Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Druga czesc wątku nosić będzie nazwę:
Były bąki, kupy i marudzenia, od dziś myślimy co dzieciom dać do jedzenia. 1 2,78%
Marchew, jabłko i ziemniaczek, niech nam rośnie zdrowo każdy dzieciaczek. 0 0%
Nasze pociechy poznają nowe smaczki i w miseczkach znajdują marchew, dynię i ziemniaczki. 1 2,78%
Daj mi tę noc, tę jedną noc! Przespaną noc- tę jedną noc! 3 8,33%
Mama biega już od rana, chociaz mocno niewyspana! 0 0%
Skazy, krostki i wysypki- od tygodni męczą wszystkich! 0 0%
Ach to wszystko trudne strasznie- niech to dziecko wreszcie zaśnie! 1 2,78%
Gdzieś promocja na pampersy? Wątek nasz wie o tym pierwszy! 3 8,33%
Uff jak gorąco! Puff jak gorąco! Słuchają maluchy nieustająco 0 0%
Lokomotywa i kaczka dziwaczka to repertuar dla każdego dzieciaczka 0 0%
Na pierwszy ząbek czekamy i dietę malucha rozkminiamy. 1 2,78%
W głos się śmieją dzieci nasze, zaraz będą wciinać kaszę! 9 25,00%
Mama pokaż cały świat, bo ja nie chce lezeć tak! 11 30,56%
Zieleń, złoto, jajecznica- w kupie cała okolica! 1 2,78%
Już marchewka się szykuje, mama dziecku ją gotuje! 2 5,56%
ostre tutaj są rozmowy, wątek mamy odlotowy! 1 2,78%
Rozszerzania diety czas - oby kolki poszły w las! 1 2,78%
Marchew, jabłko dobra rzecz - oby kolki poszły precz 1 2,78%
mamusie listopad-grudzień. 0 0%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-18, 14:42   #2641
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

No to będę obserwować.

Anulka dzięki

Ania_cz ale Mikołaj dużo wazy ale czy to zasluga tych słodyczy to nie wiem :P

Ja wczoraj wazylam się z małym i wyszło ze 4600 wazy, ciekawe ile pokaże waga u pediatry .

Była rehabilitantka, mały się darł na cale gardło przez godzinę, mnie się łzy zbierały, masakra. Ale wiem jak ćwiczyć i co robić, jestem dobrej myśli. Raz w tygodniu będzie do nas babeczka przyjezdzac,a codziennie ja mam z nin ćwiczyć i zaciskac żeby nawet jak będzie się wydzieral. Tyle dobrego ze przy tych ćwiczeniach poszło cale stado bąków i mega kupa :P

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Aaby tym Allerco kremem smarujesz tak? A jakieś problemy z brzuszkiem mialyscie przy tym?
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 14:51   #2642
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
cholibka,mam pocytowane jakieś stare wiadomosci, bo nie miałam kiedy odp

też bym prosiła Pierwszy rok z życia dziecka

Jakbym też mogła prosić Pierwszy rok z życia dziecka

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Mam dwie pierwsze fotki z sesji, pochwalę się. Łatwo nie było, bo Mikolaja bolał brzuszek ale w końcu się udało - strzelił kupę na podłogę i dał się uśpic Później jak wrócilismy do domu to padł i 4h spał bidulek mój.

Przepiękne zdjęcia. Aż napisałam do naszej fotograf ślubnej po ile u niej sesja i chyba po chrzcinach się skusimy jednak
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 15:17   #2643
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

I mój strój na chrzciny. Jakość zdjęć powalająca
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00118.jpg (98,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00121.jpg (91,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00123.jpg (89,0 KB, 32 załadowań)
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 16:06   #2644
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Jedni goście poszli, czekam na następnych

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
I mój strój na chrzciny. Jakość zdjęć powalająca
Bardzo mi się podoba!Ślicznie wyglądasz
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 16:42   #2645
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
I mój strój na chrzciny. Jakość zdjęć powalająca

bardzo ładnie
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 16:51   #2646
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
I
Ja juz zapomnialam jak bolalo
No u nas to samo na twarzy konkretnie na czolku sucho i szorstko.Smarujesz czyms?
Oby to byly hormony,dajesz nadzieje
Smaruje maścią cholesterolową.
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Czemu boisz sie zostawic z rodzicami?
Bo jeszcze nigdy nie zostawali z nim sami, ale cóż trzeba ich wdrażać powoli

Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
Mała ślicznotka, nawet z tymi wszystkimi plasterkami.

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
U nas nieciekawie.Daniel ma nadal rozwolnienie.Lekarze mowia, ze nic mu na to nie moga podac. Prawie nie je,markotny jest. A wczoraj po dwoch dniach zwymiotowal nam przy kolacji.Na Christiana wykapalaismy go szybko dwa razy, ale zwymiotowal mu na twarz. Dzis w nocy przebieram malego a tam kupa jakas taka przy koncowce dziwna a maly cieply.38,6 podalam czopka i mam nadzieje ze i on nie zacznie wymiotowac i ze to tylko trzydniowka. Wczoraj znow pranie i wyparzanie wszystkiego.Mam jednak nadzieje, ze po tygodniu choroby Daniel juz nie zaraza, w koncu od dwoch dni nie wymiotowal a teraz mu poprostu sie niedobrze zrobilo przy jedzeniu. Oszaleje. Jezeli nadal zaraza, to zarazil nam Christiana. Raczej po czyms takim nie uniknie sie infekcji.
O matko, ale przygoda. Straszny niefart, że akurat "trafił" w Christiana. Oby już nie zarażał

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
a wlasnie,smoczek!
pisalam,ze mala zassala??

