Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 19:55   #811
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Zeberko Bierzesz normalny kwas foliowy czy mocniejszy?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 19:58   #812
ewel28
Rozeznanie
 
Avatar ewel28
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 924
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Hej
Dawno się odzywałam, bo nie miałam siły na pisanie (czytałam na bieżąco) Mała była przeziębiona ponad tydzień i doszło do tego ząbkowanie, od dwóch dni mamy pierwszego ząbka dopiero teraz daje niezłe popalić przez zęby, a ja dalej sama i co gorsze powrót TŻ możne się przesunąć Maże o chociaż jednym dniu tylko dla siebie
Wszystkim zafasolkowanym gratuluję i trzymam kciuki
Witam nowe AM
Też zastanawiam się nad kupnem fotelika, bo ten który mamy jest mało stabilny Chciałabym montowany tyłem, ale nie mamy IsoFixu Któraś z Was ma taki i może coś polecić?
__________________
Laura
Maks[*]
ewel28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:03   #813
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Zeberko Bierzesz normalny kwas foliowy czy mocniejszy?
zwykły
ewel-
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:57   #814
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez ewel28 Pokaż wiadomość
Też zastanawiam się nad kupnem fotelika, bo ten który mamy jest mało stabilny Chciałabym montowany tyłem, ale nie mamy IsoFixu Któraś z Was ma taki i może coś polecić?
ewel o długo może sie powrót tż wydłużyć? jak tam Twoja mama?
jaki macie fotelik? pytam żeby nie powtórzyć błędu, ale w sumie duże znaczenie ma samochód. w jednym może być ok w drugim nie.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:23   #815
ewel28
Rozeznanie
 
Avatar ewel28
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 924
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Barbie powrót Tż zależy od długości załadunku i rozładunku ropy nie wiadomo ile im cały kurs zajmie Podmiany są tylko w portach niestety
Fotelik mamy Ramatti mars, taki był w opcji z wózkiem Jakoś ciężko mi go dociągnąć a siedzeniem nie mogę docisnąć, bo nie dojedzie tak daleko Mamy dużo miejsca z tyłu
__________________
Laura
Maks[*]
ewel28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:59   #816
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Berbie - czytałam i pisałam z telefonu na szybko i nie pamiętam już czego nie zdążyłam napisać. Na pewno kwestia korzystania z fotelika na stelażu wózka - bardzo indywidualna, my korzystaliśmy sporo. Nie tyle długo co często. Na pewno pilnowałam, żeby dłużej niż 2-3 godziny J. tam nie spędzał, ale jednak była to wygodna opcja. Trzeba gdzieś wyskoczyć, dziecko zasypia w samochodzie, biorę z fotelikiem na stelaż bez wybudzania, przekładania. W lecie J. bardzo często jeździł z nami na zakupy, czy to spożywcze czy ciuchowe, do tego wizyty u lekarzy. Ja używałam też trochę na spacery, jak w gondoli był jeden wielki płacz.

Jeszcze jedno. Nie nastawiałabym się na bazę do 2 fotelików, wszystko się zmienia, za rok bedą inne foteliki, może coś innego będzie uznawane za bardziej bezpieczne, pewne, itp. My zdecydowaliśmy się na bazę wiedząc już wtedy, że kolejnego fotelika do tej samej bazy nie kupimy, ale wtedy też nie mówiło się tyle o wożeniu tyłem (albo nas te informacje jakoś omijały). Jeszcze przy zakupie jak rozważaliśmy już kolejny fotelik (bo baza) sprzedawca sugerował, żeby nie mysleć w ten sposób, bo owszem, może zaoszczędzimy, ale nie mamy pewności, że dziecko w tym foteliku będzie siedziało. Kolejny fotelik kupuje się z dzieckiem, które musi się w nim poczuć dobrze, bo nie każdy może zaakceptować.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 06:45   #817
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Hosenka ja całe życie na Reja a od roku na Zolkiewskiego
Byłam w lumpku ale nie miałam czasu.. jeju ile tam ciuchow! Widziałam dla takich maluszkow piękne rzeczy. Szkoda ze mój już taki duży....

