Sałatki na grilla - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-28, 13:12   #1
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033

Sałatki na grilla


Niedługo robimy sporego grilla dla znajomych, będzie karkówka, kiełbaski i szaszłyki z miąskiem kurczaka, cebulką, papryką ale nie mam pomysłu na fajne sałatki, których powinno być kilka rodzajów. Chciałabym dobrze wypaść bo to znajomi mąża i zwracam się do was o pomoc. Jeśli znacie jakieś niedrogie przepisy na sałatki idealnie pasujące do grilla, trochę "inne" niż te typowe to piszcie!
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 16:30   #2
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Sałatki na grilla

Też kiedyś miałam ten problem, nie lubię gotować "tak jak wszyscy". Chętnie Ci pomogę, bo gotować uwielbiam
A więc teraz kilka tajemnic:
sos do sałatek: swego czasu stworzyłam sos do sałatek, który jest po pierwsze bardzo smaczny, a po drugie jest w stanie ze zwykłej sałaty zrobić coś pysznego
składniki: majonez (najlepszy babuni), pieprz czarny, sól, pieprz ziołowy i odrobina ketchupu.
Mieszasz tak, żeby najwięcej było pieprzu ziołowego, a ketchupu tylko spora kropla.
Ten sos świetnie pasuje do sałatki z pomarańczą (wiem, że śmiesznie to brzmi, ale wierz mi, rewelacja):
trzy rodzaje sałaty (np. zwykła zielona, karbowana czerwona i lodowa) kruszymy na półmisku, na to sypiemy ogórek zielony w plasterkach, cząstki pomidorów, paski czerwonej papryki oraz pokrojony w plastry por.
A na wierzch całej tej układanki leci sobie grilowany kurczak drobno pokrojony i małe kawałki pomarańczy (najlepiej słodkiej).
Całość polewamy obficie sosem majonezowym i broń Boże nie mieszaj!! To sałatka, którą podaje się na dużym półmisku, tworzy sobie taką piramidę.

Sałatka druga:
Kapustę pekińską szatkujemy, i wkładamy do szerokiej miski (od razu podaję sposób układania, bo to też ważne, żeby całość ładnie wyglądała). Wokół ścianki salaterki układamy pokrojony w plastry ogórek, na środek pomidor w cząstkach, posypujemy cebulką. Całość polewamy sosem majonezowym (ja robię takie kleksy), na wierzch sypiemy starty ser żółty i całość lekko opruszamy orygano.

Jeśli chodzi o sałatki to polecam gorąco sosy Knorr'a. Np łatwo dzięki temu zrobisz sałatkę grecką (pyszną zresztą)
sałata, pomidor, ogórek, cebula, czerwona fasola z puszki, papryka czerwona: wszystko kromy i wrzucamy do salaterki, na wierzch układamy ser feta pokrojony w kostkę i posypujemy oliwkami pokrojonymi w plasterki, całość po wierzchu polewamy sosem greckim

Sałatka włoska:
pomidory i zielony ogórek kroimy w drobne kawałki, dodajemy do tego pokrojone czarne oliwki. Gotujemy makaron na średnio twardy (kokardki lub rurki ścięte skośnie), polewamy sosem włoskim i dokładnie mieszamy.

Mam nadzieję, że spróbujesz choć jednej z moich propozycji, z doświadczenia wiem, że potrafią zdziałać cuda na przyjęciach
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 16:35   #3
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Sałatki na grilla

A jeśli chciałabyś urzec gości karkówką, to:
pokrojone kotleciki rozbij trochę tępą końcówką noża i włóż do marynaty: sos słodko-kwaśny (taki ze słoika, jakiejś firmy np Łowicz) mieszamy z sosem sojowym (nie dużo) i olejem, do tego dodajemy przyprawy: pieprz ziołowy, warzywko (wegeta czy jakieś tam, sporo, bo ma być taka dawka, aby wszystko przeszło solą), paprykę w proszku słodką i odrobinę ostrej, czosnek granulowany i szczyptę ziół prowansalskich. Taką marynatą przekładasz mięsko i pozwalasz mu się marynować ok godzinki, później takie "smarowane" kładziesz na grilla i gotowe
Tak samo można zrobić skrzydełka lub udka z kurczaka.

