sypialnia i pokój dziecka pomocy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 11:10   #1
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694

sypialnia i pokój dziecka pomocy:(


witajcie,
potrzebuje waszej pomocy.
urządzamy mieszkanie. podpowiedzcie jak urządzić mniejszy pokój tj 9,26m2 na sypialnie plus pokoik noworodka/niemowlaka czyli w sypialni potrzebujemy łóżko i szafę na pewno a dla dzieciaczka łóżeczko przewijak jakąś komódkę. jestem przerażona wizją upchnięcia tego wszystkiego w tym jakże "wielkim" pokoju....( dodam jeszcze tylko że kawałek ściany 39/42 cm będzie prawdopodobnie jeszcze skrócony o kilka/kilkanaście cm...a na ścianie pod oknem jest kaloryfer - rury od niego biegną przy ścianie 53cm...
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf rzut.pdf (123,1 KB, 100 załadowań)
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 12:21   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
witajcie,
potrzebuje waszej pomocy.
urządzamy mieszkanie. podpowiedzcie jak urządzić mniejszy pokój tj 9,26m2 na sypialnie plus pokoik noworodka/niemowlaka czyli w sypialni potrzebujemy łóżko i szafę na pewno a dla dzieciaczka łóżeczko przewijak jakąś komódkę. jestem przerażona wizją upchnięcia tego wszystkiego w tym jakże "wielkim" pokoju....( dodam jeszcze tylko że kawałek ściany 39/42 cm będzie prawdopodobnie jeszcze skrócony o kilka/kilkanaście cm...a na ścianie pod oknem jest kaloryfer - rury od niego biegną przy ścianie 53cm...
Ja bym urządzała perspektywicznie czyli ten mały pokój tylko dla dziecka a duży jako dzienny z funkcją sypialni dla dorosłych.
Bo dziecko szybko rośnie i bardzo krótko potrzebuje jedynie łóżeczka i przewijaka.
Lepiej jest gdy dziecko śpi osobno a na dodatek pokój jest malutki i będzie naprawdę ciasno gdy zacznie chodzić już nie mówiąc o biurku gdy zacznie chodzić do szkoły.
Lecz jeśli przymusowa jest opcja wspólnej sypialni z dzieckiem to zrobiłabym ją w większym pokoju a w tym małym pokój dzienny z rozkładanym miejscem do spania na wszelki wypadek.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 13:28   #3
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

nie ma opcji - jak wyobrażasz sobie pokój dzienny z kanapą tv stołem w pokoju który nie ma nawet 10mkw??
nie ma również opcji na urządzenie małego pokoju tylko dla dziecka. w tym momencie dziecko musi zamieszkać w sypialni.
nie planujemy mieszkać w tym miejscu długo a na pewno nie do momentu kiedy dziecko będzie miało kilka lat więc jak na razie opcja sypialnia + łóżeczko przewijak komoda innego wyjścia nie mamy - tylko jak to poustawiać żeby miało to jako tako ręce i nogi.

myśleliśmy żeby łóżko wstawić pod oknem głową do ściany 269cm łóżko 140x200 bo 160x200 chyba będzie za duże, na ścianie 217cm zrobić szafę nie wiem jeszcze jaka duża ale na pewno nie na całą długość ściany - tej potrzebujemy bezwzględnie ponieważ z jedną szafą na przedpokoju na pewno się nie pomieścimy - teraz jeszcze dojdą rzeczy malucha to już w ogóle więc ta kwestia nie podlega dyskusji... obok szafy wstawić komodę....a łóżeczko chcieliśmy wstawić na tej ścianie 343cm głową do tej wnęki 53 cm - zabudować tam rury które dochodzą do grzejnika odsunąć jakoś łóżeczko żeby nie stało centralnie przy samym grzejniku... kłopot robi się z przewijakiem ponieważ są one długie - a musiałby on stać tak żeby głowa dziecka była przy ścianie - no i właśnie obok łóżeczka nie wiem czy da radę wstawić to tak żeby było przejście między łóżkiem a przewijakiem chyba żeby przewijak wstawić pod oknem a łóżeczko dalej.... tzn zamienić je miejscami po prostu...
ehh nie wiem fajnie jakby ktoś to nayrsował zobaczył czy da radę i co da radę...albo zaproponował jakieś inne ustawienie...

p.s.
na początku też myślałam o tym żeby zrobić tylko mały pokój dla dziecka... ale z drugiej strony do dziennego pokoju kupiliśmy już kanapę z ikea ektorp a ona z tego co czytałam opinie w internecie nie nadaje się do spania na codzień bo jest cholernie niewygodna... chyba że ktoś powie mi że to nieprawda albo że jest opcja położenia innego materaca na ta kanapę tak żeby mogła służyć jako łóżko do codziennego użytku...bo kanapy na pewno nie sprzedamy/oddamy więc w tym momencie nie widzę innego rozwiązania jak sypialnia + pokój dla dziecka razem w mniejszym pokoju....

