziêki!
Tutaj trwa³o¶æ farby niestety nie ma nic do rzeczy. Z w³osów blond (obojêtnie czy rozja¶nianych farb± czy rozja¶niaczem) bêdzie Ci siê wymywa³o wszystko. Tak ju¿ jest. Dlatego profesjonalnie najpierw robi siê pigmentacjê w³osa, a potem daje farbê.
Na tym blogu znajdziesz wiecej info: http://kokardka-mysi.blogspot.com/se...el/pigmentacja
Albo farbowaæ rud± farb± kilka razy, z wod± 3%, w koñcu pigmenty zostan± we w³osach.
Sama to przerabia³am.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-10-25 o 07:37
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 07:55   #1144
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Tutaj trwa³o¶æ farby niestety nie ma nic do rzeczy. Z w³osów blond (obojêtnie czy rozja¶nianych farb± czy rozja¶niaczem) bêdzie Ci siê wymywa³o wszystko. Tak ju¿ jest. Dlatego profesjonalnie najpierw robi siê pigmentacjê w³osa, a potem daje farbê.
Na tym blogu znajdziesz wiecej info: http://kokardka-mysi.blogspot.com/se...el/pigmentacja
Albo farbowaæ rud± farb± kilka razy, z wod± 3%, w koñcu pigmenty zostan± we w³osach.
Sama to przerabia³am.
dok³adnie masz racje, potrzebna jest prepigmentacja.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez LittleFirenze Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ,

D³ugie lata farbowa³am siê na rudy - taki z³ocisty, miedziany odcieñ - u¿ywa³am "Jesiennego li¶cia" który proponuje firma Joanna i "Miedziany blond", Palette Deluxe. Potem zachcia³o mi siê wróciæ do naturalnego, jasnego blondu, wiêc stopniowo (¿eby nie u¿ywaæ rozja¶niacza), farbowa³am blondami,prawie mi siê uda³o, ale znowu zapragnê³am byæ rudzielcem i na³o¿y³am star± sprawdzon± farbê
Efekt wyszed³ prze¶liczny, niestety...farba po 5-6 myciach sp³uka³a siê KOMPLETNIE mimo 35 minut od na³o¿enia farby do sp³ukania i specjalistycznego szamponu niby-do-w³osów-rudych którego równie¿ u¿ywa³am ju¿ wcze¶niej, i by³ godny polecenia.
Od tego pierwszego farbowania minê³o ju¿ trochê czasu a ja b³±dzê i szukam miedzianego odcienia, który mia³by przystêpn± cenê, i przy okazji by³ TRWA£Y.
I najlepiej, ¿eby by³ dostêpny w drogerii, bo po przejrzeniu tego w±tku widzê mnóstwo farb których nazw nie kojarzê ;( Chyba, ¿e to w³a¶nie farby typu "dla salonu fryzjerskiego" s± jako¶ bardziej trwa³e.
dziêki!
je¶li farba wyp³uka³a siê równomiernie to powinna¶ sie cieszyæ
kole¿anka z pracy po blondach zrobi³a sie ruda i jest ca³a w ciapki.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 08:25   #1145
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (¦l±skie)
Wiadomo¶ci: 601
GG do Dikej
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Jestem za³amana...
Kupi³am kay color 9.34 po poleceniu babeczki w sklepie fryzjerskim i wodê 6% scandic line.
Skóra trochê piek³a, ale zawsze piecze przy farbowaniu odrostów. Pal licho to, ¿e kolor wyszed³ jak na poziomie 7 mimo, ¿e mia³am w³osy bardzo jasne...
Na g³owie pierwszy raz porobi³y mi siê wielkie strupki i ranki...Nie wiem czy to od wody (wcze¶niej u¿ywa³am 9% allwaves i by³o ok) czy od farby...
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSI¡GNIÊTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
³ydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 09:07   #1146
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dikej Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem za³amana...
Kupi³am kay color 9.34 po poleceniu babeczki w sklepie fryzjerskim i wodê 6% scandic line.
Skóra trochê piek³a, ale zawsze piecze przy farbowaniu odrostów. Pal licho to, ¿e kolor wyszed³ jak na poziomie 7 mimo, ¿e mia³am w³osy bardzo jasne...
Na g³owie pierwszy raz porobi³y mi siê wielkie strupki i ranki...Nie wiem czy to od wody (wcze¶niej u¿ywa³am 9% allwaves i by³o ok) czy od farby...
Je¶li u¿ywa³a¶ wody 9% wcze¶niej i nic siê nie dzia³o to mo¿e byæ to wina farby. Domy¶lam siê ¿e nie robi³a¶ próby uczuleniowej...
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 09:11   #1147
sylwka37
koci ¶wiat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 14 157
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

