Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: kolejna czesc watku bedzie nazywać sie?
Mamo kup mi butlę soczku, przecież kończę już pół roczku! 2 8,00%
Pełzam, szuram, chcę raczkować- wszystkie rzeczy czas pochować! 3 12,00%
Lato idzie do nas już- pierwsze kroki są tuż-tuż! 2 8,00%
Gie-gie, da-da, ej i jo- woła dziecię, że hoho! 0 0%
Dzieci z każdym dniem są większe- mamy za to sporo lżejsze! 0 0%
Dziecię pnie się wciąż do góry- mama wraca do figury! 4 16,00%
Marchew jabłko i kurczaczek,zdrowo je mój niemowlaczek. 2 8,00%
Już wychodzą ząbki nam,mama popatrz siedzę sam! 7 28,00%
Miesiąc za miesiącem leci mamy coraz większe dzieci 3 12,00%
listopadowo-grudniowe mamusie2013 2 8,00%
Głosujący: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 09:30   #2971
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość

A można wiedzieć czemu nie chcesz chłopca? Szczerze mówiąc też wolałabym drugą dziewczynkę, ale mąż chce mieć chłopca, cóż zrobić niech się cieszy będziem robić aż będzie i chłopiec
Nemosek

Nie chce chłopca bo po prostu nie chce mam dość facetów, wcale nie mówie że z dziewczynami prościej ale mogłabym mieć same dziewczynki. Ale jeśli kiedykolwiek zajdę w ciążę, i okaże się że to syn to co mi zostanie, jak tylko kochać ale jak już mówiłam jakbym mogła wybierac to wybiorę dziewczynkę
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 10:34   #2972
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cześć

We wtorek byliśmy na szczepieniu. Amelcia waży 7,305 kg i ma 64 cm. Po 5 miesiącu będziemy rozszerzać dietę. Teraz cały czas jest na mm. Słabo jada ostatnio. Ledwo co wypija 120 ml, czasami połowę wypije i już się wygina. Na szczęście pediatra powiedziała, że to normalne, że jednego razu wypije więcej, innego mniej. Tak to wszystko w porządku, jedynie zaleciła żeby dużo kłaść na brzuchu bo główka z tyłu płaska. Przepisała nam Calcium i Cebion.
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 11:21   #2973
magda_zp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 131
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
no ja w brzuchu i cycach nie mieszcze sie w nic....warze 10kg wiecej niz przed ciaza...
ja nie mogę zwalic winy na ciąże, bo tak naprawdę doszłam juz do wagi sprzed ciąży, ale zdążyłam już przytyc +4kg, fakt jest taki, że ja od ślubu (2011 rok) przytyłam 10 kg, które teraz muszę zrzucic, w brzuchu mieszcze się tylko w jedne jeansy sprzed ciąży tzn mieszczę się w więcej, ale taką oponkę mało estetyczną mam, generalnie biodrówki odpadają, a tak to sukienki, luźne oczywiście. Z zakupem sukienki na chrzest zwlekam do ostatniej chwili, może moje ćwiczenia z Ewką dadzą jakiś rezultat (już zaczęłam czuc, ze mam mięśnie brzucha, wcześniej nie byłam w stanie w ogóle ich zacisnąć, myślałam że już ich tam nie ma )

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxMikixxx Pokaż wiadomość
Cześć