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2014-01-21 o 13:32
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 13:45   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Przewijak ma być meblem samym w sobie wolnostojącym?
Przy takiej małej powierzchni to zastanowiłabym się nad umieszczeniem specjalnej nakładki do przewijania na szerszej komodzie gdzie dziecko jest głową do ściany lub zakupem zamiast komody specjalnej komodo-szafy gdzie przewijak jest już wbudowany, pod spodem ma półki lub szuflady i nad przewijakiem też są szafki do góry.
Byłoby wtedy w sypialni łoże małżeńskie, łóżeczko, szafa i ten komodo-przewijak.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-01-21 o 13:47
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 14:18   #5
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

też właśnie przeglądałam mebelki i znalazłam coś takiego jak komoda z przwijakiem tylko...komoda wiadomo stoi dłuższym bokiem przy ścianie a przewijak na tych komodach i właśnie po długości... to jak postawić taki przewijak-komodę skoro nijak nie da się żeby głowa dziecka była przy ścianie bo wtedy szuflady komody wychodza z boku komody:/ bez sensu... co do przewijaków z półkami hm chyba bardziej byłąbym za tą z szufladami - przynajmniej już jeden mebel mniej.... chodzi mi o taką komodę jak w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (82,9 KB, 31 załadowań)
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 15:56   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Ja myślałam o takiej komodzie jak ta ciemniejsza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przewijak.jpg (45,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komoda z przewijakiem.jpg (29,4 KB, 10 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 16:00   #7
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

tez fajny pomysl ylko nigdzie z tego co przegladalam nie widzialam takiej opcji ale widze ze w google mozna cos takiego znlezc... no dobrze czyli lozeczko i komoda z przwijakiem ale..gdzie i jak to ustawic?:/

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2014-01-21 o 16:01
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 16:28   #8
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
tez fajny pomysl ylko nigdzie z tego co przegladalam nie widzialam takiej opcji ale widze ze w google mozna cos takiego znlezc... no dobrze czyli lozeczko i komoda z przwijakiem ale..gdzie i jak to ustawic?:/
Łoże małżeńskie bliżej okna a łóżeczko i komoda z przewijakiem w tym kącie na prawo od drzwi. A szafę gdzieś dopasować gdzie się zmieści.I dostosować jej wymiar do pozostałego miejsca.

Są jeszcze takie regały do przewijania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg regał z przewijakiem.jpg (76,6 KB, 54 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 16:34   #9
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

wlasnie problem jest taki ze szafa która będzie miała jakikolwiek sens czyli nie mniej niż 60cm gł. nie miesci się nigdzie indziej jak właśnie na ścianie po prawej str. od drzwi czyli na tym kawałku 217cm... miała być na ścianie 271cm ale tam wnęka ma tylko w najszerszym miejscu 53cm i stamtąd opada... na scianie 269cm zrobię szafę i gdzie reszta.... ? ściana z oknem wiadomo odpada...:/

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2014-01-21 o 16:38
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 17:06   #10
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

W sypialni priorytet ma łoże i wszystko dla dziecka-łóżeczko i komoda z przewijakiem.
Szafa może stać na lewo od drzwi tylko nie całkiem wnękowa tylko węższa , tzn głębokość 60 i z suwanymi drzwiami tylko krótsza od ściany na lewo aby dało się spokojnie wejść do pokoju bez obijania o szafę.

Ewentualnie szafa do salonu jeszcze.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Albo opcja , że na ścianie po prawo poczynając od okna stoi szafa takiej długości aby zmieściło się jeszcze łóżeczko ,które ma chyba długość 120cm i głębokość jak szafa 60cm. A komoda z przewijakiem obok łóżeczka ale na ściance sąsiadującej z łazienką.I dziecko miałoby taki swój kącik, może coś tam jeszcze by się zmieściło koło komody.
A łoże pod oknem na ścianie na lewo od wejścia.
Bo łóżeczko nie powinno być ani przy grzejniku ani za bardzo przy oknie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 10:35   #11
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