Życzę udanego przyjęcia, i mam nadzieję, że znajomi męża dobrze będą Cię wspominać. Ja mam już swoich stałych bywalców, którzy przychodzą na karkówkę i sałatki
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:45   #4
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Sałatki na grilla

Witam
Ja ostatnio skombinowałam pyszną słatakę która napewno pasuje do mięska do frytek,do ziemniaczków,naprawdę pychotka.Składniki dodaje według własnego uznania i tego co akurat mam w lodówce.Przepis:
Kapusta pekińska
puszka kukurzydzy
2,3 papryki czerwone
cebulka drobno pokrojona
Przyprawiam to pieprzem i solą dodaje majonez nie duzo tylko aby wszystkie składniki się połączyły.Dodaję także trochę oliwy z oliwek
Można dodać też groszek z puszki jesli ktos lubi.
Ostatnio jest to moja ulubiona sałatka i serwuję ją non stop
Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 20:16   #5
emila_213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 233
Dot.: Sałatki na grilla

U mnie na grilu nigdy nie zabraknie tej oto sałatki:

ziemniaki
ogórek
por
cebula
majonez
sól i pieprz

Gotujemy ziemniaki w mundurkach w między czasie kroimy cebulkę( w kostkę) , por i ogórki ( w plastry). Kiedy ziemniaki ostygna dostatecznie obieramy je ze skórki. Kroimy je w plastry i dodajemy do reszty warzyw. Zaprawiamy majonezem solą i pieprzem . Gotowe
__________________

**life doesn`t havE to BE pErfect to Be woNdErfuL**
emila_213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 22:08   #6
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Sałatki na grilla

dla mnie nieodlaczna salatka/przystawka do miesa grillowanego sa tzatziki, przepis gdzies sie juz sie tu na kulinarnym przewijal

zajrzyj tez tu:
http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/163...5,2641421.html
i tu :
http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/163...2,2047148.html

sporo ciekawych przepisow na udanego grilla, miedzy innym mojej kulinarnej bogini - Agnieszki Kreglickiej


p.s.
probowala ktoras z Was takiego polaczenia ?
http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

brzmi.... dziwnie
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 07:49   #7
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Sałatki na grilla


Oj wykazałyście się dziewczyny!Bardzo wam dziękuję za pomoc. Wszystkie sałatki naprawdę proste i na pewno je wykorzystam na nie jednym biesiadowaniu. Dziś mamy małego 6-osobowego grilla i na pewno kilka z nich zadebiutuje na moim stole! Dzięki ogromne. Piszcie dalej!
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 11:51   #8
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Smile Dot.: Sałatki na grilla

Odświeżam wątek bo niedługo wiele z nas odkurzy grille i znów zacznie sie czas spotkań i kosztowania. Sałatki to ważna rzecz, szczególnie jak się zje dużo tłustych kiełbas lub mięs. Aby wyostrzyć sobie smak i moc dalej kosztować podaje przepis na prostą sałatkę pychotkę.
Nie podaje ilości składników, zależy na ile osób robicie? a więc:

makaron drobny - najlepszy "ryżykowy", lub "gwiazdeczki"
ogórek świeży
kukurydza z puszki
ząbki czosnku
świezy koper w ilości dosyć sporej
sól, pieprz

Makron gotujemy, odcedzamy, przelewamy zimną wodą i studzimy.Ogórek kroimy w małe kwadraciki, kukurydze odcedzamy, koper siekamy a czosnek przez praskę. I mieszamy składniki! sałatka nie wymaga sosu gdyż ogórek puści troszkę wody i sałatka sama się ładnie połączy. Ale mozna dodac odrobinę majonezu.