jak bylam u fryza,szwagierka dala malej, i sie udalo

ciekawe czy jak ja dam to sie uda:p
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zazdraszczam, my nadal próbujemy, ale ostatnio smoczek przeleciał pół pokoju z takim nerwem został wypluty i jeszcze rączką zahaczony. Oczywiście nieświadomie, ale wyglądało zabawnie jak nim rzuca

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
bylismy w tej świątecznej opiece i lekarz powiedzial ze mam czyscic nosek bo mu wydzielina spływa do gardła i dlatego kaszle. koniec wizyty. Trwała chyba z 4 minuty a czekania 30... ;/ a nie było w ogóle ludzi. a że zielony to nic.. a no i wspomniałam o ciemniejszym moczu to nic nie powiedział...
A bo w tej świątecznej opiece, to mam wrażanie na odwal się zawsze robią. No ale chyba na tyle kompetentny ten lekarz, że jakby było coś poważnego, to by nie zlekceważył. Tego się trzymajmy

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Mam malutko czasu więc tylko wrzucam te zdjęcia. Wypryski są na policzkach, brodzie, szyjce, wchodza na skronie ale takie mniejsze i troszeczkę na górze klatki piersiowej ale też mniej nasilone. Pod wpływem ciepła (karmienie, płacz) robią się czerwone i bardzo widoczne, na spacerze bledną. Mam wrażenie że z każdym dniem jest gorzej.
Opis dokładanie taki jak u nas. Z tymże u nas chyba coraz lepiej, ale dosyć powoli to idzie. Nam pediatra kazała na razie wyeliminować tylko mleko z kartonu.
Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Mam dwie pierwsze fotki z sesji, pochwalę się. Łatwo nie było, bo Mikolaja bolał brzuszek ale w końcu się udało - strzelił kupę na podłogę i dał się uśpic Później jak wrócilismy do domu to padł i 4h spał bidulek mój.
Super te zdjęcia! Czekam na kolejne.
Ja też już niebawem dostanę swoje.
Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
I mój strój na chrzciny. Jakość zdjęć powalająca
Bardzo ładnie, elegancko i zgrabnie

Byłam dziś na kursie. Chłopcy bezemnie poradzili sobie na 6+. Rano ja się szykowałam, a oni jeszcze dogorywali na łóżku i podsłuchałam jak tż mówi do małego: "wiesz dzisiaj będę twoją cycolindą"
Filip zjadł pięknie dwa razy z butli, byli na spacerze, ogólnie wszystko ok. Oby jutro też tak ładnie im poszło.
babku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 17:04   #2647
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Firjal bardzo ładnie kurcze możey byśmy w lutym ochrzcili... Ale chyba w domu będziemy robić, bo w knajpie chcą 70-80 zł, za ciepły posiłek, tort, ciasto i zimna płytę. A bez zimnej płyty 50 zł, wydaje mi się ze to dużo. Planujemy 16 osób.

Babku cycolinda hahaha
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 17:16   #2648
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Firjal bardzo ładnie kurcze możey byśmy w lutym ochrzcili... Ale chyba w domu będziemy robić, bo w knajpie chcą 70-80 zł, za ciepły posiłek, tort, ciasto i zimna płytę. A bez zimnej płyty 50 zł, wydaje mi się ze to dużo. Planujemy 16 osób.

Babku cycolinda hahaha
Dziękuję

Powiem Ci że 70-80 zł za takie menu jak podajesz to wcale nie dużo. Zależy też czy ciepły posiłek jest porcjowany czy na paterach no i zależy skąd jesteś.Ja jak wysyłałam zapytania o menu na chrzciny to nie dostałam nic poniżej 100 zł za takie menu. Dlatego zdecydowałam się na knajpę gdzie mąż mój pracuje - i mimo że też drogo, ale przynajmniej wiem co jem i wszystko będzie na cacy zorganizowane
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię

Edytowane przez Firjal
Czas edycji: 2014-01-18 o 17:17
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 18:17   #2649
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
Dobra to i ja postaram się opisać swój poród
7.12 (sobota) wstaliśmy z Tż rano i wzięliśmy się za sprzątanie i szykowanie imprezy z okazji jego urodzin, które wypadały dzień później. Goście przyszli o 16 (dobrze że była to sama rodzina-nasi rodzice i rodzeństwo) najlepsze jest to że nie mogliśmy wyrobić się ze sprzataniem i Tż zadzwonił do mamy żeby powiedzieć czy mogą przyjść z 30 min później ale jak ona odebrała tel to zażartował że impreza odwołana bo ja rodzę-jeszcze tego nie wiedzieliśmy ale za godzinę już nam nie było do smiechu- no to jak goście już przyszli, złożyli życzenia, usiedlismy do stołu, zostały odpalone świeczki,sto lat odspiewane, szampan wypity, zdążyłam zjeść kawałek tortu i ciasta, poszliśmy z Tż do kuchni, on robił drinki a ja usiadłam na krzesełku i mówię do siostry tż że ciekawe kiedy mnie weźmie i jak to będzie,posmialismy się trochę i wstałam żeby udać się do pokoju ale nagle poczułam że zrobiło mi się mokro, poszłam do łazienki, patrzę a na wkładce woda z krwią, wystraszylam się, zawolalam mamę że odchodzą mi wody, przy każdym kroku leciało coraz bardziej, kazałam dopakowywać im torbę a sama siedzialam na kibelku i bałam się ruszyć, z nerwów i strachu cała się trzęsłam wkońcu wpakowalismy się do auta i jazda do szpitala było gdzieś ok godz 18. Na IP oczywiście formalności, przebranie w koszule i czekanie na lekarza, wody cały czas mi sie sączyły, przyszedł lekarz, zbadał mnie i wysłał na porodówkę. Na porodówce przyszła położna(miałam nadzieję że nie będzie ze mną rodziła, lecz się przeliczylam) kazała się położyć na takiej kanapie,podpieła mnie pod Ktg i coś podała dozylnie(chyba antybiotyk na paciorkowca), nawet nie wiem co się pisało na Ktg bo lezalam tak nisko że nie widziałam, wpuściła wkońcu tż do mnie, miałam lekkie skurcze, kazała mi chodzić i kręcić biodrami, jejku ile ja tam zrobiłam km! skurcze były co 2min i coraz bolesniejsze, wkurzała mnie ta położna o niczym nie chciała mnie informować, nic innego nie pozwoliła mi robić tylko chodzić, co jakiś czas brała mnie na łóżko to do rodzenia i sprawdzała rozwarcie, przy 5cm podała mi kroplówkę i zrobiło się 8 cm i już było strasznie, okropnie bolało, znowu położyła mnie pod Ktg a ja już zwijałam się z bólu, poleżałam chwilę i znowu kazała mi chodzić, a ja już poprostu nie miałam siły,wiem że w którymś momencie dała mi ten gaz kazała się 5 razy zaciągnąć a ja prawie zemdlalam gdyby nie tż to spadlabym na podłogę. Kazała wdychac na skurczach, żadnej różnicy mi to nie dało dalej bolało tak samo, z bólu kucałam na podłodze a ta na mnie krzyczała, było mi gorąco chciałam chodzić w samych skarpetkach a ta znowu z ryjem, ciągle się mnie czepiała, wkońcu wylądowałam na łóżku do porodu, przyszedł lekarz, położna zaczęła się szykować a ja zwijałam się z bólu, no i zaczęły się parte, zbiegła się reszta położnych, prócz tej mojej były jeszcze trzy i lekarz (chyba tylko ja rodziłam i nudzilo im się) starałam się przeć z całych sił ale nie szło,oczywiście darlam się jak opetana a one na mnie, nie wiedziałam kiedy mam skurcz wydawało mi się że jest on cały czas, zmieniały mi pozycję do rodzenia, a to całkiem na lezaco, a to na boku a to na kucka, wkońcu podniosły oparcie tak wysoko że byłam praktycznie na siedząco, nogi miałam przy ramionach i coś zaczęło iść, wiem że lekarz naciskał mi na brzuch, wkońcu położna zapytała się czy zgadzam się na nacięcie,zgodzilam się i wtedy poszło (lekarz mi go wypychał) a ja widziałam jak wychodzi główka a później reszta ciałka która wylądowała na moim podbrzuszu, jedyne co pomyślałam w tym momencie to to że jaki on malusi, płakał odrazu jak go wyciagła, położyła mi go tyłem do mnie tak że nie widziałam nawet buziulki tylko plecki i dupkę, bałam się go dotknąć żeby nie zrobić mu krzywdy, jedyne co miałam w głowie to to że jest taki mały, nagle do sali weszły 4 babeczki wzięły go i się nim zajmowały a on tak płakał, dowiedziałam się że ma 52cm i waży 3kg, dostał 10/10, urodził się 15 min przed urodzinami swojego taty czyli 7 grudnia o 23.45. A ze mnie położna wyciągnęła łożysko które też widziałam w całości, i zostałam zszywana co straaasznie bolało, oczywiście nie zostałam poinformowana na jaka długość było nacięcie i ile mam szwów

Wydaje mi się że pisałam jakoś chaotycznie ale nadal jak sobie przypomnę całą akcję to robi mi się mdło na żołądku, pewnie coś pominęłam, no ale trudno
doczekałyśmy się, baty dla położnej ale pozycja do rodzenia straszna jak dla mnie ale widok główki dziecka to jednak niezapomniany jest
Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość

Ja byłam u ginekologa - wyciągnął ze mnie kawałek wód płodowych dobrze że żadne zapalenie się nie przypałętało. A poza tym wszystko ok zielone światło na bunga jest. Teraz to się będę bać....


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
o jeny, czego to można się dowiedzieć. hmm a jak wygląda kawałek wód płodowych? jaks galeretka?
Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
witam się po nocnym karmieniu kolejne o 5 swoja drogą Ulka od samego początku budzi sie o tych samych godzinach w nocy (jeśli przesypia) - o 1.30 i o 4.30-5
4 dzień pod rząd, gdy w nocy śpi. Tż się ze mnie śmieje, ale dałam czerwoną kokardkę do wózka i od tamtej pory jak ręką odjął a nie wierzę w zabobony...

ja namiętnie czytałam te hostoryczne, fajne są, ale ja lubie takie klimaty typu - uboga pensjonarka i bogaty książe plus klimat na chomiku mam pdf




nieważne czy wierzysz w zabobony ważne że działa Ulka też jest starsza wiec zmienia się jej tryb i bedzie coraz lepiej
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Witam. dziewczyny wybaczcie ze ja o sobie...
W nocy Kacper krztusił się własną sliną. Musiałam być ciągle w pogotowiu. Bo z boczku przekręcał sie albo na plecki albo brzuszek[ na brzuszku płacz] i pokasływał mi w nocy. Myślałam ze to z suchego powietrza, a rano co??????? gile do kostek zielone, kaszle... nie wiem co mam robić, bo dzisiaj przychodnie nie czynne. Z tym na IP czy na jakąś doraźną nocną/swiąteczną pomoc??? tak sie starałam zeby nic nie przechodziło ode mnie i co??? dupa. kur.wa jestem tak wściekłą na siebie. nie całowałam go, starałam sie nawet nie mówić buzią skierowaną w jego strone, ale jednak przytulic musiałam maseczke miałam, ale na wyjście nie brałam.. :Cry: posmarowałam mu pod noskiem maścią majerankową, mam też nasivin to chyba moge zastosowac? bo ostatnio stosowałam... no i co dalej? jutro chrzciny, w pon miało być szczepienie... obserwowac? jechać już? normalnie poszłabym do pediatry, nawet jakby sie okazało ze to nic to głowa spokojna, a nie wiem czy na IP z takim czymś sie idzie, nie chce zeby mi go wzięli, nie chcę w ogóle zeby on tam był.. kur.wa ale jestem wściekła.
doczytałam już że bylyście u lekazra, oby szybko mu se poprawiło a ty nie czuj sie winna
Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
śliczna jest, a te rurki to nawet nie przerażają , ma takie okrągłe poliki
Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Mam dwie pierwsze fotki z sesji, pochwalę się. Łatwo nie było, bo Mikolaja bolał brzuszek ale w końcu się udało - strzelił kupę na podłogę i dał się uśpic Później jak wrócilismy do domu to padł i 4h spał bidulek mój.
świetne zdjęcia