na lewo od drzwi nie wejdzie szafa o gł. 60cm bo tam ściana od okna ma tylko 53cm... szafa w salonie odpada bo nie ma na nią tam miejsca...
no właśnie ta opcja z szafą po prawej str jeszcze wchodziłaby w grę ale muszę to pomierzyć i najlepiej narysować bo takto tego "nie widzę"...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 11:05   #12
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Megusia ja bym sobie odpuściła komodę z przewijakiem, bo taki mebel pozsłuzy Ci z rok, dwa, a potem straci swoja funkcjonalność. Pozatym pokój jest mały i strzelasz sobie w stopę kupując mebel z wystającym przewijakiem.
Jak ja bym zrobiła- łóżko dla nas, taki rozmiar na którym wygodnie sie mieścimy- ale nie bardzo wielkie, małą lub średnią dwójkę, szafę pojedyńczą do tego małą komodę, lub szafę większą razem z półkami, łóżeczko dla dziecka na łóżeczku nakładka-przewijak, do tego na jednym boku łóeczka zawiesić przybornik, gdzie można trzymać chusteczki, parę pampersów, jakąś oliwkę, czy tam krem. Łóżeczko fajnie jak by było z szufladą- tam możesz trzymać paczkępampersów i inne rzeczy dla dziecka.
Jest jeszcze opcja że zamiast łóżka kupisz rozkładaną małą kanapę, lub wersalkę która spełni dwie funkcje- do spania w nocy i do siedzenia w dzień. Pozatym po złożeniu będziesz miała wiecej przestrzeni do poruszania się.
Popatrz w Ikei na meble, oni mają tam fajne rozwiązania do małych przestrzeni, pozatym mozna kupić szafę o głębokości bodajrze 30 cm i zagospodarować ją tak, że wszystko będzie miało ręce i nogi.

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2014-01-22 o 11:10
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 11:33   #13
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Też bym zrezygnowała z przewijaka, po co Ci to? Równie dobrze możesz przewijać na łóżku i zapewniam Cię że nie jest gorzej przewijać.
Tak samo komoda również moim zdaniem jest zbędna. Równie dobrze można się zmieścić w tej małej szufladzie pod łóżkiem (my się zmieściliśmy). Sorter na łóżko na różne duperele również się dobrze sprawdza jak jest mało miejsca. Do tego jakaś półka nad łóżkiem również może się sprawdzić i okazuje się że sporo miejsca można zaoszczędzić.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 11:46   #14
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Megusia pomysl o szafie na całą ścianę- wtedy zmieścisz sie i Ty i rzeczy dziecka w jednym meblu. Szafa z przesuwanymi drzwiami, gdzie częścć będą stanowiły półki, szuflady itp. Z mojego doświadczenia wynika że więcej rzeczy mieści śie na półkach właśnie niż drążkach. Drążek potrzebny Ci jest np na żakiety czy koszule, a całą resztę można poukładać na półkach.
Pólki na ścianach gdzie można trzymać różne koszyczki z rzeczami to też dobry pomysł. Ogólnie pod samo dziecko kupowałabym tylko łóżeczko, całą resztę mebli bym planowała z funkcją na potem.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 14:12   #15
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

dziekuje wam wszystkim za rady...
co do szafy na calej scianie fajna bylaby taka opcja - ale nie mam narazie w ogole wizji jakby to wszystko mialo wygladac...:/ musze wszystko sobie rozrysowac...
jesli chodzi o przewijak z komoda - kurcze mysle ze ten mebel przydalby nam sie zarowno teraz na rzeczy dziecka czy moze tez jakies nasze, jak i pozniej - wystarczy zdjac przewijak i jest zwykla komoda...i tak planowalismy wlasnie komode wstawic obok szafy - bo szafa nie miala byc na calej scianie...
tez zaczelam zastanawiac sie nad opcja bez lozka a z kanapa... tylko zakochana jestem w kanapach ektorp w ikea - a jak rozlozylismy jedna w sklepie i zobaczylismy ten "materac" to zwatpilismy ze mozna na tym spac na co dzien...tymbardziej ze mamy lekkie problemy z kregoslupem i jednak materac i lozko byloby najlepsza opcja..
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 16:19   #16
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziekuje wam wszystkim za rady...
co do szafy na calej scianie fajna bylaby taka opcja - ale nie mam narazie w ogole wizji jakby to wszystko mialo wygladac...:/ musze wszystko sobie rozrysowac...
jesli chodzi o przewijak z komoda - kurcze mysle ze ten mebel przydalby nam sie zarowno teraz na rzeczy dziecka czy moze tez jakies nasze, jak i pozniej - wystarczy zdjac przewijak i jest zwykla komoda...i tak planowalismy wlasnie komode wstawic obok szafy - bo szafa nie miala byc na calej scianie...
tez zaczelam zastanawiac sie nad opcja bez lozka a z kanapa... tylko zakochana jestem w kanapach ektorp w ikea - a jak rozlozylismy jedna w sklepie i zobaczylismy ten "materac" to zwatpilismy ze mozna na tym spac na co dzien...tymbardziej ze mamy lekkie problemy z kregoslupem i jednak materac i lozko byloby najlepsza opcja..
Ja będę też bronić przewijaka bo teraz są takie jak piszesz , że gdy nie jest już potrzebny to można go wymontować i komoda jest komodą a regał regałem nadal do użytku przez następne lata.
Dla oszczędności miejsca można nad komodą zawiesić szafki czy półki na zabawki, książeczki i wtedy łatwiej utrzymać porządek.
Przewijak zakładany na łóżeczko to porażka, tak samo gdy się ma problemy z kręgosłupem to przewijanie na łóżku jest męczące.
A jak się trafi duża i rzadka kupa to całkiem tragedia.
Przewijak na komodzie naprawdę ułatwia życie, to praktyczna i potrzebna rzecz.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-01-23 o 16:20
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:08   #17
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Grubella ja miałam przewijak zakładany na łóżeczko i świetnie się sprawdził. Jest o wiele tańszy niż komoda z przewijakiem, zajmuje mniej miejsca, gdy już nie jest potrzebny po prostu go ściągasz. I czym w sumie sie rózni pzrewijanie na komodzie, od przewijania na łóżeczku? Niczym. Moim osobistym zdaniem kupowanie specjalnego mebla do przewijania to strata pieniędzy. Ale każdy ma swoją opinię i co innego lubi.