czy farba Alfaparf kolor 7,34 z oxy 9 % da mi rudy kolor bez czerwonych refleksów ???? obecnie mam taki jak na avatarku tylko odrost ciemny
__________________
wszystkow±tek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 10:55   #1148
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Poka¿ wiadomo¶æ
czy farba Alfaparf kolor 7,34 z oxy 9 % da mi rudy kolor bez czerwonych refleksów ???? obecnie mam taki jak na avatarku tylko odrost ciemny
Kolor 7.34 nie ma czerwonych refleksów. Bêdzie to kolor ciemniejszy od twojego, ze z³oto miedzianym refleksem. Nie jest to intensywny rudy. To ten sam odcieñ co Casting 734, którego przed i po masz zdjêcie poni¿ej.

__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-10-25 o 10:56
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 12:27   #1149
LittleFirenze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie masz racje, potrzebna jest prepigmentacja.
Czy taki zabieg mo¿liwy jest do wykonania w domu, czy potrzebna jest pomoc fryzjerska? A jak mo¿na "po domowemu", to jak to zrobiæ, bo z instrukcji internetowych wydaje siê to strasznie skomplikowane. Trochê siê bojê tych plam, o których piszecie.
Czy nie wystarczy farbowaæ trochê czê¶ciej ¿eby kolor siê"wgryz³"?

My¶lê, ¿e chyba bêdê musia³a odczekaæ a¿ mi wszystko odro¶nie i bêdzie ³apa³o na naturalnych w³osach, z tym nie by³o nigdy problemu...Mam bardzo d³ugie w³osy wiêc chyba kolor po¿±dany wyjdzie mi za jakie¶ 10 lat :C

Edycja: znalaz³am w±tek na forum i chyba jednak nie odwa¿ê siê zrobiæ tego w domu

Edytowane przez LittleFirenze
Czas edycji: 2013-10-25 o 12:31
LittleFirenze jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 12:45   #1150
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LittleFirenze Poka¿ wiadomo¶æ
Czy taki zabieg mo¿liwy jest do wykonania w domu, czy potrzebna jest pomoc fryzjerska? A jak mo¿na "po domowemu", to jak to zrobiæ, bo z instrukcji internetowych wydaje siê to strasznie skomplikowane. Trochê siê bojê tych plam, o których piszecie.
Czy nie wystarczy farbowaæ trochê czê¶ciej ¿eby kolor siê"wgryz³"?

My¶lê, ¿e chyba bêdê musia³a odczekaæ a¿ mi wszystko odro¶nie i bêdzie ³apa³o na naturalnych w³osach, z tym nie by³o nigdy problemu...Mam bardzo d³ugie w³osy wiêc chyba kolor po¿±dany wyjdzie mi za jakie¶ 10 lat :C

Edycja: znalaz³am w±tek na forum i chyba jednak nie odwa¿ê siê zrobiæ tego w domu
w zale¿no¶ci od firmy, jest wiele sposobów.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 18:19   #1151
sylwka37
koci ¶wiat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 14 157
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Kolor 7.34 nie ma czerwonych refleksów. Bêdzie to kolor ciemniejszy od twojego, ze z³oto miedzianym refleksem. Nie jest to intensywny rudy. To ten sam odcieñ co Casting 734, którego przed i po masz zdjêcie poni¿ej.

czyli dosyæ ciemny mo¿e mi wyj¶æ ??? nawet z oxy 9 % ???
__________________
wszystkow±tek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 18:39   #1152
viooolett
Raczkowanie
 