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
I mój strój na chrzciny. Jakość zdjęć powalająca
sex mama


Wróciłam z zaliczenia, pół dnia mnie nie było. Ogólnie zastanawiam się po co ja poszłam na studia, a szczególnie o czym ja myślałam idąc na uczelnie ekonomiczną Napewno nie zaliczyłam, napisałam pół( nawet nie wiem czy dobrze) zadania na 3 z jednego i drugiego testu. Na razie poprawiać nie wolno, dopiero w sesji. A ja tego nie rozumiem, zadania z ćwiczeń sobie wytłumaczyłam a zadania na teście inne, nawet poleceń nie rozumiałam. Pożegnam sie z kilkoma stówami za same egzaminy nie w terminach. Zaczynam panikować.

A z dobrych wiesci to Liwia zjadła dziś swój pierwszy posiłek inny niż mleko zrobiłam jej kaszkę i zjadła całą. A jaki ja stres miałam, nawet nie myślałam że to takie emocjonujące będzie.Teraz obserwuje jak tam ją przyjeła.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

I i dziś mamy imprezę:
Wituś najlepszego - rośnij zdrowo

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Kamilek, Aleksandra, Nina,Berenika,Nikola, Michał

Bereniczko! mam nadzieje że wszystko z Tobą dobrze
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 19:03   #2650
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Smaruje maścią cholesterolową.

Bo jeszcze nigdy nie zostawali z nim sami, ale cóż trzeba ich wdrażać powoli


Mała ślicznotka, nawet z tymi wszystkimi plasterkami.


O matko, ale przygoda. Straszny niefart, że akurat "trafił" w Christiana. Oby już nie zarażał


Zazdraszczam, my nadal próbujemy, ale ostatnio smoczek przeleciał pół pokoju z takim nerwem został wypluty i jeszcze rączką zahaczony. Oczywiście nieświadomie, ale wyglądało zabawnie jak nim rzuca


A bo w tej świątecznej opiece, to mam wrażanie na odwal się zawsze robią. No ale chyba na tyle kompetentny ten lekarz, że jakby było coś poważnego, to by nie zlekceważył. Tego się trzymajmy


Opis dokładanie taki jak u nas. Z tymże u nas chyba coraz lepiej, ale dosyć powoli to idzie. Nam pediatra kazała na razie wyeliminować tylko mleko z kartonu.

Super te zdjęcia! Czekam na kolejne.
Ja też już niebawem dostanę swoje.

Bardzo ładnie, elegancko i zgrabnie

Byłam dziś na kursie. Chłopcy bezemnie poradzili sobie na 6+. Rano ja się szykowałam, a oni jeszcze dogorywali na łóżku i podsłuchałam jak tż mówi do małego: "wiesz dzisiaj będę twoją cycolindą"
Filip zjadł pięknie dwa razy z butli, byli na spacerze, ogólnie wszystko ok. Oby jutro też tak ładnie im poszło.
jednak nie ma czego:p
ode mnie nie chciala smoka...wie dobrze,ze cyca mam,nie da sie oszukac:p

Ktosiula biedny Miki...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 19:03   #2651
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Czy niunia_20 odzywala się ostatnio?
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 20:06   #2652
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
Czy niunia_20 odzywala się ostatnio?
no wlasnie nie...

jestem tak zarobiona dzisiaj ze nie mialam czasu nawe sie odezwac a nie mowiac o nadrabianiu.
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 20:11   #2653
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Beatko nie martw się uda się na poprawkowym

Ryba jak Kacper?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 20:24   #2654
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Jestem zła! Pisałam wcześniej na komoie do Was i nie wiem czemu ale nie ma mojej wiadomości..no dwa razy przejechałam.Możliwe żeby się nie wysłało? Z tego co pamiętam :
Agnieszko Anulka przesłodka!!
Ktosiula piękne zdjęciia zakochałam się już nie mogę się doczekać reszty zdjęć.A położna poleciała sobie w kulki...
Anka brawo za wagę co do mleczka nie mam pojęcia
Sylwia brawo za opis ..kolejna super położna ja nie wiem czy one zapomniały o tym że poród boli?
Beatko nie łam się, w sesji na pewno Ci się uda zaliczzyć.A nasz może jakąs koleżankę która ogarnia temat? Może mogłaby Ci wytłumaczyć? Albo usiądz z kimś nad tym co też nie kuma, co dwie głowy to nie jednawierzę w Ciebie
W temacie krostek niestety nie pomogę jestem kompletnie zielona
De oby Danielkowi się polepszyło, a Chrystiankowi skończyło na tej temperaturze.Że też ta jelitówka musiała do Was się przypałętać..
Rybka co już upichciłaś? prześlij mi kawałek jakiegoś kotlecika

A my już po gościach i tak sobie z mężem stwierdziliśmy że jednak w salonie robimy przemeblowanie juź powiercił nowe otwory w ścianach tylko ciekawe czy jednak bedzie mi pasowalo to nowe rozmieszczenie..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
Czy niunia_20 odzywala się ostatnio?
Niestety nie..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 20:53   #2655
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dobry wieczór
Z tego co zapamiętałam