Megusia moim zdaniem szafy są najlepszym rozwiązaniem, bo będą wyglądać estetycznie, są pojemne, zaprojektujesz je sobie jak chcesz i wszystko pomieścisz. Ikea ma szafy pax o 39 cm gł, akurat by Ci weszły na ścianę po prawej stronie.

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2014-01-23 o 18:09
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:33   #18
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Grubella ja miałam przewijak zakładany na łóżeczko i świetnie się sprawdził. Jest o wiele tańszy niż komoda z przewijakiem, zajmuje mniej miejsca, gdy już nie jest potrzebny po prostu go ściągasz. I czym w sumie sie rózni pzrewijanie na komodzie, od przewijania na łóżeczku? Niczym. Moim osobistym zdaniem kupowanie specjalnego mebla do przewijania to strata pieniędzy. Ale każdy ma swoją opinię i co innego lubi.

Megusia moim zdaniem szafy są najlepszym rozwiązaniem, bo będą wyglądać estetycznie, są pojemne, zaprojektujesz je sobie jak chcesz i wszystko pomieścisz. Ikea ma szafy pax o 39 cm gł, akurat by Ci weszły na ścianę po prawej stronie.
Nie podoba mi się w przewijaku zakladanym na łóżeczko, że ciągle go trzeba zdejmować i nakładać bo na stałe nie może być gdyż dziecko gdy już stoi w łóżeczku to może się o niego uderzyć.Trzeba go gdzieś kłaść na czas gdy dziecko jest w łóżeczku. Trzeba też znaleźć miejsce w pobliżu na akcesoria do przewijania.
A na stałym przewijaku wszystko jest pod ręką, kosmetyki, pieluchy.
Bo zakładanie koszyka z akcesoriami na łóżeczko nie jest dobre gdyż dziecko gdy już stoi to wyciąga po to ręce i wyrzuca, odkręca, niszczy.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 19:49   #19
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Przy dwójce dzieci nic mi się takiego nie zdarzyło, co opisujesz. Ja byłam zadowolona z takiego rozwiązania jakie opisałam, inaczej bym go nie polecała. Przewijaka nie zdejmowałam w ogóle, dopóki byl w użyciu.
No ale co kto lubi.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 22:35   #20
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Ja mam 2 dzieci i nigdy nie miałam przewijaka, rozkładałam matę do przewijania na początku na łóżku, potem na takim dużym koszu wiklinowym, a jak dzieci są w okolicach roczku to taki przewijak "na wysokościach" staje się niebezpieczny i najlepiej rozłożyć podkład na podłodze, przynajmniej dziecko nie spadnie.

Autorko ja przy pierwszym dziecku miałam taki rozkład sypialni jak ty, i miałam tam dużą szafę na rzeczy moje i dziecka (2x 100 cm, ikea pax), łóżko 160x200 cm, łóżeczko i kosz wiklinowy na pieluchy, chusteczki itp. stolik nocny na lampkę. To mi wystarczyło.

Przy drugim dziecku z sypialni zrobiliśmy pokój dla dzieci, z salonu piękną sofkę ektrop sprzedaliśmy i kupiliśmy wygodniejsze spanie dla siebie Wszystko się elegancko mieści, z tego co widzę to w mieszkaniu mniejszym niż twoje.


