choroba/zespół Raynauda - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-10, 23:25   #1
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717

choroba/zespół Raynauda


hey czy któras z was spotkała sie z ta choroba? a moze ją ma?
ja choruja na ta chorobe ale nic na to nie biore, jestem zainteresowana czy ktoras z was ma tez ta przypadłosc??
zeby było jasne: chodzi mi o reakcje konczyn na zimno (nie trezba do tego minusowych temperatur tylko nawet takie chłodne lub chłodniejszy wiatr). mnie robia sie bardzo sine, białe pallce u rak krew z nich odpływa i po prostu wogole ich nie czuje, po wejsciu do ciepłego pomieszczenia rece wracaja powoli do normy.
czy ktoras z was ma cos podobnego?
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 00:36   #2
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: choroba/zespół raynolda

może to Ci coś pomoże:

http://forum.darzycia.pl/choroba-i-z...da-vt8090.html
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 05:44   #3
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Ja od kilku lat już choruję, jest to choroba lub zespół Raynauda, zależy który lekarz mnie prowadzi, raz twierdzą ze to objaw, raz że choroba.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 08:16   #4
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: choroba/zespół raynolda

nie jestem pewna czy to 'to', moge sie mylic ale mnie tez baaardzo i praktycznie non stop marzna rece i nogi
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 10:35   #5
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ja od kilku lat już choruję, jest to choroba lub zespół Raynauda, zależy który lekarz mnie prowadzi, raz twierdzą ze to objaw, raz że choroba.
A mogę wiedzieć jaki lekarz Cię prowadzi (reumatolog, dermatolog )? Robili Ci jakieś badania 'na to' czy takowe nie istnieją?

Ja od dłuższego czasu borykałam się z problemem lodowatych rąk, stóp i łydek. Mało tego są raz czerwone, raz sine. Okropność. A od dwóch lat doszły objawy choroby reumatycznej, ale robiłam różne badania i wyszło, że jest ok. Tylko problemy nadal pozostały. Niedawno udałam się do normalnego lekarza, pediatry nomen omen . Tylko, że to naprawdę dobry specjalista, bo nie raz mogłam się o tym przekonać. On mi właśnie powiedział, że to zespół Raynauda a bóle reumatyczne zdarzają się u niektórych osób 'tak o' i po kilku latach mogą albo zniknać, albo przekształcić się w jakąś właśnie reumatyczną chorobę, dlatego mam co rok robić badania itp.

A w związku z tym zespołem Raynauda zaczęłam jeździć na akupunkturę i lekarz, który mnie zobaczył też stwierdził, że to ZR (chociaż sama mu o tym nie mówiłam). Miałam już kilka 'zabiegów', a moje ręce, stopy i łydki nie są już zimne (czasem wręcz gorące). Tylko, że ten nieprzyjemny kolor czerwono-siny został, ale może po kilku następnych zabiegach i to uda mi się zwalczyć.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 18:03   #6
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
A mogę wiedzieć jaki lekarz Cię prowadzi (reumatolog, dermatolog )? Robili Ci jakieś badania 'na to' czy takowe nie istnieją?

Ja od dłuższego czasu borykałam się z problemem lodowatych rąk, stóp i łydek. Mało tego są raz czerwone, raz sine. Okropność. A od dwóch lat doszły objawy choroby reumatycznej, ale robiłam różne badania i wyszło, że jest ok. Tylko problemy nadal pozostały. Niedawno udałam się do normalnego lekarza, pediatry nomen omen . Tylko, że to naprawdę dobry specjalista, bo nie raz mogłam się o tym przekonać. On mi właśnie powiedział, że to zespół Raynauda a bóle reumatyczne zdarzają się u niektórych osób 'tak o' i po kilku latach mogą albo zniknać, albo przekształcić się w jakąś właśnie reumatyczną chorobę, dlatego mam co rok robić badania itp.