Ryba oby Kacperkowi szybciutko przeszło

Ktosiula śliczne fotki

Agnieszka pomimo tych wszystkich rurek Ania jest prześliczna

De żeby Danielowi szybko przeszło i żeby Christiana nie zaraził

Beatka dla Liwki za ślicznie zjedzony posiłek
A Ty się nie martw bo poradzisz sobie ze wszystkim świetnie

I ogromne dla Witusia za 4 miesiące

Edytowane przez domii29
Czas edycji: 2014-01-18 o 20:56
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 20:53   #2656
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
Wróciłam z zaliczenia, pół dnia mnie nie było. Ogólnie zastanawiam się po co ja poszłam na studia, a szczególnie o czym ja myślałam idąc na uczelnie ekonomiczną Napewno nie zaliczyłam, napisałam pół( nawet nie wiem czy dobrze) zadania na 3 z jednego i drugiego testu. Na razie poprawiać nie wolno, dopiero w sesji. A ja tego nie rozumiem, zadania z ćwiczeń sobie wytłumaczyłam a zadania na teście inne, nawet poleceń nie rozumiałam. Pożegnam sie z kilkoma stówami za same egzaminy nie w terminach. Zaczynam panikować.

A z dobrych wiesci to Liwia zjadła dziś swój pierwszy posiłek inny niż mleko zrobiłam jej kaszkę i zjadła całą. A jaki ja stres miałam, nawet nie myślałam że to takie emocjonujące będzie.Teraz obserwuje jak tam ją przyjeła.
Uda się w drugim terminie spokojnie
A jaką kaszkę jadła Liwka??? Kurcze ja to się tak boje jak Zuza zareaguje na jakiś nowy posiłek jak zaczniemy podawać, z jednej strony nie mogę się doczekać a z drugiej jakiś lęk mnie ogarnia
Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
Czy niunia_20 odzywala się ostatnio?
ale miejmy nadzieję że po prostu jest zajęta i za niedługo wpadnie nam sie pochwalić nowymi newsami
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
no wlasnie nie...

jestem tak zarobiona dzisiaj ze nie mialam czasu nawe sie odezwac a nie mowiac o nadrabianiu.
Oby do jutra i całe powietrze zejdzie, będzie luz i już spokój
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 21:23   #2657
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dobra mam chwileczkę.
Z nadrabiania po łebkach-

Sylwia, Madzik- za opisy. dobra histroai z nerką. ;D

Ktosiula- powiem CI ZE my mieliśmy trądzik i wyglądal inaczej, nie był aż tak widoczny. Jak dla mnie problem tkwi gdzieś głębiej... ale nie znam się. Co do rehabilitantki- powiedziałabym jej pare słów, na temat punktualności, skoro płacisz to wymagasz . Dobrze ze chociaż pokazała jak ćwiczyć. za postępy.
Ania_cz - baaardzo ladnie Mikołąj waży, ale dopisze po chrzcinach bo teraz na prawdę nie mam czasu

Firjał- fajny strój

De- ale masz ciężko teraz... Jak Christian?

aaby - ciężko :P

Ogromne za Witusia!!
Ania jaka ślicza


a ja mam chwileczkę . Mam dzisiaj gości już. Od rana na pełnych obrotach, najpierw lekarz, zakupy apteka, potem wdomu sprzątać, smażyć gotować piec.. potem do kościoła. A w końcu do kościoła poszli wszyscy oprocz mnie i mojej mamy. Mały dostał jakiegoś ataku [moze kolka choć nie wiem, nie chce mysleć nawet o tym] Dwie godziny płakał, wył, wydzierał się wręcz zapowietrzając, nawet w pewnym momencie zrobil sie siny, ale na chwile. Nic nie pomagało, dopiero gorąca tetra lekko uśmierzyła ból, po 2h padł ze zmęczenia. po kąpieli znów był problem ale obecnie śpi oby całą noc.
Może to wina kupki bo nie robił od wczoraj, ale żeby od razu po jednej brakującej cos było? może,...
Znów rozregulowało nam sie jedzenie. o 7 zjadł 150, potem o 13 150ml i dopiero o 17tej i 21... nigdy nie miał takiej przerwy w dzień jak 6h...
Mama nosiła mi Kacpra prez te 2h bo o odłożeniu nie było mowy. Straszne.

A MAM zrobione już mięso: schab kaczka i uda. sałatkę.. kilka serwetek poskładanych. nie mam surówki żadnej, chleba też nie ... bo zapomniałam. Ostatnio nie moge sie na niczym skupić. Znów dopadł mnie kryzys i tym razem poważniejszy, ale to wiąże sie z syt. w domu. No wiem ze w końcu przejdzie jednak dzieiej sie źle i mam nadzieje ze jaaaaakoś z tego wyjdę. Jutro o 10tej muszę miec wszystko na gotowe, nie wiem jak to zrobić. Rosól wstawie rano, ziemniaki też obiorę.. a reszte nie wiem.. niech sie dzieje co sie ma dziać. Aaa i nie pochwaliłam sie ale Kacper tak ślicznie bedzie wyglądał no jak dla mnie ślicznie

Kyte- co byś chciała- Kaczuche z jabłkiem pieczoną czy schaba w ziołach? a może udko z nutą cytrynki ??
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 21:24   #2658
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Babku brawo dla Fifcia i Waszej cycolindy zuch chłopaki

Beatka poprawisz,będzie dobrze i brawa dla Liwki za żywieniowy awans

Ryba ale bym chciała teraz na chwilę do Twojej kuchni

A mnie chyba te moje zatoki wykończą już 3 raz w ciągu ostatnich 2 miesięcy mam zapalenie, raz jak miałam zapalenie piersi to jednocześnie i zatok, to brałam antybiotyk, ale za pierwszym razem samo przeszło i teraz też się męczę, ale nie chcę w kółko Małej faszerować. Nie mam już siły normalnie do tego, co się doprowadzę do stanu używalności, to zniosę wózek z Kluską z 3 piętra, pot się strumykami ze mnie leje, powieje i jestem gotowa. wrrr
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 21:41   #2659
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
o jeny, czego to można się dowiedzieć. hmm a jak wygląda kawałek wód płodowych? jaks galeretka?
Chodziło o błony płodowe oczywiście taki glutek to był.