Dużo miejsca wam te 2 przedpokoje zajmują, nie myślałaś jakoś to przebudować?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 19:53   #21
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

dziekuje - wszystkie wasze rady sa pomocne
moze jutro podjade do mieszkania zeby sobie "postawiac" jakby to mialo wygladac i jakby moglo wygladac...
jednak jesli chodzi o przewijak i komode to bede chciala ja gdzies ustawic poniewaz uwazam ze przyda mi sie jak juz pisalam i teraz i pozniej...poza tym jak pisze grubella na takiej komodzie mam od razu miejsce na trzymanie wszystkich niezbednych rzeczy przy przewijaniu przy przewijaku na lozeczku nie mam...no i fakt taki przewijak trzeba chowac - nie wyobrazam sobie ze ma lezec tam caly czas.... no ale poleczki nad na pewno beda...bo na pewno sie przydadza...
czarina jaki sesns ma szafa o gł. 39cm? bo moim zdaniem nie ma zadnego... chyba ze ma byc do schowek na odkurzacz deske do prasowania etc...
klarissa z przedpokojami nie da sie nic zrobic poniewaz albo moglabym pomniejszyc - niewiele- i tak juz mala lazienke albo polaczyc kuchnie z przedpokojem co jest do niczego nie potrzebne...a sciany pomiedzy jednym przedpokojem a drugim nie rusze bo ida tam rury:/ jesli chodzi natomiast o szafe to jedyna sciana na ktorej moglaby byc duza szafa to sciana albo po prawej str jak sie wchodzi do pokoju - czyli ta sasiadujaca z lazienka - albo stojac w pokoju przodem do okna po prawej stronie... tylko wtedy boje sie ze nie zmieszcze sie z lozkiem a pozniej z lozeczkiem i przewijakiem....bo szafa na calej scianie o gl 60 cm przejscie miedzy szafa a glowa lozka musialoby byc jakies 40cm zeby bylo wygodnie... a gdzie wtedy lozeczko? na scianie sasiadujacej z lazienka? nie da rady nie zmiesci sie na dlugosc...na scianie 271? tez nie wejdzie na szerokosc nawet zeby stanac przy samym lozku... szafa na scianie sasiadujacej z lazienka ale nie na calej jej dlugosci ok ta ma sens ale co wtedy z lozeczkiem i przewijakiem? zostaje albo postawic lozko wzdluz okna z glowa na scianie 271cm a lozeczko i przewijak na scianie 269cm... ake czy takie ustawienie bedzie ok? czy bedzie wygodne? nie zagracone? czy meble dziecka nie wejda mi na szafe? ze bedzie problem z dostaniem sie do niej? eh..
klarissa czyli ektorp do spania sie nie nadaje? czy mozna dokupic do niego jakis inny materac niz jest ten co oryginalnie? i zdejmowac tamten a klasc inny jakis? chodzi mi o opcje czy mozna kupic ektorpa z jakims dobrym materacem ktory nie odkszatlci sie pod wplywem skladania go - albo czy mozna kupic z podstawowym materacem ktory da sie sciagac i klasc jakis inny lepszy...>

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2014-01-24 o 20:00
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 22:26   #22
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziekuje - wszystkie wasze rady sa pomocne
moze jutro podjade do mieszkania zeby sobie "postawiac" jakby to mialo wygladac i jakby moglo wygladac...
jednak jesli chodzi o przewijak i komode to bede chciala ja gdzies ustawic poniewaz uwazam ze przyda mi sie jak juz pisalam i teraz i pozniej...poza tym jak pisze grubella na takiej komodzie mam od razu miejsce na trzymanie wszystkich niezbednych rzeczy przy przewijaniu przy przewijaku na lozeczku nie mam...no i fakt taki przewijak trzeba chowac - nie wyobrazam sobie ze ma lezec tam caly czas.... no ale poleczki nad na pewno beda...bo na pewno sie przydadza...
czarina jaki sesns ma szafa o gł. 39cm? bo moim zdaniem nie ma zadnego... chyba ze ma byc do schowek na odkurzacz deske do prasowania etc...
klarissa z przedpokojami nie da sie nic zrobic poniewaz albo moglabym pomniejszyc - niewiele- i tak juz mala lazienke albo polaczyc kuchnie z przedpokojem co jest do niczego nie potrzebne...a sciany pomiedzy jednym przedpokojem a drugim nie rusze bo ida tam rury:/ jesli chodzi natomiast o szafe to jedyna sciana na ktorej moglaby byc duza szafa to sciana albo po prawej str jak sie wchodzi do pokoju - czyli ta sasiadujaca z lazienka - albo stojac w pokoju przodem do okna po prawej stronie... tylko wtedy boje sie ze nie zmieszcze sie z lozkiem a pozniej z lozeczkiem i przewijakiem....bo szafa na calej scianie o gl 60 cm przejscie miedzy szafa a glowa lozka musialoby byc jakies 40cm zeby bylo wygodnie... a gdzie wtedy lozeczko? na scianie sasiadujacej z lazienka? nie da rady nie zmiesci sie na dlugosc...na scianie 271? tez nie wejdzie na szerokosc nawet zeby stanac przy samym lozku... szafa na scianie sasiadujacej z lazienka ale nie na calej jej dlugosci ok ta ma sens ale co wtedy z lozeczkiem i przewijakiem? zostaje albo postawic lozko wzdluz okna z glowa na scianie 271cm a lozeczko i przewijak na scianie 269cm... ake czy takie ustawienie bedzie ok? czy bedzie wygodne? nie zagracone? czy meble dziecka nie wejda mi na szafe? ze bedzie problem z dostaniem sie do niej? eh..
klarissa czyli ektorp do spania sie nie nadaje? czy mozna dokupic do niego jakis inny materac niz jest ten co oryginalnie? i zdejmowac tamten a klasc inny jakis? chodzi mi o opcje czy mozna kupic ektorpa z jakims dobrym materacem ktory nie odkszatlci sie pod wplywem skladania go - albo czy mozna kupic z podstawowym materacem ktory da sie sciagac i klasc jakis inny lepszy...>
Ja miałam na tej sofie ektrop oryginalny materac od niej, spało się na tym wygodnie ale rozkładanie tego i składanie to było jedno wielkie nieporozumienie, do tego brak pojemnika na pościel (ale moja sofa była z 2007 roku, możliwe, że teraz je robią inaczej), poza tym nam po rozłożeniu zajmowała w zasadzie cały pokój, nie było przejścia... dlatego zdecydowaliśmy się wymienić ją na beddinge (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59874373/) coś jak w linku, tylko my wybraliśmy inny materac niż tam standardowo dają, ona rozkłada nam się wzdłuż ściany a nie w poprzek pokoju jak ektrop.