A w związku z tym zespołem Raynauda zaczęłam jeździć na akupunkturę i lekarz, który mnie zobaczył też stwierdził, że to ZR (chociaż sama mu o tym nie mówiłam). Miałam już kilka 'zabiegów', a moje ręce, stopy i łydki nie są już zimne (czasem wręcz gorące). Tylko, że ten nieprzyjemny kolor czerwono-siny został, ale może po kilku następnych zabiegach i to uda mi się zwalczyć.
Podejrzenie choroby pojawiło się podczas wizyty u pediatry również, potem szpital, badanie to kapilaroskopia, czyli oglądanie naczyń krwionośnych pod mikroskopem, potem reumatolog podejrzewał również gościec, chirurg naczyniowy tez gdzieś się pojawił w moich tułaczkach po lekarzach.
Napisze więcej w środę bo lecę zakuwać na jutrzejszy egzamin z neurologii.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 20:11   #7
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Podejrzenie choroby pojawiło się podczas wizyty u pediatry również, potem szpital, badanie to kapilaroskopia, czyli oglądanie naczyń krwionośnych pod mikroskopem, potem reumatolog podejrzewał również gościec, chirurg naczyniowy tez gdzieś się pojawił w moich tułaczkach po lekarzach.
Napisze więcej w środę bo lecę zakuwać na jutrzejszy egzamin z neurologii.
Mnie takiego badania nikt nie zaproponował, a reumatolog, u którego byłam to juz w ogóle porażka. Więcej doradził mi już ten pediatra.

W takim razie czekam na dalszy opis i życzę powodzenia na egzaminie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 08:40   #8
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: choroba/zespół raynolda

hey
mnie ogladał "naczyniowiec" prywatny, pozapisywał jakies masci i tabletki ktore mam regularnie brac. ale.. po cóz mam dziennie brac tabletki i niszczyc watrobe? nie jem ich juz od paru lat. po prostu staram sie trzymac rece w ciepłym i nie dopuszczac do "białych palców".
wiadomo jak to jednak jest.. czasem wyjde na dwór jak to było przedwczoraj , powiał zemny wietrzyk , deszcz popadał i ja juz widze co sie dzieje....
a wy jecie cos na to regularnie?
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 09:37   #9
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Ja jeżdżę na wizyty do dr Magi w Krakowie
Też mam przepisane leki, ale też ich nie biorę, powiedziałam o tym lekarzowi ze mój organizm nie toleruje przyjmowania takiej ilości leków, bo raz że nie działają, to często idąc rano do sklepu kilka kroków to po wspięciu się spowrotem na 3 piętro miałam mdłości, podrażnione ściany układu pokarmowego, i przez to cały czas chciało mi się wymiotować.
Doktor powiedział żebym w takim razie brała leki tylko przy ostrym pogorszeniu stanu zdrowia, nakazał mi picie ziół uspokajających (polecam Calma Herbapolu bo ma dobry smak) bo stres ma duży wpływ na skurcz naczyń krwionośnych
U mnie dochodzi do tego że palce są fioletowo czarne. Kiedy palce robią się czerwone to znaczy że zalega w nich odtlenowana krew. Rany grzej się goją w okolicach palców.
Początkowo nie mogłam zapuścić paznokci nad czym ubolewałam ale odżywka Nail Tek mnie ratuje.
Najgorsza jest reakcja ludzi kiedy widzą moje dłonie, te ich okrzyki odrazy, a feee, paskudne i weź schowaj te ręce itp
Przykre
Raz jest lepiej raz gorzej, ostatnio robiona u dr Magi kapilaroskopia pokazała że nie ma już obrzęku i stanów zapalnych wokół kapilar więc jakoś się unormowało i nie jest tak groźne, ale nie wiadomo jak będzie za jakiś czas, raz jest obrzęk raz nie ma.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:51   #10
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: choroba/zespół raynolda

Hmm... jak tak Was czytam, to już nie wiem, czy ja mam zespół Raynauda czy nie. Bo badań specjalistycznych nie miałam (chyba by się przydały - ale kto może mnie na nie skierować? reumatolog?). Moje jedyne objawy (całe szczęście) to właśnie te b. zimne dłonie, stopy (też łydki), co poprawia się po kolejnych wizytach u akupunkturzysty, oraz ten kolor sino-czerwony i bladnięcie pod wpływem wody chociażby. A lekarz, do którego jeżdżę na akupunkturę stwierdził, że to początkowa faza () i da się do (przez niego) zatrzymać. Sama nie wiem, co myśleć, ale poprawę widzę rzeczywiście. Tylko czy to naprawdę zespół Raynauda?
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 15:55   #11
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Hmm... jak tak Was czytam, to już nie wiem, czy ja mam zespół Raynauda czy nie. Bo badań specjalistycznych nie miałam (chyba by się przydały - ale kto może mnie na nie skierować? reumatolog?). Moje jedyne objawy (całe szczęście) to właśnie te b. zimne dłonie, stopy (też łydki), co poprawia się po kolejnych wizytach u akupunkturzysty, oraz ten kolor sino-czerwony i bladnięcie pod wpływem wody chociażby. A lekarz, do którego jeżdżę na akupunkturę stwierdził, że to początkowa faza () i da się do (przez niego) zatrzymać. Sama nie wiem, co myśleć, ale poprawę widzę rzeczywiście. Tylko czy to naprawdę zespół Raynauda?
Z tego co czytałam i słyszałam że są przypadki poprawy czasem u kobiet po porodzie. Możliwe że nie jest to choroba Reynauda. Czy podczas zasinienia opuszki mają przeczulice lub niedoczulice? Czy jest ból i zaburzenia czucia w palcach?
Głównym objawem oprócz tego wizualnego zsinienia są jeszcze bóle naczyniowe, pojawiające się podczas napadu skurczu naczyń i podczas ustępowania.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-20, 16:03   #12
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: choroba/zespół raynolda