Iza pol roku to malutki. Myślałam ze moze np roczny i hałas mu przeszkadza

Alfa super ze zrobiłas sobie wzrok

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 06:53   #818
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Dla mnie foteliki to czarna magia narazie. Mąż wspominał że on wybierze i chyba chętnie oddam mu ten temat
Za mną ciężka noc. Skurcze mnie męczyły.... Zauważyłam że skurcze związane są z rozpychaniem się dziecka. Im bardziej gdzieś głową napiera, tym większe skurcze


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 07:29   #819
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Witam
Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość


Iza, ekg nie wyjaśni nic w sprawie szmerow.
Moze chodziło im o ECHO?
Wczoraj zrobili mu tylko ekg
Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
A w ogole znow mam dola.
Cos znow uczulilo Tymka.
Znow koopsko ze sluzem, buzia i uda z plamami i do tego odparzona pupa.
Mam juz dosyć!

Nie widze rozszerzania diety u niego. No po prostu mie widze. Nawet za te dwa miesiace...

I tym uczukajacym czymś jest albo schab albo chrupki kukurydziane (takie dla dzieci-sama kukurydza).
Cudownie, nie?
O kurcze
Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Berbie-pewnie przed wakacjami zobaczymy jak dalej T bedzie rósł.
Wazy juz 8kg!
Piękna waga
Cytat:
Napisane przez kooocur Pokaż wiadomość


Po 2 tygodniowym horrorze mamy 2 zeby




Znowu sie zmieniliśmy i tż został z małym na noc.Dzwoni mi rano ze mały nie chce jeśćBył to zgłosić,jak znowu dostane kroplówke to nie wyjdziemyMam dość

Nie było wczoraj nikogo w sprawie ekg,bo było zamieszanie na oddziale.Jedno dziecko nagle straciło oddech w ekspreswym tempie przewozili je na intensywną.A drugi maluszek niewiele starszy od Domibika jest w stanie krytycznym,nawet ksiądz już byłOczywiście jak to usłyszałam to się popłakałam.
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 07:57   #820
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Porady położnej :
Nie będę kopiowała całej listy wyprawki bo 99% jest oczywista.
- w szpitalu nie kąpią dziecka żeby nie zmywać tej warstwy ochronnej
- w domu przez pierwszy miesiąc kąpiel co 2-3 dni
- temperatura 36-38 stopni
- kąpiel powinna trwać 5-10 min
- trzeba uważać na stojaki do wanienek bo często są niestabilne....
- do pielęgnacji poleca emolienty (krem i płyn do kąpieli) firmy : Emolium, oliatum, allerco
- chusteczki nawilżanie tylko poza domem, w domu przegotowaną wodą + wacik
- po każdej zmianie pieluszki alantan/ bepanthen/linomag/linoderm
- najlepszy rożek przepuszczający powietrze to kocyk bambusowy (cena 120zl)
- poleca kosz na zużyte pieluszki
- zabawki z bijącym sercem Sterntaler (oprócz tego suszarka, odkurzacz, okap) - gdy dziecko nie może się uspokoić
- książka "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" o tym jak stworzyć dziecku IV brakujący trymestr
- butelki antykolokowe Dr Brown i TT
- lakatator ręczny Avent , elektryczny Lovi
- od 8 doby podawać Wit k i d (są dostępne w aerozolu ale nie zapisałam firmy). W szpitalu mu też podadzą te witaminy
- termofor poleca z pestkami wiśni (długo trzyma ciepło)
- istnieje takie coś jak rurka antykolokowa ale nazwa mi umknęła
- radzi mieć w domu jedną butelkę 125mm i mleko np Hipp bio combiotik nawet jak planujesz karmić piersią
- maść na brodawki Maltan (zawiera glukozę i dziecko chętnie sutka łapie) lub bebanthen ten sam co do pupy
- na laktacje koper i melisa (pite osobno) już do szpitala wziąć
- tabletki na laktacje Laktinatal i Femaltiker
- do mycia krocza biały jeleń i tamtym rosa saszetki
- na gorączkę paracetamol czopki (ale każdą gorączkę od 37,9 poniżej 3mc życia trzeba skonsultować z lekarzem)
- na katar marimer baby
- do oczu sól fizjologiczna (Unimer baby)
- kolki bobotic, jak nie trawi laktozy to Delicol
- probiotyki dicoflor
- jałowe gaziki
- przy dużym odparzeniu tormentiol i clotrimazol...
- na katar maść majerankowa
- do pępka Octenisept
-pieluchy dada lub pampers (nie muszą mieć wycięcia na pępek)

Za tydzień mam o porodzie i bólu porodowym.