Avatar viooolett
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: ok.Chelma
Wiadomo¶ci: 133
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
szukaj numerku 8.43 lub 8.34

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------


ciezko okreslic ten kolor... najbli¿szy jest mi 7.4 mieszany z 7.44
Dziekuje.Chcialabym uzyskac intensywny rudy,chocby taki jak na zdjeciu czy to bedzie 7,44?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 27962.jpg (44,9 KB, 54 za³adowañ)
viooolett jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 19:26   #1153
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Poka¿ wiadomo¶æ
czyli dosyæ ciemny mo¿e mi wyj¶æ ??? nawet z oxy 9 % ???
Oto swatch Majirel 7.34 dla przyk³adu. Procent wody nie ma tu nic do rzeczy. On podja¶nia w³osy, je¶li ma kto¶ z natury ciemne. Ale na ja¶niejszych nie powoduje, ¿e farba ja¶niej wyjdzie, i tak wyjdzie na poziomie 7. Je¶li wolisz ja¶niejszy to we¼ 8.34 z wod± 6%.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1021622649.jpg (45,8 KB, 24 za³adowañ)
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-10-25 o 19:34
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 19:30   #1154
sylwka37
koci ¶wiat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 14 157
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Oto swatch Majirel 7.34. Procent wody nie ma tu nic do rzeczy. On podja¶nia w³osy, je¶li ma kto¶ z natury ciemne. Ale na ja¶niejszych nie powoduje, ¿e farba ja¶niej wyjdzie, i tak wyjdzie na poziomie 7. Je¶li wolisz ja¶niejszy to we¼ 8.34 z wod± 6%.
ok ju¿ wszystko rozumiem dziêkujê
__________________
wszystkow±tek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 19:40   #1155
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Poka¿ wiadomo¶æ
ok ju¿ wszystko rozumiem dziêkujê
Spoko
Najlepiej poogl±daj w Googlach swatche Alfaparfu i siê zastanów.
Mi siê wydaje, ¿e lepiej zrobiæ najpierw troszkê ja¶niejszy odcieñ, a jak bêdzie za jasny, to daæ pó¼niej ciemniejszy ni¿ odwrotnie. Ja robi³am kiedy¶ 8.34 z Majirel i wychodzi³ taki z³ocisto-miedziany blond. Odcieñ 34 to jest przewaga z³otego nad miedzi±, wiêc nie s± one tak rude jak twój avatar. Jest to co¶ w tym stylu:
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Majirel 8.34a.jpg (133,9 KB, 36 za³adowañ)
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-10-25 o 19:41
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 19:46   #1156
sylwka37
koci ¶wiat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 14 157
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Spoko
Najlepiej poogl±daj w Googlach swatche Alfaparfu i siê zastanów.
Mi siê wydaje, ¿e lepiej zrobiæ najpierw troszkê ja¶niejszy odcieñ, a jak bêdzie za jasny, to daæ pó¼niej ciemniejszy ni¿ odwrotnie. Ja robi³am kiedy¶ 8.34 z Majirel i wychodzi³ taki z³ocisto-miedziany blond. Odcieñ 34 to jest przewaga z³otego nad miedzi±, wiêc nie s± one tak rude jak twój avatar. Jest to co¶ w tym stylu:
fajny ten twój kolor
ja normalnie to w³osy traktujê czyst± henn± ale ¿e swoje mam ciemne wiêc raz na jaki¶ czas muszê je rozja¶niæ farb± - do tej pory robi³am to echosline 8,44 o ile pamiêtam. T± kupi³a mi siostra w prezencie bo tak jej doradzili w sklepie - chcia³a mi zrobiæ niespodziankê
__________________
wszystkow±tek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-25, 23:04   #1157
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (¦l±skie)
Wiadomo¶ci: 601
GG do Dikej
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li u¿ywa³a¶ wody 9% wcze¶niej i nic siê nie dzia³o to mo¿e byæ to wina farby. Domy¶lam siê ¿e nie robi³a¶ próby uczuleniowej...
Farbujê w³osy od 4-5 lat i nigdy próby uczuleniowej nie robi³am, nigdy mi nic nie zaszkodzi³o, czy to rozja¶niacz, czy farby, czy Bóg wie co...