Nie mam czegoś takiego. Więc to chyba nie to Już sama nie wiem, co robić.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 16:07   #13
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Nie mam czegoś takiego. Więc to chyba nie to Już sama nie wiem, co robić.
Najlepszym wyjściem byłoby zrobienie kapilaroskopii, ja robię ją prywatnie, łącznie z wizytą lekarską już to ok 120zł
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 15:55   #14
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: choroba/zespół raynolda

Ja mam łagodną odmianę choroby Raynauda (nota bene: przydałoby się zmienić tytuł wątku) - na zimnie często kostnieją mi ręce - z palców odpływa krew, czemu towarzyszy nieprzyjemny ból przypominający ten przy odmrożeniu; gdy wszystko wraca do normy, ręce mam lekko sine. Innych części ciała na szczęście to nie dotyczy. Przy stresie też nigdy nie miałam tego objawu, ale ja się rzadko denerwuję.

Od kiedy na to paskudztwo chorujecie? U mnie trwa to ok. 2-3 lat. Czy jest możliwe wyjście z tego?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 16:43   #15
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: choroba/zespół raynolda

nie wiem czy jest mozliwe całkowite wyleczenie, chyba nie. ja choruje od 5 lat. (ja załozyłam ten topik ale nie wiem jak sie zmienia tytuł )
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 17:12   #16
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: choroba/zespół raynolda

Co do zmiany tytułu - chyba trzeba poprosić moderatorów.

U Was w rodzinie ktoś choruje? U mnie tylko moja ciocia. Rodzice, dziadkowie - wszyscy mają gorące ręce...
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 18:25   #17
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: choroba/zespół raynolda

nikt u mnie nie choruje na takie cos... zupełna nowosc
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 11:47   #18
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: choroba/zespół raynolda

ainoh7, a napisz Ty mi: jaką barwę mają Twoje ręce? Moje, o ile nie jest zimno, są w miarę normalne, ale same koniuszki palców są zawsze nieco ciemniejsze i bardziej zaczerwienione od reszty dłoni. Zastanawiam się, czy to wynika z tej choroby.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 12:40   #19
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez ainoh7 Pokaż wiadomość
hey czy któras z was spotkała sie z ta choroba? a moze ją ma?
ja choruja na ta chorobe ale nic na to nie biore, jestem zainteresowana czy ktoras z was ma tez ta przypadłosc??
zeby było jasne: chodzi mi o reakcje konczyn na zimno (nie trezba do tego minusowych temperatur tylko nawet takie chłodne lub chłodniejszy wiatr). mnie robia sie bardzo sine, białe pallce u rak krew z nich odpływa i po prostu wogole ich nie czuje, po wejsciu do ciepłego pomieszczenia rece wracaja powoli do normy.
czy ktoras z was ma cos podobnego?
Ooo, widzę,że niestety, nie ja jedna mam problemy z rękoma i zimnem. Kiedyś było ze mną już tak źle, dołączyła się jakaś wysypka, że wylądowałam w szpitalu zakaźnym
Ostatnia zima była dość ciepła i nawet nie miałam dużych problemów z rękoma... Jednak nawet w lecie wystarczy niższa temperatura i już sinieją mi dłonie. A macie czasem wrażenie opuchniętych palców/stawów?
Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 14:30   #20
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: choroba/zespół raynolda

Selekcjonerka! no jasne ze te zaczerwienienia Twoje wynikaja z choroby.. ja mam caałe palce zawsze bardziej czerwone od reszty dłoni... niekiedy mniej niekiedy wiecej ale dziwnie to niekiedy wyglądaa....

opuchniętych palców nie mam ale zazwyczaj na jesien mam na nich wysypke takie małe plamki mam swedzace.. jak to draopie to sie robia wilekie białe opuchniete rece.. doktor powiedział ze to z tej choroby...
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 14:34   #21
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: choroba/zespół raynolda

Ja na szczęście nie mam żadnych innych problemów typu opuchlizna, uczulenia, podrażnienia, etc. Mam za to wrażenie, że wolno rosną mi paznokcie. I mnie to strasznie wkurza.