We wtorek byliśmy na szczepieniu. Amelcia waży 7,305 kg i ma 64 cm. Po 5 miesiącu będziemy rozszerzać dietę. Teraz cały czas jest na mm. Słabo jada ostatnio. Ledwo co wypija 120 ml, czasami połowę wypije i już się wygina. Na szczęście pediatra powiedziała, że to normalne, że jednego razu wypije więcej, innego mniej. Tak to wszystko w porządku, jedynie zaleciła żeby dużo kłaść na brzuchu bo główka z tyłu płaska. Przepisała nam Calcium i Cebion.
z tym jedzeniem to macie identycznie jak my, ale że przybiera ładnie na wadzę pediatra kazał się nie przejmowac.
magda_zp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 12:39   #2974
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Kyte nadal karmie piersia. Zaczelam niedawno sciagac pokarm po woeczornym karmieniu, zeby byl jakis zapas jak wroce do pracy. Chce karmic pol roku wylacznie piersia, ale to zalezy od warunkow w pracy. Poprzednim razem sciagalam mleko w starym, nieuzywanym kibelku (zeby utrzymac laktacje). No I bylam narazona na nieprzyjemne komentarze "kolegi" z pracy. Chcialam Zuze karmic rok ale dalam sobie spokoj po 6,5 miesiacach. Teraz chce karmic pol roku. Nie pozwole juz sobie na zadne komentarze. Jak tylko koles zacznie zloze na niego skarge.
co do chrztu przylatuje moj brat z rodzinka .- bedzie chrzestnym.
Mam klopot z chrzestna - miala byc to moja przyjaciolka, ale ma tylko slub cywilny (jej maz nie jest katolikiem).
Moi rodzice juz powiedzieli, ze nie dadza rady. Na chrzest Zuzi kupowalam swoim I tza rodzicom oraz tza bratu (chrzestnemu? bilety. Teraz mam dwojke dzieci I
nie mam kasy na takie wydatki.
Tza rodzice tez pewnie nie przyleca. Jego mama opiekuje sie swoim ojcem, ktory ma ponad 90lat.
Chrzciny beda malutkie. W domu. Moj tz w zyciu by sie nie zgodzil na restauracje itp bo on w ogole wolalby chrzcin nie robic. Ja zas dzieci chce ochrzcic ale nie mam zamiaru z tego powodu robic wielkiej fety. Ciasto I torta sobie sama upieke ...
__________________
Kciukasy dla Ani!
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 14:30   #2975
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
cholera, to nie tylko ja po ciąży tak wyglądam?...
nieee ja tez:P a ja po ciazy mam ze 30 na plusie :P niestety zajadam stres;(
Cytat:
Napisane przez xxxMikixxx Pokaż wiadomość
Cześć

We wtorek byliśmy na szczepieniu. Amelcia waży 7,305 kg i ma 64 cm. Po 5 miesiącu będziemy rozszerzać dietę. Teraz cały czas jest na mm. Słabo jada ostatnio. Ledwo co wypija 120 ml, czasami połowę wypije i już się wygina. Na szczęście pediatra powiedziała, że to normalne, że jednego razu wypije więcej, innego mniej. Tak to wszystko w porządku, jedynie zaleciła żeby dużo kłaść na brzuchu bo główka z tyłu płaska. Przepisała nam Calcium i Cebion.
zawage


Rusałko
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 14:46   #2976
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez xxxMikixxx Pokaż wiadomość
Cześć

We wtorek byliśmy na szczepieniu. Amelcia waży 7,305 kg i ma 64 cm. Po 5 miesiącu będziemy rozszerzać dietę. Teraz cały czas jest na mm. Słabo jada ostatnio. Ledwo co wypija 120 ml, czasami połowę wypije i już się wygina. Na szczęście pediatra powiedziała, że to normalne, że jednego razu wypije więcej, innego mniej. Tak to wszystko w porządku, jedynie zaleciła żeby dużo kłaść na brzuchu bo główka z tyłu płaska. Przepisała nam Calcium i Cebion.
ładnie Ci przybiera
Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Kyte nadal karmie piersia. Zaczelam niedawno sciagac pokarm po woeczornym karmieniu, zeby byl jakis zapas jak wroce do pracy. Chce karmic pol roku wylacznie piersia, ale to zalezy od warunkow w pracy. Poprzednim razem sciagalam mleko w starym, nieuzywanym kibelku (zeby utrzymac laktacje). No I bylam narazona na nieprzyjemne komentarze "kolegi" z pracy. Chcialam Zuze karmic rok ale dalam sobie spokoj po 6,5 miesiacach. Teraz chce karmic pol roku. Nie pozwole juz sobie na zadne komentarze. Jak tylko koles zacznie zloze na niego skarge.
co do chrztu przylatuje moj brat z rodzinka .- bedzie chrzestnym.
Mam klopot z chrzestna - miala byc to moja przyjaciolka, ale ma tylko slub cywilny (jej maz nie jest katolikiem).
Moi rodzice juz powiedzieli, ze nie dadza rady. Na chrzest Zuzi kupowalam swoim I tza rodzicom oraz tza bratu (chrzestnemu? bilety. Teraz mam dwojke dzieci I
nie mam kasy na takie wydatki.
Tza rodzice tez pewnie nie przyleca. Jego mama opiekuje sie swoim ojcem, ktory ma ponad 90lat.
Chrzciny beda malutkie. W domu. Moj tz w zyciu by sie nie zgodzil na restauracje itp bo on w ogole wolalby chrzcin nie robic. Ja zas dzieci chce ochrzcic ale nie mam zamiaru z tego powodu robic wielkiej fety. Ciasto I torta sobie sama upieke ...
tego kolege to by trzeba było spacyfikować...Kobiety karmiącej nigdy nie widział?