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Poka¿ wiadomo¶æ
Spoko
Najlepiej poogl±daj w Googlach swatche Alfaparfu i siê zastanów.
Mi siê wydaje, ¿e lepiej zrobiæ najpierw troszkê ja¶niejszy odcieñ, a jak bêdzie za jasny, to daæ pó¼niej ciemniejszy ni¿ odwrotnie. Ja robi³am kiedy¶ 8.34 z Majirel i wychodzi³ taki z³ocisto-miedziany blond. Odcieñ 34 to jest przewaga z³otego nad miedzi±, wiêc nie s± one tak rude jak twój avatar. Jest to co¶ w tym stylu:
Mi 9.34 kay color wysz³o lekko marchewkowe. A te¿ liczy³am na przewagê z³otego.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSI¡GNIÊTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
³ydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-27, 09:54   #1158
raczacza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Pisa³am ju¿ na w±tku "Jak uzyskaæ taki kolor..." ale tutaj chyba szybciej uzyskam odpowied¼.
Proszê o pomoc w odszukaniu na sklepowej pó³ce farby, dziêki której uzyskam kolor w³osów jak na zdjêciach poni¿ej. Alice Rausch. Mój obecny kolor podobny do koloru na ostatnim zdjêciu.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg alicerausch.jpg (36,9 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg alicesexyredhead.jpg (34,8 KB, 24 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg AliceRausch_107881.jpg (96,2 KB, 29 za³adowañ)
raczacza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-27, 11:02   #1159
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (¦l±skie)
Wiadomo¶ci: 601
GG do Dikej
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez raczacza Poka¿ wiadomo¶æ
Pisa³am ju¿ na w±tku "Jak uzyskaæ taki kolor..." ale tutaj chyba szybciej uzyskam odpowied¼.
Proszê o pomoc w odszukaniu na sklepowej pó³ce farby, dziêki której uzyskam kolor w³osów jak na zdjêciach poni¿ej. Alice Rausch. Mój obecny kolor podobny do koloru na ostatnim zdjêciu.
Jak uzyska³a¶ taki kolor jak na ostatniej fotce?
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSI¡GNIÊTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
³ydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 12:09   #1160
raczacza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dikej Poka¿ wiadomo¶æ
Jak uzyska³a¶ taki kolor jak na ostatniej fotce?
Moje wygl±daj± tak, oczywi¶cie zdjêcie nie wyjdzie w 100% jak w rzeczywisto¶ci jest. Mia³am br±z, rozja¶ni³am pasemka, rozja¶ni³am ca³o¶æ (wtedy mia³am rud z pasemkami), potem co raz ja¶niej, a¿ znów przyciemni³am i znowu rozja¶ni³am... tak to trwa.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20131027_089.jpg (35,2 KB, 24 za³adowañ)
raczacza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-27, 17:46   #1161
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez raczacza Poka¿ wiadomo¶æ
....
Proszê o pomoc w odszukaniu na sklepowej pó³ce farby, dziêki której uzyskam kolor w³osów jak na zdjêciach poni¿ej.....
Najszybciej w sklepie komputerowym, pod nazw± Photoshop
Zauwa¿ ¿e przy g³owie i na za³amaniach kolor jest totalnie ¿ó³ty a na reszcie nie, wiêc to albo ¶wiat³o albo Photoshop.
A ten rudy, ze strony nieo¶wietlonej to bêdzie 8.44, albo 8.43. Nie wiem, jaka farba sklepowa tak wyjdzie (mo¿e byæ P³omienna Iskra). Lepiej kup profeskê, choæby w Allegro.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-10-27 o 17:48
CocoPoznan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-29, 07:15   #1162
martynixa
Rozeznanie
 
