Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-25, 19:10   #121
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

atka83 skad tyle zacietosci w Twoim poscie ? to jest forum i kazdy z nas moze sie wypowiadac w watku w jakim chce i pisac o tym o czym chce. ja i tak uwazam, ze "spieczone frytki" to dziewczyny jednego pokroju.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 20:18   #122
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
atka83 skad tyle zacietosci w Twoim poscie ? to jest forum i kazdy z nas moze sie wypowiadac w watku w jakim chce i pisac o tym o czym chce. ja i tak uwazam, ze "spieczone frytki" to dziewczyny jednego pokroju.
EE,skąd tyle zaciętości w moim poście,ja w ogóle jej tutaj nie zauważyłam,to było napisane w fomie bardziej żartobliwej.Z przymrużeniem oka. Nie bierz tego aż tak dosłownie co napisałam. Te,które wyglądają na bardzo spieczone,też niezbyt mi się podobają.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 21:14   #123
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

heh ale sie uparły dziewczyny na te solarki ja tam sie chyba sQsze ale tylko na kilka razy ... i nie przesadnie może mi sie nic nie stanie hmm tylko tak sobie mówie juz chyba od miesiąca... i pewnie skończy sie na tym ze zrobi sie zima.. i juz sie nie będzie opłacalo....
Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 21:52   #124
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Mam propozycje dla Was antysolarianki.Wyjdzcie na ulice z mega dużymi transperantami noi wyzwyjcie w ten sposób solarkowe dziewczyny,aby zaprzestały się opalać,bo szkodzi zdrowiu.Możecie krzyczeć przez megafon,może ktoś was posłucha i zaprzestanie się opalać w solrium,bo takie apele tutaj wam chyba nic nie dają.
Powodzenia.

zawsze to parę zbawionych istot na wizażu

ten na Twoim avatarku to takie przykładowy buntownik?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif avatar94989_34.gif (17,8 KB, 294 załadowań)
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 22:01   #125
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
zawsze to parę zbawionych istot na wizażu
ten na Twoim avatarku to takie przykładowy buntownik?
No taaa.
A coś się tak przyczepiła do mojego ava ,zamierzam go zmienić ale póki co szukam odpowiedni.To raczej butnownica,bo i ja się taka zrobiłam ale nikogo nie buntuje na anty facetów,że są be itd Zresztą to nie temat wątku.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:00   #126
Lilith1
Raczkowanie
 
Avatar Lilith1
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 36
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Dziewczyny i chłopaki,pozwólcie,że napiszę coś z perspektywy snieznobiałej osoby,która w wieku 24 lat po raz pierwszy zdecydowała się pójść na solarium.
Nie opalałam się latami,bo mam wrażliwą skórę,spiekam się od razu na czerwono,co trudno nazwać opalaniem.Poza tym moja karnacja jest tak jasna,że opalenizna,która dla mnie jest supermocna przy innych dziewczynach spieczonych na ciemny brąz po prostu wysiada.
Długo był to mój ogromny kompleks,dlatego zaczęłam chodzic na solarium.
Efekty mizerne,zabawa droga,skóra po wyjściu z kabiny w opłakanym stanie.Po każdej wizycie wsmarowywałam w siebie mase balsamu a i tak od ostatniej wizyty nie mogę tej swojej skóry nawilżyć i doprowadzić do wczesniejszego stanu.Miałam takie zrywy-trzy dni na solarium,potem kategoryczne nie,później znowu dwie wizyty i znów kategoryczne nie.Teraz mówię nie i zamierzam dotrzymać.
Jeszcze uwaga o włosach-strasznie mi się zniszczyły,wyglądają jak przypalone prostownicą,a od dawna jej nie używam.Po pierwszej serii wizyt w solarium też nagle zauważyłam,że mam włosy w koszmarnym stanie-przez miesiąc udało mi się je wyleczyć,teraz znowu mnie to czeka,ale efekty widać.
A zatem balsam brązujący,ewentualnie samoopalacz i trzeba być dumnym ze swojej jasnej karnacji!!!Nie bez powodu niegdyś kobiety kąpały się w mleku aby rozjaśnić skórę.
A te dziewczyny,które się namiętnie opalają będą niestety za jakiś czas wyglądać tak jak pani z teledysku Pink "Stupid girl",która pojawia się na końcu z głupawym usmiechem.
Lilith1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:08   #127
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Hy.. ja mam dopiero 15 lat
z tego polowe mojego gim (laski ) uczeszcza na solar..
kurde.. niektore to sa takie spalone, ze zal ..
Ja jestem przeciwna solarium..
Nie pododba mi sie bo niektorzy to naprawde tak przesadzaja..
GDzież to.. i tow takimwieku ;|
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 09:20   #128
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Niestety teraz wszystko zaczyna się robić szybciej...
11 letnie dziewczynki maja juz pasemka na głowie , 13 letnie chodzą wytapetowane, a 14 letnie usmazone jak frytki na solarium. Ale to rodzice i nauczyciele nie widza w tym zadnego problemu. Jak ja chodziłam do podstawówki to nie wolno nam sie bylo malowac, nie chodzilysmy w butach na obcasach (no moze na jakis apel....) i nie wygladalysmy na 30-stki
teraz te laski wszystkie wygladaja na duzo starsze. Mojego faceta córka ma 18 lat - ostatnio jej chlopak widzial mnie poraz pierwszy i powiedzial ze dalby mi max 21 lat a mam 26. Moim zdaniem wcale nie wygladam jakos mega mlodo, poprostu te wszystkie malolaty wygladają teraz staro
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:28   #129
nati0510
Raczkowanie
 
