energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-29, 12:09   #1
ed7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4

energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej


Cześć dziewczyny, jestem ciekawa jak sobie radzicie na tych kierunkach. Czy nie jesteście w pewien sposób dyskryminowane przez profesorów? Jaki jest poziom trudności na tych kierunkach? Jestem w lo na profilu z rozszerzoną matma, ale niestety nie z fizyką. Jak oceniacie perspektywy pracy po tych kierunkach?
ed7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 22:02   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:43   #3
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

nie orientuje się jaki jest dokładnie poziom na politechnice gdańskiej ale ogólnie oba kierunki uchodzą za bardzo dobre i przyszłościowe, często znajdują się na listach kierunków zamawianych; jeśli chodzi o naukę w liceum to najważniejsze jest dobrze ogarniać matme, i tak szczerze mówiąc to czego się uczy na studiach nie wiąże się zbytnio z tym co było w liceum, najważniejsze jest mieć dużą wprawę w podstawach (f.kwadratowa, wielomiany, podstawy trygonometrii, jeśli będzie ona u ciebie to warto też przyłożyć się do analizy matematycznej bo na niej potem się opierają studia) z rzeczy na które zwraca się głównie uwagę w liceum jak geometria czy stereometria potem właściwie na studiach nie ma nic
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 01:11   #4
wiktorja
Raczkowanie
 
Avatar wiktorja
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 50
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

Na elektrotechnice jest nieco trudniej i jest większy odsiew po pierwszym semestrze. Najważniejsze jest, żebyś zastanowiła się który kierunek interesuje Cię bardziej pod względem tematyki. Poczytaj trochę opisy tych studiów, dowiedz się, co konkretnie będziesz mogła po nich robić i na co zwraca się uwagę. Z tych dwóch kierunków polecałabym raczej elektrę - jest nieco bardziej konkretna.

Co do fizyki, to nie ma się co martwić na zapas - jeśli będziesz się przykładać od początku, to z zaliczeniem przedmiotu nie powinnaś mieć problemów. A jeśli chodzi o dyskryminację studentek to prawdę mówiąc, studentki mają tam odrobinę łatwiej z wiadomych powodów
__________________
last.fm
wiktorja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 09:59   #5
ed7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Macie jakieś rady dla przyszłej studentki?
ed7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 11:52   #6
trafalux
Przyczajenie
 
Avatar trafalux
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

Znam trochę ludzi z obu kierunków, szczerze to poszłabym na elektrotechnikę. BWiększe wymagania, więcej nauki ale lepsze opcje na przyszłość.

Rady dla przyszłęj studentki na PG? No cóż Na pewno przygotuj się na wielki przeskok między szkołą średnią a uczelnią. Wykładowcy mają gdzieś to, że czegoś nie umiesz, musisz szybko wskoczyć w tryb pracy i nadrabiać zaległości bez marudzenia. Wykładowcy u nas są często niemili i wredni (musisz nauczyć się ich olewać i nie dać sobie wejść na łeb), a durne, przestarzałe przedmioty potrafią doprowadzić do depresji, ale warto

Po przyjęciu od razu zapisz się na fejsbukową grupe kierunku, bo bez tego ani rusz. Ogarnij też czy starsi koledzy nie mają jakichś materiałów typu kolokwia, egzaminy, notatki, sprawozdania z ćwiczeń itp. Zazwyczaj każdy kierunek ma jakiś swój dropbox/chomik. Nie daj się wcisnąć na żadnego starostę. No i dużo cierpliwości do matematyki i drutów pamietaj aby nigdy nie olewać matematyki, bo pożre cię to właśnie teraz, czyli w styczniu, kiedy zazwyczaj jest sie już gdzieś daleko w całkach i zaraz będzie sesja zimowa. Dużo ludzi teraz odpada, bo im się po prostu nie chce.

Edytowane przez trafalux
Czas edycji: 2014-01-05 o 11:54
trafalux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:15   #7
ed7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

trafalux, a fizyka? Chyba jej się najbardziej boje
Właśnie mnie ciągnie bardziej na energetykę na wydziale elektrotechniki i automatyki
ed7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 09:29   #8
trafalux
Przyczajenie
 
Avatar trafalux
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12
Dot.: energetyka czy elektrotechnika na politechnice gdanskiej

Cytat:
Napisane przez ed7 Pokaż wiadomość
trafalux, a fizyka? Chyba jej się najbardziej boje
Właśnie mnie ciągnie bardziej na energetykę na wydziale elektrotechniki i automatyki
Fizyka też jest do ogarniecia chociaż oczywiście z nią są o wiele większe problemy i patologie typu "zdało 20% osób" są na porządku dziennym. Jak masz w LO rozszerzoną matmę to na pewno ci szpachlują porządne logiczne myślenie, więc będzie łatwiej. Ja byłam na podstawie i musiałam nieźle przycisnąć. Moja rada to przysiąśc do fizy od pierwszych zajęć i jeśli tylko poczujesz, że jest Ci o wiele za ciężko, to wziąć tanie korki u jakiegoś studenta PG i nie odpuszczać w żadnym wypadku pamiętaj, że jeżeli jakiś student tej uczelni daje korepetycje, to znaczy że rozumie temat w 160% i tłumaczył to co najmniej setce osób.

Szczerze to myślę że każdy kierunek na ETI jest bardzo dobrą, ale też odpowiedzialną decyzją. Coś za coś. Tak jak powtarzałam wiele razy wcześniej, najważniejsze to pilnować systematyczności i samego siebie
trafalux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 10:29:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.