Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ! cz. II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Głosujemy na nowy tytuł Zapraszam!!! Można oddać głos na kilka tytułów!
Sierpniowe mamy czekają na znak, że ich maluszki chcą wyjść na świat! 5 8,77%
Sierpień zbliża się krokami więc już wkrótce nasze szkraby będą z nami! 2 3,51%
Mamuśki sierpniowe 2014 cz III 19 33,33%
Już są duże nasze brzdące a do końca trzy miesiące. Mamuśki sierpień 2014 cz III 24 42,11%
W brzuszkach coraz mniej przestrzeni w sierpniu nam się życie zmieni. Mamy sierpień 2014 cz III 25 43,86%
Brzuszki w górę, pierś do przodu wielkimi krokami zbliżamy się do porodu. Sierpień 2014 cz III 6 10,53%
Płeć już wszystkim dobrze znana, w sierpniu będzie potwierdzana. 0 0%
Płeć już Twoja dobrze znana, czekam na sierpień - Twoja mama. 3 5,26%
W brzuszku książe lub królowa, mamusia do sierpnia będzie gotowa 3 5,26%
Brzuszek już ciśnie nas pod piżamą, za chwilek kilka i ja będę mamą! 9 15,79%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 57. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 21:52   #2641
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

A jakiej firmy ten olejek arganowy polecacie?
Można go używać w ciąży?

Kurde ja nie lubię jak coś się długo wchłania, zawsze się smaruję po kąpieli i ubieram i chcę już być sucha
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 21:53   #2642
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Cool Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
No ja już o tym wiedziałam, bo często musiałam sobie posiew robić. Zapalenie pęcherza w zeszłym roku było u mnie częstym gościem.





Na to ma wpływ zatrzymanie wody w organizmie, częstotliwość wypróżniania itd. Dlatego ja się wazę dosyć często i waga o ten 1 kg pokazuje na plus lub na minus.




No i widzisz Umi, a u mnie 7 kg na plusie a bebech większy dużo od Twojego. Świat nie jest sprawiedliwy ani logiczny

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------



Na szczęście mi ten z Rossmana pasuje, bo pamiętam, że dla niektórych tutaj był za tłusty
ja też się ważę często,waga stoi w łazience caly czas w tym samym miejscu wiec raczej pokazuje wagę prawidłowa. Przez caly ostatni tydzień się nie podniosła a nagle przez 1.5dnia 1.2+. Kilogram różnicy zawsze mam między porankiem i wieczorem,ale po nocy waga schodzi.
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 22:00   #2643
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A jakiej firmy ten olejek arganowy polecacie?
Można go używać w ciąży?

Kurde ja nie lubię jak coś się długo wchłania, zawsze się smaruję po kąpieli i ubieram i chcę już być sucha
Można, to sama natura, balsamy mają dużo więcej chemii. Ja mam olejek z ecogram i jest ok. Tyle, że zapach kiepski (typowy dla olejków), ale szybko wietrzeje. On jest na wszystko super, skóra, włosy, twarz, no i ewentualne rozstępy już istniejące. Z tym, że jak lubisz szybko być sucha, to może być ci się trudno przyzwyczaić, bo z olejkami jest trochę bujania się.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 22:17   #2644
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja jednak odeślę... Sukienki zamówiłam 2 więc uzbierało się 113 zł a za tą cenę kupię pewnie jakąś jedną stacjonarnie

Przymierzyłam i sukienki mam za kolano także wyglądam jak jakaś babcinka
Poza tym tą co Ty asix zamówiłaś ja wzięłam miętową i właśnie strasznie prześwituje a nie mam zamiaru tyłkiem świecić na komunii
Ogólnie wyglądam niekorzystnie i tego miejsca na brzuch to chyba bym nawet w 9 miesiącu nie wypełniła

Skoro mówisz, że olejek lepszy to muszę kupić bo skończył mi się bio oil a że nie odpowiadał mi zapachem to szukam czegoś innego teraz... Żeby tylko nie mieć tych rozstępów
Ja mam ją przed kolano, ale minimalnie dłuższą niż u modelki na zdjęciu. A miejsca na brzuch to jak dla mnie akurat na 9 miesięcy..
Ale te sukienki mają trochę dziwne wymiary.. bo zarówno rozmiar S jak i L mają tyle samo w biodrach.. czyli jak ja kupiłam L i wg mnie mogłoby być trochę mniej w biodrach to co mają powiedzieć S-ki i M-ki .


Jeśli chodzi o rozstępy to chyba każda ma na tym punkcie .
Ja jak nie było widać jeszcze brzuszka to czasem zapominałam o smarowaniu, a teraz już mi się to rzadko zdarza
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 22:34   #2645
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Właśnie olejek bio oil to pod względem wchłaniania super Bo się nie kleił jak większość olejków, tylko ładnie wchłaniał Gdyby nie zapach to byłabym mu wierna A tak póki co zakupię ten z BabyDreama chyba

asix ja normalnie noszę rozmiar S/M, wzięłam M-ki i właśnie są jak worki... Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zwrotem
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 23:05   #2646
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ...

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie uważam, żeby raz w miesiącu to było za często. Czasami mi się wydaje, że mój gin tak mówi, bo na korytarzu pacjentki czekają, a jak wyniki mam dobre itd to stwierdza, że nie ma sensu mnie badać i przeciągać wizyty. Oczywiście to są tylko moje gdybania...

A jak ciąża jest zagrożona i trzeba chodzić częściej to w tedy też usg nie robią na każdej wizycie? Któraś z mamusiek się wypowie może ze swojego doświadczenia?
W uk normalnie robią tylko 2 usg przez cała ciaze - w ok 12 tygodniu i w ok 20 tygodniu

Jak ciaza jest problematyczna to robią częściej, ja ze względu na to ze dzidzia ma ten skrzep w główce mam co 2 tygodnie robione i trwa ono ponad godzinę conajmniej, czasami robią nawet dwa razy po godzinie na jednej wizycie takze nie wydaje mi sie zeby to było szkodliwe szczególnie ze przeciez jak sie bada dopplerem tylko tętno serduszka to tez sa fale usg

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
Już jej mówiłam żeby dawała mi tą pakę, ale ona sądzi że skoro jeszcze nie mam gdzie trzymać to pewnie tak tylko gadam. Z jednej strony to racja, bo co ja będę trzymała w reklamówkach te rzeczy? Ale też doczekać się już nie mogę. Z jednej strony, to chcialabym już te mebelki mieć w domu, ale z drugiej to myślę, że jeszcze za wszesnie.