Avatar nati0510
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 134
GG do nati0510
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
Niestety teraz wszystko zaczyna się robić szybciej...
11 letnie dziewczynki maja juz pasemka na głowie , 13 letnie chodzą wytapetowane, a 14 letnie usmazone jak frytki na solarium. Ale to rodzice i nauczyciele nie widza w tym zadnego problemu. Jak ja chodziłam do podstawówki to nie wolno nam sie bylo malowac, nie chodzilysmy w butach na obcasach (no moze na jakis apel....) i nie wygladalysmy na 30-stki
teraz te laski wszystkie wygladaja na duzo starsze. Mojego faceta córka ma 18 lat - ostatnio jej chlopak widzial mnie poraz pierwszy i powiedzial ze dalby mi max 21 lat a mam 26. Moim zdaniem wcale nie wygladam jakos mega mlodo, poprostu te wszystkie malolaty wygladają teraz staro

dokładnie... jak widzę te "laseczki" z gimnazjum to mnie krew zalewa... solarka, pełen makijaż, wystające spod biodrówek stringi...żenada... i tak chodzą do szkoły... i są dumne ze swego wyglądu... bo wyglądają doroślej a nie zdają sobie sprawy ile szkód robią swojej cerze i że będą się wkurzać jak będą w moim wieku( mam 24 lata)... czasem mi sie wydaje, że solarium powinno być od 18 lat... i bez żadnych zgód rodzica na korzystanie dla nieletnich!!
nati0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:37   #130
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Zgadzam się z Wami dziewczyny, kiedyś byłam uzależniona od solarium
Chodziłam dwa razy w tygodniu, byłam naprawdę spalona a tego nie widziałam, wpadłam w obesję, że jak nie jestem opalona to wyglądam źle, blado, w ogole fuj

Później jakoś tak wyszło, że raz, drugi, trzeci nie poszłam, przetrzymałam to, mój Tż zaczął mi mówić że lepiej wyglądam, że mam ładniejszą cerę , na początku mu nie wierzyłam............Póżn iej, gdy zaczęły to potwierdzać moje koleżanki uznałam, ze tyle osób nie może się mylić !!!!!!!!
Byłam na regulacji brwi u kosmetyczki i ona też, o rany ale Pani ładnie wygląda bez opalenizny????????!!!!!!! !!!

Ostatni raz poszłam na solarkę przed Sylwestrem, od nowego roku 2007 ani razu Uważam to za swój wielki sukces i teraz sama widzę, że wyglądam lepiej, młodziej, z klasą ..... Moja cera i skóra na dekoldzie się poprawiła- a już miałam taką pomarszczoną
Obecnie używam tylko balsamów brązujących i wyglądam naprawdę dobrze.