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość


Znowu sie zmieniliśmy i tż został z małym na noc.Dzwoni mi rano ze mały nie chce jeśćBył to zgłosić,jak znowu dostane kroplówke to nie wyjdziemyMam dość

Nie było wczoraj nikogo w sprawie ekg,bo było zamieszanie na oddziale.Jedno dziecko nagle straciło oddech w ekspreswym tempie przewozili je na intensywną.A drugi maluszek niewiele starszy od Domibika jest w stanie krytycznym,nawet ksiądz już byłOczywiście jak to usłyszałam to się popłakałam.



o matko...
Trzymam kciuki. może zje Domiś jak mamę zobaczy


Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
A w ogole znow mam dola.
Cos znow uczulilo Tymka.
Znow koopsko ze sluzem, buzia i uda z plamami i do tego odparzona pupa.
Mam juz dosyć!

Nie widze rozszerzania diety u niego. No po prostu mie widze. Nawet za te dwa miesiace...

I tym uczukajacym czymś jest albo schab albo chrupki kukurydziane (takie dla dzieci-sama kukurydza).
Cudownie, nie?
Synek koleżanki po chrupkach kukurydzianych miał uczulenie (sraczka i plamy na skórze)

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kucyk_Truskawkowy
Czas edycji: 2014-03-18 o 07:50
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:13   #821
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

-Kosz na zużyte pieluszki uzywalam tylko w pierwszym miesiącu (i to tylko dlatego ze dostałam go gratis do monitora oddechu)- drogie sa wkłady i IMO sie to nie opłaca. Szkoda kasy. Chociaz te pierwsze tygodnie chwaliłam sobie, szczegolnie w nocy.
- wit k od 8 doby, D od "pierwszych dni życia"- w szpitalu podają i na,esy kontynuować juz od pierwszego dnia w domu.
-ta "rurka antykolkowa " to Windii - to ta sama firma co fridę robi.
- całego opakowania mleka sie nie opłaca sie mieć, jesli zamierza sie kp, dla swietego spokoju mozna mieć buteleczke (ewentualnie kilka) juz mleka juz gotowego do spożycia RTF, rożne firmy go maja, pojemność 90 ml. Mozna do nich kupic sterylne "jednorazowy" smoczki. Koszt 2-5 zł takiej buteleczki.
-dla mnie lepsza niz Maltan była i jest masc Medeli- pure lan. Maltan użyłam pare razy i żadnej ulgi mi nie przynosił.
- do mycia bialy jeleń rządzi tantum rosa nie uzywalam i nie widzialam potrzeby.
-sól fizjologiczna najbardziej sie opłaca physiomer baby- duża pojemność, dobra cena i u nas najlepiej sie sprawdza. Reszta np. Disnemar, Marimar schodziła nam w kilka dni a czasem sie cos "zacinanalo" i opakowanie było do wywalenia.
-probiotyk oprócz Dicofloru dobra jest tez Biogaia. U nas w użyciu było i info i drugie.
-zamiast tormentiolu lepszy toremental, bo nie zawiera kwasu bornego, ktory u noworodkow i niemowlat nie powinien byc używany.
-pępek- sucha pielegnacja rządzi ale na wszelki wypadek warto mieć Octenisept.

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-03-18 o 08:19
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 08:14   #822
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Iza ojeju a co jest temu maluszkowi? Straszne...


Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Porady położnej :
Wg mnie dość dobre rady Z mojego doświadczenia:
- ja kąpię co 2-3 dni do dziś (zwykle co 2, zimą co 3)
- o emolientach już Ci pisałam
- do pupy ja też polecam Bepanthen, jest dość drogi, ale faktycznie super, moje dziecko nie wie, co to odparzenie
- akurat ja butelek tych firm (TT, Dr B.) nie lubię
- witaminy najczęściej są chyba w takich rybkach, co się przekręca i wlewa dzieciaczkowi do buzi
- windi? nie mam
- koper i melisa to składniki każdej herbatki laktacyjnej, czemu lepiej pić je osobno?
- jestem przeciwnikiem tabletek laktacyjnych :/ po co się truć chemią...
- tormentiol zawiera jakiś niebezpieczny dla dziecka składnik!!!! w aptece jest zamiennik tej maści bez tego składnika, uważaj koniecznie!!
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:18   #823
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Kucyk, no wlasnie te chrupki obstawiam, ale zjadłam je premedytacja, bo w planie rozszerzania diety ułożonych przed pediatrę Tymka był kleik kukurydziany...dobrze, ze mnie podkusiło do wcześniejszych testów kukurydzy na sobie.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Acha, my (jak Perse ) nadal kąpiemy co 2-3 dni.

A wit dajemy w kalsulkach twist off, patrzyłam kiedys w aptece na skład tych w spray-u i mi nie odpowiadał. Nafaszerowane roznosciami to było, jakies aromatu itp. Zanim kupisz lepiej przeczytaj dokładnie skład.
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:29   #824
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Mamy wizytę u pediatry o 15.20, ale się denerwuję Nie wiem, z czego ten powiększony węzeł, nie ma przecież infekcji... I jeszcze ten słaby apetyt
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:32   #825
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Dziewczynki dziś mija rok od najpiękniejszego dnia w moim życiu
życzę każdej AM takiego roku... takiego szczęścia jak mam ja

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Dla mnie foteliki to czarna magia narazie. Mąż wspominał że on wybierze i chyba chętnie oddam mu ten temat
Za mną ciężka noc. Skurcze mnie męczyły.... Zauważyłam że skurcze związane są z rozpychaniem się dziecka. Im bardziej gdzieś głową napiera, tym większe skurcze
o tak, jak dziecko się wypina to skurcze są dużo częściej miałam identycznie-stresująco.
Rady położne wiadomo ok, ale dużo osób robi inaczej, sama zobaczysz co Tobie będzie pasowało
Ja uwielbiam kąpać Kamila od zawsze codziennie i nie wyobrażam sobie inaczej. Dla mnie to przyjemność i rytuał. Może dlatego od zawsze pięknie usypia na noc


Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Znowu sie zmieniliśmy i tż został z małym na noc.Dzwoni mi rano ze mały nie chce jeśćBył to zgłosić,jak znowu dostane kroplówke to nie wyjdziemyMam dość

Nie było wczoraj nikogo w sprawie ekg,bo było zamieszanie na oddziale.Jedno dziecko nagle straciło oddech w ekspreswym tempie przewozili je na intensywną.A drugi maluszek niewiele starszy od Domibika jest w stanie krytycznym,nawet ksiądz już byłOczywiście jak to usłyszałam to się popłakałam.
zdrówka zdrówka zdrówka
straszne jak wokoło dzieją się takie rzeczy... człowiek woli być nie świadomy

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
A wit dajemy w kalsulkach twist off, patrzyłam kiedys w aptece na skład tych w spray-u i mi nie odpowiadał. Nafaszerowane roznosciami to było, jakies aromatu itp. Zanim kupisz lepiej przeczytaj dokładnie skład.
K. po takich wyciskanych (chyba JuviT) miał straszne kolki
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:34   #826
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Dzwoni mi rano ze mały nie chce jeść
a on (synek) jest wciąż cyckowy????


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;45636320]
- do pupy ja też polecam Bepanthen, jest dość drogi, ale faktycznie super, moje dziecko nie wie, co to odparzenie
[/QUOTE]my jechaliśmy na tanim alantanie maść. i też nie wiemy co to odparzenie.
chyba każdy musi swój znaleźć...