Nie mogę się doczekać, pierwszej nocy z naszym szkrabem w domu. Mam tylko nadzieję, że będzie sobie słodko spał a nie płakał. Byłabym wtedy bezradna i serce by mi pękało, jeśli on by płakał a ja nie wiedziałabym co zrobić, żeby go uspokic...Czy Wy też się tego boicie?

W wakacje przeczytam sobie język niemowląt. Podobno to mądra książka i mam nadzieję, że uda mi się skorzystać z tych rad. Wiem wiem, że podobno matka sama najlepiej wie, co potrzeba jej dziecku ale nie wiem jak to wygląda w praktyce...
Nie masz sie czego bać matka natura wyposażyla nas w cos wspaniałego - instynkt macierzyński i będziesz sama czuła co robić, ja pamietam ze moja mała to spała cały czas i jadła przez pierwszy miesiąc a ja jak idiotka siedziałam nad nią i patrzyłam czy oddycha

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Ja dziś zrobiłam wątróbkę drobiową z cebulką, ziemniaczki i kupną, ale przepyszną surówką na bazie półkiszonej kapusty. Obiad przepyszny, mimo, że robiłam wątróbkę sama po raz pierwszy w życiu .


Uśmialiśmy się z TŻ , ja trochę z łezką . Świetna reklama!


Ja zamówiłam:
sukienkę kolor koral i sweterek kolor morelowy
Już mierzyłam.. koleżanka mi powiedziała, że sukienka wygląda fajnie, ale ciekawa jestem co za chwilę powie TŻ jak się przebiorę.
A mozna juz wątróbkę jeść? Bo ja dostałam zakaz jedzenia wątróbki bo odkłada sie w niej duza ilośc witaminy A która jest zabroniona w nadmiernych ilościach w ciazy

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A jakiej firmy ten olejek arganowy polecacie?

Można go używać w ciąży?



Kurde ja nie lubię jak coś się długo wchłania, zawsze się smaruję po kąpieli i ubieram i chcę już być sucha

Polecam balsam nivea pod prysznic jest super i balsam e45 to tak na codzień na szybko :p


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

U nas dzis wspaniała pogoda słońce świeciło dlatego ja cały dzien na dworze z dziewczynami byłam jak nie na placu zabaw w parku to na ogródku

Mój kalafior ciążowy sie dzis uaktywnił :p poszłam do banku wpłacić 200£ na konto a Pani do mnie ze chyba 400£ a ja zaprzeczam zirytowana i mowie ze chyba wyraźnie powiedziałam ze chce 200£ wpłacić!!! Ona do mnie z uśmiechem ze jej dałam 400£ a ja sie kłócę ze dałam jej 200£ przeciez umiem liczyć!!! Ale z siebie idiotke zrobiłam SZOK policzyłam 20 x 20£ i to miało byc to moje 200£ a ja w życiu jeśli chodzi o pieniądze sie nie pomyliłam....super ze na miła Panią trafiłam bo inna to by wziela i nic nie powiedziała


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Nie czułam ruchów małej od dwóch dni i juz sie zaczęłam martwić wiec wyciągnęłam swojego magicznego dopplera ktory odkąd czuje ruchy zdarzył sie zakurzyc juz i wywołalam wilka z lasu :p tętno po ciężkich poszukiwaniach w końcu znalazłam ale tak rozzloscilam mała ze teraz szaleje przeciąga sie i rozkopuje na wszystkie strony


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez mamuska11
Czas edycji: 2014-04-14 o 22:54
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 06:59   #2647
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ..

No ja właśnie słyszałam że wątróbkę wogóle nie powinna jeść ciężarna a ja tego tyle mam

Zachęciłaś ją do szlaństwa - mamuska
__________________
Szczęśliwa
Życie jest zbyt piękne by je komplikować.

Angels2708 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 07:20   #2648
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cześć dziewczyny
Wczoraj byłam w sądzie załatwić księgi wieczyste więc na szczęście już prawie wszystkie formalności dotyczące mieszkania za mną. W weekend mąż skuł całą podłogę pod ogrzewanie i powybijał ściany a co najlepsze jeszcze nie przyszedł kierownik budowy żeby nam piec podłączyć bo wcześniej nie mieliśmy gazomierza.. to się facet przerazi trochę jak zobaczy ten sajgon
Co do tych kosmetyków babydream to mi balsam nie pasuje, bo śmierdzi przeokrutnie jak dla mnie.. olejek ma tą samą niby linię zapachową, ale duuużo delikatniejszą więc jak się posmaruję, to nie czuję go potem na sobie cały dzień - balsamem mogę się co najwyżej na noc posmarować, na noc nie daję rady. A przy olejku z kolei jak się smaruję rano po kąpieli, chodzę trochę w szlafroku ale i tak jak się ubiorę to potem często mam tłustą plamę na bluzce, między biustem a brzuchem tam gdzie się materiał bardziej 'zbiera' jak się zginam czy coś i muszę się przebierać :/
A jeśli chodzi o czyste oleje to na czas ciąży podobno najlepsze jest masło shea - pisałam na początku ciąży w tej sprawie do obsługi zrobsobiekrem.pl, ale w końcu jakoś nie kupiłam. Używam tej oliwki BD mimo problemów z wchłanianiem.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 07:21   #2649
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Dzień dobry Wszystkim!

No to oficjalnie mam męża weekend był wspaniały, nie mogliśmy sobie wymarzyć, żeby było jeszcze lepiej, nawet pogoda nam dopisała, bo zapowiadali chmury i deszcze a całą sobotę było ciepło i słonecznie. Wszyscy się dobrze dogadali i bawili razem. Jestem przeszczęśliwa

A teraz wracam do rzeczywistości i muszę nadrobić wątek.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 07:45   #2650
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ..

Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
A mozna juz wątróbkę jeść? Bo ja dostałam zakaz jedzenia wątróbki bo odkłada sie w niej duza ilośc witaminy A która jest zabroniona w nadmiernych ilościach w ciazy
Cytat:
Napisane przez Angels2708 Pokaż wiadomość
No ja właśnie słyszałam że wątróbkę wogóle nie powinna jeść ciężarna a ja tego tyle mam
Hmm.. nie wiem.. ja ogólnie rzecz biorąc zakazów nie dostałam.. muszę poczytać

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dzień dobry Wszystkim!