dla lubiących bardziej treściwe sałatki można dodać pokrojoną szynkę chudą albo coś podobnego.

sałatkę należy schłodzić 2-3 godzin w lodówce przed podaniem - wypróbujcie. smaczna i prosta!
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 12:49   #9
mularta
Raczkowanie
 
Avatar mularta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: koniec swiata
Wiadomości: 212
GG do mularta
Dot.: Sałatki na grilla

1. Drobno pokrojona papryka, na to wszystko(wazne by ukladac warstwami i nie mieszac) pokrojony drobniutko ogroeczek, pokrojony pomidorek, starata na tarce rzodkiewka, na to ser feta, wszystko polane sosem(koperkowym lub czosnkowym- jogurt, lyzka majonezu i czosnek lub koperek) polac sosem tylko nie mieszac i posypac to platakmi kukurydzianymi

Sałatka jest na prawde pyszna, swieza, lekka i chrupiaca

2. Pokrojona drobno szyneczka, papryka, pomidorek, ogorek, ser feta, sos koperkowy no i najwazniejsze prazony bialy slonecznik slatka jest na prawde pyszna
__________________
Na nowo...
świat jest piękny
mularta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 22:20   #10
mara_m
Rozeznanie
 
Avatar mara_m
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 916
GG do mara_m
Dot.: Sałatki na grilla

W tamten weekend zrobiłam takie sałatki:

Kolorowa:
Różne rodzaje sałat (wykorzystałam listki z 3 różnych sałat ale z tego co wiem to można też kupić gotową mieszankę)
pomidory (pomidorki koktajlowe wygładają ciekawiej ale jeszcze ich nie dostałam)
pęczek rzodkiewki
ogorek swiezy
kukurydza
odrobina koperku
sos do salatek vinegre (może być knorra) lub jakiś gotowy dressing

listki salaty rozdrabniam na drobniejsze kawalki, nstępnie kroje na drobne cząstki pomidory, w plasterki rzodkiewke i w pól plasterki ogorka, dodaje kukurydze siekam koperek. Calosc dokładnie mieszam i polewam sosem. Musi się trochę przegryźć z sosem wiec warto ją na chwilkę zostawić. Pycha

Makaronowa;
makaron ( jakiś drobny)
ogórek- korniszon
cebulki perłowe (ze słoiczka)
2 jajka
papryka czerwona
szynka drobiowa pokrojona w kosteczkę
majonez lub jogurt (co kto woli)
odrobina soli i pieprzu

Do ugotowanego makaronu dodaję pokrojonego w kosteczkę korniszona i cebulki, jaka również siekam na drobno, podobne jak parykę i szynkę. Wszystko mieszm i doprawiam . Słatka zniknęła w mgnieniu oka
__________________
Gdyby została Ci tylko jedna godzina życia, i mógłbyś zadzwonić tylko do jednej osoby, lub tylko z jedna osoba mógłbyś spędzić tą godzinę, do kogo byś zadzwonił? z kim byś spędził ten czas?
I dlaczego jeszcze zwlekasz?
mara_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 15:02   #11
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Sałatki na grilla

a jakas salatke ziemniaczana na grila polecacie??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-22, 07:37   #12
afternoon
Rozeznanie
 
Avatar afternoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 634
Dot.: Sałatki na grilla

Polecam różne warianty sałatki ziemniaczanej. Do podstawowych składników - ziemników ( oczywiście ugotowanych i pokrojonych w kostkę) i majonezu ( może być pół na pół z jogurten naturalnym) możemy dodać różne konfiguracje:
- ogórek kiszony, cebulka, sól, pieprz, majeranek, musztarda
- ogórek konserwowy, groszek z puszki, papryka konserwowa, szczypiorek
- kalafior, kukurydza, czosnek
- pomidory, oliwki, cebulka
Doskonale pasują różne zioła ( wedlw uznania), również musztarda jest doskonałym dodatkiem do sosu majonezowego, sól i dużo pieprzu obowiązkowo.
afternoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:31   #13
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Sałatki na grilla