Ja dziś z doskoku tylko bo u rodziców jesetem. Jutro będę nadrabiać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek

Edytowane przez Kociak85
Czas edycji: 2014-01-18 o 21:43
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 21:44   #2660
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Dobra mam chwileczkę.
Z nadrabiania po łebkach-

Sylwia, Madzik- za opisy. dobra histroai z nerką. ;D

Ktosiula- powiem CI ZE my mieliśmy trądzik i wyglądal inaczej, nie był aż tak widoczny. Jak dla mnie problem tkwi gdzieś głębiej... ale nie znam się. Co do rehabilitantki- powiedziałabym jej pare słów, na temat punktualności, skoro płacisz to wymagasz . Dobrze ze chociaż pokazała jak ćwiczyć. za postępy.
Ania_cz - baaardzo ladnie Mikołąj waży, ale dopisze po chrzcinach bo teraz na prawdę nie mam czasu

Firjał- fajny strój

De- ale masz ciężko teraz... Jak Christian?

aaby - ciężko :P

Ogromne za Witusia!!
Ania jaka ślicza


a ja mam chwileczkę . Mam dzisiaj gości już. Od rana na pełnych obrotach, najpierw lekarz, zakupy apteka, potem wdomu sprzątać, smażyć gotować piec.. potem do kościoła. A w końcu do kościoła poszli wszyscy oprocz mnie i mojej mamy. Mały dostał jakiegoś ataku [moze kolka choć nie wiem, nie chce mysleć nawet o tym] Dwie godziny płakał, wył, wydzierał się wręcz zapowietrzając, nawet w pewnym momencie zrobil sie siny, ale na chwile. Nic nie pomagało, dopiero gorąca tetra lekko uśmierzyła ból, po 2h padł ze zmęczenia. po kąpieli znów był problem ale obecnie śpi oby całą noc.
Może to wina kupki bo nie robił od wczoraj, ale żeby od razu po jednej brakującej cos było? może,...
Znów rozregulowało nam sie jedzenie. o 7 zjadł 150, potem o 13 150ml i dopiero o 17tej i 21... nigdy nie miał takiej przerwy w dzień jak 6h...
Mama nosiła mi Kacpra prez te 2h bo o odłożeniu nie było mowy. Straszne.

A MAM zrobione już mięso: schab kaczka i uda. sałatkę.. kilka serwetek poskładanych. nie mam surówki żadnej, chleba też nie ... bo zapomniałam. Ostatnio nie moge sie na niczym skupić. Znów dopadł mnie kryzys i tym razem poważniejszy, ale to wiąże sie z syt. w domu. No wiem ze w końcu przejdzie jednak dzieiej sie źle i mam nadzieje ze jaaaaakoś z tego wyjdę. Jutro o 10tej muszę miec wszystko na gotowe, nie wiem jak to zrobić. Rosól wstawie rano, ziemniaki też obiorę.. a reszte nie wiem.. niech sie dzieje co sie ma dziać. Aaa i nie pochwaliłam sie ale Kacper tak ślicznie bedzie wyglądał no jak dla mnie ślicznie

Kyte- co byś chciała- Kaczuche z jabłkiem pieczoną czy schaba w ziołach? a może udko z nutą cytrynki ??

Kurde Ryba niczym masterchef wymiatasz w tej kuchni

Biedny Kacperek miejmy nadzieje że już się nie powtórzy

Ja też bym chętnie taką kaczuche wszamała

No i oczywiście wrzuć foto elegancika
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 21:51   #2661
nasturcja7667
Zadomowienie
 
Avatar nasturcja7667
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 650
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dziewczyny, czy któraś z Was wykupywała pakiet abonamentowy/ program zdrowotny dla malucha w jakiejś prywatnej placówce medycznej?
nasturcja7667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 21:57   #2662
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

dla Witusia za 4 m-ce!

Rybko, mam nadzieje ze z Kacperkiem juz lepiej!


Dalismy dzisiaj czesc prezentow na dzien babci i dziadka wydrukowalismy fotke u fotografa kupilismy ramki i juz ale sie podobalo jeszcze moi rodzice dostana

Przeziebiona jestem kupilam sobie jakis psiukacz do nosa ktory przy kp mozna uzywac, TZ mi kazal zrobic inhalacje i zobaczymy... :/
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:03   #2663
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Byliśmy dzisiaj u sąsiadów, polaków, którzy niedawno przyjechali z Polski. Sąsiadka ma też takiego małego synka urodzonego we wrześniu więc jest między naszymi dzieciaczkami 2 miesiące różnicy, więc mieliśmy wspólne tematy.

I mam do was pytanie:

Sąsiadka zadała mi takie pytanie: czy myję małemu język

Szczerze, pierwszy raz o tym słyszę.

Podobno to zalecenie polskiej położnej, żeby raz w tygodniu przemywać język przegotowaną wodą.

Trochę mnie to zszokowało, przecież chyba mleko matki ma w sobie najwięcej takich składników, które jak coś to zabezpieczają jamę ustną przed bakteriami.
Wydaje mi się że niektóre położne przesadzają.

Powiedzcie czy to u Was też się praktykuje.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:13   #2664
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
Byliśmy dzisiaj u sąsiadów, polaków, którzy niedawno przyjechali z Polski. Sąsiadka ma też takiego małego synka urodzonego we wrześniu więc jest między naszymi dzieciaczkami 2 miesiące różnicy, więc mieliśmy wspólne tematy.