No to oficjalnie mam męża weekend był wspaniały, nie mogliśmy sobie wymarzyć, żeby było jeszcze lepiej, nawet pogoda nam dopisała, bo zapowiadali chmury i deszcze a całą sobotę było ciepło i słonecznie. Wszyscy się dobrze dogadali i bawili razem. Jestem przeszczęśliwa

A teraz wracam do rzeczywistości i muszę nadrobić wątek.
Dużo miłości i szczęścia na nowej drodze życia
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 08:43   #2651
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Witajcie laski! Sorka że tak ostatnio sporadycznie piszę, ale nie mam ani weny ni za bardzo czasu...A to ostatnio troszkę za ogarnianie sie wziełam (TŻ ) bardzo mi pomógł jak nie zrobił 3 razy tyle co ja... A poza tym wziełam sie ostro za pisanie mojej pracy mgr... kończe ostatni rozdział(niestety nie wiem czy dobrze mam badania, bo mojej promatorce nie starczyło dla mnie i 2 osób czasu, bo musiała isć na zajecia... miałam całą sobotę popsutą tak sie wkurzyłam...a najpierw oczywiście zbałamuciła czas na dziewczynę która miała tylko poprawki kosmetyczne w pracy, masakra
wiec bede do was rzadziej wpadała, ale postaram sie najczęściej jak bede mogla. U mnie poza tym dobrze, czuję dośc dobrze, ani mnie juz nie mdli ani jakiś bólów brzucha nie czuje Tylko czasem plecy, przy chodzeniu czy wstawaniu...ale wolę to niż byc nie przytomna i ma mnie mdlić , czy mam wymiotować Wczoraj zrobi9łam na obiadek pyszna zapiekankę z makarone w kokardki, miesem mielonym, sosem beszamelowym i serem żóltym uwielbiam ja Od rana zdązyłam juz zjeść 3 kanapki i 2 dokladki zapiekanki...Od wczoraj mam mega apetyt co chwilę jestem głodna...aż sie boje efektów To tyle o mnie. Życzę wam udanego dnia kochane!
mysia gratuluję córci i wielkie dzięki za filmik, cudny
zaczarowanadlaniego udanej wypoczynku uważaj na siebie ! też właśnie sie zastanawiałam co ty biedna zrobisz bez forum nasza najbardziej aktywna mamusiu
estella18 za udaną wizytę i oczywiście za poznanie płci !
halinka bardzo sie ciesze że wszystko się udało! Życzę Ci aby twoje całe życie z meżem było takie jak w tym dniu! Najlepszego!
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 08:50   #2652
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

h4linka wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia


Właśnie wróciłam od stomatologa, wyleczyłam już wszystkie zęby teraz za pół roku na kontrolę. W ciąży z Zosia nie popsuł mi się ani jeden ząb, a teraz miałam 4 do leczenia. O dziwo przy wierceniu w ogóle bólu nie czułam zresztą ja nigdy znieczulenia nie brałam, ale zazwyczaj było coś czuć a teraz nic.
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.

Edytowane przez sara 85
Czas edycji: 2014-04-15 o 08:55
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 08:51   #2653
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cześć,
No ja nie jestem w stanie być na bieżąco. Poprzedni wątek sobie powolutku leciał, a tu pędzicie jak szalone

Halinka, wszystkiego najwspanialszego na nowej drodze życia. Jak się czujesz jako żona?

Któraś z Was pisała o wątróbce - ja też słyszałam, że w ciąży nie powinno się jeść wątróbki. Nie mam problemu z tym, nie przepadam za wątróbką

Ja wczoraj miałam połówkowe. Badanie trwało bardzo długo, chyba z 70, 80 minut, głównie ze względu na to łożysko na przodzie...no i Mała nie do końca chciała się odwrócić i pokazać buzi przez długi czas.
W końcu jednak Mała została cała pooglądana i pomierzona. Wszystkie narządy ma takie jak ma mieć, w odpowiednich miejscach, przepływy dobre, pępowina dobra, wszystko właściwie dobre. Jedynie brzuszek wyszedł na pomiarach młodszy o 6 dni w stosunku do terminu wg OM. No i oczywiście ciutkę się martwię, mam nadzieję, że niepotrzebnie. Sprawdzałam na innych usg i nie było rozbieżności.. Mam nadzieję, że to nieduża rozbieżność...albo, że to jakiś mini błąd pomiaru, bo lekarka mówiła, że ze względu na to łożysko bardzo na przedniej ścianie jest słaba widoczność...albo nie wiem co jeszcze. W każdym razie mam nadzieję, że wszystko ok z tym brzuszkiem. Ona powiedziała, żeby się nie martwić, tylko go obserwować na kolejnych usg, jak przyrasta.

Aaa.. mogę Wam wstawić zdjęcia w k
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 08:53   #2654
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez UmiZumi Pokaż wiadomość
w załączniku zdjęcie z 22+2. Dzisiaj mam 22+6. Waga dzisiaj pokazała prawie 8 kg na plusie. Od jakiegoś czasu tyję prawie 1 kg tygodniowo :[
Wybaczcie zdjęcie złej jakości...
ślicznie

Cytat:
Napisane przez Aisog1987 Pokaż wiadomość
Córa u nas
gratki!!

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja jednak odeślę... Sukienki zamówiłam 2 więc uzbierało się 113 zł a za tą cenę kupię pewnie jakąś jedną stacjonarnie

Przymierzyłam i sukienki mam za kolano także wyglądam jak jakaś babcinka
Poza tym tą co Ty asix zamówiłaś ja wzięłam miętową i właśnie strasznie prześwituje a nie mam zamiaru tyłkiem świecić na komunii
Ogólnie wyglądam niekorzystnie i tego miejsca na brzuch to chyba bym nawet w 9 miesiącu nie wypełniła
ach i to są właśnie te zakupy przez internet. oczy chcą a rozsądek powinien powiedzieć UWAŻAJ! Ja też teraz szukam sukienki takiej żeby była a w czerwcu będę potrzebowała na wesele to już się rozglądam ale takie jak mi się podobają to kosztują ok 200 zł