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
dobrze, ze mnie podkusiło do wcześniejszych testów kukurydzy na sobie.
bardzo wrażliwe dziecko. baaardzoooo... a Ty jesteś dzielna. baaardzoooo!!!!

mamy areozol z wit. D (vita D)... także mnie ciut dobiłaś składem... heh. całe życie człowiek się uczy. Ola będzie rybkowa
a rybki wyciskacie na łyżeczkę??? pediatra nas nastraszyła 'wpadnięciem' do buzi i dlatego weszlismy w areozol jak w masełko....
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:37   #827
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Kucyk:
-chusteczki nawilżane uwielbiam i bez powodu nie bawiłabym się wacikami z wodą (ale np Panika lubi/ła)
-rurkę Windi polecam, przydaję się w kryzysowych sytuacjach
-butelkę warto mieć, nawet żeby podać herbatkę koperkową itp. a mleko tak jak Kubek pisała, lub w saszetkach. Duże mleko otwarte chyba 3 tyg może stać, u mnie całe pudło było do wyrzucenia
-maść maltan barrrdzo polecam
-marimer baby też polecam
-dicoflor też my używamy cały czas
-przy dużych odparzeniach szczerze mówiąc tormentiol robi to samo co linomag
-maść majerankowa, octenisept też polecam, fajne nam pępek odpadł
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:39   #828
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

monika dzięki za rady odnośnie fotelika. wczoraj tak doszłam do wniosku, że nie ma sensu planować jak to będzie z kolejnym fotelikiem. kupię taki (Aton/ Besafe/ Romer/ Recardo) 0-13 kg z bazą z myślą żeby się montował na stelażu wózka który kupię.

Kucyk dziękuję za porady położnej... trochę mnie przytłoczyły... jestem przerażona tym, że nic nie wiem...
Kubek, Perse Wam też dziękuję. Wszystko sobie odnotowałam i czekam na więcej.

Iza straszne to, że takie rzeczy dzieją się z maluchami. mam nadzieję, że u Was będzie tylko lepiej i szybko wyjdziecie do domku.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:39   #829
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
mamy areozol z wit. D (vita D)... także mnie ciut dobiłaś składem... heh. całe życie człowiek się uczy. Ola będzie rybkowa
a rybki wyciskacie na łyżeczkę??? pediatra nas nastraszyła 'wpadnięciem' do buzi i dlatego weszlismy w areozol jak w masełko....
my cały czas na kapsułkach i prosto do buzi pilnowałam zawsze żeby mieć suche, nie tłuste ręce bo wtedy może wypaść
a i tak Kamil miał kiedyś w buzi bo znalazł gdzies pustą na ziemi
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 08:40   #830
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Wiktor ma od dawna jeden węzeł powiększomy, one potrafią sie dlugo utrzymywać, a on co 6tyg coś tam łapie....
wimdi mieliśmy przed kolkami ratował (taka rada: na opakowaniu pisze ze są jednorazowe i po uzyciu wrzucić, ściema producenta by zwiększyc sprzedaż, one nie są sterylne mozna je myć albo wyparzać), nasza polozna je poradziła
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:45   #831
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Oczywiście nie będę się stosować do wszystkiego co pisała położna mam swoje zdanie na temat np emolientów, tak samo wiem że Wit d od pierwszych dni a nie od 8 doby, kosza na pieluchy nie kupię, butelki chce z Avent, wiem ze tormentiol odpada przy niemowlaczku itd itp

A i o probiotyku Biogaia też mówiła że ok
A melisa i koper na zmianę bo jedna pobudza a druga wycisza... Ale nie skumałam jaki ma to wpływ na laktacje . Rybki kapsułki są wg niej niebezpieczne, bo wciskając dziecku zawartość do buzi, trzeba uważać żeby kapsułka nam nie wypadła...
A wg niej monitor oddechu to najlepiej ten co się do pieluchy wkłada... Ja bym wolała jednak ten dwupłytkowy z angelcare.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:45   #832
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Kucyk:
-chusteczki nawilżane uwielbiam i bez powodu nie bawiłabym się wacikami z wodą (ale np Panika lubi/ła)
hehe. Lubiła. chyba od stycznia jedziemy na chusteczkach (jak T. wylał po raz trzeci wodę podczas przebierania ).
No, ale sprawdziło nam się super i przy kolejnym (Alllahhuuuu, daj!!!) dziecku też tak będę robić (tj. waciki + woda).