I mam do was pytanie:

Sąsiadka zadała mi takie pytanie: czy myję małemu język

Szczerze, pierwszy raz o tym słyszę.

Podobno to zalecenie polskiej położnej, żeby raz w tygodniu przemywać język przegotowaną wodą.

Trochę mnie to zszokowało, przecież chyba mleko matki ma w sobie najwięcej takich składników, które jak coś to zabezpieczają jamę ustną przed bakteriami.
Wydaje mi się że niektóre położne przesadzają.

Powiedzcie czy to u Was też się praktykuje.
Tez o tym pierwszy raz slysze mi polozna o niczym takim nie mowila

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:17   #2665
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Kacper nadal ma karar ikaszle... dostal taki spray- wykupilam ale w ulotce nie pisza od jakiego wieku mozna stosowac, nie mozna przy kp i w ciazy wiec nie daje i tylko woda i odciagam i masc majerankowwa. rtoszke mnie zmartwilo podejscie tego lekarza, sposob z jakim rozmawiał ze mna... jak ie pytam cczy to dobrze ze mocz jest pomaranczowy to pow. za tak bo bakterie sie usuwaja... zielony katar u maluchow to norma... grunt ze osłuchal i tam czysto ale obserwuje
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:34   #2666
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
Byliśmy dzisiaj u sąsiadów, polaków, którzy niedawno przyjechali z Polski. Sąsiadka ma też takiego małego synka urodzonego we wrześniu więc jest między naszymi dzieciaczkami 2 miesiące różnicy, więc mieliśmy wspólne tematy.

I mam do was pytanie:

Sąsiadka zadała mi takie pytanie: czy myję małemu język

Szczerze, pierwszy raz o tym słyszę.

Podobno to zalecenie polskiej położnej, żeby raz w tygodniu przemywać język przegotowaną wodą.

Trochę mnie to zszokowało, przecież chyba mleko matki ma w sobie najwięcej takich składników, które jak coś to zabezpieczają jamę ustną przed bakteriami.
Wydaje mi się że niektóre położne przesadzają.

Powiedzcie czy to u Was też się praktykuje.
A nam położna też o tym wspominała.Ale nie praktykujemy.Może ze dwa razy na początku zrobiłam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 23:05   #2667
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Przemeblowanie zakończine
A moja Myszka jeszcze ze mną gada
Babku brawa dla meza spisał się na medal
brawa dla Witusia
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Dobra mam chwileczkę.
Z nadrabiania po łebkach-

Sylwia, Madzik- za opisy. dobra histroai z nerką. ;D

Ktosiula- powiem CI ZE my mieliśmy trądzik i wyglądal inaczej, nie był aż tak widoczny. Jak dla mnie problem tkwi gdzieś głębiej... ale nie znam się. Co do rehabilitantki- powiedziałabym jej pare słów, na temat punktualności, skoro płacisz to wymagasz . Dobrze ze chociaż pokazała jak ćwiczyć. za postępy.
Ania_cz - baaardzo ladnie Mikołąj waży, ale dopisze po chrzcinach bo teraz na prawdę nie mam czasu

Firjał- fajny strój

De- ale masz ciężko teraz... Jak Christian?

aaby - ciężko :P

Ogromne za Witusia!!
Ania jaka ślicza


a ja mam chwileczkę . Mam dzisiaj gości już. Od rana na pełnych obrotach, najpierw lekarz, zakupy apteka, potem wdomu sprzątać, smażyć gotować piec.. potem do kościoła. A w końcu do kościoła poszli wszyscy oprocz mnie i mojej mamy. Mały dostał jakiegoś ataku [moze kolka choć nie wiem, nie chce mysleć nawet o tym] Dwie godziny płakał, wył, wydzierał się wręcz zapowietrzając, nawet w pewnym momencie zrobil sie siny, ale na chwile. Nic nie pomagało, dopiero gorąca tetra lekko uśmierzyła ból, po 2h padł ze zmęczenia. po kąpieli znów był problem ale obecnie śpi oby całą noc.
Może to wina kupki bo nie robił od wczoraj, ale żeby od razu po jednej brakującej cos było? może,...
Znów rozregulowało nam sie jedzenie. o 7 zjadł 150, potem o 13 150ml i dopiero o 17tej i 21... nigdy nie miał takiej przerwy w dzień jak 6h...
Mama nosiła mi Kacpra prez te 2h bo o odłożeniu nie było mowy. Straszne.

A MAM zrobione już mięso: schab kaczka i uda. sałatkę.. kilka serwetek poskładanych. nie mam surówki żadnej, chleba też nie ... bo zapomniałam. Ostatnio nie moge sie na niczym skupić. Znów dopadł mnie kryzys i tym razem poważniejszy, ale to wiąże sie z syt. w domu. No wiem ze w końcu przejdzie jednak dzieiej sie źle i mam nadzieje ze jaaaaakoś z tego wyjdę. Jutro o 10tej muszę miec wszystko na gotowe, nie wiem jak to zrobić. Rosól wstawie rano, ziemniaki też obiorę.. a reszte nie wiem.. niech sie dzieje co sie ma dziać. Aaa i nie pochwaliłam sie ale Kacper tak ślicznie bedzie wyglądał no jak dla mnie ślicznie

Kyte- co byś chciała- Kaczuche z jabłkiem pieczoną czy schaba w ziołach? a może udko z nutą cytrynki ??



biore co łaska ale tak na serio śline mam po kostki


Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Babku brawo dla Fifcia i Waszej cycolindy zuch chłopaki

Beatka poprawisz,będzie dobrze i brawa dla Liwki za żywieniowy awans

Ryba ale bym chciała teraz na chwilę do Twojej kuchni

A mnie chyba te moje zatoki wykończą już 3 raz w ciągu ostatnich 2 miesięcy mam zapalenie, raz jak miałam zapalenie piersi to jednocześnie i zatok, to brałam antybiotyk, ale za pierwszym razem samo przeszło i teraz też się męczę, ale nie chcę w kółko Małej faszerować. Nie mam już siły normalnie do tego, co się doprowadzę do stanu używalności, to zniosę wózek z Kluską z 3 piętra, pot się strumykami ze mnie leje, powieje i jestem gotowa. wrrr


Kurcze no to Cie złapało i puścić nie chce..oby przeszło raz a porządnie.
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
dla Witusia za 4 m-ce!