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja polecam olejek arganowy. Na niezbyt piękny zapach, ale działa mega.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
Ja używam tego olejku arganowego do włosów :p nie wiedziałam ze on tez na ciało. Na ciało to mam Lirene na rozstępy - smaruje nim brzuszek i oliwkę z Babydream o ktorej pisalyscie, bardzo ją lubie i mam jeszcze nivea Q10
Olejek arganowy dla mnie bardzo ąłdnie pachnie. wąch wąch
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 09:46   #2655
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

cześć lasencje,
ja pracuję od 8 i już mi się nie chce...wczoraj dopadł mnie taki ból pleców...no tego jeszcze nie było. Miałam kilka razy zapalenie mięśni międzyżebrowych - kto miał wie czym to pachnie...i wczoraj właśnie zaczęło się od bólu w klatce i tak od mostka do kręgosłupa (z lewej strony) całe pół klatki mnie bolało...jakaś masakra. A tu niestety, tableteczki nie wolno. Wymęczyłam się do 00.00 i w końcu zasnęłam. Zażyłam tylko paracetamol bo to wolno i mężuś mnie posmarował maścią końską bo to też mi wolno. Rano jakby ból sobie poszedł tak się cieszę, że to nie moja neuralgia międzyżebrowa bo nie wiem jakbym przeżyła bez tabletek p/bólowych. Na szczęście to tylko namiastka tego bólu była no i trwało to raptem z 6-8h więc do przeżycia. mam nadzieję tylko że mnie takie atrakcje nie dopadną jak już będę mieć wielgachny brzuch...

też słyszałam o olejku arganowym ale nie wiedziałam, że dobry na ciało w ciąży...ja wam powiem, że mam koleżankę, która całe dwie ciąże smarowała się tylko oliwką dla dzieci...jakąś bambino czy johnson'a. Dziewczyna szczuplutka więc rozstępy murowane bo to to miało 50 w pasie. I wiecie co? ani pół rozstępu nie ma...mimo, że brzucha małego w ciąży nie miała. Może to kwestia dobrych genów, nie wiem. Ale zamierzam się przekonać i sama stosuję tylko oliwkę. No czasem jakiś balsam, bo oliwką po nogach to nie bardzo, ale po brzuchu owszem zobaczymy...

ja też muszę sukienkę na wesele kupić - na lipiec! więc chyba kupię ją przed samym weselem bo nie mam pojęcia czy teraz trafiłabym z rozmiarem pewnie nie bardzo i albo kupię worek albo coś za małego.

wracam do pracy...buuu

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

dziewczyny u mnie już chyba 6miesiąc co nie?
bo 22t+5d a czytałam, że od 22t+4d już się liczy 6 miesiąc, zresztą wczoraj był 14-sty a ja na 14-tego mam termin więc jakby nie patrzeć 6 miesiąc się wczoraj zaczął
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 09:52   #2656
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Zaczaraowana, udanego pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
U mnie też leje... dziś miałam pobranie krwi, ale ja mam tak dobrze, że mama przychodzi mi pobrać krew przed pracą i zanosi do laboratorium, więc nawet z łóżka nie muszę wstawać
Zazdroszczę pobierania krwi w domowym zaciszu

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
A jeszcze się wam pochwalę, że mam już wyniki dzisiejszego pobrania krwi i mam 12,5 hemoglobinę poprawia mi się co pobranie o 0,1
za hemoglobinę.
Wczoraj też odebrałam swoje wyniki i hemoglobina podskoczyła mi do 12,7

Cytat:
Napisane przez estella18 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem po USG, pomiary ok Maluszek zdrowy. Proszę o dopisanie, że będzie to CHŁOPIEC <3
Gratuluję zdrowego synka!


Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
My dziś po wizycie, Niuńka rośnie i wszystko jest w porządku, ja zaczynam przypominać słonia, brzuch mam ze 2 razy taki jak w 1 ciąży w tym czasie ;/
Wiem o czym mówisz. Mój brzuch też jest zdecydowanie większy niż w pierwszej ciąży. Czuję się już ociężała a to dopiero początek 25tc

Cytat:
Napisane przez Aisog1987 Pokaż wiadomość
Córa u nas


Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
No to oficjalnie mam męża weekend był wspaniały, nie mogliśmy sobie wymarzyć, żeby było jeszcze lepiej, nawet pogoda nam dopisała, bo zapowiadali chmury i deszcze a całą sobotę było ciepło i słonecznie. Wszyscy się dobrze dogadali i bawili razem. Jestem przeszczęśliwa
Wszystkiego dobrego dla Was! Ciesze się, że udał Wam się dzień ślubu

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
cześć lasencje,
ja pracuję od 8 i już mi się nie chce...wczoraj dopadł mnie taki ból pleców...no tego jeszcze nie było. Miałam kilka razy zapalenie mięśni międzyżebrowych - kto miał wie czym to pachnie...i wczoraj właśnie zaczęło się od bólu w klatce i tak od mostka do kręgosłupa (z lewej strony) całe pół klatki mnie bolało...jakaś masakra. A tu niestety, tableteczki nie wolno. Wymęczyłam się do 00.00 i w końcu zasnęłam. Zażyłam tylko paracetamol bo to wolno i mężuś mnie posmarował maścią końską bo to też mi wolno. Rano jakby ból sobie poszedł tak się cieszę, że to nie moja neuralgia międzyżebrowa bo nie wiem jakbym przeżyła bez tabletek p/bólowych. Na szczęście to tylko namiastka tego bólu była no i trwało to raptem z 6-8h więc do przeżycia. mam nadzieję tylko że mnie takie atrakcje nie dopadną jak już będę mieć wielgachny brzuch...

też słyszałam o olejku arganowym ale nie wiedziałam, że dobry na ciało w ciąży...ja wam powiem, że mam koleżankę, która całe dwie ciąże smarowała się tylko oliwką dla dzieci...jakąś bambino czy johnson'a. Dziewczyna szczuplutka więc rozstępy murowane bo to to miało 50 w pasie. I wiecie co? ani pół rozstępu nie ma...mimo, że brzucha małego w ciąży nie miała. Może to kwestia dobrych genów, nie wiem. Ale zamierzam się przekonać i sama stosuję tylko oliwkę. No czasem jakiś balsam, bo oliwką po nogach to nie bardzo, ale po brzuchu owszem zobaczymy...

ja też muszę sukienkę na wesele kupić - na lipiec! więc chyba kupię ją przed samym weselem bo nie mam pojęcia czy teraz trafiłabym z rozmiarem pewnie nie bardzo i albo kupię worek albo coś za małego.

wracam do pracy...buuu

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

dziewczyny u mnie już chyba 6miesiąc co nie?
bo 22t+5d a czytałam, że od 22t+4d już się liczy 6 miesiąc, zresztą wczoraj był 14-sty a ja na 14-tego mam termin więc jakby nie patrzeć 6 miesiąc się wczoraj zaczął
Dobrze, że ból minął.