Jak myślicie - jak będę ogrzewała sobie te nieszczęsne koniuszki, będą szybciej rosły?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:11   #22
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: choroba/zespół raynolda

nie wiem czy to wogóle ma cos do tego. mi paznokcjie rosna szybko
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:15   #23
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: choroba/zespół raynolda

Hm... bluegirl pisała wyżej, że jej też wolno rosną - stąd mój wniosek wpływu notorycznie zimnych dłoni na prędkość wzrostu płytki. Ale może przesadzam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 16:54   #24
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: choroba/zespół raynolda

Nie zauważyłam żeby wolniej rosły mi paznokcie, wiadomo, czasem zdarza się, że rosną wolniej ale wynika to raczej z innych ogólnych przyczyn.
A jak rozpoznali Waszą chorobę lekarze? Mnie lekarka wysłała na RTG dłoni (myślała, że to reumatoidalne zapalenie stawów) na szczęście nie wykazało żadnych zmian, uff. Moja siostra cierpi na podobną przypadłość, może nawet na tą samą...
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 20:39   #25
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: choroba/zespół raynolda

ja zostałam wysłana do prywatnego lekarza naczyniowca i po opisaniu przezemnie co i jak (żadnych badań nie miałam) stwierzdił ze to ta choroba. w sumie chyba trafił w 10 i bez tych badan bo wszystkie objawy mi sie zgadzaja..
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 20:58   #26
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: choroba/zespół raynolda

Ty byłaś u naczyniowca, koleżanka była u neurologa, internistka wysłała mnie do reumatologa. Też muszę się wybrać, chciałabym do tego właściwego... Latem zapominam o swoich (głownie) rękach, zimą jest gorzej, zawsze znajdzie sie ktoś, kto skomentuje: o, ręce ci zmarzły, czemu rękawiczek nie nosisz?
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 21:08   #27
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: choroba/zespół raynolda

Nie mam pojecie czy mam chorobe o ktorej piszecie, ale rowniez mam problem z moimi dlonmi. Kiedy jest choc troche chlodno, badz tez sie denerwuje moje rece są nieziemsko zimne, i przybieraja kolor siny. Palce staja sie sztywne skostniale, nie potrafie wtedy wykonac ciezszych czynnosci manualnych. Dlonie wygladaja wtedy okropnie, wręcz odpychajaco. Najchetniej wtedy bym chodzila w rękawiczkach. Nie wspomne juz o tym ze w zime musze nosic swetry z bardzo dlugimi rekawami aby zakryc sine dlonie. Najgorsze jest to ze ciezko mi je rozgrzac- nadal pozostaja sine i odpychające. Ludzie czesto patrzyli krzywym okiem na moje dlonie...
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 21:16   #28
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez andziutek Pokaż wiadomość
Nie mam pojecie czy mam chorobe o ktorej piszecie, ale rowniez mam problem z moimi dlonmi. Kiedy jest choc troche chlodno, badz tez sie denerwuje moje rece są nieziemsko zimne, i przybieraja kolor siny. Palce staja sie sztywne skostniale, nie potrafie wtedy wykonac ciezszych czynnosci manualnych. Dlonie wygladaja wtedy okropnie, wręcz odpychajaco. Najchetniej wtedy bym chodzila w rękawiczkach. Nie wspomne juz o tym ze w zime musze nosic swetry z bardzo dlugimi rekawami aby zakryc sine dlonie. Najgorsze jest to ze ciezko mi je rozgrzac- nadal pozostaja sine i odpychające. Ludzie czesto patrzyli krzywym okiem na moje dlonie...
masz pewnie to samo Skąd 'to' sie bierze?
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 07:56   #29
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: choroba/zespół raynolda

Na jakiejś stronie wyczytałam, że "przyczyny nie są zbadane". Podobno ok. 10 % ludzi na to choruje (znacznie więcej kobiet), a w Skandynawii ponad 20%.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 07:09   #30
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Cytat:
Napisane przez ainoh7 Pokaż wiadomość
nie wiem czy jest mozliwe całkowite wyleczenie, chyba nie. ja choruje od 5 lat. (ja załozyłam ten topik ale nie wiem jak sie zmienia tytuł )
Napisz do Moderatora z prośbą o edytowanie tytułu.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.