Co do przedpokoju to pytałam, bo widzę, że wam dużo ujmuje powierzchni mieszkania a w sumie zagospodarować go chyba ciężko? Możecie tam jakieś szafy wcisnąć?

Co do komody dla dziecka - jeśli się zmieści to spoko, jak pisałam ja nie korzystałam, zrobiłam porządek w swojej szafie i znalazło się miejsce dla 2-ki dzieci Myślę, że szafę powinnaś zrobić na tej ścianie z łazienką, brzmi najrozsądniej. A jaką robicie szafę?


A nie chciałabyś tego pierwszego przedpokoju połączyć z kuchnią na rzecz większej powierzchni i kuchni z jadalnią czy czymś w tym stylu? Zamiast niecałe 7m2 miałabyś wtedy kuchnię na 11m2, to spora różnica.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-01-24 o 22:34
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:58   #23
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Po pierwsze, to na szafy radziłabym ci wykorzystać powierzchnię w tych przedpokojach. Będą mikre, acz funkcjonalne. Choćby w ikei jest pełno szafek, które uda ci się tam w miarę z klasą zmieścić i odpadnie ci mnóstwo przechowywania, które zwykle ląduje w szafach, typu prześcieradła, ubrania letnie w zimie, zimowe w lecie, walizki...
A w sypialni proponuję zrobić takie coś: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...choice/S2R4C1/ możesz wtedy dowolnie dopasować szerokość i głębokość "szafy", dowolnie postawić komodę i na niej przewijak, nie przeszkadzają ci żadne rurki, bo zamiast kupować te gotowe algot, można w castoramie kupić parę desek na półki, wsporniki do nich, drążek do przycięcia, który sobie mocujesz jak chcesz i tyle. Tanio, funkcjonalnie, przestrzennie, ładnie. A jeśli łóżko przysuniesz do ściany z dwóch stron, to jedno z was będzie się musiało przeczołgiwać na drugą stronę, ale zaoszczędzicie sporo miejsca. do tego łóżeczko już gdzieś można "wcisnąć". Jeśli i tak by się to nie zmieściło, to pomyśl o kupieniu po prostu łóżka z szufladami (moi rodzice takie mają), łóżeczka z szufladami i tej komody również pojemnej, odpadnie ci szafa. Rzeczy, które muszą być na wieszakach umieścisz w korytarzu.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:43   #24
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Przyglądam się tej dyskusji, więc napiszę również kilka zdań od siebie. Po pierwsze w przedpokoju masz miejsce na ok 3 m bieżące szaf (jedną dużą i ze dwie wąskie w rogach. Przestrzeń aż się prosi o zabudowanie. To sprawia, że w sypialni potrzebujecie wyłącznie szafy na ubrania. Jedna głęboka szafa PAX i jedna płytsza z samymi półkami na ubrania spokojnie dałyby radę. Do tego łóżko, komoda i łóżeczko. Wszystko da się zmieścić i to w różnych kombinacjach, do tego bez zabudowywania połowy sypialni szafami, bo miejsce na to jest w przedpokojach.