Poprzednią ciążę smarowałam się zwykłym balsamem nawilżającym i chwilę olejkiem dla kobiet w ciąży Eucerin. Nie mam po ciąży ani jednego rozstępu.
teraz używam oliwki Hipp i również balsamu nawilżającego.
Moim zdaniem nie ma co wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki, tylko systematycznie nawilżać skórę. Efekt będzie ten sam.
Dodam, że rozstępy mam z czasów dojrzewania więc skłonności ku ich pojawieniu się posiadam,
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 09:58   #2657
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez twin--maid Pokaż wiadomość
Zaczaraowana, udanego pobytu w Polsce.



Zazdroszczę pobierania krwi w domowym zaciszu



za hemoglobinę.
Wczoraj też odebrałam swoje wyniki i hemoglobina podskoczyła mi do 12,7



Gratuluję zdrowego synka!




Wiem o czym mówisz. Mój brzuch też jest zdecydowanie większy niż w pierwszej ciąży. Czuję się już ociężała a to dopiero początek 25tc







Wszystkiego dobrego dla Was! Ciesze się, że udał Wam się dzień ślubu

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------



Dobrze, że ból minął.

Poprzednią ciążę smarowałam się zwykłym balsamem nawilżającym i chwilę olejkiem dla kobiet w ciąży Eucerin. Nie mam po ciąży ani jednego rozstępu.
teraz używam oliwki Hipp i również balsamu nawilżającego.
Moim zdaniem nie ma co wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki, tylko systematycznie nawilżać skórę. Efekt będzie ten sam.
Dodam, że rozstępy mam z czasów dojrzewania więc skłonności ku ich pojawieniu się posiadam,

ja tego samego zdania jestem. Bo wszystko na czym jest napisane "dla kobiet w ciąży' jest dwa razy droższe. A czemu? Bo przecież jak jest się w ciąży to nie można oszczędzać...taka polityka
tak samo jest z rzeczami ślubnymi. Jak powiesz, że na slub to od razu cena dużo wyższa. Koleżanka tak "oszczędzała" np zamówiła bukiet - piękny ale nie powiedziała, że to do ślubu i zapłaciła niską cenę. Tak samo z uczesaniem, poprosiła o fryzurę wieczorową "bo idzie na wesele" fryzura super a cena jak za uczesanie a nie uczesanie ślubne. Ja pracuję przy reklamie i coś tam o tym wiem jak pewne hasła działają na ludzi i ile są w stanie zapłacić za pewne rzeczy, bo przecież są lepsze a czasem lepiej się zagłębić w etykietę i się przekonać czy faktycznie tak jest.
dlatego ja używam oliwki bambino za 10zł
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:00   #2658
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Ja uzywam przeciw rozstepom Bio Oil na brzuch i johnson na nogi i posladki. Tyle, ze ten Bio jest cholernie drogi, mam go moze z 3tyg a juz polowy buteleczki nie ma. Kupilam na wyprobowanie 60ml, teraz nie wiem czy kupic wieksze opakowanie czy poszukac zamiennika.
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:00   #2659
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez Angels2708 Pokaż wiadomość
No ja właśnie słyszałam że wątróbkę wogóle nie powinna jeść ciężarna a ja tego tyle mam

Zachęciłaś ją do szlaństwa - mamuska

nie powinno się.. niby nie ale ja i tak jadłam pomimo że sama jestem żywieniowcem z zawodu jak raz na msc dwa się zje nic się nie stanie oczywiście w granicach rozsądku i dobrze wysmażona

ja się po fakcie dowiedziałam że wędzonych ryb nie można a w I trym o matko jak ja wcinałam makrele i jakoś nie mam wyrzutów sumienia no i łososia wędzonego jadłam ale ja go robię na ciepło więc można

jedynie co sery omijam szerokim łukiem no i bardzo zwracam uwagę na dosmażenie mięsa


witam się z łózka
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 10:06   #2660
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Dla mnie ta strona sroka o i wszystkie jej analizy są wyrocznią!

Zrobiłam sobie już dawno zestawienie wszystkiego co potrzeba mi czy Dzidzi i spisuję te dobre produkty bez konserwantów i parabenów i wszystkich świństw i tylko to kupuję.
Jakież było moje pierwsze zaskoczenie jak zaczęłam od chusteczek nawilżanych! Pampers ścierwo! potem poszły balsamy i inne produkty i kolejny szok nivea, johnsons baby - ścierwo!
masakracja po prostu!
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:16   #2661
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
Dla mnie ta strona sroka o i wszystkie jej analizy są wyrocznią!

Zrobiłam sobie już dawno zestawienie wszystkiego co potrzeba mi czy Dzidzi i spisuję te dobre produkty bez konserwantów i parabenów i wszystkich świństw i tylko to kupuję.
Jakież było moje pierwsze zaskoczenie jak zaczęłam od chusteczek nawilżanych! Pampers ścierwo! potem poszły balsamy i inne produkty i kolejny szok nivea, johnsons baby - ścierwo!
masakracja po prostu!
Super link, dzięki.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:17   #2662
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
ja tego samego zdania jestem. Bo wszystko na czym jest napisane "dla kobiet w ciąży' jest dwa razy droższe. A czemu? Bo przecież jak jest się w ciąży to nie można oszczędzać...taka polityka
tak samo jest z rzeczami ślubnymi. Jak powiesz, że na slub to od razu cena dużo wyższa. Koleżanka tak "oszczędzała" np zamówiła bukiet - piękny ale nie powiedziała, że to do ślubu i zapłaciła niską cenę. Tak samo z uczesaniem, poprosiła o fryzurę wieczorową "bo idzie na wesele" fryzura super a cena jak za uczesanie a nie uczesanie ślubne. Ja pracuję przy reklamie i coś tam o tym wiem jak pewne hasła działają na ludzi i ile są w stanie zapłacić za pewne rzeczy, bo przecież są lepsze a czasem lepiej się zagłębić w etykietę i się przekonać czy faktycznie tak jest.
dlatego ja używam oliwki bambino za 10zł


Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
nie powinno się.. niby nie ale ja i tak jadłam pomimo że sama jestem żywieniowcem z zawodu jak raz na msc dwa się zje nic się nie stanie oczywiście w granicach rozsądku i dobrze wysmażona

ja się po fakcie dowiedziałam że wędzonych ryb nie można a w I trym o matko jak ja wcinałam makrele i jakoś nie mam wyrzutów sumienia no i łososia wędzonego jadłam ale ja go robię na ciepło więc można

jedynie co sery omijam szerokim łukiem no i bardzo zwracam uwagę na dosmażenie

mięsa witam się z łózka
Jak leżałam na patologii ciąży to raz na obiad była własnie wątróbka

Ja też jem ryby wędzone na ciepło
Sery jem, bo większość jest z pasteryzowanego mleka.