super dziekuje

a jakies jeszcze proste i szybkie saltki grilowe macie ??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:56   #14
agniesia_f1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Sałatki na grilla

polecam sałatkę bardzo szybką i prostą a zarazem pyszną:
kapusta pekińska , słonecznik, majonez, sól
Slonecznik uprażyć na suchej patelni i ostudzić. W tym czasie poszatkować kapustę. Połączyć składniki i posolić do smaku
agniesia_f1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 14:16   #15
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Sałatki na grilla

a ja polecam klasyczna salatke grecka(ja wole z zielonymi oliwkami-czarne sa bleeeee)
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 16:08   #16
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Sałatki na grilla

A ja polecam sałatkę caprese- czyli plastry pomidora, ulożone na talerzu na zmiane z plastrami mozzarelli, wszystko polane sosem vinegret. Jest pyszna. A na grilla wręcz idealna.
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 16:48   #17
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Sałatki na grilla

My zawsze robimy taką sałatkę - jest świetna nawet gdy jest upał i super pasuje do grillowanego mięsa:

- sałata lodowa w kawałkach
- marchewka w takie dłuuugie cienkie paski
- kukurydza z puszki
- czerwona fasolka z puszki
- dwa rodzaje kiełków (np fasoli Ming, soi i dowolne inne)
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 17:41   #18
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sałatki na grilla

Ostatnio podałam taki zestaw:
- ósemki jajek przyprawione solą i pieprzem, posypane kaparami
- ósemki rzodkiewek
- tuńczyk w sosie własnym w kawałkach
- fasolka szparagowa ugotowana al dente
- ósemki pomidorów posypane świeżą bazylią
- kuleczki mozzarelli
- oliwki
wszystko to podane na ogromnym talerzu poukładane oddzielnie i polane lekkim winegretem.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 19:44   #19
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Sałatki na grilla

ziemniaczki młode w kostkę
ogórki małosolne w kostkę
jajko na twardo w kostkę
majonez
koperek
zielona cebulka
sól, pieprz, oregano

Świetna, pożywna i faceci moga się najeść
Mozna tez dodac zielony groszek, najlepiej świeży lub mrożony.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-24, 08:51   #20
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Sałatki na grilla

pewnie tez dobre
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 21:55   #21
tania80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Sałatki na grilla

"[QUOTE=Apsik;550194]A jeśli chciałabyś urzec gości karkówką, to:
pokrojone kotleciki rozbij trochę tępą końcówką noża i włóż do marynaty: sos słodko-kwaśny (taki ze słoika, jakiejś firmy np Łowicz) mieszamy z sosem sojowym (nie dużo) i olejem, do tego dodajemy przyprawy: pieprz ziołowy, warzywko (wegeta czy jakieś tam, sporo, bo ma być taka dawka, aby wszystko przeszło solą), paprykę w proszku słodką i odrobinę ostrej, czosnek granulowany i szczyptę ziół prowansalskich. Taką marynatą przekładasz mięsko i pozwalasz mu się marynować ok godzinki, później takie "smarowane" kładziesz na grilla i gotowe
Tak samo można zrobić skrzydełka lub udka z kurczaka."

Moja droga,dziękuję bardzo za super przepis na marynatę do karkówki...Przyjechali do mnie goście ze strony mojego męża.Chciałam ich uraczyć czymś wyjątkowo smacznym z grilla i weszłam na tą stronę.Karkówka wprost przepyszna(moja marynowała się całą noc i pół dnia) a sałatka z pekinki po prostu pycha!!! wszystkim smakowała a powiem szczerze że zrobiłam ją w "ciemno" i od razu zaserwowałam bez tzw"smakowania",ja osobiście zrobiłam z 1/2 pekinki, prawdę mówiąc to bym ją troszkę ulepszyła i przełożyła tym sosem 2 warstwy.Najpierw ułożyła pekinkę, potem sos majonezowy(wg.przepisu zrobiony) i na to resztę pekinki,potem ogórek itd.(wg przepisu), ser i oregano to myślałam że chyba niezbyt będzie smakowało do sałatki, ale się zadziwiłam!Pasuje idealnie!pycha! super przepis...POLECAM! Mam zamiar zrobić jeszcze tą drugą sałatkę z przepisu Pani !pozdrawiam serdecznie
tania80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 07:11   #22
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Sałatki na grilla

Stałego przepisu na sałatkę nie mam. Sałatki to u mnie tylko i wyłącznie kwestia wyobraźni i składników w domu.