Avatar martynixa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 985
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Dziewczyny cale zycie mialam mega jasne blond wlosy wrecz biale i postanowilam sie pofarbowac na rudo. Obecnie uzylam farby pure paprika loreal preference kolor byl mega per wyszedl ale szybko si e splukiwal wiem ze mam wlosy totalnie wypalone przez to rozjasnianie i moje pytanie co mam zrobic zeby rudy barwnik i pigment rudy mi wszedl we wlosy?? Chce zeby mi te wlosy odzyly i farba je rownomiernie pokryla??? Farbowalam wlosy okolo 9 dni temu czy moge je znow pofarbowac?? Czytalam ze olejowanie przed farbowaniem powoduje ze farba lepiej wnika?? To prawda??
martynixa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-29, 09:01   #1163
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martynixa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny cale zycie mialam mega jasne blond wlosy wrecz biale i postanowilam sie pofarbowac na rudo. Obecnie uzylam farby pure paprika loreal preference kolor byl mega per wyszedl ale szybko si e splukiwal wiem ze mam wlosy totalnie wypalone przez to rozjasnianie i moje pytanie co mam zrobic zeby rudy barwnik i pigment rudy mi wszedl we wlosy?? Chce zeby mi te wlosy odzyly i farba je rownomiernie pokryla??? Farbowalam wlosy okolo 9 dni temu czy moge je znow pofarbowac?? Czytalam ze olejowanie przed farbowaniem powoduje ze farba lepiej wnika?? To prawda??
prepigmentacja
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-29, 11:18   #1164
martynixa
Rozeznanie
 
Avatar martynixa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 985
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

a na czym polega ta prepigmentacja???
martynixa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-30, 10:06   #1165
martynixa
Rozeznanie
 
Avatar martynixa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 985
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

prosze dziewczyny doradzcie
chcialabym uzyskac g³êboki kolor, ktory sie nie bedzie spieral. Co moge sama zrobic w domowych warunkach???
martynixa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-30, 10:21   #1166
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 7 537
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martynixa Poka¿ wiadomo¶æ
prosze dziewczyny doradzcie
chcialabym uzyskac g³êboki kolor, ktory sie nie bedzie spieral. Co moge sama zrobic w domowych warunkach???
poczytac, wyszukiwarka nie gryzie

w tym watku wiele razy Kathy pisala co robic, w jej podpisie jest tez link do jej bloga gdzie jest opisane jak zrobic prepigmentacje, jak dla mnie bajecznie proste (przynajmniej tak to Kathy opisala )
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ¶lubny
Mi³o¶niczka psiaków, kawy i nale¶ników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza prac± fotografa
Rybiorek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-30, 21:48   #1167
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 1 811
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Hej,
wiêc tak, nak³ada³am hennê ju¿ od kilku lat. Na górze mam w³osy po hennie z aml±, potem raz farbowane jak±¶ drogeryjn± (efekt ten sam), potem znowu henn± kilka razy... Zawsze chcia³am ja¶niejszy odcieñ rudego, a poniewa¿ rabarbar raczej nie da³by rady, to postanowi³am pokombinowaæ z rozja¶niaczem. Rozja¶ni³am w³osy rozja¶niaczem joanny zmieszane 12% i 9%...
Na dole mam w³osy, które kiedy¶ farbowa³am na czarno indygo. I wiadomo - poczyta³am ró¿ne historie ow³osach w internecie, ale babskie my¶lenie "nieeee, u mnie napewno wszystko wyjdzie spoko".
Po rozja¶niaczu joanny mam teraz na górze piêkny jasny rudy (trochê ja¶niejszy ni¿ planowa³am co prawda i nie jest mi w nim do twarzy, ale obiektywnie rzecz bior±c piêkny odcieñ), a od po³owy w dó³ kilka blond kosmyków i... ZIELONY. Konkretny, trawiasty, zdecydowany
Po³o¿y³am na to hennê sante flammerrot, ale w ogóle nie za³apa³a. Nie chcê ich ¶cinaæ, bo w krótkich mi nie do twarzy zupe³nie. Macie pomys³y co mam w takim razie po³o¿yæ, ¿eby uzyskaæ chocia¿ w przybli¿eniu kolor docelowy?
Czy jak po³o¿ê joannê jesienny li¶æ, czyli zielony pokryjê czerwieni± to wyjdzie mi kolor taki jak bym chcia³a? (liczê siê z tym, ¿e bêdzie ró¿nica w kolorze na dole, a na górze, po prostu nie chcê zielono¶ci.