Czemu się smucisz, że piszesz z łóżka?
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:22   #2663
Aisog1987
Rozeznanie
 
Avatar Aisog1987
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dzień dobry Wszystkim!

No to oficjalnie mam męża weekend był wspaniały, nie mogliśmy sobie wymarzyć, żeby było jeszcze lepiej, nawet pogoda nam dopisała, bo zapowiadali chmury i deszcze a całą sobotę było ciepło i słonecznie. Wszyscy się dobrze dogadali i bawili razem. Jestem przeszczęśliwa

A teraz wracam do rzeczywistości i muszę nadrobić wątek.
Gratuluję i życze Wam samych słonecznych dni we wspólnym życiu
__________________
Czy Ten Pan i ta Pani???
Aisog1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:31   #2664
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez twin--maid Pokaż wiadomość




Jak leżałam na patologii ciąży to raz na obiad była własnie wątróbka

Ja też jem ryby wędzone na ciepło
Sery jem, bo większość jest z pasteryzowanego mleka.

Czemu się smucisz, że piszesz z łóżka?
bo boli mnie gardło cieknie mi katar i nie moge nic zjeść no i jestem sama (no z Małym w brzuszku) a za oknem ponuro
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:32   #2665
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
nie powinno się.. niby nie ale ja i tak jadłam pomimo że sama jestem żywieniowcem z zawodu jak raz na msc dwa się zje nic się nie stanie oczywiście w granicach rozsądku i dobrze wysmażona

ja się po fakcie dowiedziałam że wędzonych ryb nie można a w I trym o matko jak ja wcinałam makrele i jakoś nie mam wyrzutów sumienia no i łososia wędzonego jadłam ale ja go robię na ciepło więc można

jedynie co sery omijam szerokim łukiem no i bardzo zwracam uwagę na dosmażenie mięsa


witam się z łózka
Hmm to makreli nie mozna? Ja srednio raz na tydzien.dwa robie z niej paste, bo uwielbiam. Dostalam od lekarza zakaz jedzenia tunczyka, picia kawy i herbaty ale o makreli nic nie slyszalam
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:35   #2666
angelika__2014
Raczkowanie
 
Avatar angelika__2014
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 326
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
My dziś po wizycie, Niuńka rośnie i wszystko jest w porządku, ja zaczynam przypominać słonia, brzuch mam ze 2 razy taki jak w 1 ciąży w tym czasie ;/

Książki książkami, a życie życiem. Najpierw trzeba się siebie "nauczyć", żadna pisanina, czy programy tv i internet w tym nie pomogą
Mama przeważnie wie czego może dziecko potrzebować, wiele rzeczy wychodzi "samo automatycznie".
Ja po porodzie prawie tydzień nie spałam, tak buzowały hormony.
Gratulacje za wizytę
Odnośnie brzuszka to słyszałam, że w drugiej ciaży zazwyczaj brzuszek jest większy bo już mięsnie są troszkę rozciągnięte. Ciało kobiety w ciąży i po ciąży to eksponat i duma tak mi powiedziała moja Mama. Powtarza, że urodziła trójkę dzieci w tym dwoje bliźniąt i jest z tego powodu dumna. Ma męża który do dnia dzisiejszego kocha i wystawia na najwyższy piedestał i to jej wystarcza. Brzuszek ma rozciągnięty i nigdy nie pokazuje się w stroju dwu częściowym. Chodzi raczej w bluzeczkach rozkloszowanych a do nich spodnie rurki bo nogi ma zgrabne i jest wysoka bo ma 173. Fajnie, że ma takie podejście ... chciała bym mieć takie luźne podejście do swojego ciała jak ona. Niestety ja zawsze miałam i mieć będę kompleksy na jego tle. Wszystko przez to moje bielactwo ... przez chorobę stałam się zamknięta w sobie z całym mnóstwem kompleksów i strachem przed ludźmi. To okropne co psychika człowieka potrafi namieszać w życiu.

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
u mnie z kolei jakby obecna aktywność maluszka przekładała się na późniejsze życie to chyba miałabym najspokojniejsze dziecko na świecie
a tak na serio, trochę mnie to martwi- ale ja w dalszym ciągu bardzo słabo i rzadko czuje ruchy
ale wyczytałam w necie, że na to jak mocno kobieta odczuwa ruchy dziecka ma również wpływ położenie łożyska, a u mnie jest właśnie umiejscowione na przedniej ścianie wysoko



mi również nie wydaję się, aby wykonywanie usg raz w miesiącu to było za często. Ja mam wizyty różnie- raz co miesiąc, raz co 3 tygodnie ( np teraz po świętach, bo później mój gin ma urlop, więc woli abym przyszła wcześniej) i mam usg na każdej wizycie. Nie mam ciąży zagrożonej, wszystko jest w najlepszym porządku, wyniki super. Nie wpadło mi się sumie nigdy na myśl, by się obawiać, że to usg w jakiś sposób szkodzi maluszkowi. A ja lubię sobie go pooglądać, jestem spokojniejsza bo takiej wizycie.



gratuluję
rzeczywiście mamy prawdziwy wysyp chłopaków na naszym wątku
Ja też mam łożysko wysoko na przedniej ścianie. Ruchy te prawdziwe zaczęłam odczuwać na koniec 21 środek 22 tygodnia. Teraz jest 25 i mała buszuje i kopie dosadnie. Chociaż TŻ mówi, że jeszcze bardzo słabo on odczuwa na zewnątrz te ruchy a mnie się wydaje, że są bardzo mocne.

Cytat:
Napisane przez UmiZumi Pokaż wiadomość
byłam dzisiaj u położnej na "poradach edukacyjnych" gadało się fajnie, dużo się dowiedziałam, ale poza kilkoma prospektami informacyjnymi nie dostałam żadnych próbek. Podobno mam mały brzuszek (a mi się wydaje duży) i nie wie gdzie mam te prawie 8 kg na plusie ;P
Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Ja nawet nie mam wybranej położnej. Właśnie jak to jest z tym? Gdzie się taką wybiera? W szpitalu, przychodni czy gdzie? HELP !!!