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

I stało się. Zrobiłam ekspozycję na gluten.Jakoś tak mnie ruszyło. Tylko po kilku godzinach Natalia płakała, takim żalącym się płaczem, nie wiem czy to od tego,,
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 15:03   #2977
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Czesc Dziewczyny! Mam pytanko, czy ktoras z Was odstawiala ostatnio maluszka od piersi?? Jak Wam poszlo??
Mój synek ma masakryczne objawy jakiejś alergii na skorze, tu w UK tylko daja mi jakies balsmy i sterole, a on coraz gorzej wygląda, już sama nie wiem czego mam nie jesc, aby wyzdrowiał. Chce chyba przejść na jakies mleko HA, ale sama myśl o zakończeniu karmienia piersią mnie doluje... ale mecze się i ja i maluszek. Non stop się drapie, krwawi i placze, nie spi po nocach, mnie to wygląda na skaze bialkowa, ale od ponad tyg nie jem nabialu, a u niego wszystko wygląda jeszcze gorzej...
A może waszym zdaniem to cos innego...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT1034.jpg (167,8 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT1038.jpg (116,4 KB, 41 załadowań)
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 15:44   #2978
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny! Mam pytanko, czy ktoras z Was odstawiala ostatnio maluszka od piersi?? Jak Wam poszlo??
Mój synek ma masakryczne objawy jakiejś alergii na skorze, tu w UK tylko daja mi jakies balsmy i sterole, a on coraz gorzej wygląda, już sama nie wiem czego mam nie jesc, aby wyzdrowiał. Chce chyba przejść na jakies mleko HA, ale sama myśl o zakończeniu karmienia piersią mnie doluje... ale mecze się i ja i maluszek. Non stop się drapie, krwawi i placze, nie spi po nocach, mnie to wygląda na skaze bialkowa, ale od ponad tyg nie jem nabialu, a u niego wszystko wygląda jeszcze gorzej...
A może waszym zdaniem to cos innego...
biedny... a jak z kupkami?może jesz coś co go tak bardzo uczula?niekoniecznie nabiał.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 15:51   #2979
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
biedny... a jak z kupkami?może jesz coś co go tak bardzo uczula?niekoniecznie nabiał.
kupki sa raczej w normie, no gdy jadlam nabial, to miał takie biale grudki, teraz sa ciemniejsze trochę, po prostu bez tych białych czastek. Czasem zielonkawe, ale to raczej gdy zjem cos zielonego. Najbardziej martwiące jest to jego ciagle poirytowanie, prezy się, placze, tylko chwile wytrzymuje bez zainteresowania. Czolko na początku było po prostu mocno suche, a teraz po tych wszystkich balsamach rozmiękczone i sączące. Poza tym ulewa, ostatnio masakrycznie, choc robil to od początku. Ja tez już nie daje rady... ciągłe pobudki, chodze jak zombie a jego marudzenie doprowadza mnie do histerii...

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2014-03-29 o 15:53
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 17:07   #2980
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
kupki sa raczej w normie, no gdy jadlam nabial, to miał takie biale grudki, teraz sa ciemniejsze trochę, po prostu bez tych białych czastek. Czasem zielonkawe, ale to raczej gdy zjem cos zielonego. Najbardziej martwiące jest to jego ciagle poirytowanie, prezy się, placze, tylko chwile wytrzymuje bez zainteresowania. Czolko na początku było po prostu mocno suche, a teraz po tych wszystkich balsamach rozmiękczone i sączące. Poza tym ulewa, ostatnio masakrycznie, choc robil to od początku. Ja tez już nie daje rady... ciągłe pobudki, chodze jak zombie a jego marudzenie doprowadza mnie do histerii...
Skoro nie pomaga dieta to może to atopowe zapalenie skóry?dowiadywałaś się coś na ten temat?

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Mojej bratowej synek miał skazę inną miał wysypkę i kupki zielone ze śluzem aż z krwią...