http://3.bp.blogspot.com/_KOm_6GqgB5...%99cie1580.jpg to efekt jaki chcia³am uzyskaæ
http://i.imgur.com/0t9pWCh.jpg to moje w³osy przed kombinacjami
http://i.imgur.com/J1G3Z0W.jpg to moje w³osy po kombinacjach
http://i.imgur.com/8XzoPM6.jpg

Pomó¿cie proszê, bo z tymi zieloñcami nie chcê za d³ugo chodziæ na g³owie ;>
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam w³osy i okazjonalnie odchudzam

Edytowane przez vyenna
Czas edycji: 2013-10-30 o 21:53
vyenna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-01, 11:06   #1168
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vyenna Poka¿ wiadomo¶æ
Hej,
wiêc tak, nak³ada³am hennê ju¿ od kilku lat. Na górze mam w³osy po hennie z aml±, potem raz farbowane jak±¶ drogeryjn± (efekt ten sam), potem znowu henn± kilka razy... Zawsze chcia³am ja¶niejszy odcieñ rudego, a poniewa¿ rabarbar raczej nie da³by rady, to postanowi³am pokombinowaæ z rozja¶niaczem. Rozja¶ni³am w³osy rozja¶niaczem joanny zmieszane 12% i 9%...
Na dole mam w³osy, które kiedy¶ farbowa³am na czarno indygo. I wiadomo - poczyta³am ró¿ne historie ow³osach w internecie, ale babskie my¶lenie "nieeee, u mnie napewno wszystko wyjdzie spoko".
Po rozja¶niaczu joanny mam teraz na górze piêkny jasny rudy (trochê ja¶niejszy ni¿ planowa³am co prawda i nie jest mi w nim do twarzy, ale obiektywnie rzecz bior±c piêkny odcieñ), a od po³owy w dó³ kilka blond kosmyków i... ZIELONY. Konkretny, trawiasty, zdecydowany
Po³o¿y³am na to hennê sante flammerrot, ale w ogóle nie za³apa³a. Nie chcê ich ¶cinaæ, bo w krótkich mi nie do twarzy zupe³nie. Macie pomys³y co mam w takim razie po³o¿yæ, ¿eby uzyskaæ chocia¿ w przybli¿eniu kolor docelowy?
Czy jak po³o¿ê joannê jesienny li¶æ, czyli zielony pokryjê czerwieni± to wyjdzie mi kolor taki jak bym chcia³a? (liczê siê z tym, ¿e bêdzie ró¿nica w kolorze na dole, a na górze, po prostu nie chcê zielono¶ci.

http://3.bp.blogspot.com/_KOm_6GqgB5...%99cie1580.jpg to efekt jaki chcia³am uzyskaæ
http://i.imgur.com/0t9pWCh.jpg to moje w³osy przed kombinacjami
http://i.imgur.com/J1G3Z0W.jpg to moje w³osy po kombinacjach
http://i.imgur.com/8XzoPM6.jpg

Pomó¿cie proszê, bo z tymi zieloñcami nie chcê za d³ugo chodziæ na g³owie ;>
W tym przypadku tylko mixtony zadzia³aj±.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-01, 12:50   #1169
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 1 811
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
W tym przypadku tylko mixtony zadzia³aj±.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kurcze, czytam o nich w internecie, ale w ogóle nie ogarniam o co chodzi :/ Pomo¿ecie?
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam w³osy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-01, 15:47   #1170
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vyenna Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze, czytam o nich w internecie, ale w ogóle nie ogarniam o co chodzi :/ Pomo¿ecie?
Dostêpne jedynie w hurtowni fryzjerskiej.
Na 30 g farby ok 1 cm mixtonu.
Ty musisz akurat kupuiæ mixton czerwony i dodaæ go do farby.
Np: Kupujesz farbe 7.44 (60ml)i oxy 6 %
do tego dodajesz 2cm mixtonu, wszystko mieszasz i nak³adasz na w³osy. Trzymasz ok 30 minut sp³ukujesz i jest ok.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-10-06 10:28:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.