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
fajny mi łezka stanęła w oku na końcu

no mamy tych chłopaków na forum a wszyscy mówią, że łatwiej o dziewczynkę niż o chłopaczka

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------


no to super

mi ostatnio koleżanka uświadomiła ważną rzecz. mianowicie te kilogramy widać tak na prawdę dopiero po urodzeniu dziecka. My cały czas na siebie patrzymy, widzimy stopniowy przyrost i może nie być to takie zauważalne, że jesteśmy większe. Tym bardziej, że rosnący brzuch zaburza proporcje ciała potem jak brzuch będzie mniejszy po porodzie nagle okazuje się, że tu i tam mamy za dużo bo zmienia się znów proporcje ciała. Ona przynajmniej tak miała po urodzeniu. Najpierw uważała, że spoko nawet tak bardzo jej nie przybyło mimo, że miała jakieś 16 na plus. Jak spadł brzuch to się zdziwiła i mówiła, że wczesniej nie widziała np że ma o tyle grubsze nogi! takze coś w tym jest...

To mnie dziewczyno pocieszyłaś !! Załamka .... Faktycznie my po sobie nie widzimy. Dopiero jak przyjdzie założyć jeansy czy coś innego po jakimś czasie po porodzie to będzie zdziwienie.

Ja PLANUJĘ zabrać się za ćwiczenia z Ewką. Mam nadzieję, że wystarczy mi siły i motywacji do tego. Bardzo chciała bym chodzić na basen ale mam totalny zakaz. Mam nadzieję, że po porodzie dojde do siebie i szybciutko na niego wrócę.

Mnie powiedzieli znajomi, że lepiej wyglądam w ciązy aniżeli przed, Twarz mi wyszczuplała i się "wyciągłam" co kolwiek to znaczy.
Cytat:
Napisane przez Aisog1987 Pokaż wiadomość
Córa u nas
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Wczoraj byłam w sądzie załatwić księgi wieczyste więc na szczęście już prawie wszystkie formalności dotyczące mieszkania za mną. W weekend mąż skuł całą podłogę pod ogrzewanie i powybijał ściany a co najlepsze jeszcze nie przyszedł kierownik budowy żeby nam piec podłączyć bo wcześniej nie mieliśmy gazomierza.. to się facet przerazi trochę jak zobaczy ten sajgon
Co do tych kosmetyków babydream to mi balsam nie pasuje, bo śmierdzi przeokrutnie jak dla mnie.. olejek ma tą samą niby linię zapachową, ale duuużo delikatniejszą więc jak się posmaruję, to nie czuję go potem na sobie cały dzień - balsamem mogę się co najwyżej na noc posmarować, na noc nie daję rady. A przy olejku z kolei jak się smaruję rano po kąpieli, chodzę trochę w szlafroku ale i tak jak się ubiorę to potem często mam tłustą plamę na bluzce, między biustem a brzuchem tam gdzie się materiał bardziej 'zbiera' jak się zginam czy coś i muszę się przebierać :/
A jeśli chodzi o czyste oleje to na czas ciąży podobno najlepsze jest masło shea - pisałam na początku ciąży w tej sprawie do obsługi zrobsobiekrem.pl, ale w końcu jakoś nie kupiłam. Używam tej oliwki BD mimo problemów z wchłanianiem.
Super, że załatwiłas te księgi.

No przy remontach dużo się dzieje i zawsze coś wyskoczy nieplanowanego. Trzeba się uzbroić w cierpliowsć i za jakiś czas będziecie się cieszyli sobą i dzieckiem w nowiusienkim gniazdku zazdroszczę.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dzień dobry Wszystkim!

No to oficjalnie mam męża weekend był wspaniały, nie mogliśmy sobie wymarzyć, żeby było jeszcze lepiej, nawet pogoda nam dopisała, bo zapowiadali chmury i deszcze a całą sobotę było ciepło i słonecznie. Wszyscy się dobrze dogadali i bawili razem. Jestem przeszczęśliwa

A teraz wracam do rzeczywistości i muszę nadrobić wątek.
GRATULACJE super, że wszystko się udało i pogoda dopisała. A jak się czułaś? Zmęczenie dawało się we znaki?

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Cześć,
No ja nie jestem w stanie być na bieżąco. Poprzedni wątek sobie powolutku leciał, a tu pędzicie jak szalone

Halinka, wszystkiego najwspanialszego na nowej drodze życia. Jak się czujesz jako żona?

Któraś z Was pisała o wątróbce - ja też słyszałam, że w ciąży nie powinno się jeść wątróbki. Nie mam problemu z tym, nie przepadam za wątróbką

Ja wczoraj miałam połówkowe. Badanie trwało bardzo długo, chyba z 70, 80 minut, głównie ze względu na to łożysko na przodzie...no i Mała nie do końca chciała się odwrócić i pokazać buzi przez długi czas.
W końcu jednak Mała została cała pooglądana i pomierzona. Wszystkie narządy ma takie jak ma mieć, w odpowiednich miejscach, przepływy dobre, pępowina dobra, wszystko właściwie dobre. Jedynie brzuszek wyszedł na pomiarach młodszy o 6 dni w stosunku do terminu wg OM. No i oczywiście ciutkę się martwię, mam nadzieję, że niepotrzebnie. Sprawdzałam na innych usg i nie było rozbieżności.. Mam nadzieję, że to nieduża rozbieżność...albo, że to jakiś mini błąd pomiaru, bo lekarka mówiła, że ze względu na to łożysko bardzo na przedniej ścianie jest słaba widoczność...albo nie wiem co jeszcze. W każdym razie mam nadzieję, że wszystko ok z tym brzuszkiem. Ona powiedziała, żeby się nie martwić, tylko go obserwować na kolejnych usg, jak przyrasta.

Aaa.. mogę Wam wstawić zdjęcia w k
Może dzidzia miała pusty żołądeczek i dlatego wyszedl mniejszy brzusio ? Trzeba monitorować. Będzie ok. Mojej księzniczce po dwóch tygodniach nereczki się wyrównały a też miałam stres, że jest już jakaś wada. Na tym etapie lekarze skoro mówią żeby się nie przejmować to tak musimy robić...masz przykład na mnie, że nereczki się wyrównały więc brzusio Twojej malutkiej też na następnych badaniach bedzie ok!!!