tutaj też buziaki urodzinowe dla Kamilka!:roza :
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:46   #833
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Kucyk, no wlasnie te chrupki obstawiam, ale zjadłam je premedytacja, bo w planie rozszerzania diety ułożonych przed pediatrę Tymka był kleik kukurydziany...dobrze, ze mnie podkusiło do wcześniejszych testów kukurydzy na sobie.[COLOR="Silver"]
Kurcze.. To karmienie to jednak skomplikowane jest


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:53   #834
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Luna- 100 lat dla Kamila!

u nas "rybki"też wyciskaliśmy na łyżeczkę i Tz-et bardzo pilnował aby resztki kapsułek trafiły do kosza
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:55   #835
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;45636544]Mamy wizytę u pediatry o 15.20, ale się denerwuję Nie wiem, z czego ten powiększony węzeł, nie ma przecież infekcji... I jeszcze ten słaby apetyt [/QUOTE]

kciuka wielkie.





Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Dziewczynki dziś mija rok od najpiękniejszego dnia w moim życiu
życzę każdej AM takiego roku... takiego szczęścia jak mam ja


o tak, jak dziecko się wypina to skurcze są dużo częściej miałam identycznie-stresująco.
Rady położne wiadomo ok, ale dużo osób robi inaczej, sama zobaczysz co Tobie będzie pasowało
Ja uwielbiam kąpać Kamila od zawsze codziennie i nie wyobrażam sobie inaczej. Dla mnie to przyjemność i rytuał. Może dlatego od zawsze pięknie usypia na noc

:

sto lat dla Kamilka !!!


A skurcze bardzo stresujące momentami tak cisnelo że myślałam że rodze


Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

my jechaliśmy na tanim alantanie maść. i też nie wiemy co to odparzenie.
chyba każdy musi swój znaleźć...


mamy areozol z wit. D (vita D)... także mnie ciut dobiłaś składem... heh. całe życie człowiek się uczy. Ola będzie rybkowa
a rybki wyciskacie na łyżeczkę??? pediatra nas nastraszyła 'wpadnięciem' do buzi i dlatego weszlismy w areozol jak w masełko....

Ja kupiłam i alantan na zwykłe dni i bebanthen jak się zaczerwienienie.

no i właśnie wg położnej rybki niebezpieczne.


Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Kucyk:
-chusteczki nawilżane uwielbiam i bez powodu nie bawiłabym się wacikami z wodą (ale np Panika lubi/ła)
-rurkę Windi polecam, przydaję się w kryzysowych sytuacjach
-butelkę warto mieć, nawet żeby podać herbatkę koperkową itp. a mleko tak jak Kubek pisała, lub w saszetkach. Duże mleko otwarte chyba 3 tyg może stać, u mnie całe pudło było do wyrzucenia
-maść maltan barrrdzo polecam
-marimer baby też polecam
-dicoflor też my używamy cały czas
-przy dużych odparzeniach szczerze mówiąc tormentiol robi to samo co linomag
-maść majerankowa, octenisept też polecam, fajne nam pępek odpadł



też będę chusteczki stosować jak nie będzie uczuleń


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość

Kucyk dziękuję za porady położnej... trochę mnie przytłoczyły... jestem przerażona tym, że nic nie wiem...
.
Mam to samo... Wiem że nic nie wiem.

Dzięki za wszystkie rady!!! Wszystko tak jak BERBIE notuje

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:01   #836
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
Wiktor ma od dawna jeden węzeł powiększomy, one potrafią sie dlugo utrzymywać, a on co 6tyg coś tam łapie....
wimdi mieliśmy przed kolkami ratował (taka rada: na opakowaniu pisze ze są jednorazowe i po uzyciu wrzucić, ściema producenta by zwiększyc sprzedaż, one nie są sterylne mozna je myć albo wyparzać), nasza polozna je poradziła
ja wyparzałam

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
hehe. Lubiła. chyba od stycznia jedziemy na chusteczkach (jak T. wylał po raz trzeci wodę podczas przebierania ).
No, ale sprawdziło nam się super i przy kolejnym (Alllahhuuuu, daj!!!) dziecku też tak będę robić (tj. waciki + woda).