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Kurcze strasznie współczuję..a lekarze ogólnie co mówią?Są pewni że to skaza?
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 17:47   #2981
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

lekarze uznali, ze to czeste u niemowlakow i ze "może" mleko krowie. Ale kremy które przepisali mało pomagają, a raczej od czasu ich stosowania jest gorzej. To z pewnoscia AZS, a to zazwyczaj od jedzenia. Od dziś odstawiłam i smaruje tylko siuskami.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 17:47   #2982
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej dziewczyny!

Nie gadać mi tu, że źle wyglądacie, na pewno tylko tak Wam się wydaje!!! Lineczka masz sobie kupić coś ładnego. Nie Neli :P SOBIE!!!

Ale ja się dziś nadenerwowałam. Byłyśmy na wsi u babci i dziecko mi nie chciało w ogóle jeść z piersi, w ogóle u mnie na rękach nie chciała u mnie być. Nie wiedziałam co się dzieje, myślałam, że może dziąsła, ale mama moja pojechała do apteki po żel i nic nie pomogło. Dopiero w drodze powrotnej do domu skojarzyłam, że na śniadanie rzodkiewkę z serem zjadłam i może zapach przeszedł tak jak to się z czosnkiem dzieje.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 18:46   #2983
patrysia333
Zadomowienie
 
Avatar patrysia333
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 016
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej,
wracam Już po przeprowadzce więc będę miała trochę więcej czasu. Widziałam, że spora część z Was miała przymusową przerwę od wizażu, dziwne się tu rzeczy dzieją
Z tematów które zapamiętałam podczytując to my już jesteśmy na pampersach rozm 4, mniejszym zdarzało się przeciekać. Zaczęłam już ekspozycje na gluten kaszką bobovita (niestety mam tą wersję z cukrem ale poszukam bez). Zuzia ładnie zjada kaszkę łyżeczką, bo butla nadal nie pasuje. Nauczyła też się przewracać z pleców na brzuszek, ale nadal nieporadnie jej to idzie i się namęczy przy tym strasznie, poza tym zjada własne stopy namiętnie
Ze złych wieści to Zuzia dostała strasznych odparzeń na szyji i krostek na policzkach, zaczęło to wyglądać tak paskudnie, że poszłam z nią do dermatologa, ale okazało się że to zmiany podrażnieniowe i niewiele można z tym zrobić. Wszystko od śliny i wiecznego tarcia policzkami przy tych próbach przewrotów.
I też wyglądam strasznie po ciąży, mój brzuch mnie przeraża taka wisząca opona a zawsze miałam plaski. Plus rozstępy na tyłku udach i piersiach ( na brzuchu o dziwo nie)
A i też ostatnio właśnie myślałam, że gdybym miała drugie dziecko to chciałabym dziewczynkę, ale to dlatego żeby Zuzia miała siostrę.
My chrzciny robimy dopiero w czerwcu, więc mam nadzieje że będzie cieplutko i założę Zuzi jakąś skromną sukienkę, nie podobają mi się te falbaniaste kreacje.
patrysia333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 19:10   #2984
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Nie gadać mi tu, że źle wyglądacie, na pewno tylko tak Wam się wydaje!!! Lineczka masz sobie kupić coś ładnego. Nie Neli :P SOBIE!!!

Ale ja się dziś nadenerwowałam. Byłyśmy na wsi u babci i dziecko mi nie chciało w ogóle jeść z piersi, w ogóle u mnie na rękach nie chciała u mnie być. Nie wiedziałam co się dzieje, myślałam, że może dziąsła, ale mama moja pojechała do apteki po żel i nic nie pomogło. Dopiero w drodze powrotnej do domu skojarzyłam, że na śniadanie rzodkiewkę z serem zjadłam i może zapach przeszedł tak jak to się z czosnkiem dzieje.
Nie kupilam sobie nic za to Nelce 2 pary legginsow, spodnie dresowe i bluzke z zabka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 19:31   #2985
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Ejj Lineczka mamuskom sie tez cos od galerii nalezy a Ty jedzcze chodzisz na fitnes?