A używam takich:
- pekinka / sałata lodowa
- papryka czerwona, zielona, żółta
- pomidor
- ogórek kiszony
- czosnek / cebula
- rzodkiewka (sezonowo)
- szczypior ( sezonowo)
- oliwki zielone
- papryka konserwowa (jak mam akurat)
- seler naciowy (jak mam akurat)

a do tego dowolny (wg gustu) sos Knorra, najchętniej włoski (z polskich) lub zioła ogrodowe (z niemieckich); pycha;

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Żadnych specjalnych marynat też nie wymyślam. Po prostu plastry karkówki smaruję oliwą, lekko oprószam solą zmiękczającą mięso Kamisa, a potem obsypuję przyprawą do Karkówki z Prymatu. Do lodówki...
Następnego dnia na grilla i szamanko.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:25   #23
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Sałatki na grilla

Potrzebuję przepisu na sałatkę dla 16 osób Potrzebuj ę dużej ilości po rozsądnej cenie
Obchodzimy w sobotę z mężem rocznicę ślubu i tak jakoś wyszło tylu gości
Oczywiście impreza grillowa
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:09   #24
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Sałatki na grilla

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Potrzebuję przepisu na sałatkę dla 16 osób Potrzebuj ę dużej ilości po rozsądnej cenie
Obchodzimy w sobotę z mężem rocznicę ślubu i tak jakoś wyszło tylu gości
Oczywiście impreza grillowa
Przy tylu gościach zwykle coś komuś nie smakuje... albo raczej ktoś czegoś tam nie jada. Zrobiłabym kilka misek, z różnym składem.

Zwykle tak dzielę składniki, że w jednej są oliwki, w innej np. czosnek i ser, w trzeciej inne cuda... Takie kontrowersyjne składniki dzielę. Zawsze wszyscy zachwyceni. A miski puste. Wszystkie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 17:04   #25
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Sałatki na grilla

Moje propozycje:

1.
3-4 cykorie
2 grejpfruty
sos winegret zrobiony z oliwy, octu winnego, odrobiny miodi i łyżeczki musztady

2.
pokrojone w kostkę:
pomidory ze skórką
ser mozarella
świeża bazylia
+ kapary
wszystko polać oliwą z oliwek i skropić octem winnym

Błyskawicznie znikała ze stołu świetnie smakuje i wygląda, co jest ważne, bo jemy także oczami
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 15:17   #26
oluska227887
Raczkowanie
 
Avatar oluska227887
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: na samym dole mapy Polski ;)
Wiadomości: 335
GG do oluska227887
Dot.: Sałatki na grilla

najprostsza z mozliwych, pyszna i rewelacyjna do mięska z grilla- pomidorek, ogórek, sałata lodowa, cebulka, sos taki z torebki Knorra pyszne
oluska227887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 00:52   #27
dusiołek
Raczkowanie
 
Avatar dusiołek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 94
Dot.: Sałatki na grilla

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Ten sos świetnie pasuje do sałatki z pomarańczą (wiem, że śmiesznie to brzmi, ale wierz mi, rewelacja)
Potwierdzam. U mnie Twoja sałatka robi furorę na wszelkich obżarstwach, z tego powodu, że jest wyjątkowo (jak na sałatkę z mięsem) lekka. O tym, że smaczna, wspominać chyba nie muszę...
Wielkie Ci podzięki za przepis
__________________

dusiołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.