Nigdy więcej SOLARKI
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:40   #131
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

ja kiedys widzialam, jak mamusia przyprowadzila 14-letnia coreczke bo mala miala zawody taneczne... Ech, szkoda slow.... Do tych wszystkich zwolenniczek opalenizny: nie zapominajcie, ze kiedys zaplacicie za ta opalenizne w inny sposob niz zlotowki...
Ja tez nie przepadam za swoja skora, za jej odcieniem konkretnie ale mysle, ze za te X lat bedzie mi bardziej "do twarzy" bez dodatkowych zmarszczek. Sama chodzilam na solarke jak oszalala, tyle ze po 18 roklu zycia zaczelam, a dzis zazdroszcze skory mojej mamie...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 09:50   #132
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Ja sie spotkalam z tym, ze ludziom gdy jest slonce i pogoda na plazowanie nie chce sie opalac, tylko wola isc na 10 minut do solarium. Taka sytuacja miala miejsce nad morzem. Rozumiem kiedy deszcz, a ktos ma dwa dni urlopu na opalanie, ale kiedy pieknie....
Niedlugo sie okaze, ze otworzyc solarium nad morzem to wcale nie taki zly interes...

cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 10:12   #133
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
Niestety teraz wszystko zaczyna się robić szybciej...
11 letnie dziewczynki maja juz pasemka na głowie , 13 letnie chodzą wytapetowane, a 14 letnie usmazone jak frytki na solarium. Ale to rodzice i nauczyciele nie widza w tym zadnego problemu. Jak ja chodziłam do podstawówki to nie wolno nam sie bylo malowac, nie chodzilysmy w butach na obcasach (no moze na jakis apel....) i nie wygladalysmy na 30-stki
teraz te laski wszystkie wygladaja na duzo starsze. Mojego faceta córka ma 18 lat - ostatnio jej chlopak widzial mnie poraz pierwszy i powiedzial ze dalby mi max 21 lat a mam 26. Moim zdaniem wcale nie wygladam jakos mega mlodo, poprostu te wszystkie malolaty wygladają teraz staro
Mi czesto powtarza sie ,ze wyglądam góra na 15 lat niby nie dużo mniej niż mam no ale nie maluje się , nie ubieram sie wyzywająco, staram się nie odkrywać za dużo a już na pewno nie do szkoły. Czasem wkurza mnie to ze tak mówią ,ale z drugiej strony myśle ze za kilka lat one będą chciały się odmlodzić a ja będe mogła cieszyć się mlodszym wyglądem:P
Nie podobaja mi się takie wytapetowane spalone 14 15-latki. ale chyba troszke odbiegłam od tematu
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 11:15   #134
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

akurat znalazłam artykuł w sieci -> http://portalwiedzy.onet.pl/4868,111...zasopisma.html
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 11:20   #135
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
akurat znalazłam artykuł w sieci -> http://portalwiedzy.onet.pl/4868,111...zasopisma.html


niezły....
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:00   #136
panna_prosperka
Raczkowanie
 
Avatar panna_prosperka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 38
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

mocne...ale solarki wybierają same swój los. O ile zdrowsze jest używanie balsamów samoopalających. Dla rozsądku polecam dove i cała gamę: balsam do twarzy, do ciała i na noc. i solarium stanie się wspomnieniem. wiem, bo uparcie kiedyś chodziłam na 'lampy', do poparzenia włacznie
__________________
jeżeli coś się sprawdza to po co zmieniać
panna_prosperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:06   #137
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Wrzuciłam do wątku "Memento..." to wrzucę i tu tak ku przestrodze:

http://portalwiedzy.onet.pl/4868,111...zasopisma.html
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:13   #138
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

O przepraszam Asiulka123 mnie uprzedziła, nie zauważyłam
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:13   #139
oLuNiusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLuNiusiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 31
GG do oLuNiusiaaa
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Kurcze....ja to bym poszła chętnie na solarke, bo strasznie blada jestem, jeszcze przy mojej jasnej karnacji, ale nie moge ( ...heh...w sumie, to nie wiem jak wam to wytłumaczyć xD opalać naturalnie tez sie nie powinnam, ale tego nie moge już sobie odmówić...to wynika z mojej skóry...robią mi się pieprzyki od słońca, co może mi kiedyś zaszkodzić ;/

A od solarium może mi wyjść jakiś rak z nich, heh...wole nie ryzykować, chociaż żałuję...
__________________

"Nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest najważniejsze przesłanie miłości - mieć najważniejszą osobę na świecie, ale jej nie posiadać."


music is my extasy
oLuNiusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 15:49   #140
mrowka_92_
Zadomowienie
 