Rybko, mam nadzieje ze z Kacperkiem juz lepiej!


Dalismy dzisiaj czesc prezentow na dzien babci i dziadka wydrukowalismy fotke u fotografa kupilismy ramki i juz ale sie podobalo jeszcze moi rodzice dostana

Przeziebiona jestem kupilam sobie jakis psiukacz do nosa ktory przy kp mozna uzywac, TZ mi kazal zrobic inhalacje i zobaczymy... :/
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
I kolejna chorowitka...zdrówka dziewczęta!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 00:16   #2668
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Witam nocną porą
Jak zwykle padnieta jestem i nje wiem co miałam napisać...

Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
jest śliczna
super, że wreszcie możecie się poprzytulać, dla Anulki to to bardzo ważne i pomoże jej szybciej wrócić do zdrówka

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Mam dwie pierwsze fotki z sesji, pochwalę się. Łatwo nie było, bo Mikolaja bolał brzuszek ale w końcu się udało - strzelił kupę na podłogę i dał się uśpic Później jak wrócilismy do domu to padł i 4h spał bidulek mój.
Ale cudne fotki boski Mikuś

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość

Christian ma nadal goraczke. Dostalam dla Daniela wreszcie cos na zatrzymanie rozwolnienia..
Jejciu ale się porobiło Zdróweczka dla chłopaków

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość

Była rehabilitantka, mały się darł na cale gardło przez godzinę, mnie się łzy zbierały, masakra. Ale wiem jak ćwiczyć i co robić, jestem dobrej myśli. Raz w tygodniu będzie do nas babeczka przyjezdzac,a codziennie ja mam z nin ćwiczyć i zaciskac żeby nawet jak będzie się wydzieral. Tyle dobrego ze przy tych ćwiczeniach poszło cale stado bąków i mega kupa :P
Aż takie straszne te ćwiczenia?? Jak one wyglądają?? Biedny Miki, ale to dla jego dobra i choć mały plusik jest przy tych męczarniach w postaci odgazowania

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
I mój strój na chrzciny. Jakość zdjęć powalająca
Bardzo ładny zestawik i świetnie wyglądasz

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość

A mnie chyba te moje zatoki wykończą już 3 raz w ciągu ostatnich 2 miesięcy mam zapalenie, raz jak miałam zapalenie piersi to jednocześnie i zatok, to brałam antybiotyk, ale za pierwszym razem samo przeszło i teraz też się męczę, ale nie chcę w kółko Małej faszerować. Nie mam już siły normalnie do tego, co się doprowadzę do stanu używalności, to zniosę wózek z Kluską z 3 piętra, pot się strumykami ze mnie leje, powieje i jestem gotowa. wrrr
Współczuję

Rybko- zdróweczka dla Ciebie i Kacperka a jutro udanego dnia

Beatka - za nowy posiłek Liwki a dla Ciebie mocne kciukasy za egzakiny

Ania cz - super, że już po zabiegu i tak szybko i lekko poszło

Nie wiem co tam jeszcze miałam dodać...to lecę w kimę
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 00:17   #2669
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Anulka oby szybko przeszło, nic dziwnego ze cię tak bierze jak wychodzisz zgrzana na dwór, wspolczuje tego noszenia, to musi być mordega, ja Ledwo daje rade kawałek przenieść gondole z małym a lekki jest przecież.

Beatka poprawisz egzaminy w sesji, nie ma co sobie zatruwać życia, uczylas się a ze nie poszło to trudno, może na poprawce dadzą tego samego typu zadania to je do tego czasu rpzgryziesz.
Jaka ta kaszkę dałaś Liwce? Brawa za pierwszy zjedzony posileczek

Ryba to mnie nie pocieszylas z tym trądzikiem...
Jaki ten spray ci lekarz wypisał?
Mam nadzieję ze Kacper będzie się lepiej jutro czul, ty ogarniesz (podziwiam cię!) i chrzciny będą udane! No i żeby szybko kryzys domowy minął i zebys nie miała zmartwień.
A Kacperek gorączki nie ma? Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć tego przystojniaka!!!!

Ania_cz ja pytałam lekarki czy języczek trzeba jakoś przemywać,powiedziała ze nie.

Lineczka fajnie ze dziadki zadowolone z prezentu. My zrobilismy laurki z odbitymi stopami Mikolaja dla dziadkow i pradziadków, mam nadzieje ze sie spodobaja, jutro dajemy juz w mojej rodzince.

Paulinaizabela ćwiczenia to takie odsuwanie barków w dół na brzuszku i na pleckach, nie wiem czemu się tak złości przy tym biedak. Niedojedzony byl, niedospany i z bolacym brzuchem, moze dlatego...

Odkładam Mikusia, oby ładnie spal.
__________________



Edytowane przez ktosiula
Czas edycji: 2014-01-19 o 00:30
ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 01:10   #2670
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Mala mi sie rozregulowala z jedzeniem- juz mamy pierwsze,karmienie


Rybko ale smaki mi narobilas! wymiatasz
biedny Kacper...oby sie juz nie powtorzylo.

Do dziewczyn stosujacych Bobotic:
u was tez z tej buteleczki tak gowniano te krople leca??
mala mi sie prawie zapowietrza,bo chce jesc,a to taaaak wolno leci,ze masakra
zaczelam karmic i druga reka odmierzalam te kropelki
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 21:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.