Wątróbki nie jadam w ciąży przez wit A a jeszcze mi kiedyś teściu nagadał jaka to ona jest okropna bo przecież ona oczyszcza organizm z toksyn blaa blaaa blaa i od tego momentu STOP nie jadamy tego u mnie w domku chyba, że nas nie ma to mama wtedy sobie z tatą kupują i robią po swojemu bo wiedzą, że my z TŻ tego nie tykamy.

Ale jest szaro buro i ponuro...pieski moje z domku nie chcą sie nawet ruszyć. Wczoraj był okropny grad u nas. Udało się szybko schować auta pod wiatę bo byly kulki dosyć spore żeby uszkodzić karoserię ... a my w wakacje kupiliśmy nowe autko więc jeszcze mamy świra na tym punkcie tzn TŻ ma ;p
__________________
Moja cudowna Kornelia 15.07.2014 !!


"...pukasz
i wtedy splecione cztery dłonie biegną ci na spotkanie.
Rodzice debiutanci niezgrabnie drepczemy na progu"
angelika__2014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:37   #2667
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tutaj wklejam analizę kosmetyków przeciw rozstępom, może którejś z Was się przyda.

http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html#more

Wynika z nich w ogromnym skrócie, że ogólnie wszystko to shit, jedynie Rossmanowskie kosmetyki są ok. Czyli super, nie trzeba wydawać fortuny
bardzo fajna stronka, i w ogóle blog można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
Potwierdzam, balsamy Babydream für Mama z Rossmana mają bardzo dobry skład, ale przyznam szczerze, że mi się trochę znudziły...
miałam oliwkę i balsam ( rzeczywiście trzeba się namachać by go rozsmarować), mają ten sam zapach.
Obecnie używam kremu dla kobiet w ciąży Mamamil, na rozstępy, również jest niedrogi ( ok.20 zł), a skład ma bardzo dobry, bez żadnych niepotrzebnych świnstw.
Ogólnie uważam tak jak któraś z was już napisała- kluczem do sukcesu jest regularne nawilżanie ciała, niekoniecznie musi to być balsam dedykowany kobietom w ciąży. Trzeba jedynie wybrać coś z dobrym i w miarę treściwym składem

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja jednak odeślę... Sukienki zamówiłam 2 więc uzbierało się 113 zł a za tą cenę kupię pewnie jakąś jedną stacjonarnie

Przymierzyłam i sukienki mam za kolano także wyglądam jak jakaś babcinka
Poza tym tą co Ty asix zamówiłaś ja wzięłam miętową i właśnie strasznie prześwituje a nie mam zamiaru tyłkiem świecić na komunii
Ogólnie wyglądam niekorzystnie i tego miejsca na brzuch to chyba bym nawet w 9 miesiącu nie wypełniła

Skoro mówisz, że olejek lepszy to muszę kupić bo skończył mi się bio oil a że nie odpowiadał mi zapachem to szukam czegoś innego teraz... Żeby tylko nie mieć tych rozstępów
pewnie Zuken odeślij najważniejsze żebyś się dobrze w nich czuła
ja generalnie zauważyłam , że łatwo się niestety naciąć z rozmiarem na pewno nie warto brać większego " na zapas", niż nosimy, bo wtedy szansa, że będziemy wyglądać jak w worku jest większa.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A jakiej firmy ten olejek arganowy polecacie?
Można go używać w ciąży?

Kurde ja nie lubię jak coś się długo wchłania, zawsze się smaruję po kąpieli i ubieram i chcę już być sucha
ja polecam olejek arganowy z Bielendy 3 w 1, o ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...owy-3-w-1.html

zapach przyjemny i co najważniejsze, naprawdę nie jest tłusty, szybciutko się wchłania


Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dzień dobry Wszystkim!

No to oficjalnie mam męża weekend był wspaniały, nie mogliśmy sobie wymarzyć, żeby było jeszcze lepiej, nawet pogoda nam dopisała, bo zapowiadali chmury i deszcze a całą sobotę było ciepło i słonecznie. Wszyscy się dobrze dogadali i bawili razem. Jestem przeszczęśliwa

A teraz wracam do rzeczywistości i muszę nadrobić wątek.
wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
super, że wszystko się udało i ten dzień będzie dla Ciebie wspaniałym wspomnieniem
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:37   #2668
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
bo boli mnie gardło cieknie mi katar i nie moge nic zjeść no i jestem sama (no z Małym w brzuszku) a za oknem ponuro
Rozumiem. W takim razie zdrówka życzę!
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:40   #2669
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Hmm to makreli nie mozna? Ja srednio raz na tydzien.dwa robie z niej paste, bo uwielbiam. Dostalam od lekarza zakaz jedzenia tunczyka, picia kawy i herbaty ale o makreli nic nie slyszalam

ogólnie nie powinno się jeść ryb wędzonych na zimno... bo takie wędzenie nie zabija bakterii

dlatego ja np wędzonego łososia robie w sosie na patelni a żeby bakterie zginęły trzeba ok 80 stopni a na patelni wiadomo jest więcej

a czemu herbaty nie?
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:45   #2670
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ!

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
ja tego samego zdania jestem. Bo wszystko na czym jest napisane "dla kobiet w ciąży' jest dwa razy droższe. A czemu? Bo przecież jak jest się w ciąży to nie można oszczędzać...taka polityka
tak samo jest z rzeczami ślubnymi. Jak powiesz, że na slub to od razu cena dużo wyższa. Koleżanka tak "oszczędzała" np zamówiła bukiet - piękny ale nie powiedziała, że to do ślubu i zapłaciła niską cenę. Tak samo z uczesaniem, poprosiła o fryzurę wieczorową "bo idzie na wesele" fryzura super a cena jak za uczesanie a nie uczesanie ślubne. Ja pracuję przy reklamie i coś tam o tym wiem jak pewne hasła działają na ludzi i ile są w stanie zapłacić za pewne rzeczy, bo przecież są lepsze a czasem lepiej się zagłębić w etykietę i się przekonać czy faktycznie tak jest.
dlatego ja używam oliwki bambino za 10zł
Nie jestem pewna, czy babmino to taki dobry pomysł
Właśnie któraś z Was wrzuciła analizę tych produktów na rozstępy ze strony sroki i teraz siedzę i wszystko przeglądam... z racji zawodu i wykształcenia trochę znam się na składach ale przyznam, że na wiele rzeczy nie zwracałam uwagi (typu chociażby kosmetyki kolorowe, a tu proszę: http://www.srokao.pl/2013/03/bb-krem...y-i-matek.html i mój ukochany krem bb garniera idzie w odstawkę...)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 22:43:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.