Avatar mrowka_92_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

postaw na balsamy
mrowka_92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 21:31   #141
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

i filtry;P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 13:25   #142
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Wróciłem z wyjazdu a tu proszę miłe zaskoczenie troche czasu musiałem czytać wszystko to co pojawiło się tu nowego Hehe widze ze watek jak najbardziej trafiony ale tu teraz dużo ciekawych informacji i przykładów się pojawiło. Dużo nowych rzeczy można się dowiedzieć Pozdrawiam wszystkich
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 13:27   #143
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

oLuNiusiaaa dokładnie lepiej zainwestuj w samoopalacz albo balsam brazujacy. Bedziesz miała zdrową opalenizne i skore świetnie nawilżoną
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:30   #144
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Dokladnie

Blazej nie wstawiaj posta pod postem Jest opcja "edycja".
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:46   #145
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Już kiedys publikowałem fragment tego felietonu ,ale dam go jeszcze raz :

"Chce być brzydka"

"(..)Tak jak już wspomniałem amerykanie wpierw sprzedają solaria ,które są elementem systemu działającego na prostej zasadzie. Wpierw wykreowano stereotyp pięknej panny,która ma niesamowite powodzenie. Chodzi oczywiście o głupiutką kobietkę,która jest aż czarna od opalenizny, za którą wszyscy się oglądają. Taki stereotyp możemy zobaczyć w wielu zachodnich filmach. Następnie stworzono maszynę,która daje każdej kobiecie możliwość bycia właśnie tak spalona. W kolejnym etapie następuje uzależnienie od tego urządzenia by w końcu doprowadzić swoja skórę do przedwczesnej starości. I wtedy zaczyna się rola kolejnej gałęzi przemysłu,który napędza zachodnią gospodarkę. Chodzi oczywiście o przemysł kosmetyczny. Każda,która wpierw uważała się za sztucznie piękną, kiedy wreszcie po paru latach ujrzy swoją wypaloną od UV skórę będzie sięgała po wszelkie metody przywrócenia sobie „piękna”. Oczywiście na naiwności takiej osoby,że można już cofnąć tak daleko postępującą degradacje zeruje mafia kosmetyczna,która oferuje różnego rodzaju kremy i cuda techniki na przywrócenie młodości. Kobiety wydają grubą kasę,aby odjąć sobie parę lat. Kiedy to staje się niemożliwe swoją zdegradowaną skórę poddają działaniu chirurgii plastycznej,która stanowi przed ostatni przystanek w tej nieszczęsnej drodze. Naiwne panie wydają kolejne tysiące by im wszczepiono różnego rodzaju syntetyki oraz substancje mające przywrócić piękno. Oczywiście ten etap zazwyczaj skutkuje jednak nie na zbyt długo. Jak wszystko te substancje zaczynają się rozkładać powodując jeszcze większe zniszczenia. W końcu ów nieszczęśnica zachorowuje na raka. Firmy farmaceutyczne jako ostatnie ogniwo zbijają kasę na takiej pani, oferując różne cudowne leki,które i tak nie zadziałają, bo już nie da się uratować skażonego organizmu. Nieszczęśnica umiera w brzydocie bez dawnych adorantów"

The British Post Magazine 12/03/2006
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:03   #146
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

bardzo ciekawy wątek... potem jak znajde chwilke to przeczytam wszystkie posty i sie włącze dddo syskusji bo bardzo jestem za wami dziewczyny
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 18:31   #147
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Cytat:
Napisane przez blazej2209 Pokaż wiadomość
Już kiedys publikowałem fragment tego felietonu ,ale dam go jeszcze raz :

"Chce być brzydka"