Gratuluje nowosci w dietkach a problemow z brzuszkami i skorkami wspolczuje

My zaczelysmy ostatnio dodawac do zupki miesko teraz chyba musze poleciec z owocami bo jakos zaniedbany u nas ten temat

Kyte to maz juz moze niech nocuje w tej robocie, szkoda czasu na dojazdy :/

Rusalka nie znikaj

Sotento super ze tylko Was ta lekarka nastraszyla a termin to sie Wam trafil jak prywayny

Anoula rzodkiewke wcinalam juz na porodowce no ale ja i czosnek wcinam.moze Natalce przeszkadza akurat ale ze az na rekach Twoich nie pasowalo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 19:45   #2986
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Black_Rose, biedulka kurcze, powiem Ci że niefajnie to wygląda. Ja bym się przeszła do porządnego dermatologa. Albo spróbuj mu może podawać mleko dla alergików przez jakiś czas a sama swoje ściągać - może uda się przynajmniej sprawdzić czy to alergia czy to niezwiązane z Twoim pokarmem.

patrysia, mi też się nie podobają wymyślne sukienki te chrzcielne takie typowo.

A dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam w HM (jeszcze ze zniżką z newslettera wyszło mnie 45 zł)
http://www.hm.com/pl/product/24334?article=24334-A
Bo urzekła mnie a i tak miałam kupić coś "na wierzch" takiego na teraz bo mi z wszystkiego wyrasta powoli Igula.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 20:03   #2987
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez patrysia333 Pokaż wiadomość
Hej,
wracam Już po przeprowadzce więc będę miała trochę więcej czasu. Widziałam, że spora część z Was miała przymusową przerwę od wizażu, dziwne się tu rzeczy dzieją
Z tematów które zapamiętałam podczytując to my już jesteśmy na pampersach rozm 4, mniejszym zdarzało się przeciekać. Zaczęłam już ekspozycje na gluten kaszką bobovita (niestety mam tą wersję z cukrem ale poszukam bez). Zuzia ładnie zjada kaszkę łyżeczką, bo butla nadal nie pasuje. Nauczyła też się przewracać z pleców na brzuszek, ale nadal nieporadnie jej to idzie i się namęczy przy tym strasznie, poza tym zjada własne stopy namiętnie
Ze złych wieści to Zuzia dostała strasznych odparzeń na szyji i krostek na policzkach, zaczęło to wyglądać tak paskudnie, że poszłam z nią do dermatologa, ale okazało się że to zmiany podrażnieniowe i niewiele można z tym zrobić. Wszystko od śliny i wiecznego tarcia policzkami przy tych próbach przewrotów.
I też wyglądam strasznie po ciąży, mój brzuch mnie przeraża taka wisząca opona a zawsze miałam plaski. Plus rozstępy na tyłku udach i piersiach ( na brzuchu o dziwo nie)
A i też ostatnio właśnie myślałam, że gdybym miała drugie dziecko to chciałabym dziewczynkę, ale to dlatego żeby Zuzia miała siostrę.
My chrzciny robimy dopiero w czerwcu, więc mam nadzieje że będzie cieplutko i założę Zuzi jakąś skromną sukienkę, nie podobają mi się te falbaniaste kreacje.
No właśnie na piersiach też mam rozstępy,a wcale dużo nie urosły
Też miałyśmy takie krostki i nadal czasami wyskakują- ślina plus ulewanieNa odparzenia bardzo pomogla ziajka z cynkiem
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Nie kupilam sobie nic za to Nelce 2 pary legginsow, spodnie dresowe i bluzke z zabka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale zaszalałaś Jutro ja się wybieram na szoping ciekawe czy coś złowię
Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Black_Rose, biedulka kurcze, powiem Ci że niefajnie to wygląda. Ja bym się przeszła do porządnego dermatologa. Albo spróbuj mu może podawać mleko dla alergików przez jakiś czas a sama swoje ściągać - może uda się przynajmniej sprawdzić czy to alergia czy to niezwiązane z Twoim pokarmem.

patrysia, mi też się nie podobają wymyślne sukienki te chrzcielne takie typowo.

A dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam w HM (jeszcze ze zniżką z newslettera wyszło mnie 45 zł)
http://www.hm.com/pl/product/24334?article=24334-A
Bo urzekła mnie a i tak miałam kupić coś "na wierzch" takiego na teraz bo mi z wszystkiego wyrasta powoli Igula.
Bardzo ładna! ooo może i ja się załapię na zniżkę?
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 20:09   #2988
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

O fuck:/ zapomnialam o znizce w H&M no ale kupilam i tak 2 pary portek zamiast za 40 zl to za 29:P ale bylam w nowo otwartej galerii wiec tam i tak znizki byly :P

Anulka, caly czas na fitness chadzam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 20:14   #2989
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Nie kupilam sobie nic za to Nelce 2 pary legginsow, spodnie dresowe i bluzke z zabka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wiedziałam że tak będzie :P:P

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Anoula rzodkiewke wcinalam juz na porodowce no ale ja i czosnek wcinam.moze Natalce przeszkadza akurat ale ze az na rekach Twoich nie pasowalo
wszystko było ok do czasu aż ją spróbowałam nakarmić, później się nie mogła u mnie uspokoić na innych rękach tak... chyba sie zraziła do mnie na chwilę
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 20:42   #2990
ania_cz79
Raczkowanie
 
Avatar ania_cz79
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 196
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Black_Rose my mieliśmy podobny problem, ale na buźce nie był tak zaawansowany, teraz tylko czasem borykamy się z wysypkami.

Moim zdaniem i takie też dostałam tutaj rady, przy azs nie należy odstawiać dziecka od piersi. My odstawiliśmy nabiał, owoce, dżemy, jajka i bardzo dużo innych. Właściwie jadłam naprawdę tylko chleb z szynką, ziemniaki, ryż, chude mięso, nawet ryb nie jadłam.

Zmieniłam też proszek do prania na płatki z mydła szarego, oczywiście musiałam je sprowadzić z Polski bo tu takich nie ma.

Ja dostałam do smarowania balsam Eucerin Atopi Control, dość drogi ale nawilżał świetnie, kazali mi kąpać w oliwce ale nie robiłam tego bo zorientowałam się że po oliwce małego jeszcze bardziej wysypuje W ten sposób udało nam się po około 2 miesiącach pozbyć się wysypki.

Potem powoli wprowadzałam niektóre rzeczy i okazało się że nabiał nas w ogóle nie uczula, za to cytryny, ogólnie cytrusy, brzoskwinie jeszcze nie wiemy oczywiście wszystkiego wiec trochę testuję, ale teraz już jest lepiej.

Ciągle karmię piersią, teraz zaczęliśmy rozszerzanie diety, jestem przy marchewce, jak na razie bez rewelacji. Ale jeśli chodzi o ulewanie to Mikołaj ulewa mi masakryczne ilości, ale na szczęście przybiera dobrze więc nie kazali się przejmować, oczywiście to ciągłe zwracanie i zaraz ponowne karmienie jest męczone ale mam nadzieję że to się niedługo samo poprawi.

Życzę szybkiej poprawy, bo szkoda maluszka.
ania_cz79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 21:15   #2991
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Black_Rose, biedulka kurcze, powiem Ci że niefajnie to wygląda. Ja bym się przeszła do porządnego dermatologa. Albo spróbuj mu może podawać mleko dla alergików przez jakiś czas a sama swoje ściągać - może uda się przynajmniej sprawdzić czy to alergia czy to niezwiązane z Twoim pokarmem.

patrysia, mi też się nie podobają wymyślne sukienki te chrzcielne takie typowo.

A dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam w HM (jeszcze ze zniżką z newslettera wyszło mnie 45 zł)
http://www.hm.com/pl/product/24334?article=24334-A
Bo urzekła mnie a i tak miałam kupić coś "na wierzch" takiego na teraz bo mi z wszystkiego wyrasta powoli Igula.
Kociak jak Ty wydrukowałaś ten kupon?ja mam tylko info a nie ma nigdzie jak mam to wydrukować:/
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 21:24   #2992
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ania_cz79 Pokaż wiadomość
Black_Rose my mieliśmy podobny problem, ale na buźce nie był tak zaawansowany, teraz tylko czasem borykamy się z wysypkami.

Moim zdaniem i takie też dostałam tutaj rady, przy azs nie należy odstawiać dziecka od piersi. My odstawiliśmy nabiał, owoce, dżemy, jajka i bardzo dużo innych. Właściwie jadłam naprawdę tylko chleb z szynką, ziemniaki, ryż, chude mięso, nawet ryb nie jadłam.

Zmieniłam też proszek do prania na płatki z mydła szarego, oczywiście musiałam je sprowadzić z Polski bo tu takich nie ma.