Inna sprawa, że warto byłoby się pokusić o wyburzenie ściany między kuchnią a sypialnią i zrobienie tam strefy dziennej, a w pokoju dziennym dużej sypialni. Na przeszkodzie może stanąć tylko to, że ściana między kuchnią, a pokojem jest grubsza, więc może być nośna, a to utrudnia działanie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:35   #25
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziekuje wam wszystkim za rady...
co do szafy na calej scianie fajna bylaby taka opcja - ale nie mam narazie w ogole wizji jakby to wszystko mialo wygladac...:/ musze wszystko sobie rozrysowac...
jesli chodzi o przewijak z komoda - kurcze mysle ze ten mebel przydalby nam sie zarowno teraz na rzeczy dziecka czy moze tez jakies nasze, jak i pozniej - wystarczy zdjac przewijak i jest zwykla komoda...i tak planowalismy wlasnie komode wstawic obok szafy - bo szafa nie miala byc na calej scianie...
tez zaczelam zastanawiac sie nad opcja bez lozka a z kanapa... tylko zakochana jestem w kanapach ektorp w ikea - a jak rozlozylismy jedna w sklepie i zobaczylismy ten "materac" to zwatpilismy ze mozna na tym spac na co dzien...tymbardziej ze mamy lekkie problemy z kregoslupem i jednak materac i lozko byloby najlepsza opcja..
Chciałam coś napisać ale mogę co najwyżej podpisać się za Klarissą tak tak i tak
Ja przewijałam też bez przewijaka, tzn. na "jednorazówkach" Babydream na łóżku, podłodze , aucie itd.
Sofę Ektorp cudną z wyglądu i siedzenia mam i jeśli zaakceptujesz rozkładanie 2 razy dziennie, a Twój partner nie jest znacząco lżejszy/cięższy od Ciebie to bierz. Ja mam konstrukcję z 2012 i nadal nie powala, a mąż nienawidzi go Materac się u nas nie odkształca, ale jakimś łóżko cudem rwie każde prześcieradło.

Nie mogę wyświetlić pliku pdf ale jeśli masz szansę zrobienia szafy w przedpokoju jako zabudowę do sufitu to się nie zastanawiaj. Ja nie mam paxa ale tańszą wersję i jest to jedna z najlepszych inwestycji w mieszkaniu, na dole mamy dziecięce zabawki, dziecko samo sprząta i po problemie, wszystko można zmieścić. W małym pokoju i salonie im mniej mebli tym lepiej.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 21:48   #26
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

ściany między kuchnia a sypialnia nie da sie wyburzyć jest nosna:/
w przedpokoju mam miejsce na szafe ale tylko i wyłącznie przy wejściu po prawej stronie - cała ta ściana ma być zabudowana kiedyś tam szafą ale to kiedyś w tym momencie raczej nie bedzie stac nas to zrobienie takiej zabudowy... z drugiej strony zaczelam zastanwiac sie nad sensem takiej zabudowy poniewaz w takim ukladzie nie mam tak na dobra sprawe nawet gdzie wozka postawic... w przedpokoju z ktorego wchodzi sie do pokoi i lazienki zmiesci sie ew jakas bardzo waska szafka - cos jak na buty w ikeii - te takie plaskie - nic poza tym tam nie stanie bo nie ma jak - sciany sa chyba za krotkie zeby je zabudowywac bo i tak nic tam sie sensownego nie zmiesci...przynajmniej tak mi sie wydaje chociaz musialabym spojrzec na rzut a w tym momencie to tylko marze zeby isc spac;p co do szafy na przedpokoju musze zmiescic w niej rowniez deske do prasowania odkurzacz mopa etc a wiec jakis kawalek na pewno bedzie szafa gospodarcza inna czesc zostanie na kurtki i buty - nie chce trzymac zadnego rodzaju ubran poscieli recznikow w szafie w ktorej z sasiedniej strony beda buty... nie wiem jakos mnie to przeraza - ze "zapachy" beda przechodzily w ubrania...
jaka to jest tansza wersja paxa?
elfia gdzie niby mam zmiescic te dwie szafy o ktorych piszesz w sypialni?? bo jesli chodzi o szafe plytsza to z tego co wiem w ikeii dostepne sa 35cm gl - ale jaki sens ma taka "szafa" ? bo wg mnie zadnego bo nic sie tam tak konkretnie nie zmiesci a zabudowa z drzwiami etc zajmie 43cm...
co do sof ektorp to coraz mniej jestem przekonana jesli chodzi o sofe rozkladana - ze wzgledu na po pierwsze komfort spania po drugie zauwazylam ze te sofy sie strasznie odkszatlcaja - poduchy sa po prostu tragiczne :/ przy sofach nierozkladanych jakos lepiej to wyglada....
NattiTt co do Twojej propozycji szafy - nie jestem przekonana do szafy otwartej... poza tym nie podoba mi sie pomysl z ta zaslonka - moim zdaniem wyglada to koszmarnie...:/ a cenowo chyba nie wychodzi to wcale tak tanio... ok do garderoby cos takiego jak najbardziej ale nie do sypialni do ktorej tak na prawde beda wycieczki rodzinne po pojawieniu sie dzieciaczka...:/ a tu wszystko na wierczhu...
Klarissa nie mam opcji polaczyc przedpokoju z kuchnia poniewaz na scianie po lewej stronie wchodzac do mieszkania - sa szyby wodomierze rury i te wszystkie jakze utrudniajace zycie p i e r d o l y:/
jak narazie zostaje opcja duza szafa na przedpokoju - w przyszlosci na pewno, mniejsza tylko na ubrania w sypialni na scianie sasiadujacej z lazienka i wtedy albo lozko wrzucic pod okno na maxa a lozeczko i przewijak na scianie sasiadujacej z kuchnia albo lozko wrzucic pod sciane z kuchnia a lozeczko i przewijak na sciane przeciwleglej... chyba ze mnie olsni i wymysle cos innego...
ehh ze tez nie przewidywali jak budowali te stare bloki ze moda sie kiedys zmieni i ludzie nie beda miescic sie ju nawet w 3 w takim "cudnym" rozkladzie mieszkania:/no tak tylko kiedys dzieci mialy wspolny pokoj rodzice mieli kredens stol fotele i kanape do spania w pokoju dziennym i kazdy byl szczesliwy...:/
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 23:15   #27
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