"(..)Tak jak już wspomniałem amerykanie wpierw sprzedają solaria ,które są elementem systemu działającego na prostej zasadzie. Wpierw wykreowano stereotyp pięknej panny,która ma niesamowite powodzenie. Chodzi oczywiście o głupiutką kobietkę,która jest aż czarna od opalenizny, za którą wszyscy się oglądają. Taki stereotyp możemy zobaczyć w wielu zachodnich filmach. Następnie stworzono maszynę,która daje każdej kobiecie możliwość bycia właśnie tak spalona. W kolejnym etapie następuje uzależnienie od tego urządzenia by w końcu doprowadzić swoja skórę do przedwczesnej starości. I wtedy zaczyna się rola kolejnej gałęzi przemysłu,który napędza zachodnią gospodarkę. Chodzi oczywiście o przemysł kosmetyczny. Każda,która wpierw uważała się za sztucznie piękną, kiedy wreszcie po paru latach ujrzy swoją wypaloną od UV skórę będzie sięgała po wszelkie metody przywrócenia sobie „piękna”. Oczywiście na naiwności takiej osoby,że można już cofnąć tak daleko postępującą degradacje zeruje mafia kosmetyczna,która oferuje różnego rodzaju kremy i cuda techniki na przywrócenie młodości. Kobiety wydają grubą kasę,aby odjąć sobie parę lat. Kiedy to staje się niemożliwe swoją zdegradowaną skórę poddają działaniu chirurgii plastycznej,która stanowi przed ostatni przystanek w tej nieszczęsnej drodze. Naiwne panie wydają kolejne tysiące by im wszczepiono różnego rodzaju syntetyki oraz substancje mające przywrócić piękno. Oczywiście ten etap zazwyczaj skutkuje jednak nie na zbyt długo. Jak wszystko te substancje zaczynają się rozkładać powodując jeszcze większe zniszczenia. W końcu ów nieszczęśnica zachorowuje na raka. Firmy farmaceutyczne jako ostatnie ogniwo zbijają kasę na takiej pani, oferując różne cudowne leki,które i tak nie zadziałają, bo już nie da się uratować skażonego organizmu. Nieszczęśnica umiera w brzydocie bez dawnych adorantów"

The British Post Magazine 12/03/2006
bardzo interesujący artykuł.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 19:29   #148
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

Poza wklejeniem linka do bardzo uświadamiającego artykułu, jeszcze się tutaj nie wypowiedziałam, więc teraz to uczynię


Kiedyś mocno opalałam się na słońcu, ale byłam wtedy młoda i głupia Więcej tego błędu nie popełnię. Na szczęście w solarium nie byłam nigdy. Pozostałościami po wylegiwaniu się na słońcu w prawie każdy słoneczny dzień jest duża liczba piegów i pieprzyków. Od kilku lat unikam jednak słońca i jest mi z tym dobrze. Mam nadzieję, że wszystkie dziewczyny namiętnie chodzące do solarium też się kiedyś opamiętają. Lepiej późno niż wcale. Uważam, że nie trzeba wcale wybierać między zdrowiem a urodą. Bo czy jasna skóra nie może być ładna? Może. Odpowiedni makijaż i ubiór uczynią z niej ogromny atut wśród kobiet mających marchewkowy odcień skóry Nie mówię tu już o oczywistościach typu, że koleżanka w tym samym wieku co ja uczęszczająca regularnie do solarium wygląda dużo starzej niż ja. Nic na siłę, jeśli ktoś urodził się tak jak ja z jasną karnacją, jasnymi włosami i niebieskimi oczami to na pewno nie stanie się mulatem dzięki wizytom w solarium. Zawsze będzie to wyglądało sztucznie. Oczywiście zdarza się, że ludzie porównują swoją opaleniznę np. z moją i próbują się tym dowartościować Dla mnie to żałosne.Ale takie mamy dziwne społeczeństwo, które ślepo podąża za tym co narzuca moda Ale w innych krajach opalenizna jest już niemodna. Nie muszę mówić, że wiele gwiazd pokazuje bez żadnego skrępowania blade ciało a miliony uważa je za seksowne, piękne, uwodzicielskie. Czy w Polsce tak nie może być?Cieszę się, że są dziewczyny, które tak jak ja wybierają bladość Cieszę się, że powstają wątki o tym, jak podkreślić jasną karnację
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 19:38   #149
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

ja tez nie bede chodzic never,bo mam w domu
Smaruje sie balsamem ale i tak nic nie widac,jestem sobie blada, zła brzydka ale moze zdrowsza i mlodo wygladajaca.:dCzekam ,az bladosc zacznie byc modna ale w kółko sie o tym gada,a na ulicach jakos nie widac
Dawniej tylko chłopki byly opalone,damy ukrywaly sie przed sloncem pod parasoleczkami aby miec alabastrowa skóre
W Indiach im jasniejsza cera tym bardziej atrakcyjna,a u nas wszyscy chca byc mulatami
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 06:33   #150
mrowka_92_
Zadomowienie
 
Avatar mrowka_92_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wytaczamy wojnę solarium! Kto nie bedzie nigdy już chodził ?

popatrzcie na Scarlett Johansson przecież ona ma jasną cerę a zdobyła tytuł najpiękniejszej lub najseksowniejszej kobiety roku, więc opalenizna z solarium to zbedny dodatek ,ktory tylko niszczy skore
mrowka_92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.