tutaj też buziaki urodzinowe dla Kamilka!:roza :
hehe, ja ostatnio próbowałam po raz pierwszy bo zabrakło mi chusteczek... i zdecydowanie Kamil za mobilny na tą metode
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:01   #837
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
A skurcze bardzo stresujące momentami tak cisnelo że myślałam że rodze
te skurcze to normalna sprawa? ja nic takiego nie mam
ciągle ciągnie mnie ta pachwina... ciekawe co na jej temat powie lekarz, w piątek mam wizytę.
kucyk a rzeczy typu maści itp. kupowałaś w normalnej aptece? czy jakoś hurtowo w jakiejś internetowej aptece?

ponawiam pytanie:
jak mogę wysterylizować laktator który dostałam od koleżanki?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:24   #838
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
No, ale sprawdziło nam się super i przy kolejnym (Alllahhuuuu, daj!!!)



Wit D daje bezpośrednio na język.piknuje sie przy tym bardzo.
Obcinam końcówkę nozyczksmi, coby sie z zewnątrz kapsulka nie otluscila (co mi sie zdarzało przy ukręcaniu)


A moze vita D ma skąd ok, nie wiem Mi chyba jakis inny spray sie rzucił w oczy i juz wiecej tematu nie zgłębiałam.


Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Kurcze.. To karmienie to jednak skomplikowane jest


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
U Tymka tak. Ale nie każde dziecko to taki wrazliwiec.


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość

ponawiam pytanie:
jak mogę wysterylizować laktator który dostałam od koleżanki?
A jaki to laktator?

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Perse, jaki to krem a-dermy chwaliłas?

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-03-18 o 09:22
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:31   #839
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Oczywiście nie będę się stosować do wszystkiego co pisała położna mam swoje zdanie na temat np emolientów, tak samo wiem że Wit d od pierwszych dni a nie od 8 doby, kosza na pieluchy nie kupię, butelki chce z Avent, wiem ze tormentiol odpada przy niemowlaczku itd itp

A i o probiotyku Biogaia też mówiła że ok
A melisa i koper na zmianę bo jedna pobudza a druga wycisza... Ale nie skumałam jaki ma to wpływ na laktacje . Rybki kapsułki są wg niej niebezpieczne, bo wciskając dziecku zawartość do buzi, trzeba uważać żeby kapsułka nam nie wypadła...
A wg niej monitor oddechu to najlepiej ten co się do pieluchy wkłada... Ja bym wolała jednak ten dwupłytkowy z angelcare.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Ja mam dwupłytkowy Angelcare
A rybek używamy od początku i jeszcze mi nigdy nie wpadła, a często gęsto wkładam Artkowi do buziola ją, jak mam ręce z jego kremiku, bo przy nim to teraz trzeba wszystko ekspresowo
W razie czego: jedynym niebezpieczeństwem przy rybkach jest zakrztuszenie, jak już dziecko je połknie, to się nic nie stanie, bo ta powłoczka jest z żelatyny.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
hehe. Lubiła. chyba od stycznia jedziemy na chusteczkach (jak T. wylał po raz trzeci wodę podczas przebierania ).
No, ale sprawdziło nam się super i przy kolejnym (Alllahhuuuu, daj!!!) dziecku też tak będę robić (tj. waciki + woda).


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
te skurcze to normalna sprawa? ja nic takiego nie mam
ciągle ciągnie mnie ta pachwina... ciekawe co na jej temat powie lekarz, w piątek mam wizytę.
kucyk a rzeczy typu maści itp. kupowałaś w normalnej aptece? czy jakoś hurtowo w jakiejś internetowej aptece?

ponawiam pytanie:
jak mogę wysterylizować laktator który dostałam od koleżanki?
Ja bym najpierw umyła wszystko dokładnie płynem do mycia naczyń, a potem parę minut pogotowała.

Sama laktator najpierw myję, a potem wyparzam wrzątkiem.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Kubek, Exomega, ja mam jakiś DEFI, że niby sterylny, ale próbkę miałam normalnego.
Taki:
http://www.farmavazquez.com/tienda/1...efi-200-ml.jpg
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:31   #840
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość

A jaki to laktator?
ręczny Avent
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 22:29:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.