A jakbyś w sypialni zrobiła tylko 2 duże komody np. hemnes te duże - jest w nich bardzo dużo miejsca na ubrania, a na szafę jednak postawiła na przedpokój? Ja mam taki dziurawy przedpokój w domu, są w nim 3 pary normalnych drzwi (łazienka, pokój dzieci, kuchnia) i 1 wielka dziura (zburzyliśmy ścianę między przedpokojem a pokojem a i tak dałam radę tam szafę upchnąć o szer. 90 cm i w zupełności wystarcza tż-towi na wszystkie jego rzeczy, prócz tego mam tam jeszcze odkurzacz i "gościnne kapcie". Do tego mam tam jeszcze komodę na rzeczy typu pościel i inne takie Ręczniki trzymam w łazience - nad drzwiami do łazienki mam półkę na ręczniki zrobioną - sprawdziło mi się w poprzednim mieszkaniu Na balkonie mam płaską szafę typu przesuwna na mopy, wiaderka, miotły, ziemię do kwiatków itp. Deskę do prasowania trzymam za meblami w pokoju, akurat mam tam szparę odpowiedniej szerokości

Półkę łazienkową ci wrzucam w załączeniu - bardzo praktyczne rozwiązanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080113.jpg (80,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1170411.jpg (78,5 KB, 21 załadowań)
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-01-27 o 23:23
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 23:28   #28
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Jeszcze co do sypialni - znalazłam fotkę jak to wyglądało przy 1 dziecku (potem zrobiliśmy z sypialni w ogóle pokój dla dzieci). Na zdjęciu nie widać aż tak idealnie ale jest zrobione z drzwi - na wprost wejścia postawiliśmy łózko 160x200 cm, na lewo od drzwi był kosz, na nim przewijak, obok szafa pax o dł. 2m, pod oknem było łóżeczko córki, a między nim a naszym postawiłam obok siebie nasze stoliczki nocne (przed dzieckiem był układ sypialni jak na 2 focie - szafa była mniejsza bo 150 cm i znajdowała się najpierw na lewo od wejścia).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1120676.jpg (118,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040565.jpg (74,4 KB, 36 załadowań)
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:48   #29
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

megusia jeśli chodzi o ektorpa u mnie nic się nie odkształca, z jego komfortu siedzenia jestem b.zadowolona, spanie jak dla mnie ok, wygląd zacny itd. ale jeśli masz chory kręgosłup lub ważysz troszkę to niekoniecznie dobry wybór. Nam pan w sklepie na nasze narzekania (męża) powiedział zdziwiony "to pan śpi na nim CODZIENNIE? " No błagam, dobrze że mnie tam nie było!

Co do szafy dopytam męża jak wróci.

W małych mieszkaniach niestety trzeba się bezlitośnie pozbywać niepotrzebnych szpargałów, ja nie lubię też wystawek i albo jest schowane albo nie ma wcale.

Przy pierwszym dziecku też dzieliliśmy pokój 8 metrowy i było miejsce na łóżko 140X200 zwykły składany tapczan, lózeczko dziecięce, komodę malm 4szufladową ( nie polecam), tv był podwieszany na ścianie, mały stolik kawowy.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:14   #30
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: sypialnia i pokój dziecka pomocy:(

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
W małych mieszkaniach niestety trzeba się bezlitośnie pozbywać niepotrzebnych szpargałów, ja nie lubię też wystawek i albo jest schowane albo nie ma wcale.
100% racji.

Ja ciągle mam wrażenie, że mam za dużo gratów, niepotrzebnie wiele rzeczy trzymam. Do tego strasznie nie lubię prezentów typu "postawić na półkę" bo nie mam na to miejsca, a jak na złość ludzie często kupują takie rzeczy, nawet ostatnio mąż dostał od znajomych, ale stwierdziłam, że postoi trochę i schowam do jakiejś szafki
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-08 14:35:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.