Ja dostałam do smarowania balsam Eucerin Atopi Control, dość drogi ale nawilżał świetnie, kazali mi kąpać w oliwce ale nie robiłam tego bo zorientowałam się że po oliwce małego jeszcze bardziej wysypuje W ten sposób udało nam się po około 2 miesiącach pozbyć się wysypki.

Potem powoli wprowadzałam niektóre rzeczy i okazało się że nabiał nas w ogóle nie uczula, za to cytryny, ogólnie cytrusy, brzoskwinie jeszcze nie wiemy oczywiście wszystkiego wiec trochę testuję, ale teraz już jest lepiej.

Ciągle karmię piersią, teraz zaczęliśmy rozszerzanie diety, jestem przy marchewce, jak na razie bez rewelacji. Ale jeśli chodzi o ulewanie to Mikołaj ulewa mi masakryczne ilości, ale na szczęście przybiera dobrze więc nie kazali się przejmować, oczywiście to ciągłe zwracanie i zaraz ponowne karmienie jest męczone ale mam nadzieję że to się niedługo samo poprawi.

Życzę szybkiej poprawy, bo szkoda maluszka.
Black_Rose - u nas bardzo podobnie jak u ania_cz. tylko objawy alergii miała w kupie (śluz). Ale ja po strszym byłam przygotowane na alergię i jak ania pisze miałam od początku bardzo ograniczona dietę, a do tego produkty bez żadnej chemii, eko itp., wędlina robiona w domu z mięsa. Stopniowo rozszrzałam dietę - jeden nowy produkt na 3 dni. Jak coś uczuli to alergen się utrzymuje w mleku ok tygodnia nawet. Jak pisałam szykowałam się na to, więc latem robiłam domowe dżemy, musy, zamrażałam owoce i warzywa - teraz to wszystko jem i jakoś żyję. Zamiast krowiego radzę po trochy najpierw próbować kozi nabiał - moja ten toleruje (ale nie samo mleko tylko sery i jogurt), a krowiego nie.
Piorę w białym jeleniu (używam mydła w płynie kupowanego w takich 5l baniakach w Selrgosie).
Patrząc na zdjęcie trudno powiedzieć na co taka wysypka - szczególnie po smarowniu jak zmieniła już wygląd. Ale strasznie żal maluszka

Co do ostawiania - odstawiam jedno karmienie na tydzień, bo chcę zakończyć karmienie po 6 miesiącach. Na razie wprowadziłam 1 butle (mleko dla alergików na receptę Bebilon Pepti, bo HA próbowałam i mała ma alergię na nie też) i kupy się zrobiły lepsze = mniej śluzu.
Ta metoda odstawiania od piersi i przejście na mm sprawdziła się przy starszaku i po tej 1 butli na dobę już widzę, że teraz powinno być podobnie. Trochę przez 2-3 dni mleka odciagam i zamrażam, bo chcę podawać dalej osłonowo przy rozszerzaniu diety.

Od jutra wprowadzam drugą butlę a w poniedziałek na dzień przed skończeniem 5 miesiąca planuję dać pierwsze żarcie - będzie marchewka
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 21:31   #2993
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Kyte; no a zapisałaś się do newslettera? Mi tam po zapisaniu przyszedł na maila taki kupon i tam jest napisany mòj adres mailowy, nr kuponu i do kiedy ważny. I ja nie drukowałam tego tylko pokazałam przy kasie. Niby ttzeba mieć wydrukowany ale była akurat pani kierownik i powiedziała że można maila pokazać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 01:39   #2994
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam się na karmieniu. Czy ktoś jest do pary?
Kociak wydrukowaną mam całą stronę
Mam pytanko.Czy miałyście ponowny nawał pokarmu? Miałam już ustabilizowaną laktację karmiłam naprzemiennie. A teraz znowu mam tak że obie piersi są tak pełne że aż boli.Nie wiem od czego tak się stało nic nie zmieniałam
Jutro pewnie będę dopiero po południu lub wieczorem.No chyba że dam radę przywitać się z Wami jeszcze rano
Miłej niedzieli mamusie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 06:00   #2995
patrysia333
Zadomowienie
 
Avatar patrysia333
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 016
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej,
witam z rana, cieszyłam się że Zuzia spała pół godziny dłużej niż zwykle i jakoś tak później się na karmienia budziła a tu się okazało, że zmiana czasu była Teraz już trenuje przewroty na podłodze i co chwile trzeba ją z brzucha na plecy obracać bo się denerwuje
Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Black_Rose, biedulka kurcze, powiem Ci że niefajnie to wygląda. Ja bym się przeszła do porządnego dermatologa. Albo spróbuj mu może podawać mleko dla alergików przez jakiś czas a sama swoje ściągać - może uda się przynajmniej sprawdzić czy to alergia czy to niezwiązane z Twoim pokarmem.

patrysia, mi też się nie podobają wymyślne sukienki te chrzcielne takie typowo.

A dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam w HM (jeszcze ze zniżką z newslettera wyszło mnie 45 zł)
http://www.hm.com/pl/product/24334?article=24334-A
Bo urzekła mnie a i tak miałam kupić coś "na wierzch" takiego na teraz bo mi z wszystkiego wyrasta powoli Igula.
Super ta kurteczka, że ja jej ostatnio w hm nie widziałam, nie wiem czy nie zgapię zakupu .


Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Witam się na karmieniu. Czy ktoś jest do pary?
Kociak wydrukowaną mam całą stronę
Mam pytanko.Czy miałyście ponowny nawał pokarmu? Miałam już ustabilizowaną laktację karmiłam naprzemiennie. A teraz znowu mam tak że obie piersi są tak pełne że aż boli.Nie wiem od czego tak się stało nic nie zmieniałam
Jutro pewnie będę dopiero po południu lub wieczorem.No chyba że dam radę przywitać się z Wami jeszcze rano
Miłej niedzieli mamusie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja nie miałam prawie nawału po porodzie, za to tak miesiąc po się pojawił na jakieś dwa dni. Samo przeszło. Piersi też mi dużo nie urosły, a rozstępy na nich już po porodzie się pojawiły i roooosną
patrysia333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 07:28   #2996
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Kyte, ja nie miałam powtórnego nawału. Dziwne, bo przecież karmisz cały czas tak samo często- nie zwiększyłaś częstotliwości.

Ja dzisiaj zaliczyłam zdziwko bo myślałam że zmieniamy czas w drugą stronę nigdy w tym dobra nie byłam

patrysia, u mnie 2 ostatnie sztuki tej kurtki wisiały i to na tym dziale już nie całkiem baby tylko od rozm 68 do 92. Bo do tej pory patrzyłam tylko na te całkiem baby a przecież ja już mogę Iguli kupować 68

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 07:46   #2997
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

czesc

Black_Rose kurcze brzydka wysypka ale nie wiem co doradzic,
mateuszowi na policzku zrobil sie taki jakby liszaj, jutro musze isc do lekarza,

cudna noc za mna, najmlodszy facet po wypiciu mleczka po 2 rzucal nogami jak nie wiem, starszy przyszedl do nas i wiercil sie jakby mial robaki a najstarszy chrapal
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 08:17   #2998
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej
Dziec dal mi dziś pospać i zbudzila sie na karmienie o 6.00 nowego czasu

Kociak super wdzianko, takie wiosenne

Kyte ją też co jakiś czas tak mam z piersiami... U mnie jedną pierś na jedno karmienie, rzadko kiedy chce drugą, więc zazwyczaj chodzę z balonem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 11:28   #2999
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam się niedzielnie.

Po ciężkim tygodniu zawalonym odwiedzinami i moim spaniem od godziny 21, wkońcu mam luźniej. Wprawdzie musiałąm 2 razy na uczelnie w tym tyg. pojechać wiec i czas uciekał szybko.

Dziś piękna pogoda wiec zaraz zbieramy się na spacer. Wyciągnełam nową zabawkę dla Liwii, taką gąsienicę kolorową, szeleszcząco grającą, umyłam ją i czekam aż wyschnie i baterie tam chce włożyć, coby sprawdzić czy działa.

Wczoraj Liwia mało spała w dzień bo co chwile ją budziliśmy bo ja jechałam do Krakowa, a TŻ zabierał ją do teściowej, wiec nie spała. Za to od 18.30 ciągniem z 2 karmieniami spała 12 h. Wiec ja też spałam


Miłego pięknego dnia
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 16:34   #3000
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Katy jak łowy

Beatka wypoczywaj po tym maratonie

My dziś pooooospaliśmy do 10tej całym domem potem do kościoła, długaśny spacer, teraz mąż obiadek robi tak to ja lubię, no